Foulard-Zijde 65 ct. Chapellerie du Sport. Ed. MEUWSEN, tot f3,3o p. Meter in de nieuwste dessins en kleuren. Zijde-Fabrieken G. Henneberg, Zlirich (k. k. Hofleverancier). De vredesconferentie. Heden wordt aan baron De Staal het Album aangeboden bevattende „l'Adresse internationale des femmes présenté© a la conf. de paix." Het is een ijjvig boekdeel met al lerlei documenten, adressen, telegram men, Ijjsten van inteekening, resolntiën ▼an vergaderingen en schrifturen van beroemde vrouwen, o.a. een gedicht van Carmen Sylva. Het album (eenvoudig boek in bruin lederen band met ver gulde letters) omvat met een gelei denden brief van mevr. Margaretha Lenore Selinka, de uitingen van de vrouwen, van 19 verschillende natiën in Europa, Amerika en Azië. Onze Koningin liet door haren part. secretaris mevr. Selinka de betuiging barer ingenomenheid overbrengen voor het edele werk der vrouwen onder haar leiding tot stand gebracht. Aan elk der gedelegeerden is een afdruk toezonden van een „memorial" van de Britsch and foreign Arbitra tion association (president lord Rus sell), waarin met ernst wordt gesmeekt (implore) van de souvereinen, regeer ders en bestuurders in Europa, om te beginnen, nu tyd en gelegenheid er nog voor bestaan, om te ontwapenen, en een gedeelte van de vaste legers te ontbinden, opdat die krachten niet langer een last zyn voor hun mede ingezetenen en een bedreiging voor den vrede der volkeren. Naar verluidt, is mr. Th. Heemskerk als voorzitter der antirevolutionaire kiesvereeniging te Amsterdam afge treden, en zal by ook by de a.s. ge meenteraadsverkiezing geen candida- tuur aanvaarden. N. R. Ct. Diefstal aan boord. Aan boord van het stoomschip Koningin Regentesvan de Stoom vaart-Maatschappij „Nederland", den 29en April 11. van Amsterdam naar Java vertrokken, werd ontdekt, dat een kistje goudgeld, geborgen in de speciekamer van dat stoomschip ver dwenen was. Tydens de vaart van het stoom schip door het Suez-kanaal werd be vonden dat een der opvarenden zich des nachts, in de nabijheid van Is* malla, van boord had verwijderd Hy werd opgespoord, gevat en bekende toen. dat hy het kistje had gestolen en iu het Suez-kanaal overboord had geworpen. De plaats waar hij het overboord wierp, werd door hem aangewezen, en tbans wordt alles gedaan om het terug te vinden. Een oplichter. Op aanwijzing van een ingezetene heeft de politie te Rotterdam gear resteerd en vervolgens uit het rijk verwijderd den 2Sjarigen Duitscher, zich noemende Oscar Cerotzky, uit Charlottenburg. Ongeveer 3 maanden geleden hield hij zich te Rotterdam ophij bezwendelde verschillende winkeliers, voorgevende lid te zijn van de firma Marijnen Cerotsky, technisch bureau. Hij was voorzien van verschillende aanbevelingen, brie ven o.a. van generaal Booth, waar mede hjj op de goedgeloovigheid der winkeliers speculeerde. Iu de drie maanden van zyn verblijf werd bij aldus voor een waarde van meer dan f 1O0O machtig, vooral kleeding en schoeisel, terwijl hy ook verdacht wordt waardelooze wissels gepresen teerd te hebben. Yoor hy aldaar ver toefde hield hy zich te Amsterdam, Berlijn en Londen op. Moedwil Dinsdagnacht beeft, een nog onbe kende dader een op het rangeerterrein van bet Staatsspoor te Utrecht staan- den veewagen waarin zich 120 schapen en lammeren bevonden; opengezet. Het gevolg hiervan is geweest, dat de beesten nit den wagen zyn ge- sprougea en Woensdagmorgen overal rondliepen. Ruim 80 schapen, benevens een paar lammeren met gebroken pooten, werden teruggevonden, de andere worden nog vermist. Of in deze aan diefstal, dan wel aan eene wraakneming of verregaande baldadig heid moet worden gedacht, zal uit het onderzoek, door de politie inge steld, moeten blijken. Onweer. Bij een hevig onweder, vergezeld van stoitregen, sloeg Woensdagavond omstreeks 6 uren te Giesen-Nieuw- kerk de bliksem in den Muisbroek- scben watermolen, die plotseling in vlam, in weinige oogenblikken geheel afbrandde. De bewoner J. Vogel had nauwelijks den tyd zijne kinderen te redden. Op een half nor afstands werd ook de watermolen van J. Verschoor te Hoornaar getroffen, zonder evenwel brand of schade te veroorzaken. Rijwiel-ongeluk. Omtrent het ongeval, dat Woens dag op den weg langs de Zuid-Wil lemsvaart, tusschen Sluis I en de Dnngensche brng heeft plaats gehad, meldt de s-Rertogenbossche Ct. nog het volgende: Eenige militaire wielrijders uit het garnizoen alhier, op oefeningsrit zijnde, zouden ry'den, wie van hen in den kortsten tyd den weg van de Dun- gensehe brug naar Sluis 0 kon af leggen. Een der werklieden, werkzaam aan de schoeiïng der Zuid-Willemsvaart, bezig zynde met palen uit een schip naar de andere zyde van den weg te dragen, liep, niettegenstaande de wiel rijders in volle vaart in aantocht wa ren en hy door zyne kameraden werd gewaarschuwd even te wachten, met een paal op den schouder dwars den weg over, met het gevolg dat een der wielrijders zoo hevig tegen den paal aanreed, dat de werkman acht-rover sloeg en de ryder aan hoofd en schou der werd gekwetst. Nadat de werk man was opgestaan en men dacht, dat het ongeval zonder ernstig ge volg was afgeloopen, reden de wiel rijders verder en ging de man weder om aan zijn werk. Na nog een paar palen te hebben overgedragen, zakte hij echter eensklaps ineen en was dood. Door de marechaussee is terstond een nauwkeurig onderzoek ingesteld. NGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Anegang 2i. 21, ENGELSCHE en FRANSCHE ZIJDEN HOEDEN. Fantaisie- en Stroohoeden. Dames- en Hinderhoeden. Haute Nouveauté. en ^edstrejden, Schermkampen. In de sehermzaal Meijerink alhier zullen a.s. Zondag 1 uur verschillende schermmatches plaats hebben. „Kracht door Oefening" tegen „Con cordia" op Degen en Sabel. „Exelsior" tegen „Concordia" Sabel. „Excelsior" tegen „Kracht door Oefening" Degen. Hoofdsecondant voor deze partijen is de heer Leopold van Humbeeck. „De Vrije Wapenbroeders" Amster dam tegen „Pro Patria". Hoofdsecon dant de heer A. J. Meyerink. REQHTSZ&XEK. Diefstallen bij Hirscli. Herhaalde malen werden het verige jaar uit de magazijnen van de firma Hirsch te Amsterdam goederen ver mist vaak van groote waarde zonder dat men den dader kon vinden. Eerst werd gedacht aan de leelyke gewoonte van dames die hare ruime mantels gebruiken om allerlei kleinig heden, die ze „by vergissing" hebben meegenomen, weg te bergen, maar toen ook zwaardere rollen stof verdweuen, begreep men dat de dief binnensbuis moest gezocht wordeD. Dadelijk viel de verdenking op een der pas aangenomen jongelui. Echter kon men hem niets anders ten laste leggen, dan dat by niet erg kameraad schappelijk met zyn collega's omging, dat men niet wist, wat hy 's avonds na afloop der werkzaamheden deed, en dat de jonge man nooit deelnam aan de gesprekken, die onder het per soneel gevoerd werden over den onbe kenden dader, maar stilletjes toe luisterde. Men wees hem aan de poli tie aan als iemand op wien men ver moedens had, en een onderzoek volgde ten hnize van den verdachte. In een kast waarover het jonge mensch eerst zeide geen beschikking te hebben, maar die toch bij hem in gebruik bleek te zyn werden ver schillende zijden foulards en een me nigte losse stukjes zyde gevonden,.be nevens een lap laken, alles toebehoo- rende aan de firma Hirsch. Een en ander was echter van nul i geener waarde en grootere stukken werden niet gevonden, ook ontkende de jonge man in de ontvreemding daarvan eenig aandeel te hebben ge had. Hij had niet gedacht, dat de goe deren die bij hem werden gevonden, geacht zouden worden door hem te zijn gestolen. De dassen werden door hem gemaakt van de stukjes zijde, die hy van de werklieden kreegde lap laken was eens door hem verkeerd afgeknipt, en omdat hy niet wist, wat hij ermede doen zou, nam hij het later maar mede. Bekl. had zich Woensdag voor de Rechtbank te Amsterdam te verant woorden wegens deze feiten. Het 0. M. vorderde, met het cog op beklaagde's ontwikkeling en goede maatschappelijke positie, een strenge straf, nl. 1 jaar gevangenisstraf. Mr. Van Gigch wees o. a. op de geringe waarde der gestolen goederen en betoogde dat do gevraagde straf veel te hoog was. Bovendien verzocht hy de voorloopige invrijheidstelling van bekl. De rechtbank wees dit ver zoek echter af. Vervolg Stadsnieuw* Stukken voor den Gemeente raad. Aan B. en W. dezer gemeente is door de commissie van toezicht op het Ste delijk Museum als hare meening te kennen gegeven, dat bij de haar toe vertrouwde kunstschatten, geen voldoen de middelen aanwezig zijn om een be gin van brand! te blusschen. Daar de gemeente-architect en de commissie van bijstand in het beheer der openbare werken deze meening dee- len, vragen B. en W. aan den gemeen teraad machtiging tot het doen aan brengen van brandkranen in de loka len van gemeente-museum, arcliief en- bibliotheek en daarvoor beschikbaar te stollen een bedrag vatni f 720, betaal baar op den post „Buitengewone uit gaven voor publieke' werken," dienst 1899. Door den heer C. A. Kok is een adres gericht aan den raad, gedateerd 1 April 1899, waarin hij verzoekt te mo gen afwijken van het door den Raad; den lsten Maart 1882 vastgesteld stra tenplan, waarin betrokken is d'ö grond, aan adlressant in eigendom toebehoo- rende, gelegen ten zuiden van de Leïd- sclie straat. Daar de tegenwoordige eigenaar ver klaart niet bekend te zijn gemaakt met dat vastgestelde bouwplanwaartoe o.a. de vroegere eigenaar, de heer M. P. T. Prévinaire zijne goedkeuring had ver leend, en zelfs reeds den grond aan de Leidsche straat tegenover die Oranje boomstraat gelegen, heeft verkocht en dus in moeielijkheden kaai komen met de koopers, verzoekt hij wijziging van het bouwplan naar een voor hem voor- doeliver plaat. B. en W. adviseeren a fw ij z e n d op het verzoek to beschikken, daar adres sant vóór clen aaaikoop van dieai grond bij de gemcente-ad'ministratie de noo- dige inlichtingen had1 kunnen krijgen en aan zijn plan bovendien bezwaren zijn verbonden, want daarbij zouden noch het zuidelijk verlengde der Oran jeboomstraat, noch het zuidelijk ver lengde der oostelijk daarvan gelegen straat, aansluiten aan de geprojecteer de straten, begrepen in het biji besluit van 18 Mei 1898 no. 7 vastgestelde plan. Ter goedkeuring aan den raad wordt voorgedragen de rekening en ver aait woording van het in 1898 gehouden beheer der bewaarschool, gevestigd in het vroegere Barbara Gaathuis en deze vast te stellen in ontvatng en uitgaaf met een bedrag van f 1528.79^-, en het subsidie uit die gemeentekas alzoo vast te stellen op f 570.10& Met 1 Januari 1900 vervallen van rechtswege de verordeningen betreffen de de heffing en de invordering van schoolgelden. Zij moeten vóór dat tijd stip opnieuw worden vastgesteld, zoo dat B. en W. een daartoe strekkend' ontwerp-besluit aan den gemeen fceralad aanbieden. De veranderingen, die hierin zijn aangebracht betreffen bijna uitsluitend de bepalingen omtrent de teruggave van schoolgeld. De ..Staatscourant" van 25 dezer, no. 120, bevat de Statuten van die ver- eeniging „Christelijke Nedlerlandsche Werkliedenvereeniging, te Haarlem. De artt. 1 en 2, omschrijven den aam, grondslag, doel en middelen als volgt Er bestaat te Haarlem eene werklie- denvereeniging onder den naam van Christelijke Nederlandsche Werklie- d'envereeniging," die, in de overtuiging dat Gods Woord en de traditiën onzes volks de vertrouwbare grondslagen eener Christelijke maatschappij uitmaken,zich ten doel stelt, ajllerwege de kennis daarvan te verbreiden, om de liefde daartoe op te wekken, ten einde op deze grondslagen de belangen dei- maat- scliappij in haar geheel, die der werk-> lieden in het bijzonder, door alle geoor loofde wettige middelen te bevorderen. De vereeniging tracht haar doel te bereiken door middel van a. verbreiding van het beginsel der vereeniging bij monde en geschrifte b. vergaderingen tot het houden van voordrachten en onderlinge besprekin gen over onderwerpen van godsdiensti- gen, zedelijkenstaathuishoudkundigen en maatgchappelijken aard; c. besprekingen van de geschiedenis der wereld in het algemeen, van de var- derlandsche historie in het bijzonder met jongelieden, inzonderheid met kin deren der leden d. bevordering der oprichting van volksbibliotheken ter verbreiding van positief Christelijke, zuiver historische en degelijke wetenschappelijke kennis; bevordering vani theoretisch en praktisc.. ambachtsonderwijs f. bevordering van de afschaffing van allen niet noodzakelijken arbeid op Zon- <fag: g. bevordering van uitbreiding van kiesbevoegdheid h. oprichting van een pensioen- en onderstandsfonds voor werklieden en hunne weduwen, alsmede door werk verschaffing i. bevordering van bijzonder Chris telijk onderwijs; j. bestrijding van reglementeering der ontucht en van alles wat het plegen van ontucht als beroep kan doen be schouwen k. al wat verder mot onderwerping aan - ods Woord en 's landis wetten in het belang van de vereeniging en hare leden kan worden aangewend. Bestuur. Het bestuur bestaat uit minstens 7 personen, uit de gewone leden gekozen en wordt bijgestaan door eene commissie van advies, uit de bui tengewone ledien. Het bestuur der vereeniging is bij de oprichting opgedragen aan de heeren J. P. Boerkoel, I. H. Segaar, W. F. Misset, R. Boerkoel, C. Vermeer, A. Vergers, G. Wessel, J. Huizing en J. Crombouw, welke tot de eerstvolgende jaarvergadering van het jaar 1900 hun ne functie zullen waarnemen. Haarlem's Noorder kwartier. Donderdagavond had voor de bewo ners van het Noorderkwartier met hunne dames eene algeroeene verga dering plaats in het café „Schoonzicht" Schoterweg. De zaal was stampvol. De muziek vereeniging Harmonie, die hare welwillende medewerking had toegezegd, voerde een keurig program ma uit en bracht verschillende num mers zeer veidienstelyk ten gehoore. Het hoofdnummer van het programma was evenwel de redevoering van den beer J. W. van Alphen, 1ste luite- nant-adj. der infanterie, hier ter stede in garnizoen. In eene gloedvolle rede, tintelende van vaderlandsliefde, zette spreker uiteen de groote verplichtin gen,die het Nederlandsche volk aan het dierbaar en sinds onheuglijke tijden zoo nauw aan de natie verbonden Oranjehuis heeft, daarbij de groote beteekeDis van den Koninginnedag schetsende. Zyn rede werd met dave rend applaus begroet. In één woord het was een zeer^ genoeglijke avond, die by de bewoners van bet Noorder kwartier nog langen tyd in aangename herinnering zal blijven. Nu de tyd der Gemeenteraadsver kiezing begint te naderen, gaan de kiesvereenigingen hare gewone ver gaderingen houden voor het stellen van candidaten. De kiesvereeniging „Vooruitgang" vergadert in 3 afdeelingeu. De eerste afdeeling vergadert op Maandagavond des avonds te 8 uur in café Montagne, de beide andere Dinsdagavond te 8 nur in de sociëteit Vereeniging. Van eene vergadering der R K. Kiesver eeniging is nog niets bekend. Over de ethische en sociale betee- kenis van het Vegetarisme zal a. s. Maandag in het Brongebouw spreken de heer" D. de Clercq uit Nunspeet. Deze voordracht zal toegankelijk zyn voor alle belangstellenden. Donderdagavond is op den Kleinen Houtweg een paard voor een boeren wagen gespannen bestuurd door H. Prins, te O verveen woonachtig, ophol geslagen en tegen een lantaarnpaal terecht gekomen waardoor de wagen en de lantaarnpaal werden bescha digd. Het paard werd in de Bloem hofstraat tot staan gebracht. Persoon lijke ongelukken werden niet veroor zaakt. Langs de geheele lyn van de elec- trische tram Haarlem—Zandvoort zyn nu de draden over de geleidingspalen gespannen. Door het gemeentebestuur is de koop van lompen en verder afval, zich bevindende op- en afkomende van de gemeentelijke mestverzamelplaats tot 31 December 1899, toegewezen aan den heer E. A. de Raay alhier. De bestuurder van een bespannen met aardappelen geladen kar vond dat een in de Gierstraat voor hem uitgaande melkverkooper wel wat langzaam naar zyn zin voortschreed; de melkverkooper deelde dat gevoelen niet en bleef kalmpjes in de gewone lyn voortgaande zijn karretje voort duwen. De aardappelenman kon zyn onge duld niet meester blijven, zette zyn paard aan enreed den melkman m. Een stroom melk gleed langs het trottoir voort, de dooiers van versche eieren brachten in den witten vloed eene aangename kleurschakeering te weeg. De aardappelenman, die eerst aan stalten maakte om door te rijden, ein digde met de toegebrachte schade te vergoeden. „Muzikale Vriendenkring". De dilettanten vereeniging „Muzikale Vriendenkring", direct-ur de heer J. Blad, gaf Donderdagavond eene uit voering in de bovenzaal der sociëteit „Vereeniging" met welwillende mede werking van de heeren P. C. Heems kerk (violoncel), den Haag en Joh. M. Schouten (piano), Haarlem. Tot onze groote spijt konden wy door meerdere vergaderingen, slechts een zeer klein gedeelte van het keurige programma, dat uit niet minder dan 12 nummers bestond, bijwonen en zijn dus niet in staat veel over deze uitvoering mede te deelen. De num mers, die wy evenwel boorden, klon ken zeer goed en vielen, blijkens het luid applaus by de vele toehoorders ten zeerste in den smaak. Wy twij felen dan ook geenszins of de andere nummers zullen evengoed van stapel zijn geloopen. Ook de solisten hadden met hunne voordrachten veel succes. Bloemendaal. Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 25 Mei, des avon ds te 7lli uur. Voorzitter de heer J. W. A. Im- mink, burgemeester. Afwezig de leden Barnaart, Van Hulst en Bijvoet. Na opening der vergadering, wer den de notulen der vorige bijeenkomst gelezen en goedgekeurd. In behandeling komt PUNT 1Ko hier hondenbelasting. Dit wordt vast gesteld tot een bedrag van f568. De heer By voet komt ter vergade ring. De heer ter Hoffsteede deelt mede, dat de heer Barnaart hem verzocht heeft, mede te deelen, dat hy verhin derd is de vergadering by te wonen. Vervolgens gaat men over tot ver kiezing van een stembureau voor de raadsverkiezing. Aangewezen worden de drie heeren Roozen, Van Hooft'en Kramer. PUNT 3. Aanvrage tramconcessie. De Voorz. deelt mede, dat onder dagteekening van 11 April 1.1. is in gekomen een concessie-aanvrage van de heeren Anderheggen enNouineijer te Amsterdam, voor een electriscbe tram door O verveen en Bloemendaal tot aan de grens der gemeente Velsen. Hunne bij een voorloopige aanvrage reeds gedane aanbieding tot verlich ting van den weg en levering van elec- trisch licht aan particulieren, breiden zy nu uit over de geheele lengte van den weg. Onder dagteekeqing van 20 April is ingekomen een request van Com missarissen en Directeur der Haar- lemsche Tramway-Maatschappy om de door hen gevraagde concessie voor een paardentram uit te breiden tot de Protestantsche kerk te Bloemen daal. Hiervan is een plan ingediend, opgemaakt door den heer J. Schotel. Op voorstel van B. en W. wordt besloten, deze adressen ter visie te leggen voor de leden van den Raad PUNT 4. Aan de orde is een adres van den heer F. J. Eldering, vraarin hij mededeelt, door aankoop eigenaar te zijn geworden van het onroerend goed „Bloemendaal" aan den Bloemen- daalsclien weg. Ter bevordering van den welstand langs detn publieken weg en om in den zuidwestelijke!! hoek een villaiterrcin aan te leggen, wenscht' i adressant die grenzen 'tusschen die be zitting en het publieke binnenpad, te wijzigen, dat pad zuidwaarts om te buigen en den bestaanden rijweg tus schen de bloemisterij van den heer W. J. Eldering en den Bloemcndaalschen weg noordwaarts !te brengen. Adressant voraxjkt den Raad in dien geest te besluiten, de kosten, vain een en ander voor zijnj rekening ne-1 mende. Reeds in de vorige Raadsvergadering op Donderdag 6 April is dit punt ter sprake gebracht eu toen aangehouden om in nader overleg te treden omtrent de breedte van het voetpad. Do VOORZ. deelt mede, dat B. en W. bij publicatie belanghebbenden op geroepen hebben, die bezwaren tegen dlit request mochten willen inbrengen. Ingekomen is nu een bezwaarschrift van den heer J. A. Laan en dertien anderen, die verzoeken het request- Eldering af te wijzen, omdat daarmee h. i. een algemeen gebruikt pad zou worden bedorven, hot algemeen belang gering gesteld' en het pad steeds meer in onbruik raken zou. Do terreinkaart, die door den heer Eldering aanvankelijk was ingediend, strookt zeide de Voorz. niet met de kadastrale kaart. De ongenummer de (gemeente) grond is meer. dan daar op was aangewezen. Deze onjuistheid1 heeft aanleiding moeten geven tot ver keerde gevolgtrekkingen. Weliswaar heeft adressant nu den 23sten dezer eten nieuwe kaart ingezonden, maar welke gronden hij, eigenlijk ruilen wil, blijkt ook daarop niet. De ombuiging schijnt onnoodig voor zijn verlangen, om in den oostelijken hoek van zijn terrein een villapark te verkrijgen. Eene ruiling van grond wordt nu voorgesteld, waarbij de gemeente een stukje afstaat oostelijk van het binnen pad en de neer Eldering een 3 hoekig stukje, westelijk van het pad. De heer VAN HOOFF wil don: toe- itand persoonlijk opgenomen zien, voor hem als leek is de teekening niet vol doende en de zaak is van gewicht. Dit laatste spreekt de lieer TERj HOFFSTEEDE tegen. De sop is de kool niet waard. Er is een uitgang en die moet er blijven, maar of die wat rechter of krommer is, doet er weinig toe. Het beginsel van ruiling is aange nomen, maar er is geen bezwaar nog eens te wachten en B. en W. op te dragen, met den heer Eldering te on derhandelen over den loop van den reg. Tegen deze overeenkomst is geen bezwaar, niemand heeft er belang bij. Wat hot adres betreft, van de tegen standers, spreker hecht niet veel aan adressen. Heit blijft) voor hunne ver antwoording, voor zoover zij het gelezen hebben. Het is zoo gemakkelijk, hand- teekeningen op zulke adressen te krij gen en spr. zou wel kans zien, wat haindteekeningen van dat adres gen schrapt te krijgen. Soms teekenen de mensch en wel op adressen pro en con tra beide. Ook de heer BIJVOET staat ver baasd over het adres. De ond'crteeke- naars kunnen heit niet gelezen hebben. Het pad toch blijft geheel zooals het is, misschien zal de uitgang naar Bloe mendaal 5 a 6 Meter worden verlegd. De argumenten iu het adres der tegen standers zijn dan ook klinkklare onzin, gekker en dwazer adtes heeft spreker nooit onder de oogen gehadvooral verbazen hem de namen der eerste onderteekonaars, die hier maar kort wo nen en de toestanden dus niet kennen. De heer TER HOFFSTEEDE ver zoekt stemming over zijn voorstel. De heer ELDERING betreurt het, dat de zaak telkens opgehouden wordt, nu zijn zoon alles uitgelegd en aangeboden heeft, den meerderen grond dien hij krijgt te batalen. Het voorstel-ter Hoffsteede wordt aangenomen. In de volgondo vergade ring zullen B. en W. rapport uitbren- gem PUNT 5. Voorstel om de jaarwedde van dten politie-beainbte te Vogelen zang, vroeger f 300 en vrije woning te bepalen op 400 met vrij1 wonen. Dit wordt goedgekeurd. B. en W. stellen verder vcor. den werkman, tevens nachtwaker, te Vo gelenzang voortaan te belconeu met f 150 voor het nachtwaken, f 225 als lampenist en voor wegarbeid en andc-r onregelmatig werk hem por uur te be loon en a 15 cents. Op de vraag van den heer GRIPPE- LING, hoe dit laatste kan worden ge controleerd, antwoordo de VOORZ., dat hij zijn gereedschap moet halen en terugbrengen in ecu hokje, waarvan de veldwachter den sleutel heeft. De heeren A. ROOZEN en TER HOFFSTEEDE willen dit aanhouden, totdat de Vogelemzangsche Raadslede* er zijn. Laatstgenoemde geeft den voor keur aan oen va-ste bezoldiging bove* eene betaling per uur. Hefc voorstel wordt aangehouden. PUNT G. Pp vcorslcl van B. en W. wordt besloten het verschil tusschen de kosten van bestelling der telephoon en het bestelloon, dat daarvoor betaald wordt, door de gemeentekas te doen dragen. De heer A. Roozen stemdk? alleen, tegen het voorstel. Verhooging van bestelloon, wat dit Raadslid wenschte, zou. naar de mee- ning des Voorzitters, de inspecteur niet goedkeuren. PUNT S. Aan de orde is een ver zoek van den heer P. S. Rijnierse om te mogen af.wijk:en van hot voorschrift van art. 53 der Alg. Politieverordening wat betreft den bouw van twee villa's aan den Bloemendaalsclien weg. Wordt na een enkele opmerking goedgekeurd, evenals PUNT 9. Adres van don heer F. W. R. Grippeling, tot het bouwen va* een bollenloods aan die Rampelaan e* vargunning oml dat te mogen doe* binnen daarvoor bepaalden afstand van den openbaren weg. Uit een opmerking van den VOORZ. bleek, dat eerstgenoemde adressant al aan 't bouwen en laatstgenoemde zoo goed als gereed is. PUNT 10. Op voorstel van B en^W. wordt aa* den 72jarigen vroegoron bode Prenen zijn volle jaarwedde {f 400) als pensi oen. toegekend. In de plaats van dézen en den be ambte Herschoe, die ontslag heeft ge vraagd, zal een bode worden benoemd, die twens nachtwaker is te Ovorveen, op een jaarwedde van f 500. PUNT 11. Wegens de uitbreiding der gemeen,t* ook uitbreiding noodig van de bewa«- king des najehts. Na drie uur of hall vier is er geen bewaking meer. B. een W. stellen dus vcor. een nachtwaker meer aan te stellen voor Bloemendaal voor 11 tot 31 en twee. om den nacht dienst na halfvier te Bloemendaal e* O verveen voort te zetten. Op voorstel van den heer TER HOFFSTEEDE wordt besloten', dit te behandelen bij de begrooting. PUNT 11a. Ingekomen is het gemeente-verslag, dat ter visie zal worden gelegd! voor de leden. PUNT 12. Voorstel, namens den wethouder Eldering, tot het verleen e* eener gratificatie van f 25 aan de* ambtenaar ter secretarie Van dter Flier, did gedurende- djo ongesteldheid' des burgemeesters en van den eersten amb tenaar, op zeer loffelijke wijze al hefc werk alleen heeft gedaan. De heer TER HOFFSTEEDE acht dit te weinig en stelt f 50 voor Dit wordt goedgekeurd. PUN i 13. --ededeelingen en ingekomen stuk ken. Voorstel van hefc hoof dl der school te Bloemendaal, om óf die school doom verbouwing beter geschikt te maken, voor lager onderwijs, öf door een uitge breider verbouwing ook voor uitgebreid lager onderwijs. Op verzoek van den heer ROUWENS zal dit stuk bij d!& leden aanhuis ter le,zing worden gezonder^ Ingekomen is een adres van de hoof den der scholen, om verhooging hum ner jaarwedde (thans f 1200) opdaW deze meer in overeenstemming zij met den levensstandaard te Bloemendaal e* met de traktementen elders. Ingekomen is tevens een adres vafe de andere onderwijzeres etn van die onderwijzeressen aan de lagere .scholen alhier om voortaan hunne bezoldiging (die thans f 600 is) te regalen naai- be kwaamheid en dienst.tijd; het. aan- vangstraktement te bepalen op f 600, een toelage bij verkrijging d'er hoofd- acte te verleenen van. f 100 eu boven- alsmede zwarte, witte en gekleurde Henneberg-Zijde van. 45 ct. tot f 14,65 p. Met. effen; gestreept, geruit, gewerkt, damast enz. (ca. 240 versch. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins enz.). Damastzijde v. 75 ct.14,65 Balzijde v. 45 ct.14,65 Zijden Bastkleederen, p. robe f8,6542,75 Grenadine-Zijde 65 9,35 Foulard-Zijde bedrukt 65 ct.3,35 Bengaline-Zijde f 1,206,45 per meter. Zijden Arm bres, Monopols, Cristalliques, Moire antique, Duchesse Prineesse, Moscovite, Mar- eellines, Zijden stof voor gestikte Dekens en Vlaggen enz. enz., franeo en rrlj van invoerrechten in hnis. Stalen en Catalogus ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland. a A w j I U UlS* OUI1C11 CU V/dUdWgUd UlUUIC^aallU. IJ VIU l/C 1 UI iCXJ-'Ul IU ilCVcll lilTilOCllalIU.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 2