NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Weekblad voor de Jeugd. La FEUILLETON. (Ss Jaargang Zaterdag 29 April 1899. 8a <9858 MS DAGBLA A T^OISriq^ErM~ETSrTSFB,IJS: "Voor Haarlem per 8 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.80 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden„1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.871/2 Directeur-Uitgever ATI V hlF?,n-|-FiTNr'Tll RTNT- 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. By Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrang'ere G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, NgverhaidJJen Geldwezen, opgedragen aan het _r_rrrri^ Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prys der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elks regel meer 0,15Reclames per regel ƒ0,80. Agenten voor ;dit blad in den omtrek zijn: Bloemendaal, Santpoort en SchotenP. v. d. RAADT, SSandpoort; Heemstede, J. LEUVEN,by de tol; Svaamda w, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER Veisen, JW. J. RUIJTER; BeverwijkJ. HOORNSBillegomARIE HOPMAN, Molenstraat Genoemde Agenten nemen ADonnementen eD Advertentiën aan. Aan hen die daarop zftn neerd, wordt hierbij verzonden No. 18 van het Weekblad voor de Jeugd. Dit keurig geïllustreerde weekblad, onder redactie van den heer F. H. van Leent, bevat in dit nummer Mariniers. Het Herderinnetje (vervolg). De tweelingen (vervolg). Ook een balspel. Kikvorschen en Biggen. Lessen der ervaring. Een nare droom. Kraakamandelen. Allerlei. Raadsel. Antwoord op het Raadsel. Een tentoonstelling in bet Oosten. (Elk No., groot 8 bladzijden, bevat tal van fraaie, gekleurde platen en een voor kinderen alleraardigsten tekst. De prijs per 3 maanden is slechts 50 Cents.) Stadsnieuws. Esrste en derde pagina. Haarlem28 April 1899. In het Algemeen Politieblad wordt gesignaleerd H. G. Scholte, ongeveer 38 jaar, opzichter by de Holl. IJz. Sp. Maatschappij, laatst wonende te Haarlemhy wordt verdacht van I diefstal aan het centraal station te Amsterdam van 60,000 stuks briquet- ten en 20 H.L. anthraciet, ter waarde van pl.m. f 1700, ten nadeele dier maatschappij. De commissaris vau politie in de 6e sectie te Amsterdam verzoekt opspo ring, aanhouding en opzending. ARRa&ëOI 33£M£3"TS- ReGHTBARK Zitting van Donderdag 27 April 1899. (Vervolg). Den 20sten December van het vorige jaar werd te Purmerend een zeer druk ke ganzenmarkt gehouden, die o. a. ook werd bezocht door de kooplieden 3. Kapper en M. J. Weerman, beiden van Amsterdam, en die op de markt eene plaats naast elkander hadden. Nu had laatstgenoemde een korf met 8 ganzen gekocht van zekeren Hol- lenberg aldaar en de mand bij zijne overige gezet, ten einde zijn knecht de ganzen te doen merken. Doch voordat zulks nog was geschied was de mand met inhoud verdwenen. De politie, die direct hierop met het geval in kennis werd gesteld, stelde aanstonds een on derzoek in en natuurlijk allereerst bjj den naasten koopman S. Kapper. Deze beweerde van de mand met 8 ganzen niets af te weten, wel had hy van een hem onbekend persoon juist even te voren een maand met 9 ganzen ge kocht, welke op 3 na ook reeds ge merkt waren. Dat koopen van onbe kende personen, alsmede het feit, dat de ganzen door Hollen berg waren her kend als die, welke hij eeoige minuten te voren aan Weerman had verkocht, deden het vermoeden wettigeD, dat Kapper den diefstal gepleegd had en zoodoende had hy zich nu Don derdag terzake van dit feit te verantwoorden. Beklaagde bleef evenwel alle schuld ontkennen en be vestigde zijne verklaring voor de po litie afgelegd. Uit de verklaringen der getuigen bleek wel dat de mand met ganzen, toebehoorende aan Weerman, in het bezit was gevonden van bekl., maar of deze nu door beklaagde wa ren weggenomen of wel dat hy ze had gekocht, dat konden zy niet getuigen. Evenwel kwam het den rechters zeer vreemd voor dat binnen den tyd van vijf minuten de ganzen door bekl. waren gekocht, betaald en byua reeds gemerkt. Nu daarover behoefden de rechters zich niet te verbazen, zeide beklaagde, dat ging niet op zijn elf en dertigst, want daar duurde de markt te kort voor. In l minuut wordt gevraagd, afgedongen, en de koop ge sloten en de volgende minuut wareD reeds 2 personen bezig om de ganzen te merken en dat gaat roef, roef, roef. Met zijn vinger maakte bekl. de vlugge beweging van het merken op de leu ning van het bankje der beklaagden, als om den rechters een bewijs te ge ven hoe snel alles in zyn werk giDg. De Subs. Officier vau Justitie zijn requisitoir nemende, zegt dat bet vast staat dat de korf in beklaagde's bezit was. Nu kon dit op drieërlei wijze zijn gebeurd, ten eerste door vergissing, teD tweede door de mand ter goeder trouw van eenen dief te hebben ge kocht en ten derde door diefstal. Het eerste motief verviel al dadelijk, want dan had bekl. dit direct wel gezegd, en het tweede kou niet worden aan genomen, daar de tijd te kort was eu hy de herkomst niet kon opgeven, zoo- datalleen diefstal overbleef. Zjjn schul digverklaring daaraan vorderende, vroeg Z. E. A. 4 maanden gevangenis straf voor beklaagde. Uitspraak over 8 dageD. Dienstboden, die een goeden dienst zoeken, hebben door een advertentie in Haarlein's Dag blad daarop de beste kans. BIBHE9SLA»iD. Uit de „Staatscourant"- Kon. besluiten. Benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassaujhr. mr. J. J. Roebus- sen, adjunct-commies aan het ministe rie vau buitenlandsche zaken; tot lid en voorzitter van het college van regenten over het huis van bewaring te Helder jhr. mr. W. H. Hoeufft, kantonrechter aldaartotburgemeester der gemeente Steenbergen J. J. van Loon; met ingang van 2 Mei 1899, tot burgemeester van Oudorp, G. Bos Wzn.; met ingang van 8 Mei 1899, iot burgemeester van Beek en Donk, jhr. J. O. de Jong van Beek en Donk met ingang van 12 Mei 1899, tot bur gemeester van Lienden, J. A. Ver- brugh, secretaris dier gemeente; met ingang van 15 Mei 1899, tot burge meester van Groenloo, G N. de With, en, tot burgemeester van Neede H. C. van de Graaff, secretaris dier ge meente; met ingang van 17 Mei 1899, tot burgemeester van Kuinre en van Blankenham, W. H. de Chalmot. secretaris dier gemeententot onder- wyzer aan de Rijkskweekschool voor onderwyzers te Middelburg, A. Broers te Leeuwardenmet ingang van 1 Mei 1899, by 'sRyks arctief in Friesland tot adjunct-commies dr. j M. Schoengen te Zwollemet ingang van 1 Juni 1899 tot directeur van het postkantoor te Onderdendam, L. C. J W. ten Brummeler, thans directear van het post- en telegraafkantoor te Tesselmet ingang van 16 Mei 1899 benoemd tot adjunct-inspectrice van den arbeid mej. A. A. Nuysink, apothekeres te Zutfenin het bestuur van den polder Oldebroek, provincie Gelderland, tot dykgraaf mr. J. W. G. H. baron Van Sytzaina, tot heem raden B. Ac:-ter de Molen en E. van de Werfhorst Hz. en tot heemraad plaatsvervanger A. Stangemet in gang op 3 Juni 1899 by het leger in Nederlandsch-Indië tot generaal-ma- joor der infanterie, de kolonel van dat wapen H. C. P. de Brnyn, en tot generaal-majoor der artillerie, de ko lonel, chef van dat wapen, W. Boetje. Eervol ontslag verleend Uit den militairen dienst aan den met verlof in Europa aanwezigen 1ste luitenant-kwartiermeester van het le ger in Nederlandsch-Indië E. F. T. M. Bovens, ter zake vau zielsziekte, met toekenning vau pensioen aan W. S. Kylstra met ingang van 1 Juli als notaris te Harlingen. den veroorlooft, toch ten minste kan vergen, dan had hy uit het verloop van het Luxemburgsche vraagstuk en uit de manier waarop Bismarck de voorstellen vanBenedettiom Frank- ryk toe fte staan België in te lyven, toch beter kunnen weten. Voor een tegen de Nederlanden gerichte inly- vingspolitiek van Pruisen zouden in beide gevallen de grondslagen gegeven geweest zy'n. Maar in werkelijkheid hebben die plannen vroeger nooit be staan, en bestaan nog niet. Indien men onder bet Duitsche volk in rnimen kring het verlangen koestert naar een nauwer verband met Nederland, dan denkt daarby geen enkel ernstig menseh aan vermindering van de po litieke onafhankelijkheid van de Nederlanden. Een nauwer aansluiting van het stamverwante Nederlandsche volk bij het (Duitsche) ryk op groud vau oeconomische gemeenschap zou men met ingenomenheid begroeten. „la Nederland zelf zull9u dergelijke pogingen om tegen Dnitscbland wan trouwen te zaaien, wel niet in vrucht bare aarde vallen. De vraag ligt voor de hand in wiens belang de heer Co rey de poging heeft gedaan. Toch ze ker niet in het belang van Amerika." N. E. Ct. Nederland en het Duitsche Rijk Het Berlynsche blad „Neneste Nachrichten" trekt achterna heftig te velde tegen de woorden die de Ame- rikaansche consul Corey in Amsterdam by een redevoering voor een liefdadig doel op den 17en dezer heeft gespro ken aangaande den lust, die volgens hem by Bismarck bestaan had, om Nederland in te lijven. De „Neueste Nachrichten", vroeger een Bismarck- blad, dat nu met sommige regeerings- persouen op zeer vertrouwelyken voet staat en de spreektrompet is gewor den van bet centraal verbond van groote industriëelen, zegt o. a. „Corey sprak als zy'n innigste en oprechte overtuiging uit. dat Duilsch- land tot heden toe het voornemen nog niet heeft laten varen om zyn grenzen tot de Zuiderzee uit te brei den." Als Corey de kennis van de ge schiedenis bezat die men van een amb tenaar die zich jegens een groote mo gendheid dergelijke vermetele gezeg- Leerplan Gymnasiën. Naar „Het N. v. d. D." uit goede bron verneemt, bestaat bjj de Regee ring het voornemen het leerplan der gymnasiën eerlang eenigszins te wij zigen. Het voornaamste in deze wijzi ging zou zyn de betere opleiding van aanstaande geneeskundigen, die ia de hoogste klassen minder Latijn en Grieksch zouden krjjgen, doch daar entegen voel meer natuurlijke historie, schei- eu natuurkunde. Ook in d* wiskunde zou voor hen (gelijk ook voor de aanstaande juristen) eene vereenvoudiging plaats hebben. De tot na toe door niemand ooit begre pen vrijstelling van de medici van de vaderland-cbe geschiedenis z^n oj.- honden. Voor de jaristen zon weinig verandering noodig zyn. Evenals het leerplan en in aansluiting daaraan zou ook het programma vau het eind examen gewijzigd wordennatuurlijke historie, schei- en natuurkunde, zou den exameu-vakken voor de medici worden, gelijk ook de vaderlandsche geschiedenis de Latynsche thema zou voor de juristen afgeschaft en het examen in Latijn en Grieksch van de medici eenigszins vereenvoudigd wor den. Bovendien zou tot bepaling van den uitslag van een examen niet meer noodig zy o. zooals tot nu toe, dat een jurist in Latijn en Grieksch en een medicus iu de wiskunde en in eene der beide oude talen het praedicaat 3 verworven had. Een standbeeld voor Koning Willem III. Een inzender in De Tijd er aan herinnerende dat het 12 Mei e. k. 50 jaar zal geleden zyn dat wijlen Ko ning Willem III te Amsterdam werd ingehuldigd, geeft in overwegiug op dien herinneringsdag een hoofdcom missie te vormen uit alle groepen van het Nederlandsche volk, die pogingen zal doen om in de hoofd- of hofstad een standbeeld voor dezen vorst op te richten. Werd dit standbeeld te Am sterdam opgericht dan zon het, meent by, een uitmuntende plaatsvervanger zijn voor het monument op den Dam, dat dan naar een andere plaats zon kunnen worden overgebracht. Inbraak te Amsterdam. Woensdagnacht is het rijwielmaga- zijn op de O. Z. Voorburgwal 214 vau den heer Bakels van de Sport Stores naast Krasnapolsky door in brekers bezocht. De dieven zijn hier niterst kalm te werk gegaan. Door middel van een valschen sleutel werd de deur geopend, waarna een licht werd opgestoken en de rijwielen werden geïnspecteerd. De zes beste karretjes werdeu naar voren gehaald en van deze zjjn er vier medegenomen. Het is gelakkig, dat de heer Bakels tegen diefstal verzekerd is, want net zyn juist de rijwielen van klanten, die daar in bewaring waren genomen. Opmerkerlyk is, dat niemand iets van de dieven heeft bespeurd. Zij zyn toch o. a. in de Hoogstraat ge weest want daar werd een rijwielband gevonden die de beeren hadden weg gegooid. De gestolen rijwielen zyn lo. Een „Premier" rijwiel, met Ijzeren vellingen, echte Dnnlopbanden, zwart gelakt, diep naar omlaag ge bogen stnur, kurken handvatten, nik kelen doppeD, kettingloop link3; 2o. Een dito rijwiel, geheel zwart gelakt, recht stuur, kurken handvatten, roode doppen, ijzeren vellingen, echte Dunlopbauden, nieuw Brookzadel (zwart), rechte zadeipen, kettingloop links 3o. Een dito rijwiel geheel zwart trelakt, geel houten vellingen, gladde Danlopbanden, naar omlaag gebogen stnur, waaraan handvatten, nikkelen doppen, brain gereedscbapstaschje. 4o. Een „Unity" rijwiel, geheel zwart, nienw geëmailleerd en ver nikkeld, gemerkt „Bakels" op de balhoofdbuis in rood, diep uaar voren gebogen staar, vilten handvatten met nikkelen doppen, ijzeren vellingen, gladde DuDlopbanden, bruin gereed scbapstaschje, nikkelen Duuiop-lucht- pomp. De waarde dezer 4 rijwielen be draagt ongeveer f 600. Het koninklijk paleis in het Haagscbe Bosch zal van af 30 April tot een nader te bepalen datum niet meer door het publiek bezichtigd kunnen worden. heeft de politie daar Woensdag ge dregd, echter zonder resultaat. Vermist. Sedert Dinsdagnamiddag wordt te 's-Gravenhage een 10-jarig knaapje vermist. Dien dag dag heeft by de onderlyke woning aan de Visschers- dijk verlaten en sedert heeft men niets van den jongen vernomen. Vermoed werd dat hij aan den Stationsweg spelende in een sloot was geraakt, Inbraak te Schiedam. De pogingen om de makkers te vinden van den te Schiedam gear resteerden inbreker hebben geen resul taat opgeleverd. De arrestant die uog maar kort geleden een gevangenisstraf van 4 jaren had ondergaan, weigert stelselmatig alle inlichtingen te geven. Hy kan niet ontkennen dat hy een der daders is en dat hy medeplichti gen gehad heeft, maar hy zal, zooals hy zegt, dat zaakje alleen we! op knappen. Gemeenteraad Zaandam. In aansluiting aan het dezer dagen door vele notabele ingezetenen gericht verzoek, heeft de gemeenteraad te Zaandam Donderdagavond op voor stel van den heer van Pelt, aan B. eu W. opgedragen H. M. de Koningin tot een officieel bezoek aan deze ge meente uit te noodigen. In beginsel werd reeds ter zake aan B. en W. een blanco crediet verleend. Tot de voorgenomen uitbreiding der gasfabriek en verbetering van een gedeelte buizennet, waarmede een f 175 mille gemoeid zullen zyn, werd met algemeene stemmen besloten. Een voordeelige koop. De heer J. Bierman te/Oosthuizen (N.-H.) kocht Woensdag op een boel huis in de Beemster voor f 12 een oud tafeltje. Later vond hy iu eeue lade 2 bankbiljetten, ieder van f 40, en een muntbiljet van f 10. Een treurig ongeluk overkwam Dinsdagmorgen, ongeveer zeven uur, den korenmolenaar G. Stel, wonende te Siddebaren. De man reed met zijn twaalfjarigen zoon in eenen wagen, waarin acht varkens werden vervoerd. Onder weg ontmoette hy een paar vrienden, waarom hy de leidsels aan zynen zoon gaf en zelf uit den wagen stapte om achter den wagen met zijne vrienden te gaan. Onder Westerbroek, gemeente Hooge- zand, schrikte het paard en kwam dientengevolge terecht met den wagen in de sloot en wel zoo, dat de jongen erg bekoeld onder den wagen was geraakt. Met veel moeite werd hy er onder weggehaald, maar bleek vreese- lyk te zyn gekwetst. De eerste ge neeskundige behaudeling verkreeg hy van den dokter Inden, doch voor de vader met zyn zoon in Groningen was gekomen, stierf hy onder smar- telijk ljjden aan de gevolgen zijner i wonden. („N. Gr. Ct") Werkstaking in de venen. Uit Beets wordt geschreven: In de veenderij hebben thans 37 verveners ingewilligd den eisch der stakers, d. i. voor sponturf 83 ct. in den bak en f 1 in den bok, voor bag- gelaar 70 ct. in den bak en 80 ct. in den bok, alles per veenroede. De ver veners worden als het ware genood- Naar het Engelsch VAN MRS. HUNGERFORD. 10L. Zij leunt tegen het lijstwerk van het raam: en drukt haar hand tegen haar borst, als wil zijl haar vrees tot zwij>- gen brengen. Er komen haar oude woorden en her- I inneringen voor dien gee^t, en met hen, als om deze te vernietigen, nieuwe. Hoe... hoe kon Godfrey haar zoo'n ver driet aandoen! „Mijn God, als ik slechts Jim had: kunne» liefhebben, beste, goede Jim Maar ik kan. het. niet! Ik kan alleen jou liefhebben, GodfreyZij; drukt haar handen tegen de oogem als wil zij het dagende morgenlicht buitensluiten. ..O lieveling, mijn alles, je kunt het: niet gemeend hebben!" Zij zucht diep. Medelijdende tranen komen haar eraige verlichting brengen. Haar gelaat is bleek en zij ziet er bepaald ziek uit. „Onvriendelijk tegen mij te zijn!" Langzaam staat zij op. De rose gloed van de opkomende zon dringt naar bin nen en de morgen brengt ook weer hoop, die Lovice met open armen ont vangt. Voor het daglicht vlieden evenals de nacht haar sombere gedachten en in plaats daarvan verrijzen liefelijke her inneringen aan den teerbeminden man. Zoo had hij gesproken! Zoo had hij haar aangezienZoo heeft hij haar han den vastgehouden! „O! vergeef mij, liefste!" roept zij uit. „Vergeef mij, dat ik een oogenblik aan je twijfeldie. Het zal de laatste maal zijn, die aller laatste maal!" Zij barst in een bitter weenen uit. En zoo breekt de morgen aan. HOOFDSTUK IX. Drie dagen later zendt Lady Mary Tynemouth invitatiekaarten voor een otterjacht rond. De heer Tynemouth, Lady Mary's echtgenoot, een- man, klein van gestalte, maar van zeer veel beteckenis in de sportwereld, had al de invite's verzocht te tien uur 's Woensdags te komen dé- jeuneerm om zich dan daarna langs die rivier naar die bocht te begeven waar de otter zich volgens zijn idéé moest op houden. Den laatsten tijd heeft er een hevige droogte geheerscht, zoodat het water van de rivier op dat punt zeer laag staat. „Waardóór er voor het arme dier geen enkel kansje overschiet!" zegt een jonge vrouw, die met de overige gasten in de groote vestibule staat, in afwachting van de rijtuigen, wagentjes, die neg voor moeten komen het is een jonge vrouw, „die erg begaan is met het arme dier," maar toch. het tooneel van zijn ter dood brenging niet mis wil loo- pen. „Hoe grappig van u. Lady Mary!" zegt een jong meisje naast haar slank en groot als Diana met een groot en mond en een prettige» lach. „De otter moet toch dien een of an deren dag sterven, mevrouw Fresh am, en ik hoop dan maar vandaag op dë jacht." Haar heldere lach klinkt door den gang. „Ja, hoe lief van u, Lady Mar)-!" zegt juffrouw Johns met haar vervelen- dra glimlach. Enkele der jachtliefhebbersTyne mouth Fresham, en den heer Crichton, Louise's vadler, hebben besloten te voet te gaan om dat gedeelte van den oever te bereiken, waar het 't- de geschiktste plaats is om de honden loa te laten; maar de meeste heeren zullen op verzoek van Lady Mary de jonge dames en ge- j trouwde vrouwen naar de aangewezen plaats rijden. Zij is nu bezig paartjes te arrangeerra. Lambert wiens dogcart voor de deur wacht, treedt op Lovice toe, die dicht bij een pilaar staat, die haar aan het oog van de anderen onttrekt. Zij is druk bezig haar liandschoenen aan te trekken en merkt niets van zijn nadering. Het is voor het eerst sinds zijn onge lukkig afscheid van haar op de partij van juffrouw Johns, ongeveer een week geleden, dat de gelegenheid zich voor doet dat hij liaan1 weer eens alleen ont moet. In die afgeloopen week heeft hij geen nieuwe tijding van zijn moeder ontvangen. Hij heeft haar tweemaal ge schreven en per omgaandë antwoord verzocht, maar zij is blijvra zwijgen, waardoor Lambert denkt dat de plan nen van zijn oom slechts in haar ver beelding hebben bestaan. Da oude man heeft er natuurlijk nooit aan gedacht op rijn leeftijd nog te huwen al was de weduwe ook de trouwriekste van allen. Dat staat dus vast. Zijn moeder voelt zich wat niet meer dan natuurlijk is een beetje beschaamd dat rij- hem zoo'n onrust heeft veroorzaakt, en schrijft niet, een voudig omdat rij hem niets te vertellen heeft. Per slot van rekening is hij. toch een dwaas geweest rich er zoo over op te winden en rijn gelukkige toekomst, met Lovice zoo in de waagschaal te stel len als hij te Johnville had gedaan. Daar Sir John geen trouwplannen schijnt te hebben, is er niets meer noo dig dan een beetje tijd om hem en Lovi ce weer tot elkaar te brengen. Hij heeft getracht niet meer aan haar te denken, maar dat was hem onmoge lijk. Wie kon haar lieftalligheid ook weerstaan? En ofschoon Sir John rijp hart er op gezet heeft, dat hij, Lam bert, een meisje met geld' zou trouwen, kan hij zich troosten dat zelfs dë hardste gemoederen zich hebben laten vermur wen door schoonheid. En is rij niet prachtig mooiDe oude man zal langzamerhand wel toegeven. Als hij maar eenmaal Lovice gezien heeft en Lambert zal wel zorgen, dat dit vóór rijn huwelijk gebeurt; het ia nooit goed iets te wagen hij moet zeker van rijn overwinning rijn. Intusechen moet hij de erfgename een weinig op een afstand houden; ze wordt ook wel wat lastig met haar at tenties voor hem. Lovice heeft hem sinds dien bewusten middag bij juffrouw Johns, bepaald on verschillig behandeld. Hij heeft haar natuurlijk dikwijls ontmoet en te ver geefs getracht haar alleen te spreken to krijgen. Hij voelt en weet dat rij hem met opzet vermeden heeft en rijn rech ten op haar als niet meer bestaande, beschouwt. Toch en hij heeft zich hierover hoe langer hoe meer geërgerd moet rij de noodzakelijkheid van de geheimhou ding van him engagement inzien. Maar vrouwen rijn altijd zoo verwenscht on redelijk Zij is hem bekoorlijker dan. ooit voor gekomen als hij haar ontmoette. De uit- dlrukking van haar oogeai was als het kon nog zachter en vriendelijker dan andiers, terwijl de liehite schaduwen er onder de helderheid1 van dë twee schit terende sterren des te meer doen uit komen. Zij is allerliefst geweest rnaAT heeft hem altijd een weinig op een af stand gehouden, terwijl Butler zich bij na altijd in haar nabijheid bevond. Maar nu... nu is rijn uur gekomen zegt hij tot zichzelf, terwijl hij den pi laar nadert waarbij Lovice staat. Zij bevindt rich alleen ra Butler is naar

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1