NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. 9) Vrijdag 28 April 1899. ■o 4857 HAARLEM S DAGBLAD AsoisrisrEEMZEiiTarsFB/icrs Voor Haarlem per 3 maanden.f 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 8 maanden1.30 France door het geheele Rijk, per 3 maanden1.6-5 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post0.371/2 a -n v w hvrrrn-N i ptnt- Van 1 5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cta Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publidté Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs Slbis Faubourg Montmartre. Met uitzondering Tan het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nfiverheidflen Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de pry's der Advertentiën van 1—6 regels f 0,75, elke regel meer f 0,15Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn: BloetnendaalSantpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, JSandpoortHeemstede, J. LEUVEN,bij de tol; Spaarndam, C. HARTENDORPZandvoori, G. ZWEMMER Veisen, }W. J. RUIJTER; BeverwijkJ. HOORNS; Hiüegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. Stadsnieuws. Eerste en tweede pagina. Haarlem27 April 1899. "Woensdagavond is in een der zalen van café Brinkmann door eenige leden van verschillende haarlemscbe kegel- elubs opgericht de haarlemsche Ke gelbond. Een voorloopig bestuur van drie personen is benoemd. Wij vestigen er de aandacht op dat de heer Joh. Papiug zijn magazijn in emaille artikelen, blikwerken, schoonmaakartikelen enz. gevestigd heeft in het perceel Barrevoetestraat 11, eenige huizen verder dan zyn vroe- geren winkel Barrevoetestraat 3. Het goed gesorteerde magazyn ziet er netjes uit. Men meldt aan de N. Rott. Cl. Zondagmiddag stond een boer bij Spaarndam te turen over het daar zeer breede watervlak van het Spaarne, hjj keek met vorschend oog in de richting van Haarlem, en blijkbaar helderde zijn blik op, toen hij een roeiboot naderen zag. Fluks haalde hij oit zijne nabijgelegen woning een ongeladen tweeloops-jachtgeweer en, bij het Spaarne teruggekomen, legde hij aan op de inmiddels nader geko men roeiboot. Wat was er geschied? Eenige jongens van de H. B. school te Haarlem hadden, enkele dagen geleden, gewapend met flobert-pistolen, ook een tocht gemaakt in hun roei boot, en op vogels geschoten, waarbij ook een eend van ons boertje gedood was. Nu zag bjj de boosdoeners weer komen eD zou hen wel krijgen. Toen onze dappere schutters dat tweeloops- geweer op zich gericht zagen, zonk hun de moed in de schoenen, en zon der verwijl gaven zij gevolg aan het bevel om bjj te draaien. Nadat zij opgebracht waren naar Spaarndam, werd door den rijksveldwachter proces verbaal opgemaakt, en nu zullen de dappere jagers vermoedelijk veroor deeld worden wegens het dragen van vuurwapenen, het vernielen van een anders eigendom, het schieten van bij de wet beschermde vogels, wat zij naar men zegt óók gedaan hebben. De agent rechercheur van Zomeren betrapte Woensdagmiddag om 6'/s uur den 13 jarigen fabrieksjongen W. A. S. op het vernielen van een spreeuwennest in een boom op den Kinderhuissingel en het wegnemen van een eitje, dat daarin aanwezig was. Tegen dien jongen is deswege proces-verbaal opgemaakt. Algemeene Nederlandsche Naaietersbond. Woensdagavond had in het gebouw „Felix Favore" eene groote openbare vergadering plaats, die door een vijf tigtal Haa> lemsche naaisters werd bezocht. Als spreekster trad op mej. Prqes, secretaresse van den A. N. N. B. te Amsterdam. Het doel van deze vergadering was om te trachten hier f venals reeds in 4 steden geschied is, eene afdeeling te stichten. Spreekster bad tot onderwerp van hare lezing j gekozen -Naaisters vereenigt u." In j den breede schetste zij de misstanden in het Daaistersvak, wees op de slechte toestanden waarin zoowel de huis als fabrieksnaaister verkeert, alsmede op het slechte leerlingstelsel, waarin noodzakelijk verandering moet komen. De loonen zyn voor 't meerendeel zoo laag, dat niemand er van in zfln onderhoud zou kunnen voorzien. Het aantal werkuren per dag is overal veel te lang, en de arbeidswet wordt bijna voortdurend overtreden. Eéne der hoofdoorzaken, die tot deze treu rige toestanden leiden, is de concur rentie van de patroons onderling en met het buitenland, van welken stryd de naaisters de dupe worden. Verbetering van de thans bestaande misstanden is daD ook hoog noodza kelijk. Ea tot die verbetering kan men alleen komen, zeide spreekster, door zich krachtig te vereenigen; in elke stad van het land moet eene afdeeling gesticht worden. Vervolgens behandelde spreekster de statuten van den Bond, en zette in verband daarmede het doel der ver- eeniging uiteen. Wjj ontleenen aaD die statuten het volgende: De Algemeene Nederlandsch Naaf stersbond stelt zich ten doel a. het verkrijgen van eene krach tige organisatie, langs wettigen weg b. het aandringen op een bij de wet geregelden maximum arbeidsdag, mi nimum loon en het regelen van het leerlingstelsel onder toezicht van staat, gemeente of vereenigde vakge- nooten; c. het stichten van afdeelingen over 't geheele land d. het verkrijgen van algei werkplaatsen door staat, gemeente of vereenigde vakgenooteu opgericht; e. het aandringen by de regeering en bij hoofden van particuliere inrich tingen op afscbaffiug van het werken in gevangenissen, weeshuizen of kloos ters, voor zooverre dit het naaisters vak betreft, onder den vastgestelden loonstandaard. De middelen om tot dat doel te geraken zijn het houden van vergaderingen, ten einde te bespreken datgene, wat tot verbetering van het vak en de vak-1 toestanden kan leiden het samenwerken met an iere ver- eenigingen, die hetzelfde doel be oogen net vormen van een weerstandskas, ten bate van vakgenooten; en het oprichten van een vakblad, on- der leiding van het Hoofdbestuur. Met een krachtige opwekkingswoord aan alle aanwezige naaisters om tot den bond toe te treden, besloot spreek ster haar met luid applaus begroete rede. Hierna werd gelegenheid gegeven zich als lid op te geven, waaraan door ruim 30 meisjes werd voldaan, zoodat de afdeeling Haarlem tot stand kwam. De heer C. J. C. Loman, lid der afdeeling Haarlem van den Nedor- landschen Behangers- en Stoffeerders- bond, kwam ook nog namens zijne afdeeling volle sympathie betuigen met het oprichten van eene afdeeling Haarlem van den Naaistersbond. Tevens deelde bjj mede, dat de toe standen op verschillende hem bekende ateliers voor de meisjes byna onhoud baar waren en dat zijne afdeeling zich bereid verklaart inlichtingen te verstrekken en hulp te verleenen aan I de nieuwe afdeeling. De vergadering werd hierop te ongeveer 10 uur gesloten. Zaterdagavond hoopt voor de afd. Haarlem van den Bond van N. O. als spreker op te treden de heer A. A. Beekman, dir. der H. H. S. te Schiedam, met het onderwerp„Het Zuiderzee-vraagstuk". Deze vergade ring is voor alle belangstellenden kosteloos toegankelijk. Men meldt ons: Een blok van een scheurkalender, dat van hier uit als drukwerk onder kruisband verzonden was, is aan de grenzen teruggezonden, omdat bleek dat er een gouden broche in verbor gen was. BINNENLAND Uit de „Staatscourant". Koninklijke Besluiten. Benoemd tot lid van het college van regenten over de gevangenissen te 's-Gravenhage, jhr. mr. S. Laman Trip. raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden. Benoemd tot substituut-griffier aan de rechtbank ie 's-Gravenhage mr. C. W. Schlingemann, advocaat aldaar tot griffier aan de rechtbank te Dor drecht mr. D. van Tienen Jansse, rechter in gemelde rechtbank. Aan J. C. Sprayt, op zijn verzoek, met ingang van 1 Jani, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Alphen, onder dankbetuiging voor in die betrekking bewezen dien- Een brutale diefstal. Bij den horlogemaker T. A. Hen driks in de Galerij te Amsterdam, is Dinsdagavond een brutale diefstal gepleegd, waarbij een waarde van ruim f5500 werd ontvreemd. De bewoners wareD om zeven uur uitgegaan en hadden de deuren van hun winkel op de gewone wijze' gesloten. Toen zy om twaalf uur terug- kwamen weigerde de sleutel van de buitendeur, die bleek reeds open te zyn. In den winkel vond men de brand- j kast op rawe wijze geopend en leeg- i geplunderd. De papieren lagen dooreen op den grond, doch wat waarde had! was ontvreemd. Volgens opgave wer den vermist 50 bankbiljetten van f 60, 50 van flO, 5 of 6 van f25, f20aan rijksdaalders en verder 20 gouden heeren- en 8 dameshorloges. Onmiddelijk werd door den heer Hendriks aangifte gedaan by de politie die een onderzoek instelde, dat tot dusver weinig omtrent de daders aan het licht heeft gebracht. Hoe het mogelyk is, dat in de toch drukke Galerij tusschen 9 en 12 uur des avonds iemand een huis heeft kunnen binnendringen, wordt verklaard uit het feit, dat geen braak was te be merken aan de straatdeur, zoodat deze blijkbaar met een valschen sleu tel zou zijn geopend. De brandkast is intusschen deerlijk gehavend. Men heeft een gat in de deur moeten hak ken om het slot los te krijgen, een gat zoo groot, dat men met de hand er door kon. Behalve wat stukjes ijzer en een hoeveelheid hittewerend vulsel van de brandkastdeur werden geen sporen van geweld gevonden. Inbraak te Schiedam. Dinsdagnacht om 3 uur, terwijl de politieronde uitwendig het kantoor on derzocht, waarin het agentschap van de Nederlandsche Bank te Schiedam gevestigd is, werd plotseling een raam open geworpen en sprongen twee man nen het kantoor uit, terwijl zy met revolverschoten zich een vrijen aftocht poogden te verzekeren. Een vervolging, waarbij een agent van een andere ronde zich aansloot, begon, tot bij het passeeren van een steeg de vervolgden plotseling ver dwenen waren. De ronde verdeelde zich om te zoe ken, en men trof op het erf der alco hol-fabriek een vreemdeling aan, die daar ineengedoken zat. By zijn arres- statie bleek hij voorzien van inbre kersgereedschap, in het bezit van pl. m. 25. Hy gaf op J. de Pay te heeten en woonachtig te zyn te Rot terdam, Achterklooster 18. De naam is daar echter onbekend, en ook No. 18 bestaat in het Achterklooster niet. Op het kantoor vond men, dat een slot van de brandkast geheel afge broken was, terwijl verdere teekenen van braak waargenomen en de pan toffels van een der inbrekers gevoo- den werden. De aangehouden persoon is geble ken te zyn W. May, te Rotterdam woonachtig. Hy is reeds meermalen veroordeeld. Woensdag is, in verband met dezen inbraak, van Rotterdam ter confrontatie naar Schiedam gebracht zekere D. S., iemand die in den laat- sten tijd veel omgaDg met May had, terwijl nog als verdacht wordt opge spoord zekere Hoving alias Schenk, die spoorloos verdwenen is. Nog wordt gemeld, dat in het kaD- toor van het agentschap een lessenaar geheel uit elkaar gebroken was, en dat de politie den gearresteerde her kende als een der personen die uit het raam sprong. Ongeregeldheden in een Huis van Bewaring. Dinsdagnacht is het huis van be waring te Rotterdam aan de zjjde van het Gedempte Soinhuiswater hettoo- neel van ergerlijke muitery geweest. Een 14 tal gedetineerden verbrijzelde de ruiten, het meubilair en alles wat verder breekbaar was. De twee aan wezige gevangenbewaarders konden hier niet tegen op zoodat hulp van buiten moest worden ingeroepen. Een detachement politie rukte binnen en slaagde er in de voornaamste onrast- stokers te knevelen en in de getra liede alkoven op te slniten. Eerst 3 uur '8 nachts was de rust weerge keerd. Een lief hebber-kiezentrekker. Men schryft uit Nieuw-Buinen In het dorpje Exlo woont een wel gestelde boer, die uit louter lief beb- bery kiezen trekt. Hy doet het koste loos en dat maakt hem bjj velen sym pathiek. Wil een dankbaar patient aan de dienstbode een kwartje geven voor het opredderen van het bloedplasje, b la bonne heure. De roep over de handigheid van den amateur-dentist reikt verder dan het landschap, maar zijn handige sleutel kan den ouden roem niet meer handhaven. Een jonge- dochter uit ons dorp kwam deze week onzen kiozentrekker ook voor het „koeskillen" raadplegen. Bleu krach tige handbeweging ging ende kies met de geheele voorvlakte van de on derkaak beierden aan het losgerukte tandvleesch. Dat doet hij nou voor z'n plezier.... De persoon uit Engelum, die ver dacht werd gehouden, eene bejaarde vrouw (het is zyne moeder) aldaar voor f2700 te bebbeu bestolen, is weder op vrije voeten gesteld wegens gebrek aan wettig bewijs. De instructie tegen hem wordt in tusschen door de justitie voortgezet. Werkstaking te Vlissingen, Doordien Dinsdag de voorstellen der patroons niet aangenomen werden en de metselaars 2 cent verhooging ble ven eischec, zijn Woensdag eenige metselaars, van elders aangekomen, aan het werk gegaan en verdeeld onder de bazen waar gestaakt is. Woensdagavond werden bij den baas, die de metselaars van elders aanbracht, alle ruiten ingegooid. De politie, versterkt door een groot aantal rijksveldwachters, die met geweer ge wapend waren, dreven honderden uit een. Een massa werklieden van de werf, waaronder stakende metselaars, niet meer gekleed in witte broek, trok ken zingende door de stad. Door de politie werden voor den nacht posten ter bewaking uitgezet en goede voor zorgen genomen. Er waren duizenden nieuwsgierigen. Gemeenteraad Amsterdam. Bij den aanvang der Raadszitting van Amsterdam Woensdagmiddag ge- honden deelde de voorz. mede, dat ingekomen was een adres van A. Goud en J. B. J. van den Berg, waarin zij den Raad verzoeken zyn invloed aan te wenden by den Burge meester, opdat deze van inzicht ver- andere en alsnog het houden van een j optocht met ontplooide banieren in den avond van 1 Mei e.k. worde toe- I gestaan. Zonder hoofdei, stemming kregen adressanten nul op 't adres. Een voordracht van B. en W., om aan de vereeniging tot veredeling van het volksvermaak aldaar te verhuren den openbaren speeltuiD aan de We teringschans, welken zy tot 30 Juni 1899 in erfpacht had, voor een prijs van f 10 Der jaar, telkens jare opzeg baar werd goedgekeurd zonder debat of stemming. Na eenige minder belangrijke pun ten volgde de voordracht van B. en W. om 't nieuwe Mannenverband en Zusterhuis electrisch in plaats van door gas te verlichten, waarvoor f 25.000 meer noodig zal zyn voor de inrichting dan voor gasleidingen. Deze voordracht werd aangehouden totdat de Directeur voor het elec trisch bedrijf is benoemd. Daarna kwam weder in behande ling de voordracht tot vergrooten van het in aanbouw zijnde Zusterhuis door bijtrekking van drie perceelen in de Doelenstraat, volgens de plannen van den architect Poggenbeek, volgens wiens plannen het Zusterhuis wordt gebouwd. Die begrooting zal f58.000 kosten en de subsidie van de Gasthuizen jaarlijks met f18.000 verhoogd moe ten worden. Deze voordracht werd na langdu rig debat aangenomen. De Raad benoemde tot leeraressen aan de H. B. S. voor meisjes de dames De Jong Menrer, Amsterdam, en Nyland, Rotterdam. RECHTSZAKEN. Voor het Gerechtshof te Am sterdam werd Woensdag behandeld de zaak tegen M. Landeüberg, ond 57 jaar, zonder beroep, die wegens verduistering van f200 een deel van de f 1200, die hy, als tusscheu- persoon, voor de Hollaudscbe Voor schotbank te Haarlem moest afdragen door de rechtbank werd veroor deeld tot een gevangenisstraf van 2 jaar en 6 maanden. De advocaat-generaal wees erop, hoe ongunstig L. bij het Hof bekend is. Zeer onlangs nog, in 1897, onderging L. wegens verduistering gevangenis straf. De advocaat-generaal achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte be vestiging van het vonnis der recht bank. Tweemaal gehuwd. Dinsdag stond voor do arrondisse- ments-rechttxuak te '9 Hertogenbosch to- reoht Ahasveros Breman, oud 57 jaar, couranten rondbrenger, geboren te Has selt in Overijssel,, wonende en gedeti neerd te 's Hertogenbosch. Hij was bo klaagd van zich op 25 Mei 1898 te 's j Hertogenbosch aan bigaanie te hebben schuldig gemaakt, door alstoen voor den ambtenaar van den Burgerlijken Stand in 's Hertogenbosch te trouwen mot Mairiai Barton, terwijl hij wist dat hij nog gehuwd' was met Berendina Rednink en door dit te verzwijgen aan genoem de Maria Bart-en. Zooals uit de behandeling ter terecht zitting bleek, was hiji in 1873 ten over staan van den dominé van Emm el en- kamp of Emlichheim, een plaatsje go- FEUILLETON. Naar het Engelsch VAN MRS. HUNGERFORD. Hij denkt er aan dat als de brief van zijn moeder waarheid' behelst, zijn oom tróuwen en er dan een erfgename zou kunnen kooien, en dan worden. d!e titel ea de landen zelfs zijn eigendom niet. „Nonsens! Je weet heel goed, dat ik er niet om zou gevenMaar jiji wel geldzuchtige jongen. Ofschoon," voegt zij er op teederen toon bij, „ik graag wil gelooven dat het meer om mijnent- dan om jouwentwil zou zijn. Maar als het ergste eens mocht gebeuren, dan ben ik niet bang in armoede met je te moe ten leven. Maar waarom praten wij over zulke tragische dingen, die hoogst waar schijnlijk nooit zullen plaats vinden Zelfs al zou je oom er in 't begin op te gen hebben dat je een medsje zondier geld trouwt, later..." „Ja vergoot", zegt hij zonder haar aan te-rato, „dat hij..." „Welnu, wat!" „Kan. trouwen." „Och kom! Een ongelukkige oude man van zeventig jaar." „Oude heeren van tachtig rijn wel zoo dwaas geweest." „Maar jouw oudle oom niet, diaarvan ben ik zeker," zegt rij lachend. „Of schoon ik eigenlijk niet weet waarom hij niet zou mogen trouwen „Je weet niet wat je zegt," roept hij schor uit; en in een plotselinge gevoe lige opwelling zegt hij: „OLovioe als je alles wist zou je mij niet alleen liefhebben, maar ook me delijden met mij voelen." „Veeleischendie jongen!" zegt. rij schalks. „Alsof mijn liefde niet reeds genoeg is?" „Meer dan ik verdien, dat weet God! zegt hij. „Neon. ik wil niet, dat je in discre- diet komt. Kom, ik geloof in je, is dat niet genoeg. En," voegt zij er zacht en liefdevol aan toe, „ik vertrouw je zoo, Godfrey, uit den grond van mijn hart." Lambert hcudt zijn adem is. Op dat oogenblik krijgt al wat goed in hem is de overhand op andere minder edele ge voelens. Hij zou haar misschien die volle waarheid hebben verteld als niet juist de nadering van. zware voetstappen hem in zijn voornemen verhindert.. Beiden, Lovice en hij, vernemen, het geluid en dóet hen nog juist bijtijds een paar pas van elkaar gaan. Blozend en hijgend komt juffrouw Johns den hoek HOOFDSTUK VUI. „Ah, rijt gij daar!" roept juffrouw Johns op de onbevalligste wijze en quasi heel joviaal op hen toetredend. Zij heeft getracht zoo innemend mogelijk te kij ken, maar het oog dat op Lovice ge vestigd is, ziet bepaald dïeigend. „Men vertelde mij dat gij dezen kant waart uitgegaan zoo'n saai plekje is 't hier. Ik ben bang, juffrouw Devereuse, dat gij u doodehjk verveeld hebt. Ik ben blij, dat ik tot ontzet kom opdagen, want ik heb dezen heer noodig," en zij, wijst naar Lambert, die beleefd buigt maar moorddadige blikken op haar werpt, „om met juffrouw Crichton een partij tennis te spelen." „Zij speelt vermoed ik nog met But ler," zegt Lambert. „Dat spelletje is al uit.. De tijd moet u hier wel omgevlogen zijnIn weerwil van haar pogingen kan zij haar kwaadaardige wantrouwende gevoelens' niet verbergen. „Wel het spijt mij dat ik u kom storen maar ik heb het spel gearrangeerd en juffrouw Crichton wacht op u." „Juffróuw Crichton zal u niet erg dankbaar zijn voor zoo'n poveren part ner." Lambert, die Lovice's oogen op zich gevestigd voedt, doet een poging om zich te verzetten, matar hiji weet dat hiji er niet toe komen zal de erfgename te trotseeren. Goede HemelEen oogen blik geleden scheelde het niet veel of hij had een groote fout begaanDeze tête-a-têtes rijn gevaarlijk zoolang de zaken nog zoo onzeker staan. „Is hij niet bescheiden? Is hij geen goed poseur, juffrouw Devereuse roept juffrouw Johns uit. „Dat is anders mijn beroep niet," zegt Lambert. „Maar laat ik u zeggen, dat ik nog niet lang geleden gespééld heb en er misschien anderen rijn, die willen spelen en..." „Ja, dat weet ik wel," zegt juffrouw Johns kalm op haar stuk blijvende staan met de houding van iemand die besloten heeft zich door niets te laten, afschrikken. „Maar ik ben toch bang, dat ik u mee zal moeten tronen, wan neer juffrouw Devereuse", met een on- aangenomen blik op Lovioe, „uw gezel schap tenminste missen kan." Lovioe aarzelt even, slechts een oo genblik, om hem tijd te gunnen juf frouw Johns het hooghartig antwoord te geven, dat rij van hem verwacht. On getwijfeld zal hij zeggen dat zoolang hij zich bij haar bevindt hij niet... of rij, Lovice moest het verlangen naar het tennisveld terug kan keeren! Maar Lambert b jit zwijgen. „Zeker kan ik hem missen." Haar aarzeling duurde zoo kort dat; rij nauwelijks merkbaar was en juffrouw Johns glimlacht allervriendelijkst. De erfgename, die niet anders verwachtte: of Lovice zou bevreesd of boos kijken 1 ziet zich teleurgesteld. Dat bekoorlijke1 masker toont niet de minste verande ring. Lambert's gezelschap schijnt juf frouw Devereuse volkomen onverschil lig te zijn. Juffrouw Johns, met Lovice aan haar rijde, geeft Lambert een wenk en keert om. Hij gehoorzaamt haar en die drie loopen het laantje op. De erfgename wordt nai haar overwinning allerbemin- lijkst. „Ik zal straks een partner voor u opzoeken," zegt rij op beschermende wijze tegen Lovice knikkend. „Het zal mij niet moeielijk vallen er vandaag één te vinden Er rijn zooveel heeren," grijnst rij. „Het is zoo moeielijk ze te krijgen, heeft men mij gezegdmaar werkelijk, kapitein Lambert, gij zoudt het nauwe lijks willen gelooven, maar hert. is ver bazend zoovéél jongelui als er vandaag hier naar toe rijn gestroomd." Lovice kan niet nalaten haar lip minachtend op te trekken en een oogen blik ontmoeten Lambert's oogen de hare, dhn slaat rij ze weder neer. Maar hij heeft heel goed de minachtende be weging van haar mondi gezien, en of schoon rij het later verachtelijk van zichzelf vindt is rij op dat oogenblik toch blij, dat hij het gemerkt heeft. Do gelegenheid doet rich nog even voor, dat hij haar iets kan influisteren. „Het is de gastvrouw," fluistert hij; maar rij heft haar gelaat niet op. Dicht bij het tennisveld ontmoeten rij Butler. „Hebt gij reeds een partner?" vraagt hij aan Lovice. „Neenmaar juffrouw Johns is zoo vriendelijk geweest van mij te beloven, er een voor mij op te zoeken," zegt Lo vice met een satiriek lachje. Butler's gelaat neemt een vroolijfee uitdrukking aan. Verbeeld je alsof het noodig is voor Lovice een partner te

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1