meester gemaakt. Reeds jaren leed hij aan melancholie, die eindelijk den vorm van vervolgingswaanzin aannam. Herhaaldelijk voor 's lands dienst in Indië afgekeurd, werd toch telkens weder zijn yerioftyd möt behoud van volle traktement verlengd, kennelijk met het doel om hem voor 's lands dienst te behouden. Hij was dan ook geenszins een onverdienstelijk ambte- "Woensdagavond sloeg de bliksem in een buis te Ambt-Doetinchem en trof een aan tafel zittenden jongeling, die bjjna onmiddellijk gedood werd. In de Meije, gemeente Bodegraven, is pastoor De Groot plotseling over leden men vermoedt door vergiftiging, daar zich ook bij de dienstbode ver gif tigings verschijnselen hadden ver toond. Er was spijs gebruikt, die in een koperen pan bad gestaan. Onschuldig veroordeeld In het begin van dit jaar werd zekere M., te Hallenkote (gem. Steen- wijkerwold), bij een vechtpartij ver wond. De jongeling P. M., te Havel- terberg (gem. Havelte), werd, als ver dacht van die verwonding veroorzaakt te hebben, door de rechtbank te Hee renveen tot zes maanden gevangenis straf veroordeeld. Al dadelijk werd er door sommigen getwijfeld of P. M. wel schuldig was. En nu dezer dagen P. M. door de( politie is gehaald om naar Heeren veen vervoerd le worden omzijn zes maan den uit te zitten, herbalen velen, dat j ze twijfelen aan zjjn schuld. De „Mep- peler Ct." zegt er van„Wij hebben nog niemand gehoord, die aaD de scbuld van P. M. geloofde". Naar het blad verneemt, zal P. M. zich als laatste redmiddel per adres tot de Koningin wenden. den heer Sillem, gehuldigd als de va der der internationale wereldwedstrü- den, die sedert hunne instelling thans gehouden zijn in Lyon, Turijn en 's-Gravenhage. De vierde internationale match wordt in 1900 te Parijs gehouden. De groote jaarlyksche schietwed strijd op Ligowski-Clay-Pigeons van de Koninklijke Nederlandsche jacut- vereeniging „Nimrod0 zal dit jaar ge houden worden te Haarlem op Zon dag 30 Juli a.s. Aanvang 's morgens om elf uur. W ieler wedstrij d. Zondag a.s. 25 dezer worden weer internationale wielerwedstrijden op de Amsterdamsche wielerbaan gehouden. Het programma bevat een wedstrijd waarvoor o.a. zijn ingeschreven Jules Fischer, Impens. Podevin, de Leu, enz. Verder esn 50 K.M. match tus' schen Califice eu Vrouwes, een course de primes en een wedstrijd tusschen petroleumtandems. De laatste weken zijn groote ver beteringen in de baan aangebracht. In de beide bochten zjjn 1092 goede zitplaatsen aangebracht, bovendien zjjn 2 ingangen tot den laagsten rang gemaakt en zjjn op het middenterrein 130 zitplaatsen tegen betaling inge richt. en ^edsipijjden, Schieten. Z>e ivedstrijd te Loosduinen. Na den warmen strijd Woensdag tusschen de buitenlandsche mededin gers op de schietbanen te Loosduinen, was het uur van vertrek uit de kamp plaats zoover gevorderd, dat bij de meeste schutters de rechten van de maag zich duchtig deden gelden. Geen nood, want het comité van regeling en uitvoering had gezorgd, dat een stevig scbuttersmsal in de open-tafel zaal van het Kurbaus te Scbeveuin- gen voor de deelnemers gereed stond. De generaal jhr. Laman Trip, aan het hoofd der kwistig met rozenslin- gersjbelegde tafel gezeten met den bur gemeester van Loosduinen en de ver tegenwoordigers van buitenlandsche schie:corporatiën, leidde den eersten dronk in met een toast op H. M. de Koningin. De door hem in de Fransche taal uitgesproken woorden vonden weer klank in een algemeen Vive la Reine, gevolgd door het spelen van het Oude Wilhelmus door een orkest, dat onder directie van den heer Binoden dit ka meraadschappelijk bjjeen-z\jn oplui sterde. Ten tweeden male hief de generaal het glas op om een dronk te wijden aan de staatshoofden der verschillende op de match vertegenwoordigde natiën, aan wier vriendschappelijke betrek kingen met Nederland herinnerd werd. Midderwql was de aankomst van den onder-voorzitter der scberpschut- tersvereenigingen, den heer Van den Bergb, het sein voor een daverende begroeting aan hem. die als de ziel van de bevordering der schietoefenin gen wordt gewaardeerd. H\j deelde den officieelen uitslag van de internationale match mede, on der opmerking dat de onderlinge ver schillen in punten, die de volgorde bepaalden, zeer gering waren. Vandaar dat even levendig werd geapplaudisseerd zoowel voor het land dat bovenaan stond als voor de natie die zich met. een lagere plaats moest tevreden stellen. In een reeks van opvolgende heil dronken vertolkten de hoofden van buitenlandsche schuttersgroepen hun dank en sympathie wegens de vrien delijke gastvrije ontvangst die de vreemdelingen hadden gevonden, daar bij inzonderheid blijk gevende van groote opprjjsstelling der toewijding van 'net Uitvoerend Comité, met Dame van den eere-president generaal Trip en den onvermoeiden medewerker, den heer v. d. Bergh en den maitre-tireur, Cricket. Zondag spelen te Utrecht voor de eerste klas competitie „Hercules", van Utrecht, tegen „Rood en Wit", van Haarlem. De Australiërs hebben een nieuwe overwinning behaald op studenten en ond-stndenten van Oxford. Oxford maakte eerst een innings van *251 (Fry 40, Lee 31, LevesoD-Gower 59, Cunliffe 48), de Australiërs daarop een niet uitgespeelde innings (het wicket was door den regen slecht geworden) van 373 voor 8 wickets (Noble 32, Trumper 55, Kelly 89, La- ver 79, M'Leod 41). De tweede innings van Oxford toonde de uitwerking van den regen en sloot met 135 (Fry 54, Pilkiogton 29). Jones en Howell maakten toen nog 16 en de wedstrijd was met 10 wickets gewonnen. Tijdens de wedstrijden. Zaterdag op de Londensche baan te Heme Hill, reden twee rijders tegen eikaar aan, met het gevolg dat een hunner viel en bewusteloos bleef liggen. De dok ters constateerden een schedelbreak. Dinsdag is de ongelukkige overleden. Leger en Vloot. In dit jaar zullen bij het wapen der cavalerie de volgende oefeningen worden gehouden A. Cavalerie manoeuvres, onder lei ding van den inspectear der cavalerie van en met 2-3 Augustus tot en met 29 Augustus a. s., de dagen van heen- en terugmarsch hieronder begrepen, waaraan zal worden deelgenomen door: a. den staf en de vjjf veld eskadrons van het 1ste, benevens den staf en de vijf veld-eskadrons van het 3de regiment huzaren b. eene battery van het korps rij dende artillerie, voorts door een deta chement van het eskadron ordonnan sen, een detachement trein, een deta chement hospitaalsoldaten en een detachement marechaussee. B. Oefeningen van staf en van de vjjf veld-eskadrons van het 3e regi ment huzaren, onder de leiding van den commandeerenden officier van ge zegd regiment, van en met 14 Augus tus tot en met 22 Aug. a. s., den dag van heenmarsch hieronder begrepen. 23 dooden, 1 repeteer-, 5 beaumont-, 10 voorlaadgeweren, 4 donderbussen en vele blanke wapens, waaronder met goud gevest. De pretendent sultan vluchtte in de richtiDg van Garoet en liet hoeloebelang pantei Radja los. Kota Sawang is wederom bezet. Luitenant B. C. M. Smelt werd op den 16en Mei levensgevaarlijk gewond door een schot in het hoofd en over leed denzelfden dag. De Europeesehe fus. Streff is den 12en Mei aan bekomen wonden over leden. Thans 3 compagnieën 12e bat. in bivak Assam Koembong. De gouver neur is naar Segli vertrokken. Llio' Nga als herstellingsoord. Volgens de „Locomotief" was het aantal van Atjeh geëvacuëarden, voordat de proef met Lho'Nga als herstellingsoord werd genomen, gedu rende October van het vorige jaar 111 Europeanen en 108 inlanders, in November respectievelijk 148 en 114, in December 131 en 117. Deze cijfers waren gedurende de proef in Januari 11. 18 en 26. in Fe bruari 35 en 31, in Maart 30 en 63. Hierbij merkt het blad op, dat ge durende genoemde maanden de totale sterkte der troepenmacht in Atjeh geen belangrijke vermeerdering of vermindering onderging. Door gew. e. a. officier van gez. van A. en O. is nu een voorstel inge diend om te Lbo' Nga een hospitaal 5de klasse te bouwen en het definitief als herstellingsoord voor malaria-lijders aan te wijzen. De tabaksonderneming öoeugei Meu- tjirim werd den 15n Mei hevig ge teisterd door een zwaren storm. De te velde staande tabak in 5 der 10 congsies heeft zwaar geleden gebou wen bleven echter gelukkig gespaard. Dit meldt de Sumatra Post, De Sumatra Post verneem' uit Soe- rabaja, dat de heer John Jameson Millbank Lloyds, expert voor ver schillende Engelsche brandassurantie- maatschappjjen speciaal naar Javs gekomen om een persoonlijk onder zoek in te stellen naar de vele bran den in de laatste jaren in de tabaks en afpakschuren te Djember naar Londen teruggekeerd is. Onlangs is de 25e schuur afgebrand. De heer Millbank heeft bij zijn aan komst te Soerabaja onmiddellijk zijn opwachting gemaakt bij den officier van justitie, ook heeft hij een bezoek jebracht aan Djember, ten einde daar nformatiën in te winnen over den brand te Goemoeksari. Bij zijn terugkomst te Soerabaja is de heer Millbank in verhoor genomen (als getuige) door den rechtercommis saris van strafzaken. Ook heeft de heer Millner alle Indische bladeD,die over den brand te Goemoeksari het een of ander hebben gemeld, mede genomen. hü zal deze in Londen doen vertalen. H-r onderzoek in deze zaak wordt nog steeds voortgezet. Met de uitbetaling van de polis zal, volgens de Sumatra Post, worden gewacht ;ot de raad van justitie te Soerabaja zal hebben uitgemaakt, wat de oor zaak van den brand geweest is. Uit Buitenzorg is aan de „Deli Ct." Koloniën. MEDAN, 20 Mei. Atjeh. Telegrammen nit Kotaradja aan de „Deli Ct." berichten het volgende De vijandelijke hoofden zijn thans allen in Pedir. Eene compagnie van het 12 bat. in bivak te Assam Koembong nam 14 Mei Sawang, alwaar de pretendent- sultan met talrijke volgelingen aan wezig was. De Kuropeesche sergeant Hendriks en 4 inl. fuseliers sneuvel den, 1-5 inl. fuseliers werden gewond, waarvan 2 bij den terugtochtbjj den vijand, vluchtig geteld, achtergelaten: Eenjarig verlof verleend aan den hoofdingenieur van den waterstaat G. Oostingeervol ontheven van het militair commandement van de Oost kust van Sumatra kolonel C. H. F. Riesz en tot zijn vervanger benoemd de luitenant-kolonel J. W. Stoutjes- dijkbenoemd tot eommt. der eerste mil. afdeeliog kolonel Riesz. Eervol ontheven van het mil. com mandement tor Westkust vau Suma tra de tot generaal benoemde kolonel De Bruynbelast met het comdt. der tweede mil. afd. generaal De Bruyn. Belast met de hoofdinspectie over de cultures de assistent Van der Valk, tweejarig verlof verleend aan den leeraar Lerov en benoemd tot defini tief leeraar tè Soerabaja Broekhoysen. •!f BATAVIA, 23 Mei. De civiele eri militaire gouverneur Van Atjeli en onderhoorigheden, die 22 Mei te Kotaradja terugkeerde, meld de niet betrekking tot het ageeren te- j gen de vijandelijke benden in Pedië j het- volgende Het 12de bataljon bepaalde zich tot' patrouiHeeren van uit Koeta Sawang en Koeta Assam Koembang in het N.- oostelijke deel van Pedië zonder den vijand, die Sawang niet opnieuw bleek bezet te hebben, te ontmoeten. De gouverneur gelastte beide genoem de bivaks op te heffen en den vijand aan te vallen in hol ^bied van Teukoe Bentara Keumangan waar Panglima Polira en de Pretendent-Sultan met hunne benden vertoeven. Majoor van ~er Wedden rukte daar toe den 20sten Mei met 2 compagnieën van het 14de bataillon van uit Padang 'Pi cl j i over Lanpwa, en Djeupa naar Glé Siblah en bivakeerde daar in Djeum- pa den volgenden dag werd1 de tocht voortgezet langs Loeng Bintang door het hooger «enoemd gebied'. Tot Koeta Reumba.jan werd de troep voortdurend beschoten, waardoor le vensgevaarlijk gewond werden de Eu ropeesehe korporaal Broek en de Euro peesehe hoornblazer van Bxieren. en licht gewond de Europeesehe infanterist de Langer. Vermist wordt de Europee sehe fuselier Poezens. De vijand bekwam voor zoover be kend een 12tal gesneuvelden. Met betrekking tot de excursie naai de Noord- en Oostkust lezen wij jn eene Atjeh-correspondentie van het Advertentieblad voor Sum. Westlc. het ■volgende Het daartoe aangewezen 3e bataillon is samengesteld' uit 2 colonnes. Namen der officieren*-afx-ne aal Van I Heutsz, 1ste luit. adj. Sprxr't dief ^an i den staf overste Van der Pu-: -:-.. lste j iuit. art. Mac Ghlavfy. tt- colonne ikapitien inf. Ostreig, lste luit. inf. Wil- lemsz, 2de luit. hrf. Dam. adj. Weintré, •kapt. Van Schauroth. lste iuits. inf. Engelen. Smits en Warris. Tweede colonneoverste Van Loe- nen. lste luit. adj. Geertsema Becke- riiigh. kapt. ineiders, 2dë luits. inf. De üiuijn en Groothol, kapt. inf. Snij ders. lste luits. inf. Neijs, Haaxman en Van Gent. De le colonne bestaat- uit twee com pagnieën Amboineezen, de 2e uit een Europeesehe en een Amboineesche com pagnie. Zes urigades marechaussees nemen aan deze expeditie deel. De le luitenant P. A. H. Holten is aangewezen, om als commandant over deze afd'eeling op te treden. De le lui tenant-kwartiermeester W. J. C. van Bennekom is aan de_expedi- tie toegevoegd. Verder is als stafschrij- rvrer aangewezen sergeant Auganois. Hetzeude blad verneemt nog uit At jeh Nu 't herhaaldelijk en. ook nu veder in heit Pediésohe gebleken is dai de irij ontmoetingen met den vijand inl onze handen gebleven gesneuvelde At- hers niet werden herkend, zoodat ge- ruimen tijd onzekerheid blijft bestaan omtrent het al of niet sneuvelen van beleende hoofden, is nu bepaald, dat da identiteit van gesneuvelde Atjohers als (bovenbedoeld steeds met volkomen ze kerheid behoort te worden vastgesteld, vaartoe de lijken zoo noodig naar het kwartier moeten worden medegevoerd. Omtrent den aanleg van den stoom tramweg Segli-Gedeh Breuh hoorde dë ,.J. leelijke noten kraken; de ont werper, de chef der genietroepen bij dc expeditie naar Pedië. tevens uitvoer der der aardewerken, zou zeer grove technische fouten hebben begaan. Zoo moet hij. ondanks de waarschuwingen zijner ondergeschikte officieren, de meest elementaire voorzorgen hebben verzuimd tegen beschadiging van den spoordijk door regen- en bandjirwaiter. „De gevolgen zijn d'an ook niet uit gebleven schrijft het blad nauw waren de regens doorgebroken of het geen voorspeld was geschiedde de aar den baan werd op tal van plaatsen weg- .-eslagen of zeer zwaar beschadigd. De aangerichte verwoesting is volgens oog getuigen ontzettend geweest. ,.vp het oogenblik is de weg weer geheel hersteldmen heeft de noodige maatregelen getroffen om herhaling van het voorgevallene te voorkomen en goedgemaakt hetgeen eens tegen beter Jweten in werd nagelalen. Hoeveel de kosten voor een en ander hebben be dragen, is ons nieit bekend; wij koor den echter een zeer hoog cijfer, een ton goudsnoemen.'' Naar wij vernemen, schrijft de ,,Su- j •matrai Gt." heeft een onzer kruisprau- wen, zooals men weet een klein in- landsch poli tievaart-uig, aan dë noord kust van het eiland Poeloe Babi ten zuiden van Poeloe Nias gelegen - een vlerkprauw opgepikt, waarin drie Eu ropeanen gezeten waren. Naar Goenoeug-Sitoli opgebracht, bleken zij afkomstig te zijn. van Padang. waar zij behoord hebben tot de lste compagnie van het 17de bataillon in fanterie; het zijn diis deserteurs. Zijn hun verklaringen juist. dan. zou den zij: ongeveer 3 of 4 weken geleden rich aan liet strand te Padang meester gemaakt hebben van een vlerkprauw, waarmede zij, de eilandenreeks langs dë kust volgende, noordwaarts steven den, tot zij aan de noordpunt van Poe loe Babi door de kruisprauw opgepikt werden. Nader ondervraagd, .verklaarden zij. dat zij voornemens waren om Poeloe Pinang te bereiken, alwaar zij dan een dienstverband in heft Chineesche leger Houden aangaan. Een aantal van hun kameraden is ook reeds gedeserteerd, clock waren gelukkiger dan zij en had den Singapore of Penang bereids per stoom er bereikt. De 3 deserteurs worden hier per eerst volgende Noordboot aangebracht en zul len hun schandelijke desertie en avon tuurlijke onderneming met een zware straf bekoopen. Aan een correspondentie uit Atjeh in het „Soerab. Hand.'" ontleenen wij het volgende Werd reeds vroeger hier aan enkele officieren ofschoon niet gevraagd vergunning verleend hun gezin naar At jeli te doen overkomen, thans is bij: commandementsoi-dër aan dezelfde offi cieren bekend gemaakt, dat zij nog 6 maanden recht hebben op de Atjeh- toelage als gehuwden, wanneer zij hun gezin in Europa en 2 maanden, wan neer zij dat in Indië hebben. Na die termijnen worden hun geene toelagen meer toegekend, ongeacht of zij al dan niet Min gezin doen overkomen. „Deze bepaling geldt echter niet voor den troepen officier en zoodanige ande re, die elk oogenblik geroepen kunnen worden hunne diensten te moeten pres teer en in tijdelijke) bivaks en die dus voortdurend aan mutaties onderhevig, zijn Het is een maatregel getroffen voor hen, die uit den aard hunner be trekking hun vaste verblijfplaats heb ben te: lvota Radja en die, onder welke omstandigheden ook. toch niet geroe pen kunnen worden buiten den Kraton en voorwerken De reparation aan H. M. pantser- dekschip Holland aan het marine-eta- bli?;-:ment te Soerabaia. zullen pl. m. 5 maanden duren. Zou de Holland soms de Sumatra willen ter zijde streven? (Bat. Nbld.) NGEZONDEN MEDEDEE- LiNGEN. 30 cents ver roerei Ghapellerie du Sport. Ed. MEUWSEN, 21, Aneg-ang- 21. ENGELSCHE en FRANSCHE ZIJDEN HOEDEN. Fantaisie- en Stroolioeden. Dames- en Hinderhoeden. Haute Nouveauté. Gemengd Nieuws Belgische ontdekking. Eene ontdekking van liet aller grootste belaDg wordt op dit oogenblik door de Geneeskundige Academie van België bestudeerd, namelijk die van een serum tegen den kanker. De ontdekking is gedaan door dokter Roquette, van Brussel, en den heer Lapo. leeraar aan de veeartsenijschool van Curegbem. Proefnemingen, welke in de zieken huizen vao Brussel gedaan werden, hebben goede uitslagen opgeleverd. Een blad noemt deze ontdekking de meest belangwekkende onzer eeuw. Een twintigtal paarden worden aangewend tot het kweeken der microben. Jaloezie. Bjj het voorbijtrekken van den bistorischen, optocht te Parijs beeft zich een dramatisch incident voorge daan. De optocht had den boulevard de la Contrescarpe bereikt, toen eenige snel op elkaar volgende schoten ge hoord werden en in groep 4 eenj paniekje ontstond. Een van de figu- i ranten, een visschersvrouw voorstel lende, stortte op den wagen, waarop zij stond, achterover, door een revolver kogel getroffen. Onder de toeschouwers trachtte men den dader te vatten, die het wapen reeds tegen zich zelf gekeerd had, doch in z\jn poging van zelfmoord faalde. De gewonde vrouw bleek een mme Blanchot te zijn, zes en twintig jaar ond, figurante in de Folies-Marigny. Men meent, dat jaloerschheid de aanleiding is geweest tot den dramatischen aanslag. De echtgenoot van de niet gevaarlijk ge wonde dame, die eveneens aan den optocht meedeed, trok zich de ge schiedenis niet heel erg aan en nadat hij zich overtuigd had dat zijn vrouw slechts licht gewond was, stapte hij weer verder mee. Een andere figurant kwam er echter minder goed af. In ernstigen toestand werd deze naar het hospitaal gebracht, gevaarlijk gewond door een der kogels, die de jaloersche minnaar afschoot. De doorbraak der riolen op den hoek van de Rue de Lyon en de Avenue Ledru-Rollin, tengevolge van het onweer en de massa water, die Woensdag op Parijs neersloegen, bad ernstige gevolgen kannen hebben. Er sloeg een gat van een honderd vier kante meters oppervlakte en drie meters diepte in den grond, waar het water in stortte: h t gedeelte van den „Métropolitam" dat men daar aanlegt, werd vernield en al de onderaardsche werken stroomden vol. Gelukkig was daar kort te voren, ook al door het water, al het electrische licht uitge gaan en hadden daarom de werklie den het werk verlaten, zoodat er geen persoonlijke ongelukken te betreuren zijn. Een automobiel reed Woensdag in de Rue Madame te Parijs in volle vaart tegen een keerend rijtuig aan. met het^gevolg dat de persoon die erin zat, eruit geslingerd werd, terwijl de koetsier van het rijtuig een cirkel in de lucht beschreef en terechtkwam op de zitbank van de automobiel, die nog eeu heel eind met hem doorreed. Alleen zijn hoed had de koetsier ver loren zijn zweep hield hij nog in de had. Er was niemand gewond. Als het altijd maar zoo afliep Een joedelende keizer. De Duitsche keizerin en de jonge prinseu logeerden onlaDgs aan een dar Beiersche meren, te Tetrernsee. Op een wandeling ontmoetten de prinsjes een ouden jager, die de om streken deed echoën van zijn gejoe- del. De zonen van Willem II bleven iu verrukking staan luisteren en wil den met alle geweld, dat de oude jager hun zjjn kunst zou leeren. Zoo geschiedde. De prinsen leerden spoedig aan eu na eenige lessen hadden zij het reeds tot zekere hoogte gebracht en toen de Keizer enkeie dagen aan de Tegern- see kwam doorbrengen, vond bjj de muzikale voortbrengselen van zjjn kinderen zoo welluidend, dat ook bjj op zijn benrt wilde leeren joedelen. De oude jager werd ontboden en de Keizer zette zich met veel toewijding aan de studie en niet lang daarna stond de vader op gelijke hoogte als zjjn zoons. Wilhelm J1 is sedert een joedeler van groote verdiensten ge worden. De koning der dieven. Het Hof van Assisen te Weeuen heeft Jules Raidl tot acht jaren dwang arbeid veroordeeld. Onlangs hebben wjj het zoudenregister van dezen dief die zich met trots „koning der dieven" noemde, medegedeeld. Hem werden ten laste gelegd 331 diefstallen, met en zonder inbraak, doch de jury sprak hem van 27 vrjj. Gedurende de be handeling hield hjj de juryleden en het publiek voortdurend in een vroo- ljjke stemming door zijn gevatheden en leuke antwoorden. De conferentie betreffende dea blanke-slavinnenhande! w*rd Woens dag te Londen geopend door den her tog van Westminster. Later nam de heer Percy W. Bunting het voorzit terschap over. De conferentie heeft ten doel den blanke-slavinnenhandei en de wetten er tegen in de verschil lende landen bekend te maken en een commissie te benoemen om internatio nale wettelijke bepalingen daartegen te ontwerpen. Er werden voordrachten gehouden over den toestand in Rusland, België en Frankrijk. Aan de beraadslaging HOOFDSTUK XI Het was in dezen tijd, terwijl de zor ken zoo stonden, dat de verliefde Dolly in de verzoeking kwam. rijn lot n'og- imaals in juffrouw Crocker's handen te stellen. Geen ongeschikter oogenblik Ikon ooit door hem gekozen zijn maar daar hij tot. deze daad van wanhoop door May's vader zelf werd' aangespoord, is hij nauwelijks verantwoordelijk te ■beschouwen voor de algeheele misluk king .zijner huwelijksplannen. Mijnheer Croaker, die, zooals reeds opgemerkt is. zeer slecht zijn dochters karakter en neigingen begreep, was van tmeening dat de gelegenheid nu ..de ander" ziek in ,bed lag en dxis niet in den weg stond zeer gunstig was voor de bevrediging van Lord AJforth's wen- sclien. Mijnheer Crocker was altijd op Dol ly's hand geweest. Het is waar, d'at, •wanneer hij Lord Alforth. als schoon- eoon moest missen, hij Harold. Dorring- ton als eene goede partij voor zijne dochter beschouwdemaar dat was voordat Dolly teekenen had gegeven rijn aanzoek te herhalen, na, zijne vroe gere afwijzing vijf of .zes ^naanden ge leden. Nu hij opnieuw vooruit was on treden, had mijnheer Crocker veel min der met de Dorrington-verbintenis op. Harold, wat ook zijne toekomstige voor uitzichten mochten zijn en zij kon den zeer ver in de toekomst zijn kon, naar zijne meening, niet vergele ken worden met een werkelijken lord, die op niemands dood behoefde te wachten en dïe zijn bruid als een volle gravin uit ..aar vaders huis kon mee nemen. Hij wist dat zijne vrouw gunstig ge stemd was ten opzichte van Harold, door zijn knap gelaat en innemende manieren maar daar mevrouw Croc- 'ker op het oogenblik druk in de zie- leenkamer in de weer was, wilde hij. haar niet met de zaak lastig vallen, j Daarom nam liij op zich Lord Alforth op zijn eigen verantwoordelijkheid aan te raden May nu dringend om antwoord te verzoeken, terwijl, volgens hem, Ha rold's invloed tijdelijk krachteloos was. Zoo ontmoette de ongelukkige edel man May op een goeden morgen op het portaal, juist boven aan de voor trap, waar de huisknecht ieder oogen blik met de brieven kon verschijnen imet een prachtig uitzicht aan dien' 'éénen kant op eene lange gang waai de meiden voortdurend passeerden, 'en op een open' venster, waardoor een afdeeling tuinlieden met de maai-ma- chine in dc hand hen beiden zeer goed konden zien en cok gezien worden "San den anderen kant, op deze. bijna pu blieke plaats hield Lord Alforth zijne beminde aan, en verzocht haar hem vijf minuten onderhoud! te geven. „Oh. nu niet. Lord Alforth; ik ga juist uit om rozen te plukken zei May. „Dan zal ik meegaan en u helpen," antwoordde Dolly. ..O, neen! dat zal u niet doen!" lachte Maywant de rozen waren voor .Harolds kamer bestemd, en zij wilde niet hebben dat een. van hen door an dere handen dan de hare werden ge plukt. „ik heb uw hulp niet noodig maar, indien gij mij werkelijk wensciht te spreken, wil ik nu wel rijf minuten wachten, maar. maak het kort Dit was geen bemoedigendbegin, en Dolly's moed zonk hem in de schoenen. Hij begon echter zijne zaak te bepleiten en gaf botweg en verward uiting aan •zijne gevoelens. Zoo spoedig May, aan zajne gebroken runnen en aarzelende stem bemerkt had wat het doel van zijn gesprek met haar was, noodzaakte de gedachte aan de geheelongeschikte plaats, waar zij rich bevonden, j.aar, zich in haar._moe- ders boudoir- terug te trekken. „Lieve Hemel, Lord Alforth!" zeide zij, met een verschrikte stem. „In 's hemel? naam, kom hier!" Dolly volgde haar, en begon in de kamer opnieuw. Maar door een of ande re oorzaak viel zijn lorgnet, terwijl hij; bezig was haar van zijne eeuwige en verterende liefde te overtuigen en zwoer zijn leven aan haar dienst te wijden, in dë opwinding va.n het oogenblik van rij no plaats, en vloog recht van zijne: plaats langs een parabool en kwam daar zijn gelaat zich vrij dioht bij May bevond, nogal hevig op haar neus terecht. May riep „O en bracht hare hand dinar genoemde plaats; en toen kon izij liaar lachen niet onderdrukken. Wanneer echter eene jonge dame in het midden van iemands aanzoek lacht, .mag die heer zijn zaak wel als hopeloos beschouwen Zelfs Dolly, wiens opvatting niet bij zonder groot was, begreep dit. Hiji trad plotseling achteruit en kleurde sterk. „He zie dat je niet naar me wilt luis teren of me gelooven," zei hij treurig. „OLord AlforthliadJden wij deze zaak niet reeds lang afgedaan - verle den winter?" zei May, berouw gevoe lende. „Ik ben zeer bedroefd dat gij weer zoo tot mij gesproken hebtgij hadt deed. en of zij niet een beetje al te het antwoord dat ilc u gaf moeten ont- gauw baatzuchtige plannen aan hare houden". aanbidders toeschreef. „Dat kon ik niet ik kon u niet Maar dal kon, zoo zuchtte May, voor zoo gemakkelijk opgeven", antwoordde haar in ieder geval geen verschil ma- hij. j )ken- Toen werd May stilmaar een glim-; Zij keerde zich nogmaals om en sprak lachje om dë hoeken van haar mond vriendelijker dan zij tot nog toe had gaf duideiijjk hare minachting te ken-: gedaan, terwijl zij hem hare hand toe- iiien. Hierop viel Dolly, die de bètee- j stak jcenis van haar lachen begreep, driftig', „neb ik u onrecht gedaan, Lord A1- tuitforthIndien dit zoo is, spijt het mij; „Ik ,weefc heel goed wat je denkt. Je, dat d'oet het inderdaad. Maai* het kan gelooft dat ik je om je geld vraag. de zaken voor u en mij nooit verande- Dat. is niet zoo May ik heb je liefden. Ik moet u vertellen, dat ik beslo- ter wille van je zelf' Je hebt zoovele ten ben, nooit, neen nooit te trouwen. aanoiuaers om je «old, dat je niet weet wat ware liefde is' Ik wou dat je geen ■cent in de wereld hadt, zoodat ik je de waarheiii van mijn gezegde kon bewij zen." „Wanneer ik geen cent in de wereld ■meer heb, zult gij mij weer vragen. Lord Alforth," zeide May en toen ging rij naar het raam en keek naar de tuin- lieden en dc maai machine op het gras veld en den kleinen, dikken ezel die hem iheen en weer trok. Zij: was over hetgeen zij het laatst gezegd had een weinig bedroefd* eu .vroeg zich af of, ntisschiën, hij toch geen gelijk had en zij hem onrecht Niets kan mij van plan doen verande ren het staat onherroepelijk vast. Ik Kal katten nemen en een papegaai, en een vriendin om, armhuizen op te rich ten en een hospitaal A-oor zieke kinde ren te bouwen, waaraan ik eventueel nl mijn geld zal nalaten en ik zal als eene oude juffrouw sterven." ,,U eene oxide jxiffrouw1 Onmoge- Jijic!" (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 2