In die plaats van den heer Scalière, die door ongesteldheid verhinderd was. sprak dv heer Van Kol, die ook zijne grieven tegenover Turkije noemde. Ten slotte werd het woord gevoerd door professgf Lewakowski, een Pool van geboorte, die voor Lemberg lid is geweest in het Oostenrijksoh parlement, maar nu uit zijn land verbannen. Hij besprak o. a. de verdrukking dei- Polen en het om-echt hun aangedaan door onderdrukkers, minder beschaafd dan zij zelven. Spreker besloot met Turken, Arme niërs. Pinnen, Grieken, Philippino's, Elzas-Lotharingers en anderen, die bloo den uit dezelfde wonden als de verdank te Polen toe te roepen, dat deze laat- steiu die niet icr zijn, gelijk zij. ook medestrijders zijn van Transvaal en de Boeren, die zoo energiek hun onafhan kelijkheid verdedigen. Zij allen hebben zich echter u troosten, de tijd gaat snel, een ieder krijgt zijn beurt in den loop der eeuwen. Hij wees o. a. op Span je met zijn domeinen, waarin de zon nooit onder gaat en dat thans zijn laat ste onderhoorigheden verkoopt. De volkeren, aldus eindigde prof. Lewakowsky. zullen eenmaal begrijpen, dat niet de roem en de rijkdommen van hun gebieders leiden tot het geluk der menschheid, maar naastenliefde, vrede op aarde, vrede die nooit kan ko men zonder rechtvaardigheid tusschen de naties. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt Het meel te Amsterdam. In verschillende bladen kwamen in het laatst van het vorig jaar berichten voor, waarin twijfel werd uitgesproken over de deugdelijkheid der meelsoorten in Amsterdamsche bakkerijen gebruikt. Aangezien dergelijke berichten voor enkele maanden weder opdoken, heb ben wij den directeur van den Gemeen telijken Gezondheidsdienst dienaan gaande inlichtingen gevraagd. Deze ver klaarde ons dat de bedoelde berichten zijn aandacht niet waren ontsnapt, doch op grond van vele door zijn keur meesters gedane onderzoekingen, kon hij ons al dadelijk de geruststellende verklaring geven dat liet meel te Am sterdam gebruikt, blijkbaar deugdelijk is. In October en November j). werd een onderzoek ingesteld van 43 monsters, (tarwe- en roggemeel) uit verschillende landen (Hongarije. Rusland. Amerika, België. Nederland) afkomstig, monsters genomen uit 15 Amsterdamsche brood fabrieken en 55 monsters (tarwe) van verschillende bakkers. In al deze monsters konden bij mi croscopisch onderzoek geen abnormale bestaixddeelcn gevonden worden. Het aschvedeolte bleek niet af te wijken van de cijfers? voor goed tarwe- en rog gemeel door verschillende onderzoekin gen gevonden. Slechts bij één bakker konden in het meel geringe hoeveelhe den aluin worden aangetoond. Dergelijke onderzoekingen werden in Maart en April jl. in andere buurten der -tad herhaald. Toen werden onder zoekingen gedaan op monsters bij 34 bakkersook toen vond men bij mi croscopisch onderzoek geen abnormale bestanddcelen, bij het scheikundig on derzoek geen aluin. Nog werden onder zocht 3 monsters tarwebrood' op aluin, wederom met negatief resultaat Uit een en ander mag zeker worden geconcludeerd, dat het meel, in onze Amsterdarnsche bakkerijen gebruikt, den toets een er ernstige kritiek lean dóórstaan(Hbld.) De moord te Leiden. Het -L. D." bevat omtrent den te Lei den geplcegden moord, nog de volgende bijzonderheden De vijftigjarige Paulus Harteveld. wonende in de Van der Wcrfstraat te genover de Bouwelouwsteeg en hande lende in lompen, stond omstreeks half elf met twee buurvrouwen nabij zijn woning, terwijl hij rustig zijn pijpje rookte, toen twee personen op hem toetraden, de gebroeders v. Weeren, Abram. oud 24. en Hendrik, oud 18 jaren. Hel was blikbaar hun doel om met H. twist te zoeken, waarop dlezo hun vroeg wat zij van hem moesten hebben en in zijn ongenoegen schijnt hij A. toen een tik op het gezicht te hebben gtjgdvhi. doch anderen beweren dat Abram. het eerst H. een slag heeft toe gebracht Hendrik echter trok opeens een groot broodmes, dat hij bij zich droeg en waarmede hij H. een steek Wees niet zoo dwaas dit waagstuk te nemen." Maar May sloeg zijn goeden raad in den wind. „Nonsens'zeide zij. ,,lk kan ze best inhouden en als zij mij ooit van eenig nut zullen zijn. moeten zij er aan loe ren wennen dit gedeelte van den weg te passcerenwant ik ben verplicht al tijd langs dezen route naar huis terug te keeren." Bovendien was Mav dwaas genoeg, als wij zoo vrij mogen zijn. dit te be kennen, te veronderstellen, dat Harold hun samenzijn wilde verlengen door deze drie mijl om te rijden. Deze gedachte ergerde haar Hij had geen recht, dacht zij bij zich zelve, haar zijne genegenheid voor dat afschuwelij ke boerenkind te bekennen en haar te gelijkertijd in deze zaak haar sympa thie en belangstelling te vragen om dan het volgende oogenblik te toonen, hoe gaarne hij in haar (May's) gezel schap vertoefde. Het wordt tijd zeide May in zich zelve, terwijl zij dö poneys uitdagend over den weg voortdreef het wordt tijd - om aan dezen toestand een eind te maken. Telkenmale wanneer hij haar op de een of ajidere wijze het hof wilde maken, deed liet haar pijnlijk aan. En in den nek gaf, waarop H. on dei" de woorden ..O God. help meineen zakte en doodbloedde. Zijn halsader was doorgesneden. Eene vrouw werd gezonden naar het, politiebureau met de boodschap een brancard te zenden maar toen zij daar aankwam, vond zij, er ook de twee ge broeders v. "W Na den moord waren zij namelijk op de vlucht gegaan en hadden zij zich vervolgens begeven naar het commissa riaat, om daar hun beklag te d'oen over een handeling, welke ziji hadden on dervonden in een buurt achter de Haarlemmerstraat, tegenover de Vrou- westeeg. Zij zouden daar vreeselijk ge slagen zijn geworden. Toen echter de door dr. Kruimel om een brancard uitgezondene aan het bu reau mededeelde dat er door een der gebroeders een moord was gepleegd, wei-den dadelijk de twee personen in arrest genomen. Hendrik van W. zegt na de misdaad het mes te hebben laten vallen in den Ouden Rijn bij de Bakkersteeg en de Hooigracht. Hoewel er den geheelen dag door de politie is gevischt, werd er tot heden echter niets gevonden. Dit schijnt zeker, dat als Hendrik te veel gedronken had en dat was niet zeldzaam werd hij dikwijls in den omtrek der woning van H. aonge- troffen. Er wordt zelfs beweerd dat hij meermalen reeds bedreigingen had ge uit. Ook Dinsdag was de drankduivel weer in het spel. Hij had zich dien dag namelijk laten aanmonsteren voor de ICatwijksche Qiarïngvïsgoherij en had toen f 40 ontvangen, waarvan een groot gedeelte reeds in kroegen was verteerd geworden in bovenvermelde buurt achter de Haarlemmerstraat, waar het in een bierhuis zoo erg moet zijn toegegaan, dat er bijna geen ruit is heel gebleven en de politie ook nog met andere personen heel wat moeite had. Tegen had elf is Hendrik met zijn broeder Abram afgezakt naar de Van der Werf straat, waar kort daarop het bovenbeschreven bloedig drama plaats had. Abram heeft een niets beduidend' wondje aan het hoofd en bevindt zich eveneens nog in arrest. Van hem wordt gezegd, dat hij den verslagene na den doodehjken steek nog met den poot van een stoel heeft geslagen en getrapt. De verslagene iaat een vrouw met drie kinderen achter, onder wie de ver melde dochter en een zoon, die dadelijk op het gerucht van den moord naar de ouderlijke woning kwam en daar slechts het in het bloed liggende lijk van zijn vader herkende. Hedenmorgen is de 18 jarige dader- Ei. v. Weegen zwaar geboeid en onder zeer sterk politiegeleide van Leiden naar 's Hage overgebracht. De politie had handen vol werk om het publiek op es-n afstand te houden, daar er velen waren die hem te ljjf wilden. Inbraak. Maandagnacht is onder Batbmen (O.) ingebroken by den landbouwer D. S. in Dortherhoek. De dief heeft uit het op de keuken staand kabinet weggenomen een tabaksdoos inhou dende f 1300. i De ledige doos is teruggevonden. De politie heeft een onderzoek inge steld. Een drama. Te Nymegen heeft Woensdag een Oost-Indisch ambtenaar met verlof zijne eebtgenoote doodgeschoten en daarna zichzelf. Het echtpaar had twee kinderen. Dinsdag is de tuinman B. te Hel mond, die bezig was geweest met een geweer vogels te verdrijven nit den tuin van den heer van A., daar met een verbrijzeld hoofd gevonden. Men vermoed idat het geweer onverwacht is afgegaan, daar aan opzet niet wordt gedacht. De man laat een vrouw met twee kinderen na. Maandag heeft te Oranjewoud een hengst zijn verzorsrer zoo hevig ge schopt, dat deze Dinsdagmiddag na hevig lijden bezweken is. Letteren en Kunst. Keizer Wilhelm II heeft, naar wordt gezegd, den tekst voor een dit juist ergerde liaar. Het liet zich aanzien dat het spel. dat zij van plan waren, te spelen ernst zou worden. Aan dezen toestand moest bepaald een eind komen, dacht May nogmaals bij zich zelve. Er was slechts van haar kant een weinig zelfbetheersching en kracht toe noodig om, hiertoe te gera ken. „Ik zie niet in, waarom wij drie mijl om zoolden rijden," zeidie zij koeltjes, in antwoord op de menigvuldige tegen werpingen van haar metgezel. „Ik ben in het geheel niet bevreesd voor den trein." Aangezien dit eene beleefde zinspe ling op de mogelijkheid was, dat er wel iemand anders kon bevreesd zijn. zweeg Harold verder en wachtte de gevolgen van haai daad af. En wat hij voorspeld had, gebeurde. Toen zij het meest onbeschutte ge deelte van den weg bereikt hadden, stoomde de trein van vijven, dezelfde die den kleinen Lord Alforth.uit Glas gow voerde, hen in volle vaart voorbij. Alsof zij, door een hevigen .schok ge troffen werden, bleven de paarden snui vend en angstig staanen plotseling keerden zij om en joegen men het zwaai ende rijtuigje achter hen aan, den weg bjjbelsch oratorium vervaardigd. De reis door Palestina zoa hem hebben geïnspireerd. Dr. Bredius. De N. Roti. Ct. meldt Zaterdag hebben wfl uit het „Vader land" een bericht overgenomen, dat goede hoop gaf op een schikking van de moeilijkheden. Zelfs werd daarin de verwachting uitgesproken, dat Dr. Hofstede de Groot weer naar Den Haag zou komen. Niet alleen is dit verblijdend bericht nog niet nader bevestigd, maar zijn onze inlichtingen juist, dan staan de zaken thans geenszins zoo gunstig. Sport en Wedstrijden. Schieten. Onder de beste voorteekenen wat het weer betreft ving te Loosduinen Woensdagochtend te 8 uur de Inter nationale Match aan. De verschillende natiën zjjn vertegenwoordigd door de volgende schutters: België: v. d. Brandon, Paumierdu Verger, v. Aschbroek, Bury, Mejen. Italië: Cerutti, Mazzoni', Parato, Tirotti, Valerio. Denemarken: Johansen. Madsen, Vorslund Kjaer, Jensen, Nielsen. EngelandCowan, Davidson, Rot- hon, Davies, Wallingford. Frankrijk Moreau, Paroche, Vio let. Lecoq, Lardin. Zwitserland Bückle, Griitter, Kol lenberger, Stahele, Widmer. Noorwegen: Maseng, Hagen, Restad Maske, Frydenlund. Nederlandmr. Sillem, Amsterdam, Ravenswaay, Rotterdam. R. de Block. Amsterdam, v. d. Weyden, Helmond, P. v. Vlissingen, Helmond. Ieder schatter deed 120 sehoteD, waarvan 40 staande. 40 knielend en 40 liggend uit de vrije baan, zoodat in het geheel 4S00 schoten moesten worden gelost In den voormidag werd de wedstrijd bezocht door de Chiueesche afgevaar digden ter Vredesconferentie, die door den eere-voorzitter generaal jhr. La man Trip werden ontvangen en rond geleid. Ook generaal Dumonceau was Woensdag op het terrein. De banen, waarop door de schut ters van de verschillende natiën ge schoten werd, waren aangegeven door natie vlaggen. De uitslag is, behoudens nadere wij ziging bij verificatie op heden, als volgt: le prijs, f 400 in goud m*t een gou den eeremedaille en een diploma, Zwit serland, 4542 punten. 2e prijs, f300 in goud en zilveren eeremedaille met diploma, Frankrijk, 4419 punt n. 3e prijs, f 250 in goud met zilveren eeremedaille en diploma, Denemarken, 4410 punten. 4e pry's, f200 in goud met zilveren eeremedaille en diploma, Italië, 4348 punten. 5e prijs, f 150 in goud met zilveren eeremedaille en diploma, Nederlaud, 4303 punten. 6e prijs, f 100 met zilveren eere medaille en diploma, Noorwegen, 4262 punten. 7e prijs, f 50 met zilveren eereme daille en diploma, België, 4240 punten. Se prijs, Engeland, 4124 punten. Schieten in staande houding. Gou den medailleBöckle (Zwitserland) 316 punten. Schieten in geknielde houding. Gou den medaille: Staehli (Zwitserland) 328 punten. Schieten in liggende houding. Gou den medaille: Wallingford (Engeland) 335 punten. De damesprys van f350 met bras sard, voor het hoogst aantal in de drie posities, is behaald door dr. Madsen te Kopenhagen met 946 puntennl. staande 307, geknield 317, liggend 322, totaal 120 schoten, dus 7.88 per schot. De tweede prijs voor het hoogst aantal punten geschoten in de drie posities werd beliaald door mr. Sillem, uit Amsterdam. Behalve de 4800 tellende schoten werden nog 1200 proefschoten gedaan, zoodat in het geheel Woensdag 6000 pa tronen werden verschoten. Gedurende den middag werd de wedstrijd nog al bezocht, vooral door dames. Wedrennen te Bergen. De aangiften voor de harddrave rijen voor de Berger-meeting, uitge schreven door de Kennemer Sportclub op Zondag 2 Juli, zijn thans bekend. op. May was niet bij machte hen tot stilstaan te brengen. Het volgende oogenblik maakten zij een scherpen hoek. waardoor de achterwielen in aan raking kwamen met een hoop steen en, die aan de zijde van den weg lagen,... en liet poneywagentje sloeg om. Harold Dorrington werd er aan de eene. en juffrouw Crocker aan de andere zijde uitgeworpen Gedurende dit oogenblik was de trein ijlings gepasseerd, en de po neys. die reeds zooveel kwaadwillig heid hadden betoond, als zij bezaten, doch over het geheel genomen goede dieren waren, nu de ooi-zaak van hun on bereden eerde schrik in de verte zien de verdwijnen, waren niet van plan deze te volgen. Zij kwamen uit ziclizelf tot stilstand, en stonden, bevende en bedekt met schuim, op vreedzame wijze in het midden van den weg, en het is te hopen door en door beschaamd over hunne ontvluchting. Wat May betreft, zij richtte zichzel- ve op uit het gras aan den rijweg, waar op zij was terecht gekomen, wel wat stijf en zeer geschrokken, doch overi gens geheel ongedeerd bij dit ongeval. Hoe groot was echter haar- schrik, toen zij haar metgezel roepende, geen ant- Openingsharddravery, handicap. Mi nimum afstand 2400 M. I. Mr. August, eig. S. Snoeck, Bergen2. Pullawav III, id. dezelfde; 3. Jonge Krylaty, id. A. C. van den Akker, Hazers- woude4. Tartar II, id. dezelfde-3. Jnno, id. H. Derksen, 's Gravenwoud 6. Belle Boy, id. H. Crommelin, Heem stede 7. Black Boy, id. dezelfde8. Laly Brien, id. .Stal Avanti, Vuur- sclie9. Ninus, id Jac. Roodeuburg, IJpolder; 10. Johanna III, id. Joh. do Mol, den Haag; 11. Phoenix, id. H. K. Glas Jr., Loppersum 12. Jonge Yoël, id. A. de Ridder, Noord- IJpolder; 13. Linska II, id. C. Sonius, Groningen 14. Graaf Orloff III, id. wed. P. B. Wiersum, Uithuizen; 15. Premier II, id. J. G. Matze, Mij drecht; 16. Hump Boy, id. jhr. v. Swinderen, Groningen *17. Batir, id. J. W. Schuijl, RotterdamIS. Spof- ford. id. W. A. Ockborst Rotterdam; 19. Prinses Tabora, id. Jan Ljjnkarap, Halfweg; 20. Louise, id. A. v. d. Munt, Aschgat; 21. Coerry Blossom id. dezelfde22. De Dame, id. J. Koster, Heemstede23. Amber II, id, A. A. v. d. Berg, Haarlem24. Zwarte Jozef, id. D. Yerduin, Beemster. Alcmaria-prys, record heat-hard- draverjj. Minimum afstand 1600 M. I. Glen, eig. S. Snoeck, Bergen2. Mr. Auguste,, id. dezelfde3. Ideaal, id. dezelfde4. Emeer, id. A. H. Crommelin, Heemstede5. Premier II, id. J. G. Matze, Mijdrecht; 6. Bell- wood, id. W. Aï Ockhorst, Rotter dam 7. Cléopatrie, id. dezelfde8. May Rjjsdjjk, id. dezelfde; 9. Spof- ford. id. dezelfde10. Batir. id. J. W. Schuijl, Rotterdam: 11.deDame, id. Koster, Heemstede12. Chilo, Reilingh Leopold, Groningen. Uithoudingsprys, handicap. Mini mum afstand 3500 M. 1. Glen, eig. S. Snoeck, Bergen2. Redburr, id. Sial Jan Steen, Den Haag; 3. Sierra, id. Stal Avanti, Vuursche; 4. Gardenia, id. H. Crommelin, Heemstede; S.Ro bert, See Steele, id. Joh. de Mol, den Haag6. Eddellah, id. Stal Trio, Soest7. Leda, id. A. Catz, Gronin gen; 8. Taborina, id. E. F. Botma, Groningen; 9. Humph Boy, id. jhr. v. Swinderen, Groningen ;*10. New- bold, id. J. W. Schuijl, Rotterdam 11. Beliwood, id. W. A. Ockhorst, Rotterdam12. Cléopatrie, id. W. A. Ockhorst, Groningen13. May Rjjs- dijk. id. dezelfde14. Chilo, id. Rei lingh Leopold, Groningen15. Jer sey, id. A. A. v. d. Berg. Haarlem 16. Sersant, id. J. Koster. Heemstede. Leger en Vloot. De luitenant-generaal W. Roose boom heeft heden bet commando over de stelling van Amsterdam aan zijn opvolger, generaal-majoor J. G. F. van Houtum. overgedragen. Gemengd Nieuws. Dreytus. De kruiser „Sfax" is te St. Vincent gesignaleerd, niet aan de kaap van dien naam, maar van een der Kaap- Verdische eilanden, halverwege den afstand Cayenne—Brest. Daaruit wordt afgeleid dat de beschuldigde in geen geval voor den 26e te Brest kan aankomen en misschien zelfs eerst later. Naar aanleiding van de houding van de anti-semietische pers ten opzichte van Dreyfus zijn eenige Parijsche ad vocaten aan het uitrekenen gegaan hoeveel schadevergoeding Dreyfus wel zou kunnen eischen nu deze pers ook na de vernietiging van het vonnis van 1894 voortgaat hem uit temaken voor verrader, schurk, euz. Het bedrag waartoe zij gekomen zou zijn, wordt niet genoemd, maar wel wordt gezegd, dat de uitbetaling daarvan de onder gang zou zijn van de geheele Parij sche antisemietische pers. Maar de familie Dreyfus zal wel te veel verlangen naar rust, om zelfs tot dien prijs te gaan procedeeren. Dreyfus' doodkist. De te.ugkeer van Dreyfus heeft de Fransche regeering in een moeieljjke positie gebracht. Toen de heer Méline minister-president was heeft de re geering met treffende zorg een speciale doodkist voor Dreyfus laten maken. De wanden waren daarin van glas, opdat men het lijk zou kunnen zien, bet hout was met teer eo creosoot doortrokken om het te vrijwaren voor insecten en vocht, bovendien was de kist van binnen beslagen met zink. Met deze kist werd een hoeveelheid kruiden naar bet Duivelseiland ge zonden voor de balseming van het woord bekwamen nader bij hem ko mende. bemerkte dat hij geheel bewus teloos en met zijn hoofd op een hoop steenen was terecht gekomen. Wat er in de volgende paar minuten doorleefd werd, kan niemandi anders dan haar zelve en den twee vurigen klei- ï.en poneys ooit nauwkeurig bekend; zijn, en zij waren alle dirie zeer terug houdend over dit onderwerp. Maar in latere jaren maakte Ma.y eenige gedeeltelijke en aarzelende op merkingen omtrent >het toen plaats gegrepen e. Hieruit is opgemaakt dat zij vele wonderlijke dingen zeide en deeddat zij hare eigene gevoelens omtrent Rosie Woods minnaar meer duidelijk d'an vrouwelijk leerde kennendat zij hare handen wrong in wanhoop over het lot van dezen jongen man. wien haar eigen ondoordachte dwaasheid tot zoon treurigen toestand had gebracht en. eindelijk, dat zij zijn blond hoofd op haar borst liet ruston en tranen schrei de op zijn bleek, bewusteloos gelaat. Natuurlijk is dit alles slechts een vermoeden, maai- Harold verklaarde al tijd, dat toen hij zijn bewustzijn her kreeg, er onmiskenbaar tranen zulke als hij zelf nooit gestort zou kunnen, hebben op zijn gelaat waren. Iqk. Eu nu zit de Regeering met de kist in haar maag. Op het Duivels eiland is zij overbodig geworden en te Parijs ziet men haar liever niet terug. Het beste zou maar zijn de kist te doeu verdwijnen. Dinsdagavond had een politiek incident in de rue Royale te Parijs plaats. De anti-semitische afgevaar digde voor Constantine, Morinaud, sprong uit zijn rijtuig over in dat van den socialistiscben afgevaardigde Rouanet en diende hem een paar oorvijgen toe, terwijl hij riep: „Dit is het antwoord van alle Algerijnen." Morinaud haalde een revolver te voor schijn, doch de koetsiers waren verstan diger dan ban „vrachtjes" en scheidden de afgevaardigden. Te Parijs hebben Dinsdagavond door een onweer tal van overstroo- miugen plaats gehad. Verschillende riolen zijn gesprongen. De kelders van het hotel de Ville stroomden onder watervyf stoompompen waren noo dig om het water te verwijderen. Ver scheiden treinen hebben door dezen zondvloed vertraging ondergaan. Afschuwelijk. Te Breitenloh in Beieren werd eeni- gen tijd geleden de arbeider Neuge- bauer doodelyk verwond aan den weg gevonden. Het lichaam was geheel met wonden bedekt, dej onderkaak was gebroken en buitendien was den ongelukkigen man de tong met een nijptang uit de keel getrokken. De zoo vreeselijk mishandelde jonge man stierf kort daarna aan zijn zware wonden, doch vóór zijn dood had bij op een leitje de namen kunnen schrij ven van z\jn beulen. Het waren vier mandenmakers, die in de herberg ruzie met hem gehad hadden. De vier mannen werden gearresteerd en zijn Maandag te Bayreuth veroordeeld, twee tot levenslange tuchthuisstraf, twee anderen respectievelijk tot 3' 2 en 5 jaar tuchthuisstraf. Het was Dinsdag de 62e verjaar dag van Koningin Victoria's troons bestijging. Keizer Franz Jozef mocht bet bed weer verlatenook Dinsdag heeft hij de regeeringszakeu op z\jo bed behandeld. De Kroonprins en de Kroonprinses van Italië zullen Keizer Wilhelm op zijn reis naar het Noorden in een der havens van Noorwegen begroeten. De ex-Keizerin Eugenie is in En geland, te Scarborough, aangekomen. Ozouf, die in April een revolver schot op president Loubet loste, is thans buiten vervolging gesteld. Hij is wegens gestoorde geestvermogens niet verantwoordelijk verklaard. Koude. In Zwitserland is het koude weder teruggekeerd. In het Simmendai heeft het hard gevroren. De te velde staande gewassen zijn verloren. Gevaarlijke operatie. Te Perugia in Italië hebben dezer dagen twee zeldzame operaties plaats gehad. Professor Pisenti van de uni versiteit aldaar heeft den moed gehad, twee half blinde leeuwen uit de me nagerie van den bekenden Numa Hana van den staar te verlossen. De dieren werden gechloroformi- seerd en alles ging goedalleen de leeuw no. 2 ontwaakte een oogenblik uit de bedwelming, brulde en sloeg met de klauwen om zich heen, waarop met uitzondering van den professor, alles op de vlucht ging. Het gelukte Pisenti, den koning der woestijn op nieuw te chloroformiseereu eu de operatie me. goed gevolg tot een einde te brengen. Op de Filippijnen. De voorstelling die „Central News" geeft van het jongste gevecht bij Imus, ten zuiden van Manilla, wijkt nog al af van het bericht, blijkbaar officieus, dat in een vorig Dummer daarover is meegedeeld. Ook hieruit was wel op te maken dat de Amerikanen een échc geleden hadden, maar bet heette toch dat men het doel waarmede een onderbevelhebber van generaal Wbea- ton (niet de generaal zelf) met een kleine afdeeling uit Imus getrokken was. bereikt had. Volgens „Central News" echter zijn de Amerikanen in de val .elokt, en scheelde het maar Dit tooneel was echter van korten duur, want toevallig verschenen juist drie arbeiders, die van hun werk huis waarts keerden. Met hun hulp werd het rijtuigje, dat buiten een paar schrammen, geheel on beschadigd' was, overeind gezet, en de policy's er voorgespannen. Daarna reed zij zoo snel de poneys loopen wilden naar huis om hulp te har Jen, één man achterlatende bij, het, zoo als zij geloofde, doodle of stervende lichaam van Harold. Zij wilde hem niet zelf meenemen, daar zij vreesde dat het schokken van het rijtuigje de laatste levensgeesten zou uitdooven, die hem misschien nog gebleven waren. En zoo kwam het dat zij de kamer binnenstormde eu voorover aan haar moeders knieën viel. geheel onverschil lig voor en onbewust van de aanwezig heid van dien anderen minnaar, die daar zat in angstige afwachting van zijn lot, dat in hare hamdien was. Hetgeen een aangchamb groet voor den armen Dolly Alforth was. Vijf minuten na Miss Crocker's over haaste terugkomst in haara vaders huis, waren alle inwoners daarvan in een staat van bedrijvigheid en emotie. Een man werd naar den dorpsdokter weinig of het le bataljon van het 4e regiment was geheel vernietigd. Een onbetrouwbaar spion had te Imus ver teld dat de Filipinos de stad Penez das Marinas ontruimd hadden dairop trok een afdeeling uit om de plaats te bezetten, maar toen zij er dichtbij kwamen, werden ze onder kruisvuur genomen en bijna geheel ingesloten. Men zegt dat toen generaal Wheaton met versterking kwam opdagen, het troepje Amerikanen liet geen kwartier langer had kunnen uithouden, daar hun krijgsvoorraad opraakte. De Filipinos moeien echter 93 doo- den achtergelaten hebbenaan deu Amerikaanschen kant vielen 6 dooden en 20 gewonden. Een telegram uit Manilla meldt dat twee Amerikanen, Dinsdag gewond en achtergelaten, later dood en ver minkt teruggevonden werden, ec dat het vuur van den vijand voortdurend op de ambulances gericht wordt. roeger zijn beriebten vau diezelfde strekking verspreid, en daarna door de Amerikanen als beslist onwaar erkend. Ook nu zal het wel weer een lage manoeuvre zyu tegen de Filipinos die niet zooals d- Amerikanen een censuur kunnen uitoefenen op de telegrammen. Een later bericht meldt dat Perez door de Amerikanen ingenomen is. Rhodes' verheerlijking. Telegrammen uit Oxford melden, dat de begiftiging vao Rhodes met den doctorsgraad Woensdag onder groote geestdrift is geschied. Studen ten wierpen hun mantels neer. opdat de groote mau er overheen zou loopen. Ook begingen de studenten de gebrui kelijke grappen, o.a. door Rhodes by de begroeting allerlei na te roepen, als: Rhodes, waar is Oom Paul? Hoe hoog staan de Charteraandeelen Kijk niet zoo neerslachtigeu meer zulke geestigheden. Verwoig Stadsnieuws ARRQ8IDISSEMEMTS- RECHTBANK Zitting van Donderdag 22 Juni 1899. Hedenmorgen nam Cornells Visser, van beroep visscher en wonende te Zandvoort in liet bankje der beklaag den plaat-, terzake dat hij in den avond van den 29steii Mei in de Haltestraat te Zandvoort met het oogmerk om J. Draijcr zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, hem opzettelijk met een mes of eenig ander werktuig in het oog heeft gestoken, waardoor deze het ge bruik van het oog voor altijd moet mis sen. Tevens was hem, ten laste gelegd, dat hij na deze afschuwelijke misdaad te hebben gepleegd, toen cTe Inspecteur van Politie Hiebendaal en de gemeente veldwachters Belirens, Loot en Snijer hem wegens gemeld misdrijf op den openbaren weg te Zandvoort op heeter- daad hadden aangehouden om hem voor den Burgemeester te geleiden, zich te gen hen met geweld heeft verzet, door op dén grond te gaan liggen, hen te schoppen en te slaan, waardoor eerst genoemde beambte eenige bloedende wonden heeft bekomen. In deze zaak waren 6 getuigen en 1 getuigè-deskundige, de heer A G. H. van Genderen Stort gedagvaard. Laatst genoemde. die het slachtoffer van be klaagde den volgenden dag had ver bonden, verklaarde dat de steek met een stomp voorwerp moest zijn toege bracht dat het eerste verband te Zand voort goed was gelegd en beweerde te vens dat Draijer de eerste dagen veel pijn had geleden. Natuurlijk speelt in deze zaak d'e al cohol weder eene overgroot© rol. Zooals beklaagde beweerde was liij om 7 uur van zijn werk gekomen, en vervolgens naar een café gegaan, waar hij tien gla zen bier had gedronken, zoodat hij met den sterken drank dien hij op zijn werk had gebruikt, spoedig in abnormalen toestand verkeerde en zich van zijne daden geen rekenschap meer kon ge ven. Daarna was hij, naar huis gegaan, eu toen hij daarop wedler wildé vertrek ken, had zijn vader hem getracht tegen te houden. Hierbij waren woorden ge vallen, waarbij' beklaagd)© de uitdruk king bezigde: „Ik ga een mes halen, en wien ik tegenkom, steek ik overhoop.'' En toen hij dan ook het huis was uit- geloopen, had hij dén eersten den bes tin persoon, den ongelukkigen Draijer, dien hij hij tegen kwam zonder de min ste aanleiding een steek met zijn mes in het oog toegebracht, hetgeen door gezonden, een ander met ren telegram om een knap geneesheer van Glasgow te ontbieden en de rest van de manne lijke huishouding met Lord Alforth aan het hoofd gingen er op uit, gewapend met èen draagbaar, matrassen en pe luws, om den gewonden held1 zoo spoe dig mogelijk thuis te brengen. Wat mevr. Crocker en May betreft, zij waren niet werkeloos1, maar hielden zich bezig met het in orde brengen van de ziekenkamer en het klaarzetten van alle mogelijke en onmogelijke zaken, die bij de komst der dokters noodig zouden kunnen zijn. Mijnheel Crocker, die gedurende de zen stand van zaken thuis kwam, dacht eerst dat zijne familie en huishouding hunne bezinning hadden verloren. De arme Harold werd nog bewuste loos binnengedragen hij lag zeer bleek eu stil op zijnen rug op de matrassen, en iedereen weid bedrukt en verschrikt op dit gezicht.. De meiden schreiden allen en fluis terden dat hij dood was, terwijl mevr. Crocker hen heftig beknorde en voor een troep gekken uitschold!, en hen in ver schillende richtingen uit elkaar deed stuiveu. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 2