werd een nieuwe aanklacht ingediend wegens moedwillige beschadiging van goederen, door het, uitslaan van een valschen taad. De rechter veroordeelde mevrouw Prikel, wegens beleediging van eer en goeden naam tot vjjf gulden boete, sprak haar echter overigens vrjj, daar bet uitslaan van een valschen tand niet als moedwillige beschadiging van goederen kan worden beschouwd. Pest. Te Alexandrië >:yu twee nieuwe ge vallen van pest geconstateerd. Het totaal der ziektegevallen be- aagt thans 21. Zeven hebben een doodelyken afloop gehad. Op den Edmonton Trail, een weg naar Klondyke, zyn tweehon derd goud zoekers omgekomen 25 stierven aan scheurbuik, 50 verdronken in het Groote Siavenmeer, 10 vroren dood, de anderen bezweken van uitputting, maakten er z*flf een eind aan of wor den vermist. Er zfln nog vele honder den op dien weg naar het goudveld. Kwartetwedstrijd. Hoewel cle wedstrijd voor kwartet- aaaig Zondag jxis to een uur zou be ginnen. waren in 't Brongebouw te twaalf uur de feestelijkheden reeds be gonnen. De zangers werden er namelijk ontvangen mot een Feestgroet door hut feestgevende kwartet voorgedragenge dicht door den hoor J. Nierop en ge componeerd door Lareleys directeur den heer W. H C. Schmölling en die eindigde met do volgende opwekking aan do zangbroeders ..Fier en edel zij uw strijd, Dingt naar lauweren, u gewijd! Broeders, in uw streven- één. Op' ten kampstrijdAangetreên." Het geestdrift wercl dit lied gezon gen door de vier van Loreley. terwijl het eeremetaal behaald op alle concour sen waar ze optraden, op hun borst flikkerde. Nauw waren de tonen en hut daarop volgend luid applaus van de aangers weggestorven, of cie heer Dr. H. A. J. Yalikemiai Blouw, lid' van de feestootmmissde, betraid het podium etn, hield eon warme openingsrede, waarin hi] vooral wees op de groote verdienste der toonkunst, dat ze namelijk den Hi&nseh verheft boven de alledaagsohe materieel e zorgen en op het belangrijke aandeel, dat het kwartet Loreley in deze edele taak aütiid heeft gehad en aeker nog lang liebben zal. Onder luide toejuichingen van de aanwezigen bracht spreker hulde aan den directeur van Loreley. den heer Schmölling, en ein digde met een woord van opwekking tot het voeren van een edelen kamp strijd zijn met luid applaus Beloond» rede. Loreley? president, de heer H. F van Bedjnon, bood daarna,, namens liet kwartet, den lieer Schmölling met oen woord van dank en hulde, oen fraaien lauwerkrans en dankte1 den vorigen spre ker voor zijn rede. Terwijl de leden van het kwartet op het podium waren kwamen op de leden van het kwartet de Adelaar van Weesp, van wie dc heer P. Jacobs aan het feestgevende kwartet, namens al do mededingende kwartetten, vier keurige lauwertakken aanbood met een woord van gehik- wensch en hulde. Een woord van dank van den heer Van Bedjnen beëindigde dit vooraf gaande gedeelte der feestviering. Om streeks half twee betrad het eersto kwar tet, de Adelaar uit Weesp, het podium dat met de daar straks geschonken bloe men versierd was. Ingeschreven waren de navolgende kwartetten „Do Adelaar. Weesp. 2. Dordrecht," Dordrecht. 3. .R. W. n. S.". Rotterdam. 4. ..Concordia', Amsterdam. 5. „Inter Nos", Amsterdam. 6. ..Zanglust", Delft 7. Za-ng en Vriendschap". Amster- ■dam. S. ..Cantate," 's arraveaihage. 9. ..Orplieus 's Gravehhage. 10. Jubileïhus," 's Gravenhage. 11. Wormciveer Wormerveer. 12. ..Fidélité", Amsterdam. 13. ..Kwartet van Rotte's Mannen koor". Rotterdam 14. Euterpe." Haarlem. 15. Zwolsch Vocaal-kwartet," Zwolle. 16. „Onder Ons", Amsterdam. 17. „Aurora," Amsterdam. 18. „St. Caecilia, Rotterdam. 19. „Euterpe's Kwartet," Utrecht. Hiervan had) alleen No. 16, Onder Ons van Amsterdam, gemeld niet te zullen optreden, wegens een sterfgeval in de familie van een der zangers. De jury had plaats genomen op een geresolveerd gedeelte van de gaanderij, vlak tegenover het podium. Zij bestond naar men weet uit de hearen W. Ro bert, Leon C. Bouman. Henri Brandts Buijs. W. H. C. Schmölling en Anton H. Tierie. Uit den aard der zaak kunnen wij ons, met 't oog op d'e beoordeeling door de jury, veilig van iedere appreciatie onthoudenOpgemerkt mag worden, dat het. to,val der loting inderdaad een zekeren climax in dc hoedanigheid der lcwartrtten had aangebracht. Het op treden van een der kwartetten, Jubilet mus uit den Haag, voldeed niet aan de hooggespannen verwachting, die zoo wel het publiek als zangers er van koes terden, omdat de eerste tenor merk baar ongesteld was. Omstreeks half vijf luidden de dertien kwartetten, die de eerste afdeeling vormdenhun taak volbracht. Het kwartet Loreley bracht in de veranda voor de leden der jury en eenige leden der feestcommissie, een tweetal num mers ten gehoore waaruit bleek, dat zij er waarlijk nog wel mogen wezen en dat de zangers uitmaken wat men met' een roeiersterm noemen zou „een krach tige jonge vier". Bij een diner, waaraan de even genoemden deelnamen, werd dan ook menig hartelijk woord aan den bloei an Loreley gewijd. Te acht uur werd de wedstrijd voort gezet met de kwartetten No. 14 tot Nc. 19. De zaal en de gaanderijen wa ren zeer goed bezet en de stemming liet niets te wenschen over. Ook niet die van het feestgevende kwartet zelf, dat nog eenmaal den Feestgroet deed hooren en daarmee daverend applaus in oogstte. Uitbundig werd ook toegejuicht liet kwartet Euterpe van hier, bestaande uit de heeren Cairel Phlippeau, B. J. D. Gcnnisse, Karei W. G. Bakker en J. H. de Jong. Zij droegen het zeer nuoeieliiike Jesu dulcis Memoria en Iris zoo uitnemend voor, dat het publiek blijkbaar dadelijk hunne kansen hoog aansloeg. 't Was omstreeks half tien, toen de jury zich terugtrok om te beraadslagen. Keft daarop verscheen zij, beneden op het podium om medb te deelen. da.t dc prijzen waren toegekend als volgt le prijs vier gouden med. aan Eu terpe van Haarlem met 190 punten. 2e, vier verg. zilv. med. aan Zang- lust te Delft met 175 punten (num mers Landkneohtssüiiidcheii en Heim- weh) 3e. vier verg. zilv. med. aan kwartet van Rotte's Mannenkoor niet 172 pun ten. (Berg en Dal en Abendlied) 4e. vier verg. zilv. med. aan Orpheus, dun Haag met 163 punten (Jesu dulei.s memoria en Rulie) 5e vier zilv. med. aan Cantate van den Haag met 162 punten (Sabbatfeier en Avo Maria) 6e. vier zilv. med. aan Euterpe's Kwartet van Utrecht met 157 punten. (In 't Bosch en Omhoog) 7e. vier Zilveren medailles aan Con- :ordia van Amsterdam met 150 pun ten (met Wandellied en Sonnenunter- g»ng)- Thans werd geloot onder de vier eer ste prijswinners over volgorde van op treden tot het bevechten van den eer sten eereprijs, vier kristallen drinkbe ker-, met zilver gemonteerd. Da drie laatste prijswinners zouden daarna zin gen om den tweeden eereprijs. vier al bums. Om dén le-n eereprijs zongen nu uch- tereenvolgensEuterpe, Jesu dulcis memoria,Zanglust, Landkuechtsr-buid ellen Orpheus Rulie en Rotte's Man nenkoor Berg en Dal. Na eene lange de liberatie kende de juiy den eersten eere prijs toe aan Rottes Mannenkoor en wel met 3 stemmen, tegen 2 op Euter pe De tweede eereprijs viel ten deel aan Euterpe's Kwartet met 4 stem men, tegen 1 op Cantate. De wedstrijd was hiermee afgeloopen on de uitreiking dei- prijzen begon. De heer Fr. Lieftinck, lid' der feestcommis sie, had zich met die taak belast. N eene inleiding werden de prijswinners achtereenvolgens op het podium geroe pen 011 ontvingen daar de verworven eereteekenen, vergezeld' van een kort en pittig woord1 aan elk kwartet afzon derlijk, dat bij liet publiek telkc-ns lui den bijval vond. De heer J. C. Schmidt, van het kwar tet van Rottes Mannenkoor, maakte zich tot de tolk van al de mededingen de kwartetten toen hij Loreley en de dames der leden van dit kwartet, de schenksters van den eersten eereprijs, dank en hulde bracht. En daarmee was het feest uit, maar neon, nog niet. Daar traden de onver moeide Loreleyanen nog eens op met het oude lied van den Lorelc-y „Ich weisz nicht was soil es budeuten, das ich so trauvig bin." „Bravo!" riep liet publiek en wij riepen mede. Toen zijn we naar huis gegaan, maar in een hoek van de zaal maakten marinen van Kriens zich ge reed voor do balmuziek. Er moest nog gedanst worden, tot feestelijk besluit. Do totaalindruk van Loreley's con cours is con welgeslaagd feest, knap op touw gezet en kranig uitgevoerd. Loreley heeft eer van zijn werk. Er is gertn dissonant geweest, geen enkcü mikmakje in den goeden loop der zar ken. En hoeveel moeite en arbeid daar voor noodig is, weet ieder die de voor bereiding van een wedstrijd wel eens heeft bijgewoond. Vooral da Secretari; krijgt daarvan ruim zijn deel en dit hebben de drie andere ledten van Lore ley da.ii ook zoo wel begrepen, dat zij eenige dagen geleden hun knappen pen voerder, den heer C. L. Antonisse, een met zilver beslagen drinkbeker hebben vereerd. het gebruiken van een heerlijk glas champagne de schoone natuur rondom zicth te bewonderen, en tevens te genie ten van. de opgewekte muziek, die door het fanfare-corps „de Harmonie" werd ten gehoore gebracht. Kortom, d'aar was alles wat men maar verlangen kon en het is dan ook bepaald' aan deze uit stekende organisatie van de fancy fail le danken, dat in zulk een korten tijd (2 maal 4 uur is de bazar geopend ge~ •st) een bedrag van f 1326 is ont vangen. Hoewel het bedrag voor het orgel benoodigd hiermede nog niet ge heel bereikt is, is het voor het goede doel toch eene prachtige bijdrage, waar voor wij dan ook niet mogen nalaten aan Mevr. Visser van Hazersvvoude, die het initiatief tot hut houden van den ba,zar nam, een woord van warme hulde te brengen. verjaardag van H. M. de Koningin eenige feestliederen van den toren der Groote Kerk ten gehoore te brengen. Zaterdagmiddag geraakte het6-jarig zoontje van den spoorweg-beambte T. H. te Wormerveer in de Parallel vaart achter 't station. Hoewel bet mocht gelukken het kind spoedig op't droge te halen, waren de levensgeesten reeds 3 onderofficieren van het leger in Neclerl. Indië, in Nederland gedeta cheerd voor hunne opleiding tot offi cier, zullen van 1 Juli tot 15 Septem ber a.s. by bet bataljon infanterie, alhier in gsrnizoen, dienst doen voor hunne practische vorming. Univorseele Broederschap. Zondagochtend had in het gebouw van den Protestantenbond alhier eene openbare vergadering plaats der Haar- lemsche Loge van de Üniverseele Bro> derscliap. eene vereenïging. die zich op theosophisch gebied beweegt doch eene hoogcre richting heeft dan de theoso- phische vereenigingen. Duze vereeniging streeft er naar om den cvenmensch op alle mogelijke wij zen voort te helpen, zoowel finantieel als moreel. Zij werkt geheel overeenkomstig den tekst uit den Bijbel „Hebt uwe tun lief, evenals u zelve". Voorzeker eene mooie leer, die een ieders w.aard'ee- ring moet afdwingen. Ongeveer een der tigtal personen waren aanwezig. Nadat de spreker, de lieer B Jasink te Amsterdam, het doel der vereeniging had uiteengezet, deed hij eenige mede- deelingen over het congres der Uni verseel o Broederschap dat te Point Lorna is gehouden en deelde het eau en ainder mede van de school, die daar door genoemde vereeniging zal wordei: gesticht, en die zich ten doel stelt de Ltd en physiek, intellectueel cn moreel to ontwikkelen. Ongeveer 111 uur werd de vergade ring gesloten. Iu 1897 zijn alhier als gevolg van do Dieuwe wet op de persorieele belasting eenige duizewle woningen van werklieden voor het eerst op de iükwartieringsiyrtOB gebracht moeten wordeD. Door een j.l. Donderdag door de Tweede Kamer aangenomen wetsont werp tot wyziging van de iokwar- tieringswet, zullen voortaan de per ceel en of perceelsgedeelten, wier huur prijs iu deze gemeente niet hooger is dan f 160 per jaar, en bovendien do perceelsgedeelten ongeacht hunnen huurprijs waarvan de bewoners over niet meer dan 2 vertrekken hebben te besehikkeu, niet voor het verleoneü van inkwartiering in aan merking worden gebracht. Geheele arbeiderskwartieren zall6n van die vrijstelling genieten. De aboDnés tier Hollandsche Spoor over wie Fideiio bet had in zyn jongste halletjes hebben eene uieuwe grief legen het Spoorwegbe- stuur. Zy meenen, te recht of ten onrechte, dat dat bestuur door wel willende opgaven den Amst- rdamschea fiscus in 'staat heeft gesteld hen als forensen met vrjj groote zekerheid in do inkomstenbelasting te pakken te krygeu. Heden hebben verschillende Kamers van Arbeid, zooals zy onlangs geko zen zyn zich op verzoek van den Bur gemeester ter stadhuize begeven tot- het vaststellen van penen dag voor hunne eerste algemeene vergadering. Naar wy vernemen zullen die op verschillende dagen der volgende week plaats vinden. Het kohier der plaatselijke directe ickomstenbelasfiugis gesteld in handen van den ontvanger, zoodat de aanslag biljetten aan bet einde dor volgende week kunnen worden te gemoet gezien. Dinsdag begint de heer Kriens met zyn muziekkorps weer in het park van 't Brongebouw zijn zomer-repeti ties, die tot dusver in dit seizoen op den Doelen waren gehouden. Bazar op den Huize Westerhout. Eene prettige, opgewekte stemming, eene gezellige drukte heersehte Zon dag op de anders zoo rustige en tevens zoo schoone buitenplaats van Mevr. Visser van Hazerswoude, alwaar de ba zar, ten doel hebbende de Remonstrant- sclie kerk een nieuw orgel te verschaf fen, werd' gehouden. Daar waren dames in keurige toilet jes, die in de verschillende tentjes haar artikelen aa.n den man zagen te bren gen op eene wijze, die menige koopman haar zou benijden. Maai- daar waren ook veile bezoekers cn bezoeksters, die door de Oranjerie en langs de in den tuin opgestelde tentjes wandelende, niet konden nalaten naai" hartelust die keu rige artikelen in hoofdzaak proeven van vrouwelijke bedrevenheid te koopen. En daar was ook gelegenheid om zich te laten wegen, en om zijn geluk met vissclien te beproeven, cn ook om. wan neer men vermoeid van al het bezich tigen, koopen, wegen en visschen. een oogen/blik da verlangde rust wilde sma ken, zich onder de prachtige schaduw rijke boom en neer te zetten en onder Hedenmorgen is door den agent- rechercheur van Halst gearresteerd Cornells Bom. oad 19 jaar, wonende in de Schoterstraat, die op verschil lende tijdstippen iu deze maand hoe veelheden lood heeft ontvreemd van de meubelfabriek van den he6r Van Thiel op het Phoenixterreio, door hom by onderscheidene opkoopers verkocht tot een gewicht van 57 K.G. voor f 5-75. In de woning van J. Verryt in de Rozenstraat alhier ontstond Zondag avond om 9 nar een begin van brand, door het breken van de petroleumlamp, waarop een daarboven hangend schoor steentje gevallen was; de staf der brandweer, de slangen- en ladderwa gen waren spoedig ter plaatse aan wezig, doch behoefden geen dienst te doem daar het vuur gedoofd was door ter hulp gekomen buren. De schade bepaalt zich tot een verbrand tafel kleed en een gordijn. Hedenmiddag omstreeks 12 uur had op het bovenhuis van den zadelmaker W. Monnik in de Burretstraat alhier een binnenbrand plaats, die weder door de petroleum was veroorzaakt. Terwijl de vrouw des huizes eenige oogenblikken afwezig was raakte in de keuken een petroleumtoestel in brand, waarop het middagmaal bereid werd. Door de in de nabijheid werk zame smidsknechts werd de brand ontdekt en gebluscht onder toezicht van den commandant der brandweer. De keuken is gedeeltelijk uitgebrand. Flora-rij wielen. Heden waren wij in de gelegenheid de inrichting te bezichtigen van den heer A. E. Beekman, fabrikant der „F!ora"-ry wielen, te Bloemeudaal. Toen wij door het magazijn gingen waren wy vol bewondering, zoo goed als daar alles is ingericht. Achter het magazijn, bevindt zich een groote tuinop een gedeelte daarvan is een flinke werkplaats gebouwd, die 12 by 5 meter groot. is. mot tal van ramen, die uitzicht op den iuisi geven. Wij zagen hier alle soorten van machines, die by de fabrikatie van rijwielen noodig z\jn en aflos is zoö goed en degelijk ingericht, dat het ons don indruk gaf, dat de lieer Beekman voor geen Haarlemschen rijwielhandelaar behoeft onder ie doen. Ook de soldeermachine, die door gasoline verhit wordt, kan aan de hoogste eischen voldoen en geeft een verbazende warm'e, welke met gewoon ga- niet verkregen kan worden, hel- geenveor soldeeren een groo tv oordeel is. Aan een der zijden van de werk- plaats bevindt zieti een lang rijwiel- rek, om de machines, die ter repara tie toegezonden worden, ter voorko ming van beschadiging daarin te plaat sen. De ruimte boven de werkplaats is verdeeld in verschillende apparte menten. In één daarvan bevindt zich een groote collectie ondordeelen, die iu den winkel geen plaats kunnen vin den. Vorder merkten wij ook nog een emailleeroven op, die eveneens met gasoline wordt verwarmd, zoodat de heer Beekman in de gelegenheid is, zelf zoo spoedig mogelyk een rywiei te eraailleeren en dus niet afhanke lijk is van anderen, hetgeen vooral in drukke tyden een groot gemak is. In den winkel zyn o.a. eenige Flora- rjjwielen geëtaleerd, by welke men zich van de fijne afwerking van die ma chines kan overtuigen. Ook worden door den heer A. E. Beekman te Bloomeudaal, die telefonisch is aan gesloten. verkocht de merken „Hnm- ber", „Rambler" en „Ideaal", alsook eene groote collectie zadels en andere onderdeel en. tegenwoordiger De Staal bijeenge roepen vergadering der gedelegeerden, kwam Zaterdag bet door Duitschland aanhangig gemaakte voorstel aan de orde, ter algeheele openbaarmaking van het protocol der bijeenkomsten. „Over de ondoelmatigheid van den tegenwoordigen toestand waren alle aanwezigen het eens. Toch werd voor het Dnitsche voorstel geen beslissende meerderheid gevondeD. Dientengevolge zal, ten minste voor- loopig, de thans gevolgde wyze van publicatie van een uittreksel uit het protocol van het verhandelde, behou den blijven." Orkaan in Spanje. Een geduchte orkaan beeft een ge- deelt c van Spanje geteisterd. Dr orkaan verwoestte 150 huizen te Pedro Alarte in de provincie Vaüadolidhet aantal gedöode» en gewonden is talrijk en de schade enorm. Te Toledo zijn de verwoestingen even een? groot. Nadere berichten beschrijven het noodweer, dat Vrijdagavond te Ma di-id heeft gewoed, als volgt Do hagelstorm duurde een half urn en onderwijl vielen hagelsteen en neer ter grootte van tulpenkelken. spoedig warm de straten ze? duiml hoog niet stukken ijs bedekt. In de richting van den vrind zijn alle vensterruiten der stad vernield De lantaarns van plio- tografi-che ateliers werden alle ingesla-j genmenschen en dieren vielen ver wond op straat neer en de straatkoop lieden hebben zeer veel schade. Madrid1 zag er uit als een chaos. Daar d'e Zuid westelijke storm juist kwam op het oogen/blik dat in 't hoofdpostkantoor d'e groote avondpost werd gereed gemaakt. liet in 't gebouw zeer druk. Plotse ling werd de glazen bekapping door de hagelsteenen stuk geslagen cn ambto eu cn publiek moesten in allerijl binnen dc gebouwen vluchten LeGSer-en en Kunstt. De jury voor den aanstaanden wed strijd voor maonenzangvereenigingen ieNymegenbestaat uit H.F.R. Brandts Buys, Richard Hol, Daniël De Lange, Philip Loots en Alb. Roothaan. LAATSTE BERICHTEN. De electrische Tram. Heden hadden wij het voorrecht de eerste proefrit kings den weg vanaf do remise tot aan het Houtplein mede te maken Wat ons bij het vervoer in den keurig ingericht-en, goed geventileerden en zeer geriefelijken wagen direct op- viol was het geruiaohlooa loopen geen schok, niet de minste stoot wordt men gewaar. Alles gaat als van een leien dakje. En het mooiste van de inrich ting is dat men den wagen in de volste vaart binnen dun kleinst mogelijiken af stand kim doen stilstaan, hetgeen niet. alleen hoogst nuttig is, dtoch ook het gevaar voor personen en dieren tot een minimum doet verminderen. Naar onze bescheiden meening krij gen wij een electrische tram, die alle voordeden bezit, en waarop Haarlem terecht trot-scli mag wezen. A s. Woensdag zal dto viaduct van Rijkswege worden gekeurd en zal als clan ook deze lijn worden geprobeerd. net een en ander had veel bekijks. Afloop der ïieiltngen in het Verhoopl. „De Gouden Leeuw op Zaterdag 10 Juni 1809. 1. Een Winkelhuis met afz. opg. Bovenwoning en Erve en Tuio, Pie- ter Kiesstraat 1. Uit de hand ver kocht. 2. Een Winkelhuis en Erve. Leid- schestraat 118. Uit de hand verkocht. 3—19. Zeventien Huizen en Erven, Leidschestraat 120—152. S. J. W. Brieven, couranten en pakketten MonS f 21.520. rden doorweekt en stuk geslagen2021. Twee Huizen en Erven, de coman ten-bureaux hadden eveneens j Leidschestraat 113 T. M. v. Deurzen e lijden en in dc drukkerijen wer-f 1200]_DO. 115 dezelfde fj.210. den de machines onbruikbaar gemaakt. Van de schilderijententoonstelling werd het dak vernield en hel grootste deel dier schilderijen is beschadigd. De koningin was tijdens de hagel storm onderweg, dock d'aar dc muildie- die haar equipage trekken, kalm kon een ongeluk vermeden wor- Heemstede. Door den WelEerw. beer Zegers, R. K. pastoor alhier, werd Zondag in de kerk aan de gemeenteleden mede gedeeld dat de school voor bizonder onderwys, op heden nog maar alieen toegankelijk voor meisjes, met 1 Jnli a.s. zal worden geopender zal ook gelegenheid zyn tot het leeren van de Fraosche en Duitsche taal. Gemeenteraadsverkiezing. Nu zoowel de beer Van Rossum als de heer Van der Wijde de voor- loopige candidatunr van Vooruitgang niet hebben aanvaard, zullen de af- deelingen I en II van de kiesvereeni- ging daartoe eerstdaags opnieuw ver- Ook de zoogenaamde „Kieskring" bestaande naar men weet uit ingeze tenen, die geen bepaalde kiesvereeni- ging vormen, komt weder bijeen. Aan bet Christelijk Fanfarekorps „Kunst na Arbeid," waarvan direc teur de heer C. G. J. Rttbl, is door het gemeentebestuur verguuning ver leend om ter gelegenheid van den IJpolder. Trein No. 161 te ruim 10 uur des avonds van Amsterdam vertrekkende stopt met ingang van heden (Maan dag) op tydig verzoek aan de Hem- brug. ren, blev dien. Eenige hearen die te paard het rij tuig volgden, moesten overhaast afstij gen. De paarden renden als razend weg. Dadelijk na den storm werd het- duister. Daar te Madrid vele gebouwen gla zen daken hebben, voor 't licht, die allo stukgeslagen zijn. kan men zich de verwoesting voorstellen. Geen straat lantaarn is heel gebleven De telephoon- en telegraafdraden, die afknapten en op de straat neerhingen, beltin marden het verkeer. Honderden paarden, voor rijtuigen gespannen, gingen op hol. Vele men schen, die uit do rijtuigen sprongen of riolen, werden verwond. De zitting van de Qortes moest op geheven worden, daar de glazen koepel van 't gebouw ingeslagen werd. De koetsier van generaal Blanco werd door den hagel op den bok van zijn rijtuig Madrid heeft geen plantsoenen, geen tuinen meer. Alle boom en zijn blader loos. alle bloemen verpletterd. Het heer lijke Retire, het wandelpark der berei king van Madrid en de koninklijke par ken zijn totaal vernield. De afgeslagen bladaren en takken liggen een voet dik op den grond'. In sommige straten stond het water een. Meter hoog en de paarden stonden <r tot aau den buik in 't nat. De dok toren konden geen. hulp veaieenenj; alle ziekenhuizen waren dadtelijk vol patiënten. Thans zijn de straten bedekt- met een dikke ijsmassa waartussclien glasscher ven en stukken steenen. afgewaaide schoorsteen en en jalouzieën, bloempot ten enz. Dc trams zien er uit of zij iu 't gev. cht zijn geweest. Daar door het knappen der telegraaf lijnen dc verbinding met de provincie is verbroken, heeft men uit de provin cie neg gcon nadere berichten. Doch indien de hagelbui zich over een groote oppervlakte heeft uitgestrekt, vreest- men voor een volkomen vernietiging van het te veld staande gewas. Een Winkelbuis en Erve: Leid schestraat 117 H. J. Peper f1460. 23—25. Drie Huizen oo Erven: Gasthuislaan no. 149 D. Groeneudaal f1070; no. 147 S. de Vries f1080 en no. 145 A. Witkamp f1030. 26—27. Twee Huizen en Erven met Tuinen, Lange Heerenstraat 40 en 40a. Uit de hand verkocht. BURGERLIJKE STAND. Bevallen10 Juni. C. M. Koypor— Raygrok z. A. van Edeu—Buys z. 11. A. H. G. Schüvenaar—Wyde- uiac d. M. Wolvendyk—de Vries d. S. E. M. van Maas—Oudschans d. MARKTNIEUWS. Haarlem, 12 Juni 1899. Graan- en Zaadmarkt. hoogste laagste H.L. Roodo Tarwi Witte Rogge Haver Paardenboonon Bruine boonen 40 80 210 6 G prys. f 0.— 6.30 5.35 3.75 6.05 „12.50 prys. f 6.25 Aangev. Yerk. Prijs. Boter 137 KG. 122 KG. f 1.30 f 1,15 Biggen 162 st. 102 st. f4.— f 8 Schram. 84 st. 58 st. f9,f 14, Aard. 93 HL. 93 HL. f 1,00 f 10.— Getrouwd8 Juni. A. van Esterik en L. J C- Lous, Rhenen. P. Stapel en G. Wicberink. Alkmaar. 10. I. Lyndrajer en A. M. Herlz, Hamburg. Bevallen: 9 Juni. Donath—De Lang z. Namoo Oekor, Langkat (O. K. Sumatra). J. G. Geels—Damen d. Amst. J. Voute—Portielje d. Amst. Overleden: 6 Juni. J. v. d.Scheer 74 j. Assen. 7. D. de Graaff 65 j. Arnhem. 8. Wed. H. H. van Elfrink- hof—Van Essen 79 j. Hilversum. J. H. Koersen G8 j. Bathmen. 9. A. Rol Zyp 57 j. Wester-Blokker. F. Raad- man 31 j. Nervi bij Genua. 10. Wed. A. P. Piccardt—Oortwijn 66 j. Gro ningen. Na Haarlemmermeer. 24 Juli zullen door bet korps pontonniers op enkele plaatsen brng- gen worden geslagen over de ring vaart, eveuals in 1895. Vanwege „Het Witte Kruis" te Aalsmeer is in de Westpias eene bad inrichting geopend, waartoe de leden en hunne huisgenooten vryen toegang liebben. Velsen. Zaterdag slaagde voor het examen van candidaat gemeente-secretaris de heer Ch. Peters, ambtenaar ter secre tarie alhier. VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN, De Vredes conferentie. Uit Berlijn zendt Reuter de volgende mededeeiing, daar ontvangen van Wolff's vertegenwoordiger te 's-Gra- venbage „In de door den Rassischen ver- Wolkbreuk. Donderdag is er in Texas, Amerika, een wolkbreuk geweest hoven San Saba en Manardville, 90 mijl ten noorden van Austin. Te San Saba zijn negen menschen verdronken. De stad is onder waterin den omtrek is de oogst vernield. Te Manardville zyn 17 menschen verdronken. De stad heeft veel schade geleden. Uit Little Rock, in Arkansas, komt bericht van een aardschuiviDg te Ross Ollow, waarby men vreest dat 28 menschen omgekomen zyn. Onmensclielijk. In de „Figaro" lezen wy, dat een aardig kleutertje van vier jaar in de Avenue du Bois de Boulogne Dins dagavond door een phaeton, met tweo paarden bespannen, en gereden door iemand, die naar het uiterlijk te oor- deeleD. tot den zeer gegoeden stand behoorde, werd overreden. De berijder deed volstrekt geen moeite zyn paar den in te houden, die niet hard liepen, terwijl bij volkomen onverschillig bleef, hoewel het arme kind een eind werd meegesleurd. Toen het ventje onder de wielen te voorschijn kwam, joeg de pbaeton er zoo hard mo$elyk van door en geen agent kon het rytuig tegenhouden. Het kind stierf denzelf den avond. Sioonivaarlbci-ichien. Het stoomschip Koningin Wilhel- minavan Amsterdam naar Batavia, pass. 10 Juni Kaap del Armi. Het stoomschip Madura, van Java naar Amsterdam, passeerde 10 Juni Kaap Blanc. Het stoomschip Prins Willem IV, van Paramaribo naar Amst., arriv. 10 Juni te Amsterdam. Het stoomschip Bromo, van Rot terdam naar Batavia, pass. 9 Juni Kaap Carvoeiro. Het stoomschip Smeroe, van Java naar Rotterdam, vertrok 9 Jani van Perim. Het stoomschip Salak, van Rotter dam naar Java, arriveerde 9 Juni te Padang. Het stoomschip Gedé, van Batavia naar Rotterdam, vertrok 9 Juni van Padang. Het stoomschip Koning Willem 7, van Batavia naar Amst., vertrok 9 Juni van Port Said. Het stoomschip Burgem. den Tex, van Amst. naar Batavia, vertrok 10 Juni van Amsterdam. Het dnbbelschroefstoomschip Sta tendam, van de Holland Amerika Lyn, van Rotterdam Daar Newyork, pass. 9 Juni des nam. 8 u. Lizard. Het stoomschip Prins van Oranjey van Batavia naar Amst., vertr. 10 Juni van Padang.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3