pilaren was: Wie zal hem v„r\ .togen De waarheid gebiedt te erkennen, dat men. zich, hoe- wei er in Juni vorschillende vacaturen op de Groenmarkt te vervullen zijn, neg niet zeer warm maakt voor die gem eon teraad sv erki esangen. De kies- voreenigingen later nog niets van zich hooren en die adspirant-candidaten evenmin, met uitzondering van dezul ken die wel eeuwig candSd'aat zullen blijven. Men heeft het trouwens te druk ge had met afscheid te nemen van het winterseizoen en de daaraan verbonden amusementen. Het koele weder droeg er toe bij om de Operarcampagine ook in d'e laatste maand! voordeelig te doen sluiten. En datzelfde weder was een bezwaar voor het welslagen eener zoo genaamde „Wild West Show", evolu tion van een tiental authentieke rood huiden en een vijftal cowboys, die als stipjes waren op ons groot sportter rein. De onderneming was er een van „Cavaliere de Hondt", die het nu eens met Cowboyè probeert in plaats van, met Italiaansehe zangers. Ilc verneem althans, dat in het volgend seizoen de Italiaansche Opera niet wederkeert. A. GANIJS Jr. P.S. Het mysterie is opgeheven „Bij nadere overweging" wensohen B. en W. thans aan de leden der Conferen tie een ccxncert van Mengelberg^ orkest aan te bieden, in het Geb. voor K. en W. Zij vragen daarvoor ten hoogste f 4000 aan. Dat is wel een beetje veel voor dit, déél tenzij, men, van plan i9 aan alle genoodigden (Regeering, Ka merleden, militaire, civiele on gemeen telijke autoriteiten) a discretion onver- valschte Yeuve Cliquot te schenken. Eén ding is zeker op muzikaal ge bied hoeft Nederland niets beters aan te bieden. Atyeii. Bij het departement van koloniën is ontvangen hst volgende, van 6 dezer gedagteekende, telegram van den gou verneur-generaal vau Nidedaudsch- ïndië, betreffende de krijgsverrichtin gen in Atjeh. „By nacbtelyke verrassing van Toe koe Lhoo met volgelingen iu de Vilde Moekim Pedir zyn gesneuveld een officier en twee fuseliers. „Vyaud had vier gesneuvelden. Naar het. Dagbl. verneemt, is de minister van BüuerdaSdsche Zaken van Rusland, graaf Mouravieff, be noemd tot riddor-grootkruis iu de orde van den Nederl. Leeuw. Een lijn op China. I« aansluiting van het bericht, Vrij dag door ons aan het orgaan der vereeniging Hou en Trouw ontleend, vernemen wij nader dat er bijaldien de Kamers zulten aangenomen hebben de wet tot verbetering van het Noord- zeekacaal, waardoor dit Kanaal op de voorgestelde breedte en diepr.e- wordt gebracht en de belemmeringen daar door zullen zijn weggenomen, inder daad plannen bestaan om een nieuwe Stoomvaartmaatschappij op China op te richten. Het is waarschijnlijk dat alsdan de groote, hier te lande be staande stoomyaari-uiaatschappyen haar steun aan het tot stand komen eenor dergelijke stoom vaartlyn niet zullen onthouden. llbid In een logement te Gorincbem zftn Vrijdagavond uit een gesloten kast een menigte gouden voorwerpen ont vreemd. vermoedelijk door een vreem deling die zie!) even in dat logement beeft opgehouden. Daar er geen braak is waargenomen, vermoedt men dat van een valscijên sleutel gebruik is gemaakt. De verdachte is een persoon van "middelbare grootte, ongeveer '10 jaar, en gekleed iu zwart kamgaren pak en hooge zwarte zijden pet. Het weder ia ApriL Aan het maandelykscfi overzicht van bet, weder, medegedeeld door het Koo. Ned. Met. Instituut, is het vol gende ontleend Nog de eerste dagen van April hield boven Midden-Europa het gebied van hooge drukking stand, 't welk in ver band met depressies, die van Schot land langs de kust van Noorwegen trokken, hier te lande somber, mistig, regenachtig weder gaf. Op 7 April bevond zich boven Engeland een depressie, die over de Noordzee naar Denemarken trok, en op 10 April door een tweede gevolgd werd; ook daar door was het weder in dien tyd zeer bniïg. Een andere depressie kwam op 13 April bfj Ierland aan, en trok over het Kanaal en de Noordzee naar Zweden, zoodat eindelijk op 17 April fraai weder intrad, van welken dag af tot 24 April boven Midden Europa een gebied van hooge drukking zetelde. Op 26 April bevond zich boven de Noordzee een depressie, die Noord waarts trok, en weder tot het einde der maand somber, veelal buiig weder veroorzaakte. Onjuiste verdenking. Een hoogst onaangenaam avontuur had dezer dagen een te Arnemuiden thuis behoorende vischkoopman. Als gewoonlijk zjjn waren ventende te Venloo, werd liy aldaar gearresteerd als verdacht van te zyn do bedrijver van een in 1888 in Duitscbland be- i dreven moord en geboeid Daar Roer- mond getransporteerd. Al zijn betni- vingen van onschuld mochten niet j baten en niettegenstaande hy in bezit was van een abonnementskaart met 1 zijn portret en hy sedert acht jaren meermalen per week te Venloo komt en dus bij zeer velen bekend is, meen de men hem toch te moeten houden. Na zes uren als misdadiger te zyn behandeld, werd hy door een telegram van den burgemeester te Arnemuiden uit zyn netelige positie verlost en kon j hy tot zyn doodel k ongeruste vrouw i en kinderen terugkeeren. De overbrenging had plaats onder een toeloop van nieuwsgierigen. Ge lukkig leed de man geeu schade aan zyn koopwaar, wat zeer goed had kunnen zyn. Te Beetsterzwaag vermiste een vee houder op de voorj aarsmarkt eenige lammeren. Hy giög nu met het moe derschaap de geheele markt rond en het duurde niet lang of moeder en lammeren ontdekten en herkenden elkander, waardoor de verkeerde eig. naar in de val liep. Daar hier vermoedelijk diefstal in het spel is, is proces-verbaal opgemaakt. rijen, 28 Jansstraat. Franco toe zending tegen postwissel. De wondervolle genezingen die de Pink Pillen veroorzaken door het bloed en de zenuwen te ver sterken doen alle ziekten verschijn selen verdwijnen. Alle ziekten die eene zelfde oorzaak hebben worden .er door genezen. Hoofdpijn, alge- meene lichaamszwakte, uitputting, i zenuwpijn, suizingen in de ooren i maken plaats voor eene volmaakte gezondheid. VQ3ZON DfSN MEDJÖDSE GINGEN 30 esnts per regel. Het Asthma genezen. Wat al middelen worden er niet door de lijdende menschheid aan gewend om het asthma zoo niet te genezen dan toch al het mogelijke aan te wenden om eenige verlich ting te vinden voor de ademloos heid. Ziehier wat ons door den heer N. Holdijk, te Eerbeek (Gelder land), geschreven wordt: »Sedert 3 a 4 maanden was ik lijdende aan ademloosheid, hoofd pijn en pijn in de borst Deactem- loosheid was zoo slim dat als ik een half uurtje moest loopen ik wel 7 a 8 maal moest stilstaan om uit te rusten. Mijn a beid moest ik geheel en al ter zijde laten liggen, ik was bleek en uitgeput Eindelijk na zooveel van Uwe Pink Pillen van Dr. Williams te hebben hooren spreken besloot, ik ze ook te ge bruiken en na 3 doozen gebruikt te hebben kon ik mijn dagelijksch werk weder verrichten de men- schen die mij voorheen gekend hadden stonden verbaasd van die wondervolle genezing, eene ware opstanding, en daarom breng ik U door deze mijn h artelij ken dank en raad een ieder aan die lijdende is zooals ik leed, om Uwe wonder Pink Pillen van Dr. Williams te gebruiken." De Pink Pillen geven dezelfde uitkomsten bij de ziekten veroor zaakt door de verzwakking van het bloed en de spieren. Onder de talrijke ziekten noemen wij slechts bleekzucht, heupjicht uitputting bij beide geslachten door lichame lijke en geestelijke inspanning. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij J.H.I.Siiabi- lié.j Steiger 27* Rotterdam, eenig de- pöthouder voor Nederlanden Apo theken en tevens voor Haarlem en omstreken bij de Wed. W. PLAATZER v. d. HULL, Droge- speeiaal een sterk batting side zyn. 29 Juli vertrekken zy om gedurende de week 31 Juli—5 Augustus te spe len. Dit is een mooie oefening dus voor den Clingeudaal-wedstrijd, die gehouden wordt op 9 en 10 Aug. (,N. Voetbal. Te Rotterdam won „A.jax" van LeidenZondag haar tweeden promotie wedstrijd tegen „Rapiditas" van Rot terdam met 3 tegen 1. Hiervan is het gevolg dat „Ajax" in bet volgend voetbalseizoen is opgenomen iu de westelijk© 1ste klasse competitie en „Rapiditas" in den gelederen de tweede klasse clubs wordt geplaatst. Harddraven. Voor de harddraverij op de Cru- quiusbaau op 22 Mei e. k. zijn de vol gende paarden ingeschreven: Fokkersprijs. „Jonge Krylaty". van den stal Jan Steen „Alix" en „Prin cess Mirlie", van W. van Wickevoort Cromraelin„Leda", van A. Gatz; „de Dame", vaa Jan Koster; „Siër ra", van den stal Avanti„Batir", van J. W. Schuyl„Nutiua", van B. W. van Munster; „N. N.", van den stal K. van der Hulst. Mei-prijs. „Mirka", van den stal Jan Steen„Gardenia", en „Axteli", van W. van Wickevoort Croromelin; „Wim". van Joh. de Mol„de Dame", van Jan Koster; „Lali Brieu" van den stal Avanti; „Cherry Blossom", van A. van der Munt„Tartar II", van A. C. van den Akker„Premier II", van I. G. Matze; „N. N.", van den stal K. van der Hulst; „mr. Au- guste" en „Ideaal" van S Snoeek. Noord-Holland'prijs. „Emeer", van A. W. van Wickevoort Crommelin „Robert S9e Steele", van Job. de Mol; „Spofford" en „Cleopatrie", van W. A. Oekhorst; „Newbold", van J. W. Schuyl. Wielerwedstrijden te 's-Gravenhage. De eerste wielerwedstrijden hebben het seizoen van Zondag goed ingezet. Er waren vele löeileiiinger.-, ook uit het. buitenland, en een talryk publiek. Voor het eerst werden da wedstrijden gehouden volgeos de bepalingen van de reglementen der „Nel. Wielren Unie". De uitslag was: Eeu Eogelsche mijl van meet voor amateurs: 1. Trelb, Brussel, in 2 mira. 52; 2. Darcy, Antwerpen. Een halve Enge'sche myi van meet voor beroeparyders: 1 Jaap Eden, in 1 min. 8s/s s.; 2 Schilling, Amster dam; 3 Van der Tafia,'s-Gravenhage. Course a VAméricaine, voor ama teurs, 1 Eogelsche mfil, 1 Trelb, Brussel, in 2 miD. 334/5 s.; J- Smout, Bergen-op-Zoom3 G. van Dyk, Rot terdam. Tien kilometerrace met gan«making: 1 J. Deckers, Amsterdam in 14 min. 44/s5 2 J. van de Knoop, Vlaardin- geu; 3 P. G. Jansen, Rotterdam. Jaap Eden gaf by de I5e ronde den stryd op. Persoonlyke-aienstplichtrace, uit sluitend voor militairen in uniform. 1 Engelsche mijl. 1 L Jansen ia 3 imlk 1 ö1/*; 2 N. G. Dekkers, 3 C. J. Heyning, alieu te 's-Gravenhage. Drie duizend Meter, inulttplets voor beroepsryders1 quintuplet-And riesse, Amsterdam, in 4 min. 35s/5. 2 quin tuplet-Van der Tuyn, 's-Gravenhage; 3 tandem Schilling, Amsterdam. Lester ösü f De lichting van 1898. Iu de „St. Cl." van Zondag vindt men het verslag *an den afloop der J lichting voor de militie van 1898. j Daaraan is het volgende ontleend De hoegrootheid der lichting was bepaald op 11,000 man. Van dezen I werden er 510 voor den dienst ter zee bestemd. By de militie te land en by de zee militie zyn ingelyfd 10.692 man. On- der dezen zijn niet begrepen 1290 ,man, die na hunne inly ving bij her keuring ingevolge art. 116 dor wet voor den di'eDSt zijn afgekeurd. 1 Voor den dienst by de zeemilitie meidden 1810 lotellngea en vrijwilli gers voor de militie zich overeenkom stig art. 150 der wet aan. De even 'redige vordeeling over do provinciën geschiedde evenwel over slechts 1220 'personen, omdat aan de andere 590 by da loting nummers waren ie beurt gevallen, die hen vermoedelijk Diet •/bestemden om tegen de gewone afle- veriDg ter inlijving te worden opge iroepen, of omdat zij na hunne aan- melding de toelating van een plaats- vervanger of van een nummerverwis- selaar hadden verkregen. j 1272 man werden als plaatsvervan ger ingelijfd, mitsdien een achtste deel van bet aanlal afgeleverde man- schappen. Als numraerverwisselaar werden 746 lotelingen ingelijfd, dus wei den te zameu 2018 plaatsvervan gers en nummeryëiBwisseiaars ingelijfd, zynde bijna een vyfde deel van het' aantal afgeleverde manschappen. Ten gevolge van gemis aaa de ge vorderde lengte (155 M.) werd aan 818 miUiiepliehtigen vrijstelling ver leend. Ten aanzien van 14 hunner geschiedde dit by de herkeuring. Wegens ziekelijke gesteldheid of gebreken werden 4451 militieplicht,igeu van den dienst vrijgesteld of daarvoor ongeschikt verklaard. Van dezen waren er 1276 reeds ingelijfd en had huime afkeuring plaats ter gelegenheid van herkeuring. Vrijstelling als eenige wettige zoon werd toegekend aan 5116 militieplich- tigen. tegen 5348 voor de lichting van het daaraan voorafgegane jaar. Aan 11,008 u ilitieplichtigen werd vrijstelling verleeud wegens eigen militairen dienst, wegens broederdieust of op grond van art. 52 der militie- wet. Het gezamenlijk aantal der otn verschillende redenen vrijgestelde mi- litieplichiigen, met, bijvoeging van hen, die van den dienst zyn uitgesloten of tussehenfyds overleden zyn, was 21,493. Generaal W. Rooseboom zal als leider optreden van de oefeningen, die van il tot 30 Sept. in destelling van Amsterdam zullen worden ge houden. Engelsche cricketers in ons land. Het is nu zeker, dat behalve het elftal van Rev. Fish nog een tweede Engelsen elftal in den aanstaanden zomer ons lar/1 zal bezoeken. Mr. Horis Hepworth uit Leed,- zal een elftal Yorks' us spelers overbrengen, dat bet sterkste zal zya v;_p. alle Yorkshire combination, die tot nog toe hier zyn geweest. Deel van het gezelschap zullen o. a. uitmaken de beeren Hill, Hurst, Brook, Philips, die voor 2 jaar ook hier tc lande speelden. Verder zullen H. Hayley en A. Sellars, die voor de county gespeeld hebben meekomen. Het zal Dc zaak-Dreyfiis. De „Figaro" maakt een nota open haar, in het bezit van het Hof van Cassatie, die door mr. Tézenaa ge dicteerd is voor Zola's proces. Daarin overweegt Esterhazy's advocaat de houding," door den generalen staf aan te nemen, die boos was o?er den be perkten aard der vervolging, tegen Zola ingesteld. Tézenas geeft den raad, het ministerie omve' te worpen door een tydelyke veréeniging van de radicalen en de rectilerzyde op vaderlandslievend terrein en een vor standhouding tusscbeo Oasaagnac en de Man. Wordt, zegt Tézenas, liet ministerie niet omvergewor» en, dan zal Billot aankondigen dat hy zal komen ge tuigen, maar niet in persoon verschy - nen; hy zal zich in het Zola-proces civiele party stellen om het leger te verdedigen en de advocaat- generaal zal zich vergenoegen met de behan deling van d9 tegen Esterhazy inge brachte getuigenissen, maar zal ver plicht zyn, den gezworenen te verstaan te geven dat do krygsraad zich heeft kunnen vergissen. Dan zal Zola vrijgesproken en Drey fus' proces herzien worden, en Bois- deffre, de generale staf en do militaire rechtbanken zullen overtuigd worden van verblinding door antisemitisme, en onteerd zynIndien daaren tegen het ministerie valt, zal men de dagvaarding tegen Zola kunnen aan vallen en het proces op het goede terrein brengenhet geld van de vreemdelinge)! eo de lieden zonder vaderland tegen het Fr&nsche leger. Boisdeffre wekt achterdocht by de burgery en vooral by den president der Republiek; hy behoort bij boog geplaatste personen den indruk te weeg te brengen dat hy uit zuivere vaderlandsliefde handelt, zelfs drei gen, de zelfverloochening zoo ver te dryven dat hy zyn ontslag neemt om vry uit te kunnen spreken. De beruchte brieven van den Duit- schen Keizer aan Dreyfus, die volgens de Fransche R geermg nooit bestaan hebben, lig,en begraven ra hetboseb van Marly. Dat is de korte inhoud van een verhaal dat de „Aurore" mededeelt en waarvan, naar laid van een Zaterdagavond ontvangen Reuter- relegram uit Parys, de juistheid wordt bevestigd duor hot parket van Amiens op telegraphïscbe aanvrage van de „Temps." De „Aurore" vertelt dat een vrouw die te Amiens gevangen zit w.gens oplichterij, een officiersdochter en pensionaire van den staat, aan presi dent Mazeau hoeft geschreven, dat zy onthullingen had te doen over de zaak- Dreyfus. Hat blad stelt voorop dat de vrouw geen bladen ter lezing krygt en geen gemeenschap r^et de buitenwereld heeft. Op last van het Hof van Cassatie ondervraagd eerst door een commis saris van politie en lafer door een rechter van instructie verklaarde zy dat zij kolonel Henry bad gekend en door dezen herhaaldelijk was belast met- het copiëeren van verschillende stukken. Zy noemde er eenige die inderdaad voorkomen in het dossier der enquête dat op dat dogen blik nog niet was gepubliceerd. Zij verklaarde verder dat zy ook in betrekking had gestaan met Henry's secretaris Lorimior en dat deze haar op zekeren dag een pak had gebracht met zeer belangwekkende stukkon, waaronder de brieven van den Duit- schen Keizer aan Dreyfus. Deze stukken werden in een kistje gebor gen, dat door de vrouw met Henry en Lorimier aau den voet van eeu boom in het bosch van Marly werd begraven. De vrcuw wees Lorimier als getuige aau bij vvien men navraag zou kunneu doen, daar Henry dood was en toen zij vernam dat Lorimier drie dagen geladen zelfmoord had ge pleegd, gaf zy als haar meening te kennen dat deze daad het gevolg'was van een scbryven van baar aan hem; waarin zij haar voornomen te kennen gaf alles wat zy wist aan de justitie te vertellen. Tot staving van haar verklaringen vertooude de gevangene ,e quitansie van een rijtuigverhuurder voor een bedrag van 40 fr. „aan buur van een rijtuig voor rekening van kolonel li." Daze quitantie is met de processen- verbaal van do verklaringen der -rouw aan bet Hof van Cassatie ge zonden. Do vrouw koo de plaats waar de papieren waren niet aauduideu, maar verzocht naar bet bosch van Marly te worden gebracht, waar zy onge twijfeld de juiste piek zou herkennen. Daartoe werd echter niet overga*-aau. De „Aurore" toekent hierbij volgende aau: „Het is mogeiyk dat de verklaringen van Elodie V,... een voudig het voortbrengsel zyn van een romantische verbeelding, zelfs al heeft deze vrouw omtrent faiteu eu stukken welke zy in de gevangenis niet kon leeren keunen, aauwyziug .n gegeven die als juist zijn erkend. Maar de onderstelling dat zy waarheid spreekt kan eveneens worden toegelaten. Iu elk geval zouden de uasporingew welke Elodie V.... heeft gevraagd, wel te doen zyn. Het is ook nu nog tyd om daartoe over te gaan." De nieuwe kaaimuur van de haven van Antwerpen, die gebouwd wordt tusschen het Zuiden en Hoboken, zakt. Tegen September '98 moest 400 meters gereed zyn 400 andere tegen Juni 1900 en het overige tegen" 20 September 1900. De werken werden vertraagd door dien de ondergrond vee.' meer leem bevatte, dan men verwachtte. DR be moeilijkte de bag verwerken en ver traagde de voltooiing. Ia Aprii van dit jaarkreeg de stad van den minister bericht, dat 300 meters gereed waren a de stad bestelde bij Hesbain eenige voorloopige houten hangars. Ook kranen werden besteld. De werken du arden middelerwijl voort Een baggermachine staat op don muur en werpt de opgebaggerde stoffen achter den muur landwaarts in. De muur heeft eeneq voet- van 14 meters eo is van boven 5 M. breed. Vrijdagmorgen om half 7 bemerkte mou uat, d<r muur op eene lengte vaa 150 meters buiten waart s geweken was. 's Middags was hy reeds 1.5 Meter de Schelde ingeschoven. De ramp op de Beitelde. Vrijdag raid dag zyn de Ujlc-jn van de vrouw en het' kind die in de kajuit van de sleepboot de Lijs waren, toen '-aar ketel op de Scheids bij Doornik sprong, uit, de rivier opgehaald. Er zyü dus vyl' hoorton Een lichter die in de buurt van de buurt; van de plaats van de ramp lag te iaden, werd tegen -den oever ge slagen. kreeg- een jck eri zonk. Ge lukkig kwam daarbij nkupaud om. Een stuk van den gesprongen ketel kwam terecht op de fabriek van Carton ei- riebte daar. een schado van C9u 10.00-frank aau. Honderd- vyftig werklui van die fabriek zyn eenige dagen zonder werk wegens de herstellingen die de fabriek moet ondergaan. Dolle kervel. Eenige. kinderen uit Antwerpen speelden Vrijdag aau de Kcuipensohe vaart. Ze plukten er van ee:; pianê die ze niot konden, en staken de bladeren in dei; mond. Kort daarop kregen ze alieu hevige krampen. Vier werden naar hof, zieken huis. gebracht, en eoo stuk of'zes naar buis oo Vrij dagavond reeds waren drie onder de gruwelijkste pijnen bezweken, terwijl co overigen in levensgevaar verkeer den. De onbekende plant was dolle kervel geweest. Het, ongelukkige Spanje wordt door tal van plagen, bezocht. Do nacht- vorsten in Maart hebben aan de fruitboomen ontzaglijke schade toe gebracht, en iu de laatste weken is het zoo heet en is zoo weinig regen gevallen, dat de graanoogst gevaar loopt, wolke zeer voel beloofde, Slavenhandel. Te Zanzibar is een „doow", varen de onder Frswsche vlag. aangehouden, die twintig slaven aan boord had. De slaven werden onmiddellijk in vrijheid gesteld ue kapitein en de bemanning van het schip gevangen genomen. Uit den Congo. Hot Brusseisehè blad „Vingtième Siècle" bevat het volgende bericht uit den Congostaat De voorhoede van de colon ae, on der bevel van kapitein Vauwert en twee luitenarts, welke van den post Ra,'.toko vertrok, ia tot imutery over geslagen 42 soldaten moeten tot den vijand zyn overgeioopersiuitaat Dell en een neger-sergeant zya gedood. Eon Amerrkaansch8 moord. Te New-York leeft de 72,jarige Alexander Masterton den 65-jarigeii James Nealo Plumb doodgeschoten. Master!,o tl, een imliionair, en de even eens schatrijke bankier Plumb, hadden veertig ja. en getwist over familieaan gelegenheden.. Woensdag gaf Plumb Masterton render,- vou- m een café; Op weg daarheen gaf Plumb aanesn politieagent oen met de schrijfmachine geschreven stuk, met. hetopschrift „Waarom J. Nèaie Plumb Alexander Mastertoo doodschoot". Daarna had de samenkomst met zijn vijand plaats eu loste hy- vyf schotenop dezen. Mastertou was dadelyk een lyk. Plumb liet eeu agent halen en liet zich, ouder referte aan zyn brief, naar het politie bureau brengen. „Is dat eeiï bedreiging „Zeker niet," zegt liiji verward. Maai bij had het wel zoo bedoeld. Hij was van plan geweest haar zoodoende het zwijgen op- to leggen. ..Ilc wild'o zeggsu dat Butler..." Zeg niets van hem. Dat verbied' ik je." Het bloed vloeit- weer naar haar gelaat terug. „Hij is ten minste een roan. Neen, ik luister niet racer naar jeGa heen Ga terstond heen Je tegenwoordigheid' zelfs ia een be leed iging voor mij." „Gij zendt, mij weg?" Zijn stem heeft een eigenaardigen •blank. Weer dyrigt zijn liefde voor haar het eenige. diepe bestendige gevoel, dat hij ooit gekend heeft de overhand to krijgen, op zijn verlan gen naar weelde en gemak. Was zij verloederd geworden dan was alles stel lig anders geloopen en beidJen war ren voor een tijdje tenminste verzoend geweestmaar Lovice. wier hart ver scheurd is door de beleedigingon van Lambert, wil van geen toenadering weten. „Ja; ga. naar haar. Als het ten min ste nog noodig is dit te zeggenwel licht is zij reeds die uwe!" „Zij is niets voor mij, niets. Dat 5&weer ik je!" „Zij zal het eenmaal worden!" En met een gebiedende trotsche beweging van haai- hoofd voegt- zij er aan toe: „Ik wil alleen zijn." HOOFDSTUK XVIII. Lovice heeft een slapeloozen, nacht doorgebracht maar nu dé dag aanbreekt keert ook haar hoop terug. De scène van den vorigetn, nacht komt haar min der verschrikkelijk voor en langzamer hand rekent ze haar on dér hun gewone kibbelarijen. hun geschil was nu van ernstiger aard en de herinnering er aan zaïl nooit geheel uit haar geheu gen gewischt worden, maar toch is het niet zoo of zij- zullen- wel weer vrede kunnen sluiten. Maar hoe zou dat ook kunnen als twee mensehen elkaar zoo liefhebben als Godfrey en zij? Ja! Zij drukt haar hand tegen-haar borst; het is weer een vaoi hun gewone kibbelpartijien geweest. In waarheid hebben vele van zulke kibbelarijen tot opluistering van hun kort engagement gediend1. Men moest eigenlijk nooit onvriende lijkheden zeggen, maar kibbelarijen van geliefden eindigen meestal met een toe- der e verzoening en,.en... natuurlijk meende hij niet alles wat- hij-, zeid'e. Wat dat betreft - ziji meend'e niets van al die onvriendleiijke dingen, die zij- hem heeft toegevoegd. Zonder twijfel voelt hij zich op dit oogenblik even ongeluk kig als zij,. OEen diepe zucht van dankbaar heid ontsnapt aan haar lippen. Hoe lief van mevrouw Crichton om dien wieier-wedstrijd, vandaag te geven! En hoe heerlijk, dat Digby haar smaak heeft doen krjjgen in deze hedendaag- sch'e sportfeestenDigby verdiende dé Victoria-mecfeille of een andere orde, dat hij zooveel tot de bevordering vanj mevrouw Crich'ton's emancipatie heeft bijgedragen. Deze dame is den laatsten tijd zoo modern géwordén, da,t als er niet gauw een stokje voor gestoken wordt zij neg; dé malste dingen zal gaan doen. Men kan alles overdrijven en 't zou best kunnen wezen dat Digby, d'an ook een, niet al te gemakkelijken tijd tegemoet gaat. Bij Mevrouw Crichton zal zij zeer zeker Godfrey ontmoeten- en dian kan, alles tusschen hen weer in orde kom,en. Hij zal den twist wel bijleggen. Maar mannen kunnen dikwijls zoo dom doen en... zij zal.het hem zeker niet moeilijk maken, alleen een beetje ernstig zijn. Dat is zij aan den eerbied voor zichzelf verschuldigd, liet zou niet aangaan dat hij dacht dat zij; er rich bezorgd) over maakte of hij wel weer goedi op- haar zou worden. Later,.. Zij lacht. Olater als dé vrede weer hersteld is, zal zij hem van haar angst en berouw vertellen. Maar nu niet. Nul zou het fataal zijn. En toch als zij; er goed over nadenkt wat heeft 't eigen lijk te beteeken en gehad? Hij was ja^ loersch en wat driftig geweest. Nu was hij op zijn beurt jaloersch en nag wel op Jim! Waar jaloezie is, bestaat liefde: en wat zijn drift beteekent... Welnu 1 Menschen zijn niet volmaakt. Is hij driftig dan zal rij; daarmee reke ning, houden. Ed'ie praat altijd van hun voortdm-en- de oneenigheden, maar Edie begrijpt daar niets van en zij, Lovice, za-1 wel zorgen dat zulke dwaasheden in hun, huwelijk niet meer voorkomen. Het is do taak een er vrouw om den vrede te bewaren,' dé gemoederen te kalmee- rem en wanneer men weet dat men bemind wordt valt dit- niet moeielijk. Haar gedachten verwijlen nog bij dit onderwerp als zij op den randi van het grafveld staat waar de dames-race gehouden wordt Louise Crichton is een der voorsten. -en Lambert naast zich bespeurt. Zijn gelaat is zeer bleek en zijn oog en dwalen onrustig rond'; zijn, geheele houding is als van iemand, die een vast Besluit heeft genomen, maar zich niet op- zijn gemak voelt. „Ik möet je even spreken." Zijn stem klinkt schor. Zeer zeker is hij- nie-t beleefd op dit oogenblik, maar men katn zien cllat een inwendige ge jaagdheid er de oorzaak van is. O! hij heeft spijt van wat hij gezegd: heeft. „Hij wil weer goed zijn," zooals ds kinderen zeggen. „Hij wil vrede sluiten," zegt Lovioa tot zichzelf terwijl- een,: straal van hoop haar dén last ont neemt die, in .weerwil van al haai- re deneeringen, haar hart bezwaard heeft. „Ja hij wil het weer goed' maken, maar zichzelf niet al te zeer vernederen." In wendig moet zij lachen maar haar ge laat, verraadt haar gevoelens niet. Integendeel daarop staat slechts koe le hooghartigheid1 te Lezen tui het gebaar: waarmee zij er in toestemt, hoewel on willig, hem aan te hooren, is trotsch. „Niet hier, alken-." Zijn toon klinkt schor van aandoening.- „Ik wil je ad- leen spreken." „Waartoe is dat noodzakelijk?" Hij- antwoordt haar niet; het schijnt wel of hij er niet toe in staat is en na) eeni ge oogenblikken zegt zij zacht„Als gij het zoo graag wilt, zal ik met jé meegaan tot aan het bosch je." j Bedoeld bosehje ligt aan haar reck- terhand en met blijde hoop iu het hart j volgt zij hein liet paadje langs, dat er j heen leidt. Geen oogenblik is oen ver- J moeden van do waarheid bij haar op gekomen geen oogenblik heeft zii aan jiets anders gedacht dan aan- de vemieu- wing van hun engagement, maar ook Igeen enkele maal heeft zii: hean aange- zien. Maar nu zij op het stille schaduw- rijke plekje achter het, bosehje staan en. Lovico wacht tot hij, zal spreken, wat hij echter niet doet slaat zij haar oogen cp en dan begrijpt zij, alles. Het- eind liet eind1 van alles is daarZij voelt hoe zij verbleekt, en een hevig stekendé pijn in haar hart I overvalt haar zoo plotseling, dat zij 'b jvvel uit kadi kunnen schreeuwen, j Maar even plotseling als ze gekomen is verdwijnt zij, weer. Goddank! het is voorbij en de onuitsprekelijke: verlich ting, dio zij dan gevoelt, drijft' het bloed weer maar haar wangen terug, wiiardoor de doodélijke bleekheid van eenige oogenblikken geleden on opge merkt blijft. Met dezen blos keeren ooif haar moed en trots terug. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 2