Joh. JANSEN, PREDIKBEURTEN Jvoor dat I Dankbetuiging. I I, Wilsonsplein 41, Bouwkundig teekenen, EeiMiaaiMetseta die verzuimd bad aangifte te doen van het heerschen van mond- en klauwzeer onder zjjn vee, boorde deswege zich veroordeelen tot f 50 boete of 15 dagen gevangenisstraf. iNGEZOVn«N MEDEDEE* LENGEN. 30 cents per regel. Een geneesmiddel voor Asthma Dr. R. SCIllFFMANN's Middel tegen Asthma geeft onmiddellijke verlichting zelfs bij de hevigste aan vallen en geneest waar anderemid delen falen. Verkrijgbaar bij J. van GULIK te Haarlem, in pakjes van fl. 1,50 en fl. 2,75. Op 31 Mei zal te 'sGraveübage een vergadering worden gehouden van alle besturen van bandelsvereenigin- gen in Nederland, ten einde een Bond van Handelsverenigingen op te rich ten. „Hasselaar" was geheel compleet, „Oranje" speelde echter met 2 inval lers. Na een half uur spelens gelukte het „Oranje" de leiding te nemen en de eerste goal te maken. Met half time was de stand dos 1—0 in het voordeel van „Oranje". Na half time scoorde „Hasselaar" achtereenvolgens twee goals en tien minuteo voor time scoorde „Oranje" nog uit een straf schop. Deze interessante wedstrijd eindigde dus in een gelijk spel 2—2. Door dit gelijk spel behaalde „Oranje" het kampioenschap van den Haarl. Voetbalbond. Terreinrit. Da Amsterdiainache Vereemging tot bevordering van het Jacht- en Terrein rijden zal op Zondag 9 April a.3. een terreinrit houden voor dames en heeren van Santpoort door de diiinen naar Haarlem. Aankomst aldaar ongeveer 5 De Gouverneur van Curasao, mr. C. A. H. Barge, is door den Koning van Italië benoemd tot commandeur in de Kroonorde van Italië. Tot vertegenwoordigers der Neder- landsche regeering op het 7 e internatio naal congres tot bestrijding van het misbruik van alcoholische dranken, dat dezer dagen te Parijs zal gehouden wor den, zijn benoemd mr. J. H. M. baron MoUerua van Westkerke, commissaris der Koningin in Gelderland, te Arnhem en dr. W. P. Ruysch. adviseur aan het ministerie van buitenlandbche zaken, te 's Gravenhage. In Warnzin. Vrijdagmorgen vroeg werd te Amster dam het publiek in de Kal verstraat bij den Dam van schrik bevangen op het zien van een man, die zich in nachtge waad buiten een der vensters der twee de verdieping van het hotel Polen had begeven. De waanzinnige stond met de bloote voeten op dien uitstekenden bo venrand van een venster der eerste ver dieping, maar had, met den rug naar het publiek, het hoofd nog binnenahuia Daarbinnen hield men hem stevig vast en spande men alle krachten in om het lichaam over het raamkozijn naar zich toe te trekken. Dit gelukte, maar zeer langzaam. De ongelukkige hield tegen zooveel hij kon. Op het laatst haakte hij zijne teenen nog krampachtig om het raamkozijn- Inmiddels was echter personeel van het hotel ter hulpe toe geschoten, zoodat men den waanzinnige meester werd. Bij de rioleeringswerken nabij de Laan van Meerdervoort, te 's Gravenhage, had Vrijdag een zeer ernstig ongeluk^ plaats. Een man raakte tusschen een stoommachine bekneld en werd bijna onmiddellijk gedood. Een ander werk man, die de machine tot stilstand tracht te te brengen, om zijn kameraad nog te redden, kwam daarbij met een zijner armen tusschen de machine, tengevolge waarvan dit lichaamsdeel hem werd af- Huiselijk Drama. In de Korte Loeuwenlaan nabij de Ooolvest te Rotterdam heeft Vrijdag namiddag een bloedig echtelijk drama plaats gehad. Onder hevig gillen kwam plotseling de vrouw van Dingemans Kort, een los werkman, naar buiten snellen en liep in een water- en vuumering in pand no. 31 aldaar binnen met haar rechterhand op haar rechterzijde drukkende om een hevig bloedende wond te stelpen, ter wijl rij uitriep ..hij heeft mij gestoken." Haar man snelde haar na, doch viel op straat neer, hetzij door overspanning van zenuwen of door dronkenschap. De zwaar verwonde vrouw werd on middellijk naar het nabijrijnde zieken huis overgebrachtt, waar de doctoren haar toestand levensgevaarlijk achtten. D. Kort, die door dë buren als de dader werd aangewezen en later ook be kende zijne vrouw met een mes enkele steken te hebben toegebracht, werd in arrest gehouden. Het bleek, na informatie, dat man en vrouw rich herhaaldelijk aan sterken drank te buiten gingen en huiselijke twisten aan de orde van den dag waren. Thans was do oorzaak van den twist dat do vrouw haar man een dhbbeltje weigerde voor een borrel. Druk vervoer. Door do Mailboot der maatschappij Zeeland" werden Vrijdagmorgen niet minder dan 250 passagiers te Vlissin- gen aangebracht. Dit cijfer werd nog nimmer behaald. De mailtrein Vlissdn- genAmsterdam arriveerde te Amster dam te 9.36. dus met een half uur ver traging. De diefstal te Vli38iugea. Door een jongen te Vlissingen rijn aan den rand van een sloot papieren ge vonden, die behoorden bij de effecten, welke aldaar een koffiehuishouder ont stolen zijn. De politie stelde verder een onderzoek in en vond in de sloot den vermisten trommel, waarin de effecten nog aanwezig waren. Alleen f 600 aan bankpapier en een bedrag aan specie was verdwenen. VoetbaL Haarlemsche Competitie. Men meldt oos: Vrijdagmiddag speelden op het ter rein der H. F. C. te Heemstede de beide Haarl. voetbalclubs „OraDje" en „Hasselaar", om het kampioenschap y&o den Haar.emschen Voetbalbond. iNGEZOcioEfli. Voor den inhoud dezer rubriek stelt ■Ie redactie zich met aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de copij niet aan den inzender terug gegeven. M. de R. Veroorloof mij een beperkte plaats ruimte toe te staan in uw blad tot op name van onderstaande regels, ik zeg u bij voorbaat mijn dank. W. A. J. VAN" DE KAMP. Een elk die het verslag van den Ge meenteraad van Woensdag 29 Maart heeft, gelezen, zoowel in uw blad als in de ,,Opr. Haarl. Ct.", heeft wellicht (ik durf openlijk zeggen „heeft zeer zeker") daar niet uit kunnen lezen, dait mij door den heer de Breuk een strik wordt gespannen, een strik zoo fijn, dat a naar het mij voorkomt deae niemand Iers begrijpt, dan de heer de Breuk, v. d. Kamp, misschien? neg1 een derde, doch dat zou dan een uit- verkoren wezen. Niets zal ik hier verder over schrijven, dan alleen dit, wenschte ik nog even op te helderen. Waarom? ik bij een der schippers een vraagteeken plaatste. Den 2'2en September 1S98 heeft schip per L. Vijfhuizen aan de gemeente-rei niging compost geladen. Hoeveel Stère kon ik n i e t lezen om do doodeenvoudige reden dat dit nog niet was ingevulddaarom, en daarom alleen, plaatste ik op mijn lijst, op d i i plaats een vraagteeken. „De Wethouder liet het aan den Raad „over de handelwijze van den hoer van „de Kamp te quaüficeeren." „En ik laat het aan Haarlems Burgerij over het volgende te qua- lificeeren." Schipper L. Vijfhuizen heeft den 20en September 1 8 8 6 aan de belt compost geladenrijn schip was toen 3 3 en hij verlaadde 3 1 kub. M. Den 16en Juni, 7 Juli. 28 Juli en 2 Augustus 1 8 8 7 was rijn schip even eens 3 3, doch hij verlaadde slechts 3 0 kub. M„ zijn schip was dus toen een kubieken Meiter gekrompen? en nu den 2Sen September 1 8 9 8 was rijn schip weer 3 3 doch toen verlaadde hij slechts 2 9 kub. M„ alweer dus een kubieken Meter gekrompen Is het nu wonder, dat toen ik 5 dat het aantal kub. Meters op 22 tember 1898 nog niet was ingevuld, ik weer dacht aan een krimpingsproces?? vandaar dat ik een vraagteeken plaatste. Nogmaals dankzeggend, verblijf ik Uw dienaar, ALS BOVEN. N.B. Indien het verslag juist is in „Haarl. Dagblad" (ik geloof het niet) heeft de bewuste schipper toen slechts 27 kub. M. verlaadde dit zal wel moe ten rijn 2 9 kub. M.twee kub. M. krimpen in zes dagen dat kan onmoge lijk zou ik zeggen, doch ik ben maar een leek, maar dit kan ik toch als leek w 1 nagaan, hoe meer dat de schip pers, (de schepen bedoel ik) krimpen hoe meer dat het nadeel ig saldo der rei niging zal zwellen. Haarlem, 1 April 1899. V. d. K. (Inzender twijfelt aan de juistheid van ons Raadaverslag wij stellen daartegenover onze overtuiging dat de Heer de Breuk wel degelijk het cijfer 27 heeft genoemd. Overigens zullen wij nog in ons vol gend nummer gelegenheid1 geven tot be antwoording van de opmerking des hee ren van de Kamp en sluiten daarna over deze quaestie het debat. RED.) Mme Boulancy wijst kolonel Kerdrain op het Esterhazy vrijpleitend oordeel der drie scliriftku n.digen, aan. wier oor deel de meest bezwarende brief was onderworpen. Wat de andere, niet ge loochende brieven betreft. Kerdrain riet er „blijkbaar de grieven in van een ontevreden officier die niet de belooning ontvangt, welke liij meent verdiend te hebben." ..maar mag men toelaten, dat een Fransbhman, zelfs in een particu- lierë briefwisseling, zulk een taal schrijft?" Dus: „faute grave contra la discipline." Daarna het bedreigen van Faure met de tusschenkomst van het hoofd van een anderen staat-nieuwe zonde tegen de discipline. Neg andere „onbescheidenheden"' en eindelijk het private leven, de liaison met Pays, rela ties van geldtelijken aard met andere onzedelijke menschen enz. Genoeg om, behalve van „fautes graves oontre la discipline" te spreken van „une incon- chxite habituelle." In de processen-verbaal der verhoeren van en over Esterhazy is niet weinig vermakelijks. Al dadelijk kolonel Mer rier uit Belly, die opgaf van de uitste kende betrekkingen tusschen de families Esterhazy en Merrier, die „nooit de minste wolk in het- gezin Esterhazy" had bespeurd en den commandant niet in staat achtte tot het doen van iets oneer vols. Luit.-kol. Bergouignan was even vol lof. Generaal Pellieux sprak van een dapper krijgsman. Hij erkende dat aan Esterhazy pensionneering met maxi mum-pensioen is aangeboden, maar na dat Billot in den Senaat had verklaard hem uit het leger te zullen wegjagen, wou Esterhazy geen pensioen meer aan nemen. Ook zei Pellieux dat men onder gewone omstandigheden Esterhazy om de „fautes graves," hem thans verwet-en, niet zou hebben lastig gevallen. Dus niet voor het zinnetje aan Mme Boulancy over de „mooie Pruisische regimenten" en de Fransche generaals die opnieuw „belachelijk slaag" zouden krijgen. Ein delijk vertelde Pellieux over, dart, Es terhazy hem had gezegd, een aanbod van 6Ö0.000 francs te hebben gekregen, met nog 150.000 voor Pays, als hij ver klaren wilde het borderel te hebben geschreven. Patv du C'am. daarna verhoord, bleek medeplichtig aan de brieven, door Es terhazy aan Faure geschreven. Ester hazy, zei Party, wou aan den Duitschen Keizer schrijven, ik heb hem toen ge zegd, dat het beter was te schrijven aan den President der Republiek, dien vader van alle Franschen." Maai- met deze verklaring was Esterhazy niet te vreden. Het bleek dat Esterhazy rich ..als vazal" had willen richten tot den Keizer van Oostenrijkalvorens zich te dooden wilde hij een beroep doen op allen „die er belang bij hadden een Es terhazy te verdedigen" en hierop ried Paty hem, liever met dat aristocratisch plan den burgerlijken Faure te dreigen Do president der strafkamer was met die uitlegging niet tevreden. Paty ont kende den brief aan Faure gedicteerd te hebben, maar wel had hij geholpen om te antwoorden op he!t artikel van Vidi. Paty had zelfs dè proef van het ant woord gecorrigeerd. Hij weigerde te zeg gen of zijne betrekkingen tob Esterhazy het gevolg waren van een bevel of eene uitsluitend persoonlijke daad. Esterhazy. nog niet tevreden, drong aan. Al de brieven waren hem gedic teerd op verschillende bruggenPaty wist heel goed door wien. En Paty kwam dusdanig in de klem-, dat hij ten slotte, alles terug wou trekken wat hij had ge zegd. Dat Esterhazy niet op eigen ini tiatief handelde en schreef, bleek ove rigens duidelijk genoeg, en werd beves tigd door Boisandré van de ..Libre Pa role," die voorts o.a. zeide, dat de com mandant rijn vijanden geen proces had aangedaanomdat hij hiervan werd weer houden „door den minister en vooral door rijn advocaat". Later zei Boisan dré, dat „de pers" Esterhazy altoos had beschouwd als gedelegeerde van rijn chefs. Hierna kreeg Esterhazy het woord om rich nader te verklaren en te verdedigen. In de tweede ritting verklaarde Paty o.m. dat „sommige namen onmogelijk te noemen waren," en dat Esterhazy in het bezit was van bescheiden „gênants et ennuyeux pour des personnages mi- li taires." De antwoorden van den Raad van onderzoek werden aldus gegevenop de vraag moet Walain Esterhazy voor in- conduite habituelle uit den dienst ont slagen ja, met 3 tegen 2 stemmenwe gens „fauba grave contre la discipline?" neen, met algemeene stemmen; wegens ..fautes contre l'honneur," neen, met 4 stemmen tegen 1. ^ervoig Sftadan!ie&itar« Naar wfj vernemen heeft het Be staar der Haarlemsche Handelsver- eeniging audiëntie aangevraagd voor Donderdag 13 dezer aan Hare Majes teit de Koningin, om alsdan H. M. in het Paleis te Amsterdam het adres inzake stationsverbetering enz. aan te bieden. Omtrent de opvoering van Glücks opera Alceste" alhier vernemen wij na der. dat het in 't plan ligt, de solopar tijen te stellen in handen van bekende artistefti, zangeressen en zangers en tot het vormen van het koor een aantal dames en heeren alhier uit te noodigen. Op deze wijze kan voorzeker een uit nemend geheel worden verkregen. Bij elke opera toch is het koor dë zwakke rijde en het koor voor Alceste, op boven vermelde wijze met zorg samengesteld, zal aan hooge eöschen kunnen voldoen. Het Secretariaat voor deze opvoering, dïe men „de Haarlemsche Opera" zou kunnen noemen, is in handen van de heeren W. C. de Vos en J. J. Zeewoldt. Een droevig ongeluk. Vrijdagavond is de lOjarige Willem Johannes van Westerhoven, woonachtig Klein Heiligland, in de ouderlijke wo ning van de zoldertrap gevallen, met het noodlottige gevolg, dat liij een sche delbreuk bekwam, aan dia gevolgen waar van hij hedenmorgen is overleden. Deze week werden door de politie 'een aantal ingezetenen bekeurd wegens ver zuim van aangifte van verhuizing bin nen deze gemeente. Gezinshoofden en afzonderlijk levende personen behoor en deze aangifte te doen ter gemeente-sei- eretarie binnen dertig dagen na. de ver huizing, terwijl desverlangd1 een bewijs van de kennisgeving wordt verstrekt. In de plaats van den heer Mr. A. W. Thöne, die als vice-president van het hoofdbestuur der Feestcommissie voor den Koninginnedag aftrad en niet her kiesbaar was, is opgetreden de heer Mr. A. A. Land. Teleloon-quaestie in de Meer. De President der Rechtbank alhier, verklaarde rich hedenmiddag onbevoegd in bovengenoemde zaak vonnis te wij zen, omdat het vonnis, waarvan de, op ruiming der telephoonpaJen het gevolg is geweest, door dë Amsterdamsche Rechtbank was gewezen en dus de Pre sident van dat college in deze zaak al leen recht kan doen. Aanbesteding. Hedenmiddag werd door den archi tect W. F. Doeglas in hoteil „Lion d'Or" aanbesteed1Het amoveereni van heft perceel gelegen aan de Smedestraat no. 11 alhier en het ter plaatse bouwen van en Winkelhuis, met afzonderlijke Bo venwoning. Ingekomen waren 18 biljetten. Hoogste inschrijver was de heer Rinkema voor f 17.770. Laagste dë heer J. F. Duin, voor f 14,998. GEMElifa© MfEUW 8. De zaak-Dreyfu8. De „Figaro" heeft de Parijzenaars Vrijdag verrast door een begin te maken met het openbaren der Enquête-stuk ken en de debatten voor het Hof van Revisie. Vrijdag gaf het blad, als begin va,n het eerste deel der enquête, uitsluitend bescheiden die Esterhazy betreffen. En welle het rapport van kolonel Ker drain, dd. 22 Augustus j.l.'t proces verbaal der vergaderingen van den Raad van Onderzoek op 24 en 27 Augustus; den brief, waarbij generaal Zurlinden aan den minister van oorlog het dossier betreffende Esterhazy heeft gezonden. 't Rapport van kolonel Kerdrain be gint met een korten staat van dienst. De aanteekeningen over Esterhazy wa ren in het algemeen goed, dikwijls vol lof, maar in Juli '96 werd er „minder nauwgezetheid dan vroeger" geconsta teerd. „Oneenigheden in rijn familie of misschien geldelijke moeielijkheden schreef de luit.-kol. van het 74o. Een „belangrijke verandering in het private leven" werd ondersteld. Bij het behandelen der brieven aan Een Schipbreuk. Donderdagmiddag is de excursie- stoomboot Stella van Soutliampton naar Guernsey, in dë nabijheid van Aldemey op „the Caskets" goloopen. Er waren 185 passagiers aan boord dë equipage bestond uit 35 man. De Stella zonk binnen tien minuten, nadat rij op de rotsen geloopen was. Ongeveer honderd personen, waaronder alle vrou wen en kinderen, die aan boord van het stoomschip waren, werden in de boo ten gered. Men vreest, dat de overigen verdronken rijn. Op de stoomboot tengevolge van een ontplof fing gezonken. Volgens een bericht van Reuter uit Memphis rijn er 50 men schen bij omgekomen, volgens een an der bericht is het aantal slachtoffers veel geringer. Op de Filippijnen. Generaal Otis telegrafeert nader uit Manila „De troepen rusten uit te Ma- lol os; een aanzienlijk deel der stad is door brand verwoest. De Amerikanen hadden één doode en vijftien gewonden. Bennebroek. Daar van een 2de klas wagen der tram, die om circa 2 uur hier aankomt, Vrijdag een pot van het wiel brak, kon dë tram niet verder. Spoedig ontboden hulp dei' remise të Hillegom herstelde het gebrokene zoo veel mogelijk, doch een en ander belette niet, dat de reizigers moesten overstap pen en de wagen met een van Haarlem komende tram naar de remise moest worden overgebracht. Bij den heer J. T. bi-ak Donderdag morgen plotseling brand nit, die een vrij ernstig aanzien kreeg. Door het flink optreden van de bewo ners en de buren was men het vuur spoedig meester. Eenig hooi, wat hout en een bed rijn verbrand. De oorzaak is onbekend. De spuit was ontboden, doch werd niet in werking gesteld. GetrouwdW. Krieger en E. van Dongen. Vogelenzang. De eigenaar van het café „Graaf Flo- ris;" had het ongeluk bij het schoon maken van een dakraampje naar bene den te vallen. Dat de man geen zware verwondingen heeft bekomen is zeer te verwonderen, vooral als men bedenkt dat hij door de glasbedekking der ve randa viel en aldaar op een steenön vloer neer kwam. Hij is er betrekkelijk goed afgekomen maar moest toch het bed houden. moeten inspannen om eene figuur tegenover de Engelschën te maken. Het samenspel is, zooals van En- gelschen verwacht kan worden, uit stekend. Bovendien bevinden zich onder hen verschillende eerste-klas krachten. Heden speelden de Engelscben tegen een Rotterdamsch elftal en morgen (Zondag,) komt het nederlandsche elftal te 's-Gravenhage aan de beurt. Hockey. De Haagsche H. en B.-club (de kampioensclub) speelde Vrijdag tegen een nederlandsch elftal in de residen tie. Het nederlandsch elftal won met 6 tegen 0. I>e Spotvogel: ps bet Humoris-I 3 tiscli Weekblad Smet IllustratiesJ jdat wij gratis! f zenden aan onze, JCreabon lieerdenf Idle per week lOj 1 Cents betalen. TELE3RAÉ3a$En. Een aanslag op president Loubet. PARIJS, 1 April. (12.0.) Gister avond heeft een krankzinnige, Ozouf genaamd, me-nende dat hij president Loubet aanviel, in het Bois de Bou logne met revolverschoten den rente nier Tourret gedood, die veel op Lou bet geleek. BURGERLIJKE. STAND. Bevallen30 Maart. J. v. Marion— v. d. Bos z. G. Meenhorst—Pieper d. H. P. Brand—v. Kessel z. 31. M. van Es—Cnijon d. A. Pater—Raan z. 1 April. A. Sijmons—Reimsma z. Overleden: 31 Maart. A. M. Rees— Nijs 62 j. L. Annastraat. J. Lean- taud 14 m. z. Rustenbnrgerlaan. 1 April. C. Mackenzie 27 j. Baan. J. Edelijn 11 j. d. Z.-B. Spaarne. W. J. v. Westerhoven J0 j. z. KI. Hei ligland. op ZONDAG en MAANDAG 2 en 3 April 1899. Eerste en Tweede Paaschdag.) TE HAARLEM. Groote Kerk. le Paaschdag. Voorm. 10 ure, Veen. 's Avonds 6 ure, Barbas. 2e Paaschdag. Voorm. 10 ure, Jonker. Nieuwe Kerk. le Paaschdag. Voorm. 10 ure, Knottenbelt. 2e Paaschdag. Voorm. 10 ure, Swaan. Janskerk. le Paaschdag. Voorm. 30 ure, Van Lennep. 2e Paaschdag. Voorm. 10 ure, Barbas. Bakenesserkerk. (Voor de kinderen). le Paaschdag. Voorm. 10 ure, do heer Faber. 2e Paaschdag. Geen dienst. Bloemendaal. le Paaschdag. Voorm. 10 uur, Hoog van Spaarndam. Geen dienst. Vel8en. le Paaschdag. Voorm. 10 ure, Oronemeyer, van Amsterdam, 's Avonds 6'/j ure, Klap. NIEUWSTBJDI&GEK. De Koningin te Amsterdam. De burgemeester van Amsterdam heeft aan den Raad van Beheer der Kon. Vereen. „Het Nederlandsche Tooneel" medegedeeld, dat, blijkens een bij hem ingekomen bericht, Hare Majesteit de Koningin zich voor stelt de voorstelling van het tooneel- 8 uk „Uitgaan" in den Stadsschouw borg bij te wonen op Zaterdag 15 April e.k. De engelsche voetbalspelers. Vrijdag had de eerste wedstrijd laats tusschen de engelsche spelers, ie een Paascbtoer door ons land maken, en een elftal laodgeDootem Er werd te Breda gespeeld tegen een zuidelijk elftal. De Engelschen wonnen glansrijk met 13 tegen 1. Alhoewel zij geen sterke tegenpartij hadden gaf hun spel vrij duidelijk te zien, dat de verschillende nederland sche combinaties hare krachten zullen Voorm. 10 ure, Klap. Heide, le Paaschdag. Nam. 5 ure, Outteling. 2e Paaschdag. Geen dienst. Houtrijk en Polanen. le Paaschdag. Voorm. 10 uur, Heeringa. Doopsbediening. 2e Paaschdag. Voorm. 10 ure, Heeringa. Zandvoort. le Paaschdag. Voorm. 10 ure, Hulsman. 2e Paaschdag. Voorm. 10 uur Hulsman. familieberichte». Getrouwd 29 Maart. C. E. de Haas en K Opdenhoff, den Haag. 30. (Bij volmacht): J. B. H. Frackers en A. J. E. van Charldorp, Breda. K. C. Honig en M. A. Laan, Wormerveer. C. de Lange enE. 8. deBoojj.Zwjjn- drecht. Overleden27 Maart J. C. Teenga jd. 93 j. Am8t. J. W. de Vreede jd. 47 j. Amst. G. Korff—Brandt 69 j. den Helder. B. Löwenstamm jd. 76 j. Arnhem. Wed. A. Rappold—Boseker 69 j. Amst. C. Vitringa—Schouten 67 j. den Haag. 30. J. Scheenhouwer 74 j. den Haag. K. Zenlevoet 40 j. den Haag. J. Barneveld 78 j. Hil- ▼ersoa. Stoomvaartberichten. Het dubbelschroefstoomschip Sta tendam, van de Holland Amerika Lijn, van Rotterdam naar Newyork, vertr. 31 Maart des voorm. 2 u. 55 ra. van Boulogne. Het stoomschip Koningin Regentes van Batavia naar Amst, arriv. 31 Maart te Genua. Het stoomschip Prins Willem 11, arriv. 30 Maart van West-Indië te Newyork. Het stoomschip Soenda, van Padang naar Amsterdam, passeerde 29 Maart Aden. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 4 April 1899, des namiddags van 1—2 unr door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Concert no. 3 Handel. 2. Choral Fant. no. 3. Lux. 3. Fantasie Bach. 4. Adagiov. Krieken. 5. Aria uit Elias Mendelssohn. ADYERTI1Ï1E1. Heden overleed te Haarlem tot onze diepe droefheid, onze geliefde Zuster, Tante en Be- huwdtante, Mejuffrouw ELIZABETH JOHANNA HARREBOMriE, m den ouderdom van 68 jaar. Uit aller naam, P. A. HARREBOMÉE De Rijp. Haarlem, 27 Maart 1899. Wegens buitenlandscne be trekkingen eerst heden ge plaatst. Tot onze diepe droefheid ontsliep heden in het Diaco- nessenhuis, onze lieve JOHANNA, in den leeftijd van ruim 11 jaar. Hare diepbedroefde Ouders en Zusjes, II. J. EDELIJN. A. EDELIJN—v. d. Bel. Haarlem, 1 April 1899. Deze dient tot eenige en algemeene kennisgeving. 2spn vprnaktp.n. 1 wij onze Be schuit in bus- Jsen verpakten, leverden wij ze los aan venters. Dezen waren onze afnemers en het publiek 2 de afnemers van de venters. Wij zoowel als het publiek 2 waren dus van hen afhanke- lijk. Nu is dat anders. Onze naam en het fabrieksmerk 5 «Ruyter» staan op het etiquet, fflmen is nu zeker Verkade's jPr. Z. Beschuit te krijgen. Men koopt ze bij zijnkruide- ^nier inclusief de bus. die 2 voor den berekenden prijs wordt teruggenomen. Groote Ronde Beschuit 25 st. '25 Ct. J Kleine Ronde '25 15 Lange Choc. 50 25 YERKADE Co., Zaandam. De Slagersgezellen-Vereeniging »ONS BELANG" alhier betuigt bij het eindigen der Zondagsrust haren dankin hoofdzaak aan die Patroons en Clientèle welke heb ben medegewerkt tot het verkrij gen dezer zoolang gewenschte Zon dagsrust, hopende dat die Patroons die tot nog toe ons hunne mede werking hebben onthouden, de volgende wintermaanden hunne gezellen in de gelegenheid stellen hunne vrijheid des Zondags ook te genieten en alzoo de algemeene Zondagsrust helpen bevorderen. HET BESTUUR. Door deze brengen wij onzen welgemeenden dank aan Heeren Patroons en aan de Kameraden van onzen overleden Zoon en Broe der CHR. BOON, voor de laatste eer aan hem bewezen. Namens de Familie, C. BOON. Bouwkundige, geeft onderwijs in en beveelt zich aan tot het maken van Bouwplannen in verschillende stij len. kan terstond geplaatst worden a 20 Cents per uur, voor winter en zomer, nooit verzuim. Brieven fr. onder 2152 bureau van dit Blad.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 2