Foulard-Zijde PREDIKBEURTEN Chapellerie du Sport. Ed. MEUWSEN. Matelots. 18e Muziekuitvoering in den Hout ÜBVEETEKTIEK, Verloren Versteliiaaister Flinke Jongen, 65 ct. Zijde-Fabrieken G. Henneberg, Zürich (k. A k. Hoflsverascisr). Mej. D. Braak te Zaandam is liane1 niet voor de poes wanneer zij driftig wordt en het is dan ook ge raden een beetje uit de buurt te gaan. Het zoontje van mej. Smits had het dochtertje van mej. Braak een slag fegeven, waarop bet kind huilende y de moeder zich kwam bek agen. jMej. Braak werd daarom zoo driftig dat zij met een bijl mej. Smit een slag tegen het hoofd gaf, di#g lukkigniet erg is aangekomen, anders had zy voor moordaanslag terecht kannen istaan. Beklaagde beweerde in haar irlrift niet geweten te hebbeD, wat zy .gedaan had en hoorde f5.— subs. 3 dagen tegen zicli eischeo. Uitspraken. J. T. Valk werd wegens diefstal ^veroordeeld tot 9 maanden gevange nisstraf. I De eisch was 1 jaar. I C. Vissers, Geertr. M. v. d. Hart, Andries M. Kant en II. v. d. Berg. allen te Haarlem, werden we- Igens overtreding der hondeubolastiug [veroordeeld tot reap. 2 boeten van f 5, ;1 boete van f6, 3 boeten van f 6, subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. De eisch was resp, 2 maal f5 i boete, 1 maal f 6, 3 maal f5 en 3 maal f 6, subs. 2 d., 1 d., 3 d., en 3 dage n hechtenis. j Den koopman F. Clav in de Haar- J lemmer meer wonendie, werd' hedenmcr- jgen medegedeeld, dat een hond die Woensdag ten zijnen nadeele van de jOudc Groenmarkt alhier werd ont- vreemtd in het bezit was van een koop man, die in de Witstraat vertoefde en op het punt stond met d'en hond naar 's Gra.ven'liag© te vertrekken. De koop man die met den hond aan liet politie bureau werd gebracht gaf voor het beest Donderdag te Velsen van een onbekende te hebben gekocht voor 2 gulden. De eigenaar werd in het bezit van zijni hond gesteld. De agent-rechercheur Hessels zag Donckrdagavoud om 9 uur een jongen op dc Bakenessergraoht van de wal op een schuit heen en weder springen, d'ocli op een oogenblik was dc knaap verdwenen. Hij vond dein jongen, den 8jarigen Theodoras Toeset, tusschtn de schuil en dc- wal in het water spartelen. Spoedig werd hij op het droge en naai de woning zijner ouders in de Warmoes- straat gebracht. Donderdagavond was voor een wo ning op de Nassaulaan een menigte bu ren vcrzameld. Zekere B. had gedui-ende eenige da gen bijna voortdurend! twist met zijn huisgc-nooten en maakte nu in zijn huis zooveel laiwaai, dat hij, de omgeving uit den slaap hield. Eindelijk onii 12| uur kwam hij op straat, waar twee politie agenten lieim reeds opwachtten en werd de man, die onder den invloed van sterken drank verkeerde tot herstel der gestoorde nachtrust clei* omwonenden waar het politicbureau gebracht. Overveen. Hedenmorgen, Vrjjdag, had in de r. k. k6rk alhior de plechtige uitvaart plaats van den heer H. Roozen Lz. De kerk was overvol, terwyl onder de aanwezigen de Burgmeester, ai de raadsleden en andere autoriteiten werden opgemerkt. Aan de groeve werd niet gesproken. Met Roozen is een dier figuren uit de maatschappij verdwenen, die zoo zeer gewild zijn. Eenvoudig en dege lijk, niet allyd het oude verwerpende en toch met een wakker oog voor het tegenwoordige en <ie toekomst, beminnelijk jegens iedereen, het goede prijzende en 't kwaad berispende, doch liefst met den mantel der liefde bedekkende was de heer Roozen een liefdevol huisvader, een zeer geacht raadslid en een werkzaam ltd van het r.k. kerkbestuur. Bloem endaal. Door de r.-k. en vrijzinnige kies- vereeniging alhier zijn dezelfde can- didaten gesteld voor lid van den ge meenteraad. Het gevolg ervan is dat oe lieeren Jonkh. A. E. Barnaart, F. W. R. Grippeling en A. Roozen Jr zijn herkozen eu dat de heer 1. E. L. .Bispinck is gekozen. IJmuiden. Men schrijft aan het Hbld. B„Het feit dat hier van mond tot mond gaat, is het reeds door u ver melde, dat de eerste stoomtrawler van IJmuiden gisteren te Amsterdam zyn visch heeft gelost en verkocht. Gelijk uw berichtgever voorspelde, INGEZONDEN MEDEDEF- LINGEN. 30 cents per regel. Anegang 21. Weder ontvangen eene mooie colleetie is inderdaad heden dat voorbeeld door een tweede gevolgd. Thans kan geen twijfel meer bestaan over de reden van deze onderneming. Dö handel verlangt naar vrijheid. De koopman wenscht zich niet te laten voorschrij ven waar en hoe hy zyn waren moet verkoopen. Eq nu de minister van waterstaat eea dergelij ken maatregel invoert een maatregel zooals geen andere in ons land bestaat nu redt de handel zich op andere wij ie. Hier wordt reeds verzekerd, dat andere maatschappijen het voorbeeld der eerste zullen volgen. Maar wat zal hot gevolg zijn voor IJmuiden Terwijl wij ods hier een toenemen- den bloei van den vischhandel en de visscherij hadden voorgesteld, engroote verwachtingen van de nieuwe vis schershaven zich begonnen te verwe zenlijken hangt ons thans de onder gang van onzen vischhandel en der halve ook der visscherij boven bet hoofd. Zooals uw bericht vermeldt en trou wens beei natuarlijk is, biedt Am sterdam onzen visschers alle mogelijke gemakkeu aan en terwijl'Amsterdam met zijn vrijheid dien tak van nijver heid tot zich trekt, moeten wjj net aanzien dat een bedrijf, dat by ons inheemsch is en bjj ons thuis behoort en dat IJmuiden vooruit bracht, van ons wordt verjaagd door een maat regel der Regeering, zonder overleg met de belanghebbenden uitgevaar digd. Als hier de visscherij achteruitgaat, gaat alles achteruit. Geen wonder dat dit gevolg van den Regeerings maa'regel hier groote teleurstelling wekt in alle kringen. Wie had gedacht dat het geven van een visschershaven zou uitloopen op het verjagen der visscherij Tot zoover het bericht van het „Hbld." Onze correspondent te IJmuiden schrijft ons beden Daar de visch van den stoomtraw ler „Judith" iu Amsterdam goede prijzen heeft opgebracht is ook de trawler Julie" van de firma Groen Daar Amsterdam opgevaren om daar de visch te verkoopen. Heemstede. Woensdag werd alhier aan de lijders van bet gesticht Meer en Berg eeu ware feestdag bereid. In plaats zoo als vroeger jaren een rijtoer te maken werd nu een boottocht gedaan. Des morgeus aanvaardden de verp'eegden met hun directeur den beer J. L. Zegcrs en verder onder geleide der broeders den tocht van hier Daar Alfen. Daar vermaakten zy zich den geheelen dag uitstekend en keerden des avonds half elf weder terug. Zandvoort. want vroeger heeft hij gaaiscli ander; verklaard." D© pres. vraagt of van Hall dus met de Chalorri&-Orléans niets te maken heeft Bekl. zegt daarboven verheven te zijn en zich. als chef van het oudste effectenkantoor in Nederland niet met „zulke vieze zaakjes" op te houden. De pres. „Van de „Lehmannetjes" schijnt u toch niet „vies" te zijn ge weest. De aandeelhouders kregen van f 500 maar f 30 terug." Beid „Dat had evengoed andersom kunnen zijn dat geschiedt met zooveel zaken op aandeelen. Bovendien er moest zeer veel aan kosten betaald worden, de advocaten en de notaris kregen er een niet onbelangrijke portie van''' Men moet er zich niet over verwon deren en zeker niet ten zijnen nadeele aanvoeren, dat Haas, Jacobs, Möller en de anderen telkens in heb Paleis in- en uitloopen. Dit doen er zoovele, leden van de gezelschappen, die er spelen enz.er zijn wel twee- of driehonderd habitués, die, volgens van Hall. doen alsof zij thuis zijn. Bekl. is zeer kalm in zijn verklarin gen, spreekt duidelijk en met zeer veel woorden, waarbij hij nu en dan allerlei details mededeelt op zijn particulier le- ven betrekking hebbende. Bij sommige verklaringen schudt Haas ontkennend het hoofd. De nog al komische niéde- deelingen, die van Hall nu en dan doet. wekken vaak hilariteit en brengen soms zelfs een glimlach op het streng gelaat van d<? rechters. Bekl. verklaart op den wissel Spaur- Haas wel degelijk de f 15.000 betaald te hebben na aftrék van f 3000 vcor ou'de schuld van Haas aan bekl. en f 3000 voor betalen van rekeningen, die bekl. voor Haas iti depot zcu hou den, maar f 9000 is betaald in contan ten. De president zegt, dat het nu voor het- eerst is, dat lxij van die betaling hóórt en zegt. dat bekl. zich in het eer ste verhoor, dat 180 pagina's beslaat, wel gelegenheid had gehad' dit te zeg- gen. Over de bedoeling van een der pro ducten uit het dossier, een klein pa piertje met korte aanteekeningen van bekl. van Hall, ontspint zich. een opge wonden discussie tusschcn dezen en den officier. Daar belden echter hunne Volhouden, roept eindelij van Hall uit - „Welnu, goed. hang mij dan op om dat papiertje''' Na het verhoor van van Hall wordt Haas in verhoor genomen, die zegt, dat van Hall heb proces-Lehmann eigenlijk heeft opgezet met Mr. Polenaar. Van die zaak met de antiquiteiten wret Haas niets. Overigens weerspreekt hij van, Hall e}) alle punten, waarop deze hem! heeft bezwaard Te 1.15 wordt de zitting voor een Het uitvoeren van schilder-, stuca- hau uur geschorst door- en loodgieterswerk voor het in aanbouw zijnde post-en telegraafkan toor alhier is gegund aan de navolgende firma's Schilderwerk aan W J. v. d. Ham en F. A. v. Velsen, Haarlem, voor f773; stucadoorwerk aan J. A.Ger ritsen, Hillegom, voor f 514 eu lood- gieterswerk aan Joh. v. d. Wolden, Zandvoort, voor f 184.15. LAATSTE BERICHTEN. De zaak Haas—van HalL. Veertiende Dag. Dé zitting worcfb geopend te half elf en de president vangt aan met liet ver hoor van bekl. van Hall, die mededee- lingen doet omtrent zijn verhouding met Haas. In '96 toen Haas geheel ge ruïneerd was heeft van Hall op aan dringen van Haas moeder hem belang rijke bedragen geleend, zamen wel on geveer anderhalve ton. Tot heden heeft bekl. daarvan niets terug ontvangen. In de zaak-Spaur schuift hij de ge- heiele verantwoordelijkheid van zich op Haas en Jacobs. In een breedvoerig betoog zet hij uiteen, dat dezen en niemand anders de schuldigen zijn en hij (van Hall) ze ker niet. ,,Ilc geef toe non valours te heibben aangenomen, maar." zegt van Hall „dit kan niet tegen mij getuigen, ik heb van mijn leven wel eens meer iets gedaan om anderen te helpen, ter wijl ik daarmede zelf schade beloop. Haas heeft gesproken van een telegram, dat hij van mij zou hebben ontvangen. Dit is gelogen. Alle telegrammen zijn aan den Minister opgevraagd en allen zijn in het dossier aanwezig, behalve juist dat eene. Ik loof f 1000 uit aan de ambtenaren van het parket, wanneer zij zulk een telegram vinden. Heer en gaat hij voort tot d'es officiers klerk daar is wat aan te verdienen (Hi lariteit). Sprekende van zijn mede-beklaagde, zegt hij, dat Haas geen gevaar kent en alles maar waagt, in de hoop, dat het wel goed zal afloopen. Omtrent de zaak van de door Jacobs geleverde zoogenaamde antiquiteiten zegt hij. dat Jacob; sedert jaren in Parijs deze artikelen had. staan, zooals hij beweerde, en betaalde van Hall de kosten van assurantie, opslag enz., die uit t era a id nog al belangrijk waren ge worden en bovendien betaalde hij den veel te hoogeai prijs er voor. „Alles wat Jacobs hier ver-teld heeft zegt van Hall is „chantage", die hij heeft uitgedacht na de instructie, (Ongecorrigeerd). Aan het Bestuur van den Katholie ken Kring „St. Bavo" alhier, is door Burgemeester en Wethouders dezer ge meente cenei buitengewone vergunning verleend voor den kleinhandel in ster ken drank in zijne Societeislokalen in .Felix Favore". In dé „Staatscourant" van heden vin den wij de overwegingen, die B. en W. tot vei'leenen dezer vergunning hebben geleid Overwegende, dlat heb maximum, aan tal vergunningen in deze gemeente nog steeds is overschreden Overwegende dat genoemde sociëteit, blijkens de statuten, naast vriend schappelijk verkeer, beoogt het behoud der Katholieke beginselen en dte behar tiging van de belangen vau den mid denstand, en dus geacht mag word'en te beantwoorden aan de behoeften van het sociaal verkeer en in geen opzicht het drankmisbruik zal bevorderen Overwegend^ dat het hier geldt een bijzonder4 geval, passende in het kader- der gevallen, waar-voor bij; de behande ling der wet van 28 Juni 1881 (Staats blad no. 7) in de iweede Kamer dei- Sta ten-Generaal in art. 2 dier wet is opgenomen! de bepaling, dat vergunnin gen boven het vastgestelde maximum bijzondere1 gevallen, na machtiging van Gedeputeerd® Staten, kunnen wor de verleend Golet op de machtiging van Gede puteerde Staten der provincie Noord holland bij hun beshiit. dd. 21 Juni 1899 no. 6, tot het verleenen der ge vraagde vergunning, naar art. 2, nlin 3, der s-emélcle Drankwet Hébben besloten de gevraagde vergunning tot 30 April 1900 te verleenen. Aanbesteding. Hedenmiddag 3 uur werd door den heer J. A. G. v. d. Steur, ingenieur-ar chitect alhier, aanbesteed Het bouwen van een. woonhuis aan den Zijlweg nat- bij Overveen, Ingeschreven werd als, volgt G. P J. Beccari, voor f 128.48 H. Loudon, voor 12.780 J. P. A. Nelisse. voor 12.333 P. Rijnierse en Zn., Over veen, voor v 11.950 J. A. Jonker, voor 11.692 M. H. Braakemburg, Over veen, voor 11.659 H. J. Geijt, firma Martens en Zoon, voor 114.98 A. Rinkema. voor 11.440 J. v. Velthuijsen, voor 11.420 C. J. Cramer, voor J W. v. Saai ten. voor H, van 'fc Wout, voor B. Hagen, voor 11 175 10.993 10.990 10 883 Gedurende de maand Juni zyn op de Aardappelen- en Botermarkt Aangev. Verk. Prijs. Boter 593 KG. 552 KG. fl.iofljö Biggen 429 st. 347 st. f4.— f 8- Schram. 231 st. 190 st. f9 f 14, Aard. 497 HL. 432 HL. f 1.00 f 15.00 De toestand der zwaar gekwetste werklieden der H, IJ. S. M. gaat goed vooruit, zoo zelfs dat de dokter het gevaar als geweken beschouwt. Heden slaagde te Leiden onze stad genoot de heer W. A. Border voor het le gedeelte artsexamen. Het stoomschip Koningin Wilhel- mina, van Amsterdam naar Batavia, arriv. 29 Juni te Padang. Het stoomschip Sumatravan Am sterdam naar Bitavia, vertr. 29 Juni van Suez. Het dubbelschroefstoomschip Rot terdarnvan de Holland Amerika Lyn, van Rotterdam naar Newyork. vertr. 29 Juni van Rotterdam. Het stoomschip Cluden, gecharterd door de Holland Amerika Lyn, van Newyork naar Arast., pass. 29 Juni dos voorm. 10 u. 30 min. Scilly. Morgen, Zaterdag, zal naar men weet, de officieele opening plaats hebben der lyn Haarlem—Zandvoort. Voor de genoodigden, ten getale van ongeveer 60, wordt des morgens te 10'/, uur eene receptie gehouden in het Brongebouw, waarna rneri te ÏO3/* uur met den openingstrein van het Heerenbek af eerst naar de centrale en vervolgens naar Zandvoort vertrekt, alwaar den gasten in het hotel d'OraDge een lunch zal worden aangeboden. Onder de genoodigden beboeren de heeren mr. G. van Tienhoven, com missaris der Koningin in Noord-Hol land, mr. A. A. Land, Griffier der Staten, jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelauden, Burgemeester, jhr. mr. A. J. Rethaan Macaré, J. Scholtens, Hoofd ingenieur van d^n Prov. water staat verder de burgemeesters der gemeenten Zandvoort, Heemstede en Bloemendaal, eenige gemeente-ambte naren, de commissarissen der Eerste Electrische Trammaatschappy, de ingenieurs en opzichters der lyn en de pers. De minister van W. H. en N. die eveneens was uitgenoodigd, beeft be dankt. Verder vernemen wy no - dat ter géle.'enbeid van deze feestelykeopening aan het Heerenhek en te Zandvoort eere-poorteu zullon verrijzen. Donderdag ontvlamde in het Lange Voorhout te 's Gravenhage van zelf de vloeistof in een automobiel. De bestuurder, die de vlammen plotseling om zich heen zag stijgen, wist zich, door ijlings van de machine te sprin gen, voor brandwonden te vry waren. Eenige oogenbhkken later slaagde men er in, de vlam ted ooven. De brievengaarder van den Moer dijk is overgebracht naar de strafge vangenis te Breda, verdacht van ver dacht van verduistering, gepleegd in 1890 te Zondert. TELEGRASHHIE&. Opstootjes m Brussel. BRUSSEL. 30 Juni. (Reuter). De onlusten duurden tot 2 uur in dén mor gen. Het belangrijke feit van den avond van gisteren was de aanval op een tram wagen van de Beurs naar de Place Ste phanie. Het spatbord van den wagen werd door drie kogels doorboord, de conducteur werd' tweemaal getroffen, het paard" word in den schouder ge raakt. De wagen werd omgeworpen, het paard moest worden afgemaakt. De „Gazette" beweert, dat er een honderdtal gewonden rijn, waaronder 7 of 8 ernstig. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: 29 Jnni. C Schaap-- Timmermans d. M. v. d. Veldt—Bou- man d. 30.. A. M. Ruijgvoorn—Lund- vren d. C. J. M. Koster—Hoobroeks d. G. van Kordelaar—de Blaazer d Overleden 28 Juni. B. H. van Bil- derbeek 9 j. z. Spaarnwouderstraat, 30. W. G. L. de Nobel 18 j. Raaks. Familieberichten. Gebrouwd: 28 Juni. E. Blom en A. Vleeschhouwer, Amst. Bevallen: 25 Jan. Waller—Mc Greal Towsey d. Banjoewangi. 26. A. M. P. de Öain Muller z. Arast. 27. J. Beckering Vinckers—De Jongh z. Zalt-Bommel. D. W. Poortman—Noë d. Amst. G. C. Zylstra—Witteveen d. Bolsward. Overleden 25 Juni. F. H. de l'Orme 62 j. Amst. Wed. Cb. F. MolVan Deventer 57 j. Leersum. A. Rothjd. 49 j. Opheusden. 26 O. H. Hütscbler 55 j. Nauheim. 27. M. Mendes da Costa, Brussel. J. de Groot 71 j. Amst. Wed. A. J. Backer—Van Om meren 75 j. Oosterbeek. I.Witmondt 68 j. Amst. Commissariaat van Politiö te Haarlem. Inlichtingen omtrent de voorwerpen zijn dagelijks, behalve Zon- en feestdagen, van 11 tot 1 uur voor de eigenaars te bekomen. Gevonden voorwerpen. Van 23 Juni tot en met 29 Juni '99. Een poitemonnaie met geld. Een groote brucbe wit metaal met roode steen. Een wit slagorsboezelaar. Een wandelstok. Een zilveren dames re montoir zonder ring. Een sigarenko ker. Een bloemenvaasje. Een dames- handschoen. Een goelharig hondje. Ecu handzweep met nikkel. Een witte boezelaar met schaar. Een blauw ko ralen halskettiog met gouden sluiting. Een geel boekje. Een wagen. Een yzeren kettiDg. Een ledige portemon- Daie. Eea sportkarretje bokkenwagen. Een plantenbus. Een gouden oorbel letje. Een parasol. Gedeponeerd door de Haarl. Tram- Maatschappij Een. portemonnaie met geld. Een boekje. Gevonden in de opgehaalde vuil- nisstoffen en terug te komen by den heer hoofd opzichter der gemeente reiniging: Een zilveren kindervork. Een zilveren mostcrdlepel. Een zilve ren zoutschepper. Twee zilveren thee lepels. Het stoomschip Prins Willem V arriv. 26 Jnni van West-Indië te Newyork. Het stoomschip Edamvan de Hol land Amerika Lyn, van Newyork naar Amsterdam, arriv. 28 Juni te Am sterdam. Het stoomschip Burgem. den Tex, van Amst. naar Batavia, vertr. 28 Juüi van Suez. Het stoomschip Oedé, van Batavia naar Rotterdam, vertrok 28 Juni van Port Said. Het stoomschip Solovan Batavia naar Rotterdam, vertr. 28 Juni van Padang. Het stoomschip Koningin Regentes van Batavia naar Amst., vertr. 28 Juni van Batavia Het stoomschip Soendavan Am sterdam naar Batavia, arriv. 29 Juni te Batavia. Het stoomschip Amsterdam van de Heiland—Amerika Lyn, van New- York naar Rotterdam, arriv. 29 Juni te Rotterdam. Het stoomschip Soembinqvan Rot terdam naar Batavia, vertr. 29 Juni van Marseille. Het stoomschip Smeroe, van Java naar Rotterdam, arriveerde 29 Juni te Rotterdam. op ZONDAG 2 Juli 1899. TE HAARLEM. Groote Kerk. Voorm. 7 ure, Veen. Yoorm. 10 ure, Barbas. Nam. 2 ure, Swaan. 's Avonds 6 ure, Van Lennep. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Jonker. Janskerk. Voorm. 10 ure, Moeton. Bakenesserkerk. (Voor de kinderen). Voorm. 10 ure, Hilbrander. Eglise Walloune. Voorm. 10 ure, Muller. Gereformeerde Kerken Oed. Oude Or acht. Voorm. 10 ure, Mulder. Nam.'5 ure, Mulder. Ridderstraat Voorm. 10 ure, Ringnalda. 's Av. 6 ure, Ringnalda. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, Tibben. Nam. 5 ure, dezelfde. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure. Wempe. Nam. 1 ure, Zondagsschool aan de Nassaulaan. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Hesta. Avondmaal. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, de Blocg van Schel- tinga. Remonstrant8che Kerk. Voorm. 10 ure, Tideman. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en des nam. 5'/a ure, Schotel. Hersteld Apostolische Zending (Internationaal). Voorm. 10 nur en Namidd. 6 uur. Godsdienstoefeningen. TROü MOET BLTJCKEN. CONCERT te geven door het Haar- lerasch Muziekkorps, onder directie van den Luitenant Kapelmeester C. P. W. KRIENS, op Zaterdag 1 Juli 1899, des avonds 8 uur. PROGRAMMA. 1. Kreuzritter Marsch Sousa. 2.Ouverture Giralda. .Adam. 3. Geschichten aus dem Wiener Wald. Walzer. Strauss. 4. Grande Fantaisie de l'opéra l'Etoile du NordMeyerbeer. 5. Ouverture Maïtre Pé- ronillaOffenbach. 6. Grosse Fantasie aus dem Öchauspiel Pre- ciosaWeber. 7. a. öereuata Moskowsky. b. Marclie Militaire. Schubert. 8. Zweite Lrngarische RhapsodieLiszl. op Zondag 2 Juli van 's nam. 2'/j—4 uur, door het Haarl. Muziekkorps, Directeurluitenant-kapelmeester C. P. W. KRIENS. 1. Marsch der Bergsaglieri. Eilenberg. 2. Ouverture Phèdre Massenet. 3. Rhaps. Norvégienne Lalo. 4. Potp. aus Der Ober steigerZeiler. 5. Ouverture Tutti in Mas- cheraPerdroUi. 6. Caïro. Polka Welter. 7. Ballet uit de opera Le CidMassenet. BROHGEBOUW. MATINEE op Zaterdag l Juli van 2'/i—4'uur, onder directie van den Heer C. W. OKEL. 1. Marche Militaire v. d. Naaien 2. Ouvert. Prince Conti Lecocq. 3. Mia Cara. Walzer. .Bucalosi. 4. Grande Faut.de l'opéra Bal-Masqué Verdi. 5. O avert. Pique Dame. Suppt. 6. La Favorite. Andaute pour clarinet solo Donizetti 7. Charlotte-Walzer Millöcker. 8. Fantasie Rigototto Verdi. 9. Finale. Ondertrouwd HERMAN J. H. VAN BUCHEM en JE ANNETTE J. NEUFCOURT. Haarlem, 29 Juni 1899. Hedennacht overleed zacht en kalm in 't St. Elisabeths Gasthuis alhier, onze geliefde jongste Zoon, Broeder en Ru- hu wdbroeder WILLEM GEORGE L0DEWIJK DE NOBEL, in den ouderdom van 18 jaar, na eene ziekte van slechts 14 dagen. Namens de familie. W. G. L. DE NOBEL. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. V De Heer en Mevrouw DE WITHJansen betuigen hun har- telijken dank voor de vele blijken van belangstellingondervonden bij de geboorte van hun Zoon. Leidschendara, 30 Juni 1899. Een Gouden Broche, Donder dagmiddag tusschen 4 en 5 uur, gaande, van Rolland langs de tui nen van de Heeren Gebrs. BIJVOET naar Haarlem. Terug te bezorgen tegen goede belooning bij den Heer ANT. ROOZEN, Houtvaart te Over veen. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Gerth van Wijk Jr. Collecte voor de Keik. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Heeringa. Doopsbedieuiug. Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuijlman. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Wesseldijk. 's Avonds 6 ure, dezelfde. Godsdienstoefening vanwege den Ned. Protestantenbond. Voorm. lO'/i uur, in hotel Nommer Een, J. J. van Rillepred. te Zaandam. Apost. Zendingsgemeente. Voorm. 10 ure. Santpoort. Voorm. 10 ure, Kutsch Lojenga. gevraagd. Zijlweg G4. Voor één of twee avonden per week gevraagd, iemand tot bijhouding eener eonvoudige boek- houdiug. Offerten met opgave van condi tiën, worden ingewacht onder rnotto «Boekhouder" a. h. bur. v. d. blad. Terstond gevraagd een 15 a 16 jaar oud. Salaris f2,50 per week. Brieven iranco letters M. T. M., aan het Bureau van deze Courant. Te Huur gevraagd, omtrek Houtbrug, een HUIS met TUIN, met liefst veel ruimte, al1 het dan niet zoo modern. Huurp: pl. m. f 400. Brieven onder No. 2342, bur: van dit blad. - tot f3,35 p. Meter in de nieuwste dessins en kleuren. alsmede zwarte, witte en gekleurde Henneberg-Zyde van 45 cfc. tob f 14,65 p. Met. elfen, gestreept, geruit, gewerkt, damast enz. (ca. 240 versch. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins enz.). Damastzijde Zijden Bastkieederen, p. robe Foulard-Zijde bedrukt 75 et.14,65 f8,65—42,75 65 ct.3,35 Balz(jde Grenadine-Zijde Bengaline-Zyde 45 ct.—14,65 65 9,35 f 1,206,45 per meter, zyden Armüres, Monopols, Cristalliques, Moire antique, Duchesse Princesse, Moscovite, Mar- cellines, Zyden stof voor gestikte Dekens en Vlaggen enz. enz., franco en vry van invoerrechten In huis. Stalen en Catalogus ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3