Damast-Zijde 75 ct. 25e Muziekuitvoering in den Hout Zijde-Fabrieken G. Henneberg, Zürich (k. k. Hofleverancier). d heeft, naar de meening van de Soer. Ct.,a nog niet genoeg dealge- oeene aandacht getrokken. Het is dns zegt het blad raarlyk alsof een noodlot drukt op al van ondernemingen. Millioenon zyn op Java alleen be- iteed aan het opsporen van petroleum, iporen dat de begeerde stof aanwezig s, komen nagenoeg overal voor, maar le ondernemingen gelukken niet of iagenoeg nooit. In brand raken van bronnen, breken ran buizen, stuiten op verkeerde lageu, ijjn maar eenige van de meest voor- [omcnde ongelukken die volgen op ie hoog gespannen verwachtingen, jpgewekt door de eerste rapporten. Dat de olie er is valt niet te ont kennen, de grond druipt er op vele jlaatsen van. Kapitaal isook voldoende beschikbaar gesteld. Indien men alle iommen by een telt komt men tot een reusachtig cijfer en aan technici jut breekt het ook niet, zou men zoo zeggen. Heeft men niet uit Amerika en Canada tal van boormeesters tegen liooge salarissen geëngageerd, die hier met kostbare machines, gelijk zy die Doodig achtten, maanden en maauden nchtereen werkten En toch, al die pogingen gaven ?een succes. Yierbant overgesteld aan bet bekende gezegde „"Where there is a will there is a way", heeft men met den besten wil geen weg kunnen rónden. Of was de wil er in waarheid niet Een statistiek, opgemaakt over het aantal boringen onder geoefende leiding van Amerikaansche en van on geoefende Hollandsche boormeesters, met de verkregen resultaten daarnaast, zou tot aardige gevolgtrekkingen kunnen leiden. De „Soer. Ct." houdt zich over tuigd dat de Hollanders het verreweg winnen zouden. „Dat komt", zeggen anderen, „omdat de Amerikanen aan anderen bodem gewend zyn en te wild boren. „Neen", zeggen anderen, „dat komt omdat de Amerikanen niet slagen willen". „Het breken van buizen is het ge volg vau het heimelijk daar inwerpen van een sublimaat mengsel, dat „ijze ren buizen zoozeer aantast dat zy zeker breken moeten. „Het iu brand raken van een by ongeluk gevonden bron is opzet, en de bewering dat geen blusschen mo gelyk is, gelyk onlangs beweerd werd toen zulk eeu bron 32 dagen achter een brandde en zeker voor 40.000 tOD olie vernielde, is onwaar. Blusschen is zeer goed mogelijk gelijk in dat geval ook bleek, toen de eigenaar ter plaatse kwam en in twee dagen de vlam gedoofd was. Al onze rampen zyn bet gevolg van overlegd werk, betaald door de groote belanghebbenden by bet mislukken van onze pogingen om een petroleurn- nijverheid in het leven te roepen. Het is niet moeilijk te raden wie men daarmede bedoelt. Of werkelijk de machtige Ameri kaansche petroleumriDg tot zulke middelen haar toevlucht neemt, is onbewezen. Id ieder geval zou men zich gewaarschnwd kunnen achten, „un homme averti en vaut deux," en eens bizonder goed uit zijn oogen kunnen gaan zien, alvorens men weer Amerikaansche of in het algemeen vreemde boormeesters bier binnenhaalt en aan bet werk zet. Het noodlot zou zich wel eens in het kleed van den almachtige^ dollar kunnen hebben gestoken, besluit het blad. iHGEZOHOEH. Voor den inhoud dezer rubriek titelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatsl of niet geplaatstwordt de copij niet aan den, inzender terua- negeven M. do Redacteur! Met belangstelling las ik gisteren avond uw verslag over de beide vergade ringen, den avond voor de gemeente raadsverkiezing gehouden in het ge bouw van den Kath. Kring ,,S+. B'avo" en den Schouwburg, maar onwillekeu rig begon ik. al lezende, eenige karrt- teekeningen te maken. Hoofdzakelijk kwamen die te staan, waar sprake was van den invloed van „Vooruitgang,'' van „de groote kracht", welke van die kiesvereeniging steeds uitging en nog uitgaat, eene kracht, groot genoeg geacht, om te beweren dat die vereemging met den afgevaardigde- van Franeker aan. het hoofd, al sedert een tiental jaren de lakens uitdeelt. Niets meer dan. verkiezings-groote- woorden, M. de. R.en wat erger is, grootendeels onjuistheden. Vooi-uitgang werd' gesticht in het INGEZONDEN MEDËDEE- LINGEN. 30 cent* per regel. Groote Houtstraat 24. OUDSTE HUIS IN Zijdenstoffen en Dames- fournituren. Steeds het nieuwste voorhanden. H. J. VISSER. voorjaar van 1888, tjen van de liberale raadsleden de h.h. Sneltjes, Stolp, v. d. Steur, de Cleroq v. Weel, Krol, Lode- wijks, d!e Kanter, Cnoop Koopmans, Macaré en Waller allen reeds zit' ing hadden. Bij; periodieke aftreding wer den zij wel opnieuw door Vooruitgang candüdaat gesteld, maar voor het in.ee- rendeeï ook gesteund door de Katholie ken, zooals de élite van die partij ook thans weer alle .aftredend'en aanbeval. Sedert 1888 kwamen als nieuwe le den in den Raad de h.h. Sabelis, v. Sty- rum, Prins, da Lanoy, v. d. Mersoh, de Haan Hugenholtz, de Breuk, Loomeijer Beijnes, v. d. Berg, de Clereq, Klein, Tjeenk Willink, Kruseman, Leupen, Roog, v. Lennep, Winkler, v. Thiel, Fly- mans, Nieuwen hui jzen Kruseiman en Sipeelman. Van deze leden werden de h.h. Loo meijer, Beijnes, v. d. Berg, de Clereq en Klein in 1891 gekozen als oandida- ten eoner combinatie van katholieken, anti-revolutionairen en radicalen en de heer Kruseman als canclidaat van kar tholleken en den reeds ontbonden zg. Kieskring, tegen wie allen de can- did'aten van Vooruitgang in de mindier- heid bleven De heer Leupen was in de vacature de Clereq in 1892 de camdi- daat der katholieken en van den Kies kring. waardoor hij het won van den candidaat v. Vooruitgang, André de la Porta De heer Roog was in 1893 uit sluitend de candidaat der katholieken, die toen weer dien van Vooruitgang, den heer Janssen van Raay, het onder spit deden delven. In 1894 werd den candidaat van Vooruitgang, den heer v. Lennep, de .steun, van katholieken en anti-revolutionairen niet onthouden, daar zij toen den door „Burgerplicht' aanbevolen tegencand-idaat, -den heer v. d. Kamp nog niet- wilden. De heer v. Thiel was in 1895 zoowel de candidaat van Burgerplicht als van Vooruitgang, ja door eerstgenoemde vereeniging reeds 5 dagen vroeger gesteld dan door Voor uitgang. De heer Hijmaus was in -1895 de candidaat van Burgerplicht en werd bij eerste stemming bestreden door Vooruitgang, terwijl deze vereeniging bij herstemming tussolieu genoem den heer en den heer Laana zich van aanbeveling onthield. In 1895 was de heer Winkler de candidat van anti-re- volutionnairern en katholieken en. ze gevierde hij over d'en candidaat van Vooruitgang, den heer, Resink. Met goeden grond kan slechts worden be weerd, dat sedert hel bestaan-van Voor uitgang, de h.h. Sabelis, v. Styrum. Prins, de Lanoy. v. d. Mersoh. err Hu genholtz tegen wie in de jaren '88'90 niet bijzonder ernstig gestreden werd, als rrtsluitend1 Candida,ten vau die ver eeniging als Raadsleden zijn gekozen. Hetzelfde was voor een paar jaren bel geval met Dr. Nieuwenhuïjzen Kruse man, terwijl in, 1891 hel succes van den heer de Breuk err voor twee jaren dal van den heer Speelman weer aan ando re oorzaken waren toe le schrijven. In 1890 toch. was d'e bovengenoemde Kieskring ontstaan, welke liefst ge steund door de Kath. Kiesvereeniging een candidaat stelde tegen dien Vooruitgang. Dit gebeurd'e omstreeks Nieuwjaar 1891 niet tegenover den heer de Breuk, doordat deze heer, dien de kring als candidaat op het oog lrad, door invloed van dien kring in Vooruitgang werd; gesteld. En wat den heer Speelman be treft, hij heeft zijne verkiezing bij, her stemming te danken aan de stemmen van de antr-rettolutionairen en ka.tho lieken, die een werkmanscandidaat, als tegenover hem stond, niet begeerden. Zoo blijkt al weinig juist te zijn van de bewering, dat Vooruitgang en Voor uitgang' alleen de lakens uitdeelde. Zoo blijkt weinig van „die groote kracht" van Vooruitgang en weinig van. „die liefd'e voor de eenheid die Vooruitgang kenmerkt". Wat eenheid zou ook lang kunnen bestaan hebben in eene vereeniging, die zoowel d'en lreer H. M. J. v. Lennep als W. L. Schram, onder 'hare ex-leden telt? Wat eenheid bestaat thans in die vereeniging, verdeeld in haar districten met afzonderlijke besturen, waarvan dat van district III bij advertentie nog eenige regels tea." aanbeveling der can- didaten laat drilleken dat van District I daarvoor slechts eenige woorden ovèr heeft, terwijl dat van District II alleen de namen der eandidateri noemt? Het is te ven-wonderen, dat Vooruit gang na d'e vele geleden nederlagen niet reeds lang den moed heeft opgegeven. De afgevaardigde van Franeker (om met den heer Wierdels te spreken) heeft met zijne kiesvereeniging d'e lakens niet uitgedeeld en. zal dat, zooals thans ge bleken is, ook in den vervolge niet licht doen1. lenziji Voorui tgja.ng (zooals de heer de Jong het uitdrukte) de bakens verzet, .nu het getij verloop en is. Dat hebben reeds zoovele liberale kiesvereenigingen meer of minder offi cieel gedaan, zoo in Franeker als in bij na geheel Friesland en, werd! niet iu Enschedé eerst Pierson door de Volks partij, gesteund en daarna Van Kol door de liberalen Zoo zullen ook hiel de bakens van zelve naar den volkskant uit gaan wijzen, want in die richting Verloopt heb getij. Voorbeeld ook aan België 1 Wat opmerkingen, M. de R., moest ik nog onder dit schrijven weer bij me zeiven maken De heer Roog- uitslui tend dooir de Kath. kiesvereeniging in 1893 candidaat gesteld en nu bij zijpe eerste periodieke aftreding door die .vereeniging uitgeworpen. Waarom Den heer Welsenaar geluk gewenscht, dat hij voor die behandèlirtg nu niet in aanmerking zal komend Burgerplicht vestigt in 1895 het eerst de aandacht op dear heer v. Thiel thans ver-stoot die vereeniging hem. Men ziet, M. de R., raadsleden zijn geene dienstboden, want deze zoud'en wij zoo niet behandelen. De heer v. d. Kamp in 1894 niet gewild' door kath. en anti-revolutionairen thans door bei der kiesvereenigingen candidaat gesteld en wel in de anti-revolutionaire in de zelfde vergadering, waarin gerept werd van zekere motie tot hulde- en dankbe- luiging aan de h.h. Winkler en Klein. Zou dat in 1894 de heer Taelcema ge dacht hebben? Zoo zijp meer opmerkingen te maken M. d'e R. Ik ben, gewoon corn-anten uit verkiezingsdagen te bewaren; haar lec tuur is later amusant en leerrijk. Ik haalde die oude couranten voor den dag, toen ik er uw no. en dat van da O. H. C. van lieden bij ging depo- neeren. Ook deze bewaar ik met de strooi biljetten van deze dagen, om te lcunnen onthouden, dat de nieuwe be lastingregeling heb wapen vooral is geweest., waarmee d'e aftredenden zijn bestreden maar ook om er later, zoo nood'ig, aan te berinneren, dat de ca.n- didaten van de gecombineerde drie veir- eenigingen meer gekozen zijn onder het rekbare motto „bezuiniging" en die der volkskiesvereeniging meer bepaald om die gehaite belastingregeling te doen vervangen door d:e billijker regeling van vroeger of wellicht nog billijker. U zult wel, M. de R„ ,nu de verkie zingen achter den rug zijn, dit. stukje hoofdzakelij k verkiezi ngsgescbiedeni s willen plaatsen, geteekend door EEN BELANGSTELLEND KIEZER. 26 Juli '99. werkzaamheden ten behoeve van de Heldersche zeewering behoorende tot de Rijkswerken in de provincie Noord holland, in twee perceelen; strekkende van het le perceel voor het gewoon onderhoud der zeewering en die van het 2e perceel voor herstel der zee wering van schade, ontstaan door storm. Raming le perceel f25000. 2e 930. Voor het le perceel kwamen 6 bil jetten in waarvan dat van J. W. Roe- loffs te Papendrecht het laagst voor f21469 en voor het 2e perceel 3 bil jetten en was dat van J. Oldenburg te Bergen het laagst voor f860. De'ze Kieskring bestond grooten deels uit van Vooruitgang gescheiden leden en enkele katholieken. Niet duidelijk. B. en W. hebben, op besluit van den Raad in April genomen, het ad vies ingewonnen van de Cumm. van toezjcht op liet "M. O. over het toen gedane voorstel om de engelsche taal als leervak aan de Burgeravondschool in do plaats te stellen vau de fransche taal Men meende (en wy achtten die opinie juist) dat het engelsch tegen woordig voor den ambachtsman meer waarde heeft, dan het fransch. De commiss'p. van toezicht nu heeft een advies gegeven, dat ter lezing ligt voor de leden, ea derhalve aan dc beoordeeling van .het publiek ont trokken blijft. Het eeuigo wat we erover vernemen is. dat B. en W. zic'i met de strekking ervan wel kun nen vereenigen. En wat geschiedt nu Stellen B. en W. nu voor. om het, fransch te laten vervallen en er engelsch voor in de plaats te geven Neen. Vel wordt do schrappin; van het fransch voorgesteld, maar niet de invoering vau het engelsch. Hiervoor zal nu natuurlijk wel een reden bestaan, maar die vinden we nergens vermeld. Wel wordt door 13, eu W. leukweg verklaard: „Over de door de commissie in gemeld advies aangeduide mogelijkheid, om den aan staanden werkman toch nog gelegen, heid te geven eeD of meer vreemde talen aan te leeren, wenschen wij ons oordeel nog niet uit te spreken. Wy hopen echter U daaromtrent eerlang een voorstel te kunnen doen." Derhalve het fransch afschaffen, maar niets anders er voor in de plaats! Op zoo'n manier gaat de ambachts man, dien men heeft, willen helpen, niet voor- maar achteruit.. Immers de toezegging van B. en W. dat zij „ho pen eerlang eeu voorstel te kunnen doen," is verre van geruststellend De belotte is bijzonder vaag en bevat niet de minste tijdsaanduiding. Blijkbaar hebben B. en W., getuige de verkla ring dat zij hun oordeel over de moge lykheid enz. nog Diet wenschen uit te spreken, in de quaestie nog geen ge vestigde opinie. In verband daarmee geven de uitdrukkingen „hopen" en „eerlang" geen reden, om spoedig een voorstel te verwachten. Het voorstel is dan ook in zijn vaagheid zoo onzeker, dat het verstan dig zou wezen, wanneer de Raad het fransch als leervak op de B. A. 8. voorloopig handhaafde, in afwachting van dj nadere voorstellen van B. eu W. Volledigheidshalve doen wy opmer ken, dat B. en W. ais overgang-be paling aan de leerlingen die reeds vóór 1 Sept. 1899 het onderwijs in het. frantcli ontvingen, die lessen nog gedurende twee jaar willen laten geven. Vanwege het ministerie van Water staat, Handel en Nijverheid werd he den aan bet gebouw van het Prov. bestuur alhier aaubesteed le. Het op diepte brengen van eenige gedeelten van het Noordhol- laüdsche Kanaal. Raming f 11000. Hiervoor kwamen 4 inschryvings- biljetten in waarvan dat van L. Vol ker Jzn. te Maarssen het laagst voor f9850. 2e. Het doen van leveringen en eene hoogte van pl.m. 15 meter naar beneden op straal vielde pakhuis knecht van genoemde firma Pieter Jobaunes Kok 21 jaar, wonende Wil- helminastraat 12, die op de straat stond om het passeerende publiek voor mogelijk gevaar te waarschuwen en even te voren een voorbijkomende juffrouw daarop had gewezen, kou zich zelf niet voor een ongeluk be hoeden, want het tamelijk zware luik viel op zyn neus, waar door het neusbeen brak,zooals de ge neesheer Wagenaar. door wien de patiënt in het St. Elisabeths Gast huis werd verbonden, verklaarde. Naar het gerucht loopt, zal de tuin op. het Prinsenhof dezen winter vaD het tegenwoordig houtgewas (uitge zonderd den treurbeuk) werden ont daan en dit vervangen door lage plan ten, ten dienste van de plantkundige lessen aan de Hoogere Burgerschool. De tuin zal derhalve zijn oude be stemming (van hortus medicos) ge deeltelijk weer herkrijgen. De kolonel Duycker, commandant van het 4e regiment infanterie, hield heden eene inspectie over het bataljon infanterie, alhier in garnizoen. Door de agenten-rechercheurs Mis set en van Zomeren is proces-verbaal opgemaakt teger. de bierhuishoudster A. M. G., huisvrouw van W. L..aau de LaDge Annastraat. 17 alhier, wegens het in deze gemeente openstellen van een verdacht, huis en tevens terzake van het voor het pub'iek geopend hebben van hare tapperij na déü daar voor bestemden lijd. De electrische Tram. Eindelijk dan is de dag a ingebroken, waarop de ceintuurbaan, nadat daar aan in de laatste dagen en zelfs tot op hedenmorgen nog vele verbeterin gen zijn aangebracht vooral op de scbeipe bocht by de Jansstraat voor het publiek verkeer is openge steld. Te 1 uur reed de eerste tram van het stationsplein af en werd de dienst in beide richtingen geopend. ARROB1DI '<?SEMEMTS- RCCHTBANK Zitting van Donderdag 27 Juli 1899. Heeden stonden terecht W. en P. J. van der Aar te Hillegom, beschul digd van op 17 Juni, in ieder geval in den loop dier maand, te hebben ontvreemd een party te veld staande tulpen, toebehoorende aan de firma C. Veldhuyzen van Zanten te Lisse. In deze zaak werden gehoord 14 getuigen. Als toegevoegd verdediger trad op Mr. H. Pil. de Kanter. De beklaagden ontkenden halsstarrig maar tiet O. M. construeerde uit de tegenstrijdige verklaringen, door hen voor den rijksveldwachter te Hille gom afgelegd en oit die der getuigen, het bewys en requireerde wegeDS dief stal in vereeniging gepleogd tegen ieder 9 maanden gevangenisstraf. De verdediger achtte bet bewys ten eenenmale niet geleverd eu con cludeerde derhalve tot ontslag vau rechtsvervolging eo onmiddellijke in vrijheidstelling. Na in Raadkaan r te hebben ver gaderd, wees de Rechtbank dit laatste verzoek af. Na de pauze stond terecht Gerrit Zandvliet, eveneens te Hillegom, be schuldigd van heling van bovenge noemde bollen. De eisch in deze zaak is 3 maanden. Hierna stond terecht D. Kiori, beschuldigd van diefstal van een paar schoenen ten nadeole van zekeren L. van der Horst, die zich in be schonken toestand op 13 Juli in den Haarlemmerhout had te slapen ge legd. De getuigen hadden beklaagde wel om en naby v. d. Hors! gezien, doch van het wegnemen der schoenen konden zy niets verklaren. Getuide Wallach verklaarde de schoenen van Kion te hebben gekocht voor twaalf stuivers. Beklaagde beweerde aan deze zaak geheel onschuldig te zyn. Nadat hy in den Hout had gelooperi, was hy laogs de Dreef eu de Groote Hout straat naar huis gegaan. Op de Gr. Markt was hy een onbekeude tegeugekomen, die hem de schoenen te koop had aaogebodeu, doch daar hy deze niet noodig had, had hij dezen onbekenden aangeboden voor een stui ver de schoenen voor hem te gaan verkoopen by Wallach. Hoewel de bewyzen tegen hem waren, en beklaagde de gebeelezaak ook heel toevallig vond, bleef hy toch zijn onschuld volhouden. Het O. M. was evenwel een andere meening toecedaan en vorderde 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr. N. J. L. Brantjes pleitte vrijspraak als zijnde het wettig bewijs niet geleverd. Toen Woensdagmorgen circa 9 uren de timmerman J. A. Noé, woneude Eendrachtstraat 35 alhier, bezig was met het uitlichten van een houten luik aau den voorgevel van bet pak huis van de firma Dyseri.nck en Zonen aan het Spaarne alhier, braken door den onderdom de scharnieren, waar- door hem dat luik ontglipte en van Voor het examen L. O. Engelsch is geslaagd de heer S. C. Bosch Bruist van hier. Heemstede. Gisteravond had alhier een onge luk plaats, dat echter bijzonder ge lukkig is afgeloopen. De dienstbode van mevrouw Buns op bet buiten „Byou" aan den straatweg alhier had het ongeluk uit het raam der derde verdieping te vallen en kwam terecht op de verandah, die met glas is bedekt en waarvan de ruiten werden verbi ij zeld. In weerwil van de hoogte bekwam zij alleen eenige kleine verwondingen door de glasscherven. De onmiddellijk geroepen geneesheer, dr. M. Colen brander. kon geen verdere kwetsuren constateeren. IJimiiden. Door de duitsche st omtrawler „Georg" werd hedennacht hier binnen gesleept de alhier thuis behoorende stoomtrawler „Brederode". Dit laatste schip werd in de Noordzee ter hoogte van het haaksvunrschip aangetroffen met gebroken machine en verzocht assisten'ie welke door de „Georg" werd verleend. Haarlemmermeer. Een ernstige binnenbrand is uitge broken, bij den landbouwer C. Ëykeu aarr de Hoofdvaart te Haarlemmer meer, een gevolg van hooibroei. De spuit, beuevens tal van werklieden zijn bezig aan 't werken om zooveel moge lijk de woniDg te betrouden, waarin tiet hooi geborgen is eu den brand tot het hooi te beperken. TE tJEMtAlftlNeft. De president der Dominicaansche republiek vermoord. CAP HAÏTI, 27 Juli. (Reuter.) Het gerucht loopt hier dat president Heureaux gisteravond vermoord is. Figureau nam het gezag iu handen. Er heer.scht volkomen rust. Sweerts d. A. M. Knijpers—Hulse bosch d. 26. A. Bakhuis Rozeboom— Alfink d. C. Touw—Dirkse z. Overleden 26 Juli. W. C. Wale- veld 1 m. d. Rozenmaryusteeg. LAATSTE BERICHTEN. Bij de heden gehouden 3lste jaar- lyksche verloring vanwege de Haar- lemscbe Zomer-paardenmarkt, zyn de 28 voornaamste pryzen op do vol gende nummers gevallen 7926 1 landauer bespannen met twee paarden, tuig en zweep. 5634 2 victoria bespannen met een paard, tuig en zweep. 6297 3 dos a dos bespannen met een paard, tuig en zweep. 8159 4 Boerenwagen bespannen met een paard, tuig en zweep. 11541 5 Driewieldekar bespannen met een paard, tuig en zweep. 9191 6 Bruine ruin. 20673 7 Licht rood schimmel ruin. 20719 8 Rood schimmel ruin. 137 9 donkerbruine merrie. 13951 10 zwartbruine ruin. 11818 11 roodbruine ruiD. 15774 12 vosbles ruin. 18722 13 een bruine ruin. 18500 14 een vosruin. 11859 15 een roode schimmelmerrie. 2988 16 een zwarte ruin. 9243 17 een donkerbruine ruin. 11186 18 een lichtbruine merrie. 21796 19 een vbsmerrie. 42<'0 20 bruine merrie. 7500 21 zwarte merrie. 22890 22 bruine merrie. 4114 23 zwarte merrie. 18756 24 10456 25 vos merrie. 8550 26 zwarte merrie. 10758 27 bruine merrie. 7301 28 vosruin.' Volledige lijsten van de 250 prijzen zijn a 5 cents aan ons Bureau, Kleine Houtstraat 14, verkrijgbaar. m hg MiEH V Te Amsterdam moet, naar „De Tijd" meldt, een dievenbende bestaan, welke, schijnbaar met tact georgani seerd, in hoofdzaak als terrein barer werkzaamlbeden gekozen heeft het uit gestrekte rangeerterrein "van de Hall. en Ooster-Spoorwegmaatschappij .loewol zij zeer brutaal in hun handelingen, zijn, is het de politie nog niet mogen gelukken de delinquenten op heeter daad. te betrappen ofschoon zij daartoe haai- uiterste best doet. De dieven bepalen zich tot ijzerma teriaal, dat daar in enorme hoeveelhe den. aanwezig is, of, juister gezegd, aan wezig was, want als men rekening houdt iniet heb passief, dan moet men de dar ders onder de flinke sjouwers rang schikken. Om het den dieven gemakkelijk te maken, hebben zich, zooals ons wordt medegedeeld, eenige helers met hun op- koopers-affaire naar die buurt ver plaatst. Stoom vaart berichten. Hot stoomschip Soenda, van' Pa- dang naar Amsterdam, vertr. 25 Juli van Padang. Het stoomschip Salakvan Java naar Rotterdam, vertr. 25 Juli van Port Said. Hot stoomschip Oengaran van Ba tavia naar Rotterdam, pass. 26 Juli Ouessaot en wordt hedenavond te Rotterdam verwacht. Het stoomschip Javavan Batavia naar Amsterdam, arriveerde 25 Juli Suez. Het stoomschip Koningin Wilhel- minavan Batavia naar Amsterdam, vertr. 26 Juli van Batavia. H' t stoomschip Koning Willem I, van Amst. naar Batavia, vertr. 25 Juli van Suez. Het duhbelschroefstoomschip Rot terdam. van de Holland Amerika Lyn, van Newyork naar Rotterdam, arriv. 26 Juli te Rotterdam. Een vre9mde boef. Eenigen tijd geleden werd een Fransch ingenieur, d'e heer Chevalier, die met zijn. wouw in Turkije reisde, bij Cba- leidis door roovers opgelicht. Hij is thans Legen betaling van een losgeld van 15000 T. ponden, door da Porte ver strekt, wijgelaten. Bij d'e oplichting wilde een soldaat, die het echtpaar C. vergezelde, de weemdelingen verdedi gen, hij werd gedood. Mevr. Chevalier viel in zwijm en ia sedert, in verpleging. Thans heeft rooverhoofd'man Yorgaki, aan de wedirwe van den vermoorden soldaat 500 T. ponden gezonden en aan mevr. Ch. een cheque voor liet aankoo- pen van een kist champagne, om wat op te knappen! M.ARKTNIEUWS Haarlem, 27 Juli 1899. Aard. 470 HL. 411 H.L. f 2,- f 3 Srryb. 87 Md. 68 Md. f 1,70 f 1,90 Heereb. 123 Md. 123 Md. f 1,20 f 1.30 BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: 27 Juli. H. E. Spie renburg eu M. Sieval. Getrouwd; 27 Juli. J. C. Kruse man en O. M. Overbeek. J. F. Boeg- born en B. J. Jansen. J. Oversteeg en J. Muhreu. H. C. van Riel enA. van Bruggen. Bevallen 25 Juli. M. P. Maas BROHGESQ9JW. MATINEE op Vrjjdag 2S Juli van 2'/ï4'/ï uur, onder directie vao den Heer C. W. OKEL. 1. Ach Herejehemeschnee. Lincke. Marscl 2. Ouverture Le Barbier. Rossini. 3. Potp. a/d Operette II BoccacioSuppé. 4. Im BHithenkranz Strauss. Walzerpotpourri. 5. Oaverture Romantique. Kêler Bëla. 6. Laura- Walzer. .Millocker. 7. Das erste Herzklopfen. Eilenberg. Salonstück. 8 Le Postillon deLonju- meau. Potpourri .Clarens. op Vrydag 28 Juli van 'sav. 8—10 uur, door het Haarl. Muziekkorps, Directeurluitenant-kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. MarschSoussa. 2. CoDcert-Ouverture Massenet. 3.Entre nous. Valse. Waldteufel. 4. Fantasie Zauberflöte Mozart. 5. Ouverture Obéron. Weber. 6. Ungarische Fantasie. Liszt. 7. Loin du BalBillet. 8. Fantasie Cavalleria RusticanaMascagni. 361e STAATSLOTERIJ 27 Juli 1899. le klasse 4e lyst. No. 9067 f 100. No. 19922 f200. Pryzen van f20. 45 3996 6726 89891338816077 18605 820 4042 6771 9309134101618419108 1342 4133 6828 9375 13674 16635 19274 1474 4415 7225 9925137041675619370 1616 4880 744410047142851693319661 1665 4977 751510915144441698119666 1914 5420 771011207145291722819706 1926 5432 791611527145731733319740 2280 5462 8125 115531483317688 19812 2294 5602 8144 11559150311777319888 2512 5768 832311611 15257 17966 20130 3069 6037 8496 119701539418004 20369 3456 6262 8756123581565018080 20425 3805 6412 8780124691591718437 20832 alsmede zwarte, witte en gekleurde Henneberg-Zijde van 45 ct. tot f 14,65 p. Met. elfen, gestreept, geruit, gewerkt, damast enz. (ca. 240 versch. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins enz.). Damastzijde Zijden Bastkleederen, p. robe Foulard-Zyde bedrukt 75 ct.—14,65 f8,65—42,75 65 ct.— 3,35 Balzijde Grenadine-Zyde Bengaline-Zijde 45 ct—14,65 65 9,35 ",45 do fl,20— tot f 14,65 p. Meter en Bvocaat-Zij de uit mijn eigen Fabrieken u - w-r 6.< per meter. Zy den Annüres, Monopols, Cristalliques, Moire antique, Duchesse Princesse, Moscovite, Mar- cellines, Zijden stof voor gestikte Dekens en Vlaggen enz. enz., franco en vrij van invoerrechten is huis. Stalen en Catalogus ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3