NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Dinsdag 20 Juni 1133 ■a. 4900 HAARLEMS DAGBLAD ALS01S0SnHEMZEIISrTS^I?/ia"S Yoor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.80 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0-03 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.371/; -5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertcntiën worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C-. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Eirang'ere G. L. BATJBE Co. JOHA F. J ONES. Snee., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Mat uitzondering van het Arrondissement, Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenliën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan hoi Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAK Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de pry3 der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer 0,15Reclames per regel ƒ0,30. Agenten voor dit blad in .den omtrek zyn BloemendaalSantpoort en SchotenP. v.|d. RAADT, JSandpoort; Heemstede, J. LEUVEN,bp de tol; Spaarndam, C. EARTENDORPZandvoort, G. EMMFs. Velsen, W. J. RUIJTERBeverwijkJ. HOORNSHillegom, ARTE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen ep Advertentien aan. PoSiiaek Overzicht. De aan den heer Poincaré opgedra gen taak om een nieuw ministerie aan Frankrijk te geven is, nu deze die taak niet heeft kunnen, vervullen, aan deai heer Waldeck Rosseau overgedragen die, tot heden bedenktijd heeft gevraagd. Het heet dat deze in zijne combina tie zou opnemen senator Morris, den afgevaardigde Renault-Morlière, die in de Kaan er als rapporteur tegen de des- sa! si ssem ent wet sprak enden oud president Casdmir Périer die, zegt men, de portefeuille van oorlog zou nemen. Bevestigd is deze merkwaardige mede- deeling niet. maar evenmin door de vrienden van den oud-president tegen gesproken. In de Zuid-Afrikaansohe Republiek wordt de laatste dagen sterk betoogd door de burgers vóór de houding van president. Kruger en den Volksraad. De groote meeting te Johannesburg i? Vrijdagavond gevolgd door eene bijeen komst. te Paardekraal. die in de beste orde afliep. Alle sprekers verdedigden do voor stellen van president Kruger Het lid van den Uitvoerenden Raad, Schalk Burger, zeside dlat het uitbreken van een oorlog een groote ramp voor Zuid- Afr Ika zou zijn, maar liij beschouwde de oorlogsgeruchten ak ongegrond. Er werden moties aangenomen waarin de voorstellen van den president werden goedgekeurd en verklaard' werd dat met het oog op d'e vele vijandige vreemde elementen in den lande deze hervor mingen zoo liberaal waren als uit een oogpunt van veiligheid kon worden toe gestaan De meeting verklaarde geen verdere concessies te zullen dulden. Door de Daily Maal' is een herhaal de aanval gericht op Reuters agent schap. dat door dit Engelsch blad van par tijdigheid wordt beschuldigd in zake cle berichten uit Zuid-Afrika De ..Daily Mail" betoogt dan ook. dat ue regeering der Zuid-Afr. Repu bliek subsidie geeft aan het agentschap. Wil men in Engeland de mooie berich ten van de Times" bijvoorbeeld on partijdig noemen, ja voor dezulken hebben de gelukkig zuiverder berichten van Reuter een partijdig tintje. Dat pleit voor de Reuter-berichten. Dc ..Daily Mail" meldt ook. dat uit Ald'ershot drie batterijen geschut naar Natal gaan, en betoogt tegelijkertijd d'at het geschut van de Boeren tegen woordig sterker is daar het Engelsche, daar de Engelschen (in Zuid-Afrika nl.) slechts 22 ouderwetsche snelvuurkanou- nen beschikbaar hebben, en de Boeren 46 nieuwerwetsche. Sir H. Campbell Bannerman. in het Lagerhuis de leider der liberalen, die do imperialistische politiek der Engel sche regeering ten opzichte van de Transvaal met leede oogen aanzien, heeft in een redevoering te Ilford .ver klaard, dat er niets is geschied wat- een oorlogsdaad of ook maar oorlogstoerus tingen tegen de Zuid-Afr ikaansche Re publiek zou rechtvaardigen. Het Brit- sche volk wenscht- liet Transvaalsche volk niet te vernederen. Spreker wees op de loyaliteit der Hollandsche mede burgers m de Kaapkoloniehij erken de, dat de Uitlanders grieven hebben, maar is van meening. dat deze langs den weg der vredelievende onderhan delingen weggenomen kunnen worden Stadsnieuws. Eerste en derde pagina. Haarlem, 19 Juni 1899. Naar wy vernemen is de firma Roog en Van den Ban, architecten alhier, ontbonden. Door den vrachtrijder de Vaal was bij de politie geklaagd dat zijne paar den, in een weiland aan den Schoter- weg loopende, dagelijks door de jon- geDs werden opgejaagd en bereden. De agent-rechercheur Hessels spoorde als eeu der daders op den bleekers- jongen B. fSlaman, oud 16 jaar, aan de Zoinervaart wonende, die zich op 12 dezer aan de baldadigheid had schul dig gemaakt. Hy werd wegens straat schenderij bekeurd. Aan de Haarlemsche gasfabriek is de directie voornemens den achturigen werkdag iu te voeren voor de stokers. Tot dusver was huu werktijd twaalf uur. Om hiertoe te geraken zullen er in plaats van twee, zooals thans, drie ploegen worden gevormd. De maat regel zal evenwel op het loon geen invloed hebben. Wandelaars klagen er in den iaat- sten tijd over dat het zoogenaamde Werkmanspad naast de Spanjaards- laan op Zondag ontoegankelijk voor hen is door de tallooze wielrijders die er langs komeD. Niet altyd is om en bij Haarlem een voetpad behoorlijk van een rijweg te onderscheiden, maar hier is dat gemakkelijk genoeg, zoowel door de geringe breedle van het pad als door de paaltjes die er staan. Een weinig surveillance door de politie zou hier den wandelaars (die dan toch ook nog wel rechten hebbenten goede komen. Droogte. De flinke regenbui iu deD afgeloopen nacht heeft in de tuinen in de om streken en op de akkers in de nabij gelegen polders goed gedaan. Zooals wij vroeger reeds mededeelden werd vooral door tuinier en landbouwer zeer naar reeen verlangd. Dat de grond droog was wordt wel bewezen door de talrijke verbrande plaatsen langs de spoorbanen bet wegwerpen van een brandend eindje sigaar in het dorre gras had vaak zoodanige gevolgen, dat het wegpersoneel den „brand" moest blusschen. Ook de cadetten vau de Koniokl. militaire academie zullen in de maand Juli Haarlem en omstreken bezoeken, teneinde onder leiding van eenige officieren-leeraren het Koloniaal Mu seum en eenige forten te bezichtigen. Op de j.l. gehouden bestuursverga dering der Cuöp. Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „Vooruitgaug" alhier, werden de bestunrsfunctiën verdeeld als volgt: lste voorzitter, L. Modoo, Voor zorgstraat 74 2de voorzitter J. J. Hagen, Roosveldstraat 15 lste secre taris, N. Hulsboscb, Voorzorgstraat 43a2de secretaris. J. v. d. Bogaardt, Assendelverstraat 45; lste penhingm. J. Joosten, Leidschestraat 3Srood 2de penningm. A. Koeman, Rolland- straat 52. BestuursledenJ. Hille, Saenre- damstraat hoek Maerten v. Heems kerkstraat D. Strikling, Esschilder- straat 23roodJ. F. van Emmerik. Korte Poellaan 29. De vereeniging telt heden ruim 200 leden. Brongebouw. Van het buitengewoon zachte weer hadden Zondagavond zeer velen ge profiteerd om het concert in het park van 't Brongebouw by te wonen. De heer Kriens had een uitstekend programma samengesteld. Behalve de altoos geliefde fantasie op Gounods Faust, gaf het korps de tweede Rhapsodie van Liszt, het Pilgerchor en Lied an den Abendsiern van Wag ner en de ouverture van Massenets Pbèdre te booren. 't Programma ein digde met een potpourri uit de operette der Obersteiger eu als toegift kregen we de Kroningsrevue nog eens te hooren, die hoe afgezaagd ze ook zou lijken den toehoorder in de verzoeking brengt om mee te neu riën „Zoo:n paaraepoot „Is wel wat groot". Onder dezen vroolyken indruk giog het talrijke publiek naar huis. sonen een viertal politieagenten van een woning voor den geneesheer op maakte een einde aan het standje Marken en f 4125 voor idem op Vlie- door twee der besclionkenen, waarbij land. beide onder oorwaarde, dat het een jongen van 17 jaar, naar het Rijk dezelfde bijdrage zal verleenen. politiebureau te brengen, doch waren Ged. Staten adviseer en ongunstig op genoodzaakt daarbij van de goinmi een verzoek van de Haarlemsche Am- wapeustokken gebruik te maken. bachtsschool tot verhooging van haai- tot dusver genoten provinciaal subsidie van f 2000 tot f 3000. Het college is By het naderen van een gezelschap a. i itTo«a 'l oordeel, dat met het tot nu toe Wezeobeek Zoud^morgen omstreeks ™k™d Mrag de ™hool kan voortte- 10 uur van het Korte Spaarne de ;ua" dat. ,ult de °™gel«gde rti&- Spaatwouderstraat over; de eerste vokfaamfe argumenten te wielrijder liet zich onmiddellijk met verhoogd srtadio. Zijn rijwiel omvallen, ZOOalsook de Vandaar dat Ged Stoten voorstellen dame deed die achter hem reed; bei- 11 subadlc te verleenen van 2000 den bekwamen daardoor beduidende p" jaar, voor den tijd van 3 jm, kwetsuren ook het meisje werd aan 1 Ongunstig advisceren God Stoten een hand en een been gekwetst. j «r een verzoek van de huishond- en industrieschool te Alkmaar tot verhoo- Iging van het provinciaal subsidie van In den fruitwinkel van P. J. Mok1,' 700 tot f 1000 omdat de Staten in in de Kieine Houtstraat kocht de 131.398 op eon dergelijk verzoek afwijzend jarige Mina Kors, in de Ravensteeg beschikten en het niet raadzaam is, wonende, Zaterdagavond een sinaas appelzy vroeg den winkelier den appel, dien hij haar had gegeven, voor een beteren tè ruilen de man maakte tussonentijds verhooging van subsidie toe to staan. Afwijzend adviseer en Ged. Staten op een verzoek om subsidie van het zich daardoor zoo driftig dat hy bet Neder! Gasthuis voor behoeftige en kind een vuistslag op het hoofd gaf, waardoor haar het bloed uit den mond kwam. Langzamerhand verzamelde zich voor den winkel een dichte massa nieuwsgierigen, zoodat de poliitie ver plicht werd ruimte te maken en het publiek tot doorloopen te dwingen. Aan de tijdige tusschenkomst van de rechercheurs van Halst en Jansen was bet te danken, dat het publiek, dat een dreigende houdiDg begon aan te nemen, niet tot daden oversloeg. De vader van het kind diende by de politie een aanklacht in. Overdekking vischmarkt. De overdekking der vischmarkt vordert dink. Er wordt vooral gezorgd voor uitstekende ventilatie, waartoe de overstekende ruiten goede gele genheid aanbieden en er zal tevens waterleiding worden gemaakt, om door middel van slangen de marktplaats te kannen reinigen. Provinciale Staten van Noordholland. By de loting voor de .Schuttery j 1. Zaterdag in den Doelen alhier ver scheen voor de tafel o. a. een loteling met den pet op 't hoofd, die, na zyn voornemen ora toch niet te zullen schutteren te hebben medegedeeld, weieerde zich te doen meten. Een andere loteling, die opmerkte dat het lid van de Commissie, die voor j de afwezigen het nommer trok, ach tereenvolgens hooge nummers uit dej Voor de a.s. zomervergadering van bus baalde, verliet de zaal vóór het .j,, Staten zijn verschillende voorstellen zyne beurt was, onder den uitroep van Ged Staten -ingekomen. „Loot U voor myook maar, U kunt j Dezen strekken in de eerste plaats het beter dan ik 1" tot het verleenen A'au de navolgende J subsidiën Korten tyd geleden bemerkte dej f 500 per jaar, voor 3 jaar aan het heer van E. aaa den Zijiweg des Nedteri. Schoolmuseum te Amsterdam Zondagsmorgens, dat uit net tuintje j f 800 per jaar voor 3 jaar aan de Zee voor zyn huis een rhododendron ver-j vaart-school in het Zeemanshuis aldaar dwenen was. Hy vond dien een paarf- 500 per jaar voor 3 jaar aan de Tee- huizen verder neergesmeten. ken- en schilderschol van d'e afd. Am- Blykbaar had men bier dus met'sterdam van den Ned. R. K. Vólks- baldadigheid te doen. Zondagmorgea j bond, onder voorwaarde dat het Rijk nu bleek hem dat ook de tweede rho-f 1700 en de gemeente Amsterdam m in vermogende ocglijders te Utrecht crrud.it zelfs in de provincie Noordhol- land geen subsidie door deze provincie wordt verleend ten behoeve van gast huizen en ziekeninrichtingen. Voor de industrieschool voor vrouwe lijke jeugd te Amsterdam, die vroeger f 2000 per jaar genoot wordt nu ten subsidie van f 3000 gevraagd, omdat aan de voormalige directrice der school een pensioen is verleend van f 1000. Ged. Staten het nut der school erken nende. achten het evenwel niet nood zakelijk. dat dit pensioen geheel tep laste der provincie komt en stellen daarom voor. een jaarlijiksch subsidie te verleenen van f 2500 voor den tijd' van 3 jaar. Op verzoek van Hoofdingelanden van den Haarlemmermeerpolder stellen Ged. Staten voor, de jaarwedde van dien Secretaris van dien polder, thans f 1600. te verhoogen tot f 2000. In de najaarsvergadering van 1898 werd in handen van Ged. Staten ge steld een adres van het Nederi. Israë- lie-tisch Armbestuur te Amsterdam, hou dende verzoek om van 1 Januari 1899 af de provinciale bijdrage ad f 45 per jaar voor eiken in zijn gesticht pleegden behoeftigen krankzinnige te verhoogen tot f 82.07. Er aan herinnerende dat de bepaling dér bijdrage op f 45 dateert van 1850 en dat sedert dien vele gestichten een hooger bedrag vorderen, stellen Ged. Staten voor. op het voetspoor van een besluit der Staten van 1884. aan hen (Ged. Staten) over te laten, om te rade gaande met dc omstandighedente be palen, welke bijdrage vanwege de Pro vincie in de kosten van verplegi: het Ned. Isr. Gesticht zal worden ver leend. Behalve eenige minder belangrijk ting van idem over 1900, sluitende iu ontvangsten en uitgaven tot een be drag van f 808.329.46, waarbij onder de inkomsten worden berekend acht op centen op de belasting der gebouwde, zeven op die der ongebouwde eigendom men en zee op die op het personeel. Voorts is o.a. bij de stukken gevoegd een tweede suppl. begrooting voor Meo- renberg, dienst 1899, groot f 28.700, n bestaande uit een post voor voeding van f 2200, voor den bouw van het zus-terhuis f 15.000 en voor meubilair daarvan f 11.500. Op de agenda komen neg als In gekomen stukken voor een adres van den Raad van Beheer van de Holl. Electr. Spoorw. Maats, om subsidie en vergunning voor den aan leg en de exploitatie van een net van tram(spoor) wegen bestaande uit lo. twee lijnen in den Haarlemmer- meerpolder en omgeving, met verbiu- dingsbaan op den locaal spoorweg Am sterdamH aarlem eene lijn van Amsterdam naai* Alfen. met zijtak naar Ouderkerk. Behalve de heer A. Prins, die geen herbenoeming wenscht, treden als le den van de Eerste Kamer periodiek af de heeren Mr. E. N. Rahusen eai Mr. M. C. van Hall. BINNENLAND HAAGSCHE BRIEVEN. Het is volstrekt geen bluf, wanneer ik zeg, dat ik in myn journalistiek leven al heel wat mooie feesten heb medegemaakt. Men komt daartoe als vertegenwoordiger van bet publiek nu eenmaal eerder dan het publiek zelf. Welnu, een van de mooiste die ik ooit zag, was het feest dat Zaterdagavond door de Regeering werd aangeboden aan de gedelegeerden, de leden der Kamers ivan wie de Katholieken niet waren verschenen het bericht was juist,) de hooge colleges van staat, leger, enz. Ik zou voor eeD exacte beschrijving meer aan de my toege stane ruimte noodig hebben en vol sta liever met een indruk, die in het woord „prachtig" te resumeeren is. De stren. e en sobere, maar smaak volle versiering der zaal, de gevulde balcons, schitterend van de diamanten die de rykgekleede dames droegen, het gewoel van het illustre gezelschap in het geheel ontruimde parterre, nu door een kleed van donker- roode Fransche moquette, 900 M1 uit één stuk, de planteutooi alom, bet geheele gebouw van K. en W. door, de gulle receptie en bet keurig ont haal uit de rykvoorziene buffetten dat alles zou reeds een onverwelkba- ren indruk hebben achtergelaten, had bovendien niet het korte, geenszins overladen program een avond van ge not bezorgd. Hoe lief of danseu van jongeiiedeu van beiderlei knnne, in de kleeder drachten des lands, ook bunnen zyn hoe smaakvol en artistiek in den bes ten zin des woords de door „Pulchri" gearrangeerde tableaux-vivants ook FEUILLETON. Winnenswaard Naar liet Engelsch van Mrs. H. LOVETT CAMERON. AL dit arme kind Harold wer kelijk beminde hoe diep was zij dan te beklagen1 en hoe heerlijk zou zij 't- vinden a-ls zij haar behulpzaam kon zijn bij 't zoeken naar een betrek king in een andere plaats, waar rij kon Jeeren vergeten en dien fatalen harts tocht onderdrukken Want. dat iemand en Rosie vooral niet op het idéé zou kunnen komen dat een huwelijk tusschen deze twee zoo verschillende personen niet tot de onmogelijkheden behoorde, kwam geen oogenblik bij de dochter van Lord Dor- rington op. Het was heel verkeerd van Harold geweest, dit arme kind 't hoofd op hol te brengenmaar als rij heart zonder dat hij er zich van bewust was, lief had gekregen, verdiende rij dan geen oprecht medelijden en wie wae er eerder toe aangewezen ora haar te hel pen dan. Harold's zuster: Maar toen Alice bevend en met innig medelijden vervuld' Rosie aarzelend vroeg of ri; Harold liefhad wierp het mooie meisje tot- antwoord het hoofdje trotseh in den nek en lachte. Hoe onnoozel waren rij t-och allemaal! dacht Rosie bij zichzelfofschoon rij lachte was rij boos ook. Het ergerde haar dat- men haar een gevoel toeken de, dat rij niet bezat. David zeide dat rij mijnheer Dorrington liefhad en nu vertelde Harold's eigen zuster haar het zelfde. Hoe blind moesten rij wel zijn. dat rij niet zagen d'at rij slechts Dor rington Hall wenscht-e te bezitten en Myladv tè worden genoemd' Hoe kon men denken dat rij, een meisje met zooveel energie, op het verkeerde pad zou geraken of in zonde en scliand'e vervallen enkel en alleen om zoo'n dwaas gevoel dat men met den naam van liefde bestempelde. Hadden deze twee menschen, die zich zoo bezorgd over Rosie maakten, dit slechts geweten. Zij wilde Dorring ton Hall haar eigendom noemen en wist niet eens wat liefde beteeken de. Maar toen rij zag hoe geschokt juf frouw Dorrington was, kon Rosie, die tot aan de toppen harer vingers een dodendron uit het tuintje was wegge-f 700 daarvoor verleenef 1000 per DOmeu. Ditmaal was deze nergens! jaar voor 3 jaar aan het Conservator!- wijzigingen in een viertal poider-regl< te vinden. um van de Maats. v. Toonkunst te men ten, stellen Ged. Staten nog voor Amsterdam!; f 2000 per jaar, voor 3 goed te keuren een rekening van de Zaterdagavond omstreeks 8 uur had jaar. aan de kweekschool voor Machi-j enkel prov. en huish inkomsten en,_ op het Klokhuisplein een vechtpartij nisten te Amsterdam f 2500 vooruitgaven over 1897. dc verantwoordingwaren my schonk een niet te^om- plaats tusschen drie beschonken per- eens, voor 4 der kosten van den bouw wegen? idem over 1896 en een begroo- schrijven genot bet heerlyke vioolspel daarenboven nog vol vlekken was, ver vulde Harold met eeu gevoel van af keer. Het was wel is waar niet- de eer ste brief dien rij hein) schreef, maar vroeger toen Rosie's schoonheid een machtige bekoring op hem uitoefende, waren de spelfouten en haar slechte stijl hem niet zoo opgevallen als nu. Ook heerschie er een andere toon in Rosie's brieven. Zij doelde nu altijd op rijn belofte, die hij in een ondoordacht oogenblik gegeven had en rij zinspeelde er eenigsrins dreigend op. Er was geen twijfel aan of d'e zaken zouden ecu zeer on aangenomen loop voor hem nemen, als rij naar de Hall ging en zijn fami lie van rijn betrekking tot haar vertel de zoo onaangenaam zelfs da U Harold maar liever niet aan de gevolgen van haar daad wilde denken. Hij wilde niet galooven, dat zij zoo'n beslissenden stap zou wagen, het zou haar toch geen voordeel op den langen duur aanbrengen. En Harold was er I van overtuigd, dat Rosie veel te ver- standïg was om haar eigen belangen in de waiagsohal te stellen. Toch bleef rij voortgaan met haar bedreigingen en dit hin derdie hem. Nu hij rich buiten de macht harer schoonheid bevond was hij Rosie gaan beschouwen als een schrandere vijandin vrouw was, de verzoeking niet weer staan haai- triiunf volkomen te niaiken. .O' juffrouw Alice, ik dank u zeer!" riep rij nog lachend uit terwijl zij het medaillon aan het gebroken haarket- tinkje heen en weer zwaaide ..Gij meent het goed met mij, daar van ben ik overtuigd en 't spijt mij ook werkelijk dat ik driftig ben geweest. Het was volstrekt niet noodig geweest-, maar k vond het zoowel omhaal voor zoo'n medaillon. Want eigenlijk is 't toch niets vreemds dat een heer een cadeautje aau een meisje geeft, dat hij beloofd heeft te trouwen, niet- waaxf' Alsof Alice plotseling een pijnlijken slag ontving wankelde rij en viel tegen het hek aan, terwijl Rosie Wood haar met een spottenden triumfeerenden glimlach om de lippen gadesloeg. HOFDSTUK VUL Een of twee dagen later werd er in Schotland aan de oever? van de Clyde een tooneeltje in een tuin afge speeld. De tuinen, die rich aan weerszijden van het hui? uitstrekten waren beter onderhouden, maar ook veel ongezelli ger dan die op Dorrington Hall, waar de Julizon ongehinderd op de ouderwet- selie bloemperken met geraniums en gele calceolaria's scheen. De tuinen op Flarm Castle waren alle door hooge muren omsloten, en de broeikassen met hun glazen en geschil derde daken, die in de zon schitterden, maakten iemand! reeds warm op 't ge richt alleen maar op de plaats waar heen Harold en May hun tuinstoeltjes gebracht liadden. waren geen bloemen te bespeuren, alleen grasvelden aan groen fluweel gelijk waarop zich dozij nen verschillende soorten van dennc- boomen en zeldzame struiken verhieven. Al het gezellige van een echt oudesr- wetschen Engelschen tuin was onder de vaardige handen van mijnheer Croc ker s beroemde tuinlieden verdwenen. Evenmin zag men er zooal? op Dorring ton. zware oude eiken en olmen of wei landen, wier groene tint verbroken werd door de tallooze kopjes der boter bloemen. en waarop schapen en koeien langzaam door het hooge gras stapten. Maai' hier had men het verrukkelijke gericht op de Clyde, op wier breeden boezem een voortdurend gewoel van schepen heerschte eu op de purperkleu rige met heide begroeide heuvelen aan den horizont. Harold Dorrington en May Crocker zaten zwijgend tegenover elkaar. May las en op Harold's knie lag een ge opende brief dien luj klaarblijkelijk zooeven gelezen had en welks inhoud hem niet aangenaam had aangedaan, te oordeelen naar rijn gefronst voor hoofd cm de ongeduldige wijze waarop hij aan rijn knevel trok. Om de waarheid! te zeggen zou er niemand zijn. die het aangenaam vond zoo'n brief te ontvangen Wij zullen, hem hier laten volgen Lieve Harold Ik hoop dat je gezond bent. Mij dunkt dat je nu lang genoeg bij die leelijke vrouw met geld geweest rijt het is heel vervelend voor mij en Da vid houdt niet op met te zeggen, dat hij mij wil trouwen, wat ik toch niet kan doen omdat ik met jou geënga geerd' ben. Het is beter als je nu maar thuis komt. Ik zal morgen naar het kasteel gaan en juffrouw Alice den brief Laten zien. waarin je mij beloofdet mij te trouwen en haar om raad vragen. Je liefhebbende Rosie." P.S. Als je dadelijk terugkeert zal ik haar den brief niet laten zien. P.S. Breng vooral iets moois voor mij mee." Deze brief, welk? stijl, spelling en schrift alles te wenschem overliet en

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1