op zyne echtgeuoote in den avoad van 5 Juni 1898. Beklaagde geeft by zyn binnentre den blyk van gedruktheid en ant woordt verstrooid op de eerste vragen, die de president tot hem richt. Hij verklaart, zich van hetgeen in den avond van 5 Juni met hem of de beide vrouwen is gebeurd, „waarach tig niets meer te herinneren." Gedagvaard waren Donderdag 10 ge tuigen onder wie zeven deskundigen (dezelfden die voor de rechtbank zjjo gehoord, benevens prof. dr. C. Win kler, uit Amsterdam). De verklarin gen van de getuigen niet-deskuudigen z\jn conform aan die voor de recht bank afgelegd de beklaagde zegt geen van de getuigen meer te herkenuen. Daarna werden gehoord als deskun digen: drs Lammerts van Bueren, die plaatsing in een krankzinnigengesticht afgescheiden ook van deze zaak voor beklaagde bleef noodig achten. Voor de daa l op 5 Juni gepleegd acht bij hem absoluut ontoerekenbaar. Hy verklaart hem krankzinnig zonder te weten onder welke categorie van krankzinnigeu bij beklaagde moe: rangschikken. Dr. Roessiogb, geneesheer-directeur van bet gemeen te-ziekenhuis in den Haag persisteerde by zijne verklarin gen vroeger afgelegd. Hy achtte be klaagde toen bij hem behandelde in bet ziekenhuis met toerekenbaar voor zyne behandelingen. Van simulatie heef- dr. R. in het ziekenhuis niets gemerkt. Op een vraag van den raads heer rapporteur Van Maanen, ver klaart getuige, dat hij de diagnose, dat beki. lijdende zoude zijn aan ma nia epileptica zeer aannemelijk acht. Beklaagde verklaart zich slechts tlauw te herinneren dat hy in het zie kenhuis verpleegd is. Dr. Cowan, zich refereerende aan zijn rapport blijft bekl. krankzinnig achten en zyn daad noemen een im pulsieve handeling gepleegd in dro m- toestand. Op de vraag van den ver dediger, mr. J. Limburg, of hy „par- tiëele toerekenbaarheid" erkent, ant woordt dr. Cowan, „dat dit medisch een onding is." Bekl. is voor getuige „een gevaarlijk© torpedo voor de maat schappij by wicn een klein stootje een geweldige uitbarsting kan teweegbren gen. Tot die conclusie zou getuige ge komen zyn wanneer hij en dr. Van Steenbergen beklaagde vóór deu 4en Juni in observatie hadden gekregen. Ook Donderdag openbaarde zich weer hetzelfde verschil van gevoelen tus- schen dr. Cowan en Van Steenbergen eenerzyds en dr A. de Jong en Le Rütte Jr. anderzijds. Teit slotte las de crriffier een gedeelte* van het laatste advies door prof. Wink ler over deze zaak voor. De conclusie is. dat de hoogleeraar. 'gelezen de stuk ken. kapitein Vomer onherstelbaar krankzinnig acht Getuige acht niet uit te maken aan welke soort krankzinnig heid beklaagde lijdt, en hij gelooft ook niet, dat dat zelfs bij observatie in een krankzinnigengesticht, zal zijn uit te malton. Alsnu kwam de procureur-generaal, Mr. Reitsina, aan het woord. Met het vonnis der rechtbank heeft spreker zich nagenoeg kunnen vereenigen, behalve wat betreft de zinsnede, dat er geen sprake van kan zijn, dat beklaagde met voorbedachten rade zou hebben ge handeld. Verder laat spreker echter dit punt rusten om. over te gaan tot de ontwikkeling der vraag of beklaagde, in den zin van §rt. 37 W. v. S., toere kenbaar is voor hetgeen hij gedaan heeft Naar sprekers meening is bekl. Ve- mer wc! toerekenbaar in den zin der strafwet voor het doodeu der bei de vrouwen. En mag men nu maar zeg gen ik heb een macht over mij voelen koonen, waaraan ik geen weerstand kon bieden Het zou er mooi gaan uitzien in de maatschappijNiet onmogelijk acht de procureur-generaal hot dat be klaagde zelfs de deskundigen misleid heeft door simulatie. Wat de toereken baarheid betreft, hij acht den beklaag de in allen deele toerekenbaar. Na een ongunstige beschrijving van den beki dien hij voorstelde als een slachtoffer, maar die eigenlijk alles zich zelf te wijten heeft door zijn eigen ge- dSrag, en er op wijzende dat het gevaar niet is uitgesloten dat bekl. als hij in een krankzinnigengesticht geplaatst wordt misschien weer binnen een jaar wordt ontslagen, vorderde de pro cureur-generaal bevestiging van het hoofdvonnis van de rechtbank, dcch met veroordeeling van den beklaagde tot ze-- jaren gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis (ruim 1 i j™-)- j lieden 10 uur voortzetting. NGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Overdreven arbeid en hoe men ei- tegen in gaat» De overdreven arbeid veroor- zaakt een zwaktetoestand die de deur opent voor allerlei soort van ziekten. De verarming van het bloed komt vooreerst, vervolgens ;eene vermindering van het bloed I in de bloedvaten. Slapeloosheid en (gebrek aan eetlust, geleidelijke l vermindering der krachten, hart kloppingen, flauwten, hoofdpijn, j vergrooten allengs de zwakte, Thans is het oogenblik aangebro ken hiervoor een middel aan te wenden, want deze toestand van kwijning kan in eene zware ziekte overgaan. i Zoo schrijft ons de heer A. de 1 Jonge, te Rozenburg«Mijne vrouw was erg lijdende aan hootd- en (maagpijn en gedurig pijnlijke ste- ken in armen en beenen en nu en dan ook in de zijden door de te vele arbeid. Ook pijnen in inge wanden, waarover zij bitter klaag de. Vele hulp hebben wij rechts en links ingeroepen en veel geld er voor uitgegeven, doch alles bleef vruchtelooshoegenaamd geen baat. theken en tevens voor Haarlem en omstreken bij de Wed. W PLAATZER v. d. HULL. Droge rijen. 28 Jansstraat. Franco toe zending tegen postwissel. Reeds meermalen hadden wij over de wondervolle genezingen, verkregen met de Pink Pillen van Dr. Williams, hooren spreken en ook in de dagbladen de attesten gelezen, en besloten wij ze ook eens te gebruiken maar welk eene goede ingeving, want de gunstige uitwerking Uwer Pink Pillen bleef niet achterwegeal deze pijnen werden van lieverlede minder en wij gaan nog eenigen tijd met de behandeling voort om den wortel van het Kwaad uit te roeien. Dui zend maal dank voor Uw probaat geneesmiddel. Men geve acht dat de echte Pink Pillen van Dr. Williams zich in een houten kokertje bevinden, met rooskleurig papier omwikkeld waar op met blauwe letters gedrukt staat: «Pilules Pink pour Person- nes Pales du Dr. Williams». Verder moet zich op ieder uitwendig om hulsel bevinden een wit strookje papier over de lengte der étui ge plakt. waarop staat: Prijs 1,75 Gld. de doos. 9.Gld. perGdoo- zen. Eenig depothouder voor Ne derland Snabilié, Steiger 27, Rotterdam. Voor de gebruiks wijze raadplege men de ingesloten hollandsche Circulaire.® Zoo U den prijs der echte Pink Pillen van Dr. Williams niet wilt betalen, houdt dan Uw geld in Uw zak. De namaaksels hebben nog nimmer genezen. Meer dan 26000 genezingen tot op 1 Januari '1899 met de echte Pink Pillen. Het is juist door de zwakten te versterken, door het bloed te her stellen en de spieren te versterken, dat de Pink Pillen zoo verschil lende ziekten genezen en het is door den wortel der ziekten aan te tasten dat men ze geneest door dezen machtigen hersteller. Door deze pillen kan men eene snelle kwijning doen ophouden, welke de bloedarmoede, dealgemeene zwakte en de uitputting door overdreven arbeid veroorzaakt hebben. Prijs f 1.75 de doos, f9.per 6' doozen. Verkrijgbaar bij J.H.I.Snabi-1 lié, Steiger 27, Rotterdam, eenig de-1 pöthouder voor Nederlanden Apo Chapellerie üu Spart. Ed. MEUWSEN. 21, Anegang- 21. ENGELSCHE en FRANSCHE ZIJDEN HOEDEN. Fantaisie- en Stroohoeden. Dames- en Hinderhoeden. Haute Nouveauté. SEUMI GELENSD NIEUWS De zaak-Dreyfus. Omtrent het vertrek van kapitein Dreyfus van het Duivelseiland, weet de Daily Telegraph het volgende mede te deelen Deu 9en Juni !s och tends werd Alfred Dreyfus door deu gendarmeriekapitein Öachenx aan boord van de „Sfax" geleid. Toen by de laatste raaal zyn hut zag, begon hij ondanks zyn uiterlijke kalmte te wee- nen cn zeide: „Vergeef het my, ik was zoo gewend geraakt aan dit eiiandje en kende alle bewoners, die steeds goed en vrieudelyk voor my waren" De samenstelling van den krijgsraad te Rennes is nn bekend geworden. Hij is opgemaakt naar hei rooster Yoor het tweede kwartaal van 1899 en bestaat uit Kolonel, presidentkolonel Jouaust, directeur vau genie luitenant kolonel Brongniart, direc teur van de artiilerieschool de eskadronchefs, van bataillons of majoorsProfillet, 10de regiment ar tillerie Merle, 7de regiment artillerie De Bréon, 7de regiment artillerie; Kapiteins Parfait, 7de regiment Beauvais, 7de regiment. Het afticlieeren van het vonnis van het Hof van Cassatie heeft, rare dingen te zien gegeven. Wat te Montfort- l'Amaury(Seine-et Oise) gebeurde is vooral een sterk staaltje van onge hoorzaamheid van Fransche ambte naren aan een legeeringsbesluit. Zaterdagavond werd het arrest in het dorp aangeplakt. Doch Zondag ochtend verdween het reeds onder een willekeurig biljet, dat de veldwachter in eigen persoon met veel zorg over het officieele stuk stijfselde. Dadelyk trachtten eenige burgers van het stadje, die het gedrag van den veld wachter toch wel wat al te zonderling vonden, het bovenste papier zoo af te scheuren, dat men dan tenminste den tekst van het officieele stuk nog kon lezen. Doch den dag daarop kwam een mannetje van i.et stadhuis, om met een pennemesje het gebeele aanplak bord schoon te krassen. Er zijn nog meerdere gemeenten, waar de burgemeesters geweigerd hebbeu het vonnis aan te plakken. Enkele hunne1' zyn reeds in hun ambt geschorst. De zaak-Picquart. Nog Dinsdag heeft de officier van justitie Blonde], volgens de „Voss. Ztg.", aan de Kamer van inbeschul digingstelling geadviseerd, Picquart tenminste wegens mededeeling van militaire geheimen aan oningeweiden te vervolgen, indien men de aanklacht wegens vervalschiog moest laten val len. En het ligt dan ook zeker niet aan Blondei, dat de rechtbank zich anders uitsprak. De bespottelijke aan klacht over mededeeling van het post- duivendossier aan mr. Leblois bestaat echter nog en zal, indien de regeering haar niet vernietigt. Picqaart's ver schijnen voor een krijgsraad noodig maken. E011 oud schip. By het uitbaggeren van den toe- j gang tot de haven te Duinkerken j werd een oud oorlogsschip ontdekt,; dat waarschijnlijk daar is gezonken I in de zeventiende eeuw in de gevech ten van Jean Bart met de Engëischen. Het schijnt een korvet te zyn. Het hout, waarvan het schip is vervaar digd, is driemaal zoo dik als tegen woordig gebruikt wordt voor een zeilschip. Eenige kanonnen zyn boven water gebracht, die door de roest in omvang verdubbeld zijn. Men wil bet schip in zijn goheel uitgraven, daar men vermoedt dat nog vele merk waardige oudheden in het wrak aan wezig zyn. Er wordt ijverig aan ge werkt. Een moordenaar ontdekt. De moordenaar van den concierge Brugere in het huis van baron Osy te Brussel is gevonden. Een bebloed hemd leidde tot de ontdekking van den soldaat. Walmacy. De moordenaar heeft bekend hy heeft den grijsaard vermoord, wijl deze hem weigerde lan?er geld te geven. De vermoorde was laDgeu tijd de weldoener van den moordenaar Te Halberstadt is Dinsdag de voor zitter van het Landgericht, Frhr. von Berg, terwijl hy in een rechtzitting aan het woord was, plotseling door een beroerte getroffen en dood ineenge- zegen. Een valsehe bekentenis. Een merkwaardig geval heeft zich voorgedaan te Frederiksberg in De nemarken. Wegens valsehe aangifte van de waarde van een huis werden twee broeders veroordeeld. Zy kwa men in hooger beroepen werden vrij gesproken.- Wat was er echter gebeurd? De twee broeders waren vóór de eerste instantie, in voorarrest genomen. Dit benadeelde hen ernstig in hun zaken en daar zy meenden dat zy er met een hooge boete zoudeu afkomen, leg den zy onmiddellijk een volledige be kentenis af en verklaarden zich bereid om de hoogste boete te betalen. Dit leidde, in verband met andere omstan digheden, in eerste instantie, tot hun veroordeeüng echter niet tot boete maar tot gevangenisstraf. Dat was een misrekeningZy kwamen in hooger beroep en herriepen toen hun bekentenis daarbij uitlegging gevend van de beweegredenen, die hen aan vankelijk tot die bekentenis hadden geleid. Daar verschillende overwegin gen deze uitlegging aaunemelyk maak ten werden de beklaagden vrijgespro ken. Naar aanleiding van de verwijten, in Zwitserscbe en Duitscbe bladen tot het bestuur der Exploitatie-Maat schappij gericht, omdat bij het betreu- ■enswaardigespoorwegongelukteVlis- siogen niet dadelijk het lijk gevonden is van mejuffrouw Roth, heeft de Zwitserscbe gezant te Berlijn aan de „Nene Zürcher Zeitung" het volgen- Ie medegedeeld Door nauwkeurig onderzoek ter plaatse heeft de gezant de overtuiging gekregen dat slechts een samenloop van ongelukkige omstandigheden de oorzaak is geweest waardoor het lijk van zyne dochter eerst tweo dagen na het voorval ontdekt is kunnen worden. De beide conducteurs, de eenigen die wisten dat er in de aan den postwagen verbonden coupé eene dame zat, en aan een van wie in het bijzonder opgedragen was voor mej. Roth te zorgen, kwamen by de ramp onmiddellijk om het leven. Aan de beambten die den wagen dadelyk wil den onderzoeken, verzekerde depost- conducteur ter goeder trouw, dat er geen reiziger in had gezeten. Toch doorzochten die beambten den wagen nog met een lantaren, maar zy kon don het lichaam van mejuffrouw Roth onmogelijk zien, omdat zy, door den schok van de bank gevallen, ouder de kussens en het afgebroken hout werk bedolven lag. Dientengevolge kon de ontdekking eerst geschieden toeu de wagen naar buiten werd ge haald om hersteld te worden. De heer Roth voegt by deze mede- deelingen de verklaring dat hy den beambten van de Spoorwegmaatschap pij wegens de oplettendheid en wel willendheid, hem na het ongeluk in alle opzichten betoond, in de hoogste mate erkentelijk is. En by verzoekt uitdrukkelijk den Zwitserschen en Duitschen bladen, die dadelyk met hunne aanmerkingen voor den dag1 zyn gekomen, thans ook zyne lezing van het geval, de juiste, op te nemen. Tot de bladen welke aan dit ver zoek voldaan hebben, behoort de „Vossische Zeitung" wiens berichtge-1 ver te Amsterdam een der eerste i verspreiders van de bovenbedoelde! aaumerkingen geweest is. Een italiaansche spion. De fransche politie was reeds sedert een maand op de hoogte, dat de Ita- liaansche brig.-gen. Gillettade Saint- Joseph verdacht deed, zoodat men hem voortdurend bespiedde. Den 6den Mei had men te Nizza den generaal den trein naar Puget-Théniers zien nemeD; men wist dat hy te Touet-de-Beuïl was uitgestapt en den strategischen weg van den molen van Rigaud was opgewandeld, waar lij zeer nauwkeu rig alles had opgenomen. Na een waren militairen verken ningstocht in de omstreken van Benil keerde hy naar Nizza terug, zonder te vermoeden dat een politie man hem schrede voor schrede ge volgd had. Van dien dag bleef de generaal het voorwerp van scherpe controle. Den 7en Juni ging hy opnieuw naar de beide genoemde plaatsen. Hy nam een rytuig en de stafkaart voor zich uitgespreid, den kijker in de hand, vroeg hy hier en daar inlich tingen en schreef aanteekeningen op zyn kaart by. Te Nizza teruggekeerd, vroeg zijn onafscheidelijke politieman, die hem weer niet nit het oog had verloren, hem naar bet politiebueau te volgen. Hij werd aan een lang verhoor onderworpen en niet dadelyk gevangen genomen. Doch Da een onder zoek der papieren, die in zyn hotel eu op hem waren gevonden werd de generaal Maandagavond gearresteerd. Reeds in 1880 was generaal Giletta wegens spionneering aangehouden in het kamp van Argentby werd toen weer vry gelaten. Visehvernietiging en hongersnood. Uit Astrakan wordt gemeldDe firma Markowa Bessubikowa, die de groote Basilewskische vischgrouden in pacht heeft en steeds tracht, de vischpryzen te doen stijgen, heeft daartoe verscheidene kolossale vang sten, te zamen tot een gewicht van eenige 100,000 poed, in den grond doen stoppen. Blijkens de Russische bladen verwekt dit ongehoorde feit zooveel te meer ergernis, omdat jaist in de nabijheid vele duizenden men- schen hongersnood lijden. Men ver wondert zich dau ook niet weinig, aat de openbare autoriteit niets heeft gedaan oin zolk eene groote vernieti ging van levensmiddelen te verhinde ren. Zy had dit toch zeker wei kun ren doen, wanneer men in aanmerking neemt, dat er tot het beoogde doel meer dan 140 kuilen zyn gegraven, te zamen tot een inhoud van hon derden kubieke meters, waartoe een groot aantal werkliedeu eenige dagen aan den arbeid zyn geweest, zoodat het niet aan tyd heeft ontbroken om, zoo niet de gebeele hoeveelheid viscb, dan toch e9n groot gedeelte er van voor de noodlijdenden te redden. En het thans aldaar gebeurde is niet het eenige geval van dien aard, want de firma Ssaposhjnikof, die uitgestrekte vischgrondeu heeft, volgt dezeifde tactiek ook zy getroost zich de kosten van het bevisschen barer gronden, omdat anders de aldaar aanwezige vïsch by het wegzwemmen door an deren kon worden gevangeD. Zy laat 6chter de vangsten nieL begraven, maar de visch op zee doodeu en over boord werpen. Misschien zyn er nog wel meer die zoo doenalthans de kapitein eener stoomboot heeft ver klaard, eene oppervlakte van wel 0 meter lang en 1000 breed vol doode visch te hebben gezien. Albaneezeii en Serviërs. Woensdag deden Albaneesche ben den, van tweeduizend man geregelde Turksche troepen begeleid, een aan val op de Servische grens. De Ser vische boereu boden hardoekkigen tegenstand, en de strijd duurde den geheelen dag over een afstand van 20 kilometer. Van beide kanten zyn er verscheideo dooden en gewonden De aanvallers vermeesterden drie wachthuizen en blokkeerden drie dorpen. De Servische autoriteiten zonden geregelde troepen erheen. gemeld. De grenssteden worden door de troepen bewaakt. Twee dorpen zyn reeds door de oproerige benden in de asch gelegd. Op de Filippijnen. Te Manilla is Dinsdag bericht ont- vaneen dat de opperbevelhebber van i de Fiiippynsche legermacht generaal Luna en zyn adjudant luitenant Paseo Roman den Sslen Juni door wacht posten van Aguinaldo in diens hoofd kwartier zyn doodgestoken. Generaal Luna was daarheen gegaan om met Aguinaldo een onderhoud te hebben, had een woordenwisseling met de schildwachts gekregen en toen zyn revolver uitgehaald. De soldaten sta ken daarop den generaal en zijn adju dant met de bajouet neer. By Las Pinas is Dinsdagochtend liet eerste artillerie-gevecht geleverd tusschen de batterijen van de Arneri- kaneu eu van de Filippijners. De Fiiippyners openden het vuur uit drie stukken en de Amerikanen beant woordden het met kracht uit zes kanonneD, gesteund door de stukken van den monitor Monadnock en de kanonneerboot Helena. Ooderwyl raakten twee compag nieën van de Amerikaanscheiofanterie op verkenning uitgezonden, slaags met een afdeeling vau den vijand, waarbij dc Amerikanen een tyd lang leo^yk in de klem kwamen en herhaaldelyk afdeinsden. Eerst toeu zij versterking kregen, konden zy op de stellingen van den vijand aanrukken, die hard nekkig stand hield by de Zapoti-brug. Teil slotte kwamen echter de Fiiip pyners in het volle geweervuur van de Amerikanen en namen zy de wyk. Volgens de Araerikaacsche berichten, sneuvelden de Fiiippyners, by hun vlucht, hy hoopen. De Amerikanen zeil hadden vjjf dooden of doodelyk gewonden eu ongeveer vyf-en-twintig gekwetsten, waaronder drie officieren. Na het gevecht verklaarde generaal Lawton dat „zoolang hy op de Filip pijnen was geweest," dit van alle ge vechten nog het meest op oorlog had geleken." Het fransche ministerie. De lieer Poinearé heeft de opdracht om een nieuw fran^ch ministerie te vormen aanvaard. Men zegt dat hy de portefeuille van onderwijs zal aanbieden aanbieden aan Ribot. die van binnenlandsche zaken aan Samen, en die van justitie aan Moriis. Bourgeois heeft verklaard dat hy zeer vereerd was door het aanbod van Poincarc om in zijn ministerie zitting te nemen, maar dat de vredes conferentie al zijn tijd in beslag nam. Onlusten in Britsch-Indië. Naar Reuter uit Bombay seint, zijn do in de districten Madura en Tinne- velly uitgebroken onlusten op beden- j kelyke wijze in omvang toegenomen, j Negen Sepoys werden door twee-1 duizend opstandelingen aangegrepen. De soldaten gaven vuur od doodden zes van de aanvallers. Uit alle dorpen worden onlusten en rustverstoringen üts dsns De electrische tram. Dagelyks worden nog proefritten met deze tram langs de lyn van de remise af tot aan het Heerenbek en naar de andere zijde tot aan de via duct over de spoorlijn gemaakt. Uit den aard der zaak lokken deze proeven vele belangstellenden en kau men dan ook dagelijks wielrijders en wande laars zich langs de Leidscbevaart zien bewegen, om daarvan getuigen te zyn. Hedenmorgen te 11 uur word voor de eerste maai de viaduct geprobeerd, vanwege den Raad van Toezicht op de spoorwegen. Daarbij waren tegen woordig, van genoemden raad, de ingenieurs Schroeder, van der Kolk en Kist, verder de gemeente archi tect Jac. Leyb, de directeur der maat schappij, de lieer Barnet Lyon, bene vens tal van ambtenaren. Op ieder punt van de spanning werden twintig zelf regisireerende instrumenten geplaatst en de beproe ving van ieder deel geschiedde, door een tram beslaande uit 1 groote en 2 kleine ten volle belaste wagens met de grootst mogelijke snelheid over de viaduct te laten rijden. Vervolgens werden de cijfers op de instrumenten afgelezeu om te 's Gravenhage te worden uitgewerkt. De proeven liepen flink van stapel. Op Zaterdag den 24sten Juni zal nu, naar ons ter oore kwam, de ex ploitatie van de Ijjo Haarlem—Zand- voort aanvangen. Concerten Vereeniging. Volgens aan de leden rondgezonden mededeeling zal op Dinsdag 2o dezer jn den tuin der sociëteit Vereeniging HOOFDSTUK VII. Alice bleef eenige oogenblikken on beweeglijk op het grasveld staan, sta rend op het gouden medaillon dat zij om cn omdraaide Het duurde een paar minuten voordat zij wist wat zij in haar hand hield Ofschoon zij de woorden, die aan de binnenzijde gegraveerd waren, geleeeu had, kon zij zich toch het eerste oogen blik niet begrijpen dat dit medaillon een geschenk was van haar broeder Harold Dorrington, de zoon van Lord Dorrington aan Rosie Wood', het (Dorpskind, wier moeder voor de men- sehen waschte en die zooeven naaiwerk bij haar was komen vragen. Die. twee gedachten kon zij niet met elkaar ver eenigen de twee menschen wier namen te zamen voor haar geest oprezen sche nen zoover van elkaar verwijderd te zijn als de twee Polen. Wat beduidde dan dit inschrift Bij een meisje als Alice, dat- al do trots bezat aan haar geslacht eigen, ui terst beschaafd en rein van hart was, dringen dergelijke denkbeelden slechts langzaam door en toen zij de beteekenis van cïio woorden besefte werdf haar zedelijk gevoel zeer gekwetst. Eindelijk begreep zij dan toch dat- het niet anders dan een geschenk van haar broeder aan het mooie dorpsmeisje kon zijn. Do stommen van haar zusters brach- ten haar tot ziel) zelf. Haastig stak zij liet medaillon in haar zak en voegde zich bij hen. Den geheelen dag was zij stil en peinsde or over wat zij met liet medaïl-' Ion jnoeet aanvangen. Die vraag hield haar voortdurend bezig. Welk gebruik zou zij va.n de vreemde, akelige ontdekking, die zij gedaan had, maken Moest zij een be- sli -senden stap in deze raak doen Zou zij het gebeurde aan haar vader, moeder of Harold1 zelf vertellen, of zou zij het voorwerp terugzonden en de zaken hun eigen loop laten Dit laatste zou zij 't lhfst gedaan hebben, maar dit kon zij niet mot haar geweten overeen brengen. Toen zij zich in haar eigen kamer bevond kreeg zij het medaillon weer tc voorschijn en haastig alsof haar vin- j gors door de aanraking er van bezoedeld zouden worden pakte zij het in eenige j papieren en borg het in een Lade van haar linnenkastje. Daar besloot zij het j tot den volgenden dag te laten liggen. Een groot gedeelte van den nacht- lag zij wakker, rusteloos in haar bed heen en weer woelend, terwijl haar lief de voor haar broeder met haar afkeer een zwaren strijd voerde maar de lief de, zooals gewoonlijk in het hart van iedere ware vrouw, overwon toch ein delijk. Wat er ook mocht gebeuren voelde zij toch dat zij Harold's geheim aan de overige familieleden niet mocht verraden. Zij moest haar ontdekking en vermoedens voor zich. zelf houden en zelf het medaillon aan Rosie terugge ven of het haar door een ander doen toekomen Koortsachtig en onrustig stond zij op. maar zij voelde zich in elk geval minder besluiteloos dan den vorigen avond. Zoodra het ontbijt afgeloopen was zette zij haar hoed op en begaf zich met het pakje in de hahd, moedig op weg naar het dorp. Ei' was een smal pad. dat langs den oever" van een stroom liep, die, na zich in bevallige kronkelingen door Dorring ton Park geslingerd te hebben, recht en snel door de vlakke weilanden kab belde en op geringen afstand van de herberg midden door het dorp zijn weg vervolgde. Op dezen bewust cn morgen stond Rosio Wood, met. haar grooten witten zonnehoed op het hoofd, haar katoenen japonnetje in bevallige plooien ophou dend. zoodat de keurig geschoeide voet jes te zien kwamen en met een hengsel mandje aan haar arm. tegen liet hek, dal langs het pad liep, geleund. Een eindje verder op, met de armen op de bovenste lat en de kin in d'e ruwe. door hard en grof werk vereelte handen rustend, stond Rosie Wood's eerlijke, maar onbevallige minnaar Da vid Hay thorn. ,,0' lieveling!" zeide hij met innige tcederheid haar aanziende, ..waarom* wil je niet naar mij luisteren? Rosie, je zult toch niet de liefde van een eer lijken kerel, die je een thuis kan aan bieden, weigeren ter wille van een paai* vleiende woorden van een knappen mijn heer, die zoodra hij je niet meer ziet, niet meer om je denkt." ..Ik begrijp niet wat je bedoelt!" zei de Rosie haar hoofdje trotsch achterover werpend. ..Oje weet 't heel goed. De jonge heer heoft je 't hoofd op hol gebracht en waarom? alleen om eens. een aflei ding te hebben. Zoo doen die heertjes allemaal - ze zeggen een heele boelj mooie woorden, waarvan zij geen sik kepit mcenen. Ik kan niet zoo tegen je spreken, liefste, maar wil je tot mijn vrouw maken en je innig liefhebben Rosie, en dat is meer dan oen heer, wie ook. voor je zal dóen. .al heb je nog zoo'n mooi gezichtje." ..Ik begrijp niet hoe je op die manier tegen mij durft praten, David"' riep Rosie hartstochtelijk uit, terwijl tra nen van woede en. spijt haar in de oogen sprongen. „Wat gaat 't jou aan wat ik doe of wat andere mannen van mij zeggen en waarom zou mijnheer Dorrington of een ander gentleman uit het graafschap mij niet lief genoeg kun nen hebben om mij te trouwen. Ik ben niet als de andere dorpsmeisjes dait zegt vader ten minste en behoor een beter, voornamer huwelijk te doen." „Als je er zoo over denkt, beste, ver keer je in groot gevaar." zeide de werk man ernstig. Rosie trok haar rose1 bovenlip min achtend op. ..Er bestaat geen enkele reden om zoo tot mij te spreken. David Hay- thorn", zeide zij. „Je zult den een of anderen dag. waarneer ik een voorname dame ben, spijt van je woorden hebben..." ..Je zult nooit een voorname dame w-oixien.!". viel David haar in de rede zijn vuist met kracht op de bovenste la.t van het hek latende neervallen. „Geen heer zal er ooit over denken je tot vrouw te nemen, zelfs niet ter wille van je schoonheid t" El d'a: „Hoe durf je... hoe durf je! nep Rosie driftig met haar voet stampend. ,,Ik haat jo jou slechte. wreede ma.n. Ik wilde dat je dood waart dat wensoh ik van ganscher harte!" e de mooie Rosie barstte in een hart tochtelijk snikken los. Juist op dit oogenblik sloeg Alice Dornngton den hoek om en kreeg de snikkende Rosie in 't gezicht, die door David met een half berouwvol, half knorrig gezicht, werd gadegeslagen. Op liet zien van juffrouw Alice tikte de man even aan zijn pet eu slofte weg. terwijl Rosie luuu* oogen afdroogde en1"3' haar snikken trachtte in te houden. beschaamd als zij zich voelde in zoo'niP11 driftige uitbarsting te worden ven-ast.Pu „Wat scheelt er aan, Rosie?" vroegp* Alice vriendelijk. ..I- er iets dat jei ongelukkig maakt V' Rosio boog haar hoofd zoover voor over, dat haar blozend gelaat bijnai ge-j heel achter dën hoed verdween, speeldeFei met haar schort, maar sprak geen woord. „Waarom huil je vervolgde AlicePv' en voegde er toen fluisterend aan toej terwijl zij onv zich heen keek of nie-jj'01 mand haar zou kunnen verstaan, „om-o dat... omdat je iets verloren hebt?" (Wordt vervolgd). Pa1

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 2