9 Een Hiel dat pÈ. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. iSSs Jaargang Zaterdag 15 April ÜS9. as «846 MBH MÊÈÈ&Jt^Êl S DAGBLAD A-BO^ISniIlVESn^TÖFJE&ICrS: Voor Haarlem per 3 maanden.1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1-80 Franco door het geheele Rijk, por 3 maanden1.66 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.80 „de omstreken en franco per post 0.371/-; A T->T7-F1T?.'T' m NTTT-fflTJ- Van 1 5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Tdsfoonnummor f22. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het BuitenlandCompagnie Générale de Publicüé Eirangère G. L. DAUBE Go. JOHN F. JONES, Snee., Parijs 31bis Faubourg Monbnartre. Agenten Met .uitzondering van het Arrondissement Haarlem is h®t insluitend recht tot plaatsing van "Adyertentiën en Reclames betreffende Handel, Ny verbeidden Geldwezen, opgedragen aan h®t Algemeen Advertentie-Bureau A. DB LA. MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN bet Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentie» van 1—5 rogels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0,16; Reclames per regel 0,30. voor dit blad in den omtrek zij» .t'io-r.-.eridaoi, Sanlyoc.r: en SchotenP. v. d. RAADT, Bandpoort.HeemstedeJ. LEUVEN,by de tol; Bpaamda *n, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZvVEt«MBR Veis er., JW. J. RJHJTER; beverwijk, J. HOORNS; EiUegomARÏE HOPMAN- Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. Weekblad voor de Jeugd. Aan hen die daarop zijn geabon neerd, wordt hierbg verzonden No. 16 van het Weekblad voor de Jeugd. •Dit keurig geïllustreerde weekblad, onder redactie van den heer F. H. van Leent, bevat in dit nummer: De kleine onderwijzer. Het Herderinnetje (vervolg). De tweelingen (vervolg); Emma en haar popjes. Nellie's reis in Indië. Schatbewaarder. Lessen der Ervaring. Allerlei. Raadsels. Antwoord op het Raadsel. Onze honden. (Elk No., groot 8 bladzijden, bevat tal van fraaie, gekleurde platen en een voor kinderen alleraardigsten tekst. De prys per 3 maanden is sléchts 50 Cents.) Pjs'atilsk UvcpsÊcfsi. Do beslissende tcckening van het vre- déstractaat tusschen Spanje en de Ver eenigde Staten is aanleiding geweest, dat de presidenten van Frankrijk en van de Vereenigde Staten mooie woordjes met elkaar hebben gewisseld. President Mc Kinley heeft den 12den April een brief gezonden aan den pre sident der Fransche Republiek, den heer Loubet, van den volgenden inhoud „Naar aanleiding van de definitieve slui ting van den vrede tusschen de Veree nigde Staten en Spanje heb ik de eer u uit naam mijner regeering en van het Amerikaansche volk alsook van mij zelf onze gevoelens van groote dankbaarheid over te brengen voor de diensten door den vertegenwoordiger van Frankrijk bewezen in deze omstandigheid. Mijne1 medeburgers en ik zien hierin een nieu wen vriendschapsband toegevoegd aan die ïlke da beide naties reeds vereenigen." In antwoord op dezen brief heeft pre sident Loubet den president der Ver eenigde Staten een telegram gezonden, waarin hij zegtIk ben zeer getroffen door de gevoelens, uitgedrukt bij gele genheid van de teekening van liet vre desverdrag tusschen Spanje en de Ver eenigde Staten. Ik geef Uwe Excellentie uitdrukkelijk de verzekering van den oprechten wensch der Fransche regee ring om de banden van vriendschap, die de twee groote republieken vereenigen, te versterken. De heer Thiébaut, eerste secretaris van de Fransche ambassade te Was- liington zal Zaterdag naar Frankrijk vertrekken' met het vredesverdrag, dat hij aan den heer Leon Y. Castilho, den Spaanschen gezant te Parijs, zajl over handigen. Met spanning is te Berlijn do zitting van lieden van den Duitschen Rijksdag te gemoet gezien, daar de heer von Bü- low lieden het Samoa-vraagstuk zou ter sprake brengen en mededeelingen doen over de gevoerde onderhandelingen tus schen Engeland en Duitsehland in deze. Donderdag werd te Berlijn beweerd, dat i deze onderhandelingen een minder gun- i stig verloop hadden, wat de spanning I natuurlijk deed toenemen. Waarschijn- j lijk zal heden wel blijken, dat voors- hands volstrekt geen reden tot- ongerust heid bestaat. De tekst van de interpellatie, die de vereenigde nationaal-liberalen, conserva tieven centrumsleden en rechtsvrijzin- nigen aan den staatssecretaris zouden richten, en die eerst sprak van „de ge beurtenissen voor Samoa, welke de Duit- sche belangen zwaar gekrenkt hebben." is nai een herhaalde samenspreking van dr. Lieber, den leider der centrumspar tij, met von Biilow, aldus gewijzigd, dat er slechts inlichtingen gevraagd worden over „do voorvallen voor en op Samoa on do getroffen en te treffen maatrege len." De Berlijnsche correspondent van de „Associated Press"' seint, dat Lord Sa lisbury ten slotte in Duitsehlands voor stel, dat alle besluiten van de Samoaan- sche commissie met algemeene stem men moeten genomen worden, heeft toegestemd. In de Donderdag gehouden zitting van het Engelsche Lagerhuis legde sir Hicks Beach, Minister van Financiën, de be grooting over. Hij deelde medë, dat het batig saldo over het laatste jaar 186.000 pond1 sterling bedroeg. De geschatte uit gaven voor dit jaar bedragen 112.927000 pond sterling, terwijl de ontvangsten op den bestaanden voet van taxatie1, wor den begroot op 110.287.000 pond! ster ling. Daarom wordt voorgesteld om de rekening der nationale schuld terug te brengen van 25.000.000 op 23.000.000 pond sterling, terwijl het blijvende te kort zou worden gedekt door de invoe ring van een nieuwe zegelbelastïng van 5 shillings per 100 pond sterling op ef fecten van vreemde koloniën, indien deze voor het eerst in Groot-Brittanië J worden uitgegeven en van 21 shilling •■op leeningen of effecten, uitgegeven dcor j corporatie® of maatschappijen door i verhooging van de belasting op kapitalen van maatschappijen tot 5 sliillings per 100 pond sterling; door verhooging der zegelbelasting op aandeelbewijzen van j 1 penny op 6 pence, door verhoog j van do belasting op wijnenvan wijn 1 niet boven de 30 gr. sterkte, tot 18 pen ce per gallon, vcor wijnen tusschen 31 en 41 gr. sterkte 3 shillings, terwijl de sur tax e op schuimwijnen zal verhoogd worden tot 24 shilling. Een nieuwe belasting van 3 shilling per gallon zal worden ingevoerd op ge- .wone gebottelde wijnen, i In het geheel wordt het surplus he lgroot op 230.000 pond sterling. Gisteren, Donderdag, in den namii-j Overigens achten B. en W. eene dag is door een van hier komendenverbinding van deze gronden met die, trein aan den Oude weg een zwarte j welke de bouwvereeniging „Rechten hond met bruine pootjes middendoor Plicht" wensckt te bebouwen, niet gereden voor- en achterpoot waren geheel afgereden hij droeg een hals band met penning no. 1221 1899. Plicht" wenscht wenschelyk. De ambachtsschool. Zeker kan deze school gerekend Bouwplan Schoterkwartier, worden tot de bloeiende en groeiende Ingekomen is in de eerste plaats j inrichtingen hier ter stade. Weder het plan van bebouwing van de Bin- en dit is reeds de derde maal nenL Exploitatie Maatschappij van onroerende goederen alhier, van bare terreinen in liet Schooterkwartier, gelegen langs de baan van de out worpen electrische tram naar Bloe- mendaai, van welk plan wij reeds maanden geleden uitvoerige rnededee- lingen deden. Wy herinneren er aan, dat de trambaan wordt aangelegd over een 20 a 25 meter bresden hoofdweg, aanvangende bij de Otiadestraat. die zien, omstreeks 50 M. verder splitst in vijf wegen om de nieuwe R. K. kerk, die er gebouwd zal worden; de hoofdweg, die daar 22.5 M. breed is, bnigt zien noordwest-west en voert zoo in een park, om westelijk te ver volgen tossehen twee met boomen, struiken en bloemen versierde gras perken. Hier is eeu bloem parterre ontworpen en een deels achthoekig plein, dat het kruispunt is van twee hoofdwegen. Op circa 160 M. van het middel punt van dit park, buigt de hoofdweg zich noordelijk, om zich evenwydig met de Delft uit te strekken tot de Kleverlaan, waar de tram ombuigt en zich evenwijdig met die laan voort zet tot dea Bioemendaaischeu weg. Wy vernemen, dat de Maatschappij heeft aangekocht de bekende kwaljjk- riekeode sloot, die daar de schrik van iederen wandelaar uitmaakt; met het pian, deze sloot t,e dempen en daarop de tramlijn aan te leggen. De lycen van de Hoü.Spooi zullen worden gekruist a niveau, waartoo naar wjj vernemen, do vereischte toestem ming is verkregen. Daarna loopt de tramlijn door tot aan liet café „de Kuip" op den hoek van de Klever- laan, langs de Korte Kleverlaan tot is uitbreiding noodig, Om een der vleugels vau het groote gebouw zijn reeds de lange steiger- masten geplaatst, die dienst moeten doen om op dien vleugel eene ver dieping te boawen, waardoor het aan tal lokalen voor het praktisch onder wijs weder met ééa wordt vermeer derd. In het nieuwe lokaal zal de bestaande schilderswerkplaats wor den overgebracht, terwyl de tot heden voor het schildereu gebruikte werk plaats een ruimer arbeidsveld voor de meubelmakers wordt, die op hunne beurt weder bun lokaal moeten af staan aan het al grooter wordend aantal timmerlieden. Brengt men in deze dagen een be zoek aan de school waarvoor op iederen werkdag gelegenheid is dan zou men, zoo oppervlakkig oor- deelende, niet zeggen, dat groote be hoefte aan uitbreiding bestaat. Spoedig komt men echter tot andere gedachten, wanneer meu verneemt, dat minstens een 60 tal leerlingen nu reeds bij het openen van den nieuwen cursus, op 1 Mei a.s., plaatsing vraagt en dat de meeste der 45 leerlingen, die met het einde dezer maand hun driejarigen leertijd hebben doorge maakt, reeds by een patroon in het werk zyn. Vooral dit laatste is een gelukkig verschijnsel, dat opmerking verdient. Dat de ouders verre de voorkeur geven aan cene geregelde opleiding aan de ambachtsschool boven het afwisselend loopjongen en leerjongen zyn, 't is te begrijpen en 't groot aantal leer lingen, dat zich ieder jaar aan de school laat inschrijven, is bet duide lijkst bewijs er voor, doch dat ook Stadsnieuws. 'Serste en dorde pagina. Haarlem, 14 April 1899. Naar wy vernemen zal eerstdaags eeu. publiek telephooostation worden gevestigd in den sigarenwinkel van den heer Joh. Maas aan de Groote Markt alhier. tegenover de fabriek van den heer da patroons meer en meer oprechte Bispinck en gaat dan, dwars door eeu belangstelling in het schoolonderwijs door de Maats, van den heer W. Van I aan den dag leggen, dit meer gaan Dieren Bijvoet aaugekocht terrein, old jwaardeeren en de jongens, die het te komen aan de halte van den Bioe j genoten, gaarne plaatsen, is van groote mendaalschen weg. j waarde. Immers de patroons zijn het Toi het bouwplan terugkeerende J toch per slot vau rekening, die den vermelden wy nog, dat de wegeD zul-I jongens de gelegenheid moeten schen- len worden beplant met iepe- of in- keu, het op de school geleerde in deboomen. j toepassing te brengen, niet alleen, maar B. en TV. stellen voor, dit plan ook om het hun mogelijk te maken (weliswaar met enkele kleine wyzigin-dat geleerde in klinkende munt om gen) goed te keuren. Met het oog op te zetten. Jammer alleen maar wêer, de werkelijke verfraaiing, dia dit kwar- i dat sommige patroons zich door hunne tier met dit plan zal genieten, willen belangstelling in de jongens van B. en TV. de rioleering van den hoofd- de ambachtsschool soms er toe laten weg (kostende f 8000) vo.t rekeningverleiden, die reeds in bet werk te dor gemeente nemen. nomen lang voordat zy hun leertijd Op een verzoek om kosteloos gas- (3 jaar) hebben doorgeloopen. 't Is en waterleiding aan te brengen, ad- zeer te hopen, dat het nadeel, dat viseeren B. en W. ongunstig, meeuen- hieruit, voor jongen en school voort- do dat van de vastgestelde voorwaar- vloeit, ook allengs zal verminderen, den der waterlevering niet moetwor- En dit kan, als de patroons maar den afgewekenen wat de gasaanleg mede willen werken, betreft dat niet op de toekomst Opmerkelijk is weder by de inschry- moet worden vooruitgeloopen. ving, dat het grootste doel der inge schreven leerlingen zich voor het smeden aangeeft 't Schynt mode te worden of zoo iets, om in 't smids vak bet vak bij uitnemendheid te zien. Toch zonde het misschien goed zijn, dat do ouders bij 't kiezen vaa dit ambacht voor hun zoon, zich van het vóór en tegen wat meerder of ter rekenschap gaven. Mogelijk dat de patroons ook hierbij reeds bezig zyn met mede te werken tot het herstellen van liet evenwicht, althans naar smidsleerliugen is tot heden weinig vraag en altijd wacht oen deel er van tot 't laatst op plaat sing. Ë8n groot contrast met schilders-, meubelmakers- en timmsrmansleer- lingen. Uit de „Staatscourant". Koninklijke Besluiten. De officier van administratie der 2e klasse J. M. Langlois van den Bergh, dienende aan boord van den monitor Cerberus, wordt met 20 April a.s. op non-activiteit gesteld en vervangen door den officier van administratie der 2de klasse B. M. Taverne. Da officier van administratie der 2e klasse H.J. J. Renier wordt met den zelfden datum geplaatst aan boord van het wachtschip te Willemsoord. Audièntiën. De gewone audiëntie van den mi nister van binnenlaridsche zaken zal op 15 April niet plaats hebben. "V redesconferentie. Hare Majesteit de Konin gin keert den I6den Mei van Hare b niten 1 an d sch e reis terug om in persoon de vre de s-conferentie te openen. De Koninginnen te Amsterdam. Te 10 uur verleende Donderdag, zooals gemeld is, Hare Majesteit de Koningin audiëntie aan commis sies en particulieren. De rytuigen brachten onophoudelijk personen aan, die iu de termen vielen om iu audiën tie te worden ontvangencommis sies uit kerkeraden der onderscheidene gemeenten en uit diverse stedelijke en provinciale colleges. Het Bestuur van den Nederland seben Journalistenkring verscheen ter audiëntie vertegenwoordigd door dr. Kuyper, voorzitter, en de heeron Appel vice-president, en Deen secre taris. De voorzitter stelde de heeren Appel en Deen aan H. M. voor, bood H. M. de eerbiedige hulde van den kring en betuigde de diepgevoelde erkentelijkheid van den kring voor den hooggewaardeerden stoun door de Nederlandsche pers in de dagen der inhuldiging van H. M.'s regeering^on- dervonaen. Tevens overhandigde de voorzitter aan H. M. een adres van dankbetui ging namens bet „Bnrean central des associations de presse" te Parijs. Hare Majesteit verklaarde met hooge belangstelling de ontwikkeling van de Nederlandsche pers gade te slaan, en met name boogeljjk ingeno men te zyn geweest met de goede ontvangst door de Nederlandsche pers aan de buitenlandsebe pers bereid bjj gelegenheid van da inhuldigingsfees ten. In geheel het buitenland is daardoor eau goede indruk omtrent onze Neder landsche toestanden verkregen. Hare Majesteit verzocht bet bestnnr van den kring aan bet „Bureau central" te Parijs Hr. Ms. dank te willen overbrengen voor het aangeboden adres. H. M. sprak uit ten volle te ver staan welk eene teleurstelling het voor den voorzitter moest geweest zijn, na zooveel inspanning het land te hebben moeten verlaten, juist toen de feesten komende waren. De voorzitter dankte H. M. voor die goede woorden en beval bij voort during de Nederlandsche pers in Hr. Ms. genegenheid aan. Als een bewijs, dat het ambtelijk leven verre van comfortabel is, diene, dat Dr. A. Kuyper gisteren drie maal ter audiëntie verscheen iri drie ver schillende kleedyenals Kamerlid in het bekende galakleed, als professor van de Vrije Universiteit in het voor geschreven toilet en als Voorz. van den Ned. Journalistenkring in „high- dress". Men schreef ons nog uit Amster dam van gisteren, (te laat om in ons vorig nummer op te nemen) Hare Majesteiten hebben in de laatste jaren de gewoonte aangenomen om zeer lange afstanden at te leggen op de rijtoeren, welke zij gedurende Haar verblijf ia de hoofdstad maken. Het is duidelijk, dat daardoor gedrang wordt voorkomen en dat het publiek, doordien ieder in zijn wyk blijft en hst daardoor meer verspreid is o"er eene groot, gedeelte der stad, ook beter in do gelegenheid is de Vor- stiunen te zien en toe te juichen. Want de meest verstokte onverschil lige zelfs moet zich gedrongen ge voelen de lieftallige Öonvereine met een vroolyk gejuich te begroeteD. Men ziet er onder de menigte vaak een, dien wy, verslaggevers, kounen als trouw bezoeker van meeting's ea andere samenkomsten, waar alles be halve de vereering der vorsten wordt gepredikt, die met een norsch gezicht een plaats tusschen de massa hebben en die niet nalaten kunnen op het gezicht van onze gentile Vorstin eerbiedig het hoofd te ontblooten. Het enthousiasme doet zelfs den objectieven beoordeelaar weldadig aan, hoe moet het Hare Majesteit aange naam stemmen. De rijtoer van heden was in hoofd zaak weder gewijd aan de buiten wijken en voor een groot deel aan de volksbnnrten. Te drie uur (een half nur later dan aangekondigd was) ver trok do stoet van het Paleis. Hare Majesteit do Koningin droeg eon iichtblaauw kleed met dito toqne en FEUILLETON. Uit liet Engelsch van W. If. JACOBS. i1) De werklui op de werf hadden den geheelen nacht van. Zaterdag op Zondag doorgewerkt, om do „Foam" te voltooien en te tien uur, toen de loopplank inge haald was en de dokken glommen van reinheid stonden de kapitein en de stuur man den vloed af te wachten die weldra moe^t intreden. „Hce laat zou zij komen V' vroeg de kapitein, eeu vermoeiden blik op de »erf werpende. ..Half elf zeido zij", antwoordde de stuurman. „Het is erg vriendelijk van u om uw kleine kajuit aan haar af te staan." „Spreek er niet meer over," zeide die kapitein op ndrukwelckenden toon. „Ik heb je echtgenoote een paar maal gezien George, maar zelden heb ik zoo'n flin ke, fatsoenlijke vrouw meer ontmoet." ..Dat zelfde kan ilc van u zeggen", zei- de do stuurman, „dat wil zeggen van uw vrouw." „lediere man', hernam de kapitein „die zelf een geriefelijke kajuit in ge bruik zou nemen en een vrouw zich in een benauwde hut liet behelpen moest zich zijn oogen uit zijn hoofd schamen." „Zij brengen altijd zooveel bagagei mee, zie je", zeide de stuurman zijn pijpje stoppend. „Wat zij er mee moe ten doen is mij een raadsel. Zoodra. mijn oude wederhelft het in haar hoofd kreeg om een uitstapje mee te maken, wat morgen kan omdat het een Beursvacan- tiedag is, wat denkt ge dat zij: toen ging dóen? Zij liep de Commercial Road af en kocht een hoed, die veel te chique voor haar is." „Zoo zijn ze allemaal," zeide de kapi tein, „de mijne is al precies hetzelfde. Wat wil die jongen daar toch?" De bedoelde jongen ging op het uiter ste kantje van het havenhoofd staan en riep op schrillen toon „Wie is kapitein Bunnett?" „Die ben ik, mijn jongen," zeide de kapitein opkijkend'. „Ik heb een brief voor u," zeide die jongen het epistel in de hoogte houdend. De kapitein hield zijn handen op en ting hem nadat hij het schrijven gele zen had betrok zijn gezicht en zag hij zijn stuurman aan. ..Het regent niet maar het giet," zeide Itij in figuurlijken zin sprekend. „Wat is er aan de hand?" vroeg da ander. „Wel, mijn vrouw is van plan mee te. gaan." zeide de kapitein. „Zij: schrijft mij dat zij zich reppen zal zoo hard: zij kan, maar ik in geen geval zonder haar onder zeil mag gaan." „Dat is een kwaad ding," zeide de stuurman voelend dat hij toch iets moest zeggen. „Het is nooit bij mij opgekomen haar te zeggen dat jouw vrouw meegaat," zeide de kapitein. „Waar moeten wij hen met hun beiden bergen. Is het vast. dat- jouw vrouw komt?" „Heel vast." „Zou er niets aan te veranderen zijn opperde de kapitein zijn hoofd van hem afwendend. „Nu zij dien hoed heeft gekocht ze ker niet," antwoordde de stuurman. „Zou uw vrouw niet van haar plan af te brengen zijn?" De kapitein schudde het hoofd. „Eén geluk is er bij", zeide hij hoopvol, „zij zullen een aangenaam gezelschap voor elkaar zijn. Zij kunnen de kleine ka juit met elkaar doelen. Het is maar goed dat mijn vrouw niet zoo groot is als de uwe." „Nu zullen wij voortaan met ons vie ren kunnen whisten," zeide de stuur man, toen hij den kapitein naar beneden volgde. Wel wat veel, maar toch vroolijk." De twee cabs reden bijna tegelijker tijd1 het havenhoofd op, toen de twee mannen zich nog beneden bevonden de koetsier van Mrs. Bunnets cab was nauwelijks van de bok gesprongen of die van Mrs. Fillson stond ook op den grond. De twee dames, die elkaar volstrekt niet kenden zagen elkaar nieuwsgierig aan, en wendden toen hun blikken naar het verlaten dek van de „Foain." „George!" riep Mrs. Fillson, een ten ger vrouwtje, haar stem uit alle macht uitzettend om zich boven het geraas eener stoomboot verstaanbaar te maken. Ongelukkig droegen èn de stuurman èn de kapitein van den schoener dezen zelfden respectabelen naam. „Georgeriep Mrs. Bunnett dé andere vrouw verontwaardigd' aanziend. „George!" riep Mrs. Fillson de vij- andigo blikken met interest terugge vend. „Feeks!" zeide Mrs. Bunnett binnens monds, maar toch niet zoo binnensmonds of de ander zou het wel verstaan hebben. „George!" Geen antwoord volgde. „George!" riepen nu beide dames te gelijk. Nog geen antwoord en dus deden zij weer een poging. Er bevond zich echter nog een derde George aan boord, die op het herhaalde duwen en stompen van zijn nieuwsgie rige maats naar boven ging en tot zijn groote verwondering twee vrouwelijke duettistcn zag staan. „Wat blief jelui?" zeide hij eindelijk met een. onnoozel gezicht. „Wilt gij aan kapitein Bunnett zeggen dat zijn vrouw ei* is," zeide deze dame, een klein mager vrouwtje met groote zwarte oogen. „Ja, mevrouw," zeide de matroos en liep weg, maar Mrs. Fillson riep hem weer terug. „Wilt gij aan den heer Fillson zeg gen, dat zijn vrouw gekomen is," vroeg zij beleefd. „Ja wel, mevrouw," zeide de matroos en begaf zich naar beneden om deze heuchelijke tijding over te brengen. Bei de echtgenooten verschenen op het dek en met één blik hadden zij zich overtuigd op welken voet de twee vrouwen met elkaar stonden. „Hoe maakt u het, kapitein Bunnett," zeide Mrs. Fillson met een betooverentl glimlachje. „Goeden morgen, mevrouw," zeide de kapitein den blik van zijn vrouw trach tend te ontwijken; „dat is mijn vrouw, Mrs. Bunnett." „Goeden morgen, mevrouw", zeide Mrs. Fillson haar nieuwen hoed recht zettend, „Goeden morgen," zeide Mrs. Bunnett op koelen, beschermenden toon. „Gij komt uw man zeker het een en ander brengen, niet waar?" „Zij gaat met ons mede", zeide de kapitein haastig, verlangend om deae vergisting uit de wereld te helpen. „Wacht een oogenblikje, dan zal ik u aan boord brengen." Met zijn hulp stonden zij spoedig op het dek en al zijn best doende om con vroolijk gesprek te voereoi giqg hij hen voor naar de kajuit waar hij, terwijl de anderen een indrukwekkende stilte be waarden, verklaarde dat de beidé d'ames dé kleine kajuit samen moeten deelen. „Dat is de eenige uitweg," zeide de stuurman, nadat hij eenige oogenblikken te vergeefs gewacht had of de vrouwen ook iets zouden zeggen.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1