NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. 7> IS® Jdf is*., a:tj, Woensdag 26 April 1899. És 4896 HAARLEMS DAGBLAD AJB02ST3STTIlVCEIISrTSE=iaiJ-S: Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.80 France door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.37f Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Elrangère G. -AJPXUEIRTlEDSrU-'I UW: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote lettors naar plaatsruimte. By Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiön worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever PEEREBOOM. JOHN F. JONES, Suce., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met. uitzondering van het Arrondissement Haarlem is höt Uitsluitend recht tot plaatsing van 'Advertentien en Reclames betreffende Handel, Ngrerheidgen Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Adrertentie-Bnreau A. DE LA MAR Azn. ts Amsterdam. BUITEN bot Arrondissement Haarlem ia de prjjs der Ad verten tien van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regeVf 0.80. Agenten voor dit blad in den omtrek zpc Bloemende alSantpoort en SchotenP. v. d. RAADT, Sandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,by de tol; SnaarneU* -n, C. HARTENDORPZandvoord G. ZWEMMER >ra, APJE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Afconnemen ten eo Advertentiën aan. VelsenW. J. RUIJTER; Beverwijk, J. BOORNö; Hülegom Stsidsnieuifs. Eerste en derde pagina. Haarlem25 April 1899. Voor het examen l.o zyo Maandag te Amsterdam geslaagd de dames H. Dankelman, J. Dentekom en H. C. van Heerikhuizen en de heeren A. Fortgens en C. Veldwijk, allen alhier. De gewijzigde ligger der wegen in deze gemeente, onlangs door den ge meenteraad voorloopig vastgesteld, is door Gedeputeerde Staten van Noord- Holland definitief vastgesteld. De bloemistknecht G. M. Bakker te Heemstede woonachtig, dio zich Maandagavond in de tappery van de wed. B. op het Plein bevond, kwam tusschen beiden toen die kasteleines door haar zoon, die niet wel by bet hoofd is, werd geslagen. De zoon nam daarop een bierglas en sloeg dit Bak ker op het hoofd in stukken, waar door deze verwond werd, waarvan hy bij de politie aangifte deed. Men verzoekt ons te melden, dat op 11 Mei a.s. de heer P. J. Pries- man den dag zal berdenken, waarop hy voor 40 jaren met mejuffrouw N. L. Lamberts in deu echt werd ver bonden. De beide nog krasse oudjes, de man is 70 en de vrouw 78 jaar oud, verkeeren in behoef'tige omstan digheden. Wellicht worden er nog personeD gevonden, die met aardsche goederen ruimer bedeeld, dezen dag voor het oude paar tot een onverge- telyken willen maken. Hun adres is Proveniershuis N. R. K. Volksbond. Maandagavond vergaderden de leden van de afdeeling Haarlem van deu R. K. Volksbond in de groote zaal der sociëteit „de Kroon". De vooiz.. de heer C. A. M. van Dam, opende de vergadering eü heette de talrijk opgekomen aanwezigen welkom. Tevens deelde spreker de agenda voor deze week mede en wekte hy alle leden, werkzaam in het metaal- en houtbewerkersvak op omdecandidaten voor deze Kamer van Arbeid krachtig te steunen. Vervolgens werden de notulen der vorige vergadering voor gelezen en goedgekeurd eu ging men daarna over tot het uitreiken der pryzen en diploma's aan de jongelieden van de teekenschool en werd tevens den leeraar den heer J. Th. Etinans voor zyne moeite en toewijding een woord van dank gebracht. Hierna kreeg de eerw. pater de heer A. van Kerkhoff van Osch het woord, die tot onderwerp van zyne rede had gekozen de godsdienstige zyde van de sociale quaestie. Nadat, spreker op het ontstaan der werklieden-beweging bad gewezen, herinnerde hy er aan hoevele vereenigingen, het voetspoor van den Duitschen socialist! Karl Marx, volgende, alleeu de stoffelijke zyde van het vraagstuk beschouwden en beweerden, dat de godsdienst er niets mede te maken had. Dit stand punt werd door spreker nu in den breede bestreden, volgens hem moest er wel degelijk eene godsdienstige zyde in dit vraagstuk zyn. Een ver blijdend teeken noemde spreker het dan ook dat de heer B. H. Heldt, voor zitter van het Alg. Ned. Werklieden verbond, eene der vereenigingen, die zeggen dat de godsdienst er niet by te pas komt, ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan openlijk bekend bad. dat al hun werken geleerd had dat de godsdienstige zyde niet kon wor den genegeerd. Ook in andere neutrale vereenigingen wordt ai meer en meer erkend, dat de godsdienst by dit vraagstuk noodzakelyk is en volgens spreker, zuilen wy dan ook niet eerder tot eene oplossing van de sociale quaestie komen, voor en aleer het godsdienstig bewustzijn daarin meer en meer is doorgedrongen. Na een woord van dank aau den spreker werd de vergadering te onge veer 10 uur door den voorzitter ge sloten. Kwartetwedstr ij d. De door het kwartet „Loreley" al hier aitgeschreven wedstrijd voor man- nea-kwartetzang zal door onvoorziene omstandigheden in plaats van op 4 Juni op Zondag 11 Juni a.s. worden gehouden. Tot deelneming aan den wedstrijd bebben zich tot op beden 17 kwar tetten doen inschrijven. De wedstrijd, die aanvankelijk be paald was op 8 uur des avonds, moet nu, met het oog op de groote deel neming des namiddags ten l'/j uur aanvangen om des avonds ten 8 unr te worden voortgezet. Na afloop wordt door de eerste 4 bekroonde kwartetten, om den Eere- prys gezongen. Op Zondag 14 Mei, des namiddags ten 2 uur, heeft in een der lokalen van het Brongebouw de loting plaats, regelende de beurt van optreding. Byna dagelijks wordt een vrouw, die in het Nauwe Geldelooze pad woont, door de straatjeugd lastig ge- va len, die haar luiken openrukt eu hare deur intrapt, herhaaldelijk werd tegen de bengels proces-verbaal op gemaakt; thans weder tegen twee jongens van 16 en 12 jaar, wegens gepleegde baldadigheid. De booge mate van onreinheid waarin de wo ning van die vrouw verkeert, die bo vendien als zeer zonderlyk bekend staat, schijnt de aanleiding tot het brutale optreden van de stiaatjeogd te zijn. Een steenenkar van de firma Smits en Reinders, waarvan de bestuur der zijn paard blijkbaar niet meester was, kwam Maandagavond omstreeks 7 ure in de Hoogstraat in botsing met den handwagen van eeu koopman in aardewerk, tengevolge waarvan een aantal potten en pannen in scherven op straat vielende man, die slechts eenige stuivers daags met zijn nego tie verdient, bekwam daardoor voor hem belangrijke schade. Maandagavond had een rijtuig dat voor het politiebureau stil hield veel bekijks, doordat daarin zaten een man in een dwangbuis met een paar broe ders van het gesticht St. Johannes de Deo. De man was krankzinnigen had het genoemde gesticht, waarin hij als zieke verpleegd werd, door zijne ra zernij zoodanig in rep en roer go- bracht, dat hij daar niet langer te houden was. Hy werd spoedig naar Meeree berg getransporteerd. Uit de „Staatscourant". Koninklijke Besluiten. De heer E. H. Cheney erkend en toegelaten als consul der Ver. Staten van Amerika op Curasao; de hoer J. Peeters erkend en toegelaten als consul van Ecuador te Rotterdam. Benoemd tot landmeter 2e klasse aan het kadaster de heer L. J'. JCrook, te Saeek, thans landmeter derde klasse. Benoemd tot burgemeester van Born de heer J. M. H. Welters, secretaris dier gemeente. Met ingang van 1 Juni is jhr. C. J. Lewe van Adaard op zyn verzoek eervol ontslagen als burgemeester van Steen wyk. Examens H. B. S. In Noord-Holland is voor de eind examens der hoogere burgerschool met 5 j. c. eene dubbele commissie inge steld. Zy bestaat uit de heerendr. H. Brongersma, directeur der H.B.S. met 5 j. c. te Haarlem, lid en voor zitter dr. D. A. Kerklioff, dr. H. W. Waalewijn en J. L. G. Belonje, leeraren aan de H. B. S. met 5 j. c. te Alkmaar; dr. C. E. Poser, P. de Yos Jr., D. Sugter, A. L. J. Bouten, J. de Vries, P. Hemmes, J. L. Boeye, L. Boaman, J. Rienstra, leeraren aan de H.B. scholen m. 5 j. c. te Amster dam en dr. J. C. Costerns, directeur der H. B. S. met 5 j. c. (Keizers- igracht) te Amsterdam; B. J. ter 1 Brugge, leeraar aan de Handelsschool :te Amsterdam; mr. F. A. de Graaff, dr. H. J. Calkoen, E. A. W. Pauw, A. v. d. Voort, W. H. L. Janssen van Raay en M. F. van Goor, leeraren aan de H. B. S. m. 5 j. c. te Haar lem R. Rykens, directeur der H.B.S. ra. 5 j. c. te Den Heldermr. J. H. L. van Oven, C. v. d. Zeyde, leeraren en A. Pelt, directeur H.B.S. met 4 j. c. te Zaandamdr. J. Meyers, R. van Duinen en A. van der Stempel, leeraren aan de H. B. S. met 5 j. c. te Hoorn en W. P. v. V lissin gen, directeur der H. B. S. met 3 j. c. te Enkhuizen. Pensioen van Rijksambte naren. i Zondagmiddag werd te 'sGraven- hage de door den beer C. J. de Break, directeur van het post- en telegraaf kantoor te Zandvoort, uitgeschreven vei gadering voor Rijksambtenaren ge houden, ter bespreking van pogingen om pensioen te verkrijgen voor het volle traktement en naar evenredig heid van dienstjaren, volgens den maatstaf in Oostenrijk ingevoerd. De vergadering werd bijgewoond door ruim 80 ambtenaren van ver schillende diensttakken, onder welke zeer vele hoofdambtenaren. De heer De Breuk opende de ver gadering met een toespraak waarin hy, na een huldebetuiging aan H. H. M. M. de Koninginnen en na zyn har- telyken dank betuigd te hebben voor de bewijzen van deelneming van dui zenden inden lande (circa 2500 adhae- sie-betuigingen waren ingekomen), er op wees dat eene pensioensverhooging een ware uitkomst zal zyn. Hy con stateerde dat hij niet in 't minst te kort wenscht gedaan te worden aan de we duwen en weezen van ambtenaren, maar dat een nadere regeling van bare pensioenen en die der ambtena ren zeer goed kan samenvallen. Daarna zette de heer De Break het doel van de vergadering nader uiteen, nl. by de Regeering aan te driegen op het verkrijgen van een pensioen tot het volle bedrag van hei laatst genoten traktement, zoodanig dat de ambtenaren door bijstorting de Regeering in staat stellen dit te doen zonder eenige opoffering van hare zyde. Het gevolg daarvan zou zyD, dat een ambtenaar, die thans zoo lanv mogeljjk in dienst blijft om de be- laugryke vermindering van zyn trak tement by pensionneering te voorko men, terwijl hy zich feitelijk niet meer berekend acht voor zyu taak, by eene nieuwe regeling als door den heer De Breuk voorgesteld, in staat wordt gesteld vroeger pensioen aan te vragen zonder stoffelijk nadeel, waardoor dan èn die ambtenaar is ge baat èa de administratie, omdat zy jongere krachten krijgt, en de optre dende ambtenaar omdat hy vroeger dan anders in een gewenschte positie komt Er wordt dus gehandeld in het belang van ambtenaar en regee ring beiden. De vergadering betuigde dooralge- meeo applaus bare volle instemmiog met het plan van den heer De Breuk en dit gaf aanleiding tot het vormen van een pensioeu-vereenigiug, met het doel zich in verbinding te stellen met de besturen der verschillende broeder schappen, ten einde bii de Regeeriug aau te dringen op eeu bovenomschre ven regeling. Tot leden van het bestuur dezer yereeniging werden gekozen Tot eere-voorzitter, de heer C. J. de Breuk; tot voorzitter, Baron van der Feltz, oud-inspecteur der poster yenvice- voorzitter, de heer J. M. van Walsem, inspecteur der Registratie en Domei nen tot penningmeester de heer C. P. J. Keisor, commies by het hoofd bestuur der Posteryen en Telegrafie; tot secretaris de heer T. A. van Hel- I ten, commies der Telegrafie, en voorts de heeren H. Camerlingh, inspecteur i der belastiugen J. H. Mooren, direc- jteur van bet Rykstelegraafkantoor te i 's Gravenhage C. Middelkoop, hoofd commies aan het Departement van Financiën J. P. H. Hartmau, hoofd commies aan het Departement van MarineJ. H. Koning, oud-directeur telegrafieG. J. W. van Ingen, adj.- commies by de RekenkamerJ. C. C. •Scblater, commies by de Rekenkamer; G. H. Tromp, hoofdambtenaar by het Departement vau FinanciënPortyne, opzichter Waterstaat le kl. ;A. Moe- rel, hoofdcommies aan het Departe ment van Ourlog en Muralt. De aanwezigen traden allen toe tot de nieuw gevormde vereeniging. Nog waren tegenwoordig leden van het bestuur van den Bond van onder geschikte post- en telegraafbeambteu, die hunne sympathie betuigden en mededeelden dat zy in hunne vereeni ging ten gunste van de opgerichte vereeniging zouden werkzaam zyn. Het nieuwe bestuur werd gemach tigd zich deskundigen te assumeeren, by voorkeur bestuursled8u of ambte naren by het pensioenfonds, tot het verstrekken van gewenschte inlich tingen. Botsing van wielrijders. Zondagavond reden twee wielrijders op den Loosduinschen weg nabij 's-Gravenhage in suelle vaart tegen elkander aan. De schok was zoo hevig dat de eene wielrijder over zyne ma chine heen werd geslingerd en met zyn schedel op de keien neerkwam. Hy bleef bewusteloos liggen cn werd door de politie per brancard naar het ziekenhuis overgebracht. By aan komst aldaar was het bewustzijn nog niet teruggekeerd. Ook Maandagmid dag was de gewonde, een boerenzoon uit Naaldwijk, nog bewusteloos. Geen van beide fietsen was van eon licht voorzien en op den weg waren nog slechts enkele lantaarns ontsto ken zoodat de rijders elkander waar schijnlijk te laat zagen. Pliilatelie. De te Utrecht gehouden algemeene vergadering van de Nederlandsche Vereeniging van Postzegelverzame laars was zeer druk bezochtuit alle deelen van bet land waren leden of vertegenwoordigers van afdeelingen opgekomen. De voorzitter wees er in ziin ope ningsrede o.m. op, hoe ook dit jaar de vereeniging wederom in gunstige finaocieele omstandigheden verkeert;. Als leden van het bestuur werden herkozen de heeren J. C. Bouraan, Voorzitter; A. F. W. Stroo, onder- Voorzitter; jhr. C. Ph. L. van Kin schot, SecretarisC. M. H. Kroesen, Penningmeester en A. C. W. Rooden- bnrg, bibliothecaris. Ook de directeur van de afdceliug Verkoophandel, de heer A. M. van Regteren Altema, en de hoofdredactour de heer J. B. Ro bert, werden als zoodanig herkozen. Inplaats van den aftredendeu direc teur der afdeeling aankoop, die ver zocht had niet voor herkiezing in aanmerking te komen, werd gekozen de heer D. E. Schreuders. In behandeling kwam de vraag of postzegel handelaren al dan niet tot het lidmaatschap der vereeniging zul len toegelaten worden. Besloten werd, dat handelaren voortaan tot het lid maatschap toegelaten kannen worden, doch dat slechts één handelaar zitting in het bestuur mag hebben. Nadat als plaats waar de volgende vergadering zal worden gehouden 's-Hertogeabosch aangewezen was, sloot de voorzitter de vergadering. Uit de Betuwe schrijft men Met de kersen staat het niet bijzon der guostig, hoewel nog veel terecht kan komen. Daarentegen belooft het eeu prachtig jaar te worden voor appelen, peren en pruimen. Huwelijksgeluk. Twee echtelieden te 's-Hertogen- bosch, die steeds als hond en kat te zamen leven, goraakten Zondagmiddag met eikaar slaags. Hy kwam met drie vry ernstige verwondingen, door haar met een scheermes toegebracht, uit den strijd te voorschijn, zoodat veel bloed stroomde en zjjne opname in het gasthuis wenschelyk was. Alle verwondingen waren op het hoofd toegebracht en een daarvan, tot op het been doorgedrongen, liep langs het achterhoofd, ongeveer van oor tot oor. De dappere stryderes werd ouder toeloop van veel menschen naar het politie-barean gebracht. De wonden schynea niet levensgevaarlijk te zjjn. Boschbrand. Maandaguamiddag verspreidde zich te Assen het gerucht door de stad, dat het Amelter boschiu brand stond. Velen spoedden zich daarheenhet dagelyksch bestaar, politie, marechaus see en brandweer, om het noodige tot blusscbing te verrichten, anderen uit nieuwsgierigheid. De brand was waarschijnlijk ontstaan in het heide veld nabij Schieven; de vlammen sloegen, door den wind gedreven, over naar het bosch, onlangs door Duitsche heeren gekocht. Het droge gras en blad bevorderde de uitbreiding van den brand, welke over eeu vijftal hectaren heide, dennen-, eiken- en berkenboscb, naby de vyvers woedde. Jonge dennen werden vernield, de stammeD der grootere boomen werden geschroeid en geblakerd. Met vereende krachten gelukte bet den brand te stuiten en het vuur te doovende brandspuiten behoefden geen dienst te doeD. („A. C.") sopt en Wedstrijden. Worstelen. Achtste dag van de wedstrijden t® Brussel Poiré legt Chappe in 4 m. 45 sec. Clément le Terrassier legt P étro in 4 m. 47 s., Constant le Boucher legt Hitzier in 9 m. 58 sec., Piétro legt Moret in 10 m. 19 s., v. d. Berg legt Clement in 12 m. 43 s., Constant le Boucher legt Clement in 1 m. 50 8., Hitzier legt Moret in 8 m. 15 s., v. d. Berg legt Hitzier in 4 m. 18 s., Constant le Boucher legt Moret in 16 m. 5 sec. FEUILLETON. Naar het Engelsch van Mrs. HUNGERFÜRD. Zooals wij reeda zeiden hebben de spottende opmerkingen over juffrouw Johns een eind genomen, en allen heb ben zicb door den gezelligen oud'erwet- schen tuin verspreid. Lady Rosemary houdt zich bezig met een paar rozen van de Gloire die Dyon, die tegen dein muur aan de Zuidzijde klimt, af te plukken. „Dierbare, oxide tuin zegt ziji, „Dolf ouden tuin. Kunnen de rozen, denzelfden, zal laten aanleggen, maar zou dat moge lijk zijn?" „Alles is mogelijk," antwoordde Digby. „Behalve de herschepping van een ouden tuin. Kunnen de rozen dezelfden beerlijken geur verspreiden? Dat be twijfel ik Al zou Dolfs tuin even groot zijn eni denzelfden vorm hebben, de muren, bloemen, alles is jong te jong. „Dat wordt met den dag beter.' zegt haar man. „Oja,, ik weet wel, dat wij allen eenmaal oud worden zelfs..." Zij zwijgt j alsof haar plotseling iets zonderlings te j binnen schiet. Zij ziet Sir Adolphusj aan. „Zelfs", en haar toon klinkt uiterst verbaasd, „baby." „Wij moeten voorzorgsmaatregelen nemen," zegt Sir Adolphus. „Wat dc bloemen betreft", zegt Lo- vicc, „die blijven altijd jong. Je moet daarom niet .boos op hen zijn. En wat zou je ook willen beginnen met zoo'n tweeden ouden tuin, als je reeds zoo'n lieven op de „Firs" hebt". „Ik zou zoo graag zoo'n ouden tuin hebben," zegt Lady Rosemary met een klagende stem. „Ik zou hem in mijn armen willen nemen en wegdragen.". „Als ik jou was zou ik liever baby in mijn armen nemen," zegt Digby; „een oogenblik geleden hoorde ik hem brullen als oud'e Boreas, maar ik zeide het niet omdat ik je mijn tuin nog wilde toonen". „Brullen? Baby? Waar is hij dan?" roept Lady Rosemary, ter hulpe snel lend. „Gij gaat nu toch nog niet heen?" zegt Digby tot juffrouw Crichton, als zij ook een beweging maakt om zich 'te verwijderen. „Nog een spelletje tennis doen." „Het is te warm." Zij is onaangenaam aangedaan ge worden door die kleine zinspeling op den heer Grant, dien zij al vloog hij op haar wenken toch niet in de rij van haar aanbidders heeft geschaard. „Golf dan?" „Ik ben er te vermoeid voor." ..Koppig kind!" zegt Lovice. „Wel, wij zullen elkaar dus den volgenden- Woensdag bij de erfgename zien." „Het zal een groote partij; zijn naar ik hoor." „Ter eere van heit blauwtje van Sir William", zegt haar broeder, „en al zijn ijdelheden en blufferijen." „Ik ben er van overtuigd, dat zij een veel slechter huwelijk zal doen," zegt Loxiise schouderophalend. „Eu hij een veel beter, als gij hem ten minste blijft bewonderen," zegt Digby. „Owat dat betreft, hij kijkt zelfs niet naar ipij om.'' „Spijt het je „Het ergert mij." „Het is heel onbeleefd van hem. Mis schien is hij bang verblind te worden. Laten wiji het geval van een vroolijke zijde bezien. Ik ver-onderstel dat mijn kijken naar jo ik heb een uitstekend gezicht niet in vergelijking kan ko men bij zijn halve blindheid?" „Nu moet ik toch. heusch gaan," zegt juffrouw Crichton. ook ten minste tot aan het hek. Gaat gij door het bosch. naar huis?" „Ja," koel. „Maar jij, waarom moet jij-" „Ik ga waar jij gaat," zegt Devereuse onverstoorbaar. „Ik wilde, dat je niet zoo flauw waart." „Ik wou er nog aan toevoegen. maar je laat mij. ook nooit tijd, zelfs niet om je ten huwelijk te vragen dait ik altijd met je wilde gaan, tot op zekere hoogte. Als je van plan, zijt Sir William te a museer ear en met hem den weg door liet leven te gaan. zal ik mij verplicht zien voor hem te wijken of zal het voor Grant zijn? Je weet je) hebt zooveel rijke aanbidders..." Lady Rosemary, die hen met haar jongen op den arm uit hett raam gade slaat, zucht even als zij hen voorbij ziet gaan. „Zij< zullen het arm hebben, heel armzegt zij tot zich zelf, „maar niet half zoo arra als mijn lievo Lovice, wan neer zij dien hateüjken Apollo trouwt of Sir John moest hem het geld na laten, wat ik zeer betwijfel." HOOFDSTUK VI. Het weer is juffrouw Johns gunstig gestemd. Het is een heldere, goddelijke dag een groot contrast met haar zelf. In het huis waaraan te veel ornamentiek en te veel verguld is aangebracht om mooi te heeteti heerscht een heerlijke koelte; maar buiten koesteren de ten nisvelden en de tuinen zich in de warm- te der zon. Ver weg blijft het oog met genot op bedauwde weilanden en boo- j men rusten, die zich in die schaduw van heuvels bevinden. „Onze e-ifgename ziet er al heel bij-1 zonder uit!" zegt Digby. juffrouw Johns! van af het terras gadeslaand', waar hij, zijn zuster, Lady Rosemary, Butler en i een paar anderen in de schaduw van een1 scherm zitten. „Bijzonder leelijk!" zegt Jim met afkeer, dio juffrouw Johns niet graag' mag lijden en wiens gewoonlijk opge- ruimd humeur hem de laatste dagen schijnt te hebben verlalten. „Zij heeft een nieuwe japon aan," zegt de jonge Crichton. „Of is ze wel nieuw Het komt mij voor alsof ik ze vroeger meer gezien heb en toch..." „Och, heb je 't nog niet begrepen?" zegt Ladv Rosemary met tranen in haar stem. „Het is precies de mijne, die ik verleden weck bij Lady May heb gedragen. Afschuwelijk! Is het nu niet bar, Digby?" Digby lacht. Broers zijn altijd plaag ziek. „Trek het u niet aan, Lady Rose mary," zegt de jonge Crichton, met de vriendelijke maar misplaatste, bedoeling om haar gerust to stellen. „Zij ziet ei* knapper uit dan zij ooit in haar leven gedaan heeft dank zij uw smaak dat is ten minste een troost. Waarlijk men zou haar bijna knap kunnen noemen „Jeugdige verbeeldingskracht kan vergaan," zegt Jinx drcomerig. „Loop heen," zegt Derry Crichton, die jong genoeg is om het mikpunt der aar digheden van ouderen te zijn. „Maar vindt je niet, dat zij er bijzonder wel varend uitziet,?" „Is zij wel ooit ziek?" vraagt Butler lusteloos. „Zij schijnt mij zoo sterk toe. Ik ben bang, dat zij nooit zal sterven." „Die japon, waarover je spreekt," zegt

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1