PREDIKBEURTEN 14e Muziekuitvoering in den Hout een avondconcert worden gegeven door Haarlemscb Muziekkorp. Het geaunonceerde concert door het Kon. Zweedsche Reg. Korps „Men- des", directeur de heer J. Ekblad kan niet worden gegeven doordien het -erlof voor hét buiteniand is inge trokken. Maandag 3 Juli 1899, 's avond 8 uur, opera-con cert door ariisten van de Ned. Opera, voor de ledeD met hunne dame? en uissrenooten. Dinsdag 25 Juli 1S99, matinee en soiréeüoor het Huzaren-regimeotkorps „Kroonprins van Zweden", uitge schreven door ..de Nieuwe Muziek handel" te Arasterdam, waarbij de leden vryen toegang hebben. De onderofficieren van den Hoofd cursus te Kampen, welke dit jaar aan het officiers-examen zullen deelnemen en bestemd zyn voor het leger in Ned. ludië, zulien van 1 Juli af gedurende eeuige dagen te Haarlem verbüjfhou- den tot het bezichtigen van liet ko'o- niaai museum en eeuige forten in den omtrek. Bloemendaal. Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 15 Juni des avonds te uur. Voorzitter de lieer J. W. A. Immink, burgemeester. Afwezig de heer H. Roo- 1. a. opening der vergadering weiden de notulen der vorige bijeenkomst voor gelezen en goedgekeurd. In behandeling komt punt 1. Herziening van belasting-verordeuin- £en. De voorzitter deelt mede. dat, zoo- ds hii reeds in eene vorige vergadering leeft gezegd, vóór 1900 alle belastingen neet' n worden herzien. Ingevolge eene circulaire van Ged Staten, waarin ver- soclit wordt met de herziening met het op den tijd niet te lang te wach ten. liad de voorzitter getmee-nd de per ordening' op de heffing en invorde- dc hondenbelasting en die op de legesgel den hedenavond reeds te jioeten behandelen. De eoncept-veror- ieningen worden hierop door den se- iretaris voorgeleden en vervolgens met eenige kleine veranderingen goedgo teurcl. Hierna werd goedgekeurd hot doen pan af- en overschrijvingen op den jegrootingsdienst 1898 en eveneens dc taat tot het doen van uitbetalingen uit de post voor onvoorziene uitgaven, dienst 1898. Punt 3. Ingekomen is een adres van tien heer T J Elclering tot verande ring van het eind van het Binnenpad nel ruil en inkoop van grond. Bij dit adres wordt gevoegd een iclirijvcn van den heer P. Hoogeveen :e Haarlem, die bij genoemd pacl een villa heeft gekocht, en den Raad ver- loekt niet in te gaan op het bovenge noemd adres en den toestand te hou- len zoo.ils deze steeds is geweest. Reeds in dc vergadering van 6 April n 25 Mei is dit adres* behandeld, doch icer een bezwaarschrift en in hoofd taak doordat dc overgelegde terrein kaart niet strookte met de kadastrale taart en niet duidelijk was aangegeven ivelk terrein gewenscht werd te rui- werd dit punt toen aangehouden B. en \Y. opgedragen nader met. den ïeer E. in overleg te treden en in de volgende vergadering daarover rapport uit te brengen Uit dit rapport, door le-n voorzitter voorgelezen, blijkt dat :r ook met het oog op art. 230 dei ge- neentewet bezwaar bestaat tegen de •uiling. De li,eer Ter Hoffsteede is- het niet net den voorzitter hierover eens en zegt. dat liet- artikel 230 geenszins be- ,et wegen aan don openbaren weg' te uittrekken. De heer Bijvoet vraagt- waarom de ruiling tegc-n het belang van de ge meente b. De voorzitter zegt, dat hij daarop geen antwoord behoeft te ge en. De heer Barn aart gelooft niet lang neer bij dit voorstel te behoeven stil te staan. In eene vorige vergadering de ruiling reeds in beginsel aange nomen. Wanneer de Raad op dit be sluit terugkomt, slaat zij een mal fi- juur voor de buitenwereld.. Ontstond er bepaald nadeel voor de jemeente door. zeide spr.. dan was ik ie eerste, die op dit punt terug zou tomen, doeli nu dit niet het geval is, loop ik. dat de Raad1 niet op zijn be sluit terug zal komen. De heer Ter Hoffsteede stelt de aag Verzet het belang der gemeente sioli iiiet tegen onttrekking en omibui- -an genoemd pad Zoo niet - - dan ie slaat ei niet bet minste bezwaar het Besluit te nemen om dit gedeelte aan ien publiekeii weg te onttrekken Spr. ïient dan ook een voorstel in, om be- ïoudens goedkeuring van Ged. Staten, ruiling van grond met den heer Eldoriiig aan u gaan. mits deze den jrond. elie bij die ruiling van de ge meente een grootcr oppervlakte heeft, feil hetgeen hij zou afstaan, ter grootte n 65 viei'k. 31.. wil koopen. De heer Kramer vraagt hoe de af rastering dan moet worden, voor of achter cle boomen. Na eenige besprc- ringen zegt de heer Barnaarfc dat dit >unt thans niet aan cle orde is en stelt .{voor tot stimailing over te gaan. Dc voorzitter zegt. cfiat eerst bepaald moet worden tegen welken prijs de >r_brond dan moet worden over gedaan re_; De heer ter Hoffsteede stelt voor te- ^egen f 2 a f 3 per vierk. M. en De voorzitter zegt, dat door den lieer Borski vroeger f per vierk. M. voor cep\ei'na1me van grond is gevraagd. K Na- eenige discussie doet de heer Bij- jg'jvoet een voorstel om de 65 vierk. M. mjtegeu f 3 per vierk. M. over te doen. 3>it voorstel wordt zonder stemming aangenomen Aisnu komt het voorstel vau den heer Ter Hoffsteede aan de orde en Wordt met algemeene stemmen aange nomen. Punt 4. Ingekomen was een adres van de wed. Bitterberg tot het vaststel len een er nieuwe scheiding tussclien haar eigendom en den weg, tevens met verzoek om haar hekwerk te verplaat- sen en den weg voor liaar perceel te verbreeden. Reeds in een vorige vergadering is dit punt ter sprake- gebraclVt, doch toen aangehouden, omdat het niet dui delijk bleek op welke wijze rooiing ver langd werd, en adressante dit door pi ketpaaltjes nader kon aangeven. B. en W. stellen nu den Raad voor op dit adres gunstig te beschikken, mits het hek, clat de nieuwe scheiding aangeeft, binnen 1 jaar wordt geplaatst. De weg krijgt daardoor eene meerdere breedte. Zonder stemming wordt dit voorstel aangenomen. Daarop wordt voorgelezen de con cept-overeenkomst mot Jhr. Mr. P. Tc- d'ing van Berkhout, betrekkelijk de regeling van eigendomsrecht van wegen bij Boekenrode, en ingediend d'oor den heer Ter Hoffsteede Dc heer Berkhout verbindt zich daar in tot. betaling van f 400. als bijdrage voor het maakloon van den straatweg. De voorzitter stelt voor" dit contract vast te stellen. Aldus wordt besloten. Punt 6. Jaarwedde van den gemeente werkman te Vogelenzang. De voorzitter doolt mede, dat zich voor deze betrekking reecis vele werk lieden Rebben aangemeld1 en stelt- voor alvorens tot eene benoeming over te gaan cle jaarwedde vast te stellen. Spre ker wen sell t clen werkman per uur te betalen, doch de raadsleden zijn meer vcor een jaarlijksch vast traktement, waartegen dc voorzitter ook geen be zwaar heeft. Tot hot laatste wordt aldus besloten en het traktement bepaald op 500 's jaars. Punt 7. Het kohier schoolgeld wordt vastgesteld tot een bedrag van f 134.01. Ingekomen is een verzoek van de Eerste Ned. Electriciteit-Maatschappij te Amsterdam, can den kabel op de Korte Kleverlaan te mogen Hierop wordt gunstig beschikt. Medegedeeld wordt nog darts de hoof den der* scholen eene toelage vragen van f 200 om niet 100 kinderen ee reisje naar Amsterdam te maken dat is ingekomen een verzoek van d'e Eerste Keel. Electrieteil-Maat,- 11appij om dooi de geheele gemeente electrische kabel: tc mogen leggen (Dit wordt in han den gesteld van B. en W.) Verder adres om eene subsidie van f 30 voor den Zilkerpoldereene dankbetuiging van den heer Prencn, voor het hem toe gekend pensioen, en een adres van den lieer J C. Peerebooni. inhoudende vei zeek om met hem in onderhandel in. te willen treden over hef drukken va: raadsstukken. Niets meer aan de ordle zijnde wordt tie vergadering hierop te ruim 10 uur gesloten. Letteren en Kunst B. van Lier. f Woensdagnacht is te Amsterdam overleden in den ouderdom van SI jaren, de heer Benjamin van Lier, by de tooneelbezoekers meer bekend on der den naam oom Beu. De overledene, broeder van den be kenden eigenaar van het „Graud Theatre", wylee A. van Lier, was in vroeger jaren acteur. Hy vervulde dc hoofdrol in verschillende stukken en oogstte daarby veel succes iu den Sa lon des Variétés en in een schouwburg aan den Singel, ongeveer waar nu „d'Geelvinck" staat. Later trad hy op als mededirecteur met Lamberg en daarna met Lorjé en Grader. Na dien tyd was liy sedert 30 jaren bureaulist bij zyn broeder en na diens overlijden by zyn neven totdat de Ojde dag hem tut rust dwong. Heden is het stoffelijk overschot bijgezet op Muiderberg. Beimebroek. Donderdagmiddag omstreeks een uur werd de politie alhier gewaar schuwd dat brand was ontstaan in een gedeelte boseh, gelegen aan den Ryks straatweg en toebehoorend aan mevrouw de wed. Willink. Het plaats- personeel dat spoedig aanwezig was, wist het vuur spoedig te dooveo. De oorzaak is wellicht te vinden bij „de e.e jeugd", die daar heeft gespeeld. F! 1 pio Beverwijk. De beer Mr. Tak van Poortvliet afgevaardigde in de Tweede Kamer voor dit district, bezocht deze ge meente en hield in het raadhuis eene conferentie met B. en W. in verband met de verbetering vau het vaarwa ter naar het Noordzeekauaal. flet aantal kiezers voor de Tweede Kamer bedraagt in dit kiesdistrict (18 gemeenten) 7068 tegen 6844 in het vorig jaar. Spaarndam. Alhier zijn in tegenwoordigheid van verschillende militaire autoriteiten schietproeven genomen met het snel vuurkanon. Haarlemmerliede en Spaarn woude. De besmettelijke veeziekte (mond en klauwzeer) kan alhier als geweken worden beschouwd. Het kohier van den hoofdelyken omslag over 1899 werd vastgesteld op f8971, over 1998 bedroeg het f12218. zoo moeielijjke taak hebben gekweten. De vice-admiraal Fischer stelt voor in wanuc bewoordingen den president dank tc betuigen voor de hoogst kun dige, onpartijdige en welwillende wijze, waarop hij de besprekingen heeft ge leid en hij wensolit hem geluk met de resultaten, verkregen door dtj eerste sub-commissie, die ten gevolge zullen hebben, dat de humanitaire voorschrif ten, waaraan de behoefte zich sedert- lang heeft doen gevoelen, in het posi tieve internationale recht zullen treden. leger en Vloot, Aangemoedigd door hot succès vau „De Soldatenkrant" in Nederland heeft de firma Albrecht Co. te Ba tavia besloten nog dit jaar een „Soerat Kabar Soldadoe" uit te geven. Dit blad zal voor onze Inlanders en Amboineezen worden wat het Brcdascbe orgaan is voor den Euro- peeschen miiitair. Het wordt in laag kazerne Maleisch geschreven en zal vooral ook veie stukkea uit de so'daten krant over nemen. De redactie zal behalve uit den Iste Luitenant Clockener Brousson be- staau uit eeu officier van Javaan- scbeu-, Madureeschen- en Amboi- neescben-landaard. Polytechnische school. Examen B 1899. Geslaagd voor Art. 61, 62, 64: L. A. M. Anker smit, P. Binkhorst, J. W. Birnie, J. Blackstone, H. J. Boetje, P. H. V. Ronsaerts, G. J. van den Broek, W. C. G. H. Broekman. P. J. W. J. van dor Burgh, A. Byl, J. J. Canter Cremers. C. G. Cramer, J. E. de Crane, G. W. ten Dam, J. 0. Deking Dura, H. W. Dohna, J. van Dorp, C. H. J. Driessen, J. H. de Granada. J. Gratama, J. H. A. Haarman, W. Hiebendaal. W. van Houten, F. 's Jacob Jr., W. J. Kalis, I. J. P. Klevn, W. C. Köhler. J. C. G. Kru- gers, E. J. Kuipers, C. Leemans, G. Leignes Bakhoven, C. M. Lugten, W. Meyer Timmerman Thyssen, E. J. C. Meyll, W. J. Nierraeyer. J. G. Nu- mans, F. W. Th. van Oordt, J. C. van Reekum Jr.. P. A. Roelofsen,J. Th. van Rosse, J. C. F. van Sandick, J. A. van Santwyk, F. L. Scbliuge- mann, A. Schotel, F. Schutz, S. Sauyf Jr., A. Streiff. H. F. Streiff, E. M. Uljóe, L. Valk, L. W. C. C. P. J. Velu, W. van Warmelo, F. O. Wegener Slecswyk, H. C. Wesseling en W. F. de Wilde. (Slot in ons volgend nummer.) Kinder mishandeling^^," groote sommen uitgeeft aan opstokery tegen Engeland in de Kaapkolonie. Ik heb met Rhodes niet over Trans- vaalsche zaken gesproken sedert 1896." Hy waarschuwt het Hais om geen geloof te slaan aan de beweringen en verzinsels van de. kranten, die ze op zettelijk in omloop brengen. De be wering dat by buitenslands gaat, is volstrekt onwaar. PRETORIA. 15 Juni. De Volks raad heeft de beraadslaging over het kiesontwerp veertien dagen uitgesteld. ROME, 15 Juni. De Kamer heeft besloten tot sluiting van het debat over de politieke maatregelen. LAATSTE BERICHTEN. Naar wy vernemen heeft de heer J. Kro' Kzn., die door afd. II der kiesvereenigiug „Vooruitgang" tot candidaat voor den gemeenteraad werd gesteld, deze candidatuur aangenomen. De winkelier in rietwerk, die Dins dag van een knecht van den koopman Selbach de stoelen had gekocht (zie ons nummer van 15 dezer) verzoekt ons te melden dat deze stoelen vol strekt niet ver beneden de waarde zyn gekocht en dat hy er eenen redelijken pry's voor betaald heeft. ster. A. E. van Duuren—VanderMark 61 j. Leiden. T. Meindersma—Witte- veen 45 j. Leeuwarden. B. van Lier 81 j. Amst. K. J. van Riesen 64 j. Oosterbeek. J. van Maaron 56 j. Amst. W. A. J. van Gulden 53 j. den Haag. Officieels Berichten. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Doen to weten, dat by hunne be schikking van 8 Juni jl. aan de Naam- looze Vennootschap „Koelit" voor heen Brummer A Co. gevestigd ie Amsterdam, voor een op dien dag ingaanden proeftijd van een jaar ver gunning is verleend tot oprichting van eene huideuzoutery en bewaar plaats vau huiden en vellen in het perceel aan de Gasthuisstraat no. 7. Haarlem15 Juni 1899. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOREEL. De Secretaris PLJNACKER. Door de rechercheurs Misset en v. Zomeren is hedenmorgen de bier huishoudster A. M. Wouters—Drost op den Heerensingel alhier bekeurd, wegens den claudestienen verkoop van sterken drank in liet klein. Heden werden de eerste tuinboonen aan de markt gebracht door Gebr. Kuiper alhier en verkocht aan den heer D. Groenendaal ook alhier. In eeu gezin te Terneuzen waren door liet burgerlijk armbestuur twee kinderen besteed, wier mteder de j gemeente bad verlaten. - ..w- De man van het gezin, waar zij i besteed zijn, mishandelde een daarvan, Te Amsterdam is overleden de lui- j een by'ua driejarig knaapje, op erger- Ijjke wijze. Naluuriyk een oploop van verontwaardigde vrouwen. Lij een onderzoek, vanwege de politie ingesteld, vertoonde het lichaam van het kind ettelijke builen en blauwe plekken en uit het geneeskundig onderzoek bleek, dat er ook vroeger mishandeling had plaats gehad. Vau het gebeurde is proc-os-verbaal VARI A. tenant-kolonel J. van Maaren. vac het 2e bataljon 7e reg. infanterie. J-Atr v..-,.W Tweede Karoer. Ln de zitting van heden der Tweede i bt 'nmm. ,*0 h„. r.nU, ürn K.tvo^n^o .1." UPM-UMaKl. Kamer ia het ontwerp betreffende den aanleg en bet onderhouden van eer. visschershaven te Scheveningen aan- genomen met 54 tegen 34 stemmen. Onnoodig te zeggen dat de kinderen niet verder aan de hoede van het gezin worden toevertrouwd. („Tern. Ct.") Haarlemmermeer. Voordracht van Hoofd voor school No. 6 alhier. I. H. Corperaal E. C. Houbolt J. H. Huisman H. de Jong H. Natte te Helder. Zevenhoven. Amersfoort. Rotterdam. Haarlem. J. H. v. Snippenburg Vogelenzang. De anti-revolutionaire kiesvereeni- ging in district II te Haarlemmer meer heeft de aftredende leden, de H.H. Los en de Breuk weder candi daat gesteld. Gemeenteraad. De gemeenteraad van Haarlemmer meer heeft besloten in een adres aan de Twee le Kamer der Staten-Gene raal te verzoeken de wet op de leer plicht niet aan te nemen. Tot onderwijzeres aan school no. 4 is benoemd mej. M. C. van der Voort, thans tydeljjk onderwijzeres te Hoofd dorp verder zyn als onderwijzers be noemd de heeren H. Klein te Hoofd dorp en B. Bouwman te Harlingen, resp. voor school no. 4 en no. 10. De Vredes conferentie. Over de vredesconferentie is de vol gende officieels mededeeling verspreid De tweede commissie, eerste sub commissie ..aanneming van de conven tie van Genève, betreffende den zee oorlog." is Donderdag 15 Juni te half elf ond'er leiding van mr. Asser bijeen gekomen De heer Renaiultrapporteur van de onder-af deeling, brengt verslag uit van eenige veranderingen, welke hij in zijn rapport, heeft aangebracht, ten einde rekening te houden met de wenschen tlobr zijn collega's in de laatste zitting kenbaar gemaakt. De heer Mahan'verklaart, dat hij uit verzoeningsgezindheid zich bij het voor gestelde aansluit, hoewel d'e voorstellen volgens hem een gaping laten, wat be treft den toestand der geredde schip breukelingen door booten, die zicli toe vallig op de plaats van een zeeslag be vinden. welke er niet bij geregeld is. De sub-commissie is van oordeel, dat artikel 9 voldoende is om in alle ge- valen te voorzien. De lieer Motono, gedelegeerde vain Japan, verklaart dat hij voornemens is een voorstel in te dienen, strekkende om artikel 6 van de Conventie van Genève van 1864 in den zin van arti kel 9. dat juist door de sub-commissie is aangenomen, te wijzigen. Artikel 10, door de redactie-commissie voorgesteld, is in deze termen aangenomen „Gewonden, zieken en schipbreuke lingen, die aan land gezet worden in een neutrale haven met toestemming van de plaatselijke autoriteiten, moeten door deze laatsten worden vastgehouden, opdat zij niet opnieuw deel kunnen ne men aan de oorlogsoperaties. De kos ten van herberging en begrafenis zul len moeten gedragen worden door den staat waartoe de schipbreukelingen, zie ken of gewonden behoor en." De president vestigde de aandalcht zijner ambtgenooten op liet groote voor deel. dat er in gelegen zou zijn wan neer tijdens de zitting van de conferen tie een conventie kon worden geteekend bekrachtiging van bepalingen van zoo groot belang en van een zoo ver heven humanitaire strekking al9 de sub commissie heeft aangenomen. De heer Renault verleent krachti- gen steun aan de woorden van den pre sident. Op vooratel van baron De Bildt wordt besloten, dat de president in overeen stemming met de commissie van re dactie, aan wier arbeid de baron deel neemt. aan de conferentie een geheel gereed ontwerp van conventie zal voor leggen, da.t, behalve de aangenomen bepalingen, een inleiding zal bevatten en een slotartikel, waardoor de forma liteiten, de onderteekening van liet pro tocol, adhaesiebetuiging en ratificatie zullen worden geregeld. Op voorstel van den voorzitter zal de commissie aan dó Conferentie een votum voorleggen ten gunste van de herziening, binnen korten termijn, v de Conventie van Genève van 1864 Alvorens de zitting op te heffen stelt de voorzitter voor, dank te brengen aan li.h. secretarissen voor den ijver en de toewijding, waal-mede zij zich van hun Kin am ar kt. Uit Batavia seint men het Hbld „In een vergadering van planters te Bandong werd besloten e8n kioa- markt te Batavia te stichten." Gemeenteraad te Amsterdam. In de Woensdag gehouden raadszit ting te Amsterdam was ingekomen een schrijven van den heer P. van Eeghen, houdende mededeeling dat hij om ge zondheidsredenen genoodzaakt is ont slag te nemen als raadslid. De waarne mende voorzitter, mr. van Hall, sprak het leedwezen uit, ook namens den raad, over dit besluit van een raadslid dat gediu-ende 21 jaren met zooveel v en toewijding de belangen dei- burgerij heeft behartigd. Op verzoek werd eervol ontslag verleend aan de dames W. C. Holst, C. Lion Cachet en F. S. M. Guyot als hoofden aan open bare lagere scholen. De heer Hovy vraagt verlof op eene volgende vergadering inlichtingen, te mcgeln vragen omtrent de genomen maatregelen en de resultaten daarvan ten aanzien van de zuivering van het Rokin van de zich daar in toenemend aantal vestigende inrichtingen met da mesbediening. De voorzitter gaf den heer Hovy in bedenking met het stel len zijner vragen de terugkomst des burgemeesters af te wachten, dien men over 14 dagen weer hier hoopt te zien. De lieer Hovy zal zich hiernaar gedra- gen. Eene uitvoerige discussie ontspint zich over het prae-advies van B. en W. om afwijzend te beschikken op het ver zoek van een aantal ingezetenen buiten de kom der gemeente om gaslicht en doortrekking der waterleiding. Het da- gel ijk sch bestuur acht de gemeente niet verplicht aan het verzoek to voldoen. Een voorstel van dón heer Harniseni, x aan het verzoek betreffende de war terleidingbuizen te voldoen, wordt ver worpen en het prae-advies aangenomen. De door B. en W ingediende vooi-- dlraclit tot wijziging der verordening op het havengeld, doet den heer Ka- merlingh Onnes den wensch uitspre ken. dat men liever dan telkens parti- eele wijzigingen aan te brengen, eene herziening der geheele verordening ter hand moet nemen. De voorcïraalit wordt na discussie hierover aangenomen. Als men maar gelak heeft! Willem was een week verbonden aan een groot hotel in Londen en zyn taak was te zorgen dat de ramen allyd goed helder waren. Op zekeren morgen hield Willem zich onledig met op zyn gemak du courant te lezen toen de chef binnenkwam. Wat beteekent dat? vroeg hy. Is dat je werk doen Pak je boel maar op en verdwijn. En onze arme Willem begaf zich naar het bureau, haalde het geld dat by nog to goed had en ging toen naar zijn zolderkamertje om zich in zyn beste pak te steken. Beneden gekomen gaf hij eenigen vau de bediendon de hand en ontmoette in de gang by toeval den chef, die hem in zyn Zon- dagsche kleeren niet herkende, Zoek je een plaats? vroeg hy. Ja, meneer, antwoordde Willem. Kun je ramen schoonmaken? Ja, meneer. Je ziet er nogal netjes uit. De vorige man is juist weg, die kreeg 9 gulden je kunt 10 verdienen. - Dank u, meneer, zeide Willem en een kwartier later was hy in de zelfde kamer--aan het schoonmaken van de ramen, maar de courant liet hij nn liggen. op ZONDAG 18 Juni 1899. TE HAARLEM Groote Kerk. Voorin. 7 ure, Jonker. Voorm. 10 ure, Knottenbelt. Nam. 2 ure, Barbas. 's Avonds 6 ure, Swaan. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Van Lennep. JaDskerk. Voorm. 10 ure, Veen. Bakenesserkerk. (Voor de kinderen). Voorm. 10 ure. Eglise Wallonne. Voorm. 10 are, Muller. Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 ure, Mulder. Nam. 5 ure, Mulder. Ridderstraat. Voorm. 10 ure, Ringnalda. 's Av. 6 ure, Ringnalda. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, Tibben. Nam. 5 ure, dezelfde. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, van der Veen, pred. te Amsterdam. Nam. 1 ure, geen Zondagsschool Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Hesta. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, de Blocq van Schel- tinga. Romonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Tideman. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en des nam. 5' j ure, Schotel. Hersteld Apostolische Zending (Internationaal). Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur, Godsdienstoefeningen. Aan inzenders van kleine Adver tenties: Familieberichten, aanvra gen voor en aanbiedingen van be trekkingen, te koop-aanbiedingen, enz., wordt beleefd maardrin- g e n (1 verzocht, gelijktijdig met de aanbieding aan het bureau de kosten te willen betalen. De Administratie van „Haarlem's Dagblad" BURGERLIJKE STAND Bevallen: 16 Juni. G. Baas—de Gooijer d. W. Laetbem—v. Velzeu z. Overleden 14 Juni. J. A. Tbamer Vervooren 79 j. Jansstraat. 15. E. Roeland—Strootman 68 j. Ged. Oude gracht. L. Mercie 19 j. Gasthuisvest. Itosmyafirhisrichie Het stoomschip Bromo, van Rot terdam naar Batavia, vertr. 15 Juni van Marse:lle. Hot stoomschip Maasdamvan de Holland Amerika Lijn, van Rotterdam naar Newyork, vertrok 15 Juni van Rotterdam. Het stoomschip Spaarndam, van de Holland Amerika Lyu, van Newyork naar Rotterdam, arriv. 15 Jnni te Rotterdam. Het stoomschip Werkendam, van de Holland Amerika Lijn, van Amster dam naar Newyork, vertr. 15 Juni van Amsterdam.' Het stoomschip Prins Willem 11, van Amst. naar Paramaribo, vertr. 15 Jnni van Amst. Een aannemers-quaestie. Door de rechtbank te Amsterdam werd Vrijdag de aannemer C. van Boven, wegens gebruikmaking van een vervalscht contract veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. De zoon, A. van Boven, die be schuldigd werd de vervalsching te hebben gepleegd, werd vrijgesproken. TELEGRAMMEn. LONDEN, 15 Juni. In bet Lager huis zegt Chamberlain„Ik vermag het Huis geen inlichting te geven om trent de bewering dat de regeeriog Yan de Zuid-Afrikaansche Republiek Bennebroek. Voorm. 10 ure, geen dienst. 's Avonds e'/j ure, Gerth van Wijle Jrm Houtrijk en Polauen. Voorm. 10 ure, Jonker. pred. te Haarlem. Heemstede. Voorm. 10 are, Kuijlman. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Wesseldijk. '8 Avonds 6 ure, dezelfde. Godsdienstoefening vanwege den Ned. Protestantenbond. Voorm. 10 uur, in hotel Nommer Een, Bruinwold Riedel, van Amsterdam. Apost. Zendingsgemeente. Voorm. 10 ure. op Zondag 18 Juni van 's nam. 2'4 uur, door het Haar!. Muziekkorps, Directeurluitenant-kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Marsch aus der Ope rette „Nanon" Genêe. 2. Concert-ouverture. Massenet. 2. „Neu Anna". Polka. Strauss. 4. Fantasie „Faust" Gounod. 5. Jubel-ouvertnre. Flotow. 6. ValseMoskowsfcy. 7. Potpourri aus der Ope rette „Die Sieben öchwaben" Millöóker. Familieberichten, Getrouwd 15 Juni. F. Jaski Bzn. en E. J. Dels, Hilversum. G. Hem mes en W. A. H. Bolhais, Lobith. I. Klaver en C. F. Bolhuis, Lobith. F. J. Maassen Jr. en C. G. Bollée, Bu8sum. M. J. Doorenbos en J. E. Blom. Bussum. L. Stracké en M. Ötru- ben, den Haag. M. Wolff en J. deJong, Amst. J. Klok en M. M. Decoux, Amst. W. L. Werner en C. Kolk, Amst. S. Bosboom en H. J. Lobo, Amst. J. C. Glasin8 en B. van der Kolk, Amst. F. Versteegh en F. J. A. van Hamel, den Haag. Bevallen: 15 Jnni. M. Karres— Zabel z. Amst. Overleden 11 Jun. J. E v. Dyk— Dreux 70 j. Amst. 13. Wed. N. Kooy- man—De Graaf 84 j, MiddeD-Beem- Commissariaat van Politie te Haarlem. Inlichtingen omtrent de voorwerpen zijn dagelijks, behalve Zon- en feestdagen, van 11 tot 1 uur voor de eigenaars te bekomen. Gevonden voorwerpen. Van 9 Juni tot en met 15 Juni '99. Een puckhondje. Een gouden ring. Een notitieboekje. Een lantaarn van een rywiel. Een zilveren armband. Een muilkorf. Een lederen sigaren koker. Een pakje lucifers, Een marine muts. Eeu ledige portemounaie. Een band valies. Een zilveren dames remontoir horloge. Een sportkar. Een blaaw koralen armband met slot. Een bloed koralen armband. Een elastieke kou senband. Een fox-terrier. Twee stuk ken zeep en veiligheidsspelden. Een duimstok. Een gedenkpenning. Een ceintuur. Een rosekraus. Een rolletje yzerdraad. Een baret. Een zilveren broche met beeltenis. Een jjzeren moer van een wagen. Een R. C. kerkboek. Een zwart langharig hondje. Een zilveren gedenkpenning. Een bril. Een honden-belastingpenning. Terag te bekomen by den Hoofd opzichter der gemeentereioiging Har- mejansweg: Een boomstam.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3