doorïct ELIXER van S'VINCENT de PAUL JAC. HAMILTON. Hare Majes'eit de Koningin een8 som van tweeduizend gulden is ter hand gesteld ten behoeve van de algemeene aruien der gemeente. j Meibetooging te Amsterdam.; Zooals men weet, heeft de burgemees- j ter van Amsterdam afwijzend beschikt j op het verzoek van het comité der werk- hedenvereeni gingen om op 1 Med een optocht met vaandels te houdten. Het comité heeft nu een adres gezon den aan den Raad1 met verzoek „om uw invloed bij den heer Burgemeester aan ie wendlen, opdat deze nog van inzicht ten gunste van ons verzoek moge verande ren." Adressanten wijzen er op, dat- er meermalen optochten zijn toegestaan tot het brengen van ovaties, waarbij de me nigte grooter was, dan bij dezen optocht waarschijnlijk zou plaats vinden. O.a. brengen zij in herinnering die ovatie aan den hoofdcommissaris van politie in 1898, na afloop van het kroningsfeest. Zdj merken verder op, dat, waar er niet op gewezen kan worden, dat „een op tocht van zoodanigen aard en omvang", gelijk de Burgemeester zegt, „het vrij verkeer zal belemmeren, en de eischen der openbare orde zal verstoren", men toch eerst proefondervindelijk dat moet ondervinden om deze argumenten met «echt tegen adressanten, te kunnen ge bruiken. Ivolkoznene Genezing der BLOEDARMOEDE Eettip op bijzondere toi.jze petnnehtipd Produkt HOD nek lot do 8CEURS do la CHARITÉ, 105. Rue Saint-Domlniqu», PAROT. 1ST, PharmaSien-Chimisto, 1, Passage Saainier, PARIJS In plulKi wair gteu dépoU jija, wende men rich lot den Hoofddepotbonder J. M. POLAK. Galerij 35, Amsterdam. In nluti MAMAMM Menagerie aan boord. Het „Handelsblad" meldt: Maandagochtend heeft aan de Han delskade te Amstcrdam de „Darda- nusa, een blauwpyper, het anker la ten vallen. Gelukkig is ods haven- verkeer druk genoeg, dat men onder deze rubriek daar geen melding van zou behoeven te maken, ware het niet dat een gedeelte van de ladiDg om haar eigenaardigneid uit do zee- berichten onder de nieuwsberichten terecht behoorde. De „Dardanus" komt na eeu voor spoedige reis uit China, lost hier een party tabak en gaat dan weer naar Liverpool om een ander gedeelte zyner lading kwyt te raken en weleen complete menagerie. Het is een verzameling vreemde dieren, die gezainenlyk gekocht voor onze provinciesteden, die van plan mochten zyn een dierentuin in te richten, ineens een aardige collectie zou vormen' Wie wil er aan 100 dieren, panters, luiaards» struizen, gazellen, antilopen, slangen, daarby een jonge olifaut, 100 stuks, voor den prys van 2000 pd. st. I Het is een koopje. Nu is het een nog ontoonbare ver zameling. De beesten staan in het tusschendek, waar de warme machi nekamer de tropische zon van Borneo eu Celebes vervangtsouimige dieren loopen los rond, andere staan, aan lange touwen gebonden, vreedzaam ie grazen, alsof zy geen zeereis en zee ziekte achter den~rug haddenande ren zitten in kooien de slangen, eeu glibberige, niet te ontwarren massa, waarvan één schubhuid 35 voetmeet; de panters in houten hokken, slordig getraliedde struisvogels achter lat werk waaruit hun nieuwsgierige helmkoppeu pikken, 't Is een zoodje, dat er op zijn onvoordeelitfst uitziet. Maar netjes iu goed gescuilderde hok ken, in nette, rechte perkjes, met be hoorlijke bordjes met in Hollandsch eu iu de klassieke taal de naam er op, kan het een begin worden om eenmaal Artis de oogen uit te steken 1 Kom, provinciesteden, wie zet het bod in, of wie wendt zich tot William Cross, den Liverpoolschen naturalist, koopman in vreemde dieren, tamme als verscheurende, slangen, vogels, enz., enz., voor wien deze niet aile- daagsche cargo bestemd is? RUIME KEUZE Parasols, zeer lage prijzen. Anegang 4. Repareeren an Overtrekken. Werkstaking in de venen. Men schryft uit de Friesche venen Omtrent de staking te Beets werd Maandagmiddag een tweede appèl door de stakers gehouden. De burgemeester, die het eerste appèl bijwoonde, was toen reeds vertrokken. Deze autoriteit had bij dat appèl geweigerd sprekers te lateu optreden, die naar men zei uit Amsterdam waren overge komen om het woord tot de sprekers te richten. Op het tweede appèl, dat op het erf van een smid gehouden werd, trad het Kamerlid v. d. Zwaag als spreker op, die dadelijk te kermen gaf in verband met de wet niet met hem in discussie te treden, daar anders de samenkomst kou verboden worden. Iedere staker, die iets te zeggen had, kon dit ua afloop doen in de woning van den smid. De heer V. d. Zwaag spoorde tot volhouden aan. Na afloop begaven zich ongeveer 200 stakers naar huis. Sommigen hebben plan niet terug te keeren en werk te zoeken in Duilscbland. Besloten werd Maandag weer appèl te houden. Lt?gec* en tfloat. De rijdende trein van het korps pontonniers zal in de tweede helft, van Juli oefeningen houden in bet slaan van bruggen over de ringvaart van den Haarlemmermeerpolder en over den Ouden Rijn. RECHTSZAKEN. Het Staphors ter boertje. Peter Stegeman, meer algemeen be kend als het Staphorster boertje, had rich Dinsdag voor den rechter in het 3de kanton te Amsterdam te verant woorden, wegens het onbevoegd uitoefe nen dei' geneeskunde. Bekl. was niet verschenen. Een zes tal getuigen waren gedagvaard. De eer ste was do kamerverhuurder van Stege man. In de laatste helft van het vorige jaar en ook in Januari en Februari 1899 kwam S. daar eens iu de maand op den lsten Dinsdag om er zijne pa- tienten te ontvangen. Stegeman had daar eerst een zitkamer, later wegens het drukke bezoek ook een wachtkamer. Be klaagde betaalde telkens nadat het oon- sult was afgedoopen 10 voor rijn ka mer. Toen bekl. voor hot eerst bij get. kwam. vroeg get. niet, waarvoor bekL zijn kamer noodig had, liij wist dat Ste geman de z.g. wonderdokter was. BekL was altijd alleen, hij had geen assistent bij zijn werk. Alleen gaf de dochter van get. volgkaarbjes. Het te Rotterdam omgewaaide drie- Om toegelaten te worden tot da m»stschip Annesleykap. Smith, kwam wonderdokter moesten de bezoekers ƒ2.50 uit zichzelve overeind toen het van j aan bet meisje geven, en kregen daar de tuigage ontdaan was, waardoor j een volgkaartje voor. het werk der Berging-maatschappy,De dochter, als tweede getuige ge- die voor f 13000 gecontracteerd had,hoord, zeide, dat uit alles bleek, dat de inbegrepen het wederoptuigen, repa- bezoekers patiënten waren, met kwalen reercu. lenspompen enz., zeer verge-behept, dus genezing zoekenden. Stege- makkelykt is geworden. man gaf haar last tot het ontvangen van dé 2.50. Misdaad? De derde getuige, een dame, was met DinsdaemorKOn werd te Zaandam haar lOjarig dochtertje naar S. vrouw W. in hare woning met eeu gaan, wijl dat kind' er zoo slecht uitzag diepe snede in haar hals gevonden. zij zooveel van den wonderdokter De patiënt leefde nog, doch verkeert gehoord had. Zij kreeg tegen betaling in bedenkelyken toestand eu kan geen va-11 f 2.50 een volgkaartje, en werd tot ophelderingen geven. Omtrent de oor- S. toegelaten. Get. vroeg wat het kind zaak moet men dus gissen. scheelde. S. beschouwde het kind een tijd lang en zeide dat het aan bloedar moede leed. Bekl. zou poeders sturen, waarvan de kleine patiënte eiken' dag een paar lepels moest nemen. De poeders werden bij haar thuis be zorgd en afgegeven tegen betaling van 15 centen. Er stond niets op het doosje, nog tweemaal ging' get. naar S. toe. Hij beschouwde het kindi weer, zonder het te onderzoeken, en zeide dat het wat vooruitging en dezelfde poeders moest doorgebruiken. Aan de verpakking van de poeders was te zien, dat ze niet van een apotheker kwamen. Ook de volgende getuige was als patiënt bij Ste geman geweest. Get. had last van ze nuwziekte en S. was liaar gerecomman deerd. Bekl. onderzocht ook haar niet. Hij' hoorde haar aan en zeide driemaal daags de druppels in te nemen, die hij haar zou sturen. Get. was maar eens bij hem geweest. Door den ambtenaar van het O. M. ondervraagd, zeide get. dat zij wel baat had gevonden bij. de geneesmiddelen. De vijfde getuige was mot de voorgaande bij Stegeman. Zij bevestigde de verklad- ring van haar zuster. Ook dé laatste getuige consulteerde bekl. Hij leed' aan een maagkwaal, waar over hij al jarenlang tevergeefs verschil lende doktoren liad geraadpleegd. BekL constateerde eerst dat get. een maag kwaal had en stuurde hem toen poeders. Get. was door bekl's. behandeling ge nezen. Het O. M. eischte tegen bekl. een geldboete van 300, subsidiair 90 da- gen gevangenisstraf. Uitspraak Maandag a.s. G&KftENtiD NIEUWS. De zaak-Dreyfus. De „Figaro" beva.te Dinsdag het slot vau het tweede en het begin ran bet derde verhoor van Piquarthet laatste over de vraag aan wien bet borderel toe te schrijven. Omstandig toont de getuige aan, Lioe er om hem heen gekuipt en geknoeid is. Het faux Henry was volgens de eigen verkla ring van den falsaris van 31 October '96. Omstreeks dat oogenbhk was Picquart niet met verlof afwezig. Lautb, die vacantia had, werd door hem aangetroffen in het bureau van Henry, met dezen in gesprek, dat by getuige's binnenkomen werd afgebro ken. Opdat het vaische stuk van Henry buiten Picquart om aan deu minister kon ter hand gesteld worden, moest er verstandhouding bestaan tusschen Henry en Gonse. Toen later de minister hem sprak, zonder bijzon derheden, over dat stnk, had getuige dadelyk twyiel uitgedrukt. In de zestien maanden toch, dat hij aan bet hoofd van den inlichtingendienst stond, was er nooit eenig stuk, betrekking hebb i. iie zaak of Dreyfus noemcad-jaangekomen. Ook mei Gonse had hy er over gepraat, maar deze had geantwoordAis de minisie- my iets zegt, geloof ik hem altijd. Dat aldus met voorbijgaan vau ten- gehandeld is, licht getuige toe uit de rapporten van Guénée, de rechterhand van Henry, waarvan de lozer reeds de waarde heeft leenn kennen. Uit diens verhoor heeft getuige van het bestaan van deze rapportenïhet eerste van den vooravond der vervalsching gedateerd) slechts veertien dagen ge leden, in November '98, kennis gekre gen. Die rapporten zijn ook de oor sprong van de latere even onware verklaringen, als zouden Henry en Gribelin getuige met Leblois het geheime dossier hebben zien raadple gen. Jaurès in de „Petite Rópublique", Clemenceau in de „Aurore", Remaeh in de „Siècle", Lacroix in de „Radi cal" enz., wijden allen beschouwingen aan het gerucht, dat Lebret aan pre sident Mazeau het verlangen te ken nen zou hebben gegeven, dat de Zaak vóór de heropening der Kamers (2 Mei) zou zyn afgeloopen. Er is iets, meent Lacroix geruststellender dan de anderen, dat mij zegt dat dit plan netje niet zal lakken. Werkstaking in de mijnen. In de bekkens van Luik, Charleroi en het Centrum is de stand van de werkstaking niet merkbaar veranderd, maar in bet bekken van Bergen staken tienduizend mijnwerkers. Dinsdagoch tend geloofde men dat des avonds de werkstaking in de Borinage algemeen zou zyn. Alles is rustig. Uit Louvière komt nader het be richt, dat iu het bekken van het Centrum de werkstaking onder de mijnwerkers begonnen is. Iu Houssu, Ressaix en Louvière telt men 1200 stakers. Het gezamenlijke getal stakers in het bekken van Charleroi bedraagt 12000. De stemming is kalm. Koude in Engeland. Maandag heeft het weer eens ge ducht gesneeuwd te Londen. In wei nige uren was het buiten de stad een echt winterlandschap. In Lancashire en Noord-Wales was de koude zeer streng- en in de weiden vroor menig stuk jong vee dood. Een vergiftigde actrice. Miss Cora Tanner, een gevierde Newyorksche tooneelspeelster, ontving dezer dagen bij haar optreden een prachtigen ruiker, benevens een keu rige bonbonnière. Zij rook aan de bloemen, at van baar bonbons en verloor kort daarop het bewustzijn. Sedert eenige dagen ligt zy reeds op sterven. De geneesheeren hebben uitgemaakt, dat bloemen eu bonbons met blauwzuur vergiftigd waren. Volgens de Daily Mail is er een moordaanslag gepleegd op den Emir van Afghanistan. Eeu onbekende loste een revolverschot op Abdurrhaman, maar raakte een achter dezen staan- den generaal in den schouder. De dader vluchtte, maar werd op Russisch ge bied gegrepen. öüg Siadsiaieuw* Verbouwing stadhuis. Dezer dagen zal de Burgerlijke Stand worden overgebracht naar het voormalig bureau van politie dat daar voor naar men weet is verbouwd. De gemeente-architect heeft het goede denkbeeld gehad, de vertrekken niet alleen in den bestaanden siyl te behouden, maar die ook hier en daar by te werken. Reeds de gang, die men door een zware eikenhouten deur van de Zijlstraat uit betreedt, maakt een zeer eigenaardigen indruk. De aanzettingen van het gewelf zyn uitgevoerd in rooden baksteen, terwijl er typische consoles zyn aangebracht, de deuren, zeegroen en wit geschilderd, met hare koperen handvatten geheel in den zeventiende-eeuwschen stijl gehouden. Niet het minst merkwaardig is het lokaal voor den Burgerlijken Stand, op de plaats waar vroeger de ageutenwacht en de impectenrskamer waren. Daar zyn de oude kolommen '-•ehouden en is aan weerszijden een choorsteenmantel opgebouwd in stijl. Naast dit lokaal is, op de plaats waar vroeger de cachotten waren, de kamer voor den w ethouder van den Burgerlijken Stand, daarnaast de kamer van den commies-redacteur en daarnevens een vertrek voor den commies, chef vau de afdeeüng finan ciën. In dit typisch antieke gebouw is het vuile, benauwde en berookte politie bureau waarlijk niet meer te her kennen. Bij de begrafenis van den heer J. J. Rooyers hedenmorgen is gesproken door den secretaris van den Nederl. Slagershond, den heer Job. Heynen die den overledene herdacht als op richter van dien bond. Kransen van dien boud, van de Koninkl. Liedertafel Zang en Vriend schap en van de Haarlemscho Var- keusslagers vereeniging bedekten de lykkist. In het verslag der Vereeniging tot bevordering van- Katholiek bijzonder onderwijs, gevestigd alhier, over 1898, wordt andermaal oen beroep gedaan op de milddadigheid d'er Ka/tholiekeo. en warden de onderaf deelingen wier ge wone bijdragen niet zoo ruim toevloeien als noodig blijkt opgewekt tot meer deren ijver in het aanwerven van nieu we contribueerende leden. Dia steun is te meer noodig, omdat een voldoend aantal onderwijzers voor de Katholieke bijzondere scholen in het Bisdom Haarlem nog niet aanwezig is, I terwijl voor iedere bijzondere school, waar op 1 Mei 1899 het door do wet ge vorderd aantal onderwijzers niet aanwe zig is, de rijkssubsidie vervalt. In het afgloopen jaar werd vereiecht voor het subsidieer en van kweekelingen 9146.45^, voor het ondersteunen der normaallessen voor kweekelingen te Am sterdam, Rotterdam, Haarlem en Alk maar 3437.50, voor het ondersteu ningsfond 16 per onderwijzer) ƒ5424, terwijl dlo Hoorn-sché kweekschool 2494.44 kostte. De Vereeniging ontving als bijdragen der onderafdeelingen slechts 6864.26J. Voor toelagen uit het ondersteunings fonds aan voormalige onderwijzers waa 553.33 noodig. Belasting op de vermakelij k&odeu. Het was wel te voorzien, dat de heer Tb. Schilrmana niet iugenomea zou zyn met het voorstel van B. eu W.omtrent eeQ belastingop de publieke vermakelijkheden. Dit Raadslid hoeft dan ook uu eeu andere wijze vau heffing aan deo Raad voorgesteld, n.l. 5 proceut van de bruto opbrengt, aangezien deze gelegenheid geeft, de belasting door het pobliek te laten betalen en niet door de ondernemers van publieke vermakelijkheden. Schouwburg. Het afgesneden brand alarm. De groote gekleurde glaten aan de muren met hare sensationeele voorstel lingen, de inhoud van de groote en de verschillende kleine biljetten, de vele reeds gemaakte en nog te maken reclame, dat alles doet ons vermoeden dat er op het gebied der spectakel-stukken weer iets buiten gewoons te wachten s'aat. En dat buitengewone zal men drie achtereen volgende dagen in den schouwburg kannen aanschouwen, wanneer het Nederl. Tooneelgezelschap van deu Antwerpscheu Cirk-sehouwburgonder leiding van Henri Verstraete alhier eenige opvoeringen zal geven van bet; nieuwste sensatie-drama „Het afge sneden brand-alarm", naar het Ame- rikaansch „Stil alarm". Dit stuk een gelyke van „De levende brug" en „Trouw als staal", dat door het ge noemde gezelschap met behulp van het volledige origineele Amerikaan- scfae materieel opgevoerd wordt en waarby men o.m. het uitrukken van een met twee paarden bespannen stoomspuit der New-Yorksche brand weer ten tooneelo zal zien, werd iu de voornaamste schouwburgen vau Amerika en Engeland negen jaren lang en te Antwerpen vijf en zeven-; tig achtereenvolgende avonden mst kolossaal sncces gegeven. De eerste opvoering alhier is a.s. Yrydag. Het drukke verkeer op den hoek van de Damstraat en het Klokhuis- plein werd hedenmorgen gedurende een half uur byna gestremd, doordat van een vrachtwagen van den hande laar in bouwmaterialen A. J. Stoei de as brak en de steenen, waarmede de wagen beladen was, op de straat stortten. Schermen. Dinsdagavond werden de laatste party en sabel en langen stok getrok ken tusschen de leden der scherm- afdeeliDg van „Concordia" alhier. De uitslag van dezen ouderlingen wed strijd was dat de heer J. A. Draayers won op sabel en de heer J. "W. G. L. Smit op langen stok. Hierna werden nog een partij sabel en langen stok getrokken elk omi 3 tonché's om den eersten en tweeden pry's, resp. zilveren medaille en kaast- j voorwerp, welke eindigden met de! overwinning van don heer Draayers. Deze ontvangt alzoo den len en dei heer Smit den 2en prijs. Er werden eenige zeer spannende; partyen te zien gegeven. LJmuiden. De heer E. Koudenburg, commi-s| lste klasse der verificatie, wordt roet-1 1 Mei verplaatst naar Amsterdam. Onder de nieuwsgierigen, die zich Maandagavond op een steiger by de sluis bevonden, waaraau een torpedo boot, zoo juist van Amsterdam ge komen, vastlag, bevonden zich ook de twee broertjes C., die door bet gedrang te water geraakten, maar door de aanwezigeu spoedig gered werden. Velsen. Het percentage waarmede de aan slagen op bet kohier van den hoofde- lyken omslag dienst 1899 wordt ver minderd, bedraagt. 20 pCt., zoodat van het geraamd inkomen slechts wordt geheven 80 pCt. GEMEENTERAAD. Zitting van heden Woensdag 10 April des namiddags te 1 uur. Afwezig bij den aanvang de heeren van Weel, Sabelis, van der Merscb, Loomeyer, de Lanoy. van den Berg, Cnoop Koopmans, Macaré, Waller, van Styrum, later kooien nog ter vergadering de heeren van der Mersch, van Weel, van Styrum, Macaré en de Lanoy. Punt 1. Mededeeliugen ea ingeko men stukken. Ingekomen is o.a. Een. adres vain J. H. Krelage, alhier, in zake de vaststelling «ener verorcöe- ning op do heffing eener belasting op de openbare vcrmakelijkhedtan. Een adres van het bestuur der Haar- lemsche Hande-lsvereeniging, houdende verzoek om instemming te betuigen met een adres aan, H. M. de Koningin in zake dé spoorwegtoestandien in deze ge meente. Een tweetal processen-ver baal va diem keurmeester van het slachtvee, erna., hou dende afkeuring van vleesch als onge schikt voor de consumptie. Dat door den Commissaris der Ko ningin in de provincie Noord-Holland tot buitengewone veldwachters dezer ge meente rijn benoemd' de onlangs aange stelde agenten van politie 4e ktaase Ml Hern «maxi, F. van K eased en J. M. vaa dier Stedjleai. Dat door dlenzelfdie ails zoodanig ont slag is verleend aan den onlangs ontalai- gen agent van politie M. Weijers. Is nog ingekomen een schrijven van Commissarissen vaat de Bank van Loening, houdende ee* voorstel tot wijziging van. het reglement op die instelling. B en W. stellen voor, een inwoner van Heemstede duinwater te levers* voor li maal dén prijs, dien.' hét wabe* hier kost, omdat dit verkeert ioi deuizelf- den toestand als dé 13 perceelen, aan. wie dit vroeger is toegestaan. Punt. 2. Ingekomen is de rekening over 1898 van de Stads-Apotheek, sluitende is. ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van 8606.09, waarvan 4505.59 als subsidie uit de gemeentekas. Wordt zonder stemming aldus vast gesteld. Punt 3. B. en W. stellen voor, H. M. de Koningin opnieuw voor vijf jaar onthef fing te verzoeken van de verplichting tot het oprichten van een Burgerdag school. Zonder debat of stemming goedge keurd. Punt 4. B. en W. hebben, gevolg gevende aan de uitnoodiging, hun gedaan bij raadsbesluit vari 18 Aug. 1897, het reglement voor de Bart eravondschool herzien en leggen dat au aan den Raad voor. De heer DE KANTER zou de beiian- deling willen aanhouden tot de volgen de vergadering, omdat de wethouder va*, onderwijs afwezig is. De VOORZ. zegt dJat de heer Waller zelf dit onncodig acht en dat dé heer Hugeuiholtz zich op de hoogte heeft ger ateld, om de verschillende vragen te be antwoorden. Bij art. 3 doet de heer NIEUWEN- HUIJZEN KRUSEMAN opmerk», dat de Fransche taal voor jongens dér Burgeravondschool niet meter zoo noodig is als vroeger. Ze hebben meer aan E*- gelsch en aan Duitsoh, met het oog op mogelijke emigratie bv. naar Transvaal. Tegenwoordig komt mem met EngelscK dé wereld door en het is voor die werk lieden niet zoo moeielijk als Fransch. Spr stelt daarom voor, in plaats van da Fransche taal in het art. te lezen db Engelsche taal. Dit wordt ondersteund. De heer BEIJNES vraagt, of die be doeling is het Fransch geheel af te schaf fen. Spr. zou er liever Engelsoh bij nemen. De heer WINKLER is het met den voorsteller eens. Praktisch is Emgelsck ver boven Fransch te verkiezen. Ook Fransch er bij te nemen zal voor dé jongelui te moeilijk rijn. moedig. „En ik houd van verandering voelt hij, geroepen is. jij ook niet Maar hoe hatelijk dat die meer edelmoedige gevoelens de over- „Het spijt mdj zeer, maar gedachte hand. „Kunt gijl niet?" anjbwoordt Lady HiTzwïjgk De ironie, die rij onbewust!1 zach nu aan hem komt opdringen en „Wol, het komt op hetzelfde neer" Rosemary op tolourgestelden tocci. in haar wooidén heeft gelegd, treft hem. nu in dit genotvolle oogenblik. Hij, zegt rij met een allerliefst, luchthartig „Ik ben bang van niét." ALs 'de tijding die hij ontvangen heeftwordt er bepaald boos om. air, dat haar in haar gelukkigste oogen- Hij trekt rijn welgevormde wenkbrau- waar is zal er spoedig genoeg verande-j Men mag toch in den moeielijken strijd blikken zoo eigen is. „Begrijp je 't niet? wen op en ziet haar met een van rijn ring komen plotseling en voor altijd- des levens wel een paar gelukkige oogen- Ik bctn om mijnentwil blij dat ik „pas- vriendelijkste blikken aan, die geregeld' &Maar hoe het ook rij, liefste, wij blikken beleven. 3able" ben. omdat jij daardoor verliefd alle kritiek ontwapenen. Maar in dit moéten nooit moer kibbelen." vervolgt i Zijn oogen rusten op haar gezichtje op mij bent geworden. Sinds dat heer- geval draagt die blik er nog toe bij om rij haar wang tegen de zijne drukkend,'dat mooie ernstige, trouwe gelaat. lijke feit ben ik mij zelf gaan bewonde- Lady Rosemary's afkeer van hem te on haar zachtjes heen en weer wnjvand. j „Wat ben je mooi!" roept hij harts-; ren. Het is eigenlijk zoo dom van ons en j tochtelijk uit en om hem recht te doen i Zie nu verhoogen. wat jij gedaan hebt. Door „De spijt is geheel aan onzen kant," beduidt zoo'weinig. Zelfs al kibbelen wijwed'ervaren dient gezegd, dat er een jouw schuld bon ik ijdel geworden." Zij zegt zij beleefd, nog zoo er» dan maakt dat toch geen'dieper gevoel in rijn toon doorklinkt. j lacht bij het idee aan die pas ontloken „Dat geloof ik niet," antwoordt hij; verschil in°onze gevoelens wel? j Hij zwijgt en langzaam met wanhoop ijdelhedd. „Kom nu," zegt zijl luchtig, oveff haar schouder heen naar haar veel Dat komt omdat wij elkaar zoo ten in 't hart drukt hij zijn lippen op de hare. Ilaten wij zooveel mogelijk van dezen mooiere zuster rieaidé. ▼olio vertrouwen." i „Ben ik Een gelukkige lach verge- goddelijken avond genieten. Ga mee naar „In elk geval zien wij je toch mor- Hij heeft rijn armen om haar heen'zelt haar woorden. „Werkelijk mooi? den tuin; dé rozen bloeien zoo verruk- gen," zegt Lovice hem haar hand toeste- geslagen en haar hoofdje rust op zijn j Als het waar is Godfrey dan ben ik erkelijk." kend. „Wij rijn geheel onder ons, mis- «:houder, zoodat rij de wolk op rijn voor-blij om ter wille van jou". j Terneergeslagen volgt hij haar, steeds schien een paar kennissen, maar dan hoofd niet kan zien. Dezelfde gedachte „Wees blij om je zelfs wil," zegt hij gekweld door den brief m zijn zak, tot- toch heel weinig." vervolgt hem weernl. d!at één hunnerbijna brusque als het ergste gebeurt,dat zij het heuveltje dicht bij den ro Haar innemende glimlach zegt hem kibbelarijen een eind aan hun verhou- j zal rij zich clan gelukkig voelen in het zentuin bereiken; Lady Rosemary dat zij weet dat rij er heel zeker van ding zal maken. Als het werkelijk noo-bewustzijn dat zij mooi is „niet omjtreedt juist uit het prieeltje en komt is dat hij: het 't prettigste vind haar chg mocht worden hun engagement I mij." j naar hen toe. alleen te ontmoeten, en dit een reden té dat op rijn verzoek geheim moest blij- j Voor de eerste maal in rijn leven heeft j „Ah, je zuster," zegt Lambert losweg meer voor rijn komst zal rijn. Dit ver ven, te verbreken, dan moet een twist rij hem onbewust laten voelen hoe on- en voegt er aan toetrouwen treft hem diep. die 'hem in 't gelijk stelt er de oorzaakwaardig hij harer is, en die ontdekking i „Hoe maakt u het, Lady Rosemary Hij neemt afscheid van de beide zus van rijn, zoodat hij in staat zal rijn een is allesbehalve aangenaam. Later neemt „Gij hier!" zegt rij voldoende blijd- ters en terwijl Lovice zich direct naar ander huwelijk aan te gaan dat hem hij het haar kwalijk schap veinzend. „Lovice doelde zoo huis begeeft blijft Lady Rosemary op van rijn schulden ontheft en waardoor Maar nu terwijl haar bekoorlijk ge- straks met een enkel woord op uw komst, het tuinpad staan om hem na te zien. hij een leven kan leiden waartoe hij, dat zichtje zoo dicht bij het rijne is, krijgen Ik hoop, dat gij blijft theedrinken:" Wat is toch de reden dat Lovice rich zoo aangetrokken voelt tot dien man rij die tot nu toe op dit punt zoo moeie lijk te voldoen was Hiji kam zich dat is walar uitstekend) voordoen., heeft zonder twijfel een knap gericht en stamt van; een zeer respectabele familie af, maar honderde andere mannen bezitten deze eigenschappen en die werden, door Lo vice met geen enkelen blik verwaardigd. Hij heeft zelfs zeer goede vooruitrich ten, daar hij erfgenaam van Sir John Lambert's titel alhoewel mogelijk niet van zijn goederen is daar Sir John hierover de vrije beschikking heeft en sir John, hoewel nu juist geen Methu- salem van wien men eiken dag de doods tijding kan ontvangen, is zoolang vrij gezel geweest, dat hij naar alle verwach ting geen huwelijk meer zal aangaan waardoor Lambert's vooruitrichten, den bodem zouden worden ingeslagen. De toekomstige titel heeft tot nu toe zeer veel tot Lambert's aanzien bij gedragen een jonge man, met vijf tienduizend pond inkomen, kan een zeer goede aanwinst voor de meeste kringen genoemd worden. Dat het recht van erf opvolging juist vernietigd was toen Sir John aan het beheer kwam was niet ai- gemeen bekend en kapitein Lambert voelde rich niet geroepen dit feit pu bliek te maken. Maar hij zelf weet bet maai- al te goed en ook nog iets is hem' bekend! Sii' John is een vrelc, geld! is rijn afgod eei Lambert is ei" van over tuigd dat als hij een meisje zonder for tuin zooals Lovice huwt hij veel kans loopt onterfd te worden, wat nl. liet gelid betreft en een titel zonder geld is alleen heel armzalige eer. Ladv Rosemary is een van de weini gen dio met het feit bekend is en dit is misschien dc- reden, dat rij er in toe gestemd heeft liet engagement geheim te houden. Als Lovice dit dtwaze huwelijk dan met alle geweld wil doorzetten, dan is 't ook maar liet beste d'at rij er voordée- lig bij vaart en Sir Jolin zal mettertijd! beseffen hoe hij zich vergist heeft en hoe bekoorlijk Lovice is. Hij zal dan Iee- ren inzien dat een reine ziel en een schoon gevormd lichaam meer waard rijn dam geld. Als Ladv Rasemary Godfrey Lambert nu nog maar had mogen lijden dan zon rij de geheimhouding van het engage ment, in haar oogen een beleedüging voor haar zuster, nog hebben kunnen, verdragen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 2