NIEUWS» EN ADVERTENTIEBLAD. <89* J«tsep^asisB Zaterdag 27 Mei >839 Ho 4880 DAGBLAD A T^O>TT<j-m^yr-FrKP-PM-F>T?,T.T^ - 'Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 "Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd i3 (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 .Franco door het gebeele Rijk, per 3 maanden»1.65 Afzonderlijke nummers0.05 ■Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.371/2 -A-U) V JiLtóTjEnSTTISIEsr: Van 1—5 regels 50 Cis.: iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent por regel. Abonnementen en Advertentiön worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor hei Buitenland: Compagnie Générale' de Publicité Elrangére G. L. 1)AUBE Co. JOHN F. JONES, Suec., Parijs Slbis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertontito en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR A2n. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Adrertentito van 15 regels f 0.75, elke regel meer f 0,15Reclames per regel f 0,80. Agenten voor Jdiifclv-ad in den omtrek zijn: Pïóexiendaal, Santpoort en Scrioien. P. v. d. RAADT, Zandpoort; Heemstede, J. leuven,bij de tol; Spaamda C. HARTENDORPZandvoord, G. ZWEMMER 1 eisen, w. j. ru ij TERBeverwijk, j. HOORNS; BiUegomARTE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen od Advertentiën aan. Weekblad voor de Jeugd. Aan ben die daarop zjjn geabon neerd, wordt hierbij verzondeu No. 22 van het Weekblad voor de Jeugd. Dit keurig geïllustreerde weekblad, onder redactie van den heer F. H. van Leent, bevat in dit uammer Hot vogelnestje. De tweelingen (slot). De kinderen eu de kikvorschen. Die het eerst komt die het eerste maalt. Uit bet leven van Guido Reni. Kunnen de dieren elkander verstaan? Lessen der ervaring. Allerlei, j Raadsel. Antwoord op het Raadsel. De kleine admiraal. (Elk No., groot 8 bladzyden, bevat tal van fraaie, gekleurde platen en een voor kinderen alleraardigsten tekst. De prys per 3 maanden is slechts 50 Cents.) CSffscieeS© SeHssfaiefa* Burgemeester en Wethouders van Haarlem. Doen te weten, dat van heden op •alle werkdagen, van des voormiddags 10 tot dos namiddags 4 uur, tot 8 Juni e.k., 'snamiddags ten 2 ure, tor gemeente-secretarie ter visie zjju ne- dergelegdhei ingekomen verzoek schrift 'met de bijlagen van P. W. Peereboom urn vergunning tójoprich ting van eene inrichting tot opwek king van electriciteit waarbij als le- weegkracht een gasmotor zal worden gebezigd, ia het perceel aan de Nieuwe Gracht no. 33. en van de Directie der Naamlooze Vennootschap „Koelit," voorheen Brummer Co. te Amster dam, om vergunning tot oprichting van eene buideuzoutery en bewaar plaats van huiden eu vellen in het perceel eau de Gasthuisstraat 7, en dat op den 8en Juni e.k. des namid dags ten 2 ure op het Raadhuis dei- gemeente de gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het gemeente-bestuur bezwaren tegen bet oprichten dezer inrichtingen in te brengen. Haarlem25 Mei 1899. Burgemeester en Wethouders voornoemd. M. O. DE KANTER. Waarn. Burg. De Secretaris PUN ACKER. jare gepenaionneerd als ambtenaar be- last met het innen van haven- on kaai- i geld alhier, is in den ouderdom van 83 jaren te 's Gravenhage overleden. De Rechtbauk te Haarlem heeft de navo gende regeling der vacantie i vastgesteld Zitting voor strafzaken Donderdag 6 en 20 Juli, 3 en 17 Augustus ea Woensdag 30 Augustus. Zitting voor Burgerlijke zaken Diasdag 11 en 25 Juli, 8 eu 22 Aug. De zittingen vangen aan ten 10 ure. Morgen (Zaterdag) zal in de Inf.- kazerne alhier op plechtige wijze de bronzen medaille voor 12 jaren trouwen dieust worden uitgereikt aan den sergeant Koopmans. 8 T A n S m u w s. Eerste tweede pagina. Haarlem26 Mei 1899. Dezer dagen verscheeD in een na- mrige gemeente een paartje om door leu huwelijksband tcworden vereenigd Heen niet de respectievelijke vaders; iet viertal had de reis (ruim 1 uur [aans) te voet afgelegd. Gelukkig wist men bij het raadhuis en viertal getuigen op te scharrelen, oodat het huwelijk kou worden vol- rokken. De heer M. van Zanten, ten vorigen Haarl. Amateur Fotografen- Club. j Donderdagavond vergaderden de le- den vain de Haarlenische Amateur-Fo- tografen-club in eene der bovenzalen [der Sociëteit Vereeniging onder pre sidium van den heer N. van der Sleen. j Naar aanleiding van een schrijven van den heer A. «luijterman, te Am sterdam, werd tot afgevaardigde voor de Tentoonstelling in 1900 te Parijs to houden (afdee'iing Amateur-fotogra fie) benoemd de heer N. van der Sleen. Uit die afgevaardigden dei- verscliillen- de steden wordt nu later op eene ver gadering van afgevaardigden te Utrecht eone jury gekozen, die zich met de ex- j positie te Parijs zal belasten. Daar Utrecht door de afd'eeüng Haar lem niet als de geschiktste plaats voor 1 bovenstaande vergadering werd geacht, I zal een voorstel om deze in Amsterdam te doen plaats hebben, worden ingezon- j den. Ingekomen was nog een schrijven van de Stichtsehe F. V. te Utrecht tot deelname aan een gecombineerden clubtocht op de Zuiderzee ter gelegen- lieid van de Zeilwedstrijden der K. Z. en R. V.. Na eenige besprekingen werd beslo- j ten in beginsel dezen brief toestem mend to beantwoorden, onder voorbe- I houd dat de kosten nader zullen gere- I geld worden. j Verder werd bepaald dat bij genoe-g- j cune deelneming in een der zomcr- maanden nog een clubtocht zal worden gehouden. Vervolgens hield de heer Ign. Bis- I pinck eene causerie over Ives' kleu renfotografie en Lumière's drie-kleuren- methode. Deze voordracht werd toege licht door instrumenten, welwillend' afgestaan door den heer J. C. van Mar ken te Delft. Spreker bracht dan ook allereerst een woord van dlank aan genoemden heer, alsmede aan den heer M. Binger, door wiens toedoen de instrumenten aanwe- zig waren. Daar door den heer Bispiuck op eene vorige vergadering Jolley's kleu renfotografie was besproken, liad' hij, nu gemeend de kleurenfotografie van Ives te moeten behandelen, daarmede geens zins het doel hebbende het systeem Jolley, waaraan hij veel waarde hecht te, af te breken. Beide personen hebben de fotografie zeer hoog gebracht. Op eene zeer aan gename wijze besprak de heer Bispinck Ives' kleurenfotografie, zijn chromoscoop en stereochromoscoop en lichtte heit een en ander met teekeningen toe. In hoofdzaak komt hot systeem Ives hier op neer. Hii is uitgegaan, dat het witte licht bestaat uit 3 kleuren. Eerst, wordt nu eene opname met rood glas, dan met blauw en vervolgens met groen glas, genomen, zoodat achtereenvolgens n rood, blauw en groen negatief ont staat. Om dezo 3 opnamen van één on het zelfde beeld nu aan ons oog tegelijker tijd zichtbaar te maken, heeft hij een toestel vervaardigd:, waarin door middel van spiegels, de beelden in 3 kleuren zich tegelijkertijd aan ons oog voor doen. Door middel van lichtstralen ont staat dan ook de zuiverste menging. Lumière is eenigszins anders te werk gegaan. Deze heeft maar één plaat ge nomen, en op die plaat achtereenvol gens een roode, blauwe en groene op name. Na afloop van de voordracht werden de vele. aanwezigen in staat gesteld de theorie in praktijk gebracht, te bezich tigen. Hierop werd de vergadering gesloten. 8Sfi3!S£:«LA5SOa Onder de genoodigden op de soiree ten Hove bevonden zicb o. a. mevr. Bertha von Sutfcner eu de heer Stead, de beide kampioenen voor de vredes- zaak. FEUILLETON. Naar liet Engelsck van Mrs. HUNGERFORD. 0 „Och, gij vergist u bepaald," zegt zij p troostenden toon als hij: krankzin- Êg is moet zij voorzichtig zijn. „Tommy ni geen kuiken kwaad doen!" „Misschien niet," klinkt heit knorrig t Grant's mond. „Maar ik ben geen liken. Uw Tommy", en hij lacht wan- opig, „is misschien meer op mensche- ke slachtoffers gesteld." Juffrouw Crichton wendt haar gelaat in hem af. De hitte zal oorzaak van n dwaze redeneering zijn. Zij herin- rt zich vaag dat hij in Indië is ge- Maar toch zelfs al is hij. krauk- uiig, moest bedenken dat do per- on dien hij bij een misdadiger ver- lijkt, tot haar vertrouwde vrienden noort. En daarenboven hij ziet er Istrekt niet krankzinnig uit. Hij heeft paald een slecht humeur. „Ik vind niet dat gij de arme Tho- mas bij een vampier moest vergelijken," begint zij:; en dan als ziet zij nu het; dwaze in van die respectabele persoon, in die rol, barst, zij in een schaterlachen uit. „Wat mij betreft, jaren en jaren ge leden, toen ik tusschen haar rokken een schuilplaats zocht om aan mama's toorn te ontkomen, beschouwde ik haar als een godheid." Wat verneemt hij nu? Thomas in rokken „Dus Thomas is uw... uw," stamelt hij, „Wel mijn oude nurse natuurlijk,' zegt juffrouw Crichton. „En zij heeft mij uit een massa ongelegenheden ge red!" Op dat oogenblik voelt kapiten Grant zich een groote dwaas. Lou, die zijn vergissing uit de uitdrukking van zijn gelaat afleidt, heeft erg veel plezier. Zeker is 't- geen geschikte tijd voor een huwelijksaanzoekmaar Grant die de wanhoop nabij is, besluit het te wagen of te sterven. „Juffrouw Crichton," fluistert hij, „vergeef mij mijn vergissing. Gij moet begrepen hebben dat ze... eh... uit 'mijn genegenheid voor u voortsproot." j Zelfs op dit kritieke oogenblik kan hij niet als een gewoon mensch spreken, Uit de „Staatscourant." Kon. besluiten. Benoemd Tot burgemeester der ge meente Badel G. A. Rutten, tot bur gemeester der gemeente Kantens, P. A. Venhuis en tot burgemeester der gemeente Vaght A. W. J. van Lan schottot ontvanger der accynzen en van den waarborg en de belasting der gouden en zilveren werken te Rotter dam, A. Voerman Czn., ontvanger der invoerrechten ea accijnzen en van den waarborg en de belasting der gouden en zilveren werken te Gro ningen tot inspecteur der directe belastingen, invoerrochten en accyn zente Almeloo, C. E. de Roock, thans inspectenr dier middelen te Sittard; te Hellevoetslnis, M. G.An driessen. thans inspecteur dier mid delen te Aardenburg; en zyn belast met de waarneming der inspectie van de directe belastingen, invoerrechten en accy izente Amersfoort, F. P. Wethmar; te Aardenbnrg, C. Valk- boffto Sittard, C. W. Bodenhausen, allen adjunct-inspecteur dier middelen, respectievelijk te Arnhem, Schiedam en Rotterdam; tot ontvauger der di recte belastingen en accijozen te Te- gelen P. C. Ligtenberg, ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te 's-Gravenhage c. a. (stand plaats Hoek van Holland). Belast Met de waarneming der betrekkirg van commies ter directie der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Amsterdam D. H. Schepper, ont- denkt Lou. „Ik heb reeds zoo lang naar een gelegenheid gezocht om u te vra>- gen of gij mijn vrouw wilt worden." „O neen neen valt Lou hem ver schrikt en haastig in de rede. Verbeeld je als Dig... iemand hem eens hoorde! „Wat een afschuwelijk idée... O! neen. ik bedoel..." „Louise," zegt nu een leelijke maar welkome stem, „ik heb je overal ge zocht. Maar ik zie dat gij in goede han den zijt." Mevrouw Crichton lacht in nemend tegen den. verpletterden Grant. „Gij, komt zeker op onze picnic del volgende week, kapitein Grant. Zoon f iets-liefhebber kan niet gemist wor den „Het spijt mij ik ben verhinderd," stamelt onze bewuste liefhebber maar met een beminlijk lachje, slaat men vrouw Crichton alle excuses af en gaat verdër om Digby en juffrouw Hume to inriteeren, waarop de verslagen Grant een haastigen aftocht blaast en Lou meesteres van de positie laat, die zich op haar beurt echter als geen overwin- nares beschouwt daar er nog een ande re vijandin te bestrijden is naar wier kamp haar moeder zich zoo juist bege ven heeft. vanger der directe bölast. en accijnzen te Tcgelen. Overgeplaatst In hunnen rang by het regiment grenadiers en jagers, de eerste-luite- nants L. Noest, van het 6de, en H. C. J. ter Beek, van het 5de regiment infanterie. Pensioen verleend Voor den tyd van 2 jaren, van f575 'sjaars aan den tijdelijk gepen- sionneerden officier van gezondheid 1ste kl. van de marine P. Baarslag. Tweede Kamer. Verbetering van het Noordzeekanaal. De Memorie van Antwoord van den Minister van Waterstaat op het sectie- verslag der Tweede Kamer omtrent dit wetsontwerp is verschenen. De Minister zet allereerst uiteen dat de meening, dat ons land geen behoefte zou hebben aan twee zeehavens van den eersten rang, weerlegd wordt door beider zelfstandige en verschillende ontwikkeling. Het geldt hier niet de vraag of eeDe enkele, dan wel twee havensleden moeten morden gesticht. Niet de concurrentie tusschen Am sterdam en Rotterdam doet. op verbe tering van hunne waterwegen aan dringen, maar de ciscben der scheep vaart, waarnaar de havens worden ingericht van die landen, welke de eerste plaatsen in het verkeer inne men. De Nederlandsche handelsvloot ziet zich gedwongen te volgen in de concurrentie met steeds grooter scheepstype, hetgeen bevestigd wordt door de reorganisatie, die de Neder- laudsch-Amerikaansche Stoomvaart My. haar materieel doet ondergaan. De twijfel, geuit of groote schepen als dio der Holland—Amerika lijn Amsterdam wel zullen aandoen, is sedert opgeheven door hetgeen daar omtrent is overeen ekomen, n.l. dat deze geregeld vau en naar Amsterdam zullen varen, zoodra net Noordzeeka naal zulks zal toelaten. Uit de verhouding van het aantal schepen met grooter diepgang dan 70 d.M. tot het totaal twijfel te putten of het ruime profiel in de breedte zoowel als in de diepte, dat voor de veilige vaart van die zeer groote sche pen onmisbaar is, wel noodig is, gaat niet aan. De minister betoogt verder dat de vrees, dat ca de thans gewenschte verbeteringen wederom nieuwe een open vaarweg b.v. voor Amsterdam verlangd zouden worden, door de voorbereiding van het aanhangige wetsvoorstel niet gewettigd wordt. Evenmin schyut twijfel gewettigd of het toegankelijk maken van het ka naal voor de schepen, die het thans met, of niet zonder gevaar kunnen bevaren, wel van genoegzaam b laDg is om daarvoor uit 's Ryks kas 7 raillioen uit ie geven. Waar ook door het Rijk reeds vele miliioenen voor het kanaal zijn uitgegeveD, en nog onlangs 6 milliuen voor den bouw der nieuwe schutsluis, kau een uitgaaf van 7 millioen geen te groot offer zijn om het kanaal, sedert welks opening de scheepvaart van Amsterdam is verviervoudigd, op den duur aan zyne bestemming ie doen boantwoorden. HOOFDSTUK XXX. Het ia een week later. Het weer ia mevrouw Crichton bijzonder vriende lijk "-estemd, en de dag voor de picnio bestemd is van ieders standpunt gezien zoo geschikt als men maar weuschen. kan. Het warme zonnetje stelt de douai rières gerust, dat men op het gras zal kunnen zitten zonder zich rheuma.tiek of de influenza op den hals to halen en de fietsers vinden het een troost te denken dat al zal het wel wat warm) op weg naar Adam's Castle zijn het terug zooveel te verkwikkelijker zal we zen. Reeds vroeg in dén morgen verzame len zich de vele gasten, die mevrouw Crichton in een ongewone gastvrije bui uitgenoodigd heeft, in de vestibule. En kelen waaronder Lady Rosemary en de heer Merton die ook nog een vriend heeft meegebracht wiens tanige huid en groote panamahoed' den West-Indiër kenmerken hebben besloten te rij den mevrouw Crichton neemt met een paar heel goede kennissen in haar landauer plaats maar voor 't meer en- deel maken do gasten gebruik van hun fietsen. Kapitein Grant, die na er nog eens Met de gestelde eischen om het kauaal voor groote schepen veilig be vaarbaar te maken eu voor alle het tydverlies te beperken, acht. de minis ter niet vereenigbaar het denkbeeld om door wijkplaatsen voor bet voor bijvaren van groote schepen, tot be sparing op de verbetering te geraken. Het denkbeeld om de handelsartikelen te Ymuiden te doen overladen, kan kwalijk als een bezuinigingsmaatregel worden aangemerkt, waar Ymuiden wel een veilige buiteuhaven maar geen ligplaats tot lossen en laden is bij de afwisselende gesteldheid van wind en zee. Dusdanige ligplaatsen te maken zou aanzienlijke uitgaven vorderen. De minister komt op tegen het stellen van de werken tot welker uitvoering dit wetsontwerp strekt, tegenover maatregelen tot verbetering van sociale toestanden en betoogt tegenover de opmerking dat de voort durende uitbreiding van het aantal iegelijk ondernomen groote wei ken te bezwarend zon zyn voor 's Ry'ks financiën, dat de thans voorgestelde werken noodig zyn om bet Noordzee- kauaal aan zijn doel te doen beant woorden en van de daaraan ten koste gelegde aanzienlijke uitgaven, de daar mede beoogde voordeelen te trekken. Strekkende om een Rijkswerk, den gemeeDsehapsweg van Amsterdam met de Noordzee, op de hoogte te houden van de dringende behoeften van den tyd, kunnen aldus zet. de Min. uiteeu de daarvoor beschik baar te stellen gelden geacht worden by uitnemendheid te belmoren tot de productieve uitgaven, waardoor de draagkracht der natie wordt verhoogd. Met het voorstel om de verbetering van het kanaal uit te stellen t.ot dat do onderhanden werken voltooid zyn en dan voor elk daarvan jaarlijks een grootere som te bestemmen, gaat de minister niet mede. Den vooruitgang van den Amsterdamschen handel af te wachteu, dermate dat de voorge stelde nitgaveu gewettigd zyn, gaat niet aan, omdat men dat willende, o.a. over het hoofd ziet dat de handel van Amsterdam niet. evenredig aan dien vau bnitenlandsche handels plaatsen kan toenemen, als de noodige verbeteringen aan zyn toegang tot de zee niet worden tot stand gebracht. Daarna zet de minister nog uiteen, dat voor zooveel het Noordzeekanaal aangaat, de thans reeds bereikte af metingen van schepen in elk geval reeds een afdoend motief zyn voor de voorgestelde verruiming. Uitvoerig betoogt daarna do minister, dat de bijdrage van Amsterdam, 1/10, in de kosten der verbetering, niet te gering maar onbevredigend is naar vorhou- ding is die bijdrage zeer belangrijk. Beschouwt men o.a. het kanaal met de haven als één geheel, dan neemt de minister het gezamenlijk bedrag van 22 millioen, dat in nauwelijks 20 jaren door Amsterdam daaraan ten koste gelegd en voor de haveuwerkea en aanbouw toegestaan is, een bedrag, dat de verhoudiug van de opnieuw beschikbaar gestelde bijdrage van 1/10 in een geheel ander oaglicnt plaatst. De minister vindt treen aanleiding om van Haarlem en Zaandam by lragen over nagedacht te hebben tot hot bo l sluit is gekomen Lou nog een kansje te iaten heeft aan de uitnoodiging van mevrouw Crichton gevolg gegeven en nadert op een stalen ros, dat men ai van vetrre ziet glinsteren. Een cyclometer van buitengewone afmetingen versiert een der wielen, ter wijl een horloge aan het glinsterende nikkelen „handle" prijkt. Zijn handen steken in de meest nieuwmodische fietshandschoenen, die volgons zijn zeg gen tal van deugden bezitten, maar ongelukkig zooals Dcrrv beweerde toen hij voor de vierde maal hun lof hoorde bezingen niet in staat zijn hun bezitter meer spoed te verleenen. Wel hard voor den armen Grant! Difby, die een paar dagen voor zar ken afwezig is geweest, is teruggekeerd! en ziet ieder die het waagt een praatje met Lou te houden, woedend aan. Zij heeft hem .teel oeleefd maar koel toe geknikt. En nu rijden de fietsers éen voor een weg. Juffrouw Crichton moet nog blijven om de rol van gastvrouw te vervullen daar haar moedor achter haar twee dikko paarden gcaeten, reeds vooruit te vorderen, waar toch de groote zeeschepen er niet kannen komen. De vre6S voor de groote bezwaren die uit de vervanging van de brug in den Rijksweg door eenstoompontveer i voor het verkeer te land zonden voort vloeien, vindt naar 's ministers over tuiging zyn grond iu de onjuiste voor stelling die men zich maakt, èn van 1 zulk een naar alle eischen goed inge richt pontveer, èn vau den werkely- jken toestand van het verkeer over jeen draaibrug by eenigszins drakke j scheepvaart. i De pont zal dag en nacht dienst jdoen en de overvaart in een paar minuten verrichten, het. op- en afry- jden zal nagenoeg geheel gelijkvloers geschieden. Reeds dadelijk zal een i tweede vaartuig als reserve worden I gebouwd. De Min. acht bet outwyfel- >baar, dat de overtocht met de pont izekerder en geriefelijker geschiedt jdan over een hooggelegen draaibrug ,van 55 M. opeirng en ongeveer 130 !M. lengte, en derhalve ook voor het jlandvorkeer de voorkeur verdient Iu het bizonder voor het verkeer Ivan de groote zeeschepen is het be- I paald noodzakelijk dat. ter vervanging i van de bestaande draaibrug geen gegaan Kapil itedn 'Graat ten Digby talmen (nieuwe brug over het kanaal wordt gelegd, gelyk de minister nader aan- toont, daarbij ontkennende dat de Staat niet bevoegd zou zyn de brug door leen pont te vervangen. Ook het inrichten van de nieuwe spoorwegbrug voor 'het gewone vor- jkeer en verlegging in verband daar mede, van den straatweg naar die brug, komt den minister niet aanne- mei ijk voor. j Eindelijk wordt door den minister 'op technische gronden breedvoerig I uiteengezet, dat er geea reden is om 'aan het kanaal thans een grooter diepte te geven, dat de bodembreedte j van 50 M. bepaald noodig is, dat het niet wooschelyk is de doorvaartwydte jder bruggen meer op te voeren (lan noodig is voor het doel. Wat betreft de boordvoorziening 'deelt de minister o.a. mede, dat een door den hoofdingenieur van deu Wa- terstaat ingesteld ouderzoek beeft j doen zien dat een, ook met het oog •op de toekomstige grootere vaarsnel- heid, alleszins voldoende boordvoor- zieniog kan worden gemaakt voor f 13 per strekkendeQ meter, makende voor de te verdedigen lengte een bedrag van rood f 450 000. Omtrent de na de verbetering van het kanaal toe te laten vaartsnelhoid, kan nog geene beslissing worden ge nomen. Het staat intusscheu vast dat die snelheid minstens 10 kilometer per uur zal moeten bedragen, daar by een geringere snelheid de zeer groote schepen in het kanaal moeilyk bestuurbaar zouden zijn. De Minister deelt het gevoelen dat de Kamer, ook na aanneming van art. 1, vry zal ZÜQ by de behandeling van de Staatsbegrooting de voorstellen aan deze wet te toetsen en d gelden voor de uitvoering der werken al dan niet toe te staan. De opnoeming vau dio werken in de wet ze f komt hem daarom noodig noch wenschelyk voor. ook nog. Juffrouw Humo staat op eenigen af stand en betast met een gericht waarop twijfel te lezen staat, haar banden. Lou, ziende dat haar plichten geëin digd zijn krijgt haar fiets van achter een laurierboschje en maakt een mine om op te stijgen. Een van do twee beo- ren moet juffrouw Hume vergezellen maar wie zal het. zijn? Zij ziet in de richting waar Digby staat. Als hij haar aanziet en hun oogen kunnen el kaar ontmoeten wel zij heeft er alles voor over als zij maar aan Grant's ge zelschap ontkomen kan. De redding is nabij. Er is niet zoo heel veel verstand aan den kant van juffrouw Crichton too noodig om Dig- by's blik op te vangen en Lou lacht hem als hij haar aanziet, bepaald aan moedigend toe. Maar helaas! het nood lot, in een aardig fietscostuum gekleed met een coquet matelotje op het hoofd, nadert en roept smeekend „Och, mijnheer Devereruse, mijn ban den zijn zoo slap, zoudt gij mij niet even willen helpen Neen, kapitein Grant gij niet, gij hadt den laatsten keer zooveel tijd noo dig." (Wordt vervolgd^.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1