»J. 3 J iitei imant NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. .A.aD'VEie.TEasrTiSNr: Directeur-Uitgever j. C. PEEREBOOM. leujüeine Advertentiën. f dagelijks tot 1 uur 17e Jaargang Oinsttni) 4 Juli !833 So. 4912 tclu «ÏHZÜI RDAH, iinniersira ÖS len. mm 18, m" HAARLEM'S OAQBLAO Yoor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden- 1.30 Franco door het geheele Rijk, per 8 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden„0.30 de omstreken en franco per post 0.37i/2 1 5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrang'ere G. L. BAUBE Co. JOHN F. JONES, Suec., Parijs SIbis Faubourg Montmartre. i 21- Mot uitzondering ran het Arrondissement^Hwlero is bat uitsluitend recht tot plaatsing *&a düvertentiên en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan hot Algemeen Advertentie-Bureau A. DE "LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prys der Advertentiën van 1—5 regels 0,75, elke regel meer f0,16; Reclames per regel f 0,80. Agenten voor dit^blad in den omtrek zijnBloemev.dq&l, Santvoort en Schoten, P. t, cl. RAADT, Bandpoort; Heemstede, J. LEUVEN,bij de tol; Spaarndam, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWE&&&R VelsenW. J. RUIJTERBeverwijk, Jf BOORN8Hilhgom. ARUS HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen od Advertentiën aan. Meermalen komt het voor, dat kleine I Advertentiën betreffende familioberich- len, aanvragen en aanbiedingen van betrekkingen, annonces over koop of huur en dergeljjkeu, niet meer op den lag der aanbieding kunnen worden erf/geplaatst, omdat zij te laat worden ingezonden. Ondergeteekende heeft derhalve de PP j'eer. er aan te herinneren, dat deze jAdverter: tiën Jvoor het dienzelfden dag ver- (pciiijnend nummer kunnen worden gngezondeu. J De aandacht wordt er tevens op gevestigd, dat het aantal van deze Cq non ces in dit blad steeds toeneemt, 3n gevolg van den steeds grooter ■■wordenden lezerskring en in ver- Sband daarmede van de vele brie §ven, die op advertentiën van vraag en flaanbod inkomen. J. C. PEEREBOOM, DirecteurUitgever. i H Politiek Öwe5*38acfal I Hl Nog altijd is ini Engeland de quaestie fljnet Transvaal het brandende vraag- 3stuk. Gelukkig blijkt meer en meer, ddt de oorlogspartij onder leiding van den schetter aar Chamberlain niet groot. is. Menschen als Sir Campbell Bannerman 3 verklaren uitdrukkelijk geen oorlog te willen en de „Daily Chronicle", een blad dat zich niet dioor jingoïsme laat I verleiden, vestigt in een hoofdartikel rede aandacht op de merkwaardige ver ft. klaringen van Balfour in het Lagerhuis. 4~Ma,o Neill vroeg, of de oorlogszuchtige! Q aanvallen die openlijk op Kruger ge- daan zijn, geen strafvervolging verdien- iden. Dit scheen te doelen op Chaimber- Iladn. Balfour verklaarde niet te weten, welke aanvallen Mac Neill bedoelde. I In geen geval zouden zij aanleiding kun- I nen geven tot een strafvervolgingmaar I toch veroordeelde Balfour sommige be- I oordeelin gen vain het optreden van de I regeeri ng van die Zuid -Afrikaan sche Re- I publiek in de pers. Ten tweede verklaar- de Balfour dat de Engelsche regeering I in geschillen met de Republiek enkel I scheidsrechterlijke beslissing door een j vreemde mogendheid verwierpeen an- dere wijze van scheidsrechterlijke uit spraak bleef voorbehouden Het zal bij d'e kalmere stemming in Engeland wel van invloed wezen, dal- de Boeren geen negers of wilden zijn en veel beter schutters dan de En- gelscthen Rumoerig blijft het in Spanje. Zon dag hadden er nieuwe onlusten plaats te Valencia en te Barcelona. In eerst genoemde plaats waren het hoofdzake lijk de groentenverkoopsters. Er hadden ernstige ongeregeldheden plaats, er werden op verschillende plaat sen barricades opgeworpen. De troepen maakt,en gebruik van de vuurwapens. Nadere bijzonderheden zijn. niet te ge ven wegens d'e oensuuir. Ook te Barcelona werden een aantal personen gewond. Ook het publiek schijnt er tegenwoor dig vlug met de wapens om te gaan. In het bij Barcelona, gelegen plaatsje Badelona is door het publiek bij: de opening der gemeenteraadszitting op de raadsleden geschoten. Drie der gemeen tebestuurders werden gedood, negen ge wond. In Duitschland zou. wanneer men de bladen mag gelooven, weer een veran dering in de Regeering op til zijn. Vol gens het ..Berliner Tageblatt" zou het ambt van Rijkskanselier zijn aangebon den aan Hei'bert von Bismarck. Veel geloof vindt het gerucht in Duitschland nog niet. Verandering in de Amerikaansche regeermg schijnt niet zoo zeker als men aanvankelijk wel dacht. De gouverneur van New-York, Roosevelt, dien men voor den emstigsten tegenstander van Mac Kinley hield bij de eerstvolgende presidentsverkiezing, heeft verklaard geen ca ndi datuur te willen, maar die van Mae Kinley te zullen steunen. De president zal, naar het heet, toe geven aan den drang tot versterking van het. leger op de Philippijnen. In den herfst gaan er minstens 30.000 man geregelde troepen heen. S t a d s jj e 58 w 8* Slersts 3D derde paprma. Haarlem, 3 Juli 1899. De electrische tram. (Vervolg). Wegens het late una- konden wij Za terdag van de offieieele opening slechts het e«sn en ander ineded'eelen van de ontvangst in het Brongebouw, het be zoek aan de centrale en remise en eeni- ge bijzonderheden betreffende de aan komst en de lunch te Zandvoort. Wij willen derhalve nog even op de opening terugkomen, vooral wat be treft hei bezoek aan de centrale, de aankomst te Zandvoort en de lunch. Nadat d'e tram, bestaande uit 2 rij tuigen, alzoo de ongeveer 50 gasten, (zie ons nummer van Zaterdag) waar onder de leden van de speciale raads commissie, van het Heerenhek naar de gebouwen aan Leidschevaart had over gebracht. werd allereerst een bezoek ge bracht aan de centrale en vervolgens aan de remise. In het krachtstation zijn voor de le vering van de benoodigde electriciteit aanwezig 3 verticale compound-machi nes van 170 paardekrachten effectief, direct, gekoppeld miet binnenpool-dyna- mo's. gebouwd voor een maximum- werkspanning van 600 Volt. De stoommachines kunnen naar wil lekeur op hoogdruk of op condensatie werken. Voor de stoomproductie zorgen 3 Cromwell-ketel 3 van 60 vierk. M. ver warmd oppervlak. De wagens der maatschappij zijn ge borgen in een remise-gebouw, van steen opgetrokken, met een oppervlakte van ruim 1500 vierk. M.. waarvan circa. doorloopend is cmderkelderd, ten einde eene goede en spoedige revisie der wa gens mogelijk te maken. In deze remi se zijn voorts ouder gebracht een repa ratie-werkplaats met de< noodige werk tuigen. als schaafmachines, draaiban ken enz. welke alle electrisch gedreven worden. Voorts eene smederij, bankwer ker! j. timmer, en verfwinkel en anker- drogerij. De maatschappij, opent den. dienst met 12 kleine motorrijtuigen, met één motor, 8 groote motor-rijtui gen met- twee motoren, 2 kleine volg- rijtuigen, 5 lange volgrijtuigen, 2 zooner- wagens. 2 gesloten en 2 open goederen wagens, terwijl het publiek dagelijks ongeveer 34 maal de gelegenheid' zal hebben van en naar Zandvoort te ver trekken. Nadat de genoodigden met alle aandacht deze prachtige gebouwen hadden bezichtigd, zette de tram zich andermaal in beweging an waren wij. in een oogwenk oven- de grootsdhe via duct van 25 M. spanwijdte over den H. IJ. S. uit het gezicht der vele toe schouwers. Nu ging het verder langs velden en wegen, door bosschen en dui nen naar Haarlem's badplaats, waar wij dan ook binnen zeer korten tijd aan kwamen. Te Zandvoort. waar insgelijks een eerepoort was opgericht, werd de tram eveneens door honderden nieuwsgieri gen opgewacht. Na eene korte wandeling langs het strand, begaf men zich naar het hotel „d'Orange" om de lunch te gebruiken. Bij het aan tafel gaan heette de heer va.11 Rossum. de president van het col lege van commissarissen allen hartelijk welkom. Later nam genoemde heer andermaal het woord en stelde een dronk in op H. M. de Koningin, op Haar, die in de 'welvaart en den bloei van haar land zooveel belang stelt. Deze toespraak werd met een lang „leve de Koningin" begroet. Vervolgens stelde de president commissaris voor op de gezondheid te drinken van den Commissaais der Ko ningin, Mr. G. van Tienhoven. Spreker achtte het een groot voorrecht hem hier te zien, een man, die steeds éen van de eersten is, waar het het belang der provincie geldt. Mr. G. van Tienhoven hierop het woord nemende, dankte den vorigen spreker ten zeerste voor d'e vriendelijke j en sympathieke woorden tot hem ge- richt. Speker wenschte dan ook te drin ken op de maatschappij en het succes, dat zij. mocht, ondervinden. Spreker noemde haar eene uiting van echt Hol- landschen ondernemingsgeest. Deze geest had niet beter tot zijn recht kunnen komen, nu de zee, waar Nedérland groot door geworden is, zoo na,uw met het laaad is verbonden gewor den. De maatschappij heeft dan ook op de beste wenschen van ieder Hol lander aanspraak en met den wensch uit te spreken, dat zij voor provincie, land en gemeente ten bloei zal zijn, besloot spreker zijn toegejuichte redle. Hierna sprak weder de heer van Ros sum. Hij wees er op hoe slecht de com municatie met ZandVoort vroeger was, hoe zeer het later was vooruitgegaan door goede verkeersmiddelen en hij hoopte dan ook dat d'e tram tot voor- spoe en bloei van Haarlem en Zandvoort mocht medewerken, en besloot met op de welVaart der beide gemeenten en. op de gezondheid dér beide burgemeesters te drinken. De burgemeester van Haarlem hierop het woord nemende voegde zijne beste wenschen bij die door den Commissaris der Koningin uitgesproken en bracht woord van hulde aan de heeren van den Arend en van der Steur, man nen. die de eerste.stap gedaan hebben tot het tot stand' komen van deze tram en roemde ten zeerste hun onderne mingsgeest-. Ook deze spreker ledigde zijn glas op het- welzijn der maatschap pij- De burgemeester van Zandvoort wees veivolgens op den zwaren strijd, dien de jonge maatschappij heeft te voeren en hoopte, dat zij de concurrentie flink mocht dborstaan. De heer de Clercq stelt hierop weder een dTonk in op den afgevaardigde van Haarlem voor de Tweede Kamer, Jhr. Macaré, en brengt hem eon woord van dank voor zijne steeds betoonde steun en hulp. De heer Maoairé dankte hierop den vorigen spre ker voor dé tot hem gerichte woorden en hoopte, dat de bezwaren, die zich in de gemeente Bloemen daal voor de electrische tram hebben opgedaan, spoe dig mogen worden overwonnen. De heer Bamett Lyon, directeur der tram, bracht ten slotte nog een woord van hulde aan de maatschappij Siemens Hai.ske voor 't uitsteken d werk door hen geleverd, zoo ook aan de firma Beijnes, en aan de aannemers en de personen, waardoor het werk is uitgevoerd, de heeren Vendeloo en van Noordenne', Bakkes en Nepveu. Verder stelde de ingenieur Schotel nog een dronk in op den wethouder de Breulc, den gemeente-architect Leijh en den gemeente-opzichter Michielse. aan wie spreker de belangen der maatschap- j pij aanbeval. Nog werden waardeeren- de woorden gesproken door den heer [van den. Arend, die hulde bracht aan j den heer Kann, door den heer Beijm j die de lof hem toegezwaaid, terugbracht op zijn personeel „zijn staf" zooals spre- I ker het noemde, en door den heer Sclio- tel. die hulde bracht aan de aannemer-s van Vendeloo en van Noordenne. Nadat Mr. Joh. Enschedé, voorzitter der Kamer van Koophandel nogmaals het woord had gevoerd, sloot de Com- j missaris der Koningin de reeks, der toe- j spraken met dank te zeggen voor de uitnoodiging en met op het. welzijn ta drinken van den heer van Rossum. Hiermede was de offieieele openings- plechtigheid afgeloopen en begaven wij ons te ongeveer 4 uur van het „hotel d'Orange naar d'e reeds gereedstaande j tram. om vervolgens, te ongeveer 4|- uur. door vele toeschouwers begroet. weder onze intrede in de Spaame-stad te dloen. Heden is die lijn nu in exploi tatie genomen en onze indruk is van dien aard, dat wij een ieder een reisje naar Zandvoort met deze tram ten zeerste aanbevelen. Haarlemsche Tramway. In de vergadering van commis sarissen der Haar!. Tramw. Maats, is besloten, geen verandering te bren gen in het tarief, maar een nieuwe sectie in te stellen, van de Nieuwe Gracht tot aan bet. Verwullt. De twee bestaande sectiën Stationsplein Groote Markt en Groote Markt den Hout blgven bestian. Met 1 Aug. a.s. zal deze maatregel in werking treden en tevens de door velen gewenschte bepaling, dat voor kinderen beneden drie jaar niet be hoeft te worden betaald. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem. BUITENGEWONE VERGADE RING van de KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIE KEN te Haarlem, op 27 Juni 1899, des avonds te halfacht uur, op het Raadhuis. Tegenwoordig de heeren Mr. Joh. EnschedéJ. Sabelis, E. J. Wester- veld, H. 1. Peltenburg en H. van Breemen. Deze buitengewone vergadering was belegd ter behandeling van de navol gen de spoedeischende stukkon, als 1°. Van een missive van Burge meester en Wethouders van Haarlem d.d. 8 Juni, waarbjj met verzoek om advies aan deze Kamer worden toege zonden een 3-tal afdrukken van ont werp-verordeningena op de heffing van marktgeldb op de heffing van weegloon voor het wegen van goede ren op de Stadswaag en c op de bef fing van bruggeld. Nadat deze stukken door den voor zitter om praeadvies waren gesteld in handen van drie leden, werd door de zen op heden rapport uitgebracht en door de vergadering, na. bespreking haar advies vastgesteld. Van het aan Burgemeester en Wet houders uit te brengen advies zal later in de gedruk»e notulen mededeeling worden gedaan. 2°. Van een adres van de Maat schappij van Schroefstoombootdienst gevestigd te Haarlem, Directeur W, Bus. gedagteekend 20 Juni, waarbij de aandacht der Kamer wordt ge vestigd op de aanhangige plannen om in verband met een ontworpen stoom tramweg tusscben Boskoop en Gouds een nieuwe lage brug over de Gouwe te bouwen. Naar aanleiding van den inhoud van dat adres werd besloten een schrijven te richten tot Heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Holland van den navolgenden inhoud: Haarlem29 Juni 1899. Door belanghebbenden hier ter stede is onze aaudacht gevestigd op de aan hangige plannen om in verband met een ontworpen stoomtramweg tussehen Boskoop en Gouda een nieuwe lage brug over de Gouwe te bouwen. Men wijst er ons op, dat nu reeds bijna dagelijks de scheepvaart de na doelen van de spoorwegbrug over de Gouwe ondervindt, wijl het meermalen voorkomt, dat beurtbooten en schepen twee uur en meer voor deze brug worden opgehouden, hetwelk voor de seheepvaart. in het algemeen en in het bijzonder voor de vaste beurt- diensten hoogst nadeelig werkt. Het laat zich aanzien, dat door het leggen van een tweede lage brug over de Gouwe het oponthoud nog weder zonde worden vergroot, waardoor de vaart van hier over Gouda geheel ge stremd zou zijn. Naar aanleiding van het bovenstaan de hebben wij de eer ons beleefdelijk tot Uw College te wenden, in de hoop dat de overweging er van U aanlei ding moge geven bij Z. E. den Mi nister van Waterstaat, Handel en Nijverheid de noodige stappen te doen ten einde te bevorderen, dat in geen geval vergunning gegeven worde tot den aanleg van de bedoelde lage brug, doch dat ain de totstandkoming van den stoomtramweg als voorwaarde verbonden worde het maken van een brug, die ook in gesloten toestand het verkeer van beurtbooten toelaat. De jongeheerer. Godefroij en Duif jes alhier zagen Zaterdagmiddag om streeks uur aan den Spaarndam- merweg even buiten deze gemeente een man in bet *Spaarne spartelen. Toen deze door hen op het droge was geholpen, bleek het dat bij onderden invloed van sterken drank verkeerende te water was geraakt en werd hij in de houtzagerij aan de overzijde opge nomen en in de gelegenheid gesteld van de schrik en den sterkeu drank te bekomen. Door den agent-rechercheur Kamp werd Zaterdag opgespoord de 16- jarige zandschipperskcecht J. B. J. in de Gierstraat wonende, die de vorige week op de Leidsche vaart onder Heemstede een wielrijder had laten vallen door hem een veenkluit voor het rijwiel te werpen, tengevolge waarvan dit beschadigd werd. De jon gen werd wegens straatschenderij be keurd. Bij bet afrijden van de brug aan de werf Conrad brak Zaterdagmiddag de as van een bespannen boerenwa gen met. gras beladen. De bestuurder, de werkman Dirk Bulder iu de Ur- sulastraat wonende, kwam onder den omgekantelden wageD terecht, tenge volge waarvau hg verschillende kneu zingen aan het hoofd bekwam. Hg was echter nog in staat zijn woning te voet te bereiken. In den nacht van Vrijdag op Zater dag werd door de agenten-rechercheurs Misset en van Zomeren de 66 jarige viouw B. aangehouden wegens open bare dronkenschap. Zg werd in bezit gevonden van een paar zwarte trijpen pantoffels met blauwe voering, waar van zg de herkomst niet kon opgeven. Deze werden inbeslag genomen, daar de vrouw bekend staat als een die vegge, die zich steeds schuldig maakt aan diefstallen door middel van in sluiping waarvoor zg dan ook reeds een aantal malen veroordeeld werd. Onze vroegere stadgenoot de heer A. J. van Vriesland, heeft naar men weet een nieuw soort gas gevonden, dat 0. a. in Breukelen wordt gebruikt. Hiervoor is thans een maatschappij opgericht, de Nederl. Compagnie vn r Aerogeengas, systeem van Vriesland, Amsterdam, met een kapitaal van een nd FEUILLETON. W innenswaard Raar^hct Engelsch Mrs. H. LOVETT CAMERON. 18) Toen, te midden der verwarring, rta]> te Lord Dorrington naar voren, bleek en verscüirürt., em deelde dien gasten, mede dait een plotseling ongeval de uit voering van. liet zesde tablean had ver hinderd, en dat, wanneer zij allen zoo vriei.delijk wilden zijn naar de naiburige schilderijzaal te gaan, de balzaal oogen- blikkelijtk voor het dansen zou worden in ordte gebracht. „Om '3 hemels wil zeg mij, wat is eo* gebemxi?" zei de Lady Dorrington, op verschrikten toon t<Vt hare jongste doch ter. „May kan men niet vinden zij is niet in huiswas 't bevende antwoord. HOOFDSTUK XVIH. May was bezig ach voor Ophelia, te kleeden in hare eigen kamer. Daar zij met de scène uit „The Merchant of Venice" niets te maken had, was zij niet in de ..groene kamer" geweest waar de verschillende karakters van ieder tableau zich verzamelden als zij gekleed waren. Een onbewust instinkt, had haar mogelijk tegen gehouden. Zij had! daarom geen vermoeden van de kleine verwarring, die cle plotselinge komst van Rosie, reeds als Jessica ge kleed, en bedeesd onder Augusta's ge-1 leide aankomend, had veroorzaakt 011- der de acteurs. Alice was openlijk verontwaardigd op hare zuster geweest en op het meisje zelf over de brutaliteit in Lord' Dor- ringtons huis, waar zij reeds zooveel kwaad gedaan had, te verschijnen. Ha rold was bovenmatig verlegen hij was dankbaar dat May ea" niet was en toch bevreesd, ook 0m1 Rosie te beleedigen en haar wraak op nog veel onplezieri ger wijze te doen neerdalen. De anderen, niets wetend! van den stand van het meisje, waren geheel verstomd over Jes- sicai's schoonheid en ofschoon verbaasd over Harold's en Alice's blijkbare ver ontrusting, schreven zij dit toe aan hun natuurlijk ongenoegen over de werkelij ke alhoewel kleine inbreuk op de eti quette die Augusta had gemaakt door een dorpsmeisje in het tableau te in- trodhieeeren. Het was echter te laat er iets aan „Er is misschien iets in mij." zeide te doen. zij tot zichzelf, met een kleine blos over Harold stond er op dat ea- geen bis hare eigene gedachten „iets dat een zou zijn, en het tableau had, zooals wij man zou kunnen liefhebben"; en voor gezien hebben, plaats. May, wier kruis het was om haar geld Al dezen tijdi was May bezig zich te-1 aanbeden te worden, was dit eene pret- kleeden in hare eigene kamer, onbe- i t-ige gedachte. vuist- van hetgeen beneden plaats greep, j Daar werd achter haar op de deur Haar kamenier was een poos biji liaar geklopt. geweest, maar toen rij bijna kla; zond zij haar weg oan te zien of zij Alice ook kon helpen. Zij: stond voor de spiegel en bevestig de eenige gouden armbanden aan hare armen. Haar costuum van wit cachemire, geborduurd met. gouddraad, en gemaakt in den vorm van eene tunica was aan den eenen kant door eene puiper fluwee- .Kora binuen Ellis, en maak deze halsketting eens voor mij vast," zei May zonder op te zien. „Ik wilde u iets zeggen, juffrouw", zeide eene stem achter haar eene steml die zekerlijk niet aan hare meid toebehoorde. May keerde verschrikt om. Daar stond voor haai" een meisje zoo treffend schoon, dat op het eerste oogen- len slip vastgehecht,twee gouden banden blik rij haai- niet herkende. Het was bonden haar haren bijeen boven haar de Jessica, uit „The Merchant of Veni- voorhoofd, vanwaar rij lang en vol naar oe" - eene Jessica iu purper sati,_ en beneden stroomden tot achter op haar, oude kant, met schitterende diaman-' middelterwijl een antieke gouden ten op hare blanke boezem Jessica., gordel, hare lenige figuur het voordee-1 stilstaand met hare handen gevouwen, ligst deed uitkomen. haar hoofd een weinig gebogen, met May zag er op haar voord celigrt uit, een schitterende blos op hare schoon e en op haar voordeeligst was rij bijna een wangen en gescheiden lippen, die als knap meisje. Toen rij haar beeltenis Amor's boog gewelfd waren, en met in den spiegel bekeek was zij blij dat donkere oogen die onder hare lange! dit zoo was, niet voor zichzelf maar voor oogharen schitterden en fonkelden en haren verloofde. ernstig op May's verschrikt- gelaat ge vestigd waren. Toen rij haar .aanzag her kende May haar liet was het meisje, dat rij Kerstdag in 'het bosch had ge zien het meisje dat aan Harold's hals had gehangen „Gij," riep rij stamelend, niet begrij pend. dat het meisje niet zou weten, dat rij haar eerder had gezien. .Juffrouw Crocker", zeide Rosie, met eene zachte treurige stem: ..Ik ben een zeer ongelukkig meisje." „Waarom komt gij hier?" riep May driftig en hartstochtelijk. „Ik wil u niet. dulden hier. Hoe durft ge in mijne kamer te komen?" „Wees niet boos op mij," zeide Rosie. rustig. „Als ik het kon veranderen zou ik niet hier komen, maar ik heb een plicht tegenover u het is een gewe tenszaak, die ik niet langer bewaren kan daarom ben ik van avond hier in dit costuum" de rijke plooien van liaar mantel aanrakend „in dit cos tuum waarin ik niet op mijne plaats ben niet in mijn stand. Hef was opdat ik u zou spreken juffrouw, dat ik juffrouw Dorrington mij zoo liet op schikken en aan al hare mooie vrienden laten rien. Ik wist niet, hoe anders u te naderen en ik heb u iets te zeggen „Gij kunt mij niets te zeggen heb ben niets." „Ach!" riep rij hare handen wrin gend terwijl het May scheen dat. dikke tranen die lieve donkere oogen bene velden want Jessica's kleeding was niet noodig om van Rosie Wood eene eerste actrice te maken „achhoe ik wenschte niet- te behoeven te spre ken als het alleen voor miij zelf was zou ik mijn mond houden en weggaan; en geen mensch zou mij ooit weer zieni of iets van mij hooren. Wat- zou hef hinderen wat er van een arm meisje als ik ben terechtkomt, als ik hem verloren heb? Waarom zou ik nog om iets anders geven Ik zou weg gaan en nooit meer iets van mij laten hooren naai- Londen ik zou op de eene of andere wijze daar mijn brood wel kunnen verdienön. May huiverde. „Spreek niet", zei rij ernstig! „spreek niet op zoo'n toon, het is niet goed zóó te spreken." „Wat hindert het Ik heb alles ver loren wat ik eens liefhad, maai- als het was om hem gelukkig te maken, denkt gij dat ik dan om mij zelf zou denken Maar juffrouw Crocker ik maak mij boos over u ik kan niet verdragen dal. hij uw geluk ook zou belagen en ver storen."

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1