zich op den bepaalden tijd van het daarvoor noodige voorzien, doch de verwachte gasten z 'n niet verschenen. "Vermoedelijk heeft men zich een flauwe grap tegenover Dicks ver oorloofd. Door den keurmeester Yan de Wa teren is heden by den paardenslachter Schornagel aan de Burgwal het vleesch van een gestorven paard af- ffekeurd, afkomstig van het Kaarse- adeveerhet is op de gebruikelijke wijze onder politietoezicht voor de consumptie onbruikbaar gemaakt. De gezusters Berbé, te Voorhout woonachtig, deden Zoudagmiddag bij de poiitie aangifte dat hare portemou- naies waren gerold, G gulden en 2 gulden inhoudende, terwijl zij zich bevonden onder het publiek op den Schoterweg tijdens het Hippisch feest; ook zon op het feestterrein een heer zijn portemonnaie met ruim 70 gulden zijn oGtrold. De politieagent Umans ontdekte Zondagavond omstreeks 8 uren in do woning van den bloemist M. van Or den in de Kamperstraat no. 44 een begin van brand. Zijne aandacht werd getrokken door rook. die uit het dak- sloeg. De ouders hadden twee kinde ren van 7 en 12 jaren thuis gelaten, en de jongste was op den zolder zijne les gaan leerendit knaapje schijnt met lucifers te hebben gespeeld, althans plotseling stond een ledikant in brand. Het vuur werd door middel van eenige emmers water gebluscht door den politieagent met behul p van eeL aantal buren. De schade bepaalt zich tot het beddegoed en het ledekant. Do heer L. van der Have zag Zondagmiddag in de Gaetstraat voor zyn woning een slang kruipeD, die door hem met een stokslag bewuste loos werd gemaakt. Het dier bleek ongeveer 80 centimeter lang te zijn. Men vermoedt dat het afkomstig is uit den tuin van den heer Bakker aan den Zjjlweg, waar het vorige jaar twee niet gevaarlijke inlandsche slangen uit een herbarium ontsnap ten, waarvan er slechts een terugge vonden werd. M. C. Snijder van bier, by de justitie niet onbekend, is nu weder gearresteerd te Rotterdam en over gebracht naar het huis van bewaring, als verdacht van medeplichtigheid aan den diefstal van twee paarden onder Aalsmeer. Den lsten Juni j.l. was het feest in het Ned. Herv. Weeshuis alhier. De heer B. Serné Jr. vierde ziju 25-jarig jubileum als onderwijzer aan de school aldaar en tevens gaf de binnenvader, Br. C. de Cock, zijn huwelijksfeest. Des namiddags ten H/i ure werd den jubilaris, in tegenwoordig heid van regenten, suppoosten en weezeD, door den heer F. M. baron van Lijnden, uit naam van regenten en regentessen, geluk gewenscht en hem als blyk van waardeering een schrijf bureau met stoel aangeboden. Zicht baar aangedaan, bedankte de heer Seruó voor het gedurende al dien tijd in hem gestelde vertrouwen en hoopte, dat hem nog tal van jaren by hel te geven onderwijs diezelfde medewer king, weike hy tot nu toe van allen ondervonden bad, te beurt mocht vallen. Na afloop van deze plechtigheid nam het feest een aanvang, bestaande in verschillende spelen, die door de jongens, meisjes en kinderen op de binnenplaats werden uitgevoord en waarvoor verscheidene pryzen beschik baar waren gesteld. Ten 5 ure giug men aan tafel en nadat allen zich te goed hadden gedaan, werd eene ge zamenlijke wandeling onderoomeu. Ten 7 ure kwatu men weder io het gesticht terug en worden allen in de groote zaal vereenigd. Bij hei binnen treden van den binnenvader en den ouderwijzer werd hun door de weezen een welkomstlied toegezongen. Daarna nam een der oudweezeu bet woord om den heer S., uit naam der weezeu, als blyk van dankbaarheid voor zijn onderwijs eene lamp aan te bieden. Nadat de jubilaris een woord van dank tot de weezen bad gericht, werden de feestelykhe ;en voortgezet en in tegen- woor dgheid van regeoten, regentessen en vele genoodigden, gaven ie jongens, meisjes en kinderen verschillende voor drachten ten beste. Deo gai.schec avond heerschte er eene vroolyke stemming en nadat nog ter eere van den binnenvader eeu lied was gezongen, ging ineu ongeveer middernacht zeer voldaan ter ruste. Door den rijksveldwachter De Man werd Zaterdagm ddig in de Haar lemmerboot een scharenslijper gear resteerd, die in bel Algemeen Politie blad was gesignaleerd wegens hech tonisstraffen, waartoe by wegens openbare dronkeuscliap en politie- overtreding was veroordeeld. Hy werd naar het huis van bewaring overge bracht en zijn hond bekwam logies aan het politiebureau. Do adjunct-inspecteur van politie Keuipers had Zaterdagmiddag hei ongeluk met zyn rijwiel op de Dreöf te vallen, waardoor hy een wonde aan het voorhoofd en dea neus bekwam en de rechterpols bezeerdehy werd door den heer v. Genderen Stort verbonden. Naar de „Haarl. Ct." verneemt heeft de heer F. W. van Eeden ontslag gevraagd als algemeen secretaris- penningmeester van de Nederlandscbe Maatschappij ter bevordering van Nijverheid, en is hem dit, in de Vrij dag gehouden vergadering van direc teuren, verleend met ingang van 15 Juli. De heer Vau Eeden blijft direc teur van de beide Museums op het paviljoen. Zaterdagmiddag werd de dienstbode van eeu familie op de Ged. Oude Gracht alhier uit de woning van haar meester waar, zij eerst sedert eenige dagen in betrekking was, naar het politiebureau gebracht. Hare vorig" meesteres had namolijk bij de politie aangifte gedaan, dat zy na het ver trek van die dienstbode van de kame raad van deze had vernomen dat zy vroeger eenige zakdoeken had zien liggen onder het bed van de thans vertrokken dienstbode en men dacht dat die wel van haar meesteres kon den zijn ontvreemd; nader bleek ook dat mevrouw een paar gedragen kou sen kwyt was. Uit bet iDgesteld on derzoek bleek, dat het meisje twee zakdoeken in bezit had, die hoewel ongemerkt, met beslistheid als die van de vorige meesteres werden herkend, doch het meisje ontkende die te heb ben ontvreemd. Door den agent-rechercheur v. Halst zijn met den politieagent v. Delden uit Alkmaar alhier gearresteerd J. F. Tain man, van beroep koopmau en G. Oudshoorn, van beroep sjouwerman die in den nacht van Donderdag op Vrijdag te Alkmaar van de kalkfa- briek van den heer W. F. Stoel, drie zinken vergaarbakken met daar by behoorende afvoerbuizen en eenjaag- lyn hadden ontvreemd. Het zink werd by een koopman alhier in beslag ge- uomen waar het voor f 3 50 was ver kocht. De beide verdachten werden ge vankelijk naar Alkmaar getranspor teerd. Hedenmorgen omstreeks 6 uur is aan de Houtmarkt uit het Spaarne opgehaald het lijk van de 66 jarige vrouw Koster, wonende aan de Papentoreuvest, die den afgeloopen nacht de echtelijke woning verlaten had. Door de agenten-rechercheurs Mis set en van Zomeren is Zondagmiddag de bierhnishouder W. Bosch in de Frans Halsstraat bekeurd wegens den clandestienen verkoop vau slerkou drank in het klein deze had klaar blijkelijk verwacht dat de politie het dezen dag te druk had om op derge lijke overtredingen te letten. Een kinderloos echtpaar alhier had in Februari een aanvallig meisje van 4 jaren als pleegkind aangenomen het werd tot dien tijd verpleegd by een familie te Amsterdam, die het op een leeftijd van 6 maanden bekomen {'.ad uit een shelter van het Leger des Heils te Hillegersbergbij ad vertentie in „de Oorlogskreet" waren daartoe gegadigdeu opgeroepeo. Later liet de moeder, die het kind iu den shelter had gebracht, niets meer van zich hooren. De vorige pleegmoeder had dezer dagen bij een bezoek aan her kind den indruk gekregen, dat het wat streng werd behandeld, althans het spoorde nu te Rotterdam demoe der op die inmiddels was gehuwd en wist haar onder dat voorwendsel te bewegen hare rechten op het kind te doen gelden. De tegenwoordige pleeg ouders werden na Zaterdag genood zaakt het kind af te geven en bet een onzekere toekomst te gemoet te zien gaan. a i tt IS E N L n D. HAAG3CHE BRIEVEN. Wanneer men zoo de bladen van ver schillende richting raadpleegt, moet men wel tot de conclusie komen, dat onze Regeering in den laatst en tijd' nog al eens daden heeft verricht, die tot critiek gereede aanleiding gaven. De benoeming van den. heer Roose boom tot gouverneur-generaal van Ned.- Indië, van een wel energiek en bekwaam man, döch dia nimmer in Indië was, noch ook van de Indische bestuursin richting speciale studüe bleek te hebben gentoakt, is een onderwerp, en een dankbaar, voor do komende behande ling der Indische begrooting, in Sept. Daarvan houde men rich overtuigd. En op de entiek te dezen aanzien behoeft niet te worden vooruitgeloopen. Zeer royaal is men met de critiek geweest inzake het geval-Bredius, hoe wel daarin door den Minister nog geen beslissing is genomen en het door hem geïnspireerd orgaan, de Zutphensche Ct. een oplossing heeft doen voorzien die de groote massa, en ook de in het ge schil betrokken partijen zeer goed] be vredigen kan. Een dier partijen, do referendaris do Stuers, heeft zich vrij bitter uitgelaten in een interview niet een Dagblad-reporter. Wat miji getrof fen hoeft is de poging om d!r. Bredius min of meer als ontoerekenbaar voor to stellen zeker de gemakkelijkste manier om zich van een tegenstander to ontslaan. Dr. Brediua wordt maar steeds, en steeds zonder bewijs, een prikkelbaar en recalcitrant man ge noemd, terwijl de heer de Stuers van zichzelf verklaart, dat liij het 25 jaren lang met opvolgende Ministers zoo goed heeft kunnen vinden. Nu is dat maar zoozoo. En met zijn vorigen chef, dein vroegeren secretaai a-generaal Hubreoht, was de verhouding meest alls die van een poes en een hondje, die niet samen zijn groot gebracht. De in de afd. KL en W. van het Ministerie bewaarde minuten zouden vain die „vriendschap pelijke" verhouding het een en ander kunnen vertellen. Maar, om tot de Regeering en haar leden terug te keeren, men zou zoo ineenen, dat de Minister van Buiten- landsche Zaken wel een woordje van lof verdiendë voor zijn cordate houding te genover den gezant te Petersburg, die eenigszins liet woord waar maakt van een Duitsch Staatsman dat men ,,ge- samdter" kan wezen zonder „geschickt" te zijn. De gezant in quaestie zal zich, volgens particuliere berichten uit Pe tersburg. de ongenade niet te hard aan trekken. Hij is 18 jaren in Rusland geweest, heeft zeer weinig recepties ge houden en, daar het leven er niet zeer duur is, in vergelijking met andere Eu- ropeescho hoofdsteden, genoeg kunnen overhouden om een man in bonis te zijn. Men vertelt mij, dat lüj eenige jaren geleden voor geldbelegging ette lijke belangrijke perceelen in den Haag deed aankoopeo. Niet van hooren zeggen, doch uit ei gen inlichtingen ken ik de zaak, waar over de Minister thans hard gevallen wordt en tengevolge waarvan het bezit der juist verworven Turksche Osman ia- orde hem wel eenigszins zal worden ver gald. De lezer kent die affaire reeds het verbod om prof. Minas Tchéraz tofe te staan een conférence te houden over Armenië en dc Armeniërs, op den futi- len grond dat voor het vertoon en van lichtbeelden, „openbare vermakelijk heid'', poli tie-vergunning noodig was. Officieele en officieuse communique's hebben, een zwakke poging gewaagd om de inmenging van buitenlandschc zaken te ontkennen. Zwak, omdat die niet te ontkennen is. Ik stel daartegenover enkele feiten. De komst naar den Haag van afge vaardigden der Armeniërs, Jong-Tur- ken en Grieken uit Macedonië is de Porie een doorn in het oog geweest. Haar gedelegeerde, Turkhan Pacha, een oud1 man, Albanees van geboorte, heeft dat misnoegen zelfs weinig diplomatiek getoond. Allereerst liet hij;, om een. oogje op de afgevaardigden te houden, Diran Effendi uit Konstantinopel ko men, die voorgaf vertegenwoordiger te zijn van het blad „Sa-bah" te Konstan- tinopel, doch van wien iedereen weet, dat hij een der ambtenaren is van de civiele lijst van den Padisjah. Vervolgens trachtte hij van baron De Staal een afschrift te krijgen van het Memorandum dei- rmeniërs, te zor gen dat de gedelegeerde der andere na tiën dit niet in handen kregen en wist hij te bewerken, dat op de lijst dei- aan de conferentie gerichte petities, in het protocol der zitting opgenomen, die der Armeniërs niet werd vermeld Eindelijk is het iedereen opgevallen, dat hij tijdeus de soiree van den Engel sehen gezant, aan den vooravond van .l.n dag waarop de hoer Tchéraz zijn conferentie zou houden, niet van de zijde des heerem de Beaufort week. Te zeggen, dat Buitenlanösche Zaken geheel buiten spei hleef, gaat te moeie- ujker, omdat vanwege het departement, door bemiddeling van een Grieksch jour nalist^ den lieer Tchéraz de vriend- scnappelijke raad toekwam ,,de ne pas taper trop sur le Sultan" (niet te veel op den Sultan to liakken), wat d!eze niet alleen beloofde, doch op zijn eerewoord verklaarde uitsluitend historie en kunst, geen politiek, te zullen behandelen. Voeg daarbij de benoeming van den heer De Beaufort in de hoogste Turk sche orde enlaat ons van iets anders spreken. Ons badseizoen is weder geopend. Op liet podium in de irzaal zijn de „mu zikale zwaluwen" teruggekeerd de Ber- lijnsche Philharmonikers in al hun ar tistieke kracht en bekoring. Zij zijn ons welkom als de warme dagen waar naar we zoo verlangd hebben, want zij brengen ons de uitingen van die heer lijke kunst die geen enkel ontvankelijk gemoed koel kan laten. Warmte van buiten en van binnen wat kunnen we in ons wispelturig klimaat-je moer verlangen? H. A. GANUS Jr. De vredesconferentie. Omtrent de Zaterdag gehouden ver gadering van de speciale commissie voor bemiddeling en arbitrage der vredesconferentie, verneemt uien dat zonder belangrijke wijzigingen bet Russische bemiddelingsvoorstel is af gehandeld tot art. 12. By art. 13 komt de eigenlijke arbi trage quaestie ter sprake, do instel ling van een scheidsgerecht. Daarom trent zal eerst Woensdag de commis sie haar voorbereidenden arbeid voort zetten, die zal moeten bestaan in eene 8 imeusmeltiog zooveel mogelijk van de verschillende voorstellen. Men heeft echter reden om te dezen aanzien toenadering van alle zijden te ver wachten. De bekende Engelsche journalist W. T. Stead, die met den Czaarzelf een onderhoud heeft gehad over de Vredesconferentie en een propaganda- tocht voor hot denkbeeld door de vo irnaamate hoofdsteden van Europa heeft gemaakt, is nu als redacteur opgeire-ieu van een Kroniek van de Vredesconferentie, welke als bijvoeg sel van het „Dagblad van Zuid-Hol land en 's-Gravenhage" zoolaDg de beraadslagingen zullen duren verschij nen zal. Het eerste nummer bevat o.m. een ■plattegrond van de Oranjezaal in het Huis ten Bosch, aangevende hoe de vertegenwoordigers der mogendheden geplaatst zyn. Spoorweg-ongeluk te Vlis- singen. Omtrent het spoorwegongeluk te Vlissingen meldt de Midd. Ct. nog Zaterdagmorgen zagen wy, boe de tender, die Vrijdag nog hoog en droog tegen de bovenste deurposten zat, nu is bevrijd en teruggebracht op het terrein, dat by op zoo'n bizondere wijze verlaten had. Nu was het ons ook mogelyk meer nauwkeurig de ruïne op te nemen, aan deze zyde vaD den stationssrevel aangericht. De denr, waardoor het hollende stoom- ros zijn intocht hield, is natuurlijk geheel vernield, terwijl aan weerszij den groote gaten en scheuren zijn ontstaan in den maur, welke even wel door stevige stutten voor inzak ken is behoed. Ook aan do andere deuren is, waarschijnlijk door opge worpen splinters, groote schade aan posten en glasruiten aangericht. Wat do locomotief betreft, zij is, boven de verwachting van velen en ook van ons Zaterdagmiddag reeds verwijderd. Zy had zich diep in den grond van de restauratie'.aal gewerkt en groote planken en splinters staken aan alle zyden tusscben de wielen uit. Men was begonnen met de deerlijk gedeukte stoompijpen andere, op de locomotief aanwezige, losse deélen weg te nemen en daarna werd bet gevaarte gelicht. Een maclit van werklieden was daartoe aan den arbeid, terwijl ver schillende ingenieurs en spoorweg autoriteiten, die dadelijk per extra- trein Donderdagnacht uit Breda waren ontboden, het werk leidden. De schade is natuurlijk zeergroot, vooral aan wachtkamer en locomotief. De overkapping is ook, door het deuken van een pilaar, vry aanzienlijk beschadigd. Vrijdagavond werden de Iyken van den hoofdcondncteur en den conduc teur, die by de ramp het leven ver loren, per lijkwagen, gevolgd door familieleden en eenige conducteurs, van het gasthuis naar hunne woningen in de Kanaalstraat overgebracht. Heden had de ter aarde bestelling plaats. Nader wordt gemeld Bij hot spoorwegongeluk blyktnog omgekomen te zyn eene joDge dame. Het lyk werd Zaterdagavond gevon den by de opruiming van het verbrij zeld materieel. De dame zat met verbrijzelde bee- nen tusschen de kussens in het ineen- gedrukte postrytuig, waaraan eeEe dames-coupé eerste klasse vast was. Op baar lyk lag een massa hout en ijzer, vandaar dat het eerst onzicht baar was. De op zoo verschrikkelyko wyze omgekomen reizigster is gebleken te zyn zekere früulein Roth. Moord te Koewacht. De „Midd. Ct." meldt nader omtrent het drama te Koewacht: Het parket uit Gent en de ver dachte M. stapten Vrijdag voormiddag te negen uur aan het station te-Ste- kene af, waar een massa volk by een was gestroomd, vooral omdat vier gen darmen te paard van St. Nicolaas reeds van 7 uur af zich daar bevon den, meenende dat het parket met een trein op dat uur zou aankomen. Op den weg naar Koewacht begaf bet parket met den verdachte zich iu een paar woningen waar M. op 13 April met de vermoorde vrouw moet gezien zyn. Hierna ging men naar een boscb, op een paar minuten afstaud van de eemeente Koewacht, waar naar be weerd werd, eenige weken geleden een plas bloed en een veer van een vrouwenmuts gezien is. Tijdens bet onderzoek werd het boscb door de politie afgezet. Vervolgens werd M. naar Koewacht gebracht en, onder toeloop van een talrijke menigte bet huis van M. be reikt. Daar werd de verdachte gehoord, evenals een tiental getuigen. !'e woning van M., iu het dorp Moerbeke-Koewacht, ligt vlak tegen over het huis, waar zyn moeder en twee zusters wonen en by kon niet nalaten by het instappen en het ver laten zijner woning even een van hevige ontroering blyk gevenden blik op zijn ouderlijk huis te werpen. Tijdens het verhoor, dat tot. vier uren duurde, verzocht M. met aan drang, dat zyn moeder of een zyuer zusters by hem zon worden toegela ten. Deze, reeds zoo zwaar geschokte menscben hadden evenwel bezwaar om aan het verzoek van haar zoon of broeder te voldoen. De verdachte blijft stokstijf ont kennen schuldig te zijn en verdedigt zicb krachtig tegen alle mogelijke on verwachte aanvallen. Nu eens was hij tijdens het verhoor in een zenuwachtige stemmingen min of meer opgewonden, dan weder was by kalm en bedaard. Gemoedsbezwaren. Een persoon te Zeist, die zich mo8st aangeven voor derustende schut- tery, kwam op de secretarie vertellen, dat hy zich niet wilde aangeveD, omdat hy niet alleen tegen het dienen bij de schutterij, maar ook zelfs tegen het aangeven, gemoedsbezwaren had. Het eigenaardige van het gevaMs, dat deze persoon reden van vrijstelling Leeft, en alzoo toch van den dienst zou wordeu vrijgesteld. (U D.) NGEZONDEN MEDEDEE LINGEN. 30 C6nt8 per regel. Spov* en Wedstrijden. Wielrijden. In de Zondag te Keulen gehouden wielerwedstrijden heeft zich in de 50 K. M. Vrouwes tweede geplaatst achter Bouhoursderde was Deckers, vierde Robl. In den wegwedstrijd over 5 K. M. op den straatweg DordtWillems dorp behaalde de heer de Buur van hier den 3deu prijs. Cricket. Voor de eerste klasse competitie speelden Zondag tegen elkaar „Her cules" van Utrecht en „Ajax" te Leiden. „Ajax" maakte in de twee innings 106 en 43, „Hercules" 97 en 52 mot in de tweede innings nog 2 wickets vry, zoodat zij wou met 2 wickets. Nimrod. (Vervolg van den nitslag der Zater dag onder Overveen gehouden schiet wedstrijden) De uitslag van de match 5 L. C. Pigeons, was dat van de 32 deel nemers de heeren H. E. KleijD van Willigen te Hilversum, Tb. Vorstius te Amsterdam en J. H. Loopuit te Hilversum resp. den lsten, 2den en 3den prijs verwierven. De heer jlir. van Merlen, behaalde de poule eu hem zou tevens de 1ste prijs te beurt zyn gevallen, wanneer hy geen buitenge woon lid ware gefeest. In den derden wedstrijd, match 3 Doubletten L. C. Pigeons, opengesteld voor gewone en buitengewone leden, ging de heer E. graaf van Limburg Slirum te Don Haag met den lsten prös stryken, terwjjl de beide andere prijzen aan de kas vervielen, daar de tijjd om deze match uit te spelen, verstreken was. De eerste prijs in de 2e en 39 af deeling. bestoud uit een kunstvoorwerp, resp. uitgeloofd dooi de heereu R. de Favauge en mr. H. P. Berlage. De roeiwedstrijdeu van „Hollandia". Prachtig weer begunstigde Zater dag de roeiwedstryden by de Moie- naarsbrug. Precies 11 uur ging het schot, aat de oude vier zich naar de start moest doen begeven. De vier ingeschreveu ploegen kwamen alle uit en worden ge start in deze volgorde„de Hoop", Amstel", „Njord" en „Laga". „De Hoop" lag links en had de beste boei. „Laga" en „de Hoop" den bes- 'en weg. „Laga" en „Njord" loopen langzaam uit en vergrooten bun voor sprong meer en meer. „Laga" komt voor en wint in 7.304/5 met 1 lengte. „Njo»d" tweede iu 7.36, „Amstel" en „Hoop" geven voor de eindboei op. „Amstel" dreef er bet eerst door. Jonge Twee. Aan de b ei kwamen: „Nereus", „Maas" en „Njord". „Ne- reus" loopt geleidelijk uit eu wint in 8.384'5. met 5 lengten. „Njord" tweede „Maas" kwam niet duor de eindboei. Jonge Skiff. „Laga" niet opgeko men. „Nereus" leidde den geheelen weg en won gemakkelijk. „De Amstel" ving kort na het af gaan een snoek en liep kort by de finisii byna tegen een boot op en ver speelde daarbij een groot deel van den voorsprong, dien zy op „Tritou" bad. „Amstel" 2. „Triton" 3. Tijd van „Nereus" 8.29; van „De Amstel" 8 59. Onde acht. Ingeschreven „Laga" en „de Hoop." „Laga" neemt direct de leiding, loopt meer en meer uiten wint gemakkelijk met 4 lengten in 6.59. Jonge acht. Een spannende race tusschen „Nereus" en „Triton". Tot. op 50 meter van het eind was „Tri ton" nog een halven meter achter, liep gedacht io en verloor met slechts een voet verschil. Tijd 7.16. Twee zonder stuurman. „De Hoop" veel vaster roeiende, liep direct uit en won met 23 seconden. T d 8.49 ^Nereus" roeide in een nieuwe boot, die nooit gebruikt was. Jonge vier. Zooals verwacht was liep de sterke Nereus-ploeg onmiddel lijk weg en eindigde iu mooien stijl als le in 7 min. 49'/s sec. met 7 leng ten Yoor. Tot een 300 meter voor het einde liep de strijd tusschen Njord en de Amstel om de 2e plaats. Ter hoogte van de Kalkovens maakte de Amstel zich los en werd 2e. Njord 3e, Tri ton 4e. Oude Twee. Een prachtige race tusschen Laga en Njord. Boord aan boord werd de gebeele 2000 meter geroeid Laga met krachtigen langen s'ag. Njord met vluggen eleganten slag. O der algemeen enthousiasme ging Laga eerst door de boei in 3 min. 54 sec., Njord '/4 lengte achter. Laga bevestigde hierdoor haar overwinning op het Spaarde; Oude Skiff. Blussé liep onmiddellijk weg en won zooals hy wilde. Ver- sluys was ongeveer tot 400 meter vóór Bogers, maar gaf het toen op. Bogers roeide stevig door eo werd tweede. Leger en Vloot. Koloniaal Werfdepot. In de maand Mei zyn by het Kol. Werfdepot voor den Indiscnen mili tairen dienst aangenomen 60 Neder landers, 6 Daitschers, 17 Belgen en 1 Oostenrijker, totaal 84. Van de ver schillende korpsen van het leger hier te lande weiden overgenomen: 31 onderofficieren en minderen, zoodat het totaal der werving 115 bedroeg. Onder de aangenomenen bevonden zicb 19 miliciens, die voor den fcyd van twee jaar by het Ind. leger werden gedetacheerdonder de o vergenomenen 3 onderofficieren voor vier, en 18 mi liciens die voor een detacbeering van twee jaar by dat leger zyn toegelaten. Aan die 115 personen werd aan handgeld en gratificatiën uitbota een som vau 22.620 golden. Uitgezonden werden in genie maand naar Oost-Indië: 2 detac menten door 4 officieren geleid ter sterkte van 4 onderofficieren korporaals en 68 mindere militair terwyl afzon- terlyk vertrok l ads rant-onderoff. der infanterie. In geheel zyn dus vertrokken 75 milit ren en wel48 Nederlanders, 8 Di sobers, 17 Belgen, 1 Zwitser ei Luxemburger. By het Kol. Werfdepot keerden Mei uit O.-Indië terug3 sergeant 1 korporaal, benevens 18 raindei wegens diensteindiging of wel weg< ziekte. Uit West-Indië repatrieerden 4i litairen, allen herkomstig van Cura$ EftGEZOK&ESf. Yoor den inhoud dezer rubriek*i le redactie zich niet aansprakel Yan ingezonden stukkengeplat cf niet geplaatstwordt de copi niet aan den inzender terug- gegeven. Mijnheer de Redacteur! Wat hebbeu we gisteren weer e uitstekend fignur gemaakt tegenoi vreemdelingen! Wat wasdieontvanj aan bet station van de leden Vredesconferentie schitterend ge; geld Zoo roiaal, zoo echt Hollands degelijk! Op dat beerlyk-mooie hu kroningsfeest-perronnetjeEa i prachtige rijtuigenEén voor d minister van buiteni. Zaken en éen v Paaien voor de an tere 40 aöOledi zoo heeren als damesNeen, 't w een lust om te zhn. Jemoogtzeggi wat je wilt, maar dat. hippisch tea comité heeft er slag van booge gasti die 't heeft ui tgenoodigd, schitterend ontvangen, 't Was eenig! Eere, wi eere toekomt0 Gemengd ftlieuwa De zaak-Dreyfus. De beslissing is Zaferdagnamidi gevallenHet Hof van Cassatie Parijs heeft het verzoek om revi toegestaanhet vonnis van 22 Decei her 1894 vernietigd en Dreyfus no den krijgsraad te Rennes'verwezt De korte inhoud van bet arrest vi i het Hof van cassatie is de volgende Gezien art 445 paragraaf 4 van Wetboek van strafvordering, ati 415, gewijzigd by de wet van Maa 1899. het arrest der strafkamer vi 29 October 1898, de proces verbal der enquête en toegevoegde stukki Overwegende wat het middel t treft, gegrond op de overlegging vi het geheime stukCe canaille de D, aan den krijgraad, dat die overle gil is bewezen door de getuigenissen vj Casimir Perier, Mereier en de Boi deffre. terwyl bedoeld stuk toen b schouwd is als Dreyfus aan te wijze dat Mereier en Boisdeffre, uitg noodigd te zeggen of bedoelde ove legging heeft plaats gehad, geweigei hebben te antwoorden en dus implici die overlegging hebbeu erkend dat genoemd stuk, hetwelk nubl kens onthullingen na het vonnis aa genomen wordt als niet toepasselj te zyn op Dreyfus, een beslissend! indruk heeft gemaakt op grond van deze overweging* ziet het Hof hierin een nieuw fei kunnende strekken om de onschul van den veroordeelde vast te stelle Overwegende wat het middel aai gaat, gegrond op het borderel, di het bcrderel, de basis der beschuld ging, aan Dreyfus is toegeschrevi door drie van de vyf geraadpleegd deskundigen, te weten Cbarava Teyssonnières en Bert.illon. dat. men echter noch het gebruik papier bij Dreyfus beeft gevonde noch bewezen is dat by dit ooit gi braikt heeft en de pogingen om lu te ontdekken by den kleinhandel ijd gebleven zyn; dat de enquête in November j heeft geleid tot inbeslagneming va twee brieven op datzelfde mailpapie' beide geschreven door een andere officier; die in December 1897 ui! drukkelyk verklaard had zich nooi van decalqneerpapier bediend te hel ben dat de drie deskundigen, door d strafkamer aangewezen, te wete Meyer, Giry en Molioier, eeopari verklaard hebben, dat het borden door dezelfde hand is geschreven a die brieven, met welke conclasie Chavaray, die in 1S94 die brieven oil kende, zich heeft vereenigd dat andere (in bet arrest genoemd! deskundigen de grootste gelijkhei geconstateerd, wat afinetiogen, dikte grondstof, enz. betreft, tusschen lu papier van het borderel en dat va de brieven Overwegende dat deze feiten, onbe kendaan den krijgsraad van 1894,strek ken om te bowyzeu, dat het borden niet door Dreyfus geschreven is e dus o >k kunnen strekken om deoo schuld van den veroordeelde aan t toonen dat zy dientengevolge vallen onde de feiten, in art 443 paragraaf 4 ge noemd, en men ze niet kan afwyzei met dingen na het vonnis voorgeval :en, als het gesprek, door Dreyfu gehouden met Lebrun-Renaud; dat men trouwens in dit gesprei gean bekeutenis van schuld kan zien daar het begiutmeteen betuigingvai onschuld, terwyl het ook onmp*elfll is er den jnisten, volledigen tekst vac vast te stellen overwegende dat met toepassing vai art. 445 moet worden overgegaan tol nieuwe mondelinge behandeling; op die gronden en zonder dat hel noodig is over de andere aangegevei middelen te beslissen vernietigt bet vonnis van 1894 enz. en bepaalt dat Dreyfus gehoord za

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 2