Foulard-Zijde 65 ct. I - tot f3.35 p. Meter iu de nieuwste dessins en kleuren. Zijde-Fabrieken G. Henneberg, Zürich (k. k. Hofleverancier). dat van een reeds opgebaalden dob ber, om, zoo noodig, te kannen vieren. Met eenige omzichtigheid werd de snoek toen naderbij gehaald eu deze liet zich gemakkelijk in een laafnet scheppen. De snoek woog, schoongemaakt, 16 ponden en in zijn maag bevonden zich de pooten van eeu volwassen water hoen. Paarden. Yoor de meeting der algemeene harddraverij vereeniying op „Oud- Roosenburgh". te Watergraafsmeer, op Zondag 6 dezer, zijn ingeschreven: Voor de harddraverijen Raiter-prys. Record-harddraverij o. d. m. „Lietze". eig. J. G. Marzo. „Graaf Orloft' 111", eig. wed. J. B. Wiersum. „Zwarte Jozef', eig. Verduin. „Tartar 11", eig. A. C. van den Aklier. „Ninus", eig. Jac. Roo- denbnrg. „Batir." eig. J. W. Sc'uuijl. „Ideaal." eig. S Sooeck. „Richard" en Nelly II." eig. D. A. van Stralen. „Lady B II," eig. A. A. van den Berg.' „Prinses Tabora." eig. J. B. LijDkamp. „Dobrina," eig. Jhr. Q P. A. de Marees van Swinderen. „Cesar," eig- H. K. Glas. Augustus-prijs. Handicap. „Pre mier II," eig. J. G- Matze. „Coerry Blossom, eig. D. Vermaal. „Linsca II," eig. C- Sonius. „Cromwell," eig. Souius en Witteveen. „Lali Brien," eig. Stal Avanti. „De Atlas." eis?. H. Q. Schrijver. „Ninns," eis:'. Jac. Roo- denburg. „Attila," eig. W. A. Ock- borst. Jonge Krylaly," eig. A. C. van den Akker. „Richard, eig. D. A. van Stralen. „Biür," eig. J. W. Sebuyl. „Black Boy," eig. H.v. Wie kevoort Crotnmelin. „Mr. Auguste," eig. S. Snoeck. „isabelie" en „Lady B II", eig. A. A. van den Berg. „Wiadimir II," eig. Job. Torringa „Dobrina," eig. Jbr. Q. P. A. de Ma- rees van Swinderen. „Louise," eig. A. van der Munt. Tram-prijs. Handicap. „Angelica" en „Redbuir". eig. Stal Jan Steen. „May Rysdijk", eig. W. A. Ockhorst. „Newbold", eig. J. W. Sebuyl. „Gar denia", eig. H. v. Wickevoort Crom melin. „Spofford", eig. W. A. Ock horst. „Jersey" en „Redpath," eig. A. A. van den Berg. Humph Boy," eig. Jhr. (;v>. P. A. de Marees van Swin ding gemaakt, het domste wat men doen kon, want het water daaruit werd voor drinkwater afgekeurd, en zoo is het gekomen dat de 80 drinkwater nog altijd van Leyduin moet komen, wat niet kan, en maakt dat beslist ze ker aan de andere zijde te Amsterdam eene nieuwe waterleiding zal moeten komen. Den eisch stelde men aan de Duinwater-maatschappij, dat overal war tea' zou te bekomen zijn en nu Am sterdam zelf eix.pl oiteert, wat heel goed is gezien, volgens spreker, heeft het ook aan dien eisch te voldoen. Vandaar dat allerlei nieuwe werken worden uitgevoerd. De kanalen, alle open, worden dieper gemaakt, waardoor de prise d'eaai zal kunnen leveren 39.000 kub. M. per dag. Om te voldoen aan een sanitairen eisch. is vervailleu het contract met de familie Van Lennep, waarbij: die recht had' te eisch en dat al het water liep door de beek van haar buitenverblijven. Daar is nu een buis gemaakt van 1350 M. lengte en een middellijn van 1.20 M. Er wordt een nieuw machinegebouw gemaakt aan de overzijde der Leidsche vaart, waardoor tunnels noodig zijn onder de spoorlijn voor de: buizen, een zeer groot en lastig werk, en ook zullen er .komen nieuwe machines, hoewel die van. 1853 nog uit- teleend voldoen en gebleken zijn zeer puik te wezen. Ook zal te Amsterdam komen oen reservoir met een capaci.teit van 11,000 kub. M„ waaruit het water zal worden gedistribueerd over de ver schillende perceelen. Eigenaardig is, zoo besloot spr., dat de oudo machines van 1853, wat kolenverbruik aangaat, in. de statistieken voorkomen als no. 5 der m i n st verbruiken de, en dat het systeem, van watervergaderen, wat den grondslag betreft, overal wordt toegepast zooals dit te Levduin in 1S53 werd begonnen. jnr. v- r. a. uö u schrijvingsbiljetten was dat van J. dereo.Sbadelspd Naljean" ei*.W. Bergen het laa-t. v, H. J. Brom. „Euuellaii, <ug. Stal Trio 1288b Voor de wedrennen Amstel-prijs. Vlakke baan. 3000 M. „Patty," eig. luit. J. M. H. ten Kate. „Ada", eig. W. Gr. V. Rechteren Limpurg. „Malcadjick" en „Sultan III", eig. luit. H. Meijcers. V-prfts. Hordenren, 3600 M. „Lady Hamilton II," (f 1000) en „Polly Mor gan." (f 500) eig. W. Gr. v. Rechteren Limpurg. „Kaleidoscope", (f 1000) eig. luit. H. Menners, Roosenbnrgh-prijs. Viakke baan. 2100 M. „Trisson" en „Chapter", eig. luit. H. Meyners. „Rosita", eig. luit. baron van Heemstra. „Rebecca", eig. W. Gr. v. Reciteren Limpurg, „Vel- Vel" en „Eris", eig. Messrs. Johnson H t 0. -; -• sus Vereeniging voor Waters leidingsbelangen. Verxolg.) Gelijk wij gisteren reeds meedeelden hield de heer J. van Hasselt in de vergadering dezer vereeniging, in het Brongebouw gehouden, een voordracht over de Amsterdamsclie waterleiding, in de duinen onder Vogelenzang. Die waterleiding, aldus begon spr., is niet alléén de oudste van Nederland, doch oolc van Europa. Het was majoor Va.il- lant- dit in 1850 concessie aanvroeg voor zoo'n leiding bij: Over veen. Hij: wilde tunnels leggen en daarin verti cale buizen plaatsen. Buizen met zgn. beugelmarchen zouden het water bren gen naar Amsterdam, dan zou het ko men in houten reservoirs, want steen en of ijzeren waren te duur. en daaruit zou het worden gedistribueerd in de huizen. De- heer Vaillant rekende dat noodig zou zijn 3000 kub. M. per dag en werd om dat idiée uitgelachen. Dat was geld weggooien, 5 a 600 kub. M. pea- dag was. zei men, voor Amsterdam meer dan 'voldoende. Gelukkig waren er men- schen als de heoren Jacob van Lennep en W. v. Vliet, die het anders inza gen en dc- zaak steunden, welke toen te Levduin met Engelsch kapitaal tot stand .kwam. Per dag kon in 1853 8000 kub. M. worden geleverd. De maat schappij werkt ei 10 jaar lang met ver lies. Particulieren noch gemeente haid- den vertrouwen in de zaak. maar toen in 1878 8 pet. dividend werd uitge keerd. zeide men in den Amsterdam- schen gemeenteraad dat het nog zoo'n slecht zaakje niet was en begon men reeds te praten over naasting, doch eerst werd toch nog de Vechtwaterled- Aanbesteding. Van wegc het Ministerie van Water staat, Handel en Nijverheid werd he den aan het gebouw van het Provin ciaal bestuur 'alhier, aanbesteed 1. De#vei-zwaring van. den buiten- duinregel benoorden do Groote Keeten onder de gemeente Cailantsoog, behoo- rcncle tot de Rijkszeewerken in de provincie Noord-Holland. Raming f 20.000. Van. de 21 hiervoor ingekomen in- 01- f 2. De uitvoering van herstellingen j n het metselwerk van het Zuiderha venhoofd te IJmuiden met daarbij be- hoorende werken, behoorende tot de worlcen van het Noord'zeekanaalRa ming f 8000. Hiervoor .kwamen 7 biljetten, in, waarvan dat van A. Volleer Lz. en P. A. Bos te Sliedrecht en Gorinehem het laagst, voor f 7000. te overschatten. Het is niet alleen in 't belang van de bewoners zeiven, maar van de geheele omgeving, ja van de gansch* gemeente, dat overal de gezondheidsstandaard door goed drinkwater wordt verhoogd. Koninginnedag. Uit den aard van de zaak zal de feestviering op den Koninginnedag dit jaar veel beknopter zyn, dan ten vorige jare. Een enzer geabonneerden doet ons een nieuw nummer aan de hand voor het programma van dcD dag. Het zal zijn een tocht van wiel- rijdsters en wielrijders door de straten van de stad. De organisatie zou aan een van de bestaande clubs kunnen worden opgedragen, in samenwerking met de Feestcommissie. Het denkbeeld is, dat ieder die wil, zich kan aansluiten op fietsen, die versierd zouden moeten zijn, maar desgeweuseht met niets anders dan met wat vlaggedoek of oranje. Wie het kostbaarder maken wil, moet het zelf weten. De stoet wordt vergezeld door een muziekkorps en de tocht zou kunnen eiudigen in de sociëteit Vereeniging en daar besloten worden door een matinee in den tuin. Het denkbeeld zij der Feestcom missie aanbevolen. Kosten zal het haar kas niet veroorzaken en niettemin groote levendigheid aan het feest bij zetten. De miliciens der lichting 1895 van het bataljon infanterie, alhier in gar nizoen, werden heden weder in het genot van groot verlof gesteld. Het bataljon infanterie alhier in garnizoen, dat van af 23 Augustus deelneemt aan het kampeeren en de groote manoeuvres, komt den 9 Sept. weder in het garnizoen lerug. Tijdens de kermis zal de Hoofd wacht aan de Groote Markt in gebruik worden genomen, ten einde van daar uit door de troepen van dit garnizoen een geregelde patrouilledienst te doen houden. Bij den overgang van het gasbe drijf in handen der gemeente, hadden wij ons gevleid met de verwachting, dat de heer W. J Brender a Brand!.-;, de directeur der Imperial fabriek al hier, aan liet hoofd zou kotuen te staan vau onze gemeentelijke fabriek. Naar wij vernemen is er geeu uit zie; t, dat deze bekwame deskundige op deze wijze in dienst der gemeente zal overgaan. die er gerezen zijii betreffende den visch- handel te IJmuiden op eene voor ieder Nederlander bevredigende wijze uit den weg te ruimen, opdat wij ondea- Har er Majesteit-s Regeering in vrede onze werkzaamheden zullen mogen voortzet ten. Hetwelk doende, enz. (get.) de Coöperatieve Vischhandel- Vereeniging, „NIL DESPERANDUM Na eene reis van ongeveer 2 maan den kwam hedenmiddag hier binnen het Nederlandsche Kerk-Hospitaalschip „de Hoop." Zeer veel nut werd in dien tijd ge sticht. Niet minder dan 50 zieken en gewonden zeelieden werd de noodzake lijke medische hulp verleend, terwijl door den eenvaarden Ds Van der Valk niets werd vezuimid om hen met een woord van troost en opwekking bij/ te staan. Drie patiënten, van welke twee nog zeer lijdend waren, werden mede bin nen gebracht. Mede bevonden zich aan boord 4 Duitsche zeelieden, die hun. schip, een schoener uit Oost-Friesland, 111 zinken den toestand hadden moeten verlaten. Eerst waren zij opgenomen door het Belgische opleidingssschip „Ville d'.Os- tende," doch daar dit schip nog eenigen tijd op zee bleef, aan de voorbijvarende ..Hoop" overgegeven. Vol lof waren deze lieden over de behandeling aan boord der beide sche pen ondervonden. Het doel een kerkschip naar de Ne derlandsche visschers te zenden mag volkomen geslaagd' heeten, en een •woord van warme hulde zij gebracht aan hen, die door moeite, zoowel als door finantieelen steun, zulk een schoo- ne onderneming hielpen tot stand brengen. Haarlommerliede en Spaarn wou.de. A's bestuurslid van den Romolen- polder. ouder Hasrleramerliede, is in de vacature van w ijlen don heer A. van den Berg gekozen de H. M. Horst man, te Zuid-Schalkwijk. naast eene kar oplden grond vallen en scheen een roes ie gaan uitslapen. Zoo vernam hy, dat er een aanslag op zjjn leven werd voorbereid. Toen den volgenden morgen een der samenzweerders hem volgens het op gemaakte plan kwam begroeten, vroeg president Heureaux hem dadelijk hoe het met de samenzwering stond en toonde volkomen van alle bijzonder heden op de hoogte te zijn. Voor ditmaal vergaf by den samen zweerder alles en trachtte hem door het verleenen van een hoog ambt. waaraan een hoog honorarium verbon den was, aan zich te ketenen. Hy volgde over het algemeen deze politiek, om tegenstanders, wier aanhang te groot was om ze eenvoudig te laten onthoofden, te winnen. Het gevolg hiervan was, dat bij in de laatste jaren zyn budget voor deze uitgave zeer hoog moest belasten. Een andere geschiedenis is van jongeren datum. „Lili" vernam door spionnen, dat er een samenzwering tegen hem op touw was gezet. De spion noemde hem plaats en tyd van een vergadering der samenzweerders, doch kende niet al hunne namen. Heureaux ging daarom zelf naar bet rendez-vous, trad koelbloedig te mid den der samenzweerders, wees ze een voor een met den vinger aan zeide iederen keer als verrast„U bier". De samenzweerders waren zoo ver baasd, dat zij vergaten hem te ver moorden en hem stilletjes lieten weg gaan. Hy vergat echter niet ze den volgenden dag te laten arresteeren en te laten fusileeren. Heureaux ontsnapte zóó dikwijls aan den dood. dat het gewone volk ten slotte geloofde dat hy een toover- middel bezat. Duizenden dollars werden in het geheim op zyn hoofd gezet. Eens wilde een bandiet liet bloedgeld ver dienen en liet zich ten paleize aan dienen. De president was te voren van 's mans doel onderricht. Zoodra de bandiet verscheen, deed hy hem een gelyke som overhandigen als hy voor den moord zou hebben ontvangen en de moordenaar viel verbaasd voor hem op de knieën. Heureaux schonk hem genade op voorwaarde dat hy den naam noemde van hem die hem zond. Controle Boterwet. Bij een rondgang van den inspecteur, belast met de controle over de Boter wet, werden in het laatst der vorige maand' bij drie winkeliers alhier weder monsters .boter in beslag! genomen, die in de winkels voorhanden waren zon der dab de verpakking of de waar zelve van het woord margarine of surrogaat was voorzien. Bij het scheikundig on derzoek bleken het surrogaten van bo ter te zijn en zullen dc winkeliers zich' al zoo wegens overtreding van genoem de wet te verantwoorden hebben. De oorzaak is hier weder, onkunde vc.11 de betrokken personen met d!e be palingen der wet. Deze eisclit dat de verpakking, of bij gebreke van dien de waar zelve, van de bovenaangehaalde woorden moet zijn voorzien, als het margarine of surro gaat is. Op het vat of de pot moet dus een dier ivoorden staan en. alleen bij. de zoogenaamde kluiten of kopjes is het voldoende dat de waar gemerkt is. In vele winkels ziet men op de stelling een bordje hangen, dit is onvoldoende lu reeds werden eeu aantal winkeliers veroordeeld, die gemeend hadden op die wijze aan ,den eisch der wet te hebben voldaan. Van bedrog of poging daartoe behoeft daarom nog geen sprake te zijn. Wij herinneren belanghebbenden oolc, dat bij. iedere aflevering, hoe klein dte hoeveelheid zijn moge, de verpakking öf de waai' ,een dei* opschriften moet. dragen. Bennebroek. De Raad dezer gemeente is tegen Vrijdagavond te S uur byeeugerue- pen. V eisen. Gisteravond onstoud een begin van brand ten huize van D. de Febor alhier. De bewoners bemerkten den brand nog juist bijtijds, zoodat het vuur spoedig was uitgedoofd. Hoe de brand is ontstaan is niet met zeker heid na te gaan. Door Burg. en Weth. dezer gemeente is vergunning verleend aan den heer II. v. Blaadeieo tot het oprichten van eeu haringpakkerij, zouterij, netten- taarióerij, netteDboeterij, kuiperij en smederij. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cent* per regel. Groote Houtstraat 24. OUDSTE HUIS IN ZijdenstolTen en Dames- fournituren. Steeds het nieuwste voorhanden. H. J. VISSER. Als een bïzonderheid kan worden medegedeeld dat heden door K Hoo- goboom van Zuid-Scharwonde de eerste roode kool aan de markt is gebracht. Gedurende de maand Juli zy'n op de Aardappelen- en Botermarkt Aangev. Verk. Prijs. Boter 502 KG. 502 KG. f 1.10 fl.20 Biggen 385 st. 377 st. f3.50 f 8- Schram. 227 st. 215 st. f8,— f 14.50 Aard. 4505 HL. 4046 H.L. f 2 f 4.— Appelen 1 H.L. 1 H.L. f 10. Peren 42 HL. 42 HL. f 9,f 15, Onbewoonbaarverklaring. Met ingenomenheid wyzeu wij er op, dat B. en W. voortgaan op den goeden weg van onbewoonbaarverkla ring van huizen met slecht drinkwater. Naar het schijnt is bij het College weer eeu dergelijk voorstel in bewer king ten aanzien van een perceel in de Lange Wijngaardstraat. De groote waarde van deze wijze van optreden tegen onverschi'lige of onwillige buiseigenaren is niet licht IJmuiden. De volgende 2 telegrammen werden heden van hier aan d'e Koningin en de Koningin-Moeder verzonden „Aan Hare Majesteit onze ge- eerbiedigde Koningin Wilhelmina. Uwer Majesteits onderdanige diena ren brengen Uwer Majesteit hunne eer biedige hulde op dezen dag, met de bede, dat 't God moge behagen, dat Uwe Ma jesteit dezen dag met Uwe geëerbiedigde Moeder nog eene reeks van jareni ^mo ge gedenken, tot troost van U ,en tot welzijg van het geheele Nederlandsdie volktevens bevelen wij: ons in Uwer Majesteits bescherming aan, opdat, het Uwer Majesteit moge behagen de ge schillen, welke er gerezen zijn, betref fende den vischhandel te IJmuiden op eene voor ieder Nederlander bevredi gende wijze uit den weg ie ruimen, op- dlat wij onder Uwe regeering in vrede onze werkzaamhedeil mogen blijven voortzetten Hetwelk doende, enz. (get.) de Coöperatieve Visclihandel- Vereeniging. ..NIL DESPERANDUM". „Aan Hare Majesteit onze ge- eerbiedigde Koningin-Moeder, enz. Uwer Majesteits onderdanige diena ren brengen hunne eerbiedige hulde op dezen dag, met de bede, diat het Uwer Majesteit door Gods zegen, moge vergund zijn dezen dag nog eene redks van jaren te mogen herdenken tot ge luk van onze dierbare Koningin Wilhel mina en tot heil van het geheele Ne derlandsche Volk. Tevens bevelen wij, ons in Uwer Ma jesteits bescherming aan en verzoeken nederig, dat 't Uwer Majesteit moge be hagen bij onze geëerbiedigde Koningin Wilhelmina. Uwer Majesteits Moeder lijke stappen te doen, om de geschillen Haarlem merm eor De beeren A. Kroes te Haarlem mermeer en G. A. Mëlchiur teSpaarn- dam zyn vooreedragen voor ouderwij zer te Nienw-Vennep. NIE^W$7IJ08H0£i Verjaardag van H M. de Ko ningin-Moeder. Overal in den lande is deze natio nale feestdag met geestdrift gevierd. In den Haag had om twaalf uur een parade plaats op het Malieveld die duizenden toeschouwers lokte. De gouverneur der residentie, generaal- majaar van Pommsreu, woonde het militaire schouwspel by. Voorts ver meldde liet feestprogrammakermis in het Voorhout. Ook in Amsterdam word parade ge houden, en wel op de Ceintuurbaan. Het commando was opgedragen aan majoor Vetter. Het 7e Regt. infanterie, de mari niers, de vestingartillerie en de cava lerie namen er aan deel. Klokslag 12 uur verscheen de com mandant van de stelling Amsterdam, generaal majoor Van Houttuin, te mid den van den Staf, waaronder ook de kolonel-commandant, van het regt. schutterij, adjudant'in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin J. W. Boellaardtot Her wijnen, op het terrein, waar zich talrijke toeschouwers had den opgesteld. Het uoofdnumtner van den blijden dag was het vacantia-kinderfeest, waarvan wy gisteren reeds het een en auder meedeelden. Generaal Heureaux. Over de persoonlijkheid van den vermoorden president der mulatten- republiek San Domingo geeft het Daily Neivs eenige bijzonderheden Generaal Ulyssis Heureaux of Lili, zooals hy door vriend en vijand ge woonlijk genoemd werd, was een mnlat vau vry onregelmatige gelaatstrekken. Hy bid lichtbrnine goedige oogen, waarin het wit, een uitzondering bij mulatten, niet van kleine bloedadertjes was doortrokken. Zyn omgangsvormen waren, zelfs in oogenblikken van ge vaar, vriendelijk en beschaafd. To San Domingo vertelt men, dat vele ongelukkige lieden, die hij naar den witten mnur „bloedige herinnering" zond, zich nog vereerd gevoelden als hy ze persoonlijk uitlegde, dat 't hem belaas niet mogelijk was genade te schenken. Hy hield er een groot aan tal spionnen, waaronder vele vrouwen, op na, doch was zelf zijn eigen beste spion. Eenige jaren geleden woonde I ij in de stad San Domingo een fees telijkheid by, begroette by het binnen komen alle aanwezigen waaronder verscheiden van zyn politieke vijand en koerde dan spoedig naar zyn paib.o terug. Hier verkleedde by zich als gewoon arbeider en ging naar bet feest terug. De gasten bewogen zich vrij voor buis. By eene groep, die in ernstig gesprek stond, liet de president zich als in dronkenschap Twist. Woensdagavond om 9'/a uur had in de Barendsestraat een vechtpartij tusschen twee manneu plaats, waarbij de een, zekere S., den ander by den heer Jonker in die straat door een groote ruit heeft geworpen. Orgelconcert. Het orgelconcert, dai hedenmiddag van 2 tot 3 unr in de Groote Kerk werd gegeven, was buitengewoon druk bezocht. En geen wonder, want behalve een keurig programma door den heer W. Ezermau uit te voeren, hadden mevrouw S. Croes—Spoor (sopraan) en de beer Carei Phlippe3u hunne welwil ende en zeer gewaar deerde medewerking toegezegd. In een tweetal nummers hadden wij weder ruimschoots de gelegenheid de heldere, klankvolle stem van den hoer Phlippeau te bewonderen. Ook do zang van mevr. CroesSpoor vol deed ons ten zeerste, zoodat wy moeten zeggen, dat de aanwezigen hedenmiddag een uurtje vol muzikaal genot hebben doorgebracht. LAATSTE BERICHTEN. Heden nacht zyn de metalen van de spil van de Molkbrng verwisseld, waarvoor de vaart en de passage vau rijtuigen en voetgangers gestremd was. Te acht uur hedenmorgen was het werk afgeloopen en hot verkeer weer vry. Een prettige dag Het was hedenmiddag feest voor de verpleegden van het Diaconiehuis der Hervormde Gemeente. Om twee uur stonden vyf groote rytoigen in de Jansstraat gereed. Niet zonder moeite werden de oudjes er in geholpen, enkelen zelfs er in gedragen eu zoo ging het naar het Bloemendaalsche Bosch, de geliefkoosde uitspannings plaats der Haarlemmers. Evonëèns door de zorg vau beeren diakenen was hun daar een koude tafel aangericht en werden zy verder op menige ver snapering onthaald. Het prachtige zomerweder verhoogde de feestelijke stemming. Wjj wenschen den ouden luidjes en hunnen verzorgers verder eeu aangenamen dag toe. Opening. Hedenavond opent de heer H. de Beer in perceel Lange Veerstraat 33, zyne zaak in fijnearlikelen, behoorende tot de moderne confissrie en cuisine. De winkel, geheel gerestaureerd, ziet er met zijnen marmeren toonbank, en met zijne keurige en smaakvol geëtaleerde vitrine, des avonds door gasgloeilicht helder verlicht, keurig netjes uit en noopt den voorbijgan ger tot een bezoek. Dat genoemde heer met zijnen tyd medegaat, bewijst wel, de achter den winkel aange brachte salon, waar de bezoeker de heerlijke artikelen, betrekking heb bende op het conliseursvak, kan ge- bruikeu. Behalve verschillende bekende taart en ijssoorten, zijn daar ook Droste's chocolade en vele andere lekkernijen verkrijgbaar. Voorzeker mag deze zaak onder die van den eersten raug worden gerekend. Van een rondreizend tooneelgezel- scbap. A. Veranderen uwe spelers nog van kostuum Directeur. Natuurlijk! Io het laatste bedrijf keeren ze allen de voering naar buiten. Uit de kazerne. Sergeant. Zeg, kerel, jij moet een naamlooze vennootschap stichten om je domheid te exploitoeren. Het wonderkind. Och. mevrouw, wat een aardig mannekeKan bet al spreken Nog niet meneer Blommers, maar het is toch een wonderlijk kindje; het verstaat al wat je zegt, niet waar me suoessïe, me turkemeprulletje, poete- loerissie, snollebolletje, me troetele- myutje, hop hop Ja, dat moet wel een wonder kind zijn Weldoener. We geven niet aan de deur Bedelaar. Dat hoeft ook niet, geeft owes maar wat aan my. Electrische tram. Naar ons wordt medegedeeld is de totstandkoming der electrische tram Amsterdam—Haarlem (van de beeren Anderheggen en Neumeyer) verzekerd, daar nu ook voor bet gedeelte Am sterdam—Sloten concessie is verleend. Bjj ons gemeentebestuur worden reeds de voorwaarden opgemaakt. Het zou in 't plan liggen, reeds het vol gend jaar te ryden. Ongeluk. Hedenmiddag om 3 uur raakte de _i. van Dam, oud 75 jaar, in de Wijde Appelaarsteeg wonende, in de Koningstraat tusschen twee rytuigen bekneld, terwijl zij de straat wilde oversteken. Zy heeft zich daarbij aan den rechterarm verwond. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 3 Aug. A. A. Pul les en H. C. G. Kops. Getrouwd 3 Aug. H. C. F. Kerk- hoiï eu W. M. J. Poortman. J. F. W. C. Broek eu en J. A. S. Landré. K. W. Jager en J. van Ginkel. Bevallen1 Aug. B. v. d. Nouw- land—v. Goneegen d. N. v. d. Berg v. Horssen d. N. de Graaf—Hey boer z. 2. W. ValkSala d. 3. D. Akker man—Roggeveen z. Overleden: 2 Aug. J. Symons4m. z. Amsterdamstraat. ï>smies, «lle iwp .Haarlem's Bag- blad" d e m tl krijgen seMkte tanten. i WWfli' lens t-J vragen, S veel gc-:g reflee-1 MARKTN1EUWS Haarlem, 3 Aug. 1899. Aangev. Verk. Pry's. Aard. 390 HL. 317 HL. f2.- f3.— Appelen 8 HL. 6 HL. f 8.— f 10.— Peeren 27 HL. 19 HS. f 9.f 12. Soijb. 180 Md. 180 Md. f 1,— f 1.40 Ueereb. 365 Md. 365 Md. f0,70 f 1,30 Familieberichten, Getrouwd1 Aug. H. C. Avéres en M. E. W. van Diggelen, RheneD. 2. A. Weening en A. Ferro, Amst. M. de Vries en G. Polak, Deventer. Bevallen31 Juli. A. M. Rosendahl Geerling d. Amst. Overleden9 Mei. IJ. J. C. Bus- singb de Vries, Lorenzo Marquoz. 30 Juli. A. E. Bres jd. 36 j. Amst. C. F. J. Blooker 74 j. Amst. W. C. van Vliet 46 j. Amsterdam. 1 Aug. P. D. Schilte 54 j. den Haag. Sfta<£mvaartbes*icfcteir Het stoomschip Amsterdam van de Holland—Amerika Lijn, van New- York naar Rotterdam, pass. 2 Aug. des av. 5 u. 20 m. Beachybead. Het stoomschip 6meroe, van Rot terdam naar Batavia, arriv. 1 Aug. te Port Said. Het stoomschip Bromovan Je™ naar Rotterdam, vertrok 2 Aug. van Batavia. Het stoomschip Prins Willem 111 van Amst. naar Paramaribo, pass. 2 Aug. DuDgeness. alsmede zwarte, witte en gekleurde Henneberg-Zyde van 45 ct. tot f 14,65 p. Met. elfen, gestreept, geruit, gewerkt, damast enz. (ca. 240 versch. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins enz.). Damastzijde v. 75 ct.14,65 Zijden Bastkleederen, p. robe f 8,6542,75 Foulard-Zijde bedrukt 65 ct.3,35 Balzijde Grenadine-Zijde Bengaline-Zijde v. 45 et.14,65 65 9,35 f 1,206,45 per meter. Zijden Armüres, Monopols, Cristalliques, Moire antique, Duchesse Princesse, Moscovite, Mar- celliue8, Zijden stof voor gestikte Dekens en Vlaggen enz. enz., franco en vrij van invoerrechten in huis. Stalen en Catalogus ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3