PREDIKBEURTEN 248Muziekuitvoering in denHout stolen, en. de stoei rechter Szabo werd met heb onderzoek dier zaak belast. Daarin stonden hem bij' dlcJ boekhouder Molnar, db secretaris Gobel, de rechter Czunyi en vier gendarmes. Het eerste wat Szabo deed was, zon der eonig spoor van onderzoek, zes boe- 'ren en boerinnen te laten oppakken. Twee maanden hield hij zc opgesloten en liet ze aldoor gruwelijk pijnigen, om hurt eon bekentenis te te persen. Het eerst kwam Kovacs aan de beurt, die, omdat hij niets wilde zeggen, vier en. twintig uur lang krom in ijzers gesloten werd, in welke houding hij door Molnar mot een rietje zoo lang op voetzolen en het onderlijf werd ge slagen, tot het werktuig brak. Toen dat niet hielp, nam Molnar een knuppel en sloeg er wederom op los, terwijl de rechter Szabo met de hakken van zijn laarzen op de geboeide vingers trapte. Die pijniging duurde van 's avonds zes tob 's morgens vijf uur. Daarna een paar uren rust, en toen db patient wo derom niet wilde bekennen, verscheen Molnar met een bord vol spiritus, liet het vocht aansteken en brandende op de voetzolen van Kovacs druipen, die zoo geboeid was, dat hij zich niet bewe gen kon. Tegelijkertijd gaf de rechter Szabo den verdachte1 voortdurend zulke harde draaien om zijn ooren, dat hij' het bewustzijn verloor. Weer bijge bracht, zeide Kovacs ten slotte dat hij den diefstal had gepleegd, en .wees de plaats aan waar het geld te vinden was. Maar daar lag het niet, en het bleek dat de bekentenis valsch was, waarover die twee barbaren zoo woedend werden, dat zij Kovacs in den tuin van Szabo sleurden en liem aan zijn op den .rug' geboeide handen, aan een haak ophin gen, zoodat hij van pijn flauw viel. Toen hiji weer bijkwam,, werd hij op een bank gelegd en door Szabo opnieuw af geranseld, totdat deze niet meer kon, waarop Molnar 't beulswerk voortzette door met zijn zakmes tusschen d'e na gels van het slachtoffer te steken. En dat alles zonder dat Kovacs vier dagen lang iets te eten of te drinken kreeg. Vrouw Kovacs moest al die folierin gen van haar man aanzien en werd1 da gelijks vreeselijk geslagen en zoo sterk aan de ooren getrokken, dat die hevig bloedden. Daarbij, kreeg zij vijf dagen lang niets te eten of te drinken. Jozef Fervenski werdl op dezelfde wij ze in boeien, geslagen, krom getrokken, afgeranseld, tusschen de nagels geprikt en ten slotte zoodanig aan een boom gebonden, dat d:e teen en even aan den grond' raakten, en in dien hangenden toestand vier en twintig uur gelaten, t'ot hiji flauw viel. Daarbij had men hem zes dagen lang geen spijs of drank gegeven. Een ander verdachte, Ladislaus Ba- ranka, bleef zes en twintig dagen in hechtenis en werd vijf dagen lang' op de voetzolen geslagen. Laura Szucs was twintig dagen in hechtenis, kreeg drie dagen niets te eten of te drinken, maar eiken dag een pak slaag fneiL' oorvegen. Jan Baranka werd eveneens krom in de boeien gesloten en met stokslagen en brandende spiritus gepijnigd. Bcla Burcs wedervoer hetzelfde, met dit on derscheid dat d'e rechter en boekhou der, toen beiden vermoeid van het beulswerk, Bel a's vrouw dwongen om haar man met een rietje op de voet zolen te slaan. Ten slotte bleek dab niet een van de verdachten iets gestolen had1, maar een smid, T'oth, bijl wien liet geld gevon den werd. Eerst toen werden de on schuldig gemartelde mannen en vrou wen losgelaten. Zij' hebben echter weken lang tusschen leven, en doodl gezweefd. Dezer dagen is die zaak in de slót vergadering van den Bijlcsdag ter spra ke gekomen, waarbij d'e interpellant Pickler het te recht een ergerlijk schan daal noemde dat Szabo. die verdiende als een hond te worden doodgeslagen, en Molnar beide nog hun betrekkingen bekleedden, hoewel hun gruweldaden in het heole komilaat bekend! waren. De minister Szell antwoordde dat hem tot dusver niets van de zaak be kend was, maar dat, mocht het waar zijn. niet alleen de euveldaders gestraft zouden worden, maar ook al degeaien die hiji die gruwelen lijdelijk haddon. Dit is al gedeeltelijk geschied, want Szabo en Molnar zijn afgezet en gevan gen genomen. Koloniën. E?n ontmoeting. Van Bui'eDzorg wordt aan het Bal. Ebld. gemeld, dat generaal VaniHeutsz na afloop van den tegenwoordigen veldtocht gedurende een maand de gast zal zyn van den Gouverneur- Generaal. Hij zal dan tegenwoordig zjjn bij de aankomst van den nieu wen G.-G. en ongetwijfeld met den heer Rooseboom de Atjeh-politiek be spreken. Do excursie naar do V Kota's. Volgens van Padang ontvangen zeer betrouwbare berichten, zegt het Bal. Nbld., aebt, de wd. gouverneur van Sumatra's Westkust, de heer Joekes, de gebeurteuisseu in de V Kota's van genoegzaam belang om in die land streek mer kracht op te treden, terwijl ook het militair commando deze mee ning geheel kan deeleo. Dit bevestigt das, hetgec-n reeds medegedeeld is, nl. dat er reeds twee colonnes gereed staan om op het eerste sein nit te rakken. Hoewel ook het legerbestuur tegen een excursie of machtsvertooning geen bezwaren heeft, schij nt de Gouverneur- Generaal nog niet overtuigdZ. E. heeft althans nog geen beslissing ge nomen. [Men zal zich herinneren dat vol- neen brief aan Ret N. v. d.Dag eslissing wèl is genomen. Rsd. Hand.] De excursie naar de Lima Kota schjjnt, zegt de Sum. Ct. nogal in den smaak der Maleiers te vallen, want zij zijn er over uit, om met een vrij sterke bende onze colonne in het Panghalansche te steunen. Omdat de Lima-Kotaërs de Boven landers af en toe van bun handels goederen en zelfs wel eens van ge- heelo kudden karbouwen ontlast heb- hen, willen deze de gelegenheid nu eens waarnemen ora genen, onder de bescherming onzer militaire machten, ook eens te plunderen. Het, bestuur zal den ongevraagder) stenn wel afwijzen. Naar wij vernemen, heeft een der postcommandanlen in bet Noordelijk gedeelte van Deli van Toekoe Tapa II een schrijven ontvangen, waarin hem gemeld wordt, dat ger oemde heer hein met een bezoek zal komen ver eeren. Voorts wordt den officier genadig lijk medegedeeld, dat hem geen leed zal geschieden, wanneer hij tot den Islam overgaat en bij de nadering van z'jne tegenpartij de Sultaasvlag bijscht. Nu, die conditiën zijn nogal aanne melijk on herinneren aan een derge- lijken brief, dien een hier te lande geboren thans reeds lang gepensiou- neerd officier in Gr. Atjeh eens ont ving- Deze laatste was echter bovendien zoo gelukkig de toezegging te krij gen, dat hij bij het aannemen der voorwaarde de keuze zou hebben uit de schooDSto dochteren des lands. („Bat. Nbl.") Ves-wo fg Slas38H«sssws In het begin dezer week ontdekte de winkelierster v. Emmen in de Frankenstraat-, dat er uit hare linnen kast een bankbiljet van f40.— ver dwenen was doch twee dagen later werd het door een der kinderen op de schoorsteen teruggevonden. Zy vatte argwaan op tegen hare dienst bode, ook omdat een der sleutels van de linnenkast zoek geraakt was. Het g6ld dat in de linnenkast in een trom meltje werd bewaard, werd Dinsdag avond nageteld en Woensdag was er een gulden verdwenen. Door tusschen- korast van den rechercheur v. H.alsr, werd nu Woensdagavond het geld weer nageteld en de geldstukken ge merkt. Donderdagavond was er weder een gulden en twee dubbeltjes minder in het trommeltje, welke geldstukken met de merken er op in bezit der dienstbode, de 16-jarige J. M. H., werden gevonden, die nu door den rechercheur werd gearresteerd. Hedenmiddag om 12 uur passeerde een beladen houtwagen met een paard bespannen den spoor-overweg aan den Kruisweg.De overwegwachter liet den afsluitboom zakken voordat de wagen geheel voorbij was, waardoor de af sluitboom geheel afbrak en met het daaraan verbonden hek door den wa gen werd meegesleurd. Door B. en W. is benoemd tot klerk ter gemeente-bibliotheek de heer F. H. Benraadt, alhier woonachtig. Door de uitbreiding van het personeel dit jaar, bestaat de genoemde bibliotheek uit de volgende ambtenaren. De biblio thecaris, amanuensis, klerk en bode, de laatste teveDS castelein van't prin senhof en belast met de uitgave der boeben op het leesmuseum. Men meldt ons Gisterenavond vergaderden de Be stuursleden der drie gecombineerde kiesvereenigingen om den uitslag der leden-vergaderingen te vernemen. De drie kiesvereenigingen bandhaven met algemeene stemmen bij de a. s. herstemming hun eigen candidaten n.l. District I. De heer Joh. Winkler. District II. De heeren G. J. van Die ren Bijvoet en H. M. J. van Lennep. District III. De heeren W. Küppers en J. H. Welsenaar. Maandagavond zullon de Kiesver eenigingen „Burgerplicht," „Neder land en Oranje" en de „R. K. Kies- vereeniging" eene vergadering honden waarin een drietal sprekers het woord zullen voeren. Tot deze bijeenkomst in de groote zaal van „Felix Favore" in de Ömedestraat, hebben de leden der drie kiesvereenigingen, recht van introductie. Van andere zyde vernemen wij dat o. a. zullen optreden de heeren Ferd. Wierdels, redacteur van „de Tijd" en J. de Jong, van hier. Donderdag slaagde te Amsterdam voor het examen hoofdacte de heer H. Zwart van hier. Binnen een paar dagen begint in dit blad een nieuw en zeer boeiend feuilleton. De agent-rechercheur Brouwer be trapte heden middag om 12 uur een jongen die een lat rukte van een onbewoond perceel aan de Nieuwe Gracht. Aan het politiebureau ge bracht dacht hij de straf te ontloopen door een valschen naam op le geven, doch het bleek dat hij aan andere rechercheurs l jkend was, zoodat hij nu dubbele straf oploopt. Naar wij uit goede bron vernemeu heeft het bestuur der Christelijk His torische Kies»ereeniging besloten geen ledenvergadering uit te schrijven, daar de leden zeiven moeten weten, welk standpunt zij bjj de herstemming zul len innemeD. Naar wij vernemen is een stukje van het buitengoed „Het Klooster" vge- legen aan het Noorder-Buiten Spaarne alhier voor een bleerbleekerij verkocht. Bloemendaal. Vergadering van den Gemeenteraad, op Donderdag des namiddags ten 7'/i nur. Voorzitter de heer J. W. A. Im- raink, burgemeester. Afwezig wegens ongesteldheid de heer Jhr. A. E. Barnaart, wethouder. Na opening der vergadering voor lezing en goedkeuring der notulen van de vorige bijeenkomst, deelt de voorzitter mede, dat is ingeko men eett schrijven van mevrouw de wed. H. Roozen Lzn., waarin zij den Raad kennis geeft van het overlijden van haar echtgenoot. B. en W. heb ben gemeend in den geest van den Raad te bandelen, door dit schrijven met een brief van rouwbeklag te be antwoorden. Met dit laatste schrijven, dat vervolgens wordt voorgelezen, be tuigen de leden bunce instemmiog. Vervolgens wordt de gemeente rekening over het jaar 1898 aange boden. Deze sluit in ontvangsten tot een bedrag van f 61904.14 in uit gaven tot f 57995.46, zoodat bij sluit met een voordeelig saldo van f 390868. Deze rekening wordt vervolgens ter controleering door den voorzitter in handen gesteld van eene commissie, bestaande uit de heeren Ter Hoff- steede, Kramer en Bijvoet, die later rapport hierover znllen uitbrengen. Verder deelt de Voorz. mede, dat nog eenige rekeningen' ter afdoening zijn blijven liggen tot een bedrag van f 2967.06 en stelt den Raad voor de post onvoorziene uitgaven te verl.oo gen met f 2500 en dit bedrag af te schrijven op de post onderhoud van voetpaden en wegen dienst 1899 en ten twoede om dan uit die post en het geld dat nog in kas is de reke ningen te betalen. Daar geen der ledeu hiertegen bezwaar heeft, wordt dit voorstel zonder stemming aangenomen. Als nu komt de herziening van de verschillende verordeningen aan de orde, en wel die op de heffing van schoolgeld, op de invordering daarvan op de heffing van de rechten van den Burgerlijken stand, en op de invor dering daarvan. B en W. stellen voor al fdeze verordeningen onveranderd vast te stellen. De heer ROOZEN stelt by de be handeling der eerste verordening voor het schoolgeld eenigszins te verhoo- gen, dit vindt hij te laag. De heer TER HOFFSTEEDE ant woordt, dat de financiën niet zoo slecht staan, en bij zich derhalve niet met dit voorstel kan vereenigen. De heer BIJVOET vraagt of er vele niet betalende kinderen zyn. De VOORZITTER antwoordt hierop dat het schoolgeld wordt geheven evenredig met de som, waarvoor de ouders in den Hoofdelijken omslag zyn aangeslagen. De personen, die niet in deze belasting zijn aangesla gen, de ouvermogenden, betalen ook geen schoolgeld Zij, die ïd de laagste klasse zijn aangeslagen, betalen f 0,25 per maaud en per kindde gemid delden f0,50 en zy, die in de hoogste klasse zyn aangeslagen f 1. De verordening wordt hierop onver anderd vastgesteld. Tegen stemde de heer Roozen. De andere verordeningen werden vervolgens zonder stemming aangenomen. Punt 7. Door Ged. Staten is eene bedenking gemaakt tegen de verordening op de heffing der hondenbelasting. Zy stel len den Raad voor art 3 van die ver ordening te wijzigen, en daaruit te doen vervallen de woorden „mits die honden op den openbaren weg komen" en dan de verordening opnieuw vast De VOORZ. deelt mede dat het hier een fout in de redactie is. Het lag niet in de bedoeling de bondeD, die onder eene kar loopen, aan te slaan, wanneer zy op den openbaren weg komen. De bedoeling was alleen voor honden, die werden aangegeven als waakhonden, het verlaagd tarief te laten betalen, wanneer zy niet. op den openbaren weg komen. De Voorz. stelt dan ook voor het artikel te lezen als volgt. „De belasting bedraagt f 3 'sjaars, verminderd voor honden, die dienen tot uitoefening van bet bedrijf en voor het bewaken van het huis, mits die honden by de bewaking niet op den openbaren weg komen." Wordt hierop aldns vastgesteld. Door den VOORZ. wordt vervol gens medegedeeld dat hy G. Scheep maker tydelyk heeft aangesteld als gemeente-werkman, tevens onbezol digd gemeenteveldwachter en stelt den Raad voor hem definitief als zoodanig te benoemen. Wordt met algemeene stemmen aldus besloten. Nog deelt de Voorzitter mede dat hy als hoofd der politie, tot politie beambte te Vogelenzang heeft benoemd A. Loperse, gemeente-veldwachter te Purmerend, ten tweede, dat liy H. Cats, thans milicien te Breda, benoemd heeft tot bode der secretarie en tot nachtwaker. De heer TER HOFFSTEEDE vraagt, of deze persoon geen gevaar loopt nogmaals voor militie-plichten onder de wapenen te worden geroepen. De Voorzitter antwoordt ontkennend. Medegedeeld wordt Dog dat volgens een schrijven van Ged. Staten nog in onderzoek is het raadsbesluit van 15 Juli tot vervreemding van onroerend goed en dat dit college op grond van art. 196 en 197 van de gemeentewet de beslissing verdaagd heeft. Het verzoek van hoofden van scho len om eene toelage vanf200ommet 100 kinderen een reisje naar Amster dam te maken, wordt vervolgens be handeld. I De heer TER HOFFSTEEDE zegt dat er volstrekt geen reden bestaat tot het toestaan van dit verzoek. Er wordt hier opgericht eene vereeniging, die de kinderen met 31 Augustus een feest wil bereideü, en voor dit feest zal men ook wel by de gemeente om eene toelage komen aankloppen. En voor eene toelage voor een feest, waaraan alle kinderen kunnen deel nemen, is spreker dan ook meer ge stemd. Hy hoopt dus dat de Raad het verzoek van hoofden van scholen niet zal toestaan. Het verzoek w ordt nu van de hand gewezen. Ingekomen was een schryven van den heer J. v. d. Ban en éen van den heer H. J. Lohmau, beide stuk ken inhoudende het verzoek om af wijking van de politie-verordening op het bouwen van huizen. Wordt goedgekeurd. Nog was ingekomen een schrijven van den heer Mr. G. P. van Tien ho ven, inhoudende het verzoek om een kabel onder den weg door van zyn buiten naar het tegenover gelegen Hartelust te mogen leggen, teneinde zoodoende in de gelegenheid te zyn, zyn huis electrisch te verlichten. De aauleg was reeds geschied met hel oog op de concessie-aanvragen, docb daar het nog langen tijd kan duren, eer een van deze tot stand komt, vraagt adressant voorloopig het bo venstaande. De VOORZITTER zegt dat adres sant anders petroleumlampen zou moe ten aanschaffen en stelt voor hem vergunning te geven tot dë concessie zal zyn uitgevoerd. De heer TER HOFFSTEEDE wenscht voorloopig voor 1 jaar ver gunning te geven. Wordt aldus goedgekeurd. Ged. Staten hadden teruggezonden en hunne goedkeuring gehecht aan het kohier schoolgeld en den staat van af- en overschrijvingen dienst 1898. Na de gebruikelijke rondvraag gaat de Raad over in comité-generaal tot vaststelling van het kohier van den hoofdelijken oms'ag dienst 1899. IJmuiden. De Volendammers, die tot heden allen bij het Rijk hun visch lieten afslaan, beginnen langzamerhand ook naar den particulieren afslag over te gaan. Woensdag kwam do eerste en Donderdag waren er reeds meer. Spaarndam. Het bouwen van een dubbele woning voor het machinepersoneel van het stoomgemaal van Rijnland alhier, is opgedragen aan den heer J. F. de Bes, te Nnordwjjk voor f4599' Wielrijden. Voor de nationale kampioenschap pen over 1 en 50 K.M,, die 6 Aug. op de Amst. Wielerbaan verreden wordeu, zijn voor den korten afstand reeds mgaschreven Jaap Eden en Meyers en voor de 50 K.M. Cordang. SS!E<UWS¥!J01üSiEK. Hofbericht. Naar wy vernemen is benoemd tot directeur van het Kabinet der Konin gin, jhr. Vegelin van Claerbergen, thans'belast met de waarneming dier betrekking. (Tel.) Moord. To Hui sen (Gr.) ia een moord ge pleegd. Gerardua Bies, 26 jaren, en W. Janssen, 22 jaren, zonden 11. Zondag het loon gaan ontvangen, dat ze nog van hun ploegbaas te goed' hadden. In plaats van hun geld te krijgen, werden do arbeiders door den baas met een spade bedreigd. De zoon van den ploeg baas verscheen daarop gewapend met een revolver en trof Bies met twee ko gels in de slapen, zoodat de dood on middellijk volgde, terwijl Janssen) door een sohot een hoofdwonde bekwam. Do ploegbaas is gearresteerd, d'e 20jarige moordenaar is voortvluchtig. Ongeluk. Met den spoortrein, die circa 10 uur uiur van den Helder te Alkmaar arri veerde, gebeurde Donderdag nabij de spoorbrug over het Groot Noordhol- landsch kanaal een ernstig ongeluk. Het portier nl. van oen der waggons ging, terwijl de trein in volle vaart het stat- tion naderde, door een thans nog onbe kende oorzaak open, ten gevolge waar van een ongeveer 14jarig meisje van Heerhugowaard uit den trein viel. Zon der .overreden te worden zijn de ge volgen van den val echter van dien aard, dat haar toestand zeer zorgelijk is. Do trein naar Hoorn wist nog juist bijtijds te stoppen, anders ware zij' daar door overreden. Nadat onmiddellijk ge neeskundige hulp was ingeroepen, werd het meisje naar het gasthuis alhier ver voerd. Een reuze ntlieater. Bij de Porte Mailldfe, aan het eind der avenue de la Grande Armee te Pa rijs, is een reuzentheater verrezen, waar aan de ondernemer, Bolossy Kirailfy, indertijd de oprichter va.n het niet meer bestaande Olympia-Theater te Berlijn, den naam Tliéatre-Géant Columbia heeft gegeven. Plier zullen groote spek takelstukken met reuzenballetten, ge vechten tusschen echte schepen in echt water en meer dergelijk moois worden vertoond. Vermoedelijk alles met het oog op de tentoonstelling van liet vol gend jaar. Ge vangen wagen. In Pruisen wordt, op last van den minister van binnenlandsche zaken, se dert 1 dezer een proef genomen met liet vervoer van gevangenen in speciaal daartoe ingerichte spoorwegrijtuigen. Deze rij tuigen hebben overlangs een middengang, waarop ter weerszijden 6 kleine, van een zitbank en tralieven ster voorziene cellen uitkomen, zoodaf in elk rijtuig plaats is voor 12 gevange nen. Verder aan de eene zijde een clo set-inrichting en aan de andere zijde een plaats voor den geleider. Achteraf wordt bekend dat de Kei zerin van Duitschland by haren val in de" bnurt van Berchtesgadeu niet alleen den rechter voet heeft verstuikt, maar ook haar scheenbeen beeft ge brokeu. Automobiel- ongeluk. Uit Jars wordt weer een ernstig autornobiel-ongeluk gemeld. Vier personen zaten in een rytuL dat inet groote snelheid voortreed, toen eensklaps, aan een draai van deu weg, het rijtuig omsloeg. De vier inzittenden werden met geweld weggeslingerd. Een van hen werd met.gebroken lenden opgenomen. Een ander had een gebroken been en de twee overigen zyn inwendig ge wond. De automobiel kwam van Loiret. De gekv etsten zyn naar Jars gevoerd. De automobiel kostte, zegt men, 18 000 fr. en moest 45 K. M. per uur do:n op de baaa. Een der inzittende chauffeurs was er mee van Parys ge komen. De overige reizigers waren M. Duchemio, de eigenaar, zyn mecanicien en M. Colombet, zyn vriend. De wonde van M. Duchemin was vreeselijkbij stierf kort na bet on geluk. Een der mecaniciens is doode- lyk gekwetst. De twee anderen zuilen er met eenige dagen rust af zyn. LAATSTE BERICHTEN. In de Raadsvergadering van 14 Juli 1.1. is door den Raad! op voorstel van B. en W., besloten tot onbewoonbaar- verklaring van de perceelen No. 35 en 37 van den Schoterweg, omdat de eigenaar daarvan niet bereid gevon den werd, die buisjes van behoorlijk duinwater te voorzien. Naar wij vernemen heeft thans de eigenaar nog niet besloten er water in te doen aanleggen. Wanneer dit niet geschiedt, dan zul len de bewoners voorzeker met den sterken arm uit de perceelen worden verwijderd. De Generaal-majoor, commandant der le divisie infauterie zal morgen inspectie houden over het bataljon infanterie, alhier in garnizoen. Naar wij vernemen zullen in de gemeente door de Bell-Telephoon op vier verschillende punten telephoon- automaten worden geplaatst, waarmee men aansluiting aan het plaatselijk net kan verkrijgen door het inwerpen van een dubbeltje. Deze publieke telephoonstations worden gevestigd in de perceelen Smedestraat no. 9, Anegang no. 48, Zijlvest no. 37 en Groote Hontstraat no. 119. Deze stations worden ook dienst baar gemaakt aan de politie, daar de beambten van die gelegenheid gebruik kunnen maken om by voorkomende gevallen assistentie te vragen aan het poli tie-bureau. Men seint ons uit den Hang van lieden Noordzeekanaal. Het on twerp is aan genomen zonder stemming. Bij' de mo tie-Reekers zeide Minister Lely bereid' te zijn eene beschikking op te nemen in het Koninklijk besluit met zoodanige wijzigingen als de belemmeringen van den vischhandel kunnen wegnemen. Niettemin hield spr. de "wettigheid en de wensehelijkhedd van artikel 22, K. B. van Maakt, staande. Da beer Reekers trok daarop zijn motie in. Die van den heer Van die Putte werd na een kort debat zonder stemming aangenomen. TELECSRASfSMEBn MADRID, 21 Juli. (Reuter.) In d© Kamer riep de minister-president de medewerking van alle partijen in voor de behandeling der finantieele quaes- ties en voegde er by dat de aanneming van het wetsontwerp op de staats schuld onvermiidelyk is. De regeering zal daarna een reorgani satie van alle openbare diensten en bezuinigingen voorstellen. Alle groe pen der Kamer betuigdeD hare instem ming. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: 18 Juli. B. v. d Laan de Vries—Bannink z. 20. E. Lehmann— de Jong z. M. W. K. Biesbrouck Drogtrop z. P. vau Vugt—Lys z. Overleden 20 Juli. H. Riedeman 3 m. z. Burgwal. J. Evertsen—Lan- gerhorst 27 j. Noorder-Schoolsteeg. CORRESPONDENTIE. Den Heer N. De vorm waarin Uwe opmerkingen zyn vervat, maken die voor plaatsing ongeschikt. Wy zyn evenwel btreid, die in gewyzigden vorm op te nemen. Redactie. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Maduravan Am sterdam naar Batavia, pass. 19 Juli Finisterre. Het stoomschip Javavan Batavia naar Amsterdam, passeerde 19 Juli Perim. Het stoomschip Oengaran van Ba tavia naar Rotterdam, vertr. 20 Jnli van Marseille. Het stoomschip Maasdam, van de Holland Amerika Lyn, van Rot terdam naar Newyork, vertrok 20 Juli van Rotterdam/ Commissariaat van Politie te Haarlem. Inlichtingen omtrent de voorwerpen zijn dagelijks, behalve Zon- en .f ee&ictagen, van 11 tot 1 uur voor de eigenaars- te bekomen. Gevonden voorwerpen. Van 14 Juli tot en met 21 Juli '99. Een dames parapluie. Een brief. Een portemonriaie met geld. Een taal boekje Een R. C. kerkboek. Een rozenkrans. Een kinderkruiwagentje. Een wollen boezelaar. Een gouden broche. Een zweep. Een zwart harig hondje. Een stuk rytuiglantaarn. Een onderdeel van een naaimachine. Een yzeren pen. Een gouden broche met zyden strik. Een blauwe kiel. Een nickelen boudenhalsband. Een bril in etui. Een hondenzweep. Een 5 kilo gewicht. Een band van een kinder wagen. Een elastieke bal. Een dames ceintuur. Eenige sleutels. Eecige rin gen met sleutels. Een pantoffel. Een penceel. Een koperen horlogeketting. Gevonden in de opgehaalde vuilnis- stoffen en terug te bekomen by den hoofdopzichter der gemeentereiniging. Een bloedkoralen bracelet met gouden sluiting. Drie zilveren lepeltjes. Een zilveren lepel met merk. op Zondag 23 Juli van 's nam. 2'/i—4 uur, door het Haarl. Muziekkorps, Directeurluitenant-kapelmeester C- P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Kreuzritter. Marsch Soussa. 2. OuvertureSuppê. 3. Wir spielen Soldat. Eüenberg. 4. Fantaisie de l'opérette La Vi van diere Godard. 5. Marsch aus der Oper Tannb&userWaqner. 6. Brautchor Lohengrin. Wagner. 7. A musical Bouquet Gasner. Fantaisie. BROMGEBOyW. MATINEE op Zaterdag 22 Juli van 2Va4l/2 nar, onder directie van den Heer C. W. OKEL. 1. Les Cuirassiers a la frontière. Marche Trave. 2. Ungarische Lustspiel- ouvertureKéler Bêla. 3. E! Furia. Walzer Waldleufel. 4. Am Golfe vod Neapel. Eüenberg. 5. Ouv. Die Africa-Reise. Suppé. G. a. HollaDdia-Bron MarschOkél. b. Petite Pêche, pour hautbois-solo Carman 7. Dolce far nienteOhlsen. Walzer. 8. Hocus poeus. Hum. PotpourriSchreiner. op ZONDAG 23 Juli 1899. TE HAARLEM. Groote Kerk. Voorm. 7 ure, Knottenbelt. Voorm. 10 ure, Jonker. 's Av. 6 ure. Moeion. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure. Swaan. Janskerk. Voorm. 10 ure, Barbas. Bakenesserkerk. (Voor de kinderen). Voorm. 10 ure, Veen. Eglise WaHonne. Voorm. 10 ure, Muller. Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 ure, Biesierveld. van Kampen, 's Avonds 5 ure, dezelfde. Woensdagavond 8 ure, Mulder. Ridderstraat. Voorm. 10 ure, Ringnalda. 'sAv. 6 ure, Rinqnalda. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, Tibben. Nam. 5 ure, dezelfde. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Poolman. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Hylkema, doopsgez. pred. te den Helder. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, Smitt, pred. te Amsterdam. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Tideman. Na het einde der godsdienstoefeuing verkiezing van twee bestuursleden. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en des nam. 5 */a ure. Schotel. Hersteld Apostolische Zending (Internationaal). Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur. Godsdientsoefeningen. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Gerih van WijJc «7; Avondmaal. Nam. 2Va ure, Gerth van Wijle Jr. Dankzegging. Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuijlman. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Heerinqa. Santpoort. Voorm. 10 ure, Wempe. luth. pred. te Haarlem. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Gutteling. 's Av. 6 ure, geen dienst. Apost. Zendingsgemeente. Voorm. 10 ure.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3