NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. 17e JMF^ang Dinsdag 25 Juli 1899 ■a 4930 HAARLEM S DAGBLAD AJB03ST3<nErM3En<rTSI3K,IJ-S: Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden„1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden„1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post0.871/2 Directeur-Uitgever Van 1 5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3Ibis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement^Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentien en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan bet Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15Reclames per regel f 0,80. AgenteD voor dit blad in den omtrek zijn BloemendaalSantpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, ÖandpoortHeemstedeJ. LEUVEN,bij de tolSpaarndu -n, C. HARTENDORPZandvoort, G ZWEMMER Velsen, W. J. RUIJTERBeverwijkJ. HOORNSHillegomARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen bd Advertentiën aan. Stadsnieuws. Eerste en derde pagina. Haaelem, 24 Juli 1899. Herstemming Gemeenteraad. W\j brengen in herinnering dat op morgen, Dinsdag 25 Juli in herstem ming voor den gemeenteraad komen de navolgende candidaten Eerste District: S. Roog (aftr.) J. Winkler (aftr.) J. Hofland. W. L. Schram. Tweede District: G. J. van Dieren Bijvoet (aftr.) J. Hofland. H. M. J. van Lennep. W. L. Schram. Derde District: j. Hofland. W. L. Schram. L. Modoo. J. J. Groot. J. H. Welsenaar. Dr. H. D. Tjeenk Willink (aftr.) Mr. J. de Clercq van Weel (aftr.) J. A. Lodewijks (aftr.) W. Küppers. Sociëteit Yereeniging. De aftredende, doch herkiesbare leden van het bestuur der sociëteit Vereeniging, zyn allen met overgroots meerderheid van stemmen, een zelfs met algemeene stemmen, herkozen. Het zyo de heeren dr. H. A. J. Valkema Blouw, D. A. Swens, R. H. D. Groe- neveld, J. Ratelband en J. J. Zee- woldt Jr. In de plaats van de aftredende leden, de heeren mr. P. A. By voet en J. C. Peereboom, die niei herkiesbaar waren, werden (eveneens met overgroote meer derheid) gekozen de heeren R. J. Weber en A. C. Laane. slotte met een politieagent van hier bet op 't hevigst geweest. Daar zjjn, de plaats zijner bestemming. Hij hoopt zooals men onder een andere rubriek nu als soldaat dienst te Demen, ten kan vinden, drie boerderijen verbrand, einde zoo buiten het weeshuis te kun- waarvan één het eigendom van den nen blijven. heer G. B. Crommelin, alhier. Veel verfrissching der temperatuur Op de Zondag gehouden vergade- heeft het onweder evenwel niet ge ring der afd. Haarlem van den Ne- bracht. derlandschen Stucadoorsbond werd besl ten om ten behoeve der uitgeslo-De Provinciale Overijselsche en tenen in Denemarken, wekelyks één j Zivolsche Courant bevat in haar num- uur loon te storten, waartoe zittingmer van 15 dezer een artikeltje over zal worden gehonden in het café Cen- j bet orkest van den Kroonprins van trum Damstraat, des ZaterdagsavondsZweden, dat Dinsdag a.s. hier ter Arme Zwerver 1 Een 16-jarige schippersjongeD, wiens ouders overleden zyn, werd te Sloten in Friesland door zijn schipper heen gezonden omdat h\j geen werk meer vo.r hem had. Met een bundeltje klee ren ging hij te voet naar Amsterdam om zijn gehuwde zuster op te gaan zoeken, doch meldde zich te Harder wijk, door den honger gedreven, bij de politie aan. Van daar ging hij onder politie geleide naar Amsterdam en werd bij zjjn zuster gebracht. Deze echter dreigde hem naar een weeshuis te brengen, maar hierin had onze knaap, aan de vrijheid gewoon, weinig lust en vervoegde zich bij de Amster- damsche politie met verzoek om naar zijn broeder en voogd te Brielle te worden getransporteerd. Zoo ge schiedde dan ook op de gebruikelijke wijze van post tot post, maar ook de broeder te Brielle weigerde zich het lot van den knaap aan te trekken en de arme zwerveliDg werd op dezelfde aangename wijze naar Amsterdam teruggebracht. Hy bracht op die wijze Zaterdagmiddag voor de tweede maal onder geleide van rijkspolitie een be zoek aan Haarlem, en bereikte ten van 8 tot 9 nur. Een bij het einde der vergadering gehouden collecte voor bovengenoemd doel bracht 4 gulden op. stede in de Sociëteit „Vereeniging" zal optreden. Wij ontleenen daaraan het volgende: „Bizonder zuivere stemming, voor „een fanfare-corps wel een hoofdver- „eischte, maar niettemin lang geen „alledaagsch verschijnselzeer ge soigneerde en daarenboven smaak volle vertolking, vooral van bet lich- „tere genre. Kortom, hoogst verdien stelijke uitvoering van bevattelijke „en behoudens een enkele uitzon- Vering niet ói te banale muziek. „Mee van de mooiste nummers waren „Elegie" van Strömberg, „Drapa" van „Malmberg en de fantasie over Zweed „sche mannenkoren van eerstgenoemde. „Heel karakteristiek tevens Marsch „der Björneborger" en „Schwedischer „Zapfenstreich". Met toegiftjes was „men niet karig. De bekende „Flir- „tation"-wals werd keurig gespeeld „en tevens gebisseerd. Het „Wien „Neerlands bloed" dat staande, en „door de meesten onzer „chapeau bas", „werd aangehoord, werd gevolgd door „het Zweedscb Volkslied (zoo ik mij „niet vergis) en nog eenige andere „militaire wijzen." Onweer. Het onweer, dat in den vroegen morgen van Zondag boven Haarlem en omstreken losbarstte, heeft daar voorzeker velen uit deu slaap gehou den en uit het bed gejaagd. Het vuur was niet van de roetzwarte lucht en men begreep, dat dit niet zonder on gelukken zon kuDnen afloopen. Toch is er betrekkelijk weinig scha de aangericnt. Hier te Haarlen sloeg ds bliksem in een voddeoscliuur van de Haarlemsche katoenmaatsenappij waar heel spoedig de vlammen uit sloegen. Oogenblikkelijk was de staf van de brandweer ter plaatse en spuit 10 gaf zoo vlug water, dat het vuur tot de schuur kon worden beperkt. De eigen spuit van de fabriek werd wel voor den dag gebaald, doch bleek geen nut te kunnen stichten omdat de slangen tekort waren. Verder zijn er enkele boomen ge troffen en takken afgebroken, doch daartoe heeft zich dan ook (voor zoo ver ons op dit oogenblik bekend is) de schade voor Haarlem bepaald. In den omtrek is het hier en daar ook nogal raak geweest. Te Santpoort is de landbouwer Rutte, die naar het land girïg, door den bliksem getroffen en met paard en wagen omgeslagen. De man bleef een half uur, het paard een uur bewusteloosbeiden zijn hersteld. By den rietdekker Ta- bernal aldaar sloeg de bliksem in zonder schade te veroorzakenonder Driehuis (by Veisen) werden in een weiland nabij de R. K. kerk drie pinken en een koe van Jac. Schuyt door den bliksem doodgeslagen. s» i b» flffl if M l r un Te Velsen werd de telefoongelei- I is §(S e, si L R II U ding langs het Kanaal getroffen, zoo- HAAGSCHE BRIEVEN, dat de communicatie met IJmuiden en Amsterdam verbroken isgeraakt Naar alle waarschijnlijkheid zal de werd ook de inrichting tot de leve- Vredsconferentie Donderdag a.s. tot de ring van het electriscll licht in de geschiedenis behooren. Ongetwijfeld is fabriek van de firma Van Gelder Zo- zij een belangrijk feit geweest in de nen verschillende telefoonpalen tus- geschiedenis van het einde dezer eeuw. schen Velsen en IJmuiden zyn ver- Belangrijk voor de wereld al moge splinterd evenals enkele palen van de men zich de resultaten schitterender omrastering van het buiten Velser- hebben gedacht, daarbij) ten onrechte beek. uit het oog Verliezend, dat de werk- Te Wyk aan Zee, by zekeren Koel- zaamheden dezer conferentie niet voor man, sloeg de bliksem in, doch zonder bereid waren, wijl wel de groote trek- brand te veroorzaken. ken van een program, niet concreet Het onweer schynt over een groot geformuleerde voorstellen an de over- deel der provincie te hebben gewoed; weging der bijeengeroepen regeeringen althans o k uit Amsterdam bericht waren onderworpen. Belangrijk ook men ervan (ook daar vielen geen on- voor Nederland, niet alleen om het gelukken voor) en noordelijker in de feit der bijeenroeping, maar vooral om buurt van Alkmaar en Schsgen, is het besluit, dat het internationaal hof Nader vernemen wy dat de eigenaar van de onbewoonbaar verklaarde hui zen aan den Schoterweg thans door het doen aanbrengen van waterleiding de reden van de onbewoonbaarver klaring zal trachten te doen ophou den. De agent van politie van Garderen redde Zaterdagmiddag 4'/2 uur den 7 jarigen Bernard van den Berg. wo nende Lange Lakenstraat 23, dié spe lende in den Raamsingel was gevallen. van arbitrage in de Holland sche -esi-j dentie zal zetelen. De benaming: „La Haye. capitale du monde" moge ons wat. al te vleiend, en wat al te weidsch in de ooren klinken, ontkend kan niet worden, dat er een fond! van waarheid in schuilt en dat dem Haag in elk ge val zal worden de belangrijkste diplo matieke standplaats en ook de meest begeerde, De mogendheden, thans nog niet bij ons Hof geaccrediteerd, zullen er toe moeten komen een vertegenwoor diger in den Haag aan te stellen en degene die thans een elders geplaatst; diplomaat met de vertegenwoordiging in Nederjland' hebben belast, zullen tot diens vestiging in mijne geboorte stad willen zoo niet moeten overgaan. Ik wil trachten om even de resulta ten van d!en arbeid der conferentie op te sommen in de volgorde der ver schillende commissiën en aannemende, wat waarschijnlijk is, dat. het eind-pro tocol, door allen onderteekend, de ver schillende wenschen zal bevatten, die in den loop der verhandelingen zijn ge voteerd. Tot grondslag nemende de niet door duidelijkheid uitmuntende officieele mededeelingen, doch waarop men zich nu eenmaal heeft te beroepen, vinden wij de resultaten van het werk der ge delegeerden aldus geresumeerd Eerste CommissieDe Conferentie besloot aan de mogendheden voor te stellen aan de declaratie van St. Pe tersburg toe te voegen, voor den tijd van vijf jaren, het verbod om ontplof bare stoffen te werpen uit luchtballons. Ten aanzien va.n het verbod van bommen die verstikkende gassen ver spreiden en van kogels die in het' lichaam van den getroffene zich uit zetten werd geen eenstemmigheid be reikt. De mogendheden die ten gunste dezer bepalingen hebben gestemd zul len daarVan speciale conventies kun nen maken. Evenmin werd' overeenstemming ver kregen, ten aanzien van het verbod van ramschepen. van de voortgezette ver betering der artillerie-bewapening van j landmacht en vloot en van de voortge- j zette verbetering der geweren. I De wensch is uitgesproken, dat de j mogendheden deze onderwerpen in stu die zullen nemen, opdat een tweede I conferentie daaraan haar aandacht zal j kunnen wijden. De voorstellen tot beperking van de actueel© sterkte van de krijgsmachten te velde en van de vloten hebben niet tot de aanneming daarvan geleid'. De conferentie heeft intusschen als haar gevoelen te kennen gegeven, dat die beperking een weldaad zou zijn voor de stoffelijke en economische welvaart der volken. Tweede CommissieDe bepalingen der Conventie van Genève (Roode Kruis) zijn, in verband met den alge meen gekoesterden wensch om de onver mijdelijke gevolgen van den oorlog zoo min mogelijk gruwelijk te maken, m. a. w. om den oorlog zooveel doeiilijk te humaniseeren aan een voorloopige herziening onderworpen. Een poging om bij voorbaat ook en kele bepalingen Van toepassing te ver klaren op den zee-oorlog, heeft gefaald. Het daartoe strekkend Amerikaansch voorstel is teruggenomen. Daarentegen is met algemeene stem men de wensch uitgesproken dat de Zwitsersche Bond'sregeering het initia tief zal nemen tot een herziening der Roode Krais-Conventie, eventueel met het doel om de bepalingen daarvan op den zee-oorlog toepasselijk te maken. De declaratie van Brussel, inhouden de de regelen van het oorlogsrecht in geval van oorlog te velde, is aan een herziening onderworpen, waarbij de rechten en verplichtingen der oorlogr voerende mogendheden in verband met het volkenrecht zijn geregeld'. De wensch is uitgesproken, dat een volgende conferentie zich zal bezighou den met de rechten en verplichtingen der neutrale Staten. De conferentie heeft in denzelfden geest den wensch uitgesproken, d'at een nadere conferentie zich zal bezighouden met het belangrijke vraagstuk der on schendbaarheid van den particulieren eigendom op zee tijdens marine-oorlo- gen. Derde commissie Deze commissie heeft het vraagstuk der arbitrage bij in ternationale geschillen in zijn: vollen omvang behandeld. Zij heeft bepalingen vastgesteld be treffende de vriendschappelijke raad geving der mogendheden aan Staten, die in geschil zijn (bons offices) en be treffende het verieenen van bemidde ling (mediation). Ten, aanzien van dit laatste is een speciale bepaling aan genomen, waarbij de bemiddelende mo gendheden ongeveer de rol vervullen van getuigen bij een duel, met dien verstande evenwel, dat gedurende het verloop der onderhandelingen van vij andelijkheden geen sprake kan zijn. Voor het vergemakkelijken der af wikkeling Van geschillen, waarbij diplo matieke gedachtenwisseling geen resul taat heeft bereikt, worden internatio nale commissies van enquête ingesteld', waarvan de samenstelling en bevoegd heden zijn geregeld. Deze zijin faculta tief. Een internationaal hof van arbitra ge, waarvan samenstelling en procedure is geregeld, wordt te 's Graven ha,ge ge vestigd. Do mogendheden behouden evenwel het recht zich. op de thans ge volgde wijze van scheidslieden te voor zien. Door het schrappen der bepalingen, houdende de gevallen waarin arbitrage verplicht, zou zijn, draagt de tot stand gekomen regeling dus een volkomen facultatief karakter. In -het algemeen zal de generale acte der conferentie slechts die punten kun nen bevatten, waarop met algemeene stemmen de goedkeuring is verkregen. Die punten waarvoor een meerderheid aanwezig was, zullen het onderwerp kunnen uitmaken van speciale conven ties, waarvan de onderteekaning even wel voor alle mogendheden ook die niet ter conferentie vertegenwoordigd waren zal openstaan. Bij gebrek aan nieuws van eenig be lang. heb ik gemeend den lezer geen ondienst te bewijzen met de boven staande opsomming, die, naar ik hoop, volledig is. Mocht dit niet het geval zijn, dan kan ik mij er op beroepen, door de officieele communiqués niet wij- te zijn gemaakt. H. A. GANTTS Jr. Vredesconferentie. Men schryft uit den Haag aan de n. r. c. De werkzaamheden der Conferentie scbynen nu spoedig ten einde te znl- len loopen. Althans, na afloop der algemeene vergadering van gisteren heeft de commissie, die belast is met het ontwerpen van het slotprotocol en van de te onderteekenen tractaten en verklaringen, onder voorzitterschap van mr. Asser, eene langdurige zit ting gehouden, die ook door de heeren Staal, Bonrgois, van Karnebeek, van Stengel e. a. werd bygewoond. Naar wy vernemen is by die gelegen heid vooral ter sprake gekomen de vra gen, in welken vorm de ter conferen tie vertegenwoordigde staten, die niet terstond de conventies teekenen, dit later znllen kannen doen en onder welke voorwaarden het toetreden tot de conventies aan niet ter conferentie vertegenwoordigde staten zal worden vergund. Men verwacht dat het slotprotocol, waarin de beslaiten der conferentie en der door haar uitgesproken wenschen znllen worden opgenomen door de gedelegeerden van alle mogendheden zal worden onderteekend. Gedenkpenning. Ter herinnering aan het heugelijke feit, dat de Staten-Generaal hun goed keuring hebben geschonken aan het wetsontwerp voor de visscbershaven, heeft de heer Th. Kuikhoven te Sche- veningen een gedenkpenning doen slaan, waarvan de stempel gesneden werd door den heer R. de Vries, gra veur te 's-Gravenhage. Naar het ontwerp van den heer Kuikhoven is op de voorzijde van de penning een zeilende bomschuit met volle tuigage aangebracht; op het grootzeil leest men„Sch. 364, Mi nister Lely." De keerzijde vertoont het wapen van 's-Gravenhage en in cirkelvorm daaromheen de inscriptie„Ter herin nering aan de Visscnershaven Sche- veningen 1899." Het geheel maakt een zeer aangenamen indruk. Do penningen worden vervaardigd niet alleen in goud en zilver, maar ook in nikkel, teneinde zelfs den klei nen burger in staat testellen zich dit souvenir aan te schaffen. Wansmaak. De zaak Haas-Van Hall is op de planken gebracht. Iu het „Salon des Variétés" begint 's avonds 10 uur een weerzinwekkende vertooning, die een half uur duurt De namen Robert van Mall en Ber tram Haast zyn stellig niet te ondui delijk om aanstonds te bevroeden met welke lustige vagebonden menkfnnis maakt. Dan is er de inspecteur recher cheur Van Belt, dus niet Batelt ve- heeten. De hoofdpersoon iu het „s' uk* zonder vernuft uit de courantenver- FEUILLETON. De Lotgevallen van een jongen Man. Uit het Engélsch VAN ALFRED W. COLE. HOOFDSTUK I. „En al mijne overige onroerende en roerende goederen, niets hoegenaamd uitgezonderd', geef, maak en bespreek ik aan mijn' waarden zoon, Lorimer, zijne erven en rechtverkrijgenden voor altijd." Dit waren do woorden, die Mr. Bos- her, zaakwaarnemer, met behoorlijke plechtigheid voorlas in d'e kleine gezel schapskamer "van Verbena Cottage, na bij de welbekende stad Muddleford, in het Graafschap Surrey. Mr. Bosher las jen testament altijd met bijzonder veel nad/ruk voor, inzonderheid wanneer het stuk door hem zeiven opgesteld was. Als hij een aanzienlijk legaat aankon digde, werden de woorden zeer lang zaam en duidelijk uitgesproken, en had zijne stem tegelijk iets tri 11 ends, ten blijke van den diepen eerbied', dien hij voor de milddadigheid van den over ledene koesterde. Een legaat aan hem zelven veroorzaakte eene zekere heesch- heid en de noodzakelijkheid van een' zeer witten en zee»- grooten zakdoek te voorschijn te halen, om aan de hoe ken Van zijne oogen gebracht te wor den. De onterving van een' deugniet of een' in ongenade gevallen bloedver want werd met ontroerende gestreng heid van toon voorgelezen. De beschik king ten behoeve van „mijne geliefde vrouw" bracht eene teederheid van uit drukking te weeg, die nauwelijks bij zijn beroep paste, en het slot „al het overige, enz." kwam er uit met eene kracht en waardigheid, die slechts door langdurige oefening verkregen kon zijn. Mr. Bosher was een blozend en kloekgebouwd man, met een kaal hoofd, zoo blinkend glad, alsof het eiken och tend zorgvuldig werd opgewreven. Hij; was altijd in het zwart gekleed, en bij gewichtige gelegenheden als de tegen woordige, droeg hij| een witten hals doek, van eenige duimen hoog, en om zijn' hals gedraaid op eene wijze die met verworging scheen te dreigen. Zul ke cachetten en sleutels als uit Mr. Boshei-'s horilogezakje bengeüden ziet men zelden in dezen verbasterden tijd, hetgeen zeer te bejamtneren is, aange zien zij verbazend indrukwekkend zijn. Mr. Bosher was van een onberispelijk karakter. Iedereen dat wil zeggen iedereen uit Muddleford en den om trek kende hem en vertrouwde hem. Zijn kantoor was, van den vloer tot de zoldering, rondom bezet met verlakte blikken doozen, waarin papieren van clienten bewaard werden, en voorzien van opschriften, die d'e respectieve na men aanwezen. Iedereen de hierbo ven vermelde iedereen maakte een legaat, aan „mijn' vriend John Bosher, Esq., als een klein bewijs van mijne achting voor hem, en mijne erkentenis voor verleende beroepsdiensten." Ieder een gebruikte Mr. Bosher als zijn zaak waarnemer; Mr. Bosher kende de za ken van iedereen veel beter dan ieder - j eeu ze zelf kende, en Mr. Bosher hield die kennis even veilig in zijn' boezem besloten als de papieren zijner clienten in de blikken doozen geborgen waren. Zoo was de heer, die zoo even den slotvolzin had voorgelezen van het tes tament van wijlen Mr. Littlegood, een stil, bedaard man, die, daar hij onaf hankelijk leven kon en een liefhebber Van botanie en geologie, visschen en bloemkweeken was, zich, omstreeks drie en twintig jaar geleden, onmiddellijk na zijn huwelijk, op Verbena Cottage, nabij Muddleford, had teruggetrokken. Bij den aanvang van ons verhaal was hij 9edert eene week overleden, en had eene weduwe met twee kinderen nage laten eene dochter van negentien jaar, Jessie genaamd, en een' zoon, die juist zijn een en twintigste bereikt had, en Lorimer gedoopt was. Mr. Little good had het eerst van allen voor zijne vrouw gezorgd; vervolgens 2000 pd. st. aan zijne dochter vermaakten al liet overige van zijne bezittingen aan zijn' zoon. De weduwe en hare twee kinderen waren de eenige personen, die zich met den zaakwaarnemer in d'e kamer bevon den. Mr. Bosher had hun gezegd dat er niemand bij: tegenwoordig behoefde te zijnen natuurlijk wist Mr. Bosher het wel, want hij had' zelf het testa ment opgesteld, en het in eene van de vroegèr vermelde blikken doozen, met het opschrift: „Thomas Littlegood, Esq." bewaard, totdat de dood den tes tateur wegrukte. Zachtmoedigheid scheen de heer- sahende karaktertrek van Mrs. Little good te zijn, naar haar uiterlijk te oor deel en. Inschikkelijk van aard, en eene soort van lichamelijke en geestelijke werkeloosheid, waarin lieden, die boven het bereik van gebrek verheven zijn. doorgaans sterk uitmunten, maakten haar tot een zwak karakter. Geest kracht was haar even vreemd als moed aan een' haas; terwijl zij iets bepaald verkeerds niet and'ers kende dan van hooren zeggen. Zij was een beminnelijk negatief.. Mrs. Littlegood weende toen de zaak waarnemer ten einde had gelezen; zij weende stil en bedaard', maar niette min oprecht. „Hij was zoo goed mompelde zij. „Een voortreffelijk man, mijne waar de Mevrouw!" beaamde d©zaakwaarne mer „een voortreffelijk maneen groote troost dat te weten Mrs. Littlegood' zuchtte. „Hij was de beste van alle echtge noot en en vaders, en ik hoop," ging zij voort, „dat Lorimer hem volkomen zal gelijken". Mr. Bosher stemde altijd gaarne met eene meening in als hij kon; maar of hij het in dit geval moeielijk vond de' te kennen gegeven hoop te koesteren, of onmogelijk aan de verwezenlijking daarvan te gelooven, staat niet aan ons te beslissen. Zeker is het dat hij slechts zijne keel schraapte en „ehemzeide. Lorimer Littlegood zag Bosher aan, zag vervolgens zijne moeder, en daar na zijne zuster aan, en wierp eindelijk een' vluchtigen blik in dén spiegel te gen den schoorsteenmantel. Lorimer saheen niet recht zeker te zijn of men Verwachtte dat hij iets zeggen zou, en of zulk eene leugen als die van te zeg gen dat hiji de hoop zijner moeder deelde er wel door kon. Hij had' veel van zijn vader gehouden weinig mensclien hadden zulk een' toege ven den. „oude heer" gehad hij had altijd eer bied gekoesterd voor zijns vaders goed hartigheid, zijne opgeruimdheid van geest, en zijne onschuldige uitspannin gen maar hij: verlangde juist niet zijn' eigen smaak voor dien van den overle dene ,op te geven; hij had niet meer verlangen om te worden wat zeker kan selredenaar „eene stille plant" noemt, dan om ijne eigene weelderige lokken en helder blauwe oogen voor het natu relletje en den zilveren bril van zijn' vader te verwisselen. „Mijnheer Lorimer zal ongetwijfeld al de bedaardheid en bezadigdheid be zitten, die wij zoozeer in zijn' vader bewonderden," zeide de praktizijn, om de stilte af te breken, hoewel hij zich alles behalve tevreden over zich zelven gevoelde dat hij zulk eene onwaarheid

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1