PREDIRBEÜRÏËSr ADYERTENTIEN. Koetspaarden, Bedrijfspaarden, en Rundvee. Werk-Keukenmeid, nam met een enkel woord mevrouw Klerck deel. Een voorstel om een internationale vereeniginir tot bestrij ding van het kwaad op te richten werd in beginsel aangenomen. Het volgend jaar zal de conferentie een beslissing nemen. Een spion. De enquête tegen generaal Giletta, den Italiaan, die in Nizza als spion is gearresteerd, is in vollen gang. De generaal volhardt in zijn bewering, dat hjj als toerist rondwandelde en slechts uit nieuwsgierigheid hier en daar eenige aanteekeningen maakte, i Doch al stelt de gevangene zich zoo onschuldig voor, er zyn anderen die hem zwarter dan zwart willen hebben en den generaal beschuldigen, als herder verkleed de Fransche leger- oefeniugen te hebben gevolgd en als werkman aan den bouw van sommige forten zou hebben meegewerkt. Het proces zal met gesloten deuren worden behandeld. Vervolg Sta Stukken voor den Gemeente raad. Voor de vacature, onU.taan aan de opleidingsschool voor meisjes tot het middelbaar onderwijs, tengevolge van bet eervol ontslag aan den heer H. J. Hartgers, a's onderwijzer 1ste klasse aan die school verleend, is het vol gende drietal opgemaakt: LM. G. A. Nennstiehl, te Emmeu, 2. G. P. Vrij burg. te Wapeningen, 3. J. van Et- tineer, 's Gravenhage. De benoeming heeft plaats voor onderwijzer tweede klasse. Aan het advies van de afd. Haar lem en Omstreken van de Nederl. Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst, gegeven op verzoek van den gemeenteraad inzake deprostitu- tie-quaestie hier ter ter stede, ontlee- nen'wy nog, dat het resultaat der bespreking in genoemde afdeeling is, dat zij alleen van eene rijkswet heil verwachtende bij de bestrijding der prostitutie, onder de in deze stad be staande omstandigheden adviseert om de bordeeien te verbieden en de ge- neeskaodige keuriDg op te heffen en mitsdien de art 2 tot en met 7 uit. de ontwerp-verordening te doen vervallen. De rekening en verantwoording van het Burgerlijk Armbestuur alhier, betredende de huiszittende armen en het Stads Armen- en Ziekenhuis over 189S sluit in ontvang en uitgaaf met een bedrag vac f'20.178.07. B. en W.adviseeren tot goedkeuring. Een droevig ongeluk. Op de werkplaatsen der Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij had Donderdagnamiddag omstreeks ö'/.i uur een treurig ongeluk plaats. Na een proefrit met een aaneeugekoppelde locomotief met tender moest de kop peling tusschen die beide losgemaakt worden en zaten daartoe drie werk lieden onder de machine. Onverwachts raakte de koppeling los en reden loco motief en tender achteruit. Daarbij werd Tennis Groot, oud 26 jaar. machinebankwerker wonende Bakker straat no. 51 het linkeronderbeen door de wielen van den tender afgereden,het linkerdijbeen. beide sleutelbeenderen en eenige ribben gebroken en Fran- ciscus Martinus van den Burg, 17 jaar oud, machinebankwerker, wonende Zuidpolderstraat no. 87 werden d- rug- gegraat en de borstkas ernstig ge kneusd door de aschbak onder de locomotief. Zij werden door de politie, geholpen door hunne kameraden, per haar naar het St. Elisabeths gasthuis vervoerd. Hunne toestand is zeer be denkelijk. De derde werkman C. J. Meijer, oud 18 jaar, heeft zich tijdig aan de as van den tender weten te grijpen en kwam er met een lichte kneuziüg aan de knie af, waardoor hij heden verhinderd was zijn werk te hervatten. Hedenmiddag was de toestand der beide ernstig gewonden naar omstan digheden gunstig. Door den agent-rechercheur van Halst zijn Donderdagmiddag twee vrouwen opgespoord aan de Delft- straat wonende, die circa 3 weken geleden toen de mattenkoopman P. Beate, liggende met een schuit aan het Korte" Spaarne, met zijn wagen in de Delfstraat stond, daarvan ieder een kleedje hebben ontvreemd, ge bruik makende vah de gelegenheid dat de koopman zich een oogenblik had verwijderd. Bekeuringen Door den agent-rechercheur Kamp zijn Donderdag opgespoord de 16- jarige B. Sleeman, wonende aan de Zomervaart en de 14-jarige P. Beelen, wonende in de Pieter Kiesstraat, die Dinsdagmorgen drie cemen ten deksels van rioolputten aan de Zijlvest lig gende, uit baldadigheid hadden stuk- geworpen. Donderdagmiddag werden door den politieagent Kol twee jongens betrapt, die aan het Staten Bolwerk op het eilandje bij het buitenhuis een rozen struik van de bloemen beroofden. De agent werd daarbij flink geholpen door een spoorw egambtenaar die daar pas seerde. De jongens P. Kos, oud 14 jaar, wonende aan het Kennemerplein en J. RoodeDburg, oud 12 jaar, wo nende aan het Staten Bolwerk, werden daarvoor bekeurd. Steenkolen-prijzen. Tengevolge van aanhoudend gebrek aan werkvolk blijft de prodactie in de Westfaalsche mijnen ver beneden de geraamde en om de reeds verkochte hoeveelheden geheel te leveren moeten vele mijnen, volgens bericht ran bet Kohlen-Syndicaat zelfs tot 10 pCt en meer korten van de reeds door hen verkochte steenkolen. Hoe lang deze toestand die reeds sedert eenige maanden bestaat nog zal aanhouden is met geen mogelijkheid te vo jrzien. Wij kunnen ons eenigsziDS troosten dat in de laatste jaren de winters Diet zoo gestreng zijn geweestdoch moch ten wij eenen winter krijgen als in 1890 dan was er voorzeker spoedig groot gebrek aan brandstoffen, zoo wel voor industrieelen als voor huise lijk gebruik. Dat de prijzen der steenkolen hooger zullen worden kan natuurlijk niet uitblijven. Den Haarlemmers, die godurende eenige weken niet hebben kunnen ge nieten van de prettige Zondagavond- uitvoeringen, waaraan de winter zoo rijk is, zullen nu wederom in de ge legenheid worden gesteld iets derge lijks in de groote zaal der sociëteit Vereeniging te zien. A.s. Zondag treedt daar namelijk op het speciali teiten-gezelschap van den heer D.de Vroomen. Hoewel het gezelschap nog nimmer hier ter stede voorstellingen heeft gegeven, durven wij naar aan leiding van de gunstige recen sies in andere bladen en met het oog op het mooie zeer varieerende pro gramma waarop o.a. de hier ter stede welbekende Hollandsche karakter komieken Solser en Hesse en de niet minder beroemde goochel-Parodisten „The Wilsons" en meerdere speciali teiten van dit gezelschap voorkomen, een bezoek aanbevelen. Verkiezing Gemeenteraad. Donderdag-avond vergaderde de anti-revolutionaire kiesvereeniging. Tot candidaten voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing werden gesteld voor district I de aftredeode ledeD de hee- ren J. Winkler en H. van den Berg, en de heer W. Klippers, voor district 11 het aftredend lid de heer G. J. van Dieren Byvoet en de heeren H. M. J. van Lennep en W. A. J. van de Kamp, voor district TH de hoeren W. Klippers, G. Bos, J. H. Welse- naar en J..van Schuylenburg. Teraardebestelling. Stil en langzaam schreed heden morgen een kleine lijkstoet, bestaande uit den lijkwagen on een volgrytuig langs den Schoterweg naar bet R. K. kerkhof „St. Barbara". Het was het stoffelijk overschot van de kleine He lena Lamboo, die Dinsdagmiddag op zulk eene droevige wijze om het leven kwam, dat nu grafwaarts werd gedra gen. Een krans, als blijk van deelne ming van de directie der Haarlemsche Tramway Maatschappij, bedekte de lijkbaar. Op den doodienakker was tegenwoordig de voorzitter van com missarissen van genoemde maatschap pij, de heer mr. W. Jager Gorlings, Aan het graf werd niet gesprokeD en waarom ook. De tranen, die de vaaerstortte,zeiden meer dan woorden, hoe zwaar hem dit verlies heeft ge troffen. Nadat de aanwezigen, als laatste eer eenige schoppen aarde op de kleine lijkkist hadden geworpen, was deze treurige plechtigheid afge- loopen. De politie is door de Haarlemsche Handelsvereenigiüg gewaarschuwd, dat zich sedert eenige dagen in de Barrevoetestraat twee personen heb ben gevestigd, wier handelingen als flesschentrekkery zouden kunnen be stempeld worden. Hoewel de politie natuurlijk bet oog houdt op deze beide personeD, zjj een ieder op zjjne hoede. Voor de twee betrekkingen van hulpbode ten Raadbuize hebben zich ongeveer 120 sollicitanten aangemeld. In verband met den tweeden voor- drachts-avond, Zaterdag 1 Juli a.s, door de leerlingen van de Haarlemsche Muziekschool van „Toonkunst" te geveD, en waarvoor belangstellenden toegang kunnen aanvragen, zij gemeld dat deze school na de reorganisatie weer in bloei toeneemt en dat van Augustus 1898 af 127 nieuwe leer lingen zijn aangekomen. De school telt nu totaal 185 leerlingen. Velsen. Door de liberale kiesvereeniging dezer gemeente zijn tot candidaten gesteld voor den gemeenteraad de heeren K. Boekei, C. P. van de Does, P. A. v. d. Berg en J. van Splupter. Haarlemmermeer Op de paardenkeuring voor het stamboek te Hoofddorp zijn aangebo den 68 merriënpaarden. Hiervan werden ingeschreven 32 in bet stamboek. Benoemd is tot hoofd van school No. 6 te Haarlemmermeer de heer H. de Jong, onderwijzer te Rotterdam. De heeren Landré en Glinderman te Amsterdam hebben weder iets nieuws geleverd op het gebied van den landbouw. Donderdag j.l. werd op het land van de landbouwers Biesheuvel en Hazekamp te Haar lemmermeer de proef genomen met een zaadkeermachine, die volgeDS inlichtingen uitmuntend geslaagd is. De raad van Haarlemmermeer heeft in de laatste vergadering afwijzend beschikt op een verzoek van het fan fare korps te Hoofddorp, tot plaatsing van eene tent op het terrein van school no. 4. De vrees voor wanordelijkheden, waartegen de politie niet altijd waken kan, heeft hen noodedat besluit doen nemen. RECHTSZAKEN. De zaak Haaa—van Hall. Tiende daq. Vervolg). Na de pauze werd weden.' get. Span- jer gehoord over hetgeen bekl. van Hall had opgemerkt. Get. heeft nog nooit zoo mooi hooren liegen, zegt hij. Get. heeft zich tegeiir over iemand als van Hall, die 40 pet. per jaar rente weet te maken, een paar streken veroorloofd. Toen Van Hall hem in het Paleis voor Volksvlijt voor stelde op accept f 10.000 a. f 20.000 te geven, mits hij de accepten in betaling aannam, vermoedde get., dat daar wat achter zat. en verzocht bekl. de accep ten in portefeuille te houden. Get. weer legt verder eenige verklaringen van •bekl. van Hall. Voorts deelt get. mede, dat hij naar Londen is geweest en daar Ackerman heeft gesproken over de door deze af gegeven wissels. Deze maakt op get. een gunstigen indruk en get. meende, dat hij verplicht was Aakerman te hel pen. De officier merkt op, dat Ackerman bekend staat als een dei* grootste zwen delaars in Londen en herhaaldelijk ge straft werd'. Ackerman. deelde get. mede. dat hij ,aan Bottenheim de bewuste accepten had medegegeven ter disconteering. Get. beloofde hem hulp en faciliteiten bij het inlossen der aceeptenschuld. Tot dusver is het bedrag nog niet aangezui verd. Mr. Worst vraagt get. of v. d. Molen piet- buiten zijn boekje is gegaan en of ■get. hem vertrouwt. Get, meent, dat hij hierop niet be- Jioeft te antwoorden en doet het liever niet. Een vraag van mr. Worst, of de wis sels waren te beschouwen als papier de complaisance of ais reeele wissels, bleef leveneens onbeantwoord, omdat get. geen personen in, do zaak wilde betrek ken, die in d'it verband' liever niet ge noemd' worden. Of get. niet op groote schaal wissel ruiterij drijft ,cn herhaaldelijk op reis ..is, omdat hij, voor het vervallen, van jwissels weg moet zijn De president weigert deze vragen •te stellen. Na eenig aandringen van den verde diger stelt de president een bepaalde vraag naar aanleiding van ten bepaal den wissel van 20 November 1898. die ■niet op zicht betaald kon worden, om- fiat geen dekking aanwezig was. Get. verdedigt zich met te zeggen, dat dit- niet met de zaak te maken heeft .en dat liij zich beleedigd acht dooi de .vragen van jnr. Worst. Deze insisteert en zegt groot belang pr biji te hebben te weten of get. geac crediteerd is of niet. Spr. vraagt of get. gewoon is wissels te trekken, waarvoor gcen reëele dekking bastaat. De rechtbank begeeft zich in raad kamer en beslist, dat de vraag niet op de zaak betrekking heeft en niet be hoeft beantwoord te worden. Ook andere vragen betreffende de .soliditeit van den "et., o. a. of hij niet bezig is van zijn zaak een naamlooze vennootschap te maken, worden niet toegelaten. Uit verdere vragen van mr. Worst i in verband met een op 1 Maart 1899 door get. geschreven brief aan d'en pro curatiehouder van Schermbeek en Van Hall blijkt, dat get. op dien datum nog geen Macht had ingediend, doch alle pogingen in het werk stelde om zijn f 6000 terug te krijgen. Beid. van Hall •zat toen reeds in voorarrest, doch stoncl pog niet onder aanklacht in zake Span ier Vervolgens wordt, gehoord getuige D. J. van der Molen uit Brussel. Uit zijne verklaring blijkt, dat op den 9en December de wissels van Spanjer tegen de accepten van Ackerman zijn uitge- .wisseld in Hotel de France te Rotter dam tusschen getuige en D. Botten heim. Daar werden ook de zeven actiën P. L. M. overhandigd. Overigens bevestigt get. de verkla ring van get. Spanjer. Hij is tegenwoor dig geweest bij het onderhoud tusschen Spanjer en van Hall. Hij kan mededee- len, dat met heit ..edeler wild", dat •Haas op het spoor was, bedoeld wer den effectenechter geen Belgische of Fransche, die op een „onregelmatige wijze" verkregen waren en op eene on regelmatige wijze te Londen verhan deld werden. Haas en Bottenheim wa ren reeds in gezelschap van een derde, hun door van Hall ter controle medege geven, naai- Londen vertrokken om dat ..edeler wild" in handen te krijgen. Die derde man had een ered'iet van flO.OOO. Voorts blijkt, dat get. bij de transactie 500 francs commissieloon van Spanjer zou genieten. Elfde Dag. Heden werd .liet verhoor voortgezet. De zitting wordt te half elf geopend. Get. Van der Moolen. reeds vroeger gehoor'd. wordt wederom voor het ge- tuigenhekje geroepen en ondervraagd omtrent de vroeger afgelegde verklarin gen. Een brief, dien de voorzitter hem toont erkent- hij te zijn dien,met welken Bottenheim hem de zaak voorstelde met Ackerman. Bottenheim zou met Span ier samenkomen en hem de 7 aandeelen P. L. M. overhandigen nadat Spanjer ze zou hebben gezien zouden deze ef fecten in eene enveloppe worden geslo ten en verzegeld en naar de ..Banque Générale" te Luik in depot worden g<v zonden. Bottenheim maakte dit plan met de duidelijke bedoeling om te voor komen. dat men aan de Bank de ■nummers herkende als „frappés d'op-i position." Volgens Bbttenheim was Haas wel in liet bezit der effecten dóch ze behoorden in eigendom eigenlijk aail Haaa" moeder. De zaak is eindelijk in' Rotterdam afgewikkeld. Haas had get. toen tevens over een' nieuwe zaak gesproken doch van der Moolen herinnert zich niet het juiste verhaal; alleen weet hij, dat Haas ge legd heeft, dat het weder een ran de ..buitengewoon schitterende zaken" zou üijn, waarin beklaagde blijkbaar nog al sterk is geweest. De waardeloosheid van de effecten in quaestie heeft Spanjer vernomen door een telegram van de bank te Luik. Hij schreef toen onmiddellijk aan getuige, .vragende of die effecten ook gestolen konden zijn, getuige seinde ten antwoord „Onmogelijk, sein bizonder- beden. Getuige beweert, dat hij het ook inderdaad ondenkbaar achtte, dat .het met die effecten niet pluis was en ■schreef nog eens om Spanjer genist te •stellen. Getuige bevestigt het verhaal door Spanjer gisteren gedaan omtrent de daaTop gevqlgde bijeenkomst in het .Paleis voor Volksvlijt. De president merkt op, dat bekl. van Ha.ll al de door Spanjer genoemde bij zonderheden voor fantaisie verMaard had, maar nu bevestigt van der Moolen alles, hoe zit dat nu? Beklaagde doet een lang verhaal, spreekt van zinsbegoocheling, van heb -vexkeerd hooren van een woord en een daarop voortbouwen en beioept zich ten •slotte op zijn beschaving, die hem zou (verbieden, confidenties als Spanjer be weert ontvangen te hebben, aan wild vreemden te doen. De president wijst er op. dat ook de verklaring door Beijer indertijd afge legd, volkomen strookt met de verkla ringen van dezen getuige omtrent den r.ard der ooiuretenties, die bekl. gewoon was te doen. Beklaagde van Hall verklaart weer io zeer laDge bloeraryke rede. dat liet hem geen ernst was met bet diseon- teeren van de wissels van SpaDj'er evenmin als liet Bottenheim en Haas ernst was met geven van de wissels. Hy verbaalt verder nogmaals de toe- drach der zaak-SpaDjer. Sprekende over '.en op te richten bank, waar van Haas directeur zon worden en waarvoor van Hall zegt bem f5000 te hebben gegeven, zegt Haas, „dat een „zoo knap en geleerd man als meneer van Hall wel weet, dat men met f 5000 geen banken opricht." Indien bij (Haas) aan van Hall zulke dwaze dingen zou voorstellen zou bij of zelf gek moeten zyn of van Hall voor krankziunig moeien houden. Bekl. van Hall verkrijgt gelegen heid cm zich te beklagen over de vol gens hem veel te vlugge wijze, waarop de zaak voor den rechter-commissaris zou zyn behandeld. De officier brengt bem onder het oog, dat hyziehtbaus daarmede verdedigt omdat Z. E. A. thans in de nu behandeld wordende zaak do verklaring van bekl. voor den rechter- commissaris vergelijkende met zyrie beweringen van zooeven, bebl. weder op een „infame leugen" betrapt wat de op te richten bank betreft. Over verschillende punten in wis selzaken blijken de meeniDgen van mr. Worst en van get. Spaujer nog al uiteenteloopen. Spanjer laat zich ech ter door de vele vragen van van Hall's advocaat niet intimideeren en blijft bij zijne opinie. Na de pauze wenscht mr. Worst aan get. van der Moolen den vraag te stellen of deze voordeel of nadeel van de transactie heeft gehad. De pres. meent zich tegen dezen vraag te moeten verzetten, doch de verdedi ger betoogt onder aanhaling van een arrest van den Hoogen Raad, dat hy bet recht heeft den vraag te stellen. Naar van der Moolens oordeel heeft Spaüjer geen schade geleden. Nog eenige vragen worden aan mr. Worst geweigerd, de president wil deze vragen niet toestaaD, doch zal indien de verdediging zulks wenscht, eene beslissing van de rechtbank uitlokken' Mr. Worst wenscht hierop niet aan te dringen. (Ongecorrigeerd). VERVOLS NIEUWSTIJDINGEN. Ophanging. Naar men ons uit den Haag meldt heeft de gepensioneerde indische kapi tein Vemer, de bekende veroordeelde in het haagsche drama, zich heden nacht in de gevangenis door middel van een handdoek door ophanging van het leven beroofd. Grappen in het Engelsch Parlement. Een oud Parlementslid verhaalt in een Engelsch tijdschrift dat by geen enkele zitting heeft bijgewoond, waar in niet iets belachwekkends voorviel. De hoed gaf daartoe nog al eens aanleiding. De onervaren afgevaardigdedie voor het eerst net Lagerhuis betreedt, weet volstrekt niet wat hy er mee beginnen moetmaar het gebeurt onderen leden nog wel, dat zy niet recht op de hoogte zyn van de vele voorschriften betreffende het hoofd deksel. De hoedenwet is namelyk zeer gecompliceerd. Eerst moet men zonder hoed naar ztn plaats gaan, maar men mag zyn hoed riet meer opzetten. Wee hem, die met zyn hoed op van zyn plaats opstaat. Toen eens een nieuw Parlementslid opstond, zonder vooraf zijn hoed af te nemen, werd hem van alle kaDten luid toegeschreeuwd. Hy bleef staan en wist maar niet wat dat bedaiddr. Toen ging dr. Tanner naar hem toe, nam zyn hoed af en gaf hem dien met eene beleefde buiging in de band, onder algemeene hilariteit. Het is ook eens gebeurd, dat sir William Harcourt en Mr. Chamberlain aan het elöt van een hoogst indruk- wekkendè speech op hun hoed gingen zitten en zoo al het effect van hunne redevoeringen bedierven. Zeker Parlementslid was lang bé kend als „de man die op zyn hoed zat" dit voorval bleef zoo goed in herinnering, omdat een Iersch afge vaardigde, toen hij bet ongeluk be merkte, opgestaan was en gezegd had „Mynheer de voorzitter, veroorloof my bet geëerd lid geiuk te wenschen dat. toen hy op zyn hoed zat zyn hoofd er niet in was." Niemand mag staande met zijn hoed op gezien worden, al is hy ook maar even opgestaan om met esn lid in zjjne nabyheid te spreken. Ook een zittend Parlementslid moet menigmaal zyn hoed afnemen by voorbeeld als een ander op zyn vraag antwoordt of zyn naam noemt. Is hy toevallig ongedekt, dan grypt hy naar zijn boed, zet hem op en neemt hem dadelijk weer af. Dikwijls gebeurt het, dat de leden in der haast een verkeerden hoed opzet ten. Zoo greep Gladstone eens een hoed, die hem veel te klein was, waar niet weinig om gelachen werd. Zeer kluchtige tooneelen hadden plaats. toeD het nog hoogst moeilijk was in bet Lagerhuis iets te eten te krijgen en de Parlementsleden bij scharen naar de eetkamer stroomden. Dat gebeurt altijd wanneer op eene gewichtige speech eene onbeteekenen- de volgt. Ieder stormt dan naar het buffet, en de buffethouder is weldra ten einde raad. By nachtzittingen is dat natuurlijk nog erger, Een of twee jaar geleden moest de restaurateur snel in een cab nieuwen voorraad halen. Hy kwam terug, beladen met boter, kaas, eieren, brood en andere eetwa ren. Het duurde Diet lang of er moest nog meer gehaald worden. Iu dien nacht moeten er 2000 spiegeleieren en 900 boterhammen verorberd zijn. Bescheidenheid behoort echter niet tot de deugden van de Parlementsle den. Des te meer verdient vermelding wat eens het geval was met zekeren Mr. Smith. Iemand sprak in den loop zijner redevoering, van hem als den „zeer geëerden en geleerden man" eene uitdrukking die op advocaten dikwijls wordt toegepast. Nu kwam dien titel Mr. Smith echter rechtma tig toe, en het zou zeker niemand ingevallen zijn tegen te spreken. Maar Mr. Smith sprong dadelijk overeind en riep „Ik vraag den geëerden beer wel verschooning. maar ik ben niet geleerd. Eene vaste komische fignnr was lang een onlangs overleden afgevaardigde, die 50 jaar lang tel kens weer beproefde eene verordening er door te krijgen, waarby verboden werd hooge vensters van buiten schoon te maken. Jaar in jaar nit was bij met zijn voorstel voor den dag geko men, en eindelijk toen hy zyn laatste uur voelde naderen, nam hij zyn ont slag uit het Parlement met een zon derling sloteffect. Eerst uit zijne af scheidsrede begrepen allen, dat zij zyn voorstel hadden verkeerd begrepen. Hy verklaarde niet aan het lot van de glazenwasschers gedacht te heb ben, maar aan het publiek waarop zy konden vallen. TELEGRAMMEN. PARIJS, 23 Juni. (R. O.) Het Journal Ofjiciel maakt de besluiten openbaar waarbij ministers be noemd worden, waarvan de lyst gis teren geseind is. BERLIJN, 23 Juni. (R. O.) De Keizer verhief den staatssecretaris Von Bülow in den gravenstand. Sftaarrovaas'tüeFi&liii&en. Het stoomschip Prinses Sophie, van Batavia naar Amst., vertr. 21 Juni van Port Said. Het. stoomschip Spaarndam, van de Holland Amerika Lijn, van Rotter dam naar Newyork, vertr. 22 Juni van Rotterdam. Het stoomschip Oranje Nassau van Paramaribo naar Amst., vertr. 21 Juni des nam. 9 u. van Havre. Het stoomschip Bromo, van Rotter dam naar Java, passeerde 22 Juni Suez. Het stoomschip Gedé, van Batavia naar Rotterdam, vertrok 22 Juni van Perim. Commissariaat van Politie te Haarlem. Inlichtingen omtrent de voorwerpen gijn dagelijks, behalve Zon- en I eestdagen, van 11 tot 1 uur voor de eigenaars te bekomen. Gevonden voorwerpen. Van 16 Juni tot en met 22 Juni '99. Een bril. Een blauw koralen hals ketting. Een rozekrans inïétui. Een lorgnet. Een kindertoinwagen. Een kunstgebit. Een muilkorf. Twee boe ken met stalen. Een kinderboezelaar. Een honden balsband. Een gouden medailloD. Een portemonnaie met geld. Een lap fluweel. Een pellerine. Eenig los geld. Een kinderpantoffel. Een witte zak waarin een paar schoenen. Een glacéhandschoen. Een petroleuro- brander. Een nikkelen hondenhals band. Een kinderzak met zakdoek. Een nikkel slot met ketting. Een hondje. Een zilveren oorknopje. Een stalen tabaksdoos. Een koperen weeg schaaltje. Eenige sleutels. Een gou den manchetknoop. Een honden-be lastingpenning. Een geldstuk. Achtergelaten in de wagens der H. T. M.een portemonnaie met geld, een parasol. Familieberichten. Getrouwd 20 Juni. H. F. W. Bür- ger en H. C. Kampfraath, Pretoria (Z.-A.-R.) G. P. Ittmann en W. L. van As, Amersfoort. 21. H. W. Schreu- der en A. Fyn van Draat, Deventer. 22. G. E. Sluyter en C. L. v. Wjjhe, Amst. D. Meyer en D. H. Rietmeyer, Amst. S. Roosnek en R. Witteboon, Amst. G. de Vries en T. Davids, Amst B. C. te Roller en G. ten Doesschate, Amst. F. M. Roderick en A. Bakker, Amst. Bevallen Th. B. Pleyte—De Roo d. iSemarang. 21 Juni. Virulv—Bey- nen z. Amst. E. C. Snellen— Logt z. Vlissiogen. Overleden14 Juni. H. Domis— LaDgeveld 27 j. Driebergen. 18. Wed. D. J. E. Kelderman—Groeneveld 67 j. Arnhem. BUHGERL1JKE STAND Bevallen: 21 Jnni. G. C. M. Rooze- krans—Buys z. J. C. Groenendaal— aan de Grootepoort z. 23. W. fc. Groenewoud—Zurendonk d. F. Kap- tein—van den Bnrg d. op ZONDAG 25 Juni 1899. TE HAARLEM. Groote Kerk. Voorin. 7 ure, Van Lennep. Voorm. 10 ure, Stoaan. 's Avonds 6 ure, Barbas. Nienwe Kerk. Voorm. 10 ure. Veen. Janskerk. Voorm. 10 ure, Jonker. Bakeuesserkerk. (Voor de kindereo). Voorm. 10 ure, Knottenbelt. Eglise WaHonne. Pas de Service, a cause de la Reunion Wallonne a Bois-le-Duc. Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 ure, Mulder. Nam. 5 ure, Mulder. Woensdagavond 8 ave, Ri?ignalda. Ridderstraat. Vereen, maandel. dienst. Voorm. 10 ure, Rïngnalda. 'sAv. 6 ure, Rïngnalda. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, Tibben. Nam. 5 ure, dezelfde. Luthersehe Kerk. Voorm. 10 ore, Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool aan de Nassaulaan. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Craandijlc. Doopsbediening. Kerk der Broeder-gemeente Voorm. 10 ure, de Blocq van Schel- tinga. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Tideman. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en des nam. 5\'* are, Schotel. Hersteld Apostolische Zending Internationaal). Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur. Godsdienstoefeningen. Bennehroek. Voorm. 10 ure, Gerth van Wijk Jr. Houtrijk en Polauen. Voorm. 10 nre, Heerinqa. Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuijlman. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Wesseldijk. 'e Avonds 6 ure, dezelfde. Apost. Zendingsgemeente. Voorm. 10 ure. smÖNQEseüw. MATINÉE op Zaterdag 24 Juni van 2Va—4l/a UUL onder directie van den Heer C. W. OKEL. PROGRAMMA. 1. Hollandia-Bron Marsch Okel. Opgedragen aan den WelEdelen Heer A. Koolhoven. 2. Ouverture Don Juan. Mozart. 3. Mia Cara. WalsBucalos-i. 4. Grande Marche. Potp. Brandt. 5. Ouverture Zampa Hérold. 6. Rotbkilpcben's Erzüh- lungEilenberg. 7. La Tzigane. Concert- MazurkaGanne. S. Liebestraum. Walzer Czibulka. 9. Eine gate Bekannte Reiner. Hum. Potpourri. Getrouwd: FRANS A. VAN VELSEN J.Pz. en JEANNETTE A. C. KLENE, die, ook namens wederzijdsche familie, dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun Huwelijk ondervonden. Amsterdam, 22 Juni 1899. De aandacht van H.H. eigena ren wordt bij deze gevestigd op de aanstelling van den Heer G. KRANENBURG, Gedempte Raam gracht te Haarlem, tot Agent der Onderlinge Paarden- en Rundvee- Verzekering Mij. „ALMELO", op gericht in 1892, werkende rnet een verzekerd kapitaal van ruim 5'/, millioen Gulden. De Directeur, N. Fr. SNEL. Almelo. 23 Juni 1899. De Zwitsersche W aschiurichting te Rijswyk bij den Haag, vraagt tegen hoog loon een Meisje, volkomen bekend met de bediening van Strijkmachines. Gevraagd eene flinke tegen Aug. aanst., van goede ge tuigen voorzien. Franco brieven onaer lett UM bij den Boekb. firma. VAN DOBBEN, alhier.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3