16 N oord-Br abantsche choenen-Gompag Winkeljuffrouw. Leaiiingen-Naaisters. en «cursus. lis. laai- en Kiiiprsus. H. M. J. van Lennep. Kiezers in het district ill! Vier CiiroeM en een Knol! 1/ @oecSk@@psi aires in Nederland. H. M. J. VAN LENNEP. 11) .1 a a i* I ij k s li e s*o o t e Op r it I in i si g'. ADVEBTENTiEN. roote Houtstraat 96 J. A. E. AVIS, Meid-Huishoudster Costuumwerksters Werkmeester. Heerenartikelen. Coöp. Bouwver. Ziekenwagen, Karrenverliuni'derij, Te Koop Verloren UEÜLQREN: H.H. Schilders! E. A. C. ROEST, J. L. TIELEMAN, Leeraar M 0. Boekhouden, Han delsrekenen en Handelsrecht. J. G. MARTIN ZONEN Winkelbediende gevraagd. Herhalingsonderwijs. Teekeiaeia. Remoru.trantsche Gemeente. Lot3!*!] INVENTARIS H. m. J. vm LENNEP, Dr. H. D. Tjeenk Willink. Prijzen beneden elke concurrentie. Prijzen beneden elke concurrentie. Ruimste keuze, Bartelj orisstra.a.t Overtuigt U van die spotprijzen in de étalages. Grootste voorraad. Den 27n Augustus overleed te Haarlem onze geliefde Echt- genoote en Moeder, Mevr F. J. J. J. BAERTS geb. CATS, in den ouderdom van 63 jaren. W. BAERTS. Haarlem. W. BAERTS', Oleh-leh. D. M. BAERTS. Bondowoso. Volstrekt eenige kennisgeving. TE HUUR:' Een gróote Boven-Voorkamer, .met of zonder Pension. Voldersgraclit 51. Heden overleed na een kort stondig doch geduldig lijden, mijn geliefde Vader JOHANNES HENDRIK TAN HEULEN, in den ouderdom van bijna 59 jaren. C. VAN HEULEN. Haarlem, 1 September 1899. Bezoeken van rouwbeklag k unnen niet worden afgewacht. Gevestigd te Haarlem, Rijks-Veearts. [Spreekuur '12 uur. Gevraagd een flinke Juffrouw. dres: Mode-Bazar, Lange Veer mat No 11. Aanbiedingen Zon- ig tusschen '1 en 4 uur. ivraagd, zoo spoedig mogelijk, in n klein gezin zonder kinderen, eitijd liefst ongeveer 30 a 35 jaar. r. fr. No. 2489, bureau van dit ad. GEVRAAGD, ;en 15 September, bij VAN iPEREN PIJPER. Adres: JliE. WliLFF Co. oom ververij, Helmbrekersteeg. Onderwijzeres. Tegen 1 October Kost eu In woning met gebruik van vrije zit- en slaapkamer aangeboden bij eene beschaafde familie". Brieven onder 110. 2497, bureau van dit blad. Te M is is i% aan de Duvenvoordestraat. Heerenhuizen met Tuinen, acht Kamers, Serre, Keu-ken, Kelder. Huurprijs f350,en f400,per jaar. Direct en later te aanvaarden. Te bevragen Parklaan 86 en bij NIEPHAUS en DROSTE. lorrespondent gevraagd. iDe firma FRANS SCHAAP Jr., er rechtskundige bureaux ge- stigd zijn te Dordrecht. Rotter- m. *s Gravenhage. Amsterdam it werpen en Londen, wenscht :h voor Haarlem en omliggende meenten te laten vertegenwoor- gen door een solied en actief )rrespondent. Aanbiedingen met uitvoerige in- ihtingen worden ingewacht aan t Hoofd-Bureau te 's-Graven- ge. skwaine Zandvormers en Bankwerkers, Ifst gehuwd, kunnen geplaatst irden aan de Machinefabriek te -f.r1ck, bij Venloo. Voor eene Machinefabriek, waar er vele nieuwe machines gebouwd irden, wordt een ervaren Werk- eester gevraagd, vrij an sterken ank, Brieven franco No. 2484, ireau van dit blad. n— A. .M. ver- ree- u uch v. den van In bovengen, vak wordt gevraagd net Joiigmenscli ter opleiding, it beneden 16 jaar. Zij die reeds in een winkel werk- am waren, genieten de voorkeur. Brieven franco onder No. 2492, reau van dit blad. Een onderwijzer vraagt in een gezin, P. G., ongem. Kamer t volledig Pension, tegen mati- prijs. Br. fr. onder No. 2496, reau van dit blad. Op de Ateliers van de Confectiefabriek »Hollandia«. kunnen eenige nette Meisjes geplaatst worden, om aldaar van een degelijke onderwijzeres onderricht te ontvangen in Machinèstikken, tot het ver vaardigen van lingeries en ondergoederen. Na afloop van den leertijd, welke ongeveer 4 weken duurt, kunnen deze meisjes aldaar tegen flink loon steeds werk vinden. Adres in persoon: Spaarne 57. Ook eenige geroutineerde Naaisters gevraagd. In den omtrek van de nieüwe Kathedraal bestaat gelegenheid, bij voldoende deelname, Huizen te bouwen van f 2.50 huurwaarde. Brieven onder No. 2495, bureau van dit blad. to üïifulx» Een gem.Kamer met Alcoof, voor een Heer b. b. h. h., ruim uitzicht. Brieven onder No. 2494, bureau van dit blad. Te Huur of Te Koop gevraagd een voor eene jongedamemits goed geconditionneerd. Brieven onder lett. B. aan het Advertentiekantoor van P. J. SMIT, Ripperdapark 15. wegens gevorderden leeftijd te koop, waaraan 65 stuks verbonden zijn, (Huis te koop of te huur) annex Smederij, gelegen onmiddellijk aan het spoor, zeer geschikt voor smid of wagenmaker. Adres Lange Heerenstraat 31 Haarlem. aangeboden groote partij soliedté ijzeren Hekken, een Meter hoog, a. d. Fabriek te Haarlem, Jans- weg 15. Gaande van de Kolk naar O ver veen, een Zilveren Broche (Vo geltje). Verzoeke terugbezorging tegen belooning Pieter Kiesstr. 35. Gaande van O verveen naar Bloe- mendaal, een Gonden Ring met ovalen steen, waarop een fantasie wapen. De vinder zal goed beloond worden. Br. onder No. 2493, bu reau van dit blad. Grondig Onderricht in het Hout en Marmer schilderen etc.. door P. ROMIJN, bekr. op ondersch, Tentoonstellingen, Delftstraat 28. Inl. 's avonds na 8 uur. Aanvang 3 October. Cursus voor Bouwkundig Onderricht. Vraag Prospectus aan bij Architect, Alexander Boersstraat no.9 AMSTERDAM. Molengiad 8. Aanvang van den nieuwen Cur sus 4 September a.s. Prospectus op aanvrage verkrijgbaar. Spreek uur dagelijks van 2—4. Schachelstraat 31. In het Magazijn ,,De Kindervriend", War moesstraat 28, wordt een Adres: Groote Houtstraat 32. Grondig onderricht aangeboden in het Knippen en Maatnemen. Fransche coupe. Mej. SM IX, Gedipl. Leerares. Kleine Houtstraat 103rood Opening van de Herhalings school voor Jongens en Meisjes, tevens dienstbaar voor de a. s. MILITIE-PLICHTIGEN, op Maan dag 2 October 1899, in de Eerste Burgerschool op het Klein Hei ligland 12. Aangiften tot toelating moeten geschieden bij het Hoofd der School, den Heer P. D. GRAAFF, Klein Heiligland, van 4 tot en met 9 September a. s., des namiddags van 12 tot 1 uur, bij wien tevens inlichtingen te verkrijgen zijn. Dames en Heeren Ondenv., die aan den nieuwen Curcus ter op leiding voor de Akte Teekenen L. O. willen deelnemen, worden be leefd verzocht daarvan nu reeds aangifte te doen. Woensdag- en Zaterdagmiddag- Cursus voor jongens. Hoofdelijk onderwijs. Opleiding voor Am bachtsschool, Kunstnijverheid, enz. Aangifte kan steeds geschieden. J. F. N IJ IJ E N S, Leeraar M. Zijlstraat 94. Hervatting van het Godsdienst onderwijs Maandag 11 September. Inschrijving van nieuwe leerlin gen en aanwijzing der nieuwe les sen, zooveel mogelijk Woensdag 6 September, 2—4 uur. HET BESTUUR. Het Godsdienst-Onderwijs, ge geven vanwege de afdeeling Haar lem van den Nederl. Protestanten- hond, zal worden hervat 11 Sep tember. Wiè nog van dit onder wijs, op de bestaande voorwaarden, wenscht gebruik te maken, gelieve daarvan aangifte te doen in het gebouw van den Nederl. Protes tantenbond. Nieuwe Gracht 3, op Zaterdag 9 Sept. a.s., tusschen 2 en 5 uur 's namiddags. De Commissie van het Godsdienst-Onderwijs. Ondergeteekende bericht hier mede dat de Naai- en Knipcursus half September weder een aanvang zal nemen. Dames, die hieraan deel wenschen te nemen, of privaatles sen wenschen te ontvangen, kun nen zich daartoe vervoegen Bakonessergracht 103. Mej. A. SEBUSGüthschmidt Kiezei'S van het 3 de Kiesdistrict, St. Elisabeths-Vereeniging. In de maand October a.s. zal de St. Elisabeth's Ycreenigiug te Haarlem hare Jaarlijksche Verlo ting houden van geschonken voor werpen ten bate van arme zieken die door haar bezocht, en door versterkende middelen ondersteund worden. flct Bestuur neemt daarom de vrijheid, deze loterij dit jaar we derom in de weldadigheid der in gezetenen aan te bevelen door het inzenden van geschikte Voorwer pen of Handwerken, maar vooral door het nemen van loten. De ge legenheid tot inzending bestaat tot 10 October bij Mej. S. PROOT, Jansstraat 50. V ei'koopii is»-. Op 14 Sept. a. s. zal door den Makelaar GEORGE L. SMIT, Ba- kcnessergracht 13, worden ver kocht de geheele van eene Kruideniers- en Grut- terszaak, alsmede de Gereedschap pen van eene onlangs opgeheven Smederij. Voorts eene collectie MEUBELEN van verschillenden aard. Dagelijks worden goederen aan genomen of op verlangen gehaald. Kiezers van liet 3e District Brengt Uwe stem MAANDAG uit op den Heer Een man, op de hoogte der Duinwaterleiding en bekwaam in de Technische vakken. Hebben wij zulk een man niet noodig in onzen Raad Kiest dus Ingenieur. EEN KIEZER. De derde afdeeling van de Kies- vereeniging Vooruitgang heeft voor de verkiezing op aanstaanden Maan dag Candidaat gesteld het aftre dend lid Dr. H. D. Tjeenk Willink. Het. bestuur der afdeeling ver heugt er zich over. dat aan U, Kiezers van het 3e kiesdistrict, de gelegenheid wordt geschonken om een verdienstelijk aftredend lid voor onzen gemeenteraad te be houden. Bij den verkiezingsstrijd, die ach ter ons ligt, hebben onze tegen standers sommigen aftredenden leden er een verwijt van gemaakt, dat zij voor de invoering van de thans bestaande gemeentebelasting hebben gestemd. Hoofdzakelijk op dien grond heb ben deze tegenstanders de herkie zingder aftredende leden bestreden. Dat verwijt kan onzen Candidaat niet treffen, daar Dr. H. 1). Tjeenk Willink zich steeds met alle kracht tegen de tegenwoordige gemeentebelas ting heeft verzet. Het bestuur der afdeeling ziet den afloop dezer verkiezing met. goed vertrouwen op den uitslag tegemoet. Noodig is en blij it echter in de hoogste mate. dat gij, Kiezers, door Uwe getrouwe opkomst de over winning van onzen Candidaat mo gelijk maakt. Velen uwer, op wie wij meenen te mogen rekenen, zijn de vorige maal thuis gebleven. Met lauwheid en onverschillig heid van uwen kant komen wij er niet. Als deze blijven regeeren, zullen wij nederlaag op nederlaag lijden, zeer ten nadeele van onze stad. Geeft dus gevolg aan onze uit- noodiging, gij. Kiezers, die de vorige malen allen geschitterd hebt door sveg te blijven van de stembus. Gij hebt, door dat te doen, eene groote verantwoordelijkheid op U ;eladen. Gij kunt zorgen, dat die verant woordelijkheid niet nog grooter wordt door thans flink op te komen en met ons te stemmen op onzen Candidaat Haarlem. 30 Augustus 1899. Het Bestuur der 3de afdee ling van de kiesvereeniging «Vooruitgang" Dr. J. TIMMER, Voorzitter. VINCENT LOOSJES, Secretaris. Mr. H. Ph. 't HOOFT, Penningmeester. Dringend wordt u aanbevolen op Maandag; -4 September a.s. uw stem te willen uitbren gen voor het lidmaatschap van den Gemeente raad, op den heer Van bovenstaanden Candidaat kan verwacht worden, dat hij de belangen van de Burgerij met kracht zal verdedigen, dat hij handel en nijverheid bevorderlijk zal zijn en dat hij bezuiniging zal weten te brengen, om het Belastingbiljet in plaats van te verhoogen te vermindereu. Het Bestuur der neutrale kiesver- Het BestHur der eeniging „Burgerplicht". „R. K. Kiesvereeniging". Het Bestuur der Anti-Revolutionaire Kiesvereeniging „Nederlaud en Oranje.". (Een Verkiezingsgril). Heden ochtend werd, zeker bij ongeluk, ten mijnen huize een bil jet bezorgd, dat eene aanbeveling moest verbeelden voor den heer T. VALLENTGOED. V oorwaar een merkwaardig stuk politieke goochelarij. En de man, die dat werk vervaardigde, moet wel meenen, dat de kiezers een troep schapen zijn, zonder eigen gedachtengang. De feitelijke aanbeveling, uit het strooibiljet, komt. hierop neer «Gelooft ge niet, dat als T. YAL- «LENTGOED gekozen wordt ge «een oprecht volksman in den «Raad zult hebben gebrachtWie «meer dan hij heeft verkeerd in «uw midden arbeiders en kleine «burgers Wie heeft zich als hij «reeds van zijn jongelingsjaren ge- «wijd aan de volkszaak Wie heeft «rnecr studie gemaakt van de on- «derwerpen. die de sociale kwestie «beheerschen en wien is het beter «dan hem gegeven om in goede «woorden en in een goeden toon «zijn gedachten uit te spreken. «We weten wel, dat op onzen can- «didaat aanmerkingen zullen wor- «den gemaakt, dat ook hem een «critiek niet zal worden gespaard, «waaraan iedereen zich blootstelt, «die zich in het publieke leven be- «weegt. M >ar bij grondig onder- «zoek kan er tegen onzen candi- «daat niets aangevoerd worden, «wat hem een minder goed Raads- »lid zou doen zijn.« Eigenaardig dat de aanbeveler als een mug om de kaarsvlam vliegt. We weten wel dat er aan onzen candidaat een steekje los is, roept hij gemoedelijk uit. maar dat komt er niets op aan. Hij is eenmaal ge steld en nu zal hij ook wel een goed raadslid zijn. De geheele aanbeveling bestaat uit een paar holle zinnen. Men deelt ons mede dat de heer Y. een oprecht Volksman is en dat hij studie gemaakt heeft van sociale onderwerpen, hetgeen wij gaarne van den onbekenden schrijver aan nemen. Voorts spreekt de heer VAL LENTGOED een aardig woord en wij vermoeden dat hierin wel de eenige reden ligt waardoor dit heerschap zich op den voorgrond kon plaatsen. Voorwaar eene meer sobere aan beveling kwam ons nimmer onder de oogen. Het schijnt wel, of de schrijver bevreesd was, iets te veel te zeggen en daarom zegt hij niets. Maar de schrijver doet erger als hij voortgaat „Toont dat niet een gril U er toebracht op Groot,Hofland, Modoo, en Schram te stemmen, doch dat ge begreept, als ernstige kiezers, dat alleen van deze genoemden en van hunne richting heil is te verwachten voor onze gemeente.» Welk een allerzonderlingste be schouwing. Goede burgerswij bieden U aan uit onze vruchten- mand vier gave citroenen, van de beste sooit.. Nu wil het toeval dat we nog een vrucht moeten plaat sen het is wel geen pracht-citroen. doch slechts een knolletje. Doch nu gij de vier prachtcitroenen ge slikt. hebt, zou het een gril zijn als ge het knolletje niet op den koop toenaamt. Heeft schrijver van het strooi biljet werkelijk een grap gemaakt, of meent hij in ernst dat de kie zers beslist moeten slikken een candidaat van de volkspartij, al is voor dien candidaat niets anders te zeggen dan een paar onbedui dende zinnetjes, die op duizenden van toepassing zijn. Weet ge wat hoogst merkwaar dig is, onbekende schrijver, dat ge geheel zwijgt van het feit dat de heer Vallentgoed voorheen onder wijzer was en thans in dienst bij een bank. Voorwaar, beide betrek kingen zouden, wanneer hij er iri uitgeblonken heeft en in uitblinkt, aanbevelingen kunnen zijn van beteekenis Schrijver eindigt met den uit roep «Gij wilt niet in tegenspraak komen met wat ge eenige weken geleden uw plicht achttet. te doen, wel Gij hebt het als uw plicht be schouwd vier mannen te kiezen, die eerst naam gemaakt hebben in de geschiedenis der werklieden- beweging onzer stad. Doch kiezers ge zoudt juist in tegenspraak komen met uw plichts beschouwing van eenige weken ge leden, indien ge naast de vier ge kozenen iemand steldet, waarvan niets tc zeggen is. Laat U naast de vier gave ci troenen geen knol in de handen stoppen, zou elke huisvrouw U kunnen toeroepen Ik wil dit schrijven niet eindi gen met eenige aanbeveling uit de twee overige candidaten, omdat ik geen stemmer ben in het 3e district. Doch ik eindig met den. wensch, dat de kiezers geen knol len voor citroenen naar den ge meenteraad zullen zenden. EEN KIEZER 2e district.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3