NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. 46) (Te iur»«| Maandag 18 September 1899. Ra 497G a HAARLEMS DAGBLAD AJB03ST3Sn5T]VLE31SrTSZ3E,IJ'S: Toor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden „1.30 Franco door het gebeele Rijk; per 8 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per..3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.371/2 Jk^V^ETE5,TEnsrT3=EIISr: van 1 - 5 regels 50 Ots.iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentien worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Hoofdagenten vow het BuitenlandCompagnie Générale de Publioitè Etra/ngère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. M»t uitzondering van bat Arrondissement STsarlera is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenüèn tn Reclames betreffende Handel, Ngverleid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Asu. is Amsterdam. BUITEN het Arrondissement H&arlssi is de pry's der Advertenöën rm 1—5 regels ƒ0,75, elk-? rogei meer f 0,15; Reclames per regei 0,30. «oor du oiaü ra dan omtrek zyn Bloemerulaca. Santpoort en Schoten, t. a. RAADT, baatpoortHeemstede, J. LLt v EN,op de toi; Spaarncta -n, C. EaKTENDORP Zandvoori, G ZWEMMER; etsen, W. J. RUTJTEEBeverwijk, J. HOORNS; ÈUlegomARIE HOPMAN, Molenstraat Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentien aan. Dit nummer bestaat uit drie bladen. S«aï2snïietiws- j Harst© so tweede pagina j Haarlem. 16 Sept 1899. Herstemming Gemeenteraad. I Ia die groobe zaal va\Oi het Bronge bouw had Vrijdagavond een opembarel vergadering plaats van die ge-combineer- die kiesvereenigingenvoor die herstem- mi-ng van een lid. voor den. Raad in district III. Een, vrij groot aantal be langstellenden was aanwezig, o. a>. die gemeenteraadsleden Hofland en Schram, en aan dei bestuurstafel de heer v. dl. Kamp. De bijeenkomst werd) gepresideerd door dien heer W. ELuppers. Hiji heette allen welkom en, deelde mede, dat de vergadering hoofdzakelijk) was belegd voor de kiezers in district TTT wijl men gemeend) heeft nog eens een woojrdl tot hen, te moeten spreken. Vervolgens zeóde spr. aan hen die op henu laiuni stem in, district Hl hebbeen uitgebracht, zijn hartelijke! dank. Maar toen de heer Van, Lennep een, grooter aantal stemmiem in een ander district kreeg, meende spr. zich te moeten ter rug trekken. Spr. geloofde dat de heer Van Lennep meer tij|d en mieer capaci teiten heeft voor het ambt. Hi erna gaf do voorzitter het woord aan den heer Jb. VAN OVERSTEEG, van Amsterdam. Spr. zei-de, zich vooral bereid te heb ben verklaard om als spreker cp te brei den, wijl heb een strijd gold die in tal van plaatsen wordt gestreden, nl. de strijd of bij' een gemeenteraadsver kiezing de politieke beginselen geheel alleen, moeten domineeren. Dit is ook in Haarlem ook in dit district de strijd'. Spr. gelooft dat heit een fout is als men bij gemeenteraadsverkiezingen al leen die politieke beginselen moet waar- dëerem. Dat, neemt niet weg, dat de verkiezing niet politiekloos behoeft te *ijn. Bij de liberale partij, worden de poli tieke beginselen, telkens weer op- den voorgrond gesteld, ook bijl gemeente raadsverkiezing. Hier waren van de 31 leden voor de verkiezing 26 mannen van de libe rale portiji; en nu toch nog 19, en de liberalen, willen nog a,ltij|dl den 2Qen ook hebben. In Rotterdam zijn van d-'e ruim, 40 leden er nog geen 10 niet-liberalen. Bij de laai&te herstemming aldaar tusschen den liberaleni en den ca&didlaat, die door de anti-revolutionairen gesteld was, werd daar nog gewaarschuwd tegen het monsterverbond. In het, eerste kiesdistrict en het ne gende te Amsterdam vond men in dien tijd' een monsterverbond nog zoo kwaad niet, dl. w. z. men wildle geen liberaal «tellen, maai- men zou zich onthouden. Want men kan r.let bekwaam zijn vol gens de liberalen, of men moet liberaal srijn. Wel worden door hen, dfcis d'e poli tri eka beginselen op den voorgrond ge steld, en, daartegen wilde spr. waarschu wen, voor den strijd van de volgendq week. PEUT f.I .ETON. De Lotgevallen van een jongen Man. Uit hel Engelsch vax ALFRED W. COLE. ..Ja, dat hebt gij1 welmaai* dot is er nu juist het- mooie van. Giji weet, niet dat gij veel over haar gesproken, hebt, omdat giji het ni t voornemens waart. Gij hebt ons geen-e beschrijvingen van haar voorkomen, of wat zijl zegt en doet, -egevenmaar gij: komt telkens, zonder het te weten, op haar terug, en altijd; op eene wijze, die bewijst dat gij veel1 van haar houdt." „Dat doe ik!" riep Lorimer uit: ,,maar daar is immers niets bijzonders aan Houden de meeste meaisohen niet van hunne zusters?" „Neen. ten minste niet veel. Zij ge voelen natuurlijk iets van, die gewone -amiliegehechtheid voor haai- maar weinig zusters geven zich de moeite van ta mauv&TL dat. hare broeders haar recht hartelijk liefhebben en ik veronderstel Het gaat om' het beginsel of men de partij, dia denkt alleen goede mannen te kunnen leveren, zal steunen of zal' zeggen, neen, het gaat niet. Wamt het is misschien toch, wel mogelijk dat ie mand, dtie niet zweert bij; dia liberale partij, in staat is de stad mede te be sturen. Heb is, vervolgt .spr.. zeer opmerkelijk, hoe beurtelings gegoocheld wordt met deze redeneering. Eenige jaren geiedlen, toen er door het geheele land verkiezing was voor die Provinciala Staten, ging van prof. Buys te Leiden, dia roep uit, geen poli tiek in de Provinciale' Staten. Dat was hierom, wijl de Liberalen de meeste ze tels hadden, en hun geestverwanten ze wilden laten zitten. Zonder dus de politieke beginselen op zij te zetten, dient men bij de raads verkiezing toch met dJie beginselen te rekenen. En clan valt dadelijk dit beginsel in het oog. dat een raadsverkiezing iets heel anders is, dam, een. verkiezing voor de Staten-Generaaiï. De beteekenis is heel anders. Het is heel wat anders, of men een voogd Mest voor kinderenof een, cura tor in een faillieten boedel. De voogd moet de kinderen opvoeden, zooals ik wil, maar bij. een curator moet men nog om; andere dingen denken. De boe del moet beheerd1 worden;, want het is een stoffelijke zaak. Het onderscheid, tusschen. den ge meenteraad en d'e volksvertegenwoordi ging is. dat men hij de verkiezing voor den gemeenteraad een man. Mest, die zich moet bewegen tusschen d'e gestelde lijnen van die wet, terwijl het lid van de Tweede Kamer veel meer de door slag moet geven. Natuurlijk komt het er bij d'e Tweede Kamer ook wel op aan, dat spreekt van, zelf. Beginselloos is de strijd voor den raad niet. In het, „Haarl. Dagblad" van 13 Sept. schrijft de heer Hofland „Volgens conservatieve denkbeelden is belasting betalen niet anders dan om der gemeente of den Staat de moge lijkheid te openen het individu de door het gemeenschapsleven noodzakelijk ge worden gemakken aan te bieiden, onge acht de verhouding waarin het arbeids vermogen van het individu staat tot de som van het gemeenschappelijk geluk of tot, behoefte- en genotsmiddelen. Volgens da l'öer der sociaal-economie is belasting d,e evenwicht-herstelling tusschen de individuen, die tot grond slag heeft, dat het Staats-organisme als zoodanig onvervreemdbaar is van het gemeenschapsleven." Tweeërlei beginselen; worden, hier door den. heer Hofland genoemd,, nl. het) conservatieve en het systeem van den 'heer Hofland1, zoodat men tot de con clusie komt, dat zij- die het meest heb ben ook het meest- moeten betalen. Maar spr. wil niet den middenweg, d'an zou men even goed verkeerd' uit komen. De middenweg is niet altijd de beste, want die kan ons 't verst van het doel afvoeren. De heer van Lennep heeft, niet- van. den een en van den wat, maar naar zijn beschouwing van het belastingstelsel heeft hij, een andere meening dan in deze wordt genoemd. dat ook wei .rif broeders het verdienen." „Wat zijt gij toch een grompot, Stan ley 1 zeidie Lorimör lachend. ..Volstrekt niet; maar ik houd er van de dingen bij hunnen naam te noemen." Intusschefli had; Jessie, het voorwerp der nieuwsgierigheid van Mr. Frederick Stanley, niet, het minste vermoeden van het bezoek, dat haar voor de deur stond. Zij verwachtte Lorimer spoedig in. En- I geland terug, maar hij had) geen1 dag voor zijne terugkomst bepaald. En dus- hoopte zij- slechts van dien. eenen op den, anderen dat hij, komen zou, want niet alleen was all de tijd, dien- hij, verder in Parijs doorbracht-, tijdverspilling voor hem, maar zij begreep ook dat hoe lam- ge hiji bij; Miss Stanley bleef, des te grooter zijne smart van teleugestelde liefde zijn zou. Het. was eene sohoona avond, in Juni. De t-uin van liet landhuisje zag er zoo frisch, zoo net, en zo o smaakvol on- d'erhouden uit, dat weinigen het hek hadden kunnen voorbijgaan, zonder er een blik in te werpen. „Welk eene lieve plaats!" riep Stan ley. „Dat vind ik nu ook, ofschoon ik mij; zeer wel kan herinneren, dat ik mawir al te verheugd was er van, daan te komen," Wat moet elke regeering, hetzij van Staat - f stad, ten grondslag liggen om een begrooting te maken, een belasting te stellen. Welnu, d. i. de draagkracht van d-e burgerij. Men moet niet zeggen, dat zou wel mooi zijn. en dan achteraf zeggen, dab zal wel betaald worden, door dengene, die het meest heeft. Laat ons, zegt spr., niet meeleven, miet den geest van den tijd, maar d'e tering naar de nering zet ten, en anders krijgt dte nering de tering. Spr. noemt als curiositeit, dht d'e Raad onzer stad het er in den Iaatsten tijd op aangelegd heeft om dooden. te ma ken. Als de Raad getraioht had, die le venden uit Amsterdam te trekken,, dan zou spr. dat als Amsterdammer mis schien betreurd hebben, maar als Ne derlander zou hiji 't toegejuicht hebben. Maar de Raad' deed niets anders dan dooden verzamelen, Er moet naar. onze stellige overtui ging en. ook naar -die van den heer van Lennep. rekening gehoudien worden met de draagkracht der burgerij. Spr. heeft aan dien heer van Lennep gevraagd, is het uw overtuiging, dat rekening gehoudien moet worden met een. vader, die 4 of 6 Mnderetn heeft, en. het antwoord was onvoorwaardelijk, dat men hier wel degelijk rekening me de moet houden. Maar moet nu de be lasting dienen om den evenaar, die nu naar de eene karnt is omgeslagen,, weer in het midden te brengen? Neen, zegt spr., d'egeen die het meest heeft moet niet het meeat betalen, omdat hi] het meest heeft. Voorts meent spr.. dat men bij) het vaiststellen van het betalen der belas ting, moet beginnen een bedrag vast te stellen, dat vrij; is. Zelfs als iemand's boel verkocht wordt, moe-t men, hem) nog een beddelaken laten om op te sla pen. Dat beginsel moeten, wij steeds vast houden;, of dat nu 300 moet we zen. zooals in Haarlem,, gelooft spr. niet, of men moet hier al heel goedkoop le ven. Dam. zou spr. wenschen, da.t zij die den norm1 hebben gesteld, er zé-fs eens van, moesten leven, dan zouden de gren zen wel. gauw veranderd worden. Spr.'s ideale beschouwing over de be lastingheffing is, dat bijv. 50.000 is op bijv. 10 belastbaar, en, die van, 40000 9 en diö van: ƒ30.000 8 Dat is een aanslag met degressie. Op deze wijze zouden sa-larisem van f f 1000 vrij zijn,. En waar men tegenwerpt, dat enke len dlan geen kiezqr zouden zijn. dan zou spr. zich daar bij neerleggen. En waar beweerd wordt, dat de grens juist gesteld! is, opdat velen Me- zer jtunnen worden., dan zou spr. zeg gen, maak den 18jarige dan ook tot- kiezer. Spr. meent, dat bij een verMezing voor den gemeenteraad! men ook wel degelijk moet letten op de bekwaamhe den van den candi-daat. Anders zou men den heer van Lennep- alleen; Mezen,, om dat hij deze meen mg is toegedaan. Het denkbeeld, dat in den Raad alle beroepen moeten, vertegenwoordigd zijn, spreekt voor d'e candidaat-stelling von den heer van, Lennep. Een ingenieur is in den Raad best te gebruiken, bij die verschillende vraag stukken die tegenwoordig hier aan de orde komen. Vervolgens d'e sociale quaestie, de verhooging van het loon van dien arbei der en d;en, arbeidsduur. Er zijn echter ook nog wel andere vragen op dit terrein, en daar heeft de: heer van Lennep, altijd een open oog voor gehad. En nu kon men wel zeggen de lieer v. L. was geen patroon, maar slechts dief. Maai- spr. gelooft en weet, uit eigen ondeavind'ing, dat juist de tusschenperscmen tusschen patroon en werMnan zeer belangrijk zijn. Ook heeft de heer van Lennep zich met. die werkverschaffing ingelaten en er zijn krachten ,uan gewijd. Opgemerkt- mag ook worden hoe de heer van Lennep a-ls regent van het weeshui-s vaak met d'e burgers en de mindere Maisse in aanraking komt. Om al deze redenen zou- de heer van- Len nep die rechte man op de rechte plaats zijp. Ten slotte sprak spr. een enkel woord tot de Christelijk-historische partij, die zich' de meest- natuurlijke bon.dge- nooten, van de a-nti-rev. noemep. Zij; hebben een beetje strijd met den, heer van Lennep geha-d, zoodlait het „Nedi Dagblad'" nu nog schrijft, dat de heer van Lennep nooit de steun zou willen of Minnen -aanvaarden van dJe Christe- lijk-Historisch-en te Haarlem. Nu vraagt de heen- van Lennep niet, och toe, geef mij ook uw stem. Maa,r spr. vindt dat gewaagd' moet worden is dit een Mm-dig man, dam geef ik hem mijn stem. Men, moet niet naar de slembus gaan o-m den heer van Lennep te peizieren, want men- draagt hem een- mpeielijke taak op. Spr. wekte eindelijk rijzende op het slechte stemmen bij- de laatste ver Mezing een elk op, ter stembus te gaan em tevens a-nderen op te wekken. Na een koude pauze werd gelegen heid gegeven- wagen te stellen of in debat te treden. va heer Hofland deeldle mede. dat hem bij de verdediging van den heer v. Oversteeg voor de candidatuur-v. Len nep, h-adl gehinderd te hooren, dat dei politieke overtuiging van den candidaat- niet den doorslag mag geven. Spr. weet wel, dat de heer van Lennep als het w-are liet zoenoffer is tusschen de drie anti-liberale Mesvereenigingen, maar toch had spr. verwacht, dla-t- d-e heter Oversteeg de politieke gevoelens van den. heer v. Lennep had medegedeeld. De heer va-n Lennep kon voor werkelijk vooruitstrevend en in onze stad niet de candidaat zijn, want hij zou andere 'gevoelens hebben ten, op-zichte van on derwijs, dloor den, -spreker van dezen avond niet genoemd. Ook in zake be- lasting had de heer v. Oversteeg nader moeten preciseieren Bovendien is de nofrm hier niet ƒ300, maar 450. Spr. merkt- op-, dat hij; de vermogeiiiden niet wil laten, betalen 'omdat- zij veel bezitten, maar om- dat zij veel bezitten ten koste van de weinig-bezittenden. De Voorzitter maande den heer Hof- land aan, zi,ch te bekorten. De heer Hofland zei-de nog geen vijf minuten gesproken: te hebben, en dat hij een rede van, vijf kwartier niet in een oogenblik kon beantwoorden-. Zoo noodig wilde hij onder protest wel ge heel va-n, heb woord af zien. Voortgaande, zegt spr., dat hij niet van den heer v. Oversteeg heeft verno men, of de heer v. Lennep is voor ver tegenwoordiging der werklieden, in de quaest-ies der gemeente-exploitatie. Want anders kunnen d-e belangen, dier arbeiders niet gediend worden. Al -deze dingen zijn van avond te luchtig behandeld. (Applaus.) De heer Van Oversteeg zeide, d!at het hem was tegengevallen, zooals de heer Hofland d-e gemeentaraadsvarMe- zing beschouwde, en ook had hijj niet den heer Tjeenk Willink rillen bespre ken tegenover den heer van Lennep. Spr kon zich niet- vereenigen met- de beschouwing van het debat door den heer H. In plaats va-n te debateeren,had da heer H. gecorrigeerd. Hij noem-de op wait niet gezegd is, maar viel niet- aan, wa-t is gezegd. Spr. erkende zich vergist te hebben miet het noemen van den norm der belasting. Hij deelde me de, dat de heer van Lennep was voor de g'emeemteeccp loitati e van de gasfar brie-ken. Echter kan, niet rechtstreeks beantwoord worden de waag of de heer v. Lennep voor gemeente-exploitatie is. Want op het oogenblik zou hij bijv. niet zijn voor het esploiteeresn van -de Eleetri-sohe Traim- De heer Beeremans vroeg, of de heer v. Lennep beloften- heeft afgelegd. Ook stelde hij nog een, menigte van andere wagen. De ceier v. Oversteeg beantwoordde de eerste waag met te zeggen, dat hij- d'a-n niet voor den, heer v. Lennep zou zijn opgetreden. Do heer v. d. Wijde protesteerde te gen 't gezegde van den heer v. Oversteeg, dat Haarlem; dat eens het gjraf was geweest, voor d'e Spanjaarden,, nu het graf wetrd der Nederkmcielrs. Voorts woeg hiji of de candidaat der drie Mes- vereeaiigingeax was voor het openbaar onderwijs of er den- -domper op rilde zetten, De heer v. Oversteeg protesteerde zij nerzijds. tegen d'e bewering des heeren v. d. Wijde, da.t hiji die niet voofr heb openbaar onderwijs was, d'en domper op heb onderwijs ril zetten. Wegens het late uur werd hierop da vergadering gesloten, nadat de voorzit ter dien spreker had. dank gezegd voor zijne woorden- Wegens het late uur konden wjj over de installatie van mr. C. G. von Reeken als rechter en van mr. Vau Öloterdijck als substituut-griffier geene bijzonderheden in ons vorig nummer vermeldeu. Zoowel door rlen officier van .justitie als door den president der Rechtbank en den deken der orde van advocaten, werd mr. Von Reeken op zeer waar- deereude wyze toegesproken. Eerst- genoemden wezen erop, hoe mr. Von Reekeu sinds twintig jaar als pleit bezorger en sinds zes jaar als plaats vervangend rechter zich heeft doen kennen als eeu ijverig, nauwgezet en werkzaam manhoe hij als advo caat de zaken die men hem wenschte op te dragen, steeds toetste aan de wet en steeds groote kieschheid had betracht in de keuze der rechtsmid delen waarvan hij zich bediende boe ten slotte uit zijne geschriften de liefde gebleken was voor bet recht, die bij den rechter zulk een onmisbare eigenschap is. De dekeQ der orde van advocaten, mr. Th. de Haan Hugenboltz, den nieuwbenoemden rechter ?elukwen- schende namens de ba'ie, wees er op dat het een unicum is, dat een advo caat rechter wordt langs geen anderen overgang, dan dien van plaatsver vangend rechter. Brand door den regen. In den afgeloopen nacht ontdekte de bakkersknecht J. H. Reijnardus in de van Marumstraat wonende, dat er vlammen sloegen uit een open ijze ren schuit voor het erf van de ban delaars in bouwmaterialen gebroeders Schornagel aan het Zuider Buiten- Spaarne. Hij waarschuwde de politie. Toen bleek dat de schuit geladen was met zakken ongebluschte kalk, die door de hevige stortregens vuur gevat hadden. De agent van politie Zonne veld en de rechercheur Jansen verwij derden de zakken kalk. Schade werd niet veroorzaakt. Naar men verneemt, is in bet leerplan der kostelooze- en tusschenschoien de bepaling opgenomeu dat by wijze van proef, de kinderen uit de twee laagste klassen van voorm. 9 tot 11 in plaats van tot 12 uur onderwijs zullen ont vangen. Aan het bestuur der Vereeniging tot behartiging van de geestelijke en stoffelijke belangen der armen alhier is b\j Kon. Besluit vergunning ver leend om ten voordeele van behoefti- gen eene verloting te houdeu vaa voorwerpen vervaardigd door de armen. Ook bet bataljon Infanterie, alhier in garnizoen zal aan enkele oefeningen in de stelling van Amsterdam deel nemen. Aan de firma Bruggeman Mar- teus alhier is onderhands opgedragen het stucadoorwerk van de Witte Sociëteit te Den Haag. Heropening. Hedenavond heropenen de loeren Gebr. Holt in de Anegang hunne nieuw verbouwde en belaugryk uit gebreide manufactuur-zaak. Door het perceel 'dat naast hunne vroegeren zaak gelegen was,aan hunne winkel by te trekken, is iu de Aoesaag een geheel tot stand gekomen dat werkelijk grootsch ^noemd mag worden. Het mag voorzeker gezegd worden dat genoemde firma sedert hare vesti ging in onze stad, zich een goede naam heeft- verworven, hetgeen in hoofd?, ik hierin ligt, dat zij steeds medn. uat met haren tijd en haren klanten voor antwoordde Lorimer. De bwee vrienden, waren te voet, ge volgd) -door twee jongens, die hunne valiezen droegenZij rilden liever zoo aankomen dan in een rijtuig, ten einde dia bewoners van liet huis te verrassen. J Lorimer opende het hek, en geleidde) zijn vriend naar dei deur; hij trad bin-' nen. en liep terstond door naar de huis kamer, waar Mrs. Littlegood alleen za-t. Zij sprong op o-mi liaar zoon te omhel zen. Toen steldle Loaïmer zijn vriend I voor, die terstond gunst in de oogeni der goede vrouw vond. „Waar is Jessie?" woeg Lorimer. „In de schoolkamer,1'' antwoordde zij ne moeder. „Hoe! heeft zij nog niet met wer ken, gedaan?" „Zij geeft nog slechts eene dansles aan eene leerling, die in het dansen- een weinig achterlijk is." ,,Ik gal bij- haar," zeide Lorimer. Hij vea-liet die kamer, maar hield, plotseling op. „Stanley, gaat- gij: mede?" riep hij. „O, neen, lieve Lorimer!" riep zijne moeder, verschrikt over dit voorstel. „Waarom niet? Stanley zal niet ver legen zijn zult gij wel?" „Zeker niet, maar zou Miss Little good het welvoegeüjk vinden?" ,Wel neen-!" riep Mrs. Littlegood uit. „Geklieid," hernam Lorimer. „Ik ken Jessie genoeg. Zij- zal volstrekt niet vreemd op-Mjken liet- zal eene aardige grap zijn en," voegde hij, er bij, terwijl hij Fred de kamer uit geleidde, „gij- zult haar tem minste voor het eerst zon der vermomming zien." De vrienden begaven zich voorzich tig naar die deur der schoolkamer, die,- gelukkig voor hun pla-n, op een kier stondi. Zij zagen, naar binnen. Een klein meisje stond in, het mid den der ka-mer op eene linksche wijze haar „.eersten pas" te beproevente genover haar stond Jessie Littlegood,- met haar Meedi een weinig opgeheven om den pas te rijzen, en liet daarbij- een zoo netten, voet zien als een, ster veling slechts wenschen kon te aan schouwen. Zij neuriede een rijsje oom de maat aan te geven; een glimlach) speelde op haar gelaat-hare oogen' schitterden vain levendigheid een lich te blos kleoirde hare wang. Voor Fred Stanley was het een visioen van be koorlijkheid zoo als hij- niet verwacht had'; i „Bravo!" riep Lorimer. Jessie zag op, herkende de stem! vami haar broeder, en vloog hem in da ar-) men. Maar er was een vreemde bijen bijna ontglipte haar een kreet van Svhnk; in ieder geval bloosde zij he vig, en zweeg. „Schrik niet, lieve Jessie," riep- Lo- rimier, haar kussende; „deze heer is een vriend van. mij, die zeer verlangend) is kennis met u te maken mijnheer Frederick Stanley." Jessie ontroerde eenigszins op dezen naam, maar boog, en ging met hen naar de huiskamer terug. HOOFDSTUK XL. Toen Weazel den schreeuw gaf, die door het logement, waar hij zijn intrek had genomen, weergalmde, snelden d-a waard en de waardin, de waiters en do kamermeiden, en een paar vatn de) bezoekers uit dè koffiekamer, den trap op om te zien of er een moord begaan was. Groot was hunne verbazing toen zij het mannetje bewusteloos op den grond zagen liggen te midden van eeru hoop banknoten, en papieren van aller lei soort. Dadelijk werd er om een. dok ter gezonden men bracht Weazel te bed zijne banknoten werden zorg vuldig opgeraapt, door d'en waard ge teld en weder in d'e opeme cassette ge legd en, daar de sleutel er in was gebleven, sloot hij die, en stak den sleutel in zijn zak. De dokter kwam, en na zijn patient onderzocht te hebben, sprak hij veel geleerden onzin, om- zijne toehoorders in de war t-e brengen, en leende toen| het vlugzout van do waardin.' Weazel niesde wTeef zijne oogen staarde» om zich heen, en riep „Bestolenbestolen bestolen wat zal er van mij- worden „Wees maar niet bang, mijnheer - er is niets gestolen," zeide de waard ik heb alles in veiligheid gebracht." „Wat alles wat? spreek?" riep Weazel, wiens hoofd nog verre van in een behoorlijken staat was. „Al uwe ba-nfcnoten en brieven ik heb ze zelf opgeraapt." Een. plotselinge vloek van Wen-zei) deed den waard opspringen, alsof hiji door eene adder gebeten was. „Hij heeft stilte noodig," zeide de dokter; „hij zal aanstonds wel- weder wel zijni." (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 1