NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. i8u J astr Woensdag 17 Mei i399 Mo 4872 HAARLEM'S DAGBLAD AJ302;r:L\r^j3yxiGisrTSiP^i>JS: Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 8 maanden1.30 Franco door het gebeele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post*. 0.371/2 Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Puhlicité Etrangère G. L. BAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs Slbis Faubourg Hontmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclaro.es betreffende Handel, Nyrarheidgen Geldwezen, opgedragen^aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DB LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prys der Advertentiën van 1—5 regels 0,75, elke regel moer ƒ0,15; Reclames per regel ƒ0,80. Agenten 'voor Jdit blad in den omtrek ziin BloemendaalSantpoort en SchotenP. r. d. RAADT, ZandpoortHeemstedeJ. LEUVEN,by de tol; SpaarndanO. HARTENDORP Zand, voort, G. ZW'EUi.' Kv. Velsen, ;W. J. RUIJTER; Beverwijk, J. HOORNS; Hillegom, ARTE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten n6men Abonnementen er) Advertentiën aan. Stadsnieuws. Eerste en derde pagina. Haarlem16 Mei 1899. B\j het 3de bataljon 1de reg. inf.. bier ter stede in garnizoen worden de volgende cadetten der Kon. Mili taire Academie te Breda van het 1ste en 2de studiejaar, na afgeioopen over gangsexamen, gedetacheerd: H. W. Matthes, A. W. Koningsveld, W. C. C. van Stryen en G. M. Holtappel. Naar wij vernemen zal er voor de Kamer van Arbeid voor Voedings- en genotmiddelen (patroons) nog een herstemming moeten plaats hebben, omdat een der gekozenen, de heer Voet. den bij de wet voorgeschreven leeftijd van 30 jaar nog niet heeft bereikt. Heden werd het tslep'r.oonbureau van de Néd. Bell-Telephoon in de Smedestraat bezichtigd door do Tech nische Vereeuiging Haarlem, onder geleide en deskundige voorlichting van den heer Heinzelmann, ingenieur van de Maatschappij. Aanbesteding. Hedenmorgen werd door de genie alhier aanbesteed: Het maken van een grintweg door de buitenlanden onder Assendelft, ter verbetering van de stelling van Amsterdam, onder het beheer der genie te Haarlem. Ram. f8000. Ingeschreven als volgt Smit VII, Haarlemmermeer f 8780 C. de Wijs. Alkmaar 8726 L. v. Zon, Parmerend 8695 ie Vries. 8598 A Zonneveld, Haarlem 8490 A. Bos, Helder 8410 v. d. Bunt, Haarlem 8400 A. Moleuaar, Alkmaar 8? G. Visser Gzu., IJniuiden 8293 P. Berkhout, Medemblik 8095 0. Smit Cz., Assendelft 8000 G. Smit CzNauerna 7970 bevond, onverschillig wat daarna mot hem gebeurde. Men schrijft ons.: M. de R. In uw vorig nummer komt het navolgende voor „Naar aanleiding van ons bericht „over de Hogerhuis-meeting te Half- „weg, aldaar op Hemelvaartsdag j.l. „geboudeD, meldt men ons, dat de „daarin opgenomen mededeelin-', dat: „debat verboden was, onjuist is." Voor deze meeting was geen ver- gunning gevraagd, wat volgens art. 18 der wet van 22 April 1855 (St. 32) bij gemeenschappelijke beraadslagin gen in de open lucht moet geschieden. Eene vergadering of meeting mot debat wordt onder dat laatste geraug- schikt. Wel degelijk werd aan een der „hoofden" dezer meeting door de po- iitie hiervau mededeeliog gedaan.1 hierbij was ik tegenwoordig,diedaarop op zich nam te zorgen, dat geen debat zou p'aats hebben, ofschoon dat wel in de aankondiging was vermeld. Hoogachtend, DE CORRESPONDENT. Een ioteliog werd door den Militie raad te Haarlem vrijgesteld op grond o.a. van don dienst van een plaats- vervanger voor zijn broeder, die op 15 November 1898 nog diende. Later bleek dat die plaatsvervanger dól de uitspraak van den Militieraad met een briefje van ontslag nit den dienst was verwijderd. Was deze omstandig heid aan den militieraad bekend ge weest, dan zou deze de vrijstelling niet hebben verleend. Door den miü- tiecommissaris werd tegen de uit spraak beroep ingesteld bij Gede puteerde Staten, die met vernietiging van bedoelde uitspraak, den loteling voor den dienst aanwezen. Van deze beslissing voorzag de lo teling zich bij de Koningin in beroep. Thans is bij K. B. dat beroep onge grond verklaard. Niet aanvaard werd de stelling van den loteling, dat de dienst blijft gelden van iederen plaats vervanger, die op 1 September 1898 den dag vaD in werking tredeu der gewijzigde militiewet zich in dienst FEUILLETON. Naar het Engelsch VAN MRS. HUNGERFORD. „Maar hoe het ook zij., laten wij' het verleden vergeten," bij het hooretn vaai deze woorden, beginnen, de oogen van juffrouw Devereoxse onheilspellend te fonkelen, „en ik zeg je dat ik nu in staat Ixm. je een titel en een fatsoenlijk inkomen te verschaffen." „Neen," zegt Lovice. Zij spreekt nu heel zacht en haalt gejaagd adem. „Ik zeg je dat het wel zoo is," her neemt de egoist. Vrouwen zijn zoo dwaas, zegt hij tot zichzelf. Hij moet het haar zwart op wit toonen. Hier," en hij houdt haar den brief van den notar ris en het telegram, d!at hij tot nu toe verborgen heeft gehouden, voor. „Kunt i waarheid lezen. Het staat in mijn macht, je alles te geven,, wat ik zooeven opnoemde." „En ik zeg je dat je je vergist," anib- woordt zij, op lamgzamen, zachteu toon. Mrandagavond werd zekere J. H. Verheye, oud 45 jaren, te Amsterdam woonachtig, door twee t irgers alhier aan het politiebureau gebracht. Hy scheen niet wei by het hoofd en had zich te Bennebroek voor de stoom tram geworpen, maar door het tijdig stoppen door den machinist werd een ongeluk voorkomen. Een R. C. gees telijke verschafte den man geid om verder naar Haarlem te reizen, van waar de politie hen vry overtocht naar zijne woonplaats verschafte. Tennis Visser werd Maandagavond als verdacht van mishandeling met doodelyk gevolg, van zijn kameraad J. C. Hubeek, naar het Huis van bewaring alhier overgebracht. Het lijk van den verslagene werd hedenmorgen gerechtelijk ge schouwd. R K. Volksbond. De leden van de afdeeling Haarlem van den R K. Volksbond waren Maandagavond in de groote zaal der sociëteit „de Kroon" bijeengekomen ter feestelijke herdenking van de verschijning der Encycliek „Rerurn Novarum", die door Z. H. Paus Leo XIII op 14 Mei 1891 was uitgevaar digd. Verschillende vaandels van onder-afdeelingen waren in de zaai opgesteld de zang vereeuiging „St. Bavo" opende met begeleiding van een knapenkoor den avond en bracht eenige liederen ouder leiding van den directeur, den heer N. H. Audriessen, op zeer verdienstelijke wijze ten ge hoor©, Een luid applaus viel hun dan ook ten deel. Vervolgens trad als spreker op de weleerw. heer Wierdels, geestelijk adviseur der afdeeling, die in eene gloedvolle rede de Encycliek besprak. Zijne woorden lokten menig maal luid applaus uit. Aan het slot betuigden de aanwe zigen nogmaals door handgeklap hunne instemming daarmede. „Waarom?" klinkt liet opgewonden uit zijn. mond. „Omdat," zegt zij haar mooi kopje met een beweging, die onuitsprekelijke minachting uitdrukt, achterover wer pend, „ik niets van. dat alles wil aan nemen." „Dat is bespottelijk!" barst hij; uit. En dan, zichzelf met een krachtige po ging beheer schend voegt hij cr aan toe „Is dit je wraak Lovice, omdat ik wei gerde je in de ellende te brengen." „Je zelf, bedoel je," zegt zij. „Welnu, denk dat dan maai'. Maar jij zoudt. toch in dit geval het meest geleden hebben. Lovice, laat alles weer goed zijn tusschen ons," zegt luj op smeekenden toon. „Laten wij het verleden vergeten, opdat wij van nu af aan nu ik vrij ben een nieuw leven kunnen be ginnen." „Je vraagt mij," en zij ziet hem vast in de oogen, „een nieuw leven met jou te beginnen, jouw vrouw te worden. Je vrouwBen je dan de wantrouwen de gedachten," met een doodsbleek ge- laait, „de lage gedachten vergeten, die je van mij, koesterd'et, toen je mij dien alvond in gezelschap van Butler vondt. Herinner jij jo dien avond nog?" Zijt ziet hem vragend lachend aan. „Ik nog Nadat door den voorzitter, den heer C. A. M. van Dam, een woord van dank was gebracht aan den spreker voor zyne schoone rede, werd de ver gadering omstreeks 10 unr gesloten. Tevens werd nog medegedeeld dat door het centraal bestuur namens de afdeelingen het onderstaand telegram was verzonden: Zijne Heiligheid Paus Leo XIII, Rame. De Ned. R. K. Volksbond, den 14en Mei iD al zijne Afdeelingen bij eengekomen ter feestelijke herden!:ing der verschijning vau de Encycliek „Rernm Novaram" biedt Uwe Heilig heid by vernieuwing zijne dankbare hulde, dankt God voor Uw gelukkig herstel en smeekt om den Apostoli- schen zegen. Het Centraal-Bestuur, PASöTOORS, voorz. LAMMER3, secret. Sport te Haarlem. Er zijai niet heel veel steden in Ne derland), die naar verhouding zooveel tot de beoefening dei- sport bijdragen en bijgedragen hebben, als Haarlem. Het kan wijzen op wielrenners als Pander en Witteveen, op eeru schaatsemrij dei- als Jaap Eden het kan nu nog bogen op het bezit (in of vlak bij de stad.) van goed'e banen voor harddraverijen; en wedrennen, voor tennis, hockey, voet bal de jaarlijksche roeiwedstrijd wordt in Haarlem gehoudenhet we mogen wel bijna zeggen vermaarde corso van den Al N. W. B. had in Haarlems omtrek plaats. Ja zelfs, een belangrijk deel van de .standaard-literatuur op sportgebied dankt men aan een Haar lemmer, aan Willem Muiier. Met Hei ne kan Haarlem dus, waar er sprake is van sport, zeggen„Nennt man die besten Namen, so wird auch der meina genannt." Het is dus volkomen in de lijn, dat te Haarlem weer een plan is opgevat om de veelzijdige sport eens van een anderen kant te bekijken. Een comité waai'van de heeren, G. B. Crommelin en W. C. de Vos als voorzitter en secretar ris aan het hoofd staan, geeft Zondag 4 Juni een hippisch feest en bloemen corso op hc-t buitengoed het Klooster aan den Schoterweg. Het programma is vol afwisseling. De jeugd zal het- feest met versierde ezel-, bokken- en sportwagentjes openen, waarna de ou deren aan de beurt komen met ring- rijden, kopsteken, springconcours voor officieren en gentlemenriders en ten slotte Bloemencorso voor equipages. Het buiten het Klooster is voor een feest als dit bijzonder geschikt. Het grasveld voor liet huis heeft een diepte van 145 Meter, een breedte van 150 Meter aan den Schoterweg en van. 52 M. op het smalste gedeelte. Rechts dooi de hoofdlaan komt de toegang voor den eersten, links die voor den tweeden rang. De tribune, die voor den roeiwedL strijd dienst doet, zal ook hier worden gang ligt de antieke kamer, waarin de leden der Vredesconferentie zullen wor den ontvajigen. Een paar andere ver trekken zullen voor buffet worden inge richt. De Comm. heeft het- gelukkig getrof fen, dat zij voor haar sportfeest- de hand heeft kunnen leggen op dit terrein, dat nog maar kort geleden door de erven Korthals aan de Bimnenl. Exploitatie- Maatschappij te Haarlem was verkocht. Nergens elders toch zou men zooals hier zooveel stalruimte voor paarden en remises voor rijtuigen hebben gevonden, dio toch noodig zijn voor hen, die van ver komen en dus den nacht vara, te voren hun paard en rijtuig willen stal len. Werkt het weer mede. dam wordt diit eigenaardig sportfeest zeker een suc ces. Het woonhuis is een echt ouder- wetsch gebouwhet dateert van uit de achttiende eeuw. Vlak achter den in- BIKÜCNLANO. Uit de „Staatscourant." Kon. besluiten. Aan A. J. Borgbstyn, op zyo ver zoek, eervol ontslag verleend als burgemeester van Zuidzandeaan den baas der schilders by 's Ryks werf te Amsterdam J. E. de Leeuw, op zijn verzoek, eervol ontslag uit 's Ryks dienst verleeüd. De eërste-luitenant der infauterie H. L. M. van Gberfc, op zyn verzoek, van den verderen duur zycer deta- 'cbëering by de landmacht in West- Indië ontheven. De paardenarts der Iste klasse E. A. L. Quadekker, van het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, op pensioen gesteld en hei bedrag van het pensioen bepaal op f 826 'sjaars. Audienfiën. De gewone audieutiën van de ministers van justitie, financiën en oorlog zullen deze week niet plaats hebben. De Koninginnen in het buitenland. De koning en de koningin van Wnrtemberg brachten Maandag te Hausbaden een bezoek aan H.EL M. M. de Koningin en de Koningiu- Moeder. Heden brachten Hare Majesteiten te Karlsrahe een bezoek aan den groot hertog en de groothertogin van Baden en dejeuneerden aldaar. De Vorstinnen gaau dan naar Baden-Baden om in den avond te Hausbaden terug te keeren. Zaterdag 20 Mei zullen HH. MM. Hausbaden verlaten om zich te be geven naar Köningswiuter en aldaar i te vertoeven tot Dinsdagmorgen 23 i Mei, ten einde do koningin van Zweden I te Hounef te bezoeken. Van Eönings- winter zullen de Koniuginnen zich 23 Mei per extratrein naar 's-Graven- hage bügeveu en aldaar aankomen in ;den namiddag te ongeveer 5'/2 uur. Uit Badenweiler en Müllbausen wordt nog het volgende gemeld aan het Dagblad Niettegenstaande het weer tot nu toe niet zeer gunstig was, maakten de Koninginnen toch dagelyks kor tere of langere rytoeren in den om trek. Laat het weer zulks maar eenigszius toe, dan gaat Koningin Wilhelmina met palet en penseel ge wapend uit, om de schilderachtige plekjes in den omtrek op het doek te brengen. Tot dusver nam H. M. schetsen van een typisch boerenhuisje te Nieder- weiler, van een overoudèn eikengroep aan 'en weg van Hausbaden naar Badenweiler en van een vierspan breedge.-chofte bergossen. Op 6 Mei brachten de Koninginnen een langdur g bezoek aan dc fabrieks stad Müllbausen, ten einde zich door eigen aanschouwing met de toestan den der arbeiderswereld bekend te maken de fabriek van de firma Doll- fnsz Mieg Co. werd in oogenschouw genomen, van alles namen HH. MM. toi in bizoDderhedeD met groote be langstelling kennis, door den directeur der labriek rondgeleid. Het slot Hausbaden is tegen de Zuidwestelijke helling van 'tSchwarz- wald gebouwd, en in eene omgeving van eeuwenoude wouden. Van uit het slot geniet men een prachtig ver gezicht op het Rijndal, de Vogezen- en het Juragebergte als achtergrond. De heerlijke zuivere woud- en berg lucht maakt, dat Hausbaden als een der gezoüdste badplaatsen van het Schwarzwald wordt aangemerkt. Allen die er rust en gezondheid zochten, zijn dan ook vol lof teruggekeerd, sommigen gaven zelfs in dichtmaat uitiüg aan hun gevoel van daukbaar heid.~ V redesconferentie. De opening der Vredesconferentie aanstaanden Donderdag is vastgesteld op 2 nur des namiddags. Jhr. mr. Van Karuebeek, oud-mi nister van buitenlandsche zaken, 1ste gedelegeerde van Nederland ter vre desconferentie, heeft alle gedelegeer den tegen Woensdag 17 dezer, der halve aan den vooravond van de openinv, uitgenoodigd op eene soirée te zijnen huize, eene receptie op welke dus da onderlinBe voorstelling en ken nismaking der afgevaardigden zal plaats hebben. Naar men verneemt, kenmerkte het bezoek van baron Staal, hoofd der Russische delegatie, aan onzen mi nister van buitenlandsche zaken zich door bijzondere hartelijkheid en ge voelens van de hoogste erkentelijkheid voor de gastvrijheid, die Nederland tegenover dö vertegenwoordigers der staten ter conferentie op zich neemt. De gezant liet niet na, namens zyn keizerlijken gebieder, aan die gevoe lens van sympathie en waardeering in de voor ons land meest vleiende be woordingen uiting to geven. En ten bewijze daarvan had hy van den Czaar in opdracht gekregen deu heer De Beaufort iö diens hoedanigheid van minister van buitenlandsche zaken de orde van Alexander Newsky te over handigen, eene der hoogste onder scheidingen, waarover Z. M. beschikt. Aanbesteding. Door den H. IJ. M. werd Maan dag aanbesteed: a. het maken van gebouwen en perrons met bijkomende werken, het wijzigen van bruggen, bet uitvoeren van spoor- en grond werken en het maken van een ijzeren overkapping, op het stationsemplace ment Alkmaar in 2 perceelen. Raming resp. f 92,700 en f21,100. Ingekomen 23 biljetten. Minste inschrijvers de heeren, perc. 1 V. P. Braun, Bever wijk f79,370; perc. 2 De Vries Rob- beé Co., Gorkum f22,000. Naar wy vernemeu zal liet, 2de Na tionaal Congres voor Geheel Onthou ding van alcoholhoudende dranken, dat op 23 en 24 Mei e. k. te Amster dam zal worden gehouden, bijeenko men in het Gebouw der Maatsch. v. d. Werkenden Stand, Kloveniersburg wal No. 87. Aan ir.teekenaren zijn de toegangs kaarten. benevens Regl. v. Orde en de voorloopige indeeliug der zittingen reeds toegezonden. Gaarne voldoen wij aan het verzoek om aan hen, die hun* inschrijving nog uitstelden, in herinnering te brengen, dat zij daartoe in de gelegenheid zijn, door zich te wenden tot mej. H. W. Crommelin, Drift 21, Utrecht. Men kan aan het Congres deelnemen als lid (geheel-onthouder) tegen be taling van f '2.50, of wel onver schillig of men persoonlijk geheel onthouder is of niet als begunsti ger tegen een contributie van f 5.—, of ais toehoorder door betaling van 1 gulden. Aan leden en begu stigers wordt het officieel Cougres-verslag gratis toegezondeu. heel goed. Ben jij van, plan, voordat wij onze liefde vernieuwen, die. beschul digingen in te trekken Deuk je soms dat ik ze zal vergeten V' „Lovice, dit is..." „O neen, het is 't niet," antwoordt zij lachend. „Wij moeten, de dingen onder de oogen zien. Ik ben op een zeer practi- schen leeftijd gekomen zoo practisch dat ik mij. nauwelijks kan voorstellen hoe een man die zulk een beslist oor deel over het onbehoorlijk gedirag van zijn meisje velde, dat zelfde meisje weer ten huwelijk vraagt." Haar oogen nisten voortdurend op de zijne. Een koele, toornige trek ontsiert haar mooien mond. „Ik sprak toen." begint hij. „Welnu?" Zij "buigt- zich voorover. „Denk er over na," zegt zij welwillend. „Ik sprak in drift", antwoordt Lam bert. „Neen. Vergeef mijjo woorden wa ren goed overwogen en de uiting van een besluit, dat je al lang bij je droegt, om je van mij te ontdoen." „Wie vertelde je dien afschuwelijken leugen 1" Lambert wendt zijn gelaiat naar haar toe, woedend' dat zij zijn schandelijk verraad zoo goed doorzien heeft. „Een leugen?" vraagt zij hem vast aanziende. „Een leugenroept hij toornig uit. ..Zoo laag kunt ge niet over mij den ken. Ik was dien avond krankzinnig van jaloezie. Denk je dat et één man bestaat die zijn hoofd niet verloren zou hebben als hij. d;e vrouw, die hij. lief had te middernacht met een ande ren minnaar aan haar voeten aantrof? Denk je dat er een man te vinden is die hier niet tegen op zou zijn geko men V' „Ik heb niet veel verstand van min naars. Jij," zegt zij bitter, „bent mijn eenige ervaring en jij wist wel hoe alles zich toegedragen had dien avond. Van uit je schuilhoek moet je alles gezien hebben die dwaze declaratie van Jim, ja dwaas, maar ten minste oprecht. Je moet begrepen hebben, dat hij aan een opwelling van het oogenblik gehoor gaf, en je kendet mij, dunkt mij, genoeg. Jo wist dat, hoe de gang van zaken ook wa9, ik loyaal tegenover je zou handelen, zoolang jij het tegenover mij bleeft." Zij, maakt een ongeduldige beweging. „Je neemt dit misschien als een verontschuldiging op, maar... Laten wij er verder niet over spre- Thans meldt de „Residentiebode" dat de heer Tarnassi, internuntius vau den paus by ons Hof, Zondag van den staatssecretaris van den paus, kardinaal Rampolia, de formeele op dracht ontvangen beeft 's-Gravenhage te verlaten en zich naar Luxemburg te begeven, by welks souvereiu by eveneens den paus vertegenwoordigt. Als zaakgelastigde ad interim is aangewezen de auditeur by de inter- nuntiatuur, de beer Giovannini. Er schynen grootsche plannen te bestaan om te 'a-Graveubage, op een der guustigsi gelegen punten in bet centrum, het Piein, een hotel en café- restaurant te doen verryzen, geheel ingericht als Krasnapolsky te Am sterdam. Namens eene in de hoofdstad ge vestigde combinatie worden althans ernstige onderhandelingen gevoerd betreffende deu aankoop vau twee iiuizeu aan het Piein. waarin thans koffiehuizen zijn gevestigd, het daar aan grenzende ruime hoekhuis Plein Korte Houtstraat, en nog drie huizen in laatstgenoemde straat. Vredes-papier. Het postpapier, dat in het Hotel den Ouden Doelen, te 's- Gravenhage, ter beschikking vau de gedelegeerden ken. Ik kan je aanbod niet- acceptee ren." „Meen je dat?" waagt hij heftig. ..Ik meen het." LoviceHij heeft zich op zijn knie- en voor haar geworpen. „Verwoest mijn lc-vem niet op deze manier." „Dc verwoest 't niet." Zij maakt een hooghartig gebaar, dat een bevel insluit. Hij staat op. „Jij... jij ailleeai!" stacmclt hij. „Als jo weigert miji te trouwen..." ,,Ik jou trouwen 1" Zij fronst de wenk brauwen en keert zich om als wil zij zich verwijderen. ..En je engagement met juffrouw Johns dan V' Haar lieve oogen zien hem vragend aan. „Wat is zij voor mij barst hij woe dend uit. „Ik kan immers met- haar breken." „Ah!" De eigenaardige uitdrukking op haar gezicht is verpletterend voor hem. „Je bent practisch geweest en. al heel knap geworden in het verbreken van engagementen." „Dat ik mij aan zoo iets heb bloot gesteld, weet ik", zegt Lambert diep blozend en met trillende neusvleugels. „Maar ale je naar mij wilt luisteren, zal je mijn gedrag misscliien een weinig verontschuldigen." „Neen neen!" klinkt het beslist uit haar mond. „Luister," roept hij haar bij haar arm. grijpend. „Je moet inzien dat je de eenige zijt, dio ik lief heb. Zoodra ik mijn ooms dood vernam kwam ik naar je too. Dc kwam werkelijk onbetamelijk vroeg." „Ja, onbetamelijk vroeg." Zij duwt zijn hand van haar arm, „Je herhaalt... Ja, het was te vroeg; maar ik dacht alleen aan jouw bezit, ik wilde je zien en het nieuws vertellen dat je volgens mijn idéé in verrukking zou breugen. Volgens de heersehende conventionee- le begrippen zou ik nu in mijn kamer hebben moeten zitten of den eersten trein nemen, die mij naar mijn nota ris bracht; maar je ziet dat ik in weer wil daarvan, van wat niet meer dan betamelijk was, hier ben gekomen. „Betamelijkheid zegt zij. „En waar om zou je zoo bang zijn voor die con- ventioneele begrippen „Jo bent bitter. Heb ik mijn fout niet bekend? Ik weet, dait ik alles van je te wach ten heb, behalve je hart. Toch pleit ik nog ter wille van ons beiden, Lovice.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1