Voor den algemeenen Persooeelen welstryd zyu uitgeloofd 15 Gouden, verguld zilveren en zilveren medailles benevens een kunstvoorwerp. Voor den vrijen wedstrijd zyn tal van fraaie kunstvoorwerpen uitgeloofd, waaronder als le prijs een prachtig kuustvoorwerp ter waarde van f250, 2e idem ter waarde van f 200,3e idem ter waarde van f 150, enz. j Voor den wedstrijd om het kam- pioenschap van Amsterdam is uitge- j loofd een prachtige coupe ter waarde van f 150, benevens groote verguld zilveren medailles met lint (Amster-1 damsche kleuren). 2e en 3e prijs, groote vergald zilveren medailles. I Deze prijs moet driemaal achter elkander of vijf maal in 't geheel ge- j wonnen worden om eigendom te wor-1 den. j Voor den wedstrijd voor dames zijn uitgeloofd diverse fraaie kunst voor- werpen, nl. als le prijs een groote zilveren medaille en kunstvoorwerp, enz. Wielrijden De „Cent-kilos" (meosehen die meer dan 100 kilo wegen) hebben't publiek weer eens met een wedstrijd vermaakt. Zeven dikkerds van meer dan twee honderd pond schoon aan den haak (er was er één van twee honderd twaalf pond) hebben om 't. hardst ge reden van Rouaan naar Bouiile en terug 37 kilometer. De eerste, Vau der Doncht is de naam van dezen ge- wichtigen man. legde den afstand af in 1 nur 4 min. 30 sec. Hij weegt 101 kilo. Hij bleef 5 sec. boven bet record van de „Cent-kilos op dezen afstand. Bij deD wielerwedstrijd over 10 kilometer, op de baan te Leipzig ge houden. is Deckers van Amsterdam, die daarin ook uitkwam, doordat bij een motor voor de gangmaking aan reed, gevallen, met bet gevolg, dat hij een schedelbreuk bekwam. Ken andere rijder brak een arm. Cordang, gevraagd naar zijn oordeel over het winneu van Walters in den wedstrijd om den Bol d'or te Parijs, heeft gezegd, dat deze zijn inziens tot nog sterker dingen in staat was. JEn j by heeft te verstaan gegeven dat Wal ters dan ook van plan was te trach ten zyn eigen record (24 uur) tot 1100 KM. te verbeteren. Cordang moet eenige petroleum motors hebben gekocht. Daardoor ge- paced zal by weldra in ons land (23 dezer in Den Haag o.a.) en in Duïtsch- land op wedstrijden uitkomen, tot sluiting van het seizoen. Meermalen werd tot de Directie van het Sportterrein den Haag de vraag gericht, waarom zij geen. groote Buiten- landsche sterren, le klasse wielrenners op liare baan deed uitkomende Wie lerwedstrijden vond men meestal zeer goed en interessant, doch men wilde gaarne eens eenige dier beste Europee sche rijders zich met- elkander zien me ten. Het antwoord der Haagsche Direc tie moest steeds luid-en dat de Hage naars in tegenstelling bv. met de Amsterdammers en Haarlemmers geen voldoende geld voor dergelijke groote wedstrijden över hadden, dat de liefde voor de sport en spciaal „de offerende liefdie'' in den Haag al te conservatief was. Dit argument werd door eenigen on gegrond genoemd, en mitsdien werd be sloten een contract aan te gaan met een onzer beste Europeesche rijders, een rijder bemind bij et publiek, gezien en gevreesd door al zijne tegenstanders Cordang. den stoeren Hollander, die door gansch Europa, de Hollandscke kleuren heelt hoog gehouden, den favo riet op elke lange afstamdrace, den hou der van de meeste baanrecords. Een tegenstander, Cordang waardig, vond men in Fischer, den winnaar van den 2en prijs Bordeaux-Parijs Mei 1899, die dezen afstand in ongeveer 174 uur aflegde en oven frisch te Pairijs aan kwam. alsof hiji een toertje in het Bois- de-Boulogne gemaakt had. (Cordang was. zooals men weet, gedurende den rit gevallen.) Met dezelfden Fischer wilde Cordang zich gaarne meten, en d'e uitdaging werd aangenomen. Onnoodig te zeggen dat deze match uiterst spannend zal wezen, de rijders zijn tegen elkaar opgewassen, en zullen eikaar geen duimbreed toegeven. Wij vernemen alsnog, d!at het Be stuur der Haagsche Baan nog dit sei zoen een tweede match, zal organiseer en tusschen de in Europa meest vermaarde j rijdiere, indien het Nederlaindsoh pu-1 bliek door talri>lce opkomst bij de match Cotrdang-Fisoher, voldoende belangstel- ling toont. ONDERWIJS. Aan het staatsexamen tot toelating aan de universiteit uamen van 1013 Juli deel 7 candidaten voor de facul teiten der godgeleerdheid enz. Toe gelaten zyn de beeren J. H. G. Bek- ker, H. C. Rutgers, J. Laurense en Cbr. van Schooneveldr. Voor de faculteiten der geneeskunde enz. werden 7 candidaten geexami neerd. Toegelaten zijn de beeren W. A. Wiemer en L- F. de Beaufort. Gedurende den loop van het exa men trokken zich 3 candidaten terug. Het examen wordt voortgezet met een candidaat. Te Leiden tot arts bevorderd de heer G. W. Meihuizen geslaagd voor het eerste gedeelte van het artsexamen de heeren W. Wybrands en J. A. Meyboom. werpen by bekl. gevonden maakt het O. M. op, dat bekl. aan de inbraak heeft deelgenomen en niet later ter plaatse is verschenen. Het O. M. meende ook, dat beide inbrekers ge schoten hebben. Op grond van de uitlatingen tegenover de politie, dat hy zicli met "kleine diefstallen niet inlaat doch bij een flinke braak „de man" is, achte bet O. M. bekl een. gevaarlijk individu en eisehte 15 jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. H. H. de Har- tog, achtte het schieten niet bewezen en" de gepleegde feiten niet direct strafbaar en vroeg vrijspraak subs, een lichtere straf. Inbraak. Voor de rechtbank te Rotterdam stond Dinsdag terecht W. de May, 24 jaar oud. smidsknecht te Rotter dam, die in den nacht van 25 op 26 April II. te zamen en in vereeoiging met een onbekend gebleven persoon zich met geweld toegang verschaften tot het correspondentschap der Nederl. Bank eu uit de lessenaars van den beer A. E. Dom ontvreemden f 24,11, terwijl zy tydens hunne vlucht op heeterdaad betrapt werden door poli tieagenten, op wie zy revolverschoten losten. Bekl. bekende medeplichtigheid aan het feit. Hy was op weg van Rotter dam naar Maassluis. Te Schiedam gekomen, zag hij op de Vischmarkt een raam open staan en aldaar een onbekend persoon aan de brandkast doende. Daar by bekend was met dit werk, (hy heeft, reeds vroeger ge zeten) begreep hy direct wat er gaande was en uit zucht naar geld klom hij ook naar binnen en kreeg uit een spanen doosje f 24.il. Plotse ling kwamen twee agenten voor het raam en sprongen beklaagde en de onbekende mau naar buiten. Op de vraag van den president zeide bekl., niet geschoten te 'nebben op de poli tie en geen revolver bij zich gehad te hebben. Acht getuigen werden in deze zaak gehoord. De heer Dom, correspondent van de Nederl. Bank, was 's nachts te 3 uur door de politie gewaarschuwd en had de vermissing geconstateerd. De heer BroekmaD, werkzaam ten kantore by den heer Dom, had des avonds behoorlijk gesloten en had des morgens de vernieling der lessenaars geconstateerd. Twee nachtagenten vonden de ra men geopend doch de blinden diebt. Plotseliog gingen de blinden open en sprongen twee kerels naar buiten. Tegelijkertijd dreigde een der inbre kers te schieten en vuurde kort daarop af, zonder te raken. Drie schoten werden gelost; een der schoten kwam in de ruiten van het perceel van den beer Dom. De Dachtagent Gerven herkende May positief als den persoon, die op hem geschoten heeft. Bekl. ontkende en beeft ook den anderen inbreker niet zien schieten, wel hooreu schie ten, toen by (May) in de Walvisch- steeg gevlucht was. VolgeDS deu agent Groenendaal schoten beide inbrekers tegelijkertijd. De inspecteur van politie, de heer Neurdenburg, heeft op bekl. een zaag- beiteltje gevonden en het gestolen geld. De inbrekers hebben zich vol gens bet onderzoek van den inspecteur toegang verschaft door het rammelen aan de blinden waardoor de pinnen uit do greode's vielen. In de Waiviscbsteeg werd Mayj door den agent Van den Berg gegre- pen. Bekl. werd nogmaals gewezen op de verklaringen der getuigeD, die van meening zyn dat by geschoten heeft. Het O. M., bij monde van mr. De Josselin de Jong, bracht in de eerste plaats hulde aan de kranige houding der beide nachtagenten. Uit de voor- K o N n i n. Te öoerabaja zyn eenige gevallen van cholera voorgekomen. Door den ouistaanwezend zee officier te öoerabaja is, volgens de „Soer. Ct." rechtsingang verleend tegen den luit. ter zee Thierens, die het ongeluk heeft gehad op de jacht te Gorontalo den offic. van admin. Ter Cock doodelyk te treffen. den minister van oorlog, en generaal Lucas, commandant van het 10e leger corps, een rekest gericht, waarin by verzocht, gehoord te worden om d6 beweegredenen op te geven van de klacht die hy tegen Dreyfus indient dat deze iD den loop van de laatste tien jaren aan verschillende bniten- landsche mogendheden stukken heeft geleverd, de veiligheid van don staat betreffende. De zaak Zola heeft volgens de j New- York Heraldden uitgever van een Amerikaansch blad verlokt, om Zola het voorstel te doen een verslag te maken van het Dreyfus-proees te Rennes. Zola moet hebben geantwoord: „Nog voor geen 10 millioen dollars." j In minder dan twee maanden zyn thans op Sardinië 64 bandieten in •verzekerde bewaring gebrach', waar onder 25 op wier hoofden een prys was GemencysS Nieuws. Een Grappenmaker. Met betrekking tot cle gemeen teraads- v er kiezingen op Woensdag hoeft te Delffc-Dongon een spotvogel het volgend strooibiljet de wereld ingezonden. Teerbeminde kiezers. De lire dei' wrake en der vergelding naakt. Wee onzer, zoo laffe mensclienvrees velen doet terugdeinzen voor het plicht matig vervullen, van hun kiezeretaak. Dat vrees en siddering uw hairt ver vullen bij de nadering van diezen ge wichtiger. Jag, waarop beslist zal wor den wat de toekomst voor- onze gemeen te baren zal. Sedert die uitvinding van het kies recht döor Hugo de G root rust tussohen uwe handen de macht om aan te wijr zen wie het roer van Staat besturen zal. Vreeslijker crisis dan thans heeft on ze vaderstad nooit doorleefd. Een verpestende wind van onver schilligheid en lak.schheid is over ons heen gegaan. Nu meer dan ooit is het uwe dure plicht, op te komen voor uwe heilige belangen en die uwer naneven. Zult gij nog langer dulden, dat onze vaderstad ten prooi is en blijft aan trottoirloosheid. regeeri nglooshei dban deloosheid, zedeloosheid, en rioolloos heid Krimpt uw hart niet in een bij de overweging der jammjervolle Joestan- den, welke in onze gemeenten lieer- schen? Driewerf wee over hen die in deze ure des gevaars hun heiligste plichten verwaarloozen en zoodoende liet hooge algemeene belang met voeten treden. In het baxnen der gevaren mag men niet in vadsige rust neerzitten bij' ge bakken aardappelen met 'la. Op! op! Op dan fer MenibmLaat den Hoogenham dlaa-'ren n 'ircni en van uw vcetgetrappol. BukI aan m- dichte drommen, vast aanesii^. 'tn uit Achterbergen., Kerk '••ai'." Ynait, Klein-Dongen en Lagen nan- Door uwe opkomst naa d'e stcmume zult gij voorzeker recht bdnjklre 1. dap perheid, wijsheid, moei. belt .d en trouw doen zegevieren ovr* lafheid, laag heid, eerloosheid e mond- ca klauw zeer. (w. g.) Veel angsiïge kiezers. Gratie. Aan den italiaanschen spion generaal Giietta is door den president der frausche republiek nu reeds gratie verleend. Dit moet in Italië een uitstekenden indruk hebben gemaakt. De handel wijze van den heer Loubet wordt be schouwd als een nieuw bewijs voor de vriendschappelijke betrekkingen, welke tusschen Italië en Frankrijk bestaan. Er wordt gezegd, dat generaal Gi- letta, zoodra by te Piacenza zal zyn aangekomen, in arrest zal worden ge- j nomen en gevonnist door een italiaau- schen krijgsraad. Een groot magazijn. Naar aanleiding van den 44sten verjaardag der „Grands magasins du Louvre" te Parys, die op 9 Juli 1885 (geopend zyn, geeft „Le Matin" een geschiedkundig overzicht van deze groote onderneming. Zy werd in 1855 gesticht door den heer Chauchard. een winkelbediende van net magazijn Le Pauvre Diable en den beer Uériot, chef van de afc'eeling van de zijde in La Ville de Paris, destijds den groot- sten modewinkel, die toen een omzet yan 6 millioen francs had. De ven- nooten huurden een klein deel dei- benedenlokalen van het Hotel du Lou vre en ofschoon 'teerste jaar verlies gaf, wisten zij een commanditaire vennootschap met 1,100,000 frs. kapi taal te stichten, waarin elk 100,00') frs. inbracht. In 1859 was de omzet al 6 millioen francs, in 1869 25 milli oen. De oorlog deed hem tot 5 millioen dalen, maar in 1873 werd het bedrag van 32 millioen bereikt en in 1881 ruim 100 millioen. Intusscben was Hériot in 1S79 overleden en het 70 miilioen fraocs na. Zyn mede stichter, de beer Chauchard, nam in 1885 zyn ontslag als directeur, na 30 jaar de zaak geleid te hebben en geniet thans reeds 14 jaar een welverdiende rust en rijkdom, waarvan hy voor zyn lij dende mede-menschen jaarlijks groote sommen ter beschikking stelt. Gevaarlijke reis. Een gevaariyke luchtreis is door twee Eogelseheu gelukkig volbracht. Zy zoudeu te Bradford als liefhebbers opstygen met een bekeoden aëronaut, maar juist toen de ballon werd losge laten viel de bestuurder uit het schuitje en de ballon ging met de twee oner varen passagiers de lucht, in. Na 50 minuten hadden zy uur gaans afge legd, toen de ballon begon te dalen en zy behouden in een graanveld te land kwameD. Dreyfus. Mr. Demange heeft weer een onder houd gehad met kapiieiD Dreyfus. Hij verwacht dat hét proces irl het begin van Augustus beginnen zal. Dreyfus is druk bezig met het be- studee'ren van de stukken, betrekking hebbende op zijn zaak. Toeu hy ver nam dat er aan den krijgsraad van 1894 stukken medegedeeld waren in raadkamer, moet hy verbaasd uitge roepen hebben „Dan Ilebben zy my uiet geoordeeld, maar inii vermoord Meri zegt dat de militaire justitie onbevoegd verklaard zal worden, ken nis te nemen van de zaak Du Paty de Clam, wegens de thans naar 't schijnt bew»z3ii medeplichtigheid van mevrouw ou Paly by liet schrij ven van de veelbesproken brieven en telegrammen. Quesuay de Beaurepaire heeft te- gelykertyd tot den minister-president. Hitte. In Londen heeft men veel last van de hitte. In het gansche jaar is het nog niet zoo warm geweest als Dins dag. I Niettemin laat de gezondheidstoe stand weinig te wenschen over. Ook in Parys moet men geducht l van de hitte te lyden hebben. j Italiaansche roovers. Op Sardinië wordt de jacht op bandieten met kracht voortgezet. Toen de overheid van Sassari dezer dagen bericht ontviDg, dat een aantal roovers zich schuil hielden in het boseb vau Morgaglia, werden daarheen carabi nieri en een afd^eiing troepen ge zonden om het bosch te omsingelen. De roovers werden opgespoord en aangevallen, waarby twee hunner werden gedood. De overige ontkwamen in 't struik ewas maar moesten hun gewereo en hun levensmiddelen achter laten. De troepen houden het bosch ïngesloien. Een der soldaten werd iu den stryd gedood, een tweede gewond De volgende anecdote wordt van een naamgenoot van Andrée verteld in de Berlynsche militaire kringen, j By een van de laatste recruten- inspecties vroeg de keizer aan een der land verdedigers„Hoe heet gej myn zoon waarop de recrunt zoo reglementair mogelijk antwoordde „Andree, Uwe "Majesteit" Op de vraag van den keizer„Weet gij ook dat gij een beroemden naamgenoot hebt kwam het antwoordom u te dienen, Uwe Majesteit. Wie heeft u dat gezegd De kapitein, antwoordde de reernut. „Zoo", zei daarop de monarch glimlachend, „wat heeft de kapitein vau je naamgenoot verteld?" „Uwe Majesteit, de kapitein heeft gezegd, had Andrée je maar meege nomen". Teiegrafeerou zonder .draad. Tusschen Fin me en Pola is een welgelukte proef genoomu met de telegraaf zonder leiding op een afstand vau 61 kilometer, dus 10 verder dan de verste proeven door Marconi geno men. Zy is geschied met een toestel door Schafer uit Budapest vervaar digd, dat eenvoudigor en gevoeliger is dan de cohaeror van Marconi. Het is zélfs gelukt zonder luchtgeleiding aan het eindstation telegrammen over te brengen. Kinderdiefstal. Door Charlottenburg naby Berlijn trok Maandag een troep Zigeuners, 's Avonds deden twee families bij de politie aangifte dat twee meisjes ver mist werden, een van drie en een van drie-en-een-half jaar. De buisgenoo- ten, zoowel als de politie, zochten den gaosehen avond en den ganschen nacht, doch zyn er niet in geslaagd de kindereD te vinden. Men vermoedt, dat ze door de Zi geuners gestolen zyn. Broeder Flamidien. beschuldigd Gaston Foveaux op de Christelijke School te Ryssel te hebben vermoord, is vau rechtsvervolging ontslagen en Maandagavond in vrijheid gesteld. Steeds sneller. De Norddeutsche Lloyd te Bremen meldt dat de snelvareuds stoomboot „Wilhelm der Grosse" Maandag om kwart voor drieën van New York te Cherbourg is aangekomen na een buitengewoon voorspoedige reis, waarop zy alle vroegere re cords geslagen en een nieuw record ge.teld" heeft. De duur van de reis was 5 dageo 20 uur 55 minuten. Ge middelde snelheid 22.61 knoopen in het uur. UIT TR AN3VAAL. Het Hbld. ontleent aan een parti culier sebrijvon, aaa een onzer land- genooten uit Johannesburg op 18 Juni jl. gericht, het volgende „Op het oogenblik beleven wy hier eenen zeer gespannen tyd. lederen dag kunnen wy verwachten dat Engeland ons den oorlog zal verklaren. Gisteron was er weder een groote vergadering te Paardekraal. Paardekraal, pl.m. l'/2 uur sporens van Johannesburg, is de plaats waar de Boeren in 1881 een monument ge plaatst hebben, na eerst in 850 daar eene bijeenkomst ts hebben gebao, vóór zy den vrijheidsoorlog tegen Enveland begonnen. Vóór dat die vrijheidsoorlog begon is daar door bijna iederen boer uit de Transvaal een steen bij elkander ge legd, als teeken, om in tyd vao oorlog j zoo bij elkander :e zyn, als die fioopj steeueo bij elkander lagen. Op dien hoop steenen is, nadat zy den oorlog gewonnen hadden, een kop, waar de Boeren in Januari 1896 Jameson gevangen namen, nadat hij zich met zyn 800 man aan 300 boeren had overgegeven. Gisteren sprak ik nog met een ouden boer, en vroeg hein of er in geval van oorlog wei voldoende levensmiddelen zonden zyn in Transvaal. En wat denkt ge dat hy antwoordde? Neen, zeide hij, raaar deEngelscbe troepen bren en ons de levensmiddelen aan. In 1880 hebben wy ook heerlijk gegeten vau hetgeen voor de Eogel- sclie soldaten bestemd was, en door lienzelven was mede ebracht. De boeren zeiven vreezen den oorlog niet, want de Boeren uit den Vrijstaat, Natal en ook het grootste gedeelte uit de Kaapkolonie staan aan hunne zyde." De permanente staf van de bereden infanterie te Aldershot heeft bevel gekregen zich gereed te houden om naar Zuid-Afrika scheep te gaan. De Westminster Gazelle vergelijkt tiet Dieuwe kiesrecht van president Kruger met het voorstel van Sir A. Milner in de volgende tabel Wie zich in Krijgt het kiesrecht liet land in pres. in Sir A. vestigt in Kruger's stelsel Milner's stelsel 1890 1899 1899 1891 1900 1899 1892 1901 1899 1893 1902 1899 1894 1903 1899 1895 1904 1900 1896 1904 1901 1897 1904 1902 1898 1905 1903 1899 1906 1904 De „Chartered" en de Z. A. R. Indien, de inhoud van bet nieuwe Blauwboek, de schadevergoeding voor den Jamesou-invai, juist is overge seind, zou de heer Chamberlain neb ben voorgesteld een arbitrage tusschen de Z. A.'R. en de Gecharterde Com pagnie. „Wij gelooven niet, dat onze Re geering een zoodanig voorstel kan aanvaarden. De redenen, waarom we zoo gelooven, liggen voor de band, zegt De Volksstem Bovendien heeft de heer Chamber lain verleden jaar zelf verklaard, dat, voor de erkenning der Transvaalsche eischen tot schadevergoeding de even - tueele overeenstemming tusschen de Britsche eu Transvaalsche regeerin gen voldoer.de was. Waarom dus thans de Gecharterde Compagnie als party gesteld tegenover de Z. A. Republiek Is niet Hare Britsche Majesteits Gou vernement aansprakelyk voor de Ge charterde Compagnie? En wil nu Harer Britsche Majesteits Gouverne ment die aansp akelykbeid van zich afschuiven vraagt het blad. Praetisch Amerika. De Amerikanen sebynen er niet op gesteld te zyu de zegeteekenen van den oorlog te behouden en, gelyk by de mind r practische Europeösche volkeren het gebruik is, op te bergen in musea. Volgens een Hamburgsch blad heeft de „Pensylvanie" uit New-York in de Duitsche Noordzeehaven een vyftigtai kanonnen aangebracht, alle ryk ge sierde en geciseleerde stukken met opschriften die in herinnering brengen den naam van den vorst, onder wiens bestuur zij zyn gemaakt. Het zyn de stukken door de Amerikanen op Cuba op de Spanjaarden veroverd. De ka nonnen zyu bestemd voor een gieterij in Silezië, waar zy tot torenklokken zullen worden verwerkt. In aanmer king nemende, vervolgt het Hamburg- sche blad, de goede hoedanigheid van het brons, waarvan deze geschiedkun dige kanonnen zyn gemaakt, moet de Amerikaansche regeering een aar dig sommelje hebben gemaakt voorde oorlogstropeeëo die den vrede zullen luiden. monument (prachtige zni!) gezet. Die- j zelfde steenen liggen nog altyd daar. Nu hebben zy gisteren daar weder elkander trouw gezworen, ingeval Engeland den oorlug mocht verklaren. Het was een plechtig oogenbiik. Ik heb nog nooit zooveel boeren by elkander gezien, allen te paard en met geweer en bandeliers vol patronen over den sehoude' eD om het iyf. Er waren verscheidene boeren by van tusschen de 70 a 80 jaren met lange gryze baardeu. Nabij Paardekraal ligt ook Doorn- Rookzwak buskruit. De Amerikaansche kolonel Smart moet het middel ontdekt hebben om de uitwerking van het vuren met rookzwak buskruit op de atmosfeer te ODtdekken, door het gebruik van violette glazen voor de kykers. Het; zou dan moge'yk zyn, op die wijze dea juisten Maud van een vyand te weten te komen die, verdekt opge steld, met rookzwak kruit tchiet. wat bijvoorbeeld met de Filipinos op Luzon het geval is. Smart's uitvinding zou „Wat is cv gebeurd Weigerde, zij ie tu huwen.?'" Ik hob liet haar niet gevraagd1." ..Niet gevraagd Heb je haar dan niet gezien „Jawel, ilc zag haar. Ik kan liet je wel vertellen. Alice ik zag haar met eenen anderen man." Harold herinner de zich zijn zusters liefdesgeschiedenis iiij wist niet juist of zij. nog iets om Lionel Denham gaf of niet maar hij deinsde er voor terug haar zijnen naam te noemen met betrekking tot Ma.v. ..Zij is zeer gelukkig," zeide hij„zij heeft mij vergeten - zij is met een ander verloofd." ..O. Harold dat geloof ik niet. Dat kan niet waar zijn. Dat moet eene ver gissing geweest zijn. May hield te veel van je om je zoo spoedig te vergeten. Wie heeft het je verteld?" „Rosie Wood," zeide Harold zacht. Alice sloeg hare handen verschrikt en wanhopig samen. „Dat meisje!" riep zij uit. „Omijn arme Harold, dan ben je misleid en bedrogen' Wat deed zijl te Llanvelly? Zij is er alleen heengegaan om je dien poets te spelen. Is zij het die je van May heeft gescheiden El- ienddg. goddeloos (kindZij is de ver stoorder van je levensgeluk „Ho. Alice! Je moet geene dingen zeggen die niet waar zijn en haar geen onrecht aandoen. Zij mag jaloerscli ge weest. zijn op May, maar zij bemint mij zeer." ,.Je beminnen? Zij bemint Dorring- ton maar niet jou. Het was om „Myla dy" te zijn, om boven haren stand te zijn verheven, om mooie kleeren en rijtuigen te hebben, dat zij eens be proefde je tot een huwelijk met haar te bewegen en nu deukt zij..." ..Hoe weet je dit alles, Alice?" onder brak hij haar haastig. „Ilc heb het je nooit verlek!" „Neem: maar ik heb het reeds lang geweten" en toen vertelde zij hem al les van het sieraad, hoe zij het had gevonden, hoe zij het had terugge bracht, en met welke woedende belee- digende woorden Rosie Wood haar vriendelijk verwijft en haren goeden raad had beantwoord. ..Je bent een best meisje, Alice," en Harold nam hare hand, düe op zijnen ann lag, toen zij hare geschiedenis had geëindigd; en toen snikte hij..Maar wat helpt het er over te spreken? Het is nu te laat, em wat eenmaal gedaan is, kan niet ongedaan wordën ge maakt." „Wat bedoel je?" riep Alice, met nieuwen plotselingen schrik. „Wat is gedaan OHarold, je hebt mij het ergste nog niet verteld vrees ilc' Om 's hemels wil, zeg mij alles. Wa.t heb je gedaan 1" „Ik heb haar opnieuw beloofd haar te zullen huwen," antwoordde liij zacht. Alice wrong wanhopig hare hamden. ..Ik wist niet wat ik deed. Tic geloof dat ik gek was van ellende en jaloezie over May. Ik geloof niet, dat ik wist wat ik zei. Het scheen mij toe. dat zij mij lief hacl -Rosie bedoel ik. Het is geen excuus voor mijne dwaasheid, maai- liet is nu gedaan en ik moet mijn woord houden. OAlice zeg jij het op eene of andere wijze aan mama? Ik durf het haar niet vertellen en het moet haar toch ver-, teld worden. Wil je het doen Hij' namj zijfn zustere hand1 overre dend in de zijne. „Wat! en mama's hart breken Ha- roldi' Dat doe ik niet!" riep Alice harts tochtelijk, „niet zoolang er nog een straal van hoop is om uit deze moeielijkheid te geraken." „Er is geene hoop meer zet dat maar dadelijk uit je gedachten. Ik ben voor mijne eer verplicht haar te huwen. Ik slatagdie er in om het- die vorige maal te verbrekenwegens mijn vader ik kon zijne afkeuring aanhalen. Maar nu, j ben ik mijxu eigen meester, er is niets om zoo'n huwelijk te beletten ais ik het! verkies. Natuurlijk weet ik dat nochj mijne moeder noch eene van jullie meis jes haar kunnen ontvangen. Dat kan ik niet verwachten dat zal iniijn plicht moeielijlcer maken, maai-1 niet minder duidelijk. Ik wil datgene, wac jullie toekomt niet zoo uit het oog! verliezen als om mijne vrouw bij, jullie j op te dringen. Ik zal met haar weg j aan je zult in "t geheel geen last van i haar hebbenIk zal zeker alleen jullie zoo af en toe wel eens mogen bezoe- ken. V' ..Harold, praat niet op die vreeselij-1 ke wijze; je zult mijn hart breken!") riep Alice wild. „Ik zeg je, je zult haar niet huwen." „Het moet. Ilc lean haat- niet afsche pen dat is onmogelijk, zelfs indien. indien May in eigen persoon bij mij terugkwam als als alles wat ik nifij van haar heb voorgesteld vaisoh was, zelfs dan kon ik Rosie Wood nog niet opgeven."' „Maar zij zou jou kunnen opgeven," antwoordde zijn zuster; en eene plot selinge gedachte kwam in haar op. „Zij! nooit!" riep Harold uit; eoi lachte bitter en honend. „Beste meid. je kent haar niet." „Maar, als zij als bv. ze je eens eenen brief schreef en je zelf van ja woord ontsloeg, uit eigen- vrijen wil, dun zou je toch geene verdere poging doen can haar te huwen, denk ik?" „Natuurlijk niet. Maar je praat on zin. Alice zoo iets is even onmogelijk als een wonder ten mijnen gunste. Dat meisje heeft een ijzeren wil; zij heeft mij lief, en heeft mij; nooit vergeven dat ik haai- vroeger heb afgescheept. Zon-1 der twijfel haat zij May; dat is niet! meer dan natuurlijkmaai* hare liefde! voor mij, zooals die is, is het eenige standvastige en goede in haar karak ter. Zij zal mlij' nooit uit vrijen wil lak ten gaan, Alice, het is dwaasheid dat te denken. Je kent liaaa- niet." „Ik ben er zoo zeker nog niet van, dat ik h'aar niet beter ken dani jij;" ant woordde Alice nadenkend; an toom sloeg zij beide armen om Harold's nok en laiste hem. „Beste oud» Harold! wanhoop niet! Ik geloof dat- ik kans zie je er door to, hal em Neen, ik zal je niets verklaren. Ik heb mijn plan nog niet vastgesteld maar doe niets gedurende drie of vier dagen en. zeg niemand iets; en als je gered-kan war dien, Harold zal je zuster het doen." Hare moeder die haar van uit liet huis i-iep maakte aan de samenspraak plotseling een einde cm Alice verliet hem haastig, vol hoop eai plannen, ter wijl Harold oud ei- den indruk - hij wist niet hoe en waarom dat Alice eenige macht bezat ovetr zijn lat en dat zij het was die hem kon bwaren voor eene toekomst- die hiji rnu evenzeer vrees de, als hij. haar vroeger liad gewen scht, achterbleef. Drie dagen gingen kalm voorbij op Dorrington en Alice liet niets van zich hooveau. Harold sloeg haar nauwkeurig gade en bemerkte' diat zij) stil en afgetrolcken was, maar buiten dat. gaf zij geen enkel teeken ten bewijze, dat zij met zijn zaken bezig was. Deed1 zij werkelijk iets voor hom, of deed' zij het niet' en steunde zij op een vermolmden stok? (Wordt vervolgd^

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 2