NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. to Jaso-gnimj, IBS 4886 HAARLEM'S DAGBLAD A T=10TSriSr^rM:ElIS]"TSFB,I J"S Voor Haarlem per 8 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 8 maanden1.80 Prance door het geheele Rijk, per 3 maanden„1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post0.371/2 Directeur-Uitgever A "nVSTRTBISTTIËnsr: V;ui 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentlen worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad" verschynt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Vet uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DB LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prjjs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer f 0,15; Reclames per regel f 0,80. voor mt blad in den omtrek zynBloemendaal, Santpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, KandpoortHeemstede, J. LEUVEN,bjj de tol; Svaarndan, C. HARTENDORPZandvcori, G.'ZWEMMER Velsen, W. J. RUIJTERBeverwijkJ. BOORNS; Hiüegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Aoonnementen en Advertentiën aan. Weekblad voor de Jeugd. Aan hen die daarop zyn neord, wordt hierbij verzonden No. 23 van het Weekblad voor de Jeugd. Dit keurig geïllustreerde weekblad, Doder redactie van den beer F. H. ren Leent, bevat in dit nummer Moedertje spelen. Uit bet leven van Guido Reni. De kinderen en de kikvorschen. Hoepelen. Struisvogelveereu. Lessen der ervaring. Allerlei. Aardrijkskundig Raadsel. Antwoord op het Raadsel. Wolven en Zebra's. (Elk No., groot 8 bladzijden, bevat tal van fraaie, gekleurde platen en een voor kinderen alleraardigsten tekst. De prijs per 8 maanden is slechts 60 Cents.) NABETRACHTING van den GEMEENTERAAD Men kan niet zeggen, dat er niet zwaar gewerkt wordt aan de belasting op de publieke vermakelijkheden. By de begrooting is de zaak voor 't eerst te berde gebrachteen maand of wat geleden is' er een voorstel van Burge meester en Wethouders gekomen, zóo ingewikkeld, dat een mensch wel res pect moest krygeu voor de moeite, die daaraan besteed was. Toen zou het beginsel worden uitgemaakt. De stemmen staakten. In de laatste ver gadering werd het met een paar stem metjes meerderheid aangenomen en nu men zoo oppervlakkig denken, dat de zaak in orde is. 't Lijkt er niet naar. Nu beginnen de moeilijkbeden eeist goed. Eerst was er het voorstel van B. i W., dat ik ingewikkeld noemde en dal de heer Waller eenvoudig vond, een verschil in beoordeeling, dat na- taurlijk wel zal liggen aau 'sheeren Wallers grootere scherpzichtigheid. Toch kreeg by van de raadsleden geen steun. Misschien vonden zij de «rekening naar verschillende stelsels a, b. c enzoo 'oort, ook wel. te inge wikkeld misschien ook wel al te eenvondig. Hoe 'took zy, bet voorstel van B. en W. viel als een kei, alleen de heer Waller stemde er voor en de heer de Kanter, die nog wel uitdrukkelijk gezeid had, dat hij voor het voorstel zou stemmen, liet zijn collega in den steek. Nu kwam het voorstel Scbürmann aan de orde, maar ook dat ging zoo maar niet er door. Wie er plezier in heeft moet maar eens in het raads verslag naiezen wat er alzoo over een kleine redactiewijziging te doen kan wezen. Elk bezwaartje werd met angst aangekeken, zooals een mier als ze tegen een keisteen stuit, in zichzelf denken moet: „hoe kom ik over dat rotsblok heen." De zaak was eenvoa- dig deze, dat de heele behandeling niet van harte ging. De Raad bleef on verschillig en werd voor de zaak koud nog warm. Wanneer de beer Schür- mann nu de vader van het kind kan worden genoemd, dau waren de andere leden van den Raad en de burge meester voorzeker de stiefmoeders. Ik zal niet beweren, dat de vader dapper streed voor zijn kindde ver dediging van den heer Öchürmann was 1 tamelijk slapjes. We hoorden argu menten noch cijfers, misschien ook al wel een gevolg van de algemeene ver- veling, die den Raad bij deze be- 'sprekii.g bezielde. Het kind scheen j dan ook vrijwel op sterven te liggen, j toen de buren er zich mee bemoeiden. En van dat oogenblik af was zijn doodvonnis geteekend. Nog onlangs i zei Fidelio, dat niemand zooveel kin- i deren heeft vermoord als de buren. I Die welwillende buurman was de j heer van der Merscb, die in den Raad naast den heer Schürraann zit. In zijn ijver om het kind van den buurman te koesteren heeft hij het feitelijk doodgedrukt. Met andere woorden er bestond, toen op voorstel van den heer van der Mersch alle vereenigiDgen buiten de belasting vieien, voor de heele belasting geen reden meer be staan. Wat zal men oog gaan belasten dq nagenoeg alles vrijgesteld is, de i ledenconcerten van Trou moet Biyc- ken, van de sociteit Vereenigtug, van het Brongebouw, van de Bachver- ieeniging, vau Toonkunst, van Zang jen Vriendschap, van Zanggenot, van Haarlem's gemeDgd koot, van Cecilia, j van JaD Albert Ban(wil men er i nog meer wat schiet er, zeg ik, nu nog anders over, dan de voorstellingen 'in den schouwburg, de populairre j kwartjes-coDcerten van Kriens en een enkele soirée musicale van Messchaert I of Orelio Niemendal, j Blijven al deze uitzonderingen ge handhaafd, dan zal de opbrengst van de belasting op de openbare verma- kelykheden in centen kuunen worden uitgerekend. Dat lawaai om een pan- uekoekIn de volgende vergadering zal de behandeling van de zaak wor- deo voortgezet. Blijkt er dan geen kans te wezeu om de bovengenoemde vereenigingen, die door de voordeur de verordening zijn uitgewandeld er door de achterdeur weer in te krijgen blijkt, zeg ik, daarop geen kans te wezen, dan zal de Raad goed doen met de wenk van den heer Sneltjes op te volgen de de heele belasting te verwerpen. Veel meer belangstelling dau voor deze quaestie legde de Raad aan den dag voor de benoeming van vijf leden van de Commissie voor de bezwaar schriften inzake de plaatselijke direc e belasting. Van de vyf aftredende leden verklaarden er twee, geen herbenoe- miug te zullen aanvaarden. Ben ik ver van de waarheid wanueer ik veronder stel dat dit was, omdat de commissie groote moeilijkheden voorziet? Nu door de nieuwe verordening de inko mens beneden f 3000 zooveel harder geraakt worden dan vroeger, zullen nit den aard van de zaak velen die in deze categorie vallen, een poging doen om het bedrag van hun inkomen verlaagd te verkrijgen en staat der commissie deshalve een zee van werk te wachten, van ondankbaar werk, want zij zal de meeste van deze recla manten ongetroost tiaar huis moeten zenden. Ik kan mij begrijpen, dat de heeren Tjeenk Willink en Sneltjes, die tegen de nienwe verordening heb ben gestemd, dat werkje nu gaarne eens aan een ander overlaten, ja ik zou er m\j niet over verwonderd heb ben, wanueer ook de heeren Leupen, Sabelis en van Thiel een herbenoeming hadden afgewezen, omdat zij zich ook tegeD deze verordening hebben ver klaard. Dan zou de geheele commissie daarmee hebben geprotesteerd tegen een verordening, die door haar is afge keurd door baar, die beter dan iemaod instaat is, de draagkracht van de belastingschuldigen te beoordeelen. De heeren Nieuwenhuijzen Kruse- man en Speelman zullen dan ook van bun nieuwe functie, naar ik vrees, weinig genoegen beleven. Veel min der dan, naar ik hoop, de gemeente beleven zal van haren nieuwen ad junct-archivaris den heer Heshuijsen. We zijn in Haarlem nogal sleetsch op onze adjunct-archivarissen in kor ten tijd hebben we den heer Enschedé en den heer Wildeman versleten. Laat ons ou een beetje zuinig zyn op den heer Heshuijsen. Zou ik, zoo langs mijn neus weg, eens mogen vragen hoe het komt. dat we telkens een nieuwen adjunct-archi varis noodig hebben STADSNIEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem2 Juni 1899. Te Amsterdam slaagden Donderdag voor de acte lager onderwijs de dames A. Roeloffsen en J. gardus, alhier. L. C. S. Schre- Naar wjj vernemen gaat het met den verkoop der entréekaarten voor het Hiipiscb feest en Bloemencorso, die tegen verlaagde prijzen verkrijg baar zijn, zeer naar weuscb. Voor belangstellenden, die zich nog van dergeljjke kaarten willen voorzien, is het niet overbodig mede te deelen, dat deze vóórverkoop hedenavond te 10 nur wordt gestaakt en daarna alleen kaarten tegen de verhoogde prijzen aan den ingang van bet ter rein verkrijgbaar zijn. Hartenlust. Donderdag 1 Juni is het buiten Hartenlust te Bloemendaal, vroeger beboorende aan mevrouw Borski, in eigendom overgegaan aau het consor tium, dat wjj onlangs noemden. De voorbijganger kent de breede laao, die van den straatweg af toe gang geeft tot de piaats. Aan 't eiude van de laan draait deze links en voert recht op het huis aau, dat met zjju ruime veranda en lichte kleur een aangenamen indruk maakt. Solide ge bouwd als het is, kan bet, zonder verandering, voor het beoogde doel (hotel-pension) in gebruik worden ge maakt, behoudens natuurlijk het meu bilair. dat geheel vernieuwd zal wor den. Overoude kastanje boomen, die men niet omvatten kan, geven voor het huis volop schaduw Zeldzaam rijk is trouwens op het geheele landgoed de overvloed van hoog opgaand geboomte en van majestueuze lanen. Zoo dicht is overal het lommer, dat de wande laar op het buiten, langs bet hek aan de voorzijde wandelende, den straat weg ternauwernood kan zien. Hierbij zij in 't voorbijgaan opgemerkt, dat het buiten aan den straatweg een i breedte heeft van uiet minder dan ;400 meter. I Met een vluchtig bezoek is het niet mogelijk van bet buiten een volko- j men indruk te krijgen. Het is rijk aan fraaie kijkjes en mooie doorzich- jten en aan sierlijke waterpartijen. Uitgestrekt zijn de boomgaard, de moestuin en de bloem kweekery. Tal van vruchten rijpen er in de kassen, zelfs (in den overtuin) ontbreken aar dappelvelden niet. Men treft er een tennisbaan aan, zoogoed als een ijskel der en groote kippenhokken, zoowel als een boerderij. Wanneer een klui zenaar op dit prachtig landgoed kwam te wonen, dan zou hij, zonder een stap buiten het hek te doen zoowel voor zijn levensbehoeften, als ter bevrediging van zijn wenschen naar natuurschoon, er alles bijeen vinden. Maar het is niet bestemd voor een kluizenaar inte/endeel eerstdaags 1 zaal het publiek er wordeö toegelaten. Niet ver van het huis zal Met stationne tje van de lijn der Hol I. Spoor worden gebouwd en zeer dicht by het bosch achtig deel van het buiten ligt de spoorlijn, feitelijk door de bezitting heen, daar ook landerijen aan de over zijde van de lyn daartoe behooren. Niet bet minst aantrekkelijk ge deelte van de bezitting is het over- bosch, dat uitkomt aan den straatweg en het Bloemendaalsche bosch. Men moet dat plekje gronds van zes hec taren gezien hebben in het zo- merzonlicht, om te begrijpen welke wondermooie plekjes en kijkjes daar te vinden zijn. Hier is ook nog hoog en laag terreiu. Naar men weet is het geheele be- j zit tezamen niet minder dan 40 hec-1 taren groot. De plannen der eigenaars hebben weliswaar nog geen vasten1 vorm aangenomen, maar het voorne men bestaat, het huis ten spoedigste als hotel-pension in te richten en: I verder stukken, <.oowei van het bai- ten zelf als van den overtuin, voor den bouw van villa's te verkoopen. j De plaats is keurig onderhouden, de tuinbaas is er dagelijkcCli bezig met een tiental onderhoorigen. Wie kaus heeft om een toegangskaart te krijgen (eerlang zullen ze voor vrien den en bekenden der eigenaars te verkrijg n W0) doet wel, met er eens een kijkje te nemen. Hy zal zich den tocht niet beslagen. bracht den jongen naar het politie- burean in de Smedestraat alhier. 1 Dienstboden, die een goeden dienst zoeken, hebben door een advertentie In Haarlem's Dag blad daarop de de twistende mogendheden zal worden benoemd en daar de Britsche regee ring tegen deze bepalingen geen be swaar heeft, zullen zij ongetwijfeld worden aangenomen, Het Amerikaansche voorstel van scbeidsrechtelyke tusscheakomst werd op de vergadering zeer gunstig ont vangen en met algemeene stemmen werd een besluit genomen, waarbij deze aangelegenheid naar de confe rentie werd verwezeD. De veehouder van Bruggen in den Haarlemmerhout, onder Heemstede, betrapte Donderdagavond om 8 uur, een 16 jarigen jongen op het stelen van eieren uit een eendeunest naby zyn hooischelf. Een agent van politie, die ter assistentie werd geroepen, Atjeh. By het departement van koloniën is het navolgend telegram ontvangen uit Atjeh van 1 Juni Generaal van Heutsz is naarPedir uitgerukt voor bet maken vau eene excursie laags de Noord-en Oostkust. De vredesconferentie. In de tweede commissie heeft Rus land voorgesteld, de Dom-Dora-kogels af te schaffen. De Engelsche verte genwoordigers verklaarden, dat Enge land daar niet toe over kon gaan. De commissie die, onder voorzitter schap van mr. Asser, regelen voor de verpleging van gekwetsten en zieken in den zeeoorlog behandelt, heeft weder vergaderd. Nadat in de vorige bijeen komst alles was behandeld dat op de vaartuigen betrekking beeft, beeft de commissie zich bezig gehoudea met de drie andere groepen van bepalin gen, ui. die omtrent bet personeel der hospitaalschepen, degewonden, zieden en schipbreukelingen zelvon en einde lijk met eenige algemeene bepalingen. Het laat zich aanzien dat het teu slotte zal gelukken overeenstemming omtrent deze uit een humanitair oo - punt zoo gewichtige regeling te ver krijgen, waarnaar gedurende meer dan 30 jaar (r eds in 1868 (reeds is men aan de onderhandehugen begonnen) te vergeefs gestreefd is. Over de arbitrage-voorstellen, welke ter vredesconferentie zyn ingediend, deelt de „Daily News" bet volgende mede De algemeene indruk der leden is, dat er een compromis tot stand zal komen tusschen de voorstellen van Rusland en Amerika. Als ik spreek van bet Amerikaansche voorstel, dan moet daardoor niet worden verstaan, dat dat voorstel in eenig opzicht to gen het Britsche gekant is. In de groote trekken zyn beide volkomen dezelfde. De Amerikanen schijnen echter eenig gewicut te hechten aan een paar punten, waarin bon voorstel verschilt van het Engelsche, by voor beeld in het aantal rechters, dat door Academische examens. Groningen. De candidaat in de godgeleerdheid, de heer G. Stoel, slaagde voor het kerkelijk voorberei dend examen. Bevorderd tot arts de heer D. de Vries Reilingb, docts., geb. te Gro ningen. Verbetering Noordzeekauaal. De commissie van rapporteurs voor bet ontwerp tot verbetering van het Noordzeekaoaal heeft gisteren een vergadering gehoudeö. Het ontwerp is gereed verklaard voor openbare beraadslaging. Rijkstollen. In hare memorie van antwoord op bet ontwerp tot afschaffing derryks- tollen rangschikt de Regeering de vrijmaking van het verkeer onder de door baar beoogde hervormingen ten behoeve van den kleinen man Zy ziet in het voorstel geen onbillijkheid jegens de streken die er weinig voor deel van genieten De wet wil zooveel mogelijk gelijkheidzelfs hebben de Drentsche veenderijen voordeel van de afschaffing. Beperking der afschaffing tot de landstallen ware zeer onbillijk, en ook volhardt de Regeering in de meening dat havengeldheffingen in de afschaffing moeten dealen. De Rygee- ring liet varen het denkbeeld van Staatsuitkcoring voor de weg vak ken Arnhem—Bavoortschebrug en Deven ter— Zntphen—Prnisischen grens ter vervanging van de tolopbrengst. De Regeering erkent de verplichting der voorzieuing van bet lot der tolgaarders op met geldbeleeniugen bezwaarde Rijkswegen. Moord. In Almeloo is Donderdag gevanke lijk binnengebracht de boerenknecht H„ van Vriezeveen. die de wed. B. aldaar vreeselyk verwond heefr. H. was vroeger by de weduwe knecht en had zich trouwplannen met, haar in bet hoofd gehaald. Zy wilde daar van niets weten, zond hem weg en nam een anderen kuecht. Uit wraak zucht drong liy daarop haar woning binnen en sneed baar den hals bijna geheel af, zoodat men voor haar leven vreest Meu schrijft van Schiermonnikoog d.d. 31 Mei aan het Hbld.: De bekende anarchist Cohen, die zich dit voorjaar alhier heeft gevestigd, was gisteren met een revolver in zijne kamer aan 't schijfschieten. Het vuur- FEUILLETON. Naar het Engelsch van Mrs. HUNGERFORD. Een gemompel van bewondering gaat door de aanwezigen bij het zien van. de liefelijke verschijning; en ofschoon oj zeer bleek ziet, wat bij een ander als b'n fout aangemerkt zon kunnen wor den, misstaat het haai' niet er is in waarheid niets wat in staat is aan. haar schoonheid te kort te doen. Zij is even schitterend! gekleed als zij tocoi is; met allen die haar verwelko- ®on wisselt zij een vriendelijk woord'. Maar een der gasten ontzinkt alle Bioed bij het zien van Lovice. Godfrey wmbert die zooeven met een dochter san een baronet, die haar tijd gehad «eft, danste verbleekt bij Lovice's bin- icnkomst. Dat zij op het bal zou ver fijnen wist hij, maar hij had mis- fien niet gedacht dat zij er zoo zou ntzien mooier dan ooit en achkan fct zijn, zoo zorgeloos en gelukkig! Melt een. klap slaat hijl den waaier van zijn d'ame dicht en haar zijn arm biedend lei dit hiji haar naar een aan grenzend vertrek; het. kan hem niet schelen waar hij naar toegaat als hij: maar buiten het bereik van die mooie, lachende oogen komt. Zoo gebeurt het dat Lovice, ofschoon zij nu en dan bezorgd om zich heen blikt, hem niet ziet. „Wat is zij mooizegt Lou onwille keurig tot Digby. Zij staan half verborgen in een der diepe vensternissen. Hun huwelijksvol trekking is tot Lovice's terugkomst- uit gesteld en zal nu binnen weinige dagen plaats hebben.; van a.vond bevat juf frouw Crichton's balboekje een lange rij D's. „Ja," zegt Digby aarzelend. „Maar vindt je niet dat zij er ziek uitziet, Lou en geloof je dat zij: met al haar vroolijk- hedd gelukkig is?" „GelukkigODigby het kan niet an ders! Wel, kijk nu eens naar haar, ter- w zij met Lord Ravensworth praat. Zij lacht zelfs om zijn aardigheden. Ik geloof niet. dat er iemand gelukkiger uit kan zien dan zij." „Ja... ja; dait geloof ik ook wel. En toch komt het mij voor alsof zij nooit weer de oude Lovice zal worden." „Och, zeg diaifc niet. Digbyantwordt Lou biji wijze van troost haar arm door dien van Digby stekend. „Ik geloof niet dart; zij verdriet heeft. Jim is zoo'n bijr zonder goede man, zij moet Lambert wel vergeten hebben." „de bent mij tot grooten troost, Lou en ik dlenk dat jij wel gelijk zult heb ben maai' daar ik dien kerel niet van hier kan verwijderen doen wij beter hem te ignoreeren. Ga mee naar den tuini en kibbel wat met mij." „Foei DigbyJe weet wij hebben niet gekibbeld sinds..." „Een week geleden! dus wordt het. oog tijd Ik..." maar de rest van den j zin gaat in de avondlucht verloren, als zij den .siteenen tra.p naai' den. tuin af dalen. Intusseheöi speelt Lovice, met een door wanhoop verteerd hart, haar rol. Zij lacht, praat en danst met- zulk een goed geveinsde vroolijkheid dat zelfs haar beste vrienden zich om den tuin J laten ledden. Digby is naar 't schijnt; die eenige die er iets van bemerkt. j Maar eindelijk komt er ontspanning. De wals is voorbij en zij; zit nu met haar cavalier, die haar dezen avond voor 't eerst, werd voorgesteld, in een der schemerig verlichte bijzalen. Zij voelt zich akelig zwak en verzoekt haar danseur een glas champagne te halen, voornamelijk om even alleen te zijn, en op adem te komen, na de inspanning die haar trots van haar vereischte. Een Lambert... is hij toch niet geko men Zij voelt geen verademing bij die gedachte, neen. Zij is zelfs bitter teleur gesteld. Als zij hem slechts toonen kon dat zij niets meer om hem geeft en hem zeggen, hoe... hoe gelukkig zij is. Krampachtig klemt rij haar vingers om haar waaier. Dan hoort rij voetstappen naderen. Haar cavalier keert zeker reeds terug. Zij plooit haar lippen tot een onverschil lig Lachje om... kapitein Lambert te begroeten. Ilij sluit de deur achter zich toe en treedt met een doodsbleek gelaat op haar toe. Een oogenblik wankelt rij, maar in het half duister kan Lambert dit niet zien. „Gij hier?" vraagt rij dan met opge trokken wenkbrauwen, op verwonderd en volmaakt onverschilligen toon. Hij antwoordt haar niet terstond het is hem niet mogelijk een woord uit te brengen. „Ja. ik ben t", zegt hij eindelijk. „Ik kon de verzoeking niet weerstaan om al was 't slechts een koel woord van u te ontvangen." „Een koel woord? Dat zult giji niet hebben," zegt rij vriendelijk. „En daar enboven rijt gij mij eerst een woord ter verwelkoming schuldig. Zijt gij niet van plan het uit te spreken Zij riet hem met vroolijk lachende oogen aan. Weer zwijgt hij de verbaring over haar onverschilligheid maakt hem stom. Het zou hem niet verwonderd hebben als zij hem niet had willen herkennen een koele ontvangst verwachtte hij maar geen oogenblik was 't bij hem op gekomen zoo'n vroolijke, bijna: vriende lijke Lovice te ontmoeten. Zijn oogen rusten op liaar gelaat als is hij niet in staat ze van haar af te wenden, zóó geboeid is hij door haar schoonheid en tegelijkertijd verpletterdI bij de herinnering aan al wat hij verlo-j ren heeft. „Wel," vraagt Lovice eindelijk, ,waor-1 om staart gij mij zoo aan Bon ik in mijn voordeel veranderd of niet?" vraagt rij op oen spiegel aan den tegenovergestel- den muur toeloopend. „Jim," vervolgt rij vroolijk, „vindt dat ik er liever uit zie dan ooit Hij heeft deze japon in Parijs voor mij uitgekozen. Jim heeft zoo'n goeden smaak." Liefkozend' strijkt rij over de mooie brocada Deze kleine beweging maakt Lambert wanhopig en dwingt hem do vraag te doen, die hem voortdurend bezighoudt. „Lovice, roept hij. met heesdie stem, .wat bet eekent dit alles? Heb je dan het verleden vergeten ben je ge lukkig „Gelukkig? behoeft gij dat nog to vragen? Zij buigt zich voorover, haar handen om haar knieën geslagen en een bijna overmoedig, vroolijk lachje om de lip pen. „Zie ik er dan niet naar uit Hebt ge mij zoo vergeten, dat gij dat niet meer weeit V' „Toch dacht ik..." „Ge moet zulke gedachten uit uw hoofd zetten. Ik ben gelukkig, innig ge- lukKig. Wol," lachend' het is de natuurlijkste vroolijke lach - „wat dacht gij dan? Dat ik mij om uwentwil ongelukkig zou maken ..Ik dacht," antwoordt Lambert haar handen grijpend en ze vasthoudend, „dat de herinnering je tenminste bijge bleven zou rijn. Ik kan maar niet ver geten. Maar gij..." „VindJt gij 't Diet dwaas hierover te spreken Terwijl rij dit zegt trekt rij kalm

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1