inneweg—Stationsplein van de Cein tuurbaan. Hier ter stede zal opgericht worden ■een klein dilettan'en-orkest van strijk instrumenten, hetgeen later waar schijnlijk zal versterkt worden met blaasinstrumenten. Het orkest, ter beoefening van samenspel opgericht, stelt zich teu doel liet geven van con certen en het begeleiden van vocale muziek. Op het oogenblik hebben reeds 15 heeren hunne medewerking toegezegd, nml. 10 violisten, één cel list, één contra bassist, twee fluitisten en één fagottist. De leiding is opge dragen aan den heer Henri Pielage. Een goede gelegenheid dus om zich aan te sluiten voor beu, die een muziek instrument bespelen en zich in het samenspel willen oefenen. Wy ontvangen een uitnoodigiug tot bijwoning der opening van deelectri- sche tramlijn Haarlem Zanctvoort op Zaterdag 1 Juli a.s. Genoodigden worden te half elf in bet Brougebouw ontvangen. De ope- uingstrein vertrekt te kwartier voor elven. Naar wy vernemen zijn aan verschil lende autoriteiten zoowel uit Haarlem, den Haag a's andere t laatsen uitnoo- digingen toegezonden. Maandag 3 Juli wordt de dienst •voor het publiek geopend. Heden zijn alhic-r door M. de Yries Lange Begijnestraat de eerste Hol- landsche Kersen aangevoerd. Men meldt ons In eene gisteren avond gehouden bijeenkomst van R. K. kiezers is be sloten de herkiezing van alle aftre dende leden van den Raad te bevor deren. By vonnis der Arrond. Rechtbank alhier dd. 27 Juni 1899 is gehomolo geerd het accoord van 5 pCt. in het faillissement van Jacob Grosscurt, bakker te Haarlemmermeer. Ter gelegenheid van het Zendings- feest op Woensdag 5 Juli stoppen aan de halte Maonenpad da gewone treinen 5. 43, 33 en 37 van Haarlem en 4 en 34 naar Haarlem. Naar wij vernemen blijft de toestand der verminkte werklieden der H. IJ. S. M. gelukkig zeer bovreiigend. KANTONGERECHT Zitting van Woensdag 28 Juni 1899. Zekere I. Lobatto te Amsterdam stond terecht ter zake dat hij op 12 Juni tweemaal wegens openbare dron kenschap naar het politie bureau was gebracht. Dit vond beklaagde nu evenwel niet zoo erg, dat gebeurt wel meermalen, beweerde by, wanneer iemand voor zaken op reis is, maar wat by wel erg vond, was dat zijn naam voor dit feit was gepubliceerd geworden. En dat kwam toch voor zeker niet te pas, hy zou wel eens zien of de pers daartoe het recht had. De ambtenaar van het O. M. vor derde 2 maal f 1 boete subs. 2 maal 1 dag hechtenis. Straatschenderij. Vervolgens werden eenige zaakjes van straatschenderij behandeld. Eenige knapen hadden met een gummi-bal een heer tegen zijn hoogeD hoed ge gooid, anderen hadden weder uit baldadigheid verf op een muur ge smeerd en steenen in bet water ge worpen, weer anderen waren zoo ver gegaan, dat zij op een afgelegen terrein vuurtjes hadden gestookt. In al deze zaakjes werd f 1 boete subs. 1 dag hechtenis tegen elk der beklaagden gerequireerd. De scholier der H. B. S. Burk, had terwijl hij zich op het boothuis dei- roei- eu zeilvereeniging „Het Spaarne"1 bevond, met een flobert-buks in de richting van een paal aan de andere zijde van het Spaarne geschoten. Deswege werd f 3 boete subs. 1 dag gevorderd. Het is toch lastig wanneer een mensch aan duizelingen lijdende is. Dil ondervond zekere L. Rombach te Amsterdam, toen hy zich één dezer dagen te Haarlcmmerliede en Spaarn- woude bevond. Juist kreeg hy weder zoo'n hevige duizeling, dat hy voor de vlakte streek, toeu één der rijks veldwachters toevallig voorby kwam, die natuurlijk direct dacht politie- menschen denken nu eenmaal steeds het slechtste van hun evenmensch dat beklaagde dronken was. En in deze meeoiDg werd hy evenwel nog versterkt, doordat de gevallene naar sterken drank om eens een rechts term te gebruiken riekte.Beklaagde mede te nemen, achter slot en grendel te zetten, en proces verbaal op te maken, was het werk van een oogen blik. En zo3 stond Romberg dan heden terecht, met vuur zyn onschuld be p'eitende. Hij had dien dag maar 2 borreltjes op gehad en was alleen door eene duizelmg op den grond gevallen, en hieraan staan alle menschen bloot, zoo beweerde hy. Jammer voor hem was de ambtenaar van het O.M. eeDe andere meening toegedaan en geloefde Z.E.A. meer aan het door den veld wachter opgemaakte proces-verbaal, weshalve li ij f2 boete subs. 2 dagen hechtenis eischte. Bennebroek. By candidaat-stelliog is tot lid van den gemeenteraad alhier verkozen de heer S. Roozen die als zoodanig moest aftreden. Voor de vacature wegens aftreding van den heer W. Y&n Lierop Jzn., zal stemming moeten plaats hebben tusschen de heeren i\ H. Zieren en W. van Lierop Jzn. De dag der stemming is bepaald op Dinsdag 11 Juli as. Zandvoort. Tot candidaten voor den gemeente raad zijn heden gesteld de heeren J. Bakkenhoven, J. van den Bos, C. K. v. d. Mije, P. van der Mije, J. Slagveld en W. v. d. Werft'. Drie leden moeten gekozen worden. In een der winkels van de Passage is een hulp post- en telegraafkantoor gevestigd. Thans zyn alhier aanwezig 809 bad gasten. Volsen. Dinsdag zyn alhier tot candidaten gesteld voor den gemeenteraad, de heeren P. A. van den Berg (aftr.) K. Boe kei. C. P. v. d. Does (aftr.) J. P. Handgraaf Nz. M. J. Schuitenmaker. F. Schuit (aftr.) J. van Splunter. F. P. Vermeulen. IJmuiden. De gevolgen van de maatregelen die te IJmuiden in den vïschhandel genomen zullen worden, beginnen zich reeds te doen gevoelen, ofschoon het nieuwe reglement eerst Zaterdag in werking treedt. Gisteren toch is de stoomtrawler „Judith" van de firma Groen met zijn lading visch naar Amsterdam opgevaren om ze daar te verkoopep. Gemeenteraadsverkiezingen. Te Haarlemmerliede c. a. werden evenveel namen van candidaten inge leverd als er plaatsen te vervullen zyn evenzoo te Schoten. Mitsdien zyn in die gemeenten de gestelde candidaten tevens de ge kozenen en wel te Haarlemmerliede c.a. tie heeren M. W. van der Vlugt, D. Vreesekoop en A. Stokman (aftr. leden)te Schoten G. A. Ritsema, P. J. H. Louwerse en R. W. Nelis Czn. (aftr. ledeü) en W. van Schie. Te Spaarndam kon men niet tot eenstemmigheid geraken wel werden er tegenover de beide aftredenden geen candidaten gesteld (W. Nye en K. Max) doch voor de bestaande vacature werden opgegeven B. H. Balm (kath.), A. Hofland (kath.) en G. Jongpjans (lib.). Te Sloten (N.-H.) zijn voor de 5 zetels 8 candidaten gesteld, waarby 3 aftredenden voorkomen. Te Assendelft is bij de 4 aftredende raadsleden gesteld de heer S. IJ ff candidaat der Soc. Dein. kiesvereeni- giner- Te Aalsmeer zyn de heeren C. van der Bout, J. Koningen en C. Spaar garen herkozen, terwijl in de vacature ODtstaan door het vertrek van den heer Streefkerk als eenig candidaat is ge kozen de heer T. van Klaveren. GEMEENTERAAD. Zitting van lieden Woensdag '28 Ju ni .1899, des namiddags te éen uur. Voorzitter do Burgemeester. Afwezig bij den aanvang der verga dering de heeren Loomeijer. Kruseman, Macaré. van den Berg, Klein. Sn eitjes, Koopmans, van Weel. Lodewijks en Krol. Later komen ter vergadering de hee ren Sneltjes. Cnoop Koopmans. Loo meijer, van Weel, van den Berg. PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken Ingekomen is o. a. een verzoek van den heer J. H. Krelage, tot wijziging van het bouwplan zijner gronden aan den Kleinen Houtwegeen ad!res dea* Coram. v. Kunstnijverheid om verhoo ging van subsidie. PUNT 2. x. oor eene daartoe benoemde speciale raadscommissie is eene nieuwe veror dening op de heffing en invordering van haven- en kaaigeld in deze ge meente voorgesteld, waardoor de veror dening, vastgesteld bij raadsbesluit van 23 December 1885 no. 10, komt te ver vallen. De Kamer van Koophandel heeft om trent deze nieuwe verordening eenige bezwaren ingebracht, welke door de Raadscommissie evenwel worden weer legd. zoodat zij aan haar eerst ingediend voorstel blijft vasthouden. De lieer VAN THIEL releveert en kele punten over deze zaak De Comm. was eenstemmig in haar besluit, geen enkel adres is ingekomen tegen het voorstel, wel een advies van de Kamer van Koophandel, die wijziging van art. 8 en 10 wenschelijk maken. De uitdruk king „haven- en kaaigeld'" is behouden, omdat deze term ook in de wet voor komt. Water en wal ware anders allicht beter geweest. Dank is de Commissie scliujld'ig aan den heer Maelcay voor de keurige en aangename wijze, waarop hij haar als Secretaris heeft ter zijde gestaan. (Applaus). De heer SABEL1S herinnert er aan. hoe hij indertijd' progressie bij abonno- raent heeft aanbevolen. De Raad wilde toen aan dat denkbeeld niet. Liever waa dan ook spreker niet in de Com missie geweest en al is de Comm. ook eenstemmig geworden, dit is niet ge schied dan nadat van beide kanten water in den wijn is gedaan. Do algemeene beraadslagingen wor den gesloten en tot autikeLsgewijze be handeling overgegaan. Zonder stemming worden goedgekeurd de artt. 17. Bij art. 8 stelt de Comm. voor een bijvoeging, waaruit blijkt, dat de 8 maanden voor stilligging ook acht niet opeenvolgende maanden kunnen zijn. Dit wordt aangenomen. De heer DE KANTER stelt voor, dat niet elke 3 dagen bij voortgezet ver blijf de belasting verschuldigd zal zijn, maar elke veertien dagen. De heer VAN THIEL zegt. dat de bedoeling is de menschen zooveel mo gelijk te nopen tot het nemen van een abonnement. De heer DE KANTER persisteert bij zijn meening, hij acht deze termijn onbillijk en te kort. De heer VAN THIEL antwoordt, dat als het denkbeeld van den heer de Kanter wordt aangenomen, niemand abonnement nemen zal. Het amendement-de Kanter wordt niet ondersteund en komt dus niet in behandeiino. Het art. wordt goedge keurd. Tegen de heer de Kanter Art 9 wordt goedgekeurd. In art. 10 stelt dé Comm. voor, in de uitdrukking „grooter- vaartuig" het woord grooter door „ander" te vervan gen. Het ar t aldus gewijzigd wordt goedgekeurd, daarna de artt. 11. en 12. In art 13 stelt de Comm. voor te bepalen, dat de verordening in wer king treedt 1 Jan. 1900. Wordt aldus goedgekeurd, waardoor de overgangsbepaling komt. te verval len. De verordening op de invordering komt nu ter sprake Goedgekeurd' wor den, artt. 14, Bij art. 5 stelt de heer DE KANTER voor. to bepalen, dat bij nalatigheid niet aan den havenmeester, maar aan B. en W- moet worden kennis gegeven. De lieer VAN THIEL acht dit prak tisch onmogelijk. Wenschen B. en W. het zelf, dan is het iets anders. De lieer DE KANTER houdt vol, dat dit behoort tot de competentie van B. en W niet die van den havenmees ter. Het amendeanent-de Kan ter wordt ondersteund en verworpen met 5 stem men voor, die van de heeren de Kanter, van Weel. van den Berg. Willink en Roog. Het art. wordt goedgekeurd, evenals de overige artikelen. Ook hier wordt aan 't slot 1 Jan. 1900 als tijdstip van in werking treding bepaald. De goheele verordening wordt een parig goedgekeurd. De VOORZ. dankt de Commissie voor haren arbeid. B. en W. kennen de moe-lelijkheid dezer taak. Spr. brengt namens den Raad d'e Comm. darilc, en tevens aan de Kamer van Koophandel voor hare vele moeite. (Applaus). PUNT 3. B en W. stellen den Raad voor het houden van bordeelen te verbieden, doch de verplichte keuring van prosti- tué's te behouden. De afdeeling Haarlem en Omstreken tot bevordering der Geneeskunst, heeft op verzoek van den gemeenteraad in zake deze quaestie haai- advies uitge bracht. Als haar meening geeft zij te kennen, dat het resultaat der bespre king in genoemde afdeeling is. dat zij alleen van eene rijkswet heil verwach tende bij de bestrijding der prostitutie, onder de in, deze stad bestaande om standigheden adviseert om de bordeelen te verbieden en de geneeskundige keu ring op te heffen en mitsdien de artt. '2 tot en. met 7 uit de ontwerp-verord'e- ning te doen vervallen. Een voorstel van den heer TJEENK WILLINK om de zaak uit te stellen tot na liet Congres te Brussel in Sept. werd verworpen met 17 tegen 10 stem men. Voor waren de heeren. Willink, Sa- belis, Speelman, van Weel, van den Berg, van, Styrum, Macaré van dei- Steur. Stolp en Roog. Door den lieer VAN DEN BERG werd behandeling van de zaak met ge sloten deuren gevraagd. Volgens de ge meentewet moet 1/5 van de aanwezi gen daarvoor zich verklaren. Bij stemming verklaarden zich hier voor de heeren Winkler, Beijnes, Wil link. Sabelis, Loomeijer. van Weel, van den Berg. van der Stem-, Leupen, Schiirmarm en Roog. Dientengevolge- werd dé zaak behan deld in comité en de vergadering te kwartier over tweëen geschorst. Inmiddels was de heer Macaré ter vergadering gekomen. Bij het ter perse gaan van ons num mer duurt de geheime vergadering nog voort. De zitting wordt te half vijf her opend. De heer VAN DER MERSCH deelt mede. dat waar hij in 1S93 tegen stem de, nu voor de verordening stemmen zal. Het voorstel van B en W. wordt nu aangenomen met 17 tegen 9 stem men Voor stemden de heeren Beijnes, de Lanov. van Lennep. de Breuk, Wil link. de Kanter, Hugenholtz. van Thiel, Waller, van der Morsch, Koop- mans, Loomeijer. van den Berg, van Styrum, Macaré, Leupen en Bijvbet tegen de li eer-en Nieuwen huijzen Kruse man. Sabelis. Speelman, Sneltjes, van Weel. van der Steur. Stolp, Schiirmann eu Roog. PUNT 4. De rekening en verantwoording van het Burgerlijk Armbestuur alhier, betreffende de huiszittende armen en het Stads Armen- en Ziekenhuis over 1898 sluit in ontvang en uitgaaf met een bedrag var. f 20.178.07. B. en W. adviseeren tot goedkeuring. De rekening wordt goedgekeurd. PUNT 5. De heer H. Smits J.Hz. architect al hier heeft vergunning gevraagd tot het bebouwen van een gedeelte van den voor tuin bestemden grond behoorende bij perceel Ripperdapark 10. B. en W. adviseeren gunstig op het verzoek. Dienovereenkomstig wordt het ver zoek ingewilligd. PUNT 6. De Eerste Nederlandsche Electrische Tram-Maatschappij verzoekt den Raad, om hare fabrieksin richtingen, wa genremise en dienstwoningen onder Heemstede aan te sluiten aan de ge meentelijke waterleiding. B- en W. adviseeren gunstig op dit verzoek, mits als eenheidsprijs per kub. M. water zal gelden anderiialf maal don prijs voor levering binnen de gemeente geldende. Zonder stemming goedgekeurd. PUNT 7. Door B. en W. wordt voorgesteld de staat 'tot beschikking uit de post voor ..onvoorziene uitgaven," dienst 1899, vast te stellen tot een bedrag van Wordt goedgekeurd. PUNT 8. Eveneens een voorstel van B, en W. tot vaststelling van de 3de suppletoire begrooting en van de staten van af- en overschrijving, dienst 189S. PUNT 9. In behandeling komen dè verschillen de adressen, waaronder nog één van de firma Aukes. tot oprichting van kiosken voor den verkoop van verfris- scliende dranken. B en W. geven dén Raad in over weging de concessie te verleenen aan adressant T. J. F. van Keeken, om dat die meer dan de andere adres sant op ervaring kan bogc-n en men stellig weet, dat deze op andere plaat sen zeer ten gerieve van het publiek en zonder ooit aanleiding tot klachten te geven het bedrijf exploiteert, m. a w omdat eene goede exploitatie het meest zal zijn gewaarborgd wanneer de vergunning wordt verleend aan iemand die reeds getoond heeft zulk eene zaak naar behooren te kunnen drijven. Wordt uitgesteld wegens het gev-or- derdé uur PUNT 10. Ingekomen is ren verzoek van den heer S. J. W. Mons tot aankoop van een strook grond gelegen aan den Wa genweg, groot pl. m. 4.30 vierk. M. B. tn W. adviseeren dezen grond aan adressant in kcop over te dragen voor den prijs van f 15 per vierk. M Goedgekeurd. PUNT 11. De Eerste Necferlandsche Electrische Tram-Maatschappij verzoekt den ge-' meenteraad haar in huur te wil len afstaan een strook grond aan het Heerenhek, ten einde daarop een wacht lokaal te plaatsen. B. en W. willen den grond in huur afstaan voor den tijd van 1 jaar en 6 maanden, dus tot einde 31 December 1900, maar het komt hun wenschelijk voor om voorloopig geen beslissing te nemen in zake het ook in dit adres op genomen verzoek gedurende één jaar de voorkeur te hebben voor het eventu eel in erfpacht of in eigendom verkrij gen van dien grond. Den huurprijs willen B en W. doen vaststellen op 20 ets. voor iederen be bouwden en 10 ots. voor iederen onbe- bouwden vierk. M. Goedgekeurd. PUNT 12. Adres van J Paulen en 14 an dere eigenaars van op liet Sta tionsplein alhier gestationneerde rij tuigen, houdende verzoek om vernieti ging van het raadsbesluit van 31 Mei j 1 no 4. waarbij B. en W. werden ge machtigd over te gaan tot de openbare verpachting o. a van 8 standplaatsen voor statiouneerende rijtuigen op het Stationsplein. B. en W. stellen voor afwijzend op dit verzoek te beschikken. Een nader ingesteld onderzoek heeft B. en W. tot de slotsom gebracht, dat liet belang van de openbare veiligheid vordert, dat niet meer dan 8 rijtuigen ter station neering plaats verkrijgen op genoemd plein Wordt uitgesteld wegens het gevor derde uur PUNT 13. B en W. hebben op 19 Juni 1.1. ten kantore van den gemeente ontvanger, den heer J. C. Gerlings, dén staat der gemeentekas opgenomen. Uit het daarvan opgemaakt proces-verbaal blijkt, dat de kas sloot met een voor- deelig saldo van f 160.149,74^. Voor kennisgeving aangenomen. PUNT 14. Voor de vacature, ontstaan aan d!e opleidingsschool voor meisjes tot het middelbaar onderwijs, tengevolge van hot eervol ontslag aan den heer H. J. Hactgsrs. als onderwijzer lsto klasse aan die school verleend, is het volgende drietal opgemaakt: 1. M. G. A. Nenn- Stiefol, te Emmen, 2. G. P. Vrijburg, tc Wageningen. 3. J van Ettinger. 's Gravenhage. De benoeming hoeft plaats voor on- denvijzer tweede klasse. Benoemd wordt de heer Nemnstiehl. PUNT 15. Voor do vacature, ont staan aan de meisjesschool voor mid delbaar onderwijs met vijfjarigen cur sus door het eervol ontslag aan Mej. W. A. W. Deen ik, hebben B. en W. de volgende voordracht opgemaakt1. Mej. W. E. van Roggen, te Leidén2. Mej F. R. K. van Lier, te Amsterdam. Benoemd wordt tot leerares in de Hcogduitsche taal en letterkunde aan genoemde school, op eene jaarwedde van aanvankelijk f 1200, Mej. Van Roggen, met algemeene stemmen. -siets meer aan de orde zijnde, wordt de openbare vergadering te 5 uur ge sloten door den voorzitter, en gaat over in comité. Letteren en Kunst J. H. Baars, f Zondagmorgen is te Amsterdam, nog geen 24 jaar oud, overleden Joban Hendrik Baars, een beeldboawer van wien men, en met grond, groote ver wachtingen bad. Baars was reeds op de Quellinus school een veelbelovende leerling. Van de Quelliousschool ging hy naar de school van kunstnijverheid, waar by onder Jüoger werkte, later naar de Rgks Academie, waar hy professor Leenhoff tot zyn leermeester bad. Veel gelegenheid om te toonen wat kan, bad Baars oog niet gebad. Toch beeft een beeld, de Illusie, dat zich thans in het gebouw der Rijks- Academie bevindthebben eenige plaquetten, ten deele uitgevoerd in opdracht van H. M. de Koningin en van den Staat, bewezen, dat by zeer goed opmerkte, dat bij eenvoudige en gevoelige kunst wist te geven. In het medailleeren vooral had hy groote vorderingen gemaakt. Baars zou dit jaar deelgenomen hebben aan den prijskamp voor den Prix de Rome. Men mag wel zeggen, dat de beeld houwkunst, die in ons land toch reeds zoo weinig en vooral zoo weinig talentvolle beoefenaars vindt, niet gelukkig is in den laatsten tyd. Ver leden jaar stierf Wortmann, de win ner van den laatsten prix de Rome op zeer jeugdigen leeftijd thans is het een andere veelbelovende jonge beeldboawer die nog vroeger wordt weggenomen. En naar het schijnt, beeft zelfs groote y ver voor zyn kunst dezen laatste het leven gekost. Baars heeft naar wy vernemen zich over werkt en is dientengevolge gestorven. (Rbld.) By den uitgever J. vanRamshorst Azn. te Wormerveer is weder een herdruk verschenen van de aan de Zaaustreek welbekende „Zeilersliede ren". Ze geven by de lezing verlan gen Daar een verfrisschend zeiltochtje in deze dagen van zomerwarmte. Luister maar naar het eerste couplet van het Zeilerslied Aan boordvan wal nu, Tochtgeuooten De touwen losHet zeil in top Met frisscben moed van wal [geschoten, Vooruit maar in bet ruime sop! Al waait de wind ons door de lokken, Al ziet de boeg ook wit van [schuim Geen nood! Vooruit maar, [onverschrokken De bries geeft kracht, de plas is [ruim 't Zy een koeltje blaast Of de Stormwind raast, Ieder blijft met geestdrift op zyn [post Wat ook sta of valP, Ieder staat hier pal Totdat by wordt afgelost. En dan vooral de eerste strophe van het Nieuw Zeilerslied De hand aan het roer en het oog in het zeil Op Jongensde wedstrijd vangt (aan. Het want is zoo blinkend zoo [schittrend de treil! En 't zonlicht verzilvert de baan. Reeds klappert het tuig aan den Iwieglenden mast. Met moed dus ten strijd, als 'teen [Hollander past. Op, Mannen vooruit dan de kop er i maar voor Een Hollandsche Jongen zet door. Er wordt op het Spaarne niet zoo beel veel gezeild, maar deze Zaansche zeilersiiederen zonden bij iemand de lust doen ontwaken. Koloniën. MEDAN, 27 Mei. Atjeh. Wy lezen in een Atjeh-correspon- d en tie van de Deli Ct. „Tjoet Nja Din zit nog in het boven Melaboesche, doch haar aanhang is enorm geslonken. „Haar voornaamste panglima, Karim, heeft zich met een veertigtal volge lingen afgescheiden, en houdt zich beurtelings te Rigas en Masinop. Hy leeft met zyne ben ie natuurlijk op kosten van de bevolking. „Panglima Mah Eb, de gunsteling van Tjoet Nja Din, heeft haar ook verlaten en is nu ook te Rigasan dere panglima's van de v roegere ben de van Toekoe Oemar zitten hier en daar verspreid langt de Westkust." Aan liet slot van zyn brief schrijft deze correspondent: „Met de in- eo uitvoerrechten gaat het op het oogéDblik al een gangetje de drie tonnen zullen nóg dit jaar wel Diet vol komeo, doch hat volgend jaar zal daaraan niet zooveel ontbreken. Gedurende de eerste veertig dagen werd f 17.000 geïnd. Geen klein be drag als men weet dat alle firma's, hunne magazijnen vóór April tjopvol stopten, zoodat deze inning eigenlijk geen maatstaf is. „Poeloe Breüék (vulgo Poeloe Bras) is niet meerde gebouwen zijn blij ven staan. Zij werden aangekocht door den kapt. Chinees Lie A Sie, die op Le' eiland vermoedelijk eene peper cultuur zal beginnen. Juni wordt de post Tapa- Toean u*, de Westkust opgerichtde materialen worden er reeds den 25en Mei heengebracht. „Dit plaatsje zal voor den uitvoer mettertijd heel wat gaan beteekenen; vroeger werd 't altijd aangedaan door de langzame westbooten van de Pa- ketvaart." Zooals men weet, is 14 Juni 11. by de regeering een telegram ontvaDgen, waarin gemeld werd, dat generaal Van Heutsz door Samalanga naar de Pasei- streek was getrokken, alwaar een uitgebreide beweging van aanhangers van Tengkoe Tapa was ontstaan. In de thans ontvangen Deli Ct vin den wy het volgende telegram dd. 27 Mei uit Kotaradja: „Een tweede Tapa met grooten fanatieken aanhang zwerft thans in de Passei-streek rond." TELEGRAMMEN. MADRID, 27 Juni. {Reuter.) De ministers spraken in de heden ge houden Kamerzitting het bericht tegen, dat er acht dooden eu 40 gewonden te Saragossa cevallen zyn zy er- klaren aat twee generaais, een adju dant, verschillende officieren en vier soldaten gewond zyn. Romero viel de Regeering heftig aan, en wees op den omvang der ODlusten. De minister-president Sil- vela verdedigde de handelingen der Regeering, en betoogde de noodzake lijkheid om de orde te herstellen. De Kamer nam ten slotte de eenvoudige orde van den dag aan. In den Senaat had een soortgelijk debat plaats. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd27 Juni. J. P. Son- nemaos en G. M. Oude Wesselink. 28. P. Does en W. v. d. Veldt. Getrouwd: 28 Juni. J. Stemier en J. Wilgenhof. A. Rykbosch en E. van Eskert. W. K. J. Franken en S. M. Meijer. J. Neugebauer en B. Besselsen. J. Witmond en C. de Waal. C. Schous en G. C. Klinkenberg. Bevallen26 Juni. F. S. W. de Meijer—Plug d. N. de Graaf—Vree- denburg d, 27. E. Hoogveld—Bles graaf d. K. v. d. Berg—de Vries z. J. C. Boogaard—v. d. Vliet z. 28. M. C. Abeelen—Hand raaf z. Overleden: 27 M. C. Schoen 2j.d. Raamsteeg. Stoom va artfaerich ten. Het stoomschip Sumatra, van Am sterdam naar Batavia, pass. 24 Juni Malta. Het stoomschip Werkendam, van de Holland Amerika Lijn, van Amster dam naar Newyork, arriv. 27 Juni te Newyork. Het stoomschip Amsterdam van de Holland—Amerika Lijn, van New- York naar Rotterdam, pass. 27 Juni des avonds 6 u. Lizard. Het stoomschip Gedé, van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 26 Juni te Suez. Het stoomschip Prins van Oranje van Java naar Amst., vertr. 27 Juni van Parim. Het stoomschip Burgem. den Teo van Amst. naar Batavia, arriv. 27 Juni te Port Said. Het stoomschip Merapi, van Rot terdam naar Batavia, arriv. 27 Juni te Batavia. Het stoomschip Prinses Sophie, van Batavia naar Amst., vertr. 26 Juni van Genua. Het stoomschip Edam, van de Hol land Amerika Lyn, van Newyorkjnaar Amsterdam, pass 27 Juni des avonds 7 u. 30 in. Dover. Het stoomschip Soembing, van Rot terdam naar Batavia, arriv. 27 Juni te Marseille. Hetstoomschip Prinses Am alia, van Amst. naar Batavia, vertr. 27 Juni van Southampton. Het stoomschip Smeroe, van Java naar Rotterdam, passeerde 27 Juni Ouessant cn word: Dunderdagochtend vroeg te Rotterdam verwacht. FamiSiebericEifien, Getrouwd: 30 Mei. M. J. Kleiter en B. J. Beindorff, Bethlehem, O. V. S. 24 Juni. J. Siewe en M. Strang. Brussel. Bevallen: 26 Juni. S. J.Ockerse— Van der Burg z. Johannesburg (Z. A. R.) Overleden24 Juni. Wed. A. C. Rigter—Gausmann 60 j. Amst. Hoffmann jm. 24 j. Berg-en-Dal. 1. S. Goudeket 79 j. Amst. 25. C. M. A. Hafkenscheid 77 j. Velp (Geld.) H. C. Hageman 53 j. Baarn. H. M. Rambonnet jd. 80 j. Kampen. J. H. A. Baars 23 j. Amst. H. Luman jra. 23 j. Amst. 26. A. van Brink jd. 78 j. Leidep. MARKTNIEUWS Haarlem, 28 Juni 1899. Op de kaasmarkt alhier zyn aan gevoerd en verkocht 62 stapels, uit makende 9985 kazen, wegende 16868 Kilogrammen. Hoogste pry's per 50 K. G. f 23.—. Laagste f 1-2.— Op de veemarkt alhier z[jn aange voerd 2 Koeien f 180 k f 120, 32 N. Kalveren f 12,— a f 7.— 8 Schapen f23.— af 17.—0 graskalf f—2 V. Kalveren f 0.80 a f 0.75. 0 Pink f 0.—. 16 lammeren f 13,— a f8,—. 0 Biggen fO.—2 paarden. BRONGEBOUW. MATINEE op Donderdag 29 Juni van 2'/j—4'/i uur, onder directie vau den Heer C. W. OKEL. PROGRAMMA. 1. Hollandia-Bron Marsch O kei. 2. Ouverture Comique. KHer Bela. 3. Vergissmein nicht .Kegel. Gavotte. 4. O,schöner Mai .Strauss. Walzer. 5. Eine nacht im Oriënt. Tongemalde in 4 Bilden. Neibig. 6. Concert Ouverture Reisiger. 7. Tberesen Walzer Faust. 8. a. Petit Pêche Miguon. Carmen. Voor Hobo-solo. b. Tambourin Polka WaldteufeU 9. Dornröschen. Introduc tion-Chor Wagner. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 29 Juni 1899, des na middags van 2—3 uur door den heer W. EZERM AN. PROGRAMMA. 1. Fantasie Hesse. 2. AdagioBeethoven. 3. Sonate No. 3 Mendelssohn. a. Con moto maestoso. b. Andante tranqaillo. 4.Offertoire .Dubois. 5. Pax V obiscum Schubert.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3