slagen gedistilleerd, is natuurlijk de antiquair Schakops. De eerste maal, Vrijdagavond, troonde Jacobs in de stalles. De voor stelling scheen hem bijster te bevallen. Herhaaldelijk stond hjj op om, applau- disseerend, zyn goedkeuring van het werk des auteurs en van dat des tooneelkappers te laten blijken. Zelf klapte bp vergenoegd met de handen, toen ten tooneele tot Robert van Mali werd gezegd: „MaarScha kops schijnt toch voor alles te gebrui ken te zijn, anders zoudt U hem niet in uwe zaken gebruiken." En toen klapte het publiek hard mee Vereeniging voor Lijkver branding. In een der zalen van „Mnsis" te Arnhem werd Zaterdag de 24e jaar- lijksclie algemeene vergadering der „Vereeniging voor Lijkverbranding" gebonden, onder leiding van den heer J. M. Pynacker Hordijk van 's-Gra- venhage. De voorzitter opende de vergade ring met een kort woord, waarin hij het betreurde, dat in ons vrjje Neder land alsnog de lijkverbranding niet is toegelaten en daarom de leden tot krachtige propaganda aanspoorde. Daarna deelde de algemeene secretaris de bemoeiingen van het Hoofdbestuur mede inzake de plaatsing van een model-crematorium op de Geneeskun dige Tentoonstelling en bracht ver slag uit van den toestand der ver eeniging in 1898. Wij ontleenen daar aan het volgende Het aantal leden ging met 21 voor uit, een aanwijzing dat in de zaak, die de vereeniging voorstaat meer be langstelling komt. De crematies voor rekening der vereeniging vinden thans te Hamburg plaats, vroeger te Gotha, wat een be sparing van kosten en minder forma liteiten geeft. Alsnu kwamen de punten van den beschrijvingsbrief aan de orde. Reke ning en begrooting werden goedge keurd. Tot eereleden werden benoemd de heeren Panci, directeur bureau Ver eeniging voor Lijkverbranding te Ber lijn, Matterne, president dier vereeni ging en dr. Brackenhaupt te Ham burg. Tot leden van het hoofdbestuur werden verkozen de neeren Eekhout te Roermond, Gaastra te Dordrecht en in de vacatures Perk "(verzocht riet meer in aanmerking te komen), Benjamins (overleden), Hout en Ma- ronier (niet hei kiesbaar) de heer-u: dr. C.'A. Verrijn ötuart, 's-Graven- hageW. T. Gerdes, Öosterbeek J. de Vr ij, RotterdamR. Schouwenburg, Leiden, terwijl in de vacature prof. Saltet, die het mandaat niet aangeno men had, mr. J. A. van Gilse te Arn hem werd eekozen. Belangrijke wijzigingen werden ge bracht in de statuten. Voortaan zullen de leden en hun echtgenooten of kin deren bjj wijze van verbrandingsver zekering door premiebetaling in de gelegenheid gesteld kunnen worden het vervoer van bon lijk naar een Ijjkoven en de verbranding voor re kening der vereeniging te doen ge sctiieden- In verband daarmede werd een reglement voor het fonds voor lijkverbranding vastgesteld. Een vrjj langdurig debat over deze voorstellen ontwikkelde zichals plaats der vergadering in 1900 werd Leiden aangewezen, waarna de leden zich aan een diner in hótel Clarenbeek vereenigden. Vervalsehing van postwissels. Vrijdagmiddag bood eeD jong- mensch die later bleek beroeps wielrijder te zijn, aan het postkan toor te Amsterdam ter betaling een postwissel groot f 70. Den beambte met de uitbetaling belast, kwam die wissel in verband met de registers verdacht voorbij hield den man aan de praat en waarschuwde inmiddels de politie. Deze nam den jongen man mede naar het bureau, wa-r hij door den commissaris Versteeg verhoord werd. Hoowel eerst voorgevende den wissel te hebben gevondeD, werd hij al spoedig van de onwaarheid daarvan overtuigd, vooral toen men ten zijnen boize allerlei voorwerpen vond. die her, vermoeden wettigden dat de jonge man niet alleen beroepswielrijder, doch ook beroeps-vervalscher van postwis sels was. Hy is ter beschikking van de justitie gesteld. zeide want Mr. Bosh er koesterde zwa re vermoedens dab Lorimer op die ge wichtige punten waarschijnlijk het te genovergestelde van den ouden heer zijn zou. In aan meriting nemende dat Lorimer te Oxfora eens voor eenigen tijd van. de Hoogeschool verbannen was geweest, en doorgaans vijfmaal meer dan zijne toelage verteerd had, zijn zul ke vermoedens den zaakwaarnemer wel te vergeven. Lorimer prevelde iets van „zijn best te doen." maar zag onrustig; Mrs. Littlegood beschouwde haar' zoon met teederheid en vertrouwen, de praktizijn schraapte zich weder de keel, en na het overschot van zijn glas sherry opgédron- ken te hebben, maakte hij zijn compli ment, schudde elk der drie aanwezigen in de kamer de hand, en verliet Ver bena Cotbage. Wij hebben iets van Mrs. Littlegood en haar' zoon gezegd, maar nog niets van hare dochter. Echter verdient Jes sie wel eenige beschrijving, hoewel wij eenigszins bescliroomd zijn te beproe ven er eene van haar te geven; want Jessie Littlegood was geen van die alle- daagsche meisjes, van wie men zeggen kan dat zij bevallig af leelijk, schrander of dom, lief of hatelijk zijn. Er waren zooveel schijnbaar tegenstrijdige ele- Mr. Van Houten en art' 243 I Gemeentewet. Onder de zaken, welke het vorig ministerie zich tot eer rekent, tot afdoening gebracht te hebben, behoort de nieuwe regeling der rjjks- uitkeering aan de gemeenten en de verbetering der wettelijke regelen voor het gemeentelijk belastingstelsel. De oud-minister Vau Houten vindt aanleiding een staatkundigen brief te schrijven in het feit dat minister Borgesius op 22 Juni jl. aan den heer Veegens beloofde eene wijziging van art. 243, zooals bet in 1897 is vastge steld, aaa de Ütaten-Geueraal te zullen voorstelleu. „Aldus meen ik de uiting waarbij hij „een wetsontwerp in de richting van mr. Veegens" be loofde, te mueten verstaan." De heer Van Houten gaat eerst de beweegredenen na, weike de Regeering in 1897 hebben geleid. „De toen door ons voorgestelde wet, ofschoon in twe - hoofddeelen te schei den, vormt inderdaad één logisch ge heel. Terwijl het Rjjk zich eeuerzjjds belangrijke geldelijke offers getroostte, om in den nood van vele zwaar ge drukte en door het subsidiestelsel van den minister Tak van Poort vliet slechts aanvankelijk geholpen gemeenten te voorzien, moest anderzijds het moge lijke gedaan worden om de oorzaken weg te nemen, die de financieele moei lijkheden van deze en andere gemeen ten hadden teweeg gebracht. „De gewichtige verandering, die in 1897 in de wet gebracht is, betreft alzoo zegt mr. Vau Houten wat de hoofdelijke omslagen naar het inkomen betreft, naar mijne opvatting niet de proportioneele heffing, maar de legaliseering van den aftrek ter zake van levensonderhoud. Het gebod van proportioneele heffing over het belastbaar inkomen lag implicite reeds in het oude artikel. Het nieuwe 243 laat in werkelijkheid veel meer pro gressie toe. dan de makers van de wet van 1851 bedoeldsn; alleen niet zoo veel als door eene gedienstigheid der praktijk zeker in strijd met de bedoeling der wet, in menige gemeente door mijn voorgangers was goedge keurd. Natuurlijk, dat er nu hier en daar wat bezwaar gemaakt wordt, om de verordeningen waaraan men gewend is geraakt te wijzigen; ernstig schijnen mij de moeilijkheden echter nergens te zijn. Twee jaren lang heeft mijn opvolger, wiens gezindheid, om aan alles wat ik tot stand heb gebracht, te peuteren overbekend is, belanghebben den uitgelokt, om in verzet te komen. Veel is er niet voor den dag gekomen. Wel zeide hij in de zitting van 22 j Juni, dat zijn tweejarig onderzoek bem bevestigd heeft in zijne overtui ging, dat voorziening werkelijk noodig is, maar hij motiveerde dit niet. Mij dunkt als er in 't oog vallend bezwaar gebleken ware, had de minister niet verzuimd er kortelyk op te wyzen, om al dadelijk eenigszins een gunstige stemming voor het aangekondigde wetsontwerp te wekken. Ik wil echter de mogelijkheid van bezwaar niet a priori outkennen en zal afwachten, wat de Regeering eventueel voor den dag brengt. Op den in 1865 inge- voerden heilrijken maatregel, waarbij tot afschaffing der gemeentelijke ac cijnzen is besloten, worden nog, na 30 jaar, enkele uitzonderingen toege laten. Allicht kan dus ook nu met; enkele gemeenten, waar de verandering wat te snel zou kunnen zijn, de hand wat worden gelicht." De quaestie is naar men weet ook voor Haarlem allerbelangrijkst. Wijzi ging van art. 243 toch zal wijziging van onze nieuwe belasting verordening mogelijk maken. En waar de heer Van Houten met zekeren spijt zyn opvolger beschuldigt van te „peuteren" aan wat liy gedaan heeft, daar hopen wy, dat minister Borgesins zich door deze smadelijke uitdrukking van zyn aanval op art. 243 niet zal laten weer houden. Brand op d© Kermis Op de Utrechtscbe kermis is Zater dagavond halftwaalf, na afloop der laatste voorstelling de kin6inatograaf- tent van H. Fey geheel afgebrand. De braud liet zich eerst voor de omgeving zeer ernstig aanziet», zoo zelfs dat men in het daarnaast gelegen dierenspel gereed stond de dieren dood te schieten. Dit was echter niet noodig. De brandweer beperkte het. vuur tot de brandende tent. Het publiek was zeer rumoerig, dronken lieden bemoeilijkten het. blusschiugswerk zoodansy, dat de politie van de sabel gebruik =-. nest, inenten' in haar karakter, dat er eenige studie toe Vereisclit werd) om de ver houding daarvan te bepalen en de ba lans op te maken. niet van het goe de en kwade, want van positief kwaad had' ziji misschien niets maar van de waarlijk beminnelijke en de minder be minnelijke hoedanigheden. Dit mogen wij wel zeggen, dat Jesssie een meisje van een bepaald oorspronke lijk karakter was. Zij, had niets van d'e bedaardheid baars vaders of d'e traag heid harer moeder overgeërfd. Wie zal zeggen van waar die levendigheid van aard. die kracht van genegenheid, die vlugheid van vernuft, en die diepe poë zie, van gevoel kwam? of waarom zij, in plaats van de blauwe oogen en het blonde haar van haai- vader, of d'e grij ze oogen en het haar zonder eenigerlei bepaalde kleur harer moeder, die don kere, schitterende kijkers vol vuur en verstand, en die lokken, bij' zwart af, had? Nadenken, gevoel en geestkracht, waren de karaktertrekken, die zelfs een oppervlakkig beschouwer op haar gelaat gelezen zou hebben. Wat ei" voor1 't overige was hoeveel van liet goede en edele, hoeveel van het gevaarlijke en hartstochtelijke zal het vervolg van ons verhaal aan den dag brengen. Eene slanke en bevallig gestalte, en maken, en enkele waterstralen even eens hulp moesten doen. Verscheidene kleine kraampjes werden omverge drongen. Onweer. In den nacht van Vrijdag op Zater dag brak te Winsum weder een hevig onweer los. Al spoedig zag men de lucht rood gekleurd. Te Roodehaan is het groote logement en boerderij van den lieer L. Marriusra totaal afge brand, terwijl tussc'nen Wehe en Leens eeoe boerdery van de wed. Pol af brandde. In Obergum sloeg de blik sem in het kassierskantoor van den heer Wierda, zonder evenwel brand te veroorzaken. In Wesldongeradeel werd de boe- renuuizinge, bewoond door J. v. d. Kooi te Nes, door dea bliksem ge troffen. De tiuizinge. met 'tzich daarin bevindende hooi werd een prooi der vlammen. Alles was verzekerd in de O. B. W. M. Oost- en Westdougera- deel. Voor twee jaar werd deze zelfde plaats door den bliksem in asch ge legd. Zondagmorgen woedde ook boven Schagen een zeer hevig onweer. Drie boerenplaatsen op ongeveer duizend meter van elkander gelegen werden door den bliksem getroffen en brand- den geheel af. De hoeven werden bewoond door de heeren A. Eriks, J. Dekker en C. Kooiman en behoorden respect, in eigendom aan de heeren C. Prins te Anna Paulowca, P. Timmerman te Schagen en G. B. Crommelin te Haarlem. Te Bovenkarspel by Hoorn sloeg de bliksem in de boerenplaats van den heer P. Visser, die tot den grond toe afbrandde. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Letteren en üunst. De examens der Nederl. Toon- kunstenaars-Vereeniging zyn Zater dag te 's Gravenhage, ia het lokaal „Pulchri Studio" voortgezet. Van de 4 candidaten zijn geslaagd voor piano (lager onderwys) Mejuffr, C. L. van Luttervelt, Hilversum de heer C. Spaans Dz., Barsingerhorn (N. H.) en voor orgel (lager onderwys) de heer D. C. vau Eek, Utrecht, taemengdl Nieuws Dreyfus. Matthieu Dreyfus heeft Havet's mededeelingen over de kwellingen, waaraan Dreyfas heeft blootgestaan, niet slechts bevestigd, maar verklaard, dat men wel alles heeft gedaan wat mogelijk was, om Dreyfus te dooden zonder hem te vermoorden. Zelfs zou een der bewakers een schyu-ontvoe ring zyn begonneD, in de hoop dat Dreyfus daaraan gelooven zou, waar op er op den vluchteling zou kunnen zyn geschoten. Ook heeft men dien duivels was niets te erg aan den banneling verteld, dat zyn vrouw dat mevrouw Dreyfus haren man dien zij zóó lief heeft zou zyn ontrouw geworden. Onder het kabinet Méline heeft Dreyfus petities gericht tot Kamer en Senaat: verzoekschriften die ook al weer onderschept zyn, hoe Méline dat ook heet te liegen. Men zegt dat er te Rennes 154 getuigen zulleD gedagvaard worden. Voor de pers zyn 190 plaatsen, voor het publiek met kaarten 200, voor dat zonder kaarten 60. Het is gebleken dat generaal Bois- deffre inderdaad niet ie Renues ge weest is. De nieuwe kapiteinsuniform voor Dreyfns is Vrijdag gereed gekomeu regelmatige trekken, bijl zulke oogen en zulk haar als wij vermeld! hebben, maak ten Jessie tot een schoon meisje een van die meisjes, die men niet voor de eerste maal kan ontmoeten zonder lust te gevoelen om nog eens om, te zien. Zoo dacht Lorimer, terwijl hijj zijne zuster eene ,poo4 beschouwde nadat Bosher de kamer had' verlaten. Weldra liet Mrs. Littlegood hen. alleen. „Zij zal zicli dood treuren, vrees ik," zeide Lorimer. „Neen", zeide Jessie, „dat niet, lieve broeder. Zij is te kalm en gelijkmoedig van aard dan dat gij daarvoor bevreesd behoeft to zijp opgekropte droefheid doodt, maar niet die zich in, overvloed vaai tranen lucht geeft." „Misschien is het zoo", antwoordde Lorimer. Hij was niet zeer gewoon voor zich zeiven te denken, en nam altijd- gaarne de meeningen zijner zuster aan, zoolang die niet met zijne persoonlijke wenschen streden. „Lorimer, rijt gij voornemens hier te blijven wonen vroeg Jessie, nai een- kort zwijgen. „Hè? Wel, lieve meid, ik heb er waarlijk nog niet over gedachtmaar, nu gij er van spreekt, moet ik zeggen dat ik het niet geloof. Gij, weet dat ik geene landelijke liefhebberijen heb, be en onmiddellijk aan den gevangene ter hand gesteld. Deze heeft dadelijk zyn burgerkleeding voor de uniform verwisseld. Quesnay de Beaurepaire is Zater dag gehoord door den regeeriugscom- missaris te Rennes, commandant Car rière. Zyn verhoor heeft een ha'fuur geduurd. Hij weigerde omtrent liet verklaarde inlichtingen te geven aan de wachtende journalisten. De Temps verzekert dat de Fran- sche ministerraad van Zaterdag zich heeft bezig gehouden met te overwe gen welke maatregelen belmoren te worden genomen tegen tal vau opper- officieren die betrokken zyn by de zaak-Dreyfus. De beslissing over deze vraag zal genomen worden in den ministerraad van Dinsdag op het Elysée. Vrouwen ais rechters. In Newyork bestaat het voornemen een wijziging in de rechtsspraak te brengen van dien aard dat kinderen beueden 12 jaar, die vervolgd worden, voor een jury van gehuwde vrouwen zullen terecht staan, als het meest geschikt om te oordeelen over het geen zulke jonge kinderen misdaan hebben. Ontploffing. Bij de Eugelsche marine heeft Vrij dag het grootste ongeluk plaats gevon den sedert de ontploffing op de Thun derer, ,bij| de oefeningen ter zee twintig jaar geleden. De torpedo-vernieler Bull finch was gerepareerd' en het schip werd in de Solent gesleept om de capaciteit van de ketels te kunnen onderzoeken, Tegen negen uur 's morgens stoomde het schip uit do haven en alles ging goed tot half twee in den namiddag. Hot schip stoomde toen met een snel heid van 20 lcnoopen in 'b uur in de richting van Cöwes; plotseling had een,; heVige ontploffing plaats. Uit d!e ma chinekamer steeg daarna een dichte wolk van stoom op. Eerst scheen, het of het schip- van de golven was opge licht. Na- eenige minuten was het mogelijk in de machinekamer te dringen. Een Vreeselijke aanblik vertoonde zich daar. Eon der buizen van den stoomketel was gesprongen en plotseling was de geli.ee- le machinekamer met gloeienden stoom gevuld. Alle aanwezigen waren min iof meer geschroeid 'of verbrandden op den grond lagen dooden en gekwetsten op een hoop door elkaar, terwijl een ont zettend kreunen en steunen werd ver nomen. Een man die door een stuk van de gesprongen stoompijp was getroffen lag op den grond met. het hoofd schier af geslagen. Er waren vijftien man in de machinekamer geweest, toen het onge- lulc geschiedde. Zeven- van hén werden dood bevonden, de anderen waren ge brand. Toen de ketels de hoogste spanning bereikt hadden, was d'e s toom eyl in dei- gesprongen en de gloeiende stoom had de ruimte geheel gevuld. Later stierven nog twee der gewon den, zoodat de ramp aan negen man nen het leven heeft gelcost. Het is een wonder, dat het schip niet dadelijk na -de ontploffing vergaan is. Toen het, na met uiterste krachts- inspanning door pompen boven water te zijn gehouden, te Portsmouth aan kwam. geleek het een drijVend wrak. De lichamen der door den gloeienden stoom gedooden waren in. een Vreeselij- ken toestand. Zij; waren, zegt een oog getuige, als gekookt en het vleesch viel; van de beenderen. De pest m Alexaudrië. Een belangrijk verslag is door den heer Rogers, directeur van het rijks- gezondheidsbureau te Caüro, uitgebracht over d'e pest in Alexandrië. Tot 5 Juli waren 57 gevallen waargenomen, waar van 21 met d'oodelijken afloop. Veel gróot-er was.de sterfte in 1835, toen van 46 aangetasten aldaar 26 overleden, en in 1832 te Daan iet-te, toen van 300 pa tiënten 200 stierven. Vermoedelijk kwa men destijds de lichte geva-llen niet ter openbare kennis. Bovendien zijn thans veel strenger maatregelen ter beteuge ling genomen. Elk aangetast persoon wordt terstond afgezonderd, en perso nen, die met hem in aanraking geweest waren, naar een waarnemingsplaabs ge zonden en het huis streng ontsmet-. Op het aanbrengen, van ©lk waar geval is een belooning van 32 .piasters gesteld en daarentegen straf bedreigd tegen op- halve het jagen en .dat kan men nog slechts op zekere tijden van het jaar doen. Dus geloof ik dat ik hier niet zal blijven wonen." „Wat denkt, gij te gaan doen vroeg Jessie; „zult ge een beroep bij de ha-ndl' nemen „Dat geloof ik niet-; daar gevoelt men den noodigen prikkel niet toe als or in onze behoeften voorzien is; dunkt u da-t -ook niet?" ..Misschien," zeide Jessie, maa-r zeer twijfelachtig. „Ik wil het leven zien", herna-r^ Lo rimer. ,,0p welke wijze?" vroeg Jessie naief. „Op mijne eer, ik weet niet wat ik u daarop antwoorden moet," sprak Lo rimer, na eenig zwijgen „wat ik eigen lijk bedoel is, dat- ik niet genoeg Van. de wereld weet. Ik moet met menschen van allerlei klassen in aanraking ko men een weinig de vleugels uitslaan begrijpt gij; mij;?" „De beschrijving -is juist niet h^el nauwkeurig, mijn waarde Lorimer," zei Jessie, met een' half dl-oefgeestïgen glimlach; „maan ik geloof.d'a-t ik u' toch wel zoo wat begrijp. Gij bedoelt dat, daar gij te Oxford reeds een proefje van. eene verkwistende leefwijze op eene kleine schaal, hebt genomen, gij het thans, nu zett-elijke verzwijging van een geval. In het bijzonder zijn maatregelen ge nomen bij de Griek scire bakkerijen en winkels, waar tot duiver schier de eeni ge ziektegevallen bij Europeanen zijn voorgekomen. De inlandsche herbergen, koffiehuizen, enz. worden streng nage gaan. De regeering heeft 562 personen artsen, opzichters, ontsmetters, enz. in dienst gesteld; 30 huizen, waar in de ziekte voorkwam, zijn zoo goed ontsmet, dat geen tweede geval er in is voorgekomen, en hij; de 6000 kamers in naburige huizen zijn versch gekalkt. Ongeveer 400 personen zijn 6 d'agen lang in observatie gehouden en hun kleeren ontsmet, geen enkel geval is onder hen .waargenomen. Van. de 57 aangetasten zijn slechts 7 buiten |een gasthuis oVerleden, en de sterfte in de 9tad is niet sterker dan anders in de zen tijd. Het bericht zegt echter niet,1 da- men de ziekte reeds geheel meester i is of weldra, hoopt te worden. Cordang-Ftseher. Zondag 23 Juli hadden -op de wieler baan van het. Sportterrein, te d'en Haag de internationale wielerwedstrijden plaats, waarvan het hoofdnummer was de match Cordang-Fischer. Begunst-igd! d'oor prachtig weer begon om Ir', het eerste nummer van het pro gramma, een Amateurswedstrijd over 1 Eng. Mijl, ingeschreven waren 15 deelnemers, waarvan als winners in hunne af deeling! overbleven F. Rohling, Haarlem Li n donk, den Haa-gC. Christiani, Amsterdam en Smout, Ber gen -op Zoom. Hierna ging men direct over tot No. 2, het hoofdnummer van heb programma, -de match over 100 KM. (250 ronden) tusschen Cordang en Fiseher. Om kwart- over tweeën ging het schot af, direct bij heb afgaan za.t Fischer achter zijn motor, zooda-t 'hij: direct een. halve baan voorsprong kreeg, doch. d'oor een defect aa.n, zijn. motor ging Cordang hem bij) de 22ste ronde voorbij, Fischer nam toen de- motor der Haag- seh-e wielerbaan over em wist sp-oedig Cordiang weder dn te halen. Dit ging zoo o'ver eji weer; nu ha,'d Cordang de leiding dan weder Fischer, het puibliek, dat op. alle rangen zeer goed' vertegenwoordigd was, toonde zich zeer enthousiast en gaf door klappen, en juichen zijne goedkeuring te ken nen wanneer een der rijders den ander- voor .een oogen'b-lik klopte, zelfs wanr, neer de gangmakiug mooi werdi afge-l loet. Direct viel het op d'a-t Cordang1 weer sterker was en veel betere gang making had. Cordang liing prachtig achter zijn gangmakiug, liet haar geen oogénblik los, en wist de bochten zeer mooi te maken; Fischer daarentegen had lang zoo goede gangmaking niet, dan weder ging zij te langzaam, dan i weder te hard en liet Fischer een half. baantje alleen peddelen, waardoor al dadelijk zichtbaar was1 da-t- Fischer wel, lang" gewone snelheid kan volhouden,; doch aan grootere snelheid! zich niet durft wagen, zelfs al meet li-ij. zijne gangmaking daardoor in den steek la ten. Nadat er honderdronden gereden zijn, had geen de-r rijders zijn tegen stander kunnen kloppen; doch Fischer raakte in slechtere conditie, C'ordang werd hoe langer hoe beter, en wist zijn tegenstander bij de 127ste rond'e voor de eerste maal te la-ppen, voor de 2de maal bijl de 151ste ronde, voor de 3de maal bij de 161ste ronde. Fischer raakte meer en meer op en riep om koude koffie, die hem in eene flesch. door een wielrijder werd overhandigd. Dooi* het drinken verminderde hij veel va-n zijne snelheid', waardoor Cordang heml reeds bij de 166ste rond'e voor de 4de maal lapte. Voor de 5de maal bij de 177ste ronde voor de 6de maal bij de lS9ste rond'evoor de 7de maal biji de 198ste ronde; voor de 8ste- maal bij de 207d'e. ronde; voor de 9d'e maal bij dè 216de ronde voor do 10de maal bij. d'e 234ste ronde; voor de 11de maaibij de 247ste rond'e. Cordang' legde iu liet- 1ste uur 48358 Meter af, in het 2de uur 48438 meter, zoodat- hij na een uur gereden te heb ben in het 2de uur nog 80 .meter mieer aflegde. Toch scheen het ons -dat Cor dang- niet gaf wat hij geven kon en tegenover een sterker tegenstander zijn tijd (die, hoewel mooi te noemen is, daar hij de 100 KM. heeft gereden in 2 uur 4 min. 13 2/5 sec., en zoodoende het Nederla-ndsche record over 100 KM. verbeterde), toch nog beter had kun- giji meest er van u zeiLVen en eenig ver mogen ziit, gaarne te Londen op eene grootere schaal zoudt beproeven Heb ik het aa-ni het rechte einde?" „Neen, volstrekt niet. Vrouwen den ken altijd dat men het leven niet kan zien. of men moet een verkwister we zen. d'a-t ontzettend woord, doorgaans een spooksel, dat slechts bij haar of hare moeder in de verbeelding bestaat". „Misschien heb ik zonderlinge denk beelden op zulke punten", hernam Jes sie. nauwelijks van haar broeders pro test notitie nemende. „Ik, voor mij, geloof dat als wij den rechten volgen, dien plicht ons in onzen eigenen stand voorschrijft, hoe deze ook zijn moge, wij, zooveel, va-n wat gij het leven noemt, zien a-ls wij. noodig hebben en dat zij die ter rijde sta-ppen, om er meer van te zien, somtijds in een. enkel, opzicht wijzer mogen word'en, maar zelden ge lukkiger dan hunne med'emenschen. Evenwel, lieve ...broeder, verwacht ik niet da-t de woord en een er zuster u van uw plan. zullen afbrengen. Ik hoop slechts dat d'e,uitslag, .va-n. uw onder zoek u. meer geluk móge -aanbrengen' da n ik verwacht. En nu, beste Lorimer, zal ik. .niet langer, preken.. God zegene u, mijn broeder, en behoede u voor leed-! Ik moet naai* mama. ik laat nen zijn. Na- nog een baantje gereden te hebben, omhangen, met een twee tal kransen van het baa-nbestuur en een. van de Delft-sche Wielrijders-vereeni- gWg „T- A. V. E. N. U." verliet de kampioen de baan. De gemaakte tijdien waren10 KM. in. 12 min. 10 2/5 sec.20 KIM. in 24 min. 55 1/5 sec;; 30 KM. in 37 min. 25 2/5 sec.40. KM. in 49 -min. 57 2/5 sec. 50 KM. in- uur 1 min. 51 4/5 sec., 60 KM. in 1 ,uur 14 min. 14 4/5 sec. 70 KM. in. uur 26 min. 15 1/5 sec.80 KM. in 1 uur 38 nuin. 8 3/5 sec.; 90 KM. in 1 uur 51 min. 17 2/5 sec. Hierna kwa-men Professionals, .1 Eng. mijl. Als winner in de 1ste afdeeling waren: 1. v. d. Knoop, Amsterdalin; 2. Engbersen, Breda; in- de 2de afdee ling; 1. Jansen, Rotterda-mJ; 2. Vos kuilen, Amsterdam; 3d'e afdeeling: 1. v. d. Brugge, den Bosch2. Slosker, Amsterdam In de 2de afdeeling was Beisenhera als 1ste aangekomen, doch daar buiten rijd gereden wa-s, moest- er -over gereden word'en, waarvoor Beisenherz bedankte, zoodat vansen het met gemak won. Thans werd verreden no. 4 van het programma, nl. d'e beslissing van no. 1 en no. 3 va-n 't programma. In de finale va-n no. 1 kwa-men uit Rohling, Lindonk, Christiani en Smout, winner werd Christiani in 2 min. 45 4/5 sec.; 2de Smout en 3d!e Lindonk. Xn d'e finale va-n no. 3 kwamen uit v. d. Knoop. Jansen, v. d. Bruggen en Engbersen. als snelste tweede. Winner werd na een zeer mooie race Jansen in 2 min. 27 sec.; 2de v. d. Brugge en 3de v, d, Knoop. Het slotnummer was een wedstrijd voor- motorta-ndems oVer 5 KM.waar aan 3 dezer machines deelnamen en die met ruim een ha-lVe baan voorsprong op No. 2 werd gewonnen door d'e tan dem Diele-Zad'elhoff, die dezen afsta-nd aflegde in d'en mooien tijd van 5 min. 11 sec., dus bijna 1 K.M. per minuut. Op de baan werd. d'oor een bord be kend' ge-maakt, dat Fischer Cordang voor 30 Juli heeft uitgedaagd op de 50 K.M. Lawntemiis, De uitslag van de nationale lawn- tenniswedstryden vanwege den Neder- landscben Lawntennisbond op de banen van de Anglo Dutch Lawn- tennisclub to Rotterdam gedurende drie dagen gehuuden, is als volgt Damesdoubles: Zilveren beker wisselprys gewonnen door mej. C. van Lennep en M. van Lennep, Hilver sum, 6 4, 6 4. D a in e s s i n g 1 e1 e pr. fr. Teding van Berkhout, Haarlem 4. 6, 6. l,. 6. 42e pr. mej. J. Waller, Amster dam. Dames-en heerendoubles: wisse!prijs uitgeloofd door A. D. I. T. C. mej. M. van Lennep Hilver sum en de heer K. W. A. Beukema Den Haag 6. 2, 6. 4, 6. 2. Heerendoubles: F. K. J. Ben- keraa en K. W. A Beukema 6. 2, 6. 1. 6. 2. Heerensingle: Wisselprys win naar K. W. A. Beukema 6. 2, 6. 3, die den 23 Augustus te 's Gravenhage moet spelen tegen den heèr C. van Rappard om den zilveren cup uitge loofd door de Eugelsche heeren dr= Williams en Horley. Er waren fraaie prijzen beschikbaar o. a, twee bron zen groepen voorstellende „Lucrèce" e „La Sibylle", voorts kunstvoor werpen van zilver en zeven gouden medailles vau den Nederl. Tennis- bond. i Vischwedstrijd. Op initiatief van den heer L. Co Dudok de Wit werd Zaterdag een.... heugel weds1 ry'd gehouden te Wilnis Dat het geslacht van de hengelaars nog niet uitsterft kan hieruit blykenT dat er niet minder dan 36 deelnemers waroD. Ieder mocht, visschen met 2 hengels. Alleen de gevangen baarzen telden in den wedstryd mee. Er werden er in 't geheel niet minder dan 500 ge vangen (de baars zal schaars worden in Wilnis) en de pry zen behaald als volgt le prys. Voor bet grootste gewicht aan visch (ruim '21/, kilogr.) de heeren Küpfner en H. F. G. Brandts Buys, totaal 24 stuks, roeier Gerrit Kiuyt. 2e prys. Voor het grootste aantal stuks, de heereu P. J. van der Aa eu C. E. Mulder, totaal 59 stuks; roeier Dirk Kruyt. 3e prijs. Voor den grootsten baars* haar niet gaarne alleen." Den volgenden d'ag ging Mr. Lorimer Littlegood een bezoek afleggen, bij- Mr. Bosher. De zaakwaarnemer ontving hem met gulheid en met al den eerbied aan een cliënt verschuldigd. „Ik wenschte gaarne, mijn waarde heer", zeide .hij, „u- omtrent den waren staat uwer eigene zaken in t-e lichten. Ik geloof dat- gij niet- volkomen met uws vaders bezittingen bekend' rijt." „Ik weet er nauwelij|k9 iets van". (Wordt vervolgd;

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 2