NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. 15> Vrijdag S Mei 1899. Mo 4863 HAARLEM'S DAGBLAD A -RQ3STJSnEIMLBIISrTSFILI J~S Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden„1.80 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 «de omstreken en franco per post O.ST1^ -AJD V -hJJrOTEIlsr'JT'FTrSr: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. By Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Ad verten ti On worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor hei Buitenland: Compagnie Générale de FubUciiè Etrangère G. L. DAUBE Go. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot nlsatsicg van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nyvarheidflen Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN bet Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertenüen van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel ƒ0,30. Agenten voor 'dit blad in oen omtrek zyn: Bloemendaal, Santpoort en Scholen, P. r. d. RAADT, Bancpoort; Heemstede, J. LEUVEN,by de tol; Spaamdun, C. HARTENDORPZandvoori, G. ZWEM M AH Velsen, JW, J. RUIJTERBeverwijk, J. HOORNS; Bittegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. ï^oSStiek Overzicht. In Italië heeft Woensdag ecu minis- terioole crisis plaats gehad'. Des mor gens had! de Kamer eene tiimultvolle zitting plaats, waarin, de politiek van den minister van buitenlandsche zaken ten opzichte van China aan heftige aanvallen blootstond. Het gevolg daar van was, dat de andere leden van het Kabinet, zich solidair verklarende met Canevaro, het gezamenlijk ontslag van het Kabinet hebben ingediend. In de ochtendzitting trad de ex-pre mier di Rudini scherp op tegen de re geering en verweet haar de tegenwoor dige Chineescho politiek hij zelf was altijd togen een optreden in China ge weest. Daarop haakte admiraal Cane varo een stuk voor den dag, van 1898 gedagteekond en dat een bevel van Ru- dini's kabinet aan den convmandlaiiit van, de Mareo Polo bevatte, om uit te zien naar een Chineescke haven die geschikt kon zijn om bezet te worden. Er ontstond nu een helsch rumoer, zoodat de markies di Rudini zich aiiet verstaanbaar kou raaken. Crispi ver weet Canevaro dat hij geheime staats stukken gebruikt had om zichzelf te verdedigen. De vergadering werd daar na opgeheven. Vervolgens had een ministerraad plaats, waarvan het resultaat was, dat minister Pelloux zich naar den koning begaf om het ontslag van het ministe rie in te dienen. In de de namiddags hervatte kamer zitting verklaarde generaal Pelloux, dat het geheele ministerie, de verantwoor delijkheid willende deelen, iai daze ge legd op Canevaro, den Koning om ont slag gevraagd had. Pelloux stelde in het licht dat verschillende vorige spre kers, ofschoon het pachten van de Samsoun-baai goedkeurende, de gevolg de gedragslijn hadden afgekeurd en daarbij de verantwoordelijkheid had- don gelegd op Canevaro, den minister van buitenlandsche zaken, maar dit kon het ministerie, hetwelk zich solidair ge voelt, niet toelaten. Do minister ver klaarde de redenen wel te doorgronden, welke verwarring hebben gebracht in den parlementairen toestand, die voor het Paasch-reccs nog zoo zuiver was, en voegde er bij' dat de regeering het eeno daad! van vaderlandsliefde achtte geen enkel votum uit te lokken over het te rugtrekken van de Italiaansche sche pen uit de Chineesclie Zee, hetgeen ge weest zou zijn in strijd met de eer des lands. Pelloux verzocht de Kamer den ar beid te schorsen, en de vergadering werd, te midden eener levendige bewe ging, gesloten. De Koning heeft de beslissing op het verzoek om ontslag nog aan zich gehou den, en het ministerie zal met het af doen van de loopende zaken voortgaan. Rouliot, de voorzitter van de Kamer van Mijnen te Johannesburg, heeft Woensdag een onderhoud dat een half uur duurde, met president Kruger ge had, die met groote aandacht toeluis terde terwijl Rouliot zijaie opvatting betreffende de aanhangige politieke vraagstukken ontwikkelde. President Kruger zette vervolgens zijne opvattin gen kortelijk uiteen, en voegde daar bij dat hij in de volgende week her vormingsvoorstellen aan den Volksraad zal voorleggen. De correspondent van de „Times" te Johannesburg beweert, dat de Trans- vaalsche regeoring knoeit met de zoo genaamde tegenpetitie. welke president Kruger de verzekering geeft dat het volk tevreden is. Allerlei agenten zou den druk bezig zijn, handteekeningen bijeen te garen, onverschillig hoe, waar bij de beambten der Z.-A. Spoorweg- Maatschappii heeten mede te helpen. Het lid van den Volksraad Dieperink heeft, volgens den correspondent, zijn Joliannesburgsciie kiezers toesprekende, gezegd dat de staatssecretaris Reitz zelf verschillende mijnwerkers-vergaderingen opgewekt heeft, bijeeai te komen, om da onderhandelingen van d!e regeering met dc financiers te overwegen. De correspondent van de „Times" te Peking seint, dat de Britsche zaakge lastigde dë Chineescho regeering heeft medegedeeld', dat Engeland volle ge- ■noegdoening eischt voor de medeplich tigheid van don onderkoning van Kan ton en van plaatselijke staatsambtena ren aan den aanval van Chineesche sol daten in uniform op de Britsche troe pen in Kao-loeng is. Het tsoeng-li-jamen loochent echter die medeplichtigheid en geeft de schuld van het gebeurde aan de geheime genootschappen. De En- golschen te Peking zijn van oordeel, dat hun regeering het ontslag van den onderkoning', den afstand 'van de stad' Kanton en wijziging van de grens vaar Ka.o-loeng moet eischen. wagen beladen was, over de Kruis- brug rolden. ^taiSsnieuws. Eerste e.h derde pagina. Haarlem, 4 Mei 1899. Voor de Geref. kerk te Renkum is beroepen de beer ds. W. RiDgnalda alhier. Woensdagmiddag is door den agent rechercheur Verkerk gear resteerd een 16-jarig knechtje van de rywielbau- denfabrikanten Juucker en Co. in de Jansstraat alhier. Door een ('er buren was ontdekt, dat. een paar rywielban den op een erf, naast dat van ge noemde firma achter afbraak waren verborgen nadat eenige dagen daarby werd. gewaakt zag aren Woensdag middag bedoelden jongen die banden weghalen. By het ingesteld onderzoek bleek, dat de jongen een aantal voor werpen. by zyn meester ontvreemd, aan andere jongens bad verkocht. Hedenmorgen omstreeks 9 uren werd door een wagen der Haarlem- scbe tram op de Groote Markt een witten bond een der voorpooten afge reden. Het dier werd door een politie agent opgenomen en naar het politie bureau gebracht. De dienst van de tram had even vroeger een vertraging gehad van ruim tien minuten, doordat van een bespannen vrachtwagen van den vrachtrijder J. Barends een der wielen brak en de heipalen, waarmede de Volksbond. Woensdagavond vergaderde in een van de lokalen der Sociëteit Vereeni- ging de afd. Haarlem van den Volks bond onder voorzitterschap van den heer Mr. A. A. van der Merscb. Wegens familieomstandigheden was de secretaris, de heer Mr. A. Tak, afwezig. Het bestuur gaf in overweging, op voorstel van Mr. Tak, om aan het Hoofdbestuur van den Volksbond te verzoeken, een geschriftje uit te geven, dat geschikt moest zyn om uit te rei ken aan kinderen, die de lagere school verlaten en waarin de gevolgen van drankmisbruik op populaire wyze zul len worden geschetst. Hiermede vereenigde zich de ver gadering. Aan de orde was eea verzoek van de afd. Haarlem der Nederl. Midder- nachtzendiugvereeuigiug, om te steu nen haar adres aan den Raad, waarbij zy verzoekt ontheffing van het bier bestaande geautoriseerde verdachte huis (overeenkomstig het voorstel ge daan door de Commissie voor de Straf verordeningen) maar tevens opheffing van de keuring. Het bestuur meende dat aan dit verzoek door den Volks bond niet kon worden voldaan, omdat zelfs de Raad het noodig beeft gevon den het advies in te winnen van den geneeskundigen kring alhier en het deshatve niet wenschelyk zou zyn dat de Volksbond als uiet-deskundige, zich op het punt van de keuring uitspreekt. Een der leden, dit toegevende, was toch van oordeel, dat do Volksbond iets doen kon door zich te adresseeren aan den Raad, om te ondersteunen het voorstel van de Comm. voor de Strafverordeningen tot opheffing van het eenige geautoriseerde bordeel alhier Na eenige gedacntenwisseling hierover i werd besloten dit denkbeeld te behan- j delen op de volgende vergadering der afdeeling, die binuen enkele weken zal worden gehouden. De Nieuwe Gasfabriek. Men hoort weinig over den bouw van de nieuwe gasfabriek. Zelfs is nog niet beslist, wie deze bouwen zal. Het college van B. en W. scbynt daarover verdeeld de eene strooming wil dien bouw aan een bekend inge nieur van elders opdragen, de andere acht beter, dat de gemeente-architect met den bouw wordt belast en hem de directeur van de nieuwe fabriek, die dan vooruit zou moeten worden benoemd, daarby ter zyde wordt ge steld. De heer Van der Horst, die nog steeds in deze zaak adviezin geeft, staat de laatste macier van bandelen voor. Zy scbynt dan ook practiscber, dan de eerstgemelde. De aanvankelijke raming voor den bouw en de buizenleiding is éen mil- lioen gulden. Het scbynt in de be doeling te liggen, met de „Imperial" niet over de overneming van het. ge heele buizennet te onderhandelen, maar alleen over het gedeelte daarvan, dat in de laatste jaren gelegd is in nieuwe wyken. Intusschen is van den heer M. P. T. Prévinaire een stuk grond aange kocht, gelegen tnsschen de gemeente- reiniging en het terrein voor de nieuwe gasfabriek. Dit zal door een weg worden vereenigd en het water daarin overbrugd. c3 ce S S© ohJ +J s I «g O I ®TH I A O co ro •OW I S a o a as 53 N }>'■+- t I I I 1 1 >o I !s r i i i i Oï 00 O CO t- O —I CO CO lO la, I- 1 l 3 I iel; 5 a - o S - O N-g C§CQ a W SP Weldadigheid naar Vermogen. Maandelyksch Overzicht van de vereeniging „Weldadigheid naar "Ver mogen"^ boekjaar 1 November 1898— 31 October 1899. Voor behoeftigen werd toegestaan: Voor brood en levensmiddelen: November f422.305, Dec. f 490.875, Jan. f 501.17, Februari f 575.87, Maart f401.36, April f 315.26s, tot. f 2706.845. Voor brandstoffen: Nov. f 12.28 Dec. f 166.58, Jan. f 54.60, Febr. 159.26, Maart f 16,62, April f3.42, totaal f412.76. Voor ligging en kleedingstukken November f 14.50, December f 14 60, Jan. f36.70, Febr. f30.45, Maart f 3.80, April f140, totaal flOL.45. In geldNovember f 638.79s, Dec. f75105. Jan. f668.91, Febr. f863.79, Maart f453.03, April f472.42, totaal f 3S47,993. Verplegingskosten en diversen Nov. i 90.00, Dec. f Jan. f 50,00. Febr. f37.50, Maart fApril f totaal f 177.50 AdministratiekostenNov. f 80.20, Dec. f 134.623, Jau. f 156.44. Febr. f 122.30, Maart fo8.50, April f 167,05 totaal f 749.115. TotaalNov. f 1258.08, December f 1557.73, Januari f 1467.82, Febr. f 1789. 7, Maart f963.31, April f959,555, totaal f7995.665. Door de firma A. Smits, Kruisweg alhier, is ten dienste der politie een fiets merk Humber aan de gemeente geleverd. BINNENLAND. Parlementaire Praatjes. Aan do behandeling van oen tweetal ontwerpen tot het verleenen vam ren te! ooze voorschotten voor den aanleg van tramwegen, een van 96.000 voor de lijn HulstWalsoorden (Zeeland) en een tot bevordering van dem aan leg van stoomtramwegen op de Zuid- hollandsche eilanden, ging eenig alge meen debat vooraf. Het principe van Staatsbij stand werd door geen der de baters, de heeren Van Gilse, vam De- dem, Smeenge en van Gijn, betwist. Slechts do heer van Dcdem (die ten slotte tegen heit tweede ontwerp stem de) scheen van meening, dat waar de Staat het grootste deel van het kapi taal fourneert, het voor hem voordeeli- ger is zelf te exploiteer on. Voor het overige was de vraag in debat deze do Regceriing wel steeds bij het verlee nen van subsidies te rade gaat met de vraag of renteloos voorschot dan wel het nemen van aandeden do voorkeur verdient en of zij wel voldoenden invloed uitoefent op de tracés. Dit laatste kon de Min. van Waterst., die renteloos voorschot verkoos boven controle me debrengend aandeel in de zaak, verze keren, aangezien de Reg. van stonde af aan invloed heeft op het tot stand ko men eener door haar gesubsidieerde verbinding. Intusschen scheen het tweede ont werp, (het eerste werd goedgekeurd) nieit in den smaak te vallen van den heer van Gijn, die daarin den toeleg meende te ontdekken, oxn het verkeer van Dordrecht af tc leiden ten behoe ve van Rotterdam. Vandaar een voor stel om een zijlijntje ZuidhoekMid- deldijk (ZwijndreelitDordrecht) te mak cm en aan het Volkerak een aanleg plaats tot stand te brengen. Het bleek, dat de Rotterdamsche tramwegmaatij. do exploitatie der lijnen met dit dure zijlijntje vrijwel onmogelijk achtte en de heer van Gijn trok het desbetref fend amend, dan ook in, nadat hij van den Minister vernomen had. dat een lijn Middeldijk-Zwijndreelit voor de toekomst in de bedoeling lag. Hij had. bovendien het succes diait do Minister dë aanlegplaats aan. het Volkerak over nam. En zoo werd ten slotte het wets ontwerp aangenomen met 82 tegen 1 stem, die van den lieer Van Dedem. Bij de suppletoire Indische begroo ting tot oprichting van eem nieuwe dok ter djawaschool (dank zij d'e vrijgevig heid van drie vrienden van den inlan der) openbaarde zich verschil van mee ning tusschen den heer van Kol eener-' zijds die aan kweekscholen voor inland- sche vroedvrouwen dë voorkeur gaf en den heer Pijnacker Hordijk en den Min. Cremer anderzijds, die het voorstel ver dedigden, dat zander stemming werd aangenomen. Aan het slot der zitting lichtte de heer Troelstra zijn motie van orde toe, luidende „De Kamer, „Zich in beginsel verklarend© voor do invoering van algemeen kiesrecht, gaat over tot de orde van den dag." Do voorsteller, die bijzonder goed ge disponeerd was, zette uiteen, dat het zijn doel was de kiesrecht-quaestie aan de orde te houden, vooral in deze Ka mer, uitvloeisel van een gebrekkig kies recht, gevolg eener conservatieve, op het kapitaal gebaseerde wetgeving, een bezwaar voor social© wetgeving, die het axbeidersvolk raakt, zonder dat dit daarin invloed kan uitoefenen. Ka mer en Reg. konden dientengevolge niet aan de verwachting beantwoorden. Dusalgemeen kiesrecht, opheffing der klassenbevoorrechting, door wegne ming van alle criteria van welstand opheffing ook van de grondwettige be zwaren, zoo mogelijk, tegen het kies recht der vrouw. Maar een eigenlijke formuleering wil de spr. thans niet geven; dat kwam. later. Hij beoogde thans het beginsel der democratie te doen erkennen door allen democratisch gezindeoi dë gelegen heid te geven zich over de motie uit te spreken. Wie dat deed. gaf tevens te kennen art. 80 der Grondwet te willen wijzigen, waar binnen geen al gemeen kiesrecht verkrijgbaar is. Daar om was zijn motie geen vertoon noch een politieke manoeuvre, geen poging tot- pressie op de Regeering of om haar vrienden van haar te vervreemden. De practische beteekenis was om in vol gende wetgevende periode tot grondwets herziening te komen. Daarvoor verwacht te spr. den steun van allen wien liet ernst is om een begin te maken met een democratische politiek. Wie demo craten waren, moesten, dit toonen dóór, gelijk de heer Tak deed, pal te staan voor het democratisch beginsel, ver trouwen te stellen in dë arbeiders, te breken met het bestaande kiesrecht. Donderdag 11 uur voortzetting. G. Jr. Uit de „Staatscourant". Koninklijke Besluiten. Aan den heer W. Bakker, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend uit zyn betrekking van consul der Neder landen te Monrovia. De waarneming van hot consulaat is opgedragen aan den heer J. Vieweg. lu zynen rang overgeplaatst b\j het wapeu der inf. van het leger in Ned. Indië, de by dat leger gedet. 2e-luit. der inf. W. F. Engelhart. De termyn der vyfjarige detachee ring by het wapen der inf. vau het leger in Ned.-Indië, van den le-luit. J. A. van Nieuwlaud, van het wapen der inf. vau het leger hier te lande, met 6 maanden verleDgd. V redesmanifestatie. Het hoofdcomité voor de Vredes- roanifestatie heeft thans de door 205,791 Nederlanders onderteekende adreslysten en adres-huldebetuiging verzonden aan den minister van bui tenlandsche zaken, om door diens tusschenkomst aan den Rassisctien keizer te worden gezonden. Na vaststelling van het eindcijfer zyn nog enkele adreslysten ingekomen, zoodai de adhaesiebetuigingon uit 730 Nederlaodsche gemeenten 206,741 be draagt. FEUILLETON. Naar het Engelsch VAN MRS. HUNGERFORD. „Ja., konu mee." zegt Lovice. Zij gaat hem voor en. liiji volgt haar zoolang zij achter de boom en verborgen zijn. Maar als zij de plek naderen,, waai* zij in het gezicht dëa* aaidlefreai komen, blijft hij plotseling staan em legt zijn haeid op haar arm. Geen honderd el van hen af ziet hij juffrouw Johns staan. Lo vice heeft niets gezien. „Het zou niet verstandig zijn. samen terug te koeren, vindt, ge wel," zegt hij in weerwil van zich zelf diep blo zend, terwijl hij spreekt. „Waarom „De menschen, zooals je zelf zegt, babbelen over ons." „Welnu?" Er is iets in. zijn houding, ze weet zelf niet wat. dat haar trots kwetst. En haastig voegt- zij er aan toe „Voor deze menschen, Godfrey, zijn wij niets meer dan vrienden. Kennis sen mogen toch wel met elkaar praten en wandelen zou ik zeggen. Tk begrijp jo niet goed." I „Mijn geheele leven door," zegt hij en hij voelt diep medelijden met zich zelf, „heb ik veel geleden door gemis aan sympathie. Niemand schijnt mij te begrijpen. Als ik zoo handel dan doe ik dat meer voor jou dan voor mij: en toch antwoordt je mij alsof ik je de grootste beleediging aan doe. Laten wij," koeltjes, „er niet meer over spre ken. Ga met mij mee, opdat de bab belaars straks een telegram aan mijn oom kunnen zenden, waarin zij cais en gagement melden." „Als je 't op die manier gaat uitleg gen," begint zij hooghartig, maar ter stond houdt zij zich in. Waarom zal zij hem ongelukkig maken. „Neen, neen vergeef mij," zegt zij vriendelijk, „ik heb je lief, Godfrey Dat weet je. Waarom zou ik je dus leed willen doen?" Om hem recht te laten wedervaren dient gezegd te worden, dat liij haai* gevolgd zou zijn, toen zij voortliep, had zij hem niet met een gebiedend gebaar 1 verboden. Met gefronst voorhoofd keert I hij zich om en slaat de richting der tennisvelden in. Ais Lambert uit het gezicht verdwe nen is had zij, gehoopt dat hij haar toch zou volgen staat Lovice voor een oogenblik stil, zich verwonderd af vragend hoe zij terug zal keeren zon der te verraden dat zij Lambert ge sproken heeft. Zij handelt als altijdl loyaal tegenover hem. Hij wil niet dat' hun samenzijn bekend wordt en... en... zijn woord is haar een wet. Terwijl zij hierover nadenkt gaat zij op een bank zitten en plotseling komt het bij haar op dat zij, voor een oogenblik nog wel weg kan blijven. Zij kan hier blijven zitten an aan hem denken. Ohoe lief, en hartelijk is hij voor haar geweest. Hoe oprecht heeft hij haar lief! Uit eiken trek spreekt zijn liefde voor haar. Waar zou hij nu zijn? Een vurig verlangen om: hem weer t© zien, al is het slechts op afstand, maakt zich van haar meester. In elk geval is hij niet in gezelschap van die onverdraaglijke Juliana. Hoe honend had hij over haar gesproken Zij buigt de takken vaneen, zoodat zij een mooi gezicht over de tennisvel den heeft. Wat een vroolijk tooneeltje! Louise en Grant zijn als gewoonlijk weer bij elkaar. Hoe zou Digby dat vinden. Hoe zeker schijnt Digby van haar te zijn! Maar is het wel verstandig van hem Louise houdt van Grant terwijl zij gewoonlijk op voet van oorlog is met Digby. Welnu, alle geliefden kunnen niet even gelukkig zijn als rij. En daar is Jim, goede oude Jim en daar... Zichtbaar verbleekend deinst zij ach teruit, buigt zich dan weer naar voren en duwt> de takken bijna heftig op rij. Zoo gaat er een oogenblik voorbij. Dan valt zij, een zwakken kreet uitend op de bank lieer. Langzaam wandelen Lambert en juffrouw Johns in de rich ting van de broeikassen. Zijn houding is ernstig, zeer vertrouwelijk en... is het verontschuldigend HOOFDSTUK XIV. Juffrouw Crichton, met haar aanbid der, de heer Grant, heeft zich op een met gras begroeid heuveltje, dat zacht- kens naar eesi der tennisvelden afhelt, neergevleid. Ze ligt daar zeer in 't oog vallend heeft juffrouw Crichton juist dit plekje gekozen om enkelen menschen te toonen, dat rij rich nooit alleen, zon der bewonderaars bevindt, die altijd bereid rijn iets voor haar te halen of tö dragen en dat nog wel te midden van gevaren? Elk oogenblik kan een tennisbal de ledematen van degenen, die op deze hoogte vertoeven kneuzen of hun minstens een blauw oog tot aan den kin geven. Maar juffrouw Crichton zit daar vriendelijk lachend, schijnbaar even. onbewust van het ge vaar. als van de nadering van Digby, die langzaam naar hen toe komt slen teren. „Is jelui leven verzekerd?" vraagt hij vriendelijk, als hij zich dicht bij hen bevindt en naai* de twee ziende die zoo gemakkelijk op de schapenvacht lig gen uitgestrekt. Zijn voorkomendheid maakt Lou woedend. Kaai 't hem dan niet schelen Wat zijn mannen toch akelige wezens! En rij zelf heeft zulke onaangename oogen- blikken met dien vervelenden Grant doorgebracht enkel en alleen om Digby jaloersch te maketa. „Neen; waarom?" vraagt rij meteen verachtelijk optrekken van haar lip. „De toestand wordt ernstig," zegt Digby. „Wil je mij vertellen, dat je niet weet in welk gevaar je je bevindt? Elk oogenblik kan een bom uit 't vijande lijke leger jelui komen vermorzelen. Grant's schenen rijn ongetwijfeld veilig daar hij het klappen van de zweep ken en zijn oogen zeker ook daar hij ze altijd voorzichtig gebruikt heeft maar ik geloof niet dat ik dit van jou kenten zijn oogen zeker ook daar hij op je oogen." Nu begint Lou hem vijandige blik ken. toe te werpen, die echter niet het minste resultaat hebben. Integendeel Digby's oogen nemen een steeds on verschilliger uitdrukking aan. „Dat dacht ik wel," zegt hij. „Zie nu eeus wat een vuur je verspeelt. Electri- citedt moet niet zoo roekeloos verspild worden. Graait, Lady Belton zoekt je overal Zij wil een spelletje golf met je doem." „Schelmzegt Grant lachend'. „Het is toch zoo. Ik kwam hier om je dit te vertellen. Zij zegt da,t jij dö beste golfspeler bent, dien zij kent." Grant voelt zich gevleid maar aarzelt nog. „Zij heeft het bepaald al opgegeven," zegt hij. „Het spel zeker niet," antwoordt Digby. „Maar als je niet kunt gaan..." „Ik geloof, dat het beter is als ik haar even ga zeggen, dat ik niet aan haar verzoek kan voldoen," zegt Grant onwillig opstaande. „Jij," rich tot Louise wendend, „wilt mijn plaatsje wel bewaren totdat ik

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1