Natuurlijk hebben zij wel menigmaal yatienten gehad, die djbr een hond tol of niet dol gebeten waren, maar tan werdi de gewone uit brandingsm ec hode toegepast. En, als al die gevallen ens werden samengesteld, wie weet of inze Doctoren dan niet evenveel men- ichenlevens „behouden" hebben, als Pasteur's Instituut. J. WESTENDORP. De Electrische Tram. Hoewel het weder zich Zaterdag avond sopber en ongunstig liet aan zien, was bet Zondag buiteu verwach- ;ing prachtig. Uit een glanzend hel deren hemel scheen de zon schitterend en deed menigeen reeds vroegbeslni- ;en naar Zand voort te gaan, om zich aan het heerlijke zeestrand met zijn koelen wind eenigszins te verkwikken. De electrische trauis zaten dan ook s morgens reeds vol, ja, meer dan vol. Onophoudelijk liepen trams heen en weder. Dnizondeu stedelingen werden Daar de badplaats gevoerd. Het was dan ook ontzaggelijk veel drukker dan den vorigen Zondag. Maar des avonds, bij het naar huis gaan, nu zouden wij eens kunneD zieu hoe de nieuwe maatregel van controle werkte. En wij hebben het gezien en ons ant woord isin één woord allertreu rigst. Aao hetgeen reeds hierover in ons nummer van 25 Juli is gezegd, behoeven wij niet veel meer toe te voegen. Na een kwartier voor het hek, waar maar één persoon tegelijk door kan, te hebben gestaan, van achteren, van rechts en van links opgedrongen, zoodat men allengs weder oven warm wordt, als vóór men naar het strand ine, wordt de afsluiting geopend en tornt er beweging in den chaos. Een ieder dringt nu naar den in gang, men wordt van rechts naar inks, van links naar-xechts gewor pen, om na nog eene flinke duw in den rug te hebben gekregen einde lijk bet afgerasterde terrein bin nen te schieten zou men zoo den ken. Neen, zoover is bet nog Diet, om dan met volle vaart tegen een beambte van de tram aan te bonzen, die met zyn rug, de voeten tegen en de handen stijf aaQ de beide kanten van bet hek vastgeklemd, de steeds opdringende menschenmassa trachtte weren, en aan ieder, die daartoe kans ziet, gelegenheid geeft door de ope ning tusschen zijne voeten eu handen door te kruipen. Wie dit gelukt is dan eindelijk op het afgerasterde ter rein, maar men moet Diet vragen ten koste van watde een is zijn hoed kwijt of vindt hem in een onbeschrijfe- lijken deukhoed veranderdeen ander wordt ziju das gescheurd, een derde zijn nieuwe boord verkreukeld, maar het ergste er aan toe ziju de dames. Deze kunnen met hare hooge hoecleu met prachtige vogels en vogelveeren erop niet door de eerstgenoemde ope ning komeD, zouder afstand te doen van een van die diertjes, of tot, de ontdekking te komen, dat haar hoedjes leelijk in 't, nauw hebben gezeten. Men behoeft dan ook gerust zijn Zondagsche kleederen niet aan te trekken om aan de bestorming van dit „schapenhok" deel te nemen. En is men dan eindelijk binnen het hek, dan mag men nog een twintigtal mi nuten als baringen in een ton opge pakt blijven staan om vervolgens toe gang tot de rijtuigen te krijgen. Een dergelijke toestand is dan ook akelig en kan niet genoeg worden afgekeurd. Eene beschadiging en be storming der wagens wordt door dezen maatregel voorbomen, doch daarente gen ontvangen de reizigers duwen en stooteu en veel schade aan hunne kleederen en daar mag de directie der maatschappij ook wel eens reke ning mede houden. Van de reizigers moet zij het hebben. Dat voor kinderen met twee bege leiders een tweede ingang was ge maakt, was zeer doeltreffend, anders waren er zeker in de verdrukking te voorkomen. Het dier schrikte bier door en liep achteruit, waardoor de wagen in onzachte aanraking kwam met het ijzeren hek van de woning van mevr. Veel, hetwelk daardoor geheel werd verbogen. Door den agent rechercheur Kamp proces-verbaal opgemaakt tegen Karei en Jan Roussax 11 en 12 jaren oud, wonende aan de Brouwersstraat alhier die ieder met een breekijzer gewapend zoodanig daarmede óp de boomen staande laDgs de Leidschevaart hakten en beukten, dat d9zen belang rijk werden beschadigd. Een conducteur van de Stoomtram Haarlem—Alkmaar vroeg gisteren aan de politie assistentie, ten einde een beschonken persoon liggende aan den Schoterweg van daar te verwijderen, daar hy groot gevaar liep overreden to worden. Het schflnt dat hij zelf tot die overtuiging is gekomen, althans bij de komst van een politieagent was de man reeds verdwenen. Het bouwen van een Oliegasfabriek in de nabijheid van's Rijks Algemeen Betonningsmagazijn te Enkhuizen is opgedragen aan onzen stadgenoot den heer M. v. Ommeren alhier. Tot onderwijzeres aan de Christe lijke School van den heer S. P. van Dorp (Anthoniestraat) is benoemd mej. J. A. Hogeweg alhier. Wedvlucht. Zondag hield de postduiven ver- eeniging „de Zwaluw" een onderlinge wedvlucht van Salzbergeu. De duiven werden met betrokken lucht te 6 uur G. T. door den heer W. v. Veersen in vrijheid gelaten en bereikten hunne hokken als volgt: 1-3 duif F. v. d. Pol 2e H. van Alphen 3e J. Audolf 4e L. Ter poorten 25 9 27 51 0 17 5 22 In het „Handelsblad" lezen wy bet volgende „Eene familie, wonende in het Flo rapark te Haarlem, verkeert sedert „gistermiddag in grooten angst over „de 18-jarige dochter, die op de fiets „is gaan toeren, en sedert niet ii Teruggekeerd. De politie doet ijverig onderzoek." Uit een door ons iDgesteld onder zoek blijkt dat bet meisje niet in het Florapark, doch op den Wagenweg woonachtig is. Volgens haar zeggeD is zij Vrijdagavond bij het toeren door de omstreken verdwaald geraakt en is daarom niet voor bet aanbreken van den dag weder naar huis gekeerd. Natuurlijk verkeerden de ouders dien tijd in grooteu angst. Zandvoort. Een occasional berichtgever meldt ons, dat e1- Zaterdagavond, ongeveer vijf minuten voor elven, achter het Groote Badhuis een schot, gelost is, vermoedelijk uit een flobertbuks. De heer Kuinders uit Ameterdam, was juist op dat oogenblik iu gebukte Qoudiüg om ziju hoed, die afgewaaid was, op te rapeu. De kogel floot over hem heen. De heer en mevrouw Heemskerk Veeckens, die van bet strand terug- keerende d9 Kerkstraat ingingen naar te betuigen de Verzekering van Mijne Vooor het eerst reden een drietal groote aanhaakwagens voor 60 per sonen, Zaterdag door de firma J. J. Beijnes afgeleverd, op deze lijn Loreley. In hst Weekblad van Loenen, Vree land, Loenersloot enz. lezen wij bet navolgende bericht uit eerstgenoemde plaats. „Heden werd ons dorp bezocht door een viertal zangers, te zamen vormende het bekende quartet „Lore- ley" uit Haa-lem, leden van de konink lijke liedertafel „Zang en Vriend- hap" aldaar. Aangenaam werden we verrast door op verschillende punten eenige mooie liederen van hen te mogen hooren, op voortreffelijke wijze ten uitvoer gebracht. Vooral bij een roeitochtje op de Vecht, gaven zij verschillende nummers ten beste, waardoor de meeste oeverbewoners eenige oogen- blikken van kunstgenot mochteu smakeD. Als gasten van een onzer dorpsge- nooten voerden zy ook ten zijnen huize eenige mooie nummers uit, ten slotte o. a. Klarenbeek, van Wilhelmus Smits, woorden van Heije, voorkomen de in Hollauds Opheus. Jammer dat hun bezoek van zoo korten duur was, doch wy willen ho pen, dat door tusschen komst van den gastheer het kwartet „Loreley" ods nogmaals met zijn zang wil komen verrassen. Zondagmiddag stond zekere vSn den Maanakker met een kennis te praten in de Groote Houtstraat toen hij door een bespannen voertuig werd achteropgereden. Geen tyd meer heb bende uit te wijken greep hy het paard bij deo teugel om ongelukken dienst was by den toenmaligen assis tent-resident van de afdeeling Soeka- poera (Preanger Regentschappen), te vens vendumeester ter hoofdplaats der afdeeling Manondjaja, E. GordoD, van de gelden, door dien vendumeester aan hem betaald ter voldoening van ven duschulden, en wel hoofdzakelijk vau de door hem vermoedelijk van om streeks de tweede helft van 1892 tot begin November 1893 van den toen maligen ondercollecteur van Soaka- poera, Raden Karta Koesooma, ont vangen, door dezen van de in die af deeling destijds bescheiden inlandsche ambtenaren en beambten geïnde ven duschulden, een bedrag van ongeveer f2000 niet zooals hem gelast was, in ieder geval zyn plicht was, aan ge noemden vendumeester ter storting iu 's lands kas heeft afgedragen, doch dat bedrag, hetzy ten nadeele van den vendumeester E. Gordon, hetzij vermoedelijk vau den ondercollecteur Raden Karta Koesoemah, opzettelijk verduisterd of weerloos gemaakt, dau wel opzettelijk tot eigen voordeel aan gewend heeft. Iu deze zaak werden drie getuigen gedagvaard. De eisch van den officier van justi tie was schuldig verklaring aan het aan beklaagde ten laste gelegde en veroordeeling tot de straf van gevan genis voor den tijd van zes maanden, zoomede in de betaling der kosten van hot rechtsgeding. En ook ons is liet gegeven geweest, ernstige geschillen tusschen roemzuch tige stammen als Duitschlaud eni Span je uit den weg te ruimen, en zelfs op dit oogenblik koesteren wij de hoop, de eendracht te herstellen tusschen twee stammen van Zuidl-Amerika, die hun geschil aan. onze uitspraak hebben on derworpen. Niettegenstaande de moeielijkheden, die kunnen rijzen, zullen wij voortgaan, omdat onze plicht ons oplegt onze op d'e traditie berustende roeping te ver vullen, zonder naar iets anders te trach ten dan naar het algemeen welzijn, zonder anderen roem te begeeren dan te dienen de heilige zaak der christe- lijjke beschaving. Wij Verzoeken Uwe Majesteit, wel te willen aanvaarden de betuigingen van onze bijzondere achting en de ui ting der beste .wenschen, welke wij vor men voor Haar welzijn en dat van Haar Koninkrijk. Van het Vaticaau, d'en 29en Mei 1899, (w, g.) LEO P. P. xin. RECHT9ZAKENL De lste-luitenant der huzaren C., van het 2e regiment te Venloo, is door deo krijgsraad tot 1 maand ge vangenisstraf veroordeeld, wegens schaking van een minderjarig meisje uit; Tegel en. m. Onder dagteekening van 7 Mei heeft onze Koningin aan den Paus den na volgenden brief gericht Aan Zijne Heiligheid den Paus. Zeer Doorluchtige Hooge Priester Daar Uwe Heiligheid, wiens welspre kend woord zich altijd met zooveel, ge zag tem gunste van den vrede heeft verheven, onlangs in zijne Allocutie vau 11 April jl. deze edelmoedige ge voelens .meer bijzonder heeft uitgedrukt nopens de betrekkingen, der volken on derling, heb Ik 't Mijn plicht geacht hemi mede te deelen, dat op 't verzoek en het initiatief van Z. M. den Keizer aller Russen, door Mij' tegen den 18en van de volgende maand eene conferen tie te 's Gra.ven.hage is bijeengeroepen, welke geroepen zal worden de middelen na te sporen, om te komen tot eene ver mindering van de 'zwaar drukkende mi- li taïre uitgaven in den tegenwoordigen tijd ,en om zoo mogelijk do ooi-logen te voorkomen of ten minste de gevolgen; er van te verzachten. Ik ben overtuigd dat Uwe Heiligheid mfet .sympathie het bijeenkomen van deze conterentie zal begroeten en E? ftad Mij' zeer gelukkig gevoelen wanneer Hij, gc-tuigenis gevende van deze hooge sympathie, zijn gewaardeerd en. zedlelij- ken steun zou willen verschaffen aan het groote werk, dat volgens de edel moedige voornemens van den edlelden- kenden Keizer aller Ruslanden in Mij ne residentie zal worden uitgevoerd. Ik maak volgaarne van deze gelegen heid gebruik. Zeer Doorluchtige Hooge Priester, om Uwe Heiligheid opnieuw Botsing. Te Delft heeft Zaterdagmiddag omstreeks half vier tegenover de Wes terstraat eene botsiDg plaats gehad tusschen twee aldaar rangeerende goe derentreinen. De machinist en de sto ker van den Haagscben trein waren toen zy het ongeval bemerkten, van de machine gesprongen, teiwyl de machinist en de stoker van deu ande ren trein op hunne plaats waren ge bleven, waarna een vry hevige botsing plaats had. noemd do hoeren Bakker en Sierig te Amsterdam, Daniels te Rotterdam en tot- on der-voorzitter de heer De Koek, de vader van den bond. De heer Sckreuder wenscht in Sep tember als voorzitter af te treden we genis voortdurende ongesteldheid. Bij monde van den. heer De Koek gaf de vergadering daarover haar leedwezen te kennen. De plaats voor de volgende vergade ring is niet aangewezen. Na afloop der vergadering te 1 uur hielden de afdeelingen een optocht langs de hoofdstraten naar de Vereeni- ging, waar de officieele ontvangst door het eere-comité plaats had. Wegens ambtsbezigheden was de burgemeester verhinderd'. De afdeelingen werden daarom toegesproken door den heer La ging Tobias, oud-gouverneur van Atjeh. Zondag had een schietwedstrijd1 aats te Heumensoord. 3 IJ leest tocli ge- jregel«I Sset Feuil leton van „Haai- jjleiM's l>agl>la€Ï"?| VrouwFerdinand, het is één uur in den nacht en nu eerst komt ge thuis en in zulk een toeestand? Ik ben een voudig sprakeloos! Man: Goddank! Ja, ik zeg maar, wij mannen wij zijn niet meer wat wij vroeger waren. In welk opzicht? Wel, vroeger waren wij' jongens. MARKTNIEUWS Haarlem, 31 Juli 189 9. Graan- en Zaadmarkt. H.L. prys. prys. Rogge 20 f 5.40 f 0.— Garst 246 5.— 4.80 139 baaltjes Karwei- zaad per 50 K.G. „12 „11. Aardappel- en Botermarkt. Boter 137 KG. 137 KG. f 1.35 fl,20 Biggen 119 st. 119 st. f3.50 f 6 Schram. 53 st. 52 st. f 8,f 13. Aard. 615 HL. 570 H.L. f 2 f 3 Appelen 1 H.L. 1 H.L. f 10. Peren 27 HL. 14HL. f9,— f 11, huis, boorden den kogel vlak voor ben langs gonzen. Daarop sloeg by by den heer Driebuizen door de ruiten en werd daar dan ook in de koffie kamer teruggevonden. De politie nam den kogel in beslag. Het onderzoek heeft nog geen resul taten opgeleverd. De heer Heems kerk Veeckens, die spoedig na het gebeurde een politieman aantrof en hem zeide dat een streng onderzoek noodig zou wezen, kreeg het pacifie- ke antwoord„ja mynheer, daar zul- „len we morgen eens ernstig onder hoek naar doen." Te hopen is, dat zyn chefs actie ver zyn geweest. Immers het geval behoort te worden opgehelderd, want zonder dat wy ook maar een oogen blik aan boos opzet willen denken, staat bet toch vast, dat met het oog op een zoo groote tydelyke bevolking, de ook zelfs onvoorzichtige dader niet ongestraft mag blyven. In ver band hiermee betreuren ,velen in de gemeente het, dat juist in het drukst van het badseizoen, de burgemeester met verlof is. Zondag waagd9 zich een beer met het baden te ver in zee, doch werd door deo beKenden Willem Draijer, badman by de badinrichting van den heer Driehuizen gered. Willem Draijer werd voor 5-jaren, wegens het redden van drenkelingen, broeder in de orde van den Nederl. Leeuw. Beverwijk. Van bier uit is in de vaart gekomen de „Kennemerland II" een flinke boot, naast dat voor passagiers ook bijzonder ingericht voor veevervoer; Kennemer land beschikt thans ever östoomboo- ten om zyn producten en vee af te leveren. Koloniën. Verduistering. Voor den raad van justitie te Ba tavia heeft terecht gestaan de be klaagde Otto Gustaaf Lapré, oud 42 jaren, zonder beroep, wonende in de desa Kedjawar, district, afdeeling residentie Banjoemas. Beklaagde wordt beschuldigd dat by, terwijl hy als venduschrijver in hooge achting en van Mijne persoonlij ke toewijding. Haiusbaden, 7 Mei 1899. Het. antwoord van den Paus luidde Aan Hare Majesteit Wilhelminai. Koningin der Nederlanden Maje.stei t Niet anders dan aangenaam kon ons het schrijven: wezen, waarin Uwe Majes teit, ons kennis gevende van de bïjeen- :omst der vredesconferentie in d© hoofdstad van Ilaar Koninkrijk, de op lettendheid lieefb gehad, voor deze ver gadering onzen zedelijken steun te vra-- gen. Wij, haasten ons, uiting, te geven aan onze levendige sympathieën zoowel voor den verheven ontwerper der con ferentie en voor Uwe Majesteit, die zich gehaast heeft aan deze een eervol le gastvrijheid aan te bieden, als voor het bij uitstek zedelijke, en weldadige doel. waarheen de werkzaamheden lei den, die reed -i een aanvang genomen hebben. Wiji achten het zeer .bijzonder op onzen weg te liggen, niet slechts on zen moreelen steun to verleen en aan soortgelijke ondernemingen, maar ook dbartoe daadwerkelijk mede te werken, immers, het geldt eene zaak in haar we zen van vorstelijken adeldom en innig verbonden met ons verheven ambt, het welk door den goddelijken stichter dei- Kerk en krachtens eeuwenoude tradi- tiën een hooge investituur bezit als be middelaar van den vrede. Immers, heb Pauselijjk oppergezag overschrijdt de grenzen der natiën; het omvat alle volgeren, ten einde hen samen te brengen in den waren vrede van het Evangelie. Zijn werkzaamheid, tem doel hebbende het algemeen wel zijn der menschheid te bevorderen, ver heft rich boven de particuliere belan gen, die dë hoofden der verschillende staten voor oogen hebben, en beter dan iemand kan zij de verschillende volke ren van zoo verscheidene geaardheid tot eendracht bewegi De geschiedenis op hare beurt komt getuigen van al wat onze voorgangers verricht hebben om door hunnen in- vl cd -de helaas noodzakelijke wetten van den oorlog verzachten, ja zelfs om, waai* verschillen tusschen Vorsten gerezen waren, bloedig botsingen te voorkomen, op vriendschappelijke wijze de hevigste strijdvragen, onder verschil lende stammen uit den weg te ruimen en moedig het recht der zwakken tegen de Vorderingen der sterken te verdedi- Bond van Oud Onderoffi ciören. Vry dag brachten davond; reinen te Nymegen de afgevaardigden der aideelingen van den Nederlandschen Bond van O ad-Onderofficieren, die heden te dezer plaatse zijn 13e jaar- lyksche algemeene vergadering hield. Alle afdeelingen waren vertegenwoor digd. Da bijeenkomst werd reeds om 7 uur in den ochtend door den heer Schreu- der te Rotterdam geopend, waarna ook de voorzitter van de afdeeling Nijmegen, de heer Cohen, een woord van welkom sprak. Vervolgeus werd door den secreta ris. den heer Issels, het jaarverslag uitgebracht, waaraan het volgende is ontleend. Het aantal afdeelingen vermeerde met é-en (Apeldoorn). Pogingen wor den gedaan tot de oprichting van af deelingen te Enkhuizen, Beverwijk, Assen en Maassluis. In Indië is de belangstelling in den bond toenemend. Hy telt er 37 afdeelingen met 1288 leden, 68 beschermers, 8 bescherm vrouwen, 1346 militairen-donateurs, 873 burger-donateurs en 20 donatrices. By gelegenheid van de inhuldiging van H. M. de Koningin waren van alle afdeelingen deputaties te Am sterdam en werd aan H. M. door het hoofdbestuur een adres van hulde aangeboden. Op het aau H. M. gedaan verzoek om den bond „Koninklijk Neóerlaudsche Bond enz," temogen noemen ontving het hoofdbestuur een teleurstellend antwoord. Uit het daarop door den secretaris der commissie 'ter behartiging der stoffelijke belangen vau de leden uit gebracht verslag bleek, dat om betrek kingen aanvrago werd gedaan door 122 leden, 4 kinderen van leden en 35 militairen-donateurs van wie resp. 78, 3 en 26 geplaatst werden. De commissie had de beschikking over f99360 voor het verstrekken van ondersteuningzy kon aan alle aan vragen om hulp voldoendoor haar werd f717.13 uitgegeven en f2615 aan rentelooze voorschotten verstrekt. Alsnu werd verslag gedaan door den secretaris der commissie vau be heer van liet Dubbeltjesfonds, den heer Van Lienden. Aan net fonds ontvie len 19 leden door den dood. Bij de invoering van het nieuwe reglement had het fonds 723 deelnemers wier aantal thans tot 865 is uitgebreid. De uitkeering w erd vau f 72 50 tot f82 verhoogd. De ontvangsten belie pen f 2132.02, de uitgaven f 1044.84Va> zoodat er een reserve kas vau f 1087.17 ';2 is. Het hoofdbestuur stelt voor: lo. do commissie stoffelijke belangen te machtigen om de tot nu toe dooi- haar gevolgde wijze van werken definitief vast te stellen en in' verband daarmede het huishoudelijjk reglement en de in structie voor hoofd- en afd. correspon denten te wijzigen 2o. Van dë bezittingen, reservefonds een bedrag van pl. m. f 2500 over te schrijven op het 3 pets. Grootboek N. W. S., ten einde een fonds te stich ten en van de rente jaarlijks op 25 Dec. aan weduwen en overleden leden, die daarvoor door de afdeelingen wor den voorgedragen, gratificatiën, te ver strekken jaarlijks in de algemeene vergadering de som te bepalen die 'van dat fonds zal worden verstrekt. Het le voorstel van het- hoofdbestuur werd aangenomen, het 2e aangehouden, omdat .wijziging der statuten vooral noodig is. De voorstellen van afdeelingen strek kende tot statutenwijziging, werden op advies van het hoofdbestuur niet be handeld. Verschillende voorstellen werden ver worpen. Amsterdam stelde voor om den heer Van Lienden niet te herkiezen als be stuurslid, omdat- hij, als zoodanig onmo gelijk is. Daartegen kwamen protesten in en eene motie werd aangenomen, waarbij) de houding van de afd. Am sterdam tegenover een verdienstelijk bestuurslid ten sterkste wordt gelaakt. De heer Sckreuder als voorzitter en ook de heer Van Lienden werden her kozen Tot leden, van verdienste werden be- LAATSTE BERICHTEN. De uitslag- van de Zondag hier ter stede gehouden schiedwedstryden van Nimrod, is als volgt: Match in 5. Handicap b., 21 deelnemers, 15 deel nemers waarvan 6 om den prys. De jongenheer C. vau der Vliet te O verveen behaalde den lsten prys met 9 raakschoten van de 10 de heer A. Regout van Zeist den 2en prys met- 6 van de 8 raakschotende heer J. H. Loopuit van Hilversum den der-jen prys met 8 van de 10 raak schoten. Match in 10 in series van 5, af stand 12 meter. De beer G. J. van der Vliet, O verveen, 1ste prys, met 10 van de 10 raakschoten H. Deutz van Lennep van Heemstede den 2deu prijs met 14 van de 15 raakschoten. Match in 5 op 20 Meter afstand. Strydprys. 1ste prys R. Th. Baron van Pallandt, van Ommen, met 29 vau de 30 raakschoten; J. J. Wit- seu J.Jzn., Haarlem, 2e prys met '28 van de 30. Match 3 doubletten, op 17 en 20 meter. H. E. Kleyn vau Willigen van Hilversum 1ste prys met 3 doublet ten 2e en 3e prys gedeeld door J. C. vau Sou van Zeist en R. Th. Ba ron van Pallaudt van Ommen met 5'/a doublet. BURGERLIJKE STAND Bevallen: 28 Juli. H. Jeukens Heilbron d. L. de Zwartvan do Werken d. 29. A. M. van Veen Reuthcr d. M. Oliedam—Waning z. K. Forrer— de Vries d. 30. G. v. d. PoelVollinga z. J. S. KloosBom z. E. Kors—Kortekaas z. G. v. d. Vliet—Kiyn z. A. de Vries—Pool d. M. R. Hooning—Scbornagel z. J. Burghout—Moelaart d. 11. 31. A. Kracht—Walgreen z. Overleden. 29. C. v. d. Ploeg, 1 m., d., Ruychaverstr. A. Janus, 7 m., z., Brouwersvaart. D. Haster 48 j., Gaothuisvesi. Iu de Nieuwe Haarl. Crt. van he den wordt bericht dat de Volkskies- vereeniging in District III voor can- didaat van den Raad zou stellen deu heer J. L. E. L Kleynenberg. Wy meen en te mogen zeggen, dat dit onjuist is. De onwillige milicien Wendt is door den krijgsraad alhier veroordeeld tot acht maanden militaire gevangenis straf. Hedenmorgen had de sneltrein van Amsterdam naar Rotterdam alhier 15 minuten vertraging door het warm loopen van een der wielen, waardoor brand was ontstaan. De wagen moest worden afgehaakt. Eene dieren vriendin. Het was aan eene juffrouw hier ter stede gelukt een lang begeerde plaats op éeu onzer vele hofjes te verkrijgen. Zy kon van hare poesjes niet scheiden en mocht die diertjes op het hofje niet medebrengen. Zy heeft den knoop doorgehakt; zy biyft by hare katten en heeft voor de plaats op het hofje bedankt. Stösunsfsawff'ftteeipi^^te- Het stoomschip Madura, van Am sterdam naar Batavia, arr. 27 Juft te Port Said. Hetstoomschip Prinses Amalia, van Amst. naar Batavia, arriv. 29 Juli te Padang. Het stoomschip Prins Willem 11 arriveerde 28 Juli vau West-Indië te Newyork. Het dubbelschroefstoomschip Sta tendam. van do HollandAmerika Lyu, van Newyork naar Rotterdam, vertr. 29 Juli van Newyork. Het stoomschip Qedé, van Rotter dam naar Batavia, vertr. 29 Juli van Batavia. F s jtcb i l s fo g* i o h t e et Getrouwd28 Juli. A. Heuff Gzd. eu H. C. vau der yalm, Zoelen. 29. J. de Koek en A. Hiemstra, Wage- niDgen. Bevallen28 Juli. Oppeuheim WQlf z. Londen. Overleden: 24 Jali. W. Krol 70j. Wiesbaden. 26. A. J. Greyer 71 j. Amst. 27. A. M. van Houten jd. 52 j. Heerenveen. P. C. Margadant, Dieren. W. Doortmont 79 j. Amst. J. B. Moorrees 29 j. Pesse. 28. H. van den Briel—De Boll 37 j. Ginne- ken. H. Kosters—Van Herpen 58 j. Heerewaarden. P. Oud Gz. 74 j. Pur- merend. Wed. W. G. ter Winkel Beekman, den Haag. Heden zyn alhier door Gebr. Plantje wonende Turfmarkt de eerste appelen ter markt gebracht en verkocht aan Dolman vau Zandvoort. Bloemendaalsche Bosch. Eenigen tyd geleden liep hier het gerucht van de a.s. sluiting voor het publiek vau het zoogenaamde Bloe mendaalsche Bosch. Thans duikt ditzelfde gerucht weer op. Wy vernemen eu deelen onder voor behoud mede, dat een groot deel van het bosch in banden zal komen van de maatschappij „Hartelust." De eigenares vau het bosch mejuf frouw van Wickevoort Crommelin alhier zou daarvoor in ruil bekomen een stuk weiland aan die maatschappij behoorende. Het staat te vreezen dat hierdoor het Bosch als publieke uitspanniugs- plaats zou komen te vervallen. Cricket Heemstede. Zondag match Haagscbe Cricket club en „Rood en Wit", Haarlem. Uitslag was dat Hagenaars wonnen met innings en 21 runs. Heden Maandag wedstrijd tusschen Engelscb elftal captain Mr. Hepworth en een Noord-Hollandsch elftal. Noord-Holland ging eerst in. De stand te 3'/a uur was, 110 runs. 4 wickets neer. VARIA. Goed gemeend. ActeurAls ik op 't tooneel sta, zie ik niets en weet ik niets, dan de rol die lk speel, 't Publiek verdwijnt Vriend: Nu, dat kan ik 't publiek uiet zoo kwalijk nemen. Afloop der Veilingen in het Verhoopt „De Gouden Leeuw" op Zaterdag 29 Juli 1899. 1—7. De onderstaande schuldbe kentenissen ten laste de stad Haarlem (oude schuld) als 1. f100 d.d. 6 Oct 1819, no. 4 E. Rent 2Va pCt. F. C. Piet f63. 2. f 100 d.d. 1 Jan. 1805, no. 260. H. C. Tombergh f 62. 3. f200 dd. 1 Jan. 1805, no. 228. F. C. Piët f115. 4. f300 d.d. 1 Jan. 1805, no. 190, C. A. Honigh f 160. 5. f 500 d.d. 15 April 1840, no. 14 B. F. C. Piët qq f207. Allen met coupon van af 1 Jan. 1900. 0. f600 d.d. 1 yept. 1791. Rent 3Va pCt. no. 47 A. H. C. Tombprghf 351. 7. f700 d.d. 1 yept. 1791. Rent. 3'/a pCt. no. 28 A. A. v. d. Linden f 403. Beide met coupon van af 1 yept. 1899. 8. Een Huis en Erve, Biggesteeg no. 5. Opgehouden f2805. 9. Een dubbel Huis en Erve, Lange Wijngaardstraat no. 28. Niet geveild. 10. Een Huis eu Erve, Korte La- keustraat no. 17. Uit de hand verkocht. 11. Een Winkelhuis en Erve met afz. opg. Bovenwoning, Schachelstraat no. 41 zwart en rood. H. C. Tombergh qq f8300. 12. Id. id. Kleine Houtstraat no 44 zwart en rood. H. C. Tombergh qq. f9075. 13. Een Winkelhuis en Erve, ycbo- terweg no. 27. P. Hoogeveen f 1310. 14. Een Huis en Erve, Kerkhof straat uo. 31a. 15. Een Huis met Stal en Erve, nevens bet voorgaande perceel. De perceelen 14 en 15 gecombineerd opgehouden f 3040. 16. Een Huis en Erve, Korte Hof straat 15. J. H. Bierboom f1825. 17. Id. id. Kampervest.no. 11. Op gehouden f 800. 18—26. Negen Huizen met afzon- derlyk opgaande Bovenwoningen en Erven. Tuipenstraat 18. No. 24 P. Hoogeveen f2240. 19. No. 22 dezelfde f1930. 20. No. 20 J. J. Guldemond f 1940. 21. No. 18 Opgehouden f1940. 22. No. 16 Opgehouden f1940. 23. No. 14 Opgehouden f1940. 24—26. No. 12, 10 en 8 gecombin. J. Klerk qq f 6005.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3