NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Haarlemsen Handelsvereeniying Maandag 15 Mei f899. Ho. 4870 b ■AJBOÜNT J~S Voor Haarlem per 3 maanden. f 1.20 Voor de doiqicii in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden 1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden. 1.65 Afzonderlijke nummers 0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden. 0.30 5 de omstreken en franco per post 0.371/2 ^JD"VTElK/T."E31Sra?IE!iT: Van 1 -5 regels 50 Ots.; iedere regel meer 10 Cis. Groote letters naar plaatsruimte Bil Abonnement aanzienlijk rabat.. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentién worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijn! dagelijks, behalve op Zon en Feestdagen. Bureaux Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor hét $$rmlandOomjHiynie Générale de Piiblitité Etrivnyêre G. L. DAUBF. Go .707/A* F JONFS Sur/. Parij*. Hl'na faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiön en Reclames betreffende Handel, Nijverheid on Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITFIN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiön van 1—5 regels ƒ0,75, elke regel meer f 0,15; Reclames per regel 0,30. AgeL en voor dit blad in den omtrek zijn: Bloemend-aalSandpoort eo SchotenP. v. d. RAADT, Öandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN, bij de Tol; SpaarndamC. HARTENDORP; Zandvoort, G. ZWüjMMER Veisen, W. J. RUIJTER; BeverwijkJ. HOORNS; HillegomARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen eu Advertentiön aan. Dit nummer bestaat uit twee bladen. Ooedqek. bij Kon. Besluit van 12 Nov. 1892No. 29. Do Haarlemsche Handelsvereen. telt thans ruim 650 leden, dat ia veel, doch niet genoeg. Elke winkelier, elke han delaar, zijn belang begrijpende, moet zich aansluiten. De contributie bedraagt slechts f 2.50, terwijl de voordeelen groot zijn. Rechtskundige adviseurs zijn de hee- ren mrs. Th. de Haan Huganholtz en H. Ph. de Kanter, Spaarne 94, welke gratis advies in handelszaken geven aan de leden en voor hen gratis optre den in faillissementen. Voor incasso's, door bemiddeling der advocaten gedaan, wordt 5 berekend. Bankiers der vereeniging zijn de hee- ren Laane van Bemmel, Kruisstraat 51. Alle brieven of aanvragen (ook opga ven voor het lidmaatschap) moeten ge richt worden aan het bureau der ver eeniging, 22 Lange Begijnestraat. Het is ons gelukt eene overeenkomst te sluiten, waardoor het mogelijk is H.H. leden nauwkeurige informaties te ver schaffen omtrent alle firma's in Ne derland. De kosten dezer informaties bedragen 60 cents per adres, plus 5 cents voor porto, en moeten vooruit betaald wor den aan het bureau. Informatiën naar binnen de stad wonende personen gra tis. Ruim 650 informatiën en rechtskun dige adviezen werden in het afgeloopen jaar verstrekt. In April zijn 24 vorderingen tot een bedrag vaar f 551.35 betaald, 5 vorde ringen worden afbetaald, 4 vorderingen zijn uitgesteld. Volgens artikel 7 dient het Geheim der Maandlijsten ongeschcnden bewaard te blijven. H.H. Leden worden er op attent ge maakt, dat pretentiën, buiten de stad in te vorderen, niet worden behandeld, tenzij portovergoeding (10 ets.) is bijge voegd. Het Bureau der vereeniging is geves tigd 22 Lange Begijnestraat en is ge opend iederen werkdag van 's morgens 9 tot 1 cn 's middags van 2 tot 4 uur. Dagelijks is een der bestuursleden aanwezig en bereid tot het geven van al le gewenschte inlichtingen en wel Maan dag en Vrijdag van 1112 uur v.m., de overige dagen van 34 nm. HET BESTUUR. STADSNIEUWS. Museum van Kunstnijverheid. De tentoonstelling op het Museum van KanstDjjvorheid te Haarlem, der Hindoemonumenten werd dezer dagen aangevuld met een fries en een poort gebouw van de Boroboedoer. H» r fries stelt voor de verzoeking van Bo eddhadoor de dochters vau Mara om hem van zyn voornemen om als verlosser der wereld op te treden af te brengen. Het poortgebouw is ODgeveer 5 me ter hoog 3,30 breed, en bevindt zich opeen der hoofdtrappen, die Daar de verschillende omgangen leiden. De tentoonstelling is Zondag van 10—4 uur geopend. Omtrent den Donderdag te Am sterdam gehouden scbermwedstryd meldt mei!ons nog: In de Donderdag gehouden seberm- match te Amsterdam waren onze Haarleinsche schermers niet gelukkig. Op degen won „E. M. M. A." van „Concordia" met 7—26 en met sabel was de stand „Concordia" verloren 5 tegen 4 partyen met 21 tegen 16 trefpunten. De heer A. J. P. Dinnewet moest voor „Excelsior" 3 partijen degen en sabel werken inet „de Vrye Wapen broeders" eu 3 partijen met „E. M. M. A." en verloor met degen 0—6. Op sabel werd de stand voor „Ex celsior" tegen „de Wapenbroeders" gebracht op 17—19 in 't voordeel voor „E." Er moet nog 1 party sabel voor deze match verwerkt worden. „Excelsior's" einduitslag tegen „E. M. M. A." op sabel, is 18 gegeven en 15 ontvangen touches met 5 tegen 4 partyen. StRHElLAaO De Koninginnen te Hausbadea. De ,.Be*rl. Lokal Anz." schrijftDe koningin van Holland on de Koningin- Moeder, dia sedert eenige weken op het slot Hausbaden in 't zuidelijk Zwarte* Woud vertoeven, leven daar zeer terug getrokken. De ligging van het slot, hoog boven Bndienweiler, te: midden der rui- schende wouden is zoodanig, dat dei Koninginnen, ver van het rumoer der wereld, zich in een echt, van allo zijdon afgesloten gezondheids-inrichting bevin den. Het slot Hausbaden met zijni bij gebouwen is and'ers een veel bezocht ho tol, dat thans echter aan zijne gewone bestemming onttrokken is en aan het Ncdërlandsche Hof is verhuurd. Het uitzicht van zijn hoogte is prachtig, het oog dwaalt naar den Rijn, wiens zilve ren lijn in de zon glinstert; aan den horizont ziet men de Vogeezen scheme ren. In zijn nieuw, ter eere van de Koninginnen aangebracht, kleed ligt het slot tegen den door dennenloof don ker geklcurden bergmuur en is van ver uit het dal reeds te zien, Bimuen is alles comfortabel, maar met weinig pralal ingericht. Het weder heeft de Koninginnen wei nig begunstigd; dies ondhnks maakt Koningin Willielmina, begeleid door ge- neraahadjudant graaf Du Moncea-u en den kamerheer graaf Van Bylandt of door hare Hofdames barones Sloet van Marxvelcl en barones De Constant Re- beoque, verre wandeltochten. De jonge gravin Van Buren, onder dit incognito reist Koningin Wilhelmina, is in de omgeving van Badenweiler, een beken de persoonlijkheid. Koningin Wilhehnina houdt zeer voel van schilderenzij wandelt door de zoo schoone streek met de prachtige landou wen m. zet waar zij een schoon gedeelte meent, gevonden te hebben haar schil- derstoeltje neder. De Koningin-weduwe, die nog altijd! ietwat lijdend schijnt te zijn, rijdt daarentegen ondier beger- leiding van haar dame du palais baro nesse Van der Poll, dagelijks eenige uren idt. Zondags wonen de Koninginnen met gevolg geregeld de godsdienstoefening in de protestantschs kerk in Bodenwei- ler bij, terwijl de generaal-adjudant graaf Du Monceau, de katholieke kerk te Badenweiler of te Mühlheim bezoekt. Het voorname gezelschap is zeer inge nomen met de schoone streek en heeft hiervan op levendige wijze getuigdj bij het kort bezoek van den groother tog en d'e groot-hertogin van Baden. Men meldt nog aan de „N. Rott. Ct." In de laatste dagen genieten Hare Majesteit de Koningin en Hare Majes teit de Koningin-Moeder te Hausbaden doorgaans goed weder. Hare Majesteiten maakten eenige toeren in den omtrek, o. a. werden, MühLhausen in den Elzals en Freiburg bezocht. Hare Majesteit de Koningin wandelt veel in de omstreken van Haus baden. Het Iii8ectarium in N. A. M. Het Insectarium in Artis, dat verle den jaar op bescheiden voet in het Mu seum vcor de Nederlandsche Fauna was gehuisvest en. sedert Augustus jl. gesloten is geweest, is heden weer in het gebouw voor kruipende dieren en Papegaaien geopend op een wijze, die aller verwachtingen zeker zal overtref fen. De aanblik der zaal, versierd met planten, i9 verrassend. De-fraaie zilver kleurige insecten-verblijven zijn zoo in gericht,, dat alles, wat daarbinnen aan wezig is, zeer goed is waar te nemen. Wij zullen oven* al het schoone en merkwaardige, dat in het Insectarium is te zien, niet uitwijden, maar verwij zen liever naar het tijdschrift „De Le vende Natuur" (Amsterdam bij W. Vcr- sluijs). waarin de heer Polak iedere maand verslag over zijn levende have uitbrengt cn allerlei bijzonderheden me dedeelt. Alleen wijzen wij op de prach tige Actios Luna, (uit Noord-Amerika) en de zeer merkwaardige iuheemsche Psychiden (zakdragers), omdat deze kleine diertjes anders licht over 't hoofd zouden kunnen worden gezien. Deze rupsen vervaardigen zich zakjes van heistengels of andere plantendeelen, waarin ze haar heele leven doorbrengen. Als de rups eet, komt het voorste gedeelte van. haar lichaam uit den. zak. Naarmate het dier groeit, vergroot het zijn woning en is heb volwassen, dan wordt het daarin pop. De vrouwelijke vlinders, die uit deze poppen komen, hebben vleugels noch pooten en gelij ken daardoor meer op maden dan op vlinders. De mannelijke vlinders heb ban goed ontwikkelde vleugels. Het wijfje kan, doordat ze zich niet ver plaatsen kan, halar zak niet verlaten cn is dus genoodzaakt haar eieren daarin te leggen. De rupsjes, die uit deze eie ren komen, kruipen uit deen zak der moeder, maar nemen er stukjes van med'a, waarvan ze een nieuw hulsel ma ken. In een zak van een Paychide vin den we soms bijeeneieren, de doode wijfjesvlinder, de pophuid en do afge stroopte rupsehuid. We achten het nauwelijks noodzake lijk er de aandacht op te vestigen, dat- een dikwijls herhaald bezoek zeer loo- nend zal zijn immers iedere dag brengt in heb Insectarium nieuwe vormen en kleuren. Uit de heden schijnbaar leven- looze poppen komcoi misschien morgen fraaie vlinders. De kleine rupsjes van een paar cM. zijn na een paar weken langer dan een* vinger geworden en verpoppen zich, als ze haar volle grootte hebben bereikt. De rupsan veranderen ook dikwijls na iedere vervelling van kleur eu tee- kening. Ook in de soorten za,l afwisse ling worden gebracht en het aantal, dat gedurende dezen zomer wordt tentoon gesteld, zal nog belangrijk worden uit gebreid. Wanneer we weten dat alleen in Nederland meer dan tienduizend in sectensoorten voorkomen, waarvan elk zich weer in verschillende gedaanten vertoont, dan begrijpen we, welk een verscheidenheid er in 't leven der voor vele-n nog zoo weinig bekende dieren is. Atjeh. De correspondent te Batavia der N. Rott. Ct. seint onder dagteekening van Vrydag Kapitein Swart werd gewond bij bet patrouilleeren in de nabijheid van Kambing Atjes. De heeren Jac. P. R. Galesloot van Amsterdam en Ernst H. Krelage van Haarlem zijn Donderdanaar Peters- borg vertrokken als gedelegeerden der Nederlandsche Regeering bij de Internationale Toinbouw-tentoonstel- ling, welke daar ter stede wordt ge houden. Scheveningen. Het Kurhans te Scheveningen wordt 1 Juni aanst. heropend, 's Avonds van dien dag doet bet Philharmonisch Orkest zyu rentrée, dat vervolgens dagelijks twee concerten blijft geven met afwisseling van die der Kapel der Schutterij op 't Terras. In den loop van 't seizoen staat een driedaagsch muziekfeest op 't program van de vele vermakelykhedon. Joska Harvath komt weer met zijne Tziganen in de Kurhaus-bar, die eveneens 1 Juni wordt heropend. Hotel en restaurant komen ook met dien dag in werking. Een bloedig drama. In het benedenhuis van Pand nu. 46 aan de Noordmolenstraat te Rot terdam beeft Woensdagmorgen een bloedig drama plaats gehad. Dinsdagavond was de 32jarige schoenmaker J. A. Sik, sedert 4 we ken weduwnaar, zich in dat beneden huis komeu vestigen, terwijl liy zyu eenig kind een 4-jarig meisje, bij ken nissen had ondergebracht. Den laatsten tyd was de mau erg baloorig en twistziek, zoo ook Woens dagmorgen. Nadat hy tot 2 maal toe in de Rotte gesprongen was, doch telkens gered, werd hij eerst naar de politiepost aan de Zwart-Janstraat gebracht en later naar zyne woning. Daar was eene schoonmaakster be zig de woning te reinigen, toen Sik binnenkwam en met een vervaarlijk mes dreigde de vrouw over hoop te stekeD. Gillende liep zy de straat op de voordeur achter zich dicht trekkende, daar hy haar volgde. Spoedig was de politie gewaar schuwd en de onderinspecteur de heer A. O. H. Pare ter plaatse, die aan de achterzijde trachtte de woning binnen te driögen, om den woesteling te overrompelen. Dit gelakte evenwel Diet, doch een smid slaagde er in met een sleutel de voordeur te oper.en. Een ontzettend bloedbad vertoonde zich aan de binnendringenden. Op den vloer lag het zieltogende lichaam van Sik met afgrijselijke messneden aan de rechterzijde van den hals. Een groot mes lag naast hem. Dr. J. G. H. van Rosmalen weldra aanwezig constateerde den dood door bloedverlies. Het lyk werd naar de algemeene begraafplaats te Crooswyk overge bracht. Naar de N. R. Ct. Dader verneemt heeft de arrestatie te Rotterdam van de beide Italianen, waarvan in ons vorig blad meldiüg werd gemaakt, niet, zooals werd bericht, plaats ge had naar aanleiding van een telegra fisch bericht uit's-Gravenhage, waar bij deze vreemdelingen gesignaleerd werden als zouden zij behooren tot de anarchisten. Hunne uitlevering is wegeus bedrog door de Pruisische regeering aangevraagd. Vrijdagnamiddag half vier werd te Rotterdam het lijk van den heer H. A. C. Wiscberhoff, lid van den ge meenteraad aldaar, die sedert Dinsdag van de vorige week vermist werd, nit de Wijnhaven vlak voor zijne woning opgehaald. Een globe-trotter. De heer Beresford Greatheed, die voor eenige jaren te New-York de weddenschap aanging om ia 5 jaren tyds te voet de reis om de wereld af te leggen, was Donderdag te Roer mond. Leiie der voorwaarden van de weddenschap was, dat by zonder geld of pakgoed zou vertrekken, en dat bij met 5000 frs. op zak moest terug keeren. De inzet der weddenschap is frs. 250.000. Van Roermond zal de reiziger naar Venlo vertrekken, om van daar de reis te aanvaarden door Duitschlaud, Rusland, Siberië, China en Japan. Hij denkt in 1900 het eindpunt zijoer reis te bereiken. Kersen. Men schrijft uit de Neder-Betuwe Ach eu wee is geklaagd over de vermoedelijk slechte opbrengst van de kersengeen kersje zou er zyn Nu de boomen langzamerhand be ginnen te bloeien, blijkt dat men zich gelukkig in zoo verre vergist heeft-, dat de 1ste kersensoortea nog wel een aardig beschot beloven. Meikersen zullen er weinig zyn. Overreden. Nabij het station Oudenbosch zijn Vrijdagmorgen eene vrouw en drie kinderen door een treiu overreden. De vrouw en twee kinderen werden onmiddellijk gedood, terwijl bet derde kind ernstige verwondingen kreeg. Diepzee onderzoekingen. Aan een tweede correspondentie over de Sibogarexpeditie, voorkomende in het ..Bat Nbl". ontlcenen wij het vol gende Hadden wij tot nog toe ons op klei nere diepten geoefend, vandaag zonden we de grootere diepte opzoeken, en kwa men ongeveer 9 uur op de hoogte vain d!e Mei li d ertsdroogte, waar beoosten diepten van 200 vadem gevonden, wor den. Zooals voor eikei uitzetting van d'e kor werd' ook hier eerst nauwkeurig de diepte bepaald. Nu werd het toestel speciaal voor groote diepten ingericht. Dit toestel is uitgedacht door een Fransch ingenieur le Blanc en verbe terd door den vorst van Monaco, die zich zeer veel met diepzee-onderzoek bezighoudt. Pijlsnel ging het ongeveer! 30 KG. zware lood. opgehangen aan een dunnen staaldraad, naar beneden om op den bodem gekomen, den ballast (ongeveer 28 KG.) te verliezen, terwijl te gelijk door heit plotseling ontspannen van dan draad de toestel automatisch stopte. Met het lood! gingen thermometers naar beneden, om de temperatuur op te nemen, terwijl het lood zelf specimina van den grond niee naar boven brengt. Spoedig na de looding ging de diep- zeekor in zee. Het verschil met de ge wone kor is hierin gelegen, dat deze dubbel is, en daardoor altijd goed valt. Op de grootere diepten is hieraan niets meer te sturen. Bovendien is zij veel sterker. Na een half uur werd zij opgehaald en kwam pas na geruimen tijd boven door de' kolossale zwaarte, die eon groo- ten inhoud deed vermoeden. Ieders verwachting was ten hoogste gespannen, wat uit deze reeds aanzien lij ka diepte zou worden opgehaald. Do kor kwam boven en... een ont zaglijke hoeveelheid' modder en klei ver borg wcdler de vangst aan zeedieren voor ons oog. Een enkele' oranjekleurige zeester lag bovenop, waarschijnlijk om to bewijzen, dat het ook in de diepte Oranje boven" is. Met behulp van brandspuit en zee tafel werd drie uur lang gewerkt om alles uit te spoelen en wederom werd do moeite ruimschoots beloond door een goede hoeveelheid diepzee-dieren waaronder eenige onbekende, en zeer zeldzame. De modder was bijzonder koud. veel kouder dan op een diepte van 200 vadem verwacht werd'. De Siboga was er op het voordek heel mee bedekt en het dek was daar door zoo glad, dat onze Javaantjes met hun bloote voeten cr voortdurend op uitgleden. Spoedig werdl weder naar den wal gestoomd en op de Oostkust van Java een goede ankerplaat-s opgezocht en ge vonden. De plaats waar we ankerden was met zorg gekozenniet alleen vonden we een uitstekende ankerplaats, maar in de onmiddellijke nabijheid bevondbn zich eenige koraalriffen, waarop zich hon derden dieren hadden vastgezet, terwijl de baai zelf door een der officieren vluchtig werd opgenomen. Zoo eindigde de eerste week van de expeditievijf drukke dagen hadden wij achter den rug en in die vijf dagen was, ondanks ongunstige omstandighe den, reedls een kolossale; hoe/veelheid materiaal verzaaneld. De zoölogen hadden daoi ook dka han den vol met prepareeren, consetrvecren en etiquetteereu. Elk beest wordt in een glas gedaan waarin een briefje, waarop vermeld wordt de plaats waar, de diepte waarop het gevonden is, met den datum, ter wijl natuurlijk in een register alle bij zonderheden waaronder de vangst ge schiedde, worden opgeteekend. Dieren, die de moeite waard zijn wordbn in kleuren geschilderd, daar in den alcohol de natuurlijke kleur geheel verandert of weggaat. Sport- en (Wedstrijden. Wielernieuws. In den 100-urigen wedstryd te Roubaix is het by het 69e uur ein delijk Miller gelukt zyn on vermoeiden tegenstander Maller voor te komen. Muller reed togen RLollet op, viel eu bleef bewusteloos liggen. Nauwe lijks was de ongelukkige iu zyn teot gebracht of hy viel in een diepen slaap. Hiervan tuaahte Miller gebruik om voor te komen. De stand was by het 82e uur: Miller 1943 K.M. 620 m., Muller 1911 K.M. Cricket. De wedstryd der Australiërs tegen bet Zuid-Engelsche elftal eindigde in oen „draid". De scores waren En geland 246 en 22 (prins Raujitsinhji 63. dr. Grace 47) eu Australië 375 (Gregory 124. Noble llö niet uit) eu 7 voor eeo wicket. RECHTSZAKEN. Brandstichting. De rechtbauk te Amsterda n sprak Vrydag den hoepelmaker L. N. Öne tegen wien een week geleden 2 jaar gevangenisstraf werd geëischt wegens brandstichting in zyn woning te Over- meer, gem. Nederhorst-den-Berg, vry vau het hem ten laste gelegde, en beval zyn invrijheidstelling. Bekl. werd verdedigd door mr. Biederlack. GEffltENGft» jftlEUWS De correspondent van de „Daily News" meldt, dat by de anti-semie- tische opstootjes te Nicolajef vijftien Israëlieten zyn gedood. De vrouw van een tabakshandelaar was het eerste slachtoffer; haar echtgenoot ontkwam met ernstige verwoudingeu de vrouw werd in haar woning dood geslagen woning en winkel werden daarna in brand gestoken. De Joden boden geen tegenstand en waren zelfs te bang om een kreet ran protest te uiten tegen de kozakken, die de plundering en verwoesting kalm aan zagen. Zeven infanteristen en vyf kozakken werden gedoodvier lyken van kozakken zyn verdwenen; ver moedelijk zyn zy iu stilte begraven. Een reus. In de jongste vergadering der Pa- rysche Academie van Geneeskuode is een schipper vertoond, dio de zeld zame eigenschap heeft dat hy, ofschoon 27 jaar oud, nog steeds groeit. Eu dat geschiedt als bij schokken. Van tyd tot tyd gevoelt hy zich zoo slap dat by te bed moet blyveu en als na eeoige dagen zyii krachten zyn toe genomen, is by eenige centimeters laoger daD te voren. In het gasthuis, waar hy verpleegd werd, is dit waar genomen. Hy is thans 2.03 meter lang. Zyn vader was nog langer nl. 2.33 meter, maar de moeder bijzonder klein, beneden het gemiddelde. Hij is de jongste van een dozijn kinderen. Een „dieven-koning." Na de instructie van ongeveer een. jaar ia te Weenen de „dievenkotning" naar den rechter verwezen. Juliiis Raidl is een dor interessasitsto figuren van het moderne inbrekersgil de en staat- nu terecht voor vierhon derd diefstallen. Op eon anonieme aan klacht van een jaloerschen. confrater kreeg men, hem in handen en Raidl, die lang genoeg het gelukazonnetje meende te hebben zien schijnen, bekan- de gulweg, dat hij reeds 400 dief stall oil' op zijn rekening had staan. Men geloof de hem eerst niet, doch op zijn verzoek trok hij in een rijtuig, in gezelschap van- twee detectives an een commissaris van» poitie door verschillende buurten van Weeneu en haar voorsteden, waar hij zijn stukjes bedreven had. Zoo kwam het uit, dat er verschillende diefstallen van Raidl nog niet eens door do besto lenen ontdekt waren. O.a. kwam de „commissie" bij iemand, waar Raidl een kostbaar vouwbeen gestolen had. „Dat ligt nog boven op mijn lessenaar", zei do bestolene; maar toen hij ging kijken bemerkte hij pas. dat het er niet meer lag. Ergens anders gaf de dief nauw keurig de kamer, de kast en den plank aan, waar hij een partijtje linnengoed had ontvreemd; men had het nog niet eens ontdekt. Raidi's geheele handigheid best-and daarin, dat hij verkleed als bedelaar, die slechte één arm had, van huis tot. huis ging, overal zijp kramerijen to koop aanbood wanneer zich iemand ver toonde, doch allee wat hem voor de hand kwam opstak, wanneer niemand op hem lette. Zijen. „meisje" was hem behulpzaam bij het verkoopen van zijn buit en de zelfbewuste dievenkoning moet meermalen tot haar gezegd heb ben „Op mij mag je trotsch zijn, An- Zoo'n dief krijg je nooit weer!" Raidl bestal, terwijl hij in arrest} was, zelfs zijn medegevangenen en den. cipier. De zaak-Dreyfu8. In het vervolg van haar rapport legt de „Figaro" bij zond eren nadruk op het feit, dat verdwijningen van stukken uit de bureau's van den genera-Ion staf, welke niet aam Dreyfus konden wor den toegeschreven, geconstateerd1 zijp zoowel vlak voor als vlak na/ de ontdek king van het borderel, Het blad komt dan terug op de verschillende data, wel ke men aan het borderel heeft willen geven, om er de vroeger medegedeelde conclusies uit te trekken. Voorts ver meldt de „Figaro" het. getuigenis van Lépine, constateerende dat Dreyfus geen specie!ubs bezocht cn dus geen «hulden heeft kunnen maken, waarvoor rijn schoonvader Hadamiard zou heb ben moeten bijspringen Het is onmo gelijk zoo rapporteerde Lépine absolute verklaringen te geven wat Dreyfus' omgang met vrouwen betreft, maar als Dreyfus tot een of twee vrou wen in betrekking gestaan heeft, ver klaar ik dat dit geen vrouwen wareta, wie het om geld te doen is of dat dit in elk geval hoogst onwaarschijnlijk is. Ik heb mijn rapporten over Dreyfus in, 1894 ter hand gesteld aan Henry, dia mij namens het ministerie van oorlog die hi st vragen kwam overbrengen. De mi-

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1