PREDIKBEURT!! 26e Muziekuitvoering In den Hout I T)e Indianen zip zeer gehecht aan de voorvaderlijke gewoonten en gebrui ken, en in 't algemeen aan alles, wat hun vaderen hun hebben nagelaten. Daar eenige verandering in te brengen, zou voor heiligschennis worden aange zien. Als er een soort vergadering ge- noudeni wordt en allen in een kring neergehurkt zitten ter bespreking van liet een of .andere onderwerp, heeft ie dereen het recht /zijn meening in 't midden te brengen, en elke woordvoer der wordt, met evenveel geduldi aanger Jioord. Nooit valt iemand hem in de rede. ook al zijn de toehoorders heb ge heel niet met 'hem eens, of al vertelt hij, de diwaaste dingen. Raakt hij den draad van zijn verhaal kwijt, dan lacht niemand en geen beweging wordt ge maakt De vrouw wordt in 't algemeen als een zwakker en lagerstaandi wezen be schouwd dan de man, en allerlei zware arbeid wordt haar opgedragen, wat evenwel niet verhinderd., dat de man, zelfs al is hij opperhoofd, in belangrijke kwesties met zijn. vrouw te rade gaat. Vooral de vrouw 13 het, die zic-b m'et kracht kant tegen elke wijziging in de voer vaderlijke zeden eai dus tegen den voortgang der beschaving, die haar lot toch aanmerkelijk verzachten zou. aC o K a «1 if ff*» Over een groeten brand op de ter reinen der „Java Petroleum-maatschap- pij" schreef men uit Kendal aan de „Locomotief'' Maandagmiddag, ongeveer half 6, ont stond door het. aanrijden van een kar, een lek in de op den openbaren weg geplaatste petroleum-leiding van Klan- toeng ,naa.r Semarang, vlak vóór en op het emplacement der suikerfabriek Kar üwoengoe. In minder dian geen tijd wais de ge heel e -evolking der omliggende kamr pongs bezig, zich petroleum te' verschaf fen 1 dj al wat vulibaar was: gendies, blikken, flessohen* enz. enz. Doch ge stolen goed gedijt niet; tegen 6 uur ontstond in twee kampongs brand, waar door in de een 4, in de andere 8 hui zen een prooi, den.' vlammen werden. Maar het lek kon niet gestopt worden, zoodat de ruwe olie 111 de rivier afvloei de, deze met een dikke laag bedekkende- Door een of ander toeval, dat wel altijd onbekend zal blijven, geraakte de rivier in brand en in geen tijd wa;s een heele rij huizen, aan den oever ge legen, mede .een prooi d'er vlammen ge worden. De vlammen stegen hoog op, doch dit was niet het grootste gevaar; de vlammen liepen tegen den stroom in door de rivier naai' boven, bereikten in enkele seconden de plek, waar de pijp lek was, en vonden toen voedsel in de twee stralen ruwe olie, die daar uit kwamen een gevoed door. de lei ding van Ivlantoeng naar Kaliwoengoe, cle andere door die van Semarang naar Kaliwoengoe. Op dit oogenblilc versohe nen de assistent-resident van Kendal, de reeent enz. enz. Daar- de groote vuurpoel zich vlak voor de fabriek, bevond en deze opge stopt wae met droge aanpas en .rietbla deren, liep zij groot gevaar, mede door de vlammen aangetast te wordendoch door vereende krachten va.n Europeesch personeel en inlanders werd het gevaar afgewend en tegen ,111; uur kon de far briek als gered beschouwd, worden. Te gen 1 uur slaagde men er in, boven de fabriek die pijp open te hakken en te stoppen, zcodat de aanvoer van petro leum ophield .en de brand met zand kon gebluscht worden. 't Is te- hopen, dat cle „Java Petro- leum-Mij.''. die de pijpleiding op on verantwoordelijke wijze langs den open- oare n weg gelegd heeft, geheel .en al bloot door kampongs en over erven slingerend, zal gedwongen worden, ver betering* in dien toestand te brengen, waardoor op het oogenblik gevaar ont staat voor ieder, die in de buurt der leiding woont, zegt het. blad. v ft nieuws Bij K. B. is aan liet bestuur van de vereenjgnitr van St. Elisabeth alhier vergunning verleend t.ot. liet houden van oene verlotidg van ge schonken voorwerpen waarvan de opbrengst zal strekken tot ondersteu ning van arme zmken Het getal loten is bepaald op 3500 f 0.50 per lot. Daniël Pigge, wonende aan den Heerensingel alhier deed gisteren by de politie aangifte dat twee zijner kinderen 7 en 8 jaren oud, na een uitstapje uaar Zand voort,zonder schoe nen en kousen vandaar waren terug gekeerd. Zjj vertelden, dat die te Zandvoort door onbekende jongens waren weggenomen, terwijl zij onbe heerd aan het strand lagen. De kin deren hadden den marsch van Zand voort naar hier blootsvoets afgelegd. Gisteren werd door een burger aan de politie medegedeeld dat iu een sloot nabij de begraafplaats alhier aan den Schoterweg, een rol koperdraad lag. Bij onderzoek bleek het een kabel te zyn toebehoorende aan de tirrna Siemens en Halske, en die in de opslagplaats dier firma aan de Park laan alhier was opgeborgen. Daaruit is de rol ver moedelijk ontvreemd. Door den agent rechercheur Fenzer is alhier opgespoord Jan Tuynman, 34 jaren oud, grondwerker, wo.ende te Beverwijk, wiens aanhouding door de justitie was verzocht in verband met een te Alkmaar gepleegden lood diefstal, en tevens tot het ondergaan van een vonnis terzake van openbare dronkenschap, waartoe hy door het Kantongerecht alhier is veroordeeld. Donderdag 3 Augustus a. s. ver gadert de volkskiesvereeniging om te beslissen in welk 'district de heer Schram zitting zal nemen. Tevens zal dan v-ior het. overblijvende district een andere candidaat worden gesteld. Naar men verneemt is de eerste prijs in de paarden loterij gevallen op het nommer van den Leer J. O ver akker Nassaulaan alhier. Vel8en. De gemeenteraad van Velsen richt een adres tot de regeering, waarin wordt aangedrongen op onmiddellijke indien8tstelling van twee stoompooten over het Kanaal en op den bouw daarbij van flinke steigers aan de noord- en zuidzijde vau het Kanaal. Zandvoort. Dinsdag a. s. 1 Augustus hoopt Dirkje Koning deu dag te herdenken, dat zjj 50 jaren aan de badinrichting van liet Groote Badhuis werkzaam is geweest. Die dag zal voor haar Diet onopgemerkt voorbijgaan. Bene feest viering wordt reeds voorbereid. Verzameling J. C. Boers. De Staats Ct behelst de mededoe- ling, dat met hulp der Vereeniging voor Noord Nederlands Muziekge schiedenis door vrijwillige by dragen de som verkregen is noodig om, met eene Rijks bijdrage, de verzameling oude muziekinstrument en, nagelaten door den heer J. C. Boers, aan te koopen. De hoofddirecteur van 's Rijks Museum heeft, uit naam van hen, die in den aankoop hebben bijgedragen, de bedoelde verzameling voor de helft, aan het. Rijk ter plaatsing in het Nederlandse!) Museum ten geschenke aaogebfden. De verzame'ing bestaat uit. circa 13 nummers, waarvan een 28-tal van niet-Europeesch maaksel, te weten 9 strijkinstrumenten, 8 tokkel-instru menten, 1 klavierinstrumenivoorts een aantal blaasinstrumenten. Het geheel, zegt de St. Ct. vormt eeuo belaugrfike aanwinst voor het Nederlandsch Museum. De kleine ver zameling oude muziekiustrumeuten thans daar aanwezig, wordt door de collectie Boers zeer uitgebreid, zoodat eeu &choon geheel verkregen wordt. De omstandiMén, dat er nu enkele stukkeu in worden aangetroffen van l'ooge zeldzaamheid, die andere wel bekeude Musea mei bezitten, zal er toe bijdragen om de aandacht vau het buitenland op deze collect te te vestigen. Voor Nederland heeft do verzame ling nog eene andere waarde, namelijk die van te zijn eene blijvende hertn- ueriug aan den Nederlaud.-chen toon kunstenaar Johannes Conradus Biers, die zijn leven wijdde aan de stndie der oud-NederlamLche muziek en een der groudvesters is vau de weten schappelijke beoefening onzer muziek geschiedenis. De dank der regeering is aan de schenkers betuigd. Kamers van Arbeid. Onderstaan. adres is verzonden Aan Hare Majesteit de Ko ningin der Nederlanden. Mevrouw „De ondergeteekenden, Bestuurder-es sen der Vrije Vrouwenvereeniging en in deze opkomende voor genoemde ver eeniging 'volgens besluit der Huishoude lijke Vergadering van 17 Juli 1.1., bren gen met vorsehuldigden eerbied het vol gende onder Uwe aandacht Dat op 10 Mei 1.1. is gekozen tot lid van de Kanner van Arbeid voor de con fectiebedrijven, af deeling werklieden, Roosje Vos, linnennaaister, wonende Groeneburgwal 63 te Amsterdam. Dat die verkiezing, waardoor binnen de Ka*- mei's van Arbeid zou treden de eenig- ste vrouwelijke vertegenwoordigster dei- arbeidsters, is te niet gedaan bij besluit van B. en W. te Amsterdam en dat wel naar aanleiding van, art. 8 va.n de wet op de K. v. A. Dat genoemde R. V.. niet als juist erkennende de motiveering van B. en W., tegen dit Besluit protest heeft aan gerekend bij Ged. Staten, welke bij missive van 2S Juni jl. hebben, gesano tionneerd de uitspraak vail B. en W. en dat wel, wijl reolamante niet heeft aangetoond, dat zij gedurende het laatst verloopen kalenderjaar, hetzij; geduren de 3 van de laatst tien verloopen kaj- lenderjaren, die aan haar verkiezing vooraf gingen, werkzaam is geweest bij een patroon, uitoefenende een bedrijf, in de K. v. A. voor de confectiebedrij ven te Amsterdam vertegenwoordigd Dat door deze afwijzing, berustende op eon niet juist de lette-* volgende in terpretatie van meergenoemd art. 8, wordt buitengesloten een groote, zoo niet de grootste schare van arbeiders en arbeidsters in de confectie-bedrij- ven; Dat toch,, voor wat aangaat de klee deren van het grootste deel der burge rij!, ida vervaardiging geschiedt door personen, arbeidende in omstandigheden als waaronder tot voor korten tijd ger leden werkte R. V., dat wil zeggenda stoffen van anderen worden verwerkt tegen «en vooraf 'bepaald stukloon, zon der toezicht en zonder hulp van derden dloor den arbeider of arbeidster, die daardoor in direct contact komt met da(n) besteller(ster), welke alsdan op treedt als patroon, doch geenszins de transactie aangaat onder zoodanige be palingen, dat de arbeider of arbeidster daardoor komt in betere of vrijere ver houdingen dan die arbeiders of arbeid sters, thuis werkende voor winkelier of m a.gazi j nbouder Dat voorts ook nog door eendusda nige uitlegging der wet buiten de K. v. A zullen staan de vele dagnaaistars, welker werkkring tóch eveneens ligt binnen, de confectie-bedrijven, edoch welke alsdan ook niet zouden voldoen aan voornoemd art. 8 volgens de uit legging daaraan gegeven door B. en W. van Amsterdam Dat uit d'eze quaestie gebleken is, dat de Wet op de K. v. A., ten minste voor wa.t aangaat de confectie-bedrijven, niet voldoet aan het doel der K. v. A. en. dat, zich houdende aan de interpretatie van B. en W. van Amsterdam, zij slechts ten goede zal komen aan een klein deel der werkers en werksters in die bedrijven. Redenen waarom ondergeteekenden, U Mevrouw, verzoeken goedgunstig te beschikken op liet u geworden adres van R. V., waardoor alsdan de K. v. A. voor de confectie-bedrijven in zich zal kunnen opnemen alle in die bedrijven werkenden." (w. g.) W. DRUCKER, Pres. Th. P. B. SCHOOK—HAVER, Seert. XXVste Nederlandsch Taal en Letterkundig Congres. De Koninklijke Vlaamsche Academie hec.- op hare beurt een afgevaardigde benoemd en Ln die hoedanigheid den heer Fr. de Potter, bestendigen Secre taris, belast haar te vertegenwoordigen. Voor de feesten, die tijdens het Con gres zullen gegeven worden, kunnen we hier nog bijvoegen, dat den Zondag op den Kouter door het zoo gevierde mu ziek van het le linieregiment een aller- puikst programma, zal uitgevoerd .wor- den. -t tweede gedeelte zal uitslui tend bestaan uit stukken van Benoit o.a. Charlotte Corday, De Strijdkreet der Vlamingen. De knappe bestuurder, de heer Walpot, wien we hier openlijk hulde brengen voor zij.11 onvermoeibaar streven om aan de Vlaamsche kunst eene eervolle .plaats in te ruimen in dc- eoncertcndie hij leidt, zal de meeste zorg wijden aan de uitvoering van dit programma. Naar wij vernemen zijn de werkzaam heden Van het Congres bijna, geheel en al bepaald. Een dertigtal sprekers zijn opgeschreven. Het bestuur verzoekt ons diegenen, die wen9chen het woord te voeren, aan te sporen vóór 1 Augustus hun onderwerp bekencl te make.11. Na 1 Augustus wordt Het programma, aan de leden verzonden. Ruim vier honderd leden hebben zich reeds aangemeld. ,Het is onmogelijk alle namen af te kondigen. De volledige lijst zal later medegedeeld worden. Intus- schen treffen we o. a. nog bij de nieu we toetreders de volgende aan Prof. Swarts. Dr. E. Bürvenich, Fr. Bly, ,Jhr. Mr. C. P. J. Bosch van Drar kenstei 11.. Julius De Gayter, E. van Ha- vomia-.te. J d,e Swarte, Dr. De Keghel, Dr. T. de Ryck. G. cle Mey, Prayon va.11 Zuylen, E. T'Sjoen, F. die Sma.ele, P. ,T. Gcossens, Prof. Dr. Fr. Heynian, Mevr. M.. Ypes.Speel, Mej. G. Wij- gers. G. Kepper, J. Janmaert. J. Ives- ler, O. Kops, H. Mulder, J. Persyn, J. E. Robbers, J, va.n Lantsehobit, K. va.n der CruyssenA. van Asscihe, F. van den Berghe. Ontduiking van overgangs rechten. Bij onderhandischen verkoop1 van on roerend goed wordt dikwijls slechts een gedeelte der werkelijke koopsom in de koopaeto vermeld, ten ein le op die wijze een deel der verschuldigde over gangsrechten te ontduiken, Dikwijls ge lukt die toeleg ook, maar lang niet al tijd en .vooral niet, wanneer de brutali teit te ver wordt gedreven. Een spre kend bewijs hiervan is, zegt de „Do>rd- rechtsche Crt.", in de laatste dagen te dezer stede voorgekomen. Uit de akte van overdracht van grond, door het be stuur der Gereformeerde kerk A alhier gekocht voor den bouw van een nieuw bedehuis op het terrein der voormalige „Villa Maria," bleek nl., dal daar als koopprijs slechts de helft der werkelijke koopsom Vermeld eni daarover dus slechts het verschuldigde recht betaald was. Een door den fiscus ingesteld nader onderzoek toonde aan, dat nog een elf tal andere k cop era van bouwgrond op datzelfde terrein soortgelijke ontdui king hadden gepleegd- Een deskundige schatting van de waarde van den over gedragen grond werd gelast met het opvolg, dat de keepers nevens het ont doken recht van 2 procent over circa de helft der koopsom, nog een gelijk bedrag als boete hebben moeten beha len wat door allen, ook gedaan is ter voorkoming van gerechtelijke vervol ging. Voor 4 cent tabak alsjeblieft. Maandagnacht om half drie werd een eerzaam tabaksverkooper in een platte landsgemeente met groot misbaar op gescheld. In allerijl, meenende, dat er op zijn minst brand was, vloog hij naar beneden, maar toen hij. de deur open de, klonk het geruststellend.: „Mag ik voor 1 .centen tabak." 't Was een boertje, dat met een voer hooi op weg was en het doip passeerde. De winkelier, die nu toch eenmaal op was, gaf al pruttelend het gevraagde, doen bij het scheiden van de markt, bemerkt ons boertje, dat hij geen geld had. „Ik zal oe de centen wel aanbren gen," beloofde hij en. 'werkelijk, hij hield zijn belofte. Dinsdagnacht, weer tegen, half drie. belde hij den winkelier weer op, die hem nu maar uit het i*aam verzocht, de centen, in de brievenbus te doen. (Historisch). De Rechtbank te 's-Gravenbage heeft heden Mr. P. j. Troelstra (be schuldigd van beleediging van den officier van justitie te Leeuwarden) van rechtsvervolging ontslagen, als hebbende hfi gehandeld in bet alge meen belaDg. Een slimme barbier. „Men moet geen twee dingen tege lijk doen", zegt 't spreekwoord en menigeen zal moeten erkennen dat veel waars daarin schuilt. Een bar bier echter uit de Jordaan dacht er anders overhy was nl. behalve scheerder agent van eene levens verzekeringsmaatschappij. In plaats van de menschen die zich by hem kwamen laten scheren den tyd te verkorten met over 't mooie weer te praten, wfidde bij steeds uit over de voortreffelijkheden van zyn levensverzekering. Wanneer er een niepwe klant kwam, ging het goed, doch met iemand die er reeds eenige keeren geweest was werd het ten laatste moeilijk om voor hemnieuwe en frissche voortreffelijkheden op te diepen. Was 't wonder, dat dan onz^ barbier züd hersenen pijnigde en was 't wonder dat hy hierdoor zyn scheermes vergat en maar al te dikwijls het wilde gaan hegraven in de een of andere wang. Dat zal niemand verwonderen, doch nog minder verwondering zal'tbaren wanneer wy verklaren, dat de klanten hierdoor langzamerhand minder en minder talrijk werdeu. En nu kreeg onze barbier een idee zoo lumineus dat alle luminouse ideeën, die vroegere barbiers, scheerders en coiffeurs moch ten gehad hebben, daardoor in de schaduw_ werdeu gesteld. Met een zijner klanten trok by naar de Maatschappij en deze klant, ver klaarde te htoleri zoo en zoo, wonende Halfweg in den Haarieuiuiermeerpol- der en zich te willen verzekeren voor f200. Hy werd gekeurd, en daar by zonder lichaamsgebreken was, werd de verzekering aangegaan. Wat was echter 'tgeval? De klant woonde evenmin te Halfweg als de barbier. De man van Halfweg bestond echter wel, doch was lydende aan chronische nierziekte, waaraan hij binnen koit, dit wist de barbi r, zou sterven. En inderdaad binnen een maand stierf de man van Halfweg. Nu verstond onze vriend zich met een tweeden klant, en deze, gewapend met de overlydensacte, toog naar de Maatschappij en streek in gemoede de 200 gulden op. Door een klein verzuim in deze acte, kreeg de Maatschappij achterdocht, liet de zaak onderzoeken en nu kwa men de streken van onzen barbier uit. Deze had echter reeds ziju scheer winkel gesloten en zich met, zyn beide klanten uit de voeten gemaakt. Trans zyn zjj in Londen. Uit Niyni Novgorod seint meu. dat op de Wolga de stoom booten „Kor- miiee" en „Diraitri" met elkaar in botsing zyn gekomen. Van de 258 passagiers van laatstgenoemd schip konden er slechts 105 gered worden. Een van de vreemdste combinaties die in den laatsten tijd zijn opgoricht, is de Amerikaansche haarverf trust en eerst werd de aankondiging dat de fabrikauten van dat nuttig artikel zich wilden combineeren, als een grap beschouwd, vooral toen het bekend werd, dat een kaalhoofdig bankierde hoofdaanlegger van Let plan was. Het is echter gebleken geen grap doch een ernstige onderneming te zijn., die haar aanl-iding vindt in de goede tyden die den verkoop van haarverf doen afnemen. Dit. schijnt bij den eersten oogop slag vreemd, daar haarverf duur is, e:i men dus zou meenen dat goede ryden het gebruik er van, als een luxe zouden doen toenemen. L)e quaes tie is, dat in voorspoedige tijden iemand, die zijn betrekking verliest,, spoedig weer een andere krijgt, daar er niet *-eel aspiranten zijn, in slechte lyden zijn er duizenden menschen. buiten betrekking en l ebben de pa troons voor elke betrekking de keuze uit velenoudere menschen komeu dan niet in aanmerking, zoodat, in zulke tyden iedereen zijn zilveren lokken in bruine, blonde of zwarte tracht, te herscheppen. Van daar het toenemen van den handel in haarverf als alle andere zakeu slecht gaan. Daar het nu goed gaat, en dus de fabrikanten van haarverf het niet te voordeelig hebben, nebben zfi beslo ten, zich te corobineeren en al lus deu prys te verhoogen, zonder elkander en zich zelf te beoadeelen. By een automobielenwedstrijd in België, van Namen naar Hastiére, is den Brusselschen sport-journalist Cra ninckx een ernstig ongeluk overkomen. De regelingscommissie was zoo on- re-standig geweest, de overheid van de door te racen dorpen niet te waar schuwen. In Waulsort was dan ook geen enkele maatregel genomen om de menschen van den weg te houden. De heer Craninckx zag daar plotseling anderhalven meter voor hem uit een vierjarig kind aankomen, dat hy zeker zou verbrijzelen. Toen had liy den moed met alle kracht dadelfik te stoppenhet kind, dat op den grond gevallen was, werd daardoor gered, 't kreeg een onbeduidende wond. Maar de automobilist zelf kwam er treurig af. Door den schok ging zfine machine over den kop, en by kreeg een sche delbreuk. Hy is getrepaneerd. De doctoren hopen den heer Craninckx in het leven te houden. Het gemeentebestuur ran "Waulsort heeft een klacht ingediend tegen de nalatige regelingscommissie. TELEGRAMMEN, Spaansche financiën. MADRID, 27 Juli. (Beuter,) De Kamer keurde definitief het ontwerp tot reorganisatie der binDenlandscbe schuld goed, zelfs artikel 7, waarin de Spaansche Bank wordt gemachtigd tot het in omloop brengen van biljetten tot een gezamenlyk bedrag van twee milliard pesetas. Daarentegen is de rente van schat- kistleeningen vastgesteld op 2VipCt. LAATSTE BERICHTEN. De heer L. Modoo verzoekt ons te melden, dat het niet juist is, dat by meesterknecht is op de fabriek van den heer Maas. Onze berichtgever heeft zich dus blykbaar in deze vergist. Kermis. Gedurende de kermis zal in de so cieteit „Vereeniging" alhier optreden eeu gezelschap onder directie van den heer F. Pichler te Rotterdam. Het voorloopig opgemaakte programma maakte een goeden indrak. Behalve tal van keurige nummers, noemen wfi nog eenige der hoofdnummers, als Henry de Vry's levende reuzenbeel den naar beroemde meestersRosie cn Coba met hare voortreffeiyk ge dresseerde diereu w. 0. do bekroonde voetbaispeloDde hond „Fox" dat. is bepaald ïets voor sportliefhebbers enz. euz. Verder treedt nog op de gevierde Hollandsche coupletzanger Chretienui en meerdere specialiteiten van den len rang. Ongetwfifeld belo ven de voorstellingen in de sociëteit „Vereeniging" aantrekkelijk te worden en zal een ieder gaarne met dit hier ter stede nieuwe gezelschap kennis maken, te meer als men weet dat, de voorstellingen ouder leiding van den heer Pichler, dageiyks in Seinpost te öcheveningeu worden gegeven, ten zeerste in de smaak vallen. Voor de niet leden zal weder even als up vorige jaren op Woensdag, Donderdag en Vrfidag gelegenheid worden gegeven de voorstoliiDgen te gen lage prfizen by te wonen. De electriscRe tram. Gisterenmiddag omstreeks 3'/2 uur had by den Haarlemmerbout een de raillement plaats; twee trams reden in 'tzand, 'twelk een vert raging van 40 minuten veroorzaakte Uit den aard der zaak zullen dergelfike onbetee- kende déraillementen nog wel eens meer plaats hebben, doch daar zfi niet belangrfik genoeg zyn, zul en wy er verder geen melding meer van maken. Kamers van Arbeid. Hedenmiddag had ten s'adhuize de verkiezing plaats van een lid patroon der Kamer van Arbeid voor de voe- dings- en genotmiddelen Opgekomen wa en 12 van de 83 kiezers Gekozen werd de heer G. H. L. Verwefi met 10 stemmen verder ver kregen de heeren J. B. Koelewyn en H. J. Daudeij Hzn. ieder 1 stem. BURGERLIJKE STAND Bevallen27 Juli. J. Verdel— Schuyt d. J. v. d. Pol—Peek z. J. C. v. d. Heuvel v. Beem z. M. v. d. Voogt—Rafe z. 28. J. J. Koelemeyer Byry d. Overleden: 27 Juli. S. M. van Hoften I m. d. Rollandstraat. RRQKGEBOUW. MATINÉE op Zaterdag 29 Juli van 2!/i—4'/2 uur, onóer directie Yai den Heer C. W. OKEL. 1. Handicap marsch Rosey. 2. Ouvert. Don Juan .Mozart. 3. a. Die WacMparade kommt, SaloDStiick Eilenberg. b. Hollandia-Bron Okel. Marsch. 4. Heiter uod so weiter. Schreiner. Walzerpotpoarri. 5. Ouv Banditenstreicbe. Suppé. 6. Dolores. Walzer. Waldteufel. T.Arabische Serenade .Eilenberg. 8. Marsch-potpourri Brandt. Commissariaat van Politie te Haarlem. Inlichtingen omtrent de voorwerpen zijn dagelijks, behalve Zon- en feestdagen, van 11 tot 1 uur voor de eigenaars te bekom.en. Gevonden voorwerpen. Van 21 Juli tot en met 27 Juli '99. Eenige portemounaies met geld. Een gekleurd kinderjakje. Een wagen. Een Fransch schoolboek. Een geldstuk. Een paar handschoenen. Een puck hondje. Een wit garen handschoen. Een muntbiljet. Een houden belasting- penniDg. Een pak wasebgoed. Een R. C. kerkboek. Een pakje flanellen- goed. Een rfituigkusseu. Een zilveren pfipenuithaalder. Een schroef van een naaimachine. Twee paar wollen sok ken. Een gouden dames remontoir horloge. Een linnen wag-nzril. Een snoeimes. Een koperen rytuigdop. Een brain hondje. Een lorgnet. Een vrou wenzak met kerkboek enz. Een blauw gestreept kussensloop. Een zilveren dames celinderhorloge met dito ket ting. Eenige sleutels. Een witte hond met penning gemeente Amsterdam. Een witte poes. Een kruiwagen. Een kinderpistool. Een gondeo medaillon. Stoom vaart berichten. Het stoomschip Java, van Batavia naar Amsterdam, vertr. 26 Juli van Port Said. Het stoomschip Koningin Regentes van Batavia naar Amst., pass. 26 Jali Kaap St. Vincent. Het stoomschip Sumatra, van Am sterdam naar Java, arriv. 27 Juli te Batavia. Het stoomschip Spaarndam, van de Holland Amerika Lfin, van Rotterdam naar Newyork, vertrok 27 Juli des avonds 6 u. van Boulogne. Het stoomschip Fr ins Alexander van Java naar Amst., vertr. 27 Juli van Peri in. Het stoomschip Oengaranvan Java naar Rotterdam, arriveerde 27 Juli te Rotterdam. Het stoomschip Soembing, van Rot terdam naar Batavia, arriv. 25 Juli te Batavia. Het stoomschip Smeroe, van Rot terdam naar Batavia, vertr. 27 Juli van Marseille. IFamsfisetoericbten, Getrouwd: 25 Juli. ,T. Kylstra en J. H. Helder, Dokkum. V6. B. M. Goslings en E. R. F. Wessels, Tete- ringen. H. Jongkind en A. Huffuagel, Amst. 27. H. J. Rutters en M. C. Audretsch, Amst. J. Pool en C. Metz, Amst. G. E. M. Picanl en A. J. C. Zillessen, Arnhem. A. Wegener Siees- wfik en J. van der Goot, Balk. T. Laneée en J. M. Nobels, Amst. C. Haalebos, wedr. van H. C. Scbuur- meus Stekhoven, en W. G. E. Cohen van Baren, wed. van P. Alewfio, Am sterdam. J. H. Stroefeer en M. H. C. Da;»m. Amst. T. H. Merkelbach en C. de Joode, Amst. Bevallen: 25 Juli. Tfil—Jnchter d. Zwolle. P. Jaarsma—Ouwenbroek z. Sneek. 26. Mevr. Jhr. Smissaert. z. Heeze (N. Br.) Dikkenberc—Van Pienbroek d. Zuidzaude. Van der Gaaf—Everard d. Amst. 27. E. vau Dyk—Wierda z. Breda. Overledeu 25 Juli. J. Bruins jm. Arnhem. J. D. Siem 64 j. Amst. 26. N. Zwart jd. Amst. J. A. Kerlmg 79 j. den Haag. op Zondag 30 Juli van's nam. 2' j—4 uur, door het Haarl. Muziekkorps, Directeur: luitenant-kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Marche militaire Kriens. 2. Ouverture. Auber. 3. Noorsche Fant.-st. Lalo. 4. Fest-Polonaise EAthner. 5. Ouvert. Raymoud Thomas. 6. Concert Valse Tschaikowsky. 7. Fantasie op Ital. Volksmelodieën Perdrolti. op ZONDAG 30 Juli 1899. TE HAARLEM. Groote Kerk. Voorm. 7 ure, Gerth van. Wijk Jr. prod, te Bennebroek. Voorm. 10 ure, Moeton. Nam. 2 ure, Veen. Doopsbediening. 's Av. 6 ure. Knottenbelt. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure. Barbas. Janskerk. Voorm. 10 ure, Van Lennep. Bakeoesserkerk. (Voor de kinderen). Voorm. 10 ure, Veen. Eglise Wallonne. Pas de Service. Gereformeerde Kerken Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 ure, Mulder. 's Avonds 5 ure, Mulder, van Sehoonerwoerd. Ridderstraat. Voorm. 10 ure, Sleeswijk Visser, van Rfisoord. 's Avonds 6 ure, dezelfde. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Wempe. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, de Vries. Remonstrantsclie Kerk. Voorm. 10 ure, Lamping. Herv. pred. te Naaldwfik. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, Bdhler, pred. te Groningen. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en des nam. 5'/s ure, Schotel. Hersteld Apostolische Zending (Internationaal). Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur, Godsdienstoefeningen. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Gerth van Wijk Sr. pred. te 's Gravenhage. Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuijlman. Houtrijk en Polanon. Voorm. 10 ure. Heeringa. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Wesseldijk. '8 Avonds 6 ure, Wesseldijk. Godsdienstoefening vanwege den Ned. Protestantenbond. Voorm. 10l/i uur, in hotel Nommer Een, prof. R. Oortvan Leiden. Apost. Zendingsgemeerite. Voorm. 10 ure. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Hulsman. Collecte voor het Diaconiehuis. Nam. 3 uur, Hulsman. Doopsbediening.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3