NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. «•atidimtatwBMdm Opera-Concert. 2°).. ê&v Jaargang Donderdag II Mei 1899. 4868 HAABLEM'S DAGBLAD ABOITITEMBNTSPE/IJS: Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 8 maanden1.80 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 8 maanden0.80 de omstreken en franco per post0.371/a -AJD^ZErR/IIEnsrTIDBIÏSr: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. By Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentién worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de PubUeité Etrangere G. L. DATJBE tfr Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Adyertentiën en Reclames betreffende Handel, Njjverheidgen Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DB LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prös der Advertentién vs-n 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel 0,80. Agenten Jvoor "dit blad in een omtrek zjju Bloemend aal, Santpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, Saudpoort; Heemstede, J. LEUVEN,by de tol; Spaamdan, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER VehenJW. J. RUIJTER; Beverwijk, J. HOORNS; Bülegom, ARÏE HOPMAN, Molenstraat Genoemde Agenten nemen Abonnementen 6D Advertentién aan. Hoewel de Heeren A. LEEUWIN en Chr. DE VOS zich Dinsdagmorgen verbonden hadden om Zaterdag 13 dezer voor onze Geabonneerden een Concert te komen geven, melden zij ons thans met vele excuses, dat zij Zaterdag a.s. niet kunnen optreden, omdat de Dames SOHNS en FRANSMAN dien dag niet beschikbaar zijn. Wij hebben hun medegedeeld, dat zij dit hadden behooren te weten vóór zij zich monde ling tegenover ons verbonden. Tot ons leedwe zen kan het Concert nu in "t geheel niet door gaan omdat de volgende weken ons niet geschikt voorkomen, zoowel wegens de Uitvoeringen van 't gezelschap van Frits van Haarlem in de Ver eeniging, als wegens de naderende Pinksterda gen en het toch reeds gevorderde Seizoen. Uitgesteld is hier evenwel niet afgesteld. Wij beloven onzen Geabonneerden in de maand Oc tober of November met zekerheid een soortge lijken Feestavond. Thans boude men ons ten goede, dat wij aan onze toezegging niet kunnen voldoen. Het is geheel buiten onze schuld. DE ADMINISTRATIE. Bij dit nummer behoort een Bijvoegsel. Om <len Hemelvaartsdag zal het eerstvolgend nummer Vrijdagavond verschijnen. Stadsnieuws. Eerste ecu tweede pa?iaa. Haarlem10 Mei 1899. Velddag. Het fraaie landgoed „De Harto- kamp" te Bennebroek, eigendom van den heer Baron van Versclioer, waar in vroeger tyd de beroemde plantknn- dige Linnaeus leefde en werkie, zal haar schoone wandelwegen en kron kelpaden openzetten tot het houden van den vierden velddag van den Ned. Christ. Geheelonthoudersbond. Deze openluchtmeeting zal gehouden wor den op den 2en Pinksterdag. Van twee spreekplaatsen zullen de volgende spreeksters en sprekers het goed recht der geheelonthouding bepleiten, nml. de heeren R R. Posthuma van Hoorn, P. H. Velthuysen van Rotterdam. W. L. Schram van Haarlem, P. C. Tys- sen van Zalt-Bommel, J. Koopmans van Amsterdam, Job. P. van Eeuwen van Amsterdam. Adjudant B. Vlas van het Leger des Heiis, B. Duijvis van Zaandam, H. Langendouk van Haarlom en Ds. C- M. W. Plet van Wezep, en de dames Mejuffr. C. Clau sing van Amsterdam. Me,j. Heydens van Arasterdam en Mej. A. G. P. Schreuder van Haarlem. Twee onthouders - muziekkorpsen, .,Euphonia" van Amsterdam en „Broe derband" van Kampen zallen het feest opluisteren. Van Amsterdam en Zaandam zullen booten de raeetiuggangers aanvoeren, terwyl de afdeeling Haarlem hare leden wandelende naar den Hartekarap zal brengen. Des morgens te halfnegen zal deze wandeltocht beginnen. Men zal zich verzamelen op de Groote Markt. Aan de meeting gaat een bidstond vooraf. De meeting wordt besloten door een marsch met muziek. FEUILLETON. Naar het Engelseh VAN MRS. HUNGERFORD. Zijl waaikedb en als Jim s sterke, jein- ge en zeer gewillige armen haar niet gegrepen, hadden zou zij, tegen detn, schoorsteenmantel geslagen zijn. Nu staat zij weer overeind, wel een weinig bevend en zich nog aan zijn arm vasthoudend, maar met een veel gezon der kleur op haar gelaat dan zoo straks ondier het gesprek, dat te veel voor haar blijkt geweest te zijn. „Wat dwaas van mij!" zegt zij flauw tjes lachend. „Jim laat mij nog het laatste restje eerbied voor mijt zelf behouden. Breng mij naar huis ik mocht nog eens zoo'n aanval van, zwakheid krijgen." Hoe Lovice nog den nacht doorwor stelt weet zij niet. De slaap komt haar niet te hulp. On getwijfeld wordt hij door haar bedroefd1 gelaat en wanhopige gedachten op de Harmonie. Donderdag 11 Mei (Hemelvaartsdag) zal de Muziek vei oeniging „Harmonie" alhier, by goed weder, haren eersten oefeningsmarsch in dit seizoen houden naar Heemstede, waarvoor zy des morgens ten half zoveu uren van de Groote Houtpoort gaat. Volgens de gebruikelyke opgaaf is de gemeente-bibliotheek in de maand vlucht gedreven. En nog altijd zit zij op hetzelfde plaatsje voor het raam. met wijd geopende oogen en luisterend naar de afschuwelijke stilte, die den dagenden morgen voorafgaat. Nu en dan wordt zij door het gesjilp van ontwakende vogels verbroken. Dan volgt er een geklapwiek van een ontel baar aantal vleugels en een gekweel uit een menigte vogelkelen, welke gelui den do schoonheid van den aanbreken- d,en morgen nog verhoogen. Het licht neemt toe en hiermee ook de wanhoop, afschuw van 't leven en verlangen naar den dood van Lovice. De bitterste smart wordt wellicht nog veroorzaakt door de gedachte dat Lambert haar lief heeft. Hieraan twij felt zij zelfs geen oogenblik. Zij is er altijd zeker van geweest en nu - - nu hij haar verzaakt heeft zekerder dan ooit. Vrouwen vergissen zich nooit op dit punt, ofschoon zij het dikwijls doen voorkomen of het wel zoo is. Oware hij slechts oprecht geweest, of maar gestorven Bij dit idee voelt zij een hevige pijn in haar hart. Neen dat niet. Dan zou haar smart nog he viger, ja ondraaglijk zijn. En toch als hij dood was en geen verraad) jegens haar gepleegd had. zoodat de herinne ring aan zijn liefde, zijn teederheid on- Maart o.a. vermeerderd met het werk Leesboek voor de Javanen, door J. F. C. Gericke (1841). Het is nu maar te hopen, dat er Javanen naar Haarlem komen, om van de voordeelen van dit leesboek te genieten. Dat het werk byoa zestig jaar oud Ls, moge zyn belaDgryktcid niet verminderen. Mochten niettemin snuffelaars zich in dit werk teleurgesteld vinden, dan kunnen ze zich onder meer troosten met een andere vtrrykiag van onze bibliotheek, „de Eed aan den Vliet", dramatiscbo voordracht, die evenwel wy moeten het tot ons leedwezen erkennen in ieeftyd by het Lees- bcek niet halen kan. De Eed dateert pas van 1870. Uit het vuil opgebracht. In 1898 werd by de g eraeen tereini- ging o. a. aangebracht in het vuil 1019 K.G. kousen, 887 K.G. touw, 562 K.G. baai, 289 K.G. laken, 103 K.G. Smirnatapy t, 2835 K.G. gemeen i tapyt, 3815 K.G. gonje, 1803 K.G. Dweilen, 16473 K.G Lompen, 63311 K.G. mestvodden, 2239 K.G. vetlap-; pen, 84 K.G. Thibet, 37050 K.G. zwart glas, 11400 K.G. wit glas, 7695 K.G. groen glas, 6255 K.G. beende ren, 232 K.G. zink, 2909 K.G. oude scboeneo, 784 K.G. hoefyzer, 5596 K.G. ijzer, 277/io K.G. Koper en 431 K.G. blaaw papier. Ned. Banketbakkersbedienden Vereeniging. De afdeeling Haarlem van bovenge noemde vereeniging hield Dinsdagavond eene Buitengewone Vergadering in het Societeïtslokaal van het café „lTndus- trïe" alhier, alwaar als spreker optrad de heer D. Groot met het onderwerp „De vereeniging tlians, maar hoe of zij worden kan. Nadat dé secretaris het reglement van de vereeniging had voorgelezen, ten einde de aanwezigen met het doel der vereeniging bekend te maken, kreeg spreker het woord. In zijne rede we.es hiji er op hoe pa troons het woord1 Vereeniging dikwijls verkeerd begrijpen en denken dat eene vereeniging dient om de leden tot on tevredenheid op te wekken, doch dit was geenszins met deze vereeniging het geval. Haar doel was om nut en gezel- i ligheid aan de leden te verschaffen en hunne belangen te behartigen. Ook voor het plaatsen cm verplaatsen van leden draagt zij zorg. Verder wordt nog gedurende 4 maanden een garneercur- sus gehouden, waaraan jong en oud kan deelnemen, en die allen leden tem voordeel komt, want een dergelijke cur sus is onmisbaar in het vak. Te betreu- reu is het dan ook dat nog niet alle banketbakkersbedienden hum belang be grijpen en door aansluiting aan deze vereeniging, medewerken tot het stich ten van eene sterke afdeeling Haarlem, waartoe spreker aan het slot van zijme lezing opwekte. .advertentie bekend gemaakt, dat op Dinsdag des avonds te 8 uur in heb gebouw voorheen „Felix Favore" eene cursusvergadering zou plaats hebben, waarop Mej. S. Prijes een voordracht zou houden. Daar de vergadering open baar was, begaven wij ons er heen, doch waren zeer verwonderd, in plaats van eene volle zaal, zooals de vorige maal, slechts de spreekster, éóne juffrouw, twee politie-ambtenaren en eenige le den van d'e Pers aan te treffen. Daar de spreekster niet mededeelde, dat de vergadering niet zou doorgaan, wacht ten wij met Jobsgeduld1 op de dingen, die komen zouden. Eerst te half (negen verschenen een drietal leden, dig la,ter door nog eenige gevolgd werden, zoodat omstreeks kwart voor negenen een acht tal meisjes vereenigd' waren. In plaats dat de spreekster nu dé vergadering, dio toch als openbaar was aangekondigd, opende, en haar lezing j aanving, verzamelde zij de meisjes om zich heen. De hoofd'en werden bij el- I kander gestoken en daar begon mej. Prijes te verhalen, wat zij op haar hart had en dat alles zoo zacht, zoo fluiste rend, dat al ware 't menschelijk gehoor nog tienmaal zoo sterk ontwikkeld, men O]) korten afstand er toch geen woord van had kunnen opvangen. Daarbij werden, door spreekster af en toe wan trouwende bliklcem geworpen op de po litiedienaren en de vertegenwoordigers der pers, dia door eenige rijen ledige stoelen van de kleine samenscholing waren verwijderd, alsof zij zeggen wilde, wat hier behandeld wordt is niet voor openbaarmaking vatbaar. Na de vraag om de openbare verga dering te doen aanvangen of te sluiten verklaarde de spreekster ten slotte de vergadering voor huishoudelijk wegens de geringe opkomst en zegde een on derzoek naar de reden van dit laatste toe. Alzoo vertrokken wij even wijs als wij gekomen waren. Alg. Ned. Naaistersbond. Den leden van de afdeeling Haarlem van bovengenocimden bond was per De Hollandsche Voorschotbank gevestigd te Haarlem. In de op 9 Mei 1899 gehouden al- gemeene vergadering van aandeel houders, gepresideerd door den heer mr. H. Enschedé, werd de balans en winst en verliesrekening over het eerste boekjaar goedgekeurd en het dividend vastgesteld op 4 pCt. De volgens rooster aftredende com missaris mr. A. A. Land werd als zoodanig herkozen. Het voorstel van het bestuur werd 1 aangenomen, luidende: By verdere 1 uitgifte van aandeelen zal op deze slechts 20 pCt. gevorderd worden met bevoegdheid tot volstorting in welk geval over het onverplichte deel dor storting 3'/a pCt. rente wordt vergoed. Aan het verslag ontleenen wy het volgende De vennootschap begon hare werk- zaamhedenop den 1 ln November 1897 en sloot bare boekon voor bet eeist af op deu 31n December 1898. Het eer te boekjaar loopt dus over ruim j IS1 li maand. Verstrekt werden 120 voorschotten tot een bedrag van f 113.335,33. Hier op werd afgelost f 7.048,80 zoodat op 1 Januari 1899 voor f 106.260,53 in voorschotten was uitgezet. Dit bedrag is deels door persoon lijke deeis door zakelyke zekerheid gedekt in beide gevaUen versterkt door een po'is van levensverzekering van een bedrag ten minste gelyk aan dat van bet voorschot. Totaal is bjj de bank voor f 195.200 aan polissen in onderpand. 7 Mei 1899 werd een begin gemaakt met de uitgifte der 4>/i pCt. schuld brieven in stukken van f 1000, f500, f 100 en f 50 tegen de koers van 100 pCt. Geleidelijk werd voor slechts zooveel aan schuldbrieven geplaatst als noodig was om de door den Raad van toezicht toegestane voorschotten te verleenen. Betalingen van aflossing, rente en courtage eu premie levensverzekering hadden zoDder stoornis plaats, zoodat do Bank zonder eenig verlies haar eerste boekjaar eindigde. De Bank breidt het aantal barer agenten steeds uit. Met ingang van TJanuari 1899 werd te Njjmegen eeu bijkantoor gevestigd. Op den 15en April was voor eeu bedrag van f 96.500 aan schuldbrieven in omloop. De koers van uitgifte werd met ingang van 9 Mei vastge steld op 100 Vj pCt. De tentoonstelling der Hindoerao- numenten, die op het Museum van Kunstny verheid gehouden wordt, werd heden bezocht door'de leerlingen dei Kweekscheol voor Onderwijzeressen alhier. Morgen, Donderdag, Hemelvaarts dag is deze tentoonstelling geopend van 10—4 nur. Raadsverkiezing. De volgende maand zullen de kie zers zich hebbeu uit te spreken over tien vacatures iu den Gemeenteraad. Dan treden namelijk af de heeren Joh. Winkler, H. van den Berg en S. Roog (eerste district)de heeren G. J. van Dieren Bijvoet, J. Krol Kzn. en H. F. van Tliiel (tweede dis trict) en de heeren Mr. J. de Clercq van Weel, J. A. Lodewyks, Mr. A. A. van der Mersch en Dr. H. D. Tjeenk Willink, (derde district). Tot dusver laten de kiesverenigin gen nog niets van zich hooren. De harddraverij vereeniging „Het oude Slot" alhier zal op hare hard- dravers'oaan te Heemstede in de maand Juli eene meeting houden. Heden heeft de Haarlemsche justi tie de instructie geopend in de zaak van vrouw Laduc, verdacht van mein eed te hebben gepleegd in de zaak tegen Mulschlegel, welke de vorige week voor de Arrondissements reent- bank is behandeld. KAHTGHGERECHT Zitting van Woensdag 10 Mei 1S99. W. Bos had op 16 April in zijn bierhuis in de Fraais Halsstraat ster ken drank in het klein verkocht, zon der daartoe de vereischte vergunning bevlekt was gebleven Neen, duizendmaal neenHet is be ter het ellendigste leven te verduren dan te weten dat hij niet meer onder de levenden behoort. O! kon zij maar sterven! Dat zou werkelijk een. geluk kig eind, een heerlijke oplossing van alles zijn Maar het i9 niet zoo gemakkelijk te sterven als men wel denkt. En toch wat is haar nog overgebleven. Niets! niets! Ja, Jim is er nog. Arme, arme Jim! Welke krankzinnige opwelling heeft er haar toe gedreven zijn aanzoek aan te nemen, hem te beloven zijn vrouw te worden Wild springt zij overeind zich in haar volle lengte verheffend als iemand die dcodelijk schrikt. Moet zij haar rol verder spelen 1 Moet zij Jim trouwen? Deze vlaag van wanhoop gaat voor bij en zij zegt tot zichzelf dat een hu welijk met Jim de beste oplossing van het vraagstuk is dat het leven haar opgegeven heeft om uit te werken. Maar, Groote Godl, de ellende die het mee brengt... En zooals het nu is, zal het blijven. De marteling zal niet- verminderen. Morgen zal 't precies zoo zijn als van daag en zoo zal het voortgaan geen hoop geen verandering en altijd met een glimlachend gelaat de wereld, die een jong meisje met een gebroken bart denk te zien, om den tuin leiden. Ja; zelfs nu, met een onheelbare smart in het hart zal zij zich moeten vertoonen, gewoon als altijd, lachend en do gebruikelijke geze 1 schapsge-sprekken voerend. De tirannie van het leven, dringt zich sterk aan haar op, haar bijna tot waanzin drijvend! met rijn on verbiddelijke wetten, waar rij: met kracht tegen op komt. Waarom zou zij een. slavin van zich zelf maken 1 j Waarom geluk voor te wenden als haar hart door smart verteerd wordt O! welk een wreedheid ligt daarin opgesloten. Zij weet dat rij straks naar beneden moet gaan. haar gelaat tot den j gebruikelijken glimlach plooiend en met de conventioneele woorden op haar lip pen. De wereld is voor de meeste meoi- schen te hard. Gejaagd wacht zij. den dageraad af en als het haar steeds meer duidelijk wordt dat dit do voorlooper is van zoo veel andere dagen, die allen zonden.' liefde en wat het leven schoon maakt, voor haar zullen voorbijgaan, zinkt zij op de knieën en steunt haar voorhoofd tegen, het koele vensterglas, j Owelk een afschuw voor al die da- gen vervult haar en hoe lang schijnen rij haar Geruimen tijd blijft rij geknield lig gen, maar geen gebed komt over haar bleeke lippen. HOOFDSTUK XV. Zij gaat naar betneden om te ont bijten, vastbesloten om aan Digby de verbreking van haar engagement mee te deelen. Maar nadat zij tien minuten lang tevergeefs op hem gewacht heeft ziet rij in, dat rij 't hem nooit zal kunnen vertellen. Toch beseft rij dat rij 't vroeger of later aan iemand zal moe ten zeggen en na een korten zelfstrijd besluit rij naar de Firs te- gaan en Edie er mee bekend te maken. Het is -nog zeer vroeg in den morgen als zij het doel barer bestemming be reikt en Lady Rosemary in een der broeikassen aantreft met den tuinman, waar zij een hevig dispuut over een theeroos voert. „Wel, lieveling, jij: hier! hoe aardig van jeroept rij met ongeveinsde blijd schap uit alls rij haar zuster, bleek en te hobbfm. Deswege werd 25 boete subs. 20 dagen hechtenis gevorderd. E, Rube bierhuishouder op den Heeren ringel, stond voor een gelijk feit terecht. Daar deze beklaagde reeds meermalen wegens drank wc tover treding was veroordeeld, requireerde de amb tenaar van het O M. eene hechtenis- straf van 20 dagen. Dat het opgeven vaia oen valschen naam dikwijls zwaarder gestraft wordt, dan de gepleegde overtreding ondervond zekere F. Jacobs alhier. Op 15 April had hij op dén Kiuderhuissingel met steencn naar de aan dé overzijde van den, singel passeerende personen go- worpen, waardoor gevaar voor hein was ontstaan. Toen hij voor dit feit door een politie-dienaar werd aangehouden, gaf hij op J. Cornelis te heet en. Voor 1 iict eerstgenoemde feit werd nu 2 j boete. subs. 1 dag, voor het laatstge noemde 6 boete. subs. 6 dagen hech tenis geëischt. De veertienjarige S. de Vries schijnt allen aanleg voor stratenmaker te hebben. Op 25 April, toen de werk lieden dér stad, die in de Zoctestrant bezig waren met bet herstellen der straat, naar huis waren om koffie te drinken, had beklaagde hunne werk zaamheden zoo lang voortgezet. Een politie-agent, die daar dein jon gen had bezig gezien en later een gat iu de straat ontdekte, maakte ter zake van straatschenderij proces-verbaal te gen dezen jeugdigen, straatmaker op. Doch uit de verklaringen der getuigen a décharge, de beide stratenmakers, bleek diat er reeds een gat was voor rij weggingen en beklaagde zich dus ner gens anders aan heeft kunnen schuldig maken dan aan het verplaatsen van» eenige steenen. De ambtenaar van heit O. M. rijn requisitoir nemende, vorderde vrij spraak. E. Mast en Ch. Smit, twee jeug dige deugnieten hadden op een der dagen der vorige maand uit baldadig- 1 lieid het luik van den kelder van d'en i groenteboer Boerkoel in de Rid'der- I straat toegegooid met het ongelukkig gevolg, dat Boerkoel, die juist naar bo- I ven kwam, het op rijn, hoofd' kreeg cm, I eene bloedende wonde ontstond, die bij een apotheken- moest worden verbon- den. Deswege werd voor ieder f 1 boete i subs. 2 dagen hechtenis geeischt. Pieter de la Rie, W. Westhof en L. de Mooy waren in den. avond va» 15 April in het bierhuis van Jan de Klein in de Leidschestraat gekomen, en hadden daar ruzie gekregen met den, J tapper en diens vrouw. Eerstgenoemde had daarop een po litiedienaar gehaald, ten oindo de twist- zoekende» te doen verwijderen. Doch dit wais makkelijker gezegd' dan gedaan. Aan de eerste aanmaning van den po liticagent om de tapperij te verlaten, verkozen zij geen gevolg te geven, zoo dat het drietal ten slotte met geweld daaruit moest worden verwijderd. Voor dit feit werd voor de la- Rie f 3 boete subs. 3 dagen, voor Westhof f 10 boete subs. 5 en voor de Mooy f 2 boete suba 2 dagen hechtenis gevorderd'. De 12jarige W. A. Spoor had rich op 26 April schuldig gemaakt, aan vermoeid iai den ingang ziet staan en moed vattend vertelt Lovice haar in korte woorden dat haar engagement met Lambert verbroken is. „Goede Hemel I" valt Lady Rosema ry haar opgewonden in de rede. En bij het hoorem van het tweede nieuws ont snapt een verrukt: „O Lovice!" aan Lady Rosemary's lippen. Nu alles achter den rug is verwon dert Lovice er rich over hoe zoo'n ver schrikkelijke gebeurtenis zoo gemakke lijk in woorden lean gebracht worden. Met welk een angst, had zij, dit oogen blik niet tegemoet gezien ra nu Zij heeft het kort en moedig gezegd, zonder woorden te verspillen en zonder tekst en uitlegging te geven hoe alles zich toegedragen heeft, ofschoon, haar zuster, wier openhartigheid soms las tig is,onophoudelijk ..hoe's en waaromV' uit. Maar, hoe dan ook het feit waar het op neerkomt weet rij en Lady Rose mary die Lambert niet uit kan staan en Jim graag mag lijden, is heel blijde met het nieuwtje. Zij heeft de geschie denis van het Late souper dat Lovice Jim aanbood en Lambert's onverwachte komst vernomen. Maar of de twist nu eindigde dait Lovice of Lambert het engagement verbrak daar is rij niet achter. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1