31*1 g. Id Daam der componisten kwam arop de Société des auteurs vragen d evenredig recht van deze „uit- eringen". De telephoon-maatschappy igerde: de concertvereeniging in stad betaalde reeds bet recht voor uitvoering in haar zaal. Men ging jor met de concerten per telephoon aar toen op 'n avond een stuk uit igoletto was „overgebracht", werd zaak ernstig aangevat. Een proces derde uit naam van Giuseppe Verdi. De Brusselsche rechter heeft nu en Italiaanschen componist in 't ge- gesteldhet telephonisch over rengen is, volgens zyn opvatting, in erkelijkheid een „tweede uitvoering." )o telephoon maatschappij moetscha- eloossteiling betalen. Een nieuw feit. De „Neue Freie Presse" bevat een elangryke mededeeling wat betreft e getuigenis van den Servier Czer ucky in de geheime zitting te Rennes fgelegd. Deze getuige zou den reeh ors hebben meegedeeld van ood zeke- [en Adamowitch, die z\jn bericht weer 'yan dokter Mosetig had, beide Ser- iërs ook, te hebben vernomen, dat dosetig in 1894 van een hooggeplaatst )uitsch officier bad gehoord, dat luitsebiaod op dat tijdstip vier spi- ionen in Frankrijk hadDreyfus, ïsterhazy, Guénée en een vierde, wiens naam Czernucky niet wilde noe uen. De „Neue Freie Presse" heeft dok- er Mosetig om bevestiging van esn en ander gevraagd en deze heeft ge antwoord, dat hij noch Adamowitch kende, noch in 1894 ooit van Esterbazy ef Guéüée en slechts van Dreyfus door diens proces gehoord had. Valsche getuigenverklaring van Czernucky te Rennes dus. Een nieuw feit. Werkstaking te Creuzot. De scheidsrechterlijke uitspraak vau den minister-president Waldeck-Rous- seau in zake de werkstaking te Creu zot is in den loop van den avond aan den fabrikant Schneider overge bracht. De werkstakers kregen er keunis van en verklaarden dat zij hen op alle pnnten bevredigt. Het werk zal heden hervat worden. Adellijke kellners. Het proces dal thans te Berlijn iu gang is tegen eenige adellijke spelers heeft geleid tot eeu mededeeling over bet lot van zulke personen, die in vroegere gevallen van dieD aard ge dwongen waren hun land te verlaten en meestal naar Amerika zijn ver huisd. Niet weinige oud-officieren vooral uit Duitschland, Frankrijk, Oostenrijk, Italië en Rusland zijn daar tot vaak zeer bescheiden rang afgedaald. Die vroeger bij de caval- lerie waren, vinden allicht e6n plaats als koetsier bij een Araerikaanschen millionair. Een graaf Z. beeft het niet verder dan koetsier van een vracht wagen gebracht. De meeste oud-infan- terie officieren worden kellners, waar bij huu deftige voorkomen een voor spraak is. In een der grootste restaurants by de brug naar Brooklijo, waarvan een vroegere wachtmeester eigenaar is, worden alleen voormalige officieren als ke lners aangenomen er zijn er by", die overste waren. Zijn zy niet handig genoeg, dan moeten zij zich tevreden stellen met de waschkeukenDe kellners worden echter iu Amerika bezoldigd en be hoeven dus niet van fooien te leven. Toen onlangs de „burgerlijke" kell ners tegen deze concurrentie van den „adel" opkwamen, namen de Aaieri- kaansche bladen dezen in bescherming, met de opmerking dat men hun toch niet den laatsten weg om hun leven te beteren mocht afsluiten. De bericht gever voegt er echter bij, dat velen toch weier de slachtoffers worden van hun hartstocht voor het spel. De verdachten te Berlijn zijn voor- loopig op vrije voeten gesteld, omdat de aanklager, kapt. Hunger, op zijn verklaringen is teruggekomen. Ook MecheleD, dat aan onze stad het voorrecht betwist Frans Hals te hebben zien geboren worden, zal feest vieren ter eere van dien meester. en in sommige gedeelten nooit, is Dinsdagnacht over Cairo een soort wolkbreuk neergekomen, die een deel der stad heeft overstroomd en groote schade heeft aangericht o. a. aan de Stukken van den Gemeente raad. Door J. Heilig Jz e.a. is een ad vies tot den Raad gericht, ten einde te verkrijgen, dat zy met hunne vaar tuigen aan de Turfmarkt mogen lossen gd de aangevoerde kool, bieten, rapen enz. aldaar ter markt te brengen. Adressanten beweren dat de plaats op de Kampervest, welke thans als markt is aangewezen niet geschikt is door gebrek aan bestrating. B. en W. vinden het eerste verzoek niet voor inwilliging vatbaar, aange zien na den aanleg der electrische tram de Turfmarkt daartoe niet ge noeg ruimte aanbiedt. Wat het aan brengen vau bestrating evenwel aau- gaat, dit is B. en W. na gedaan verzoek wenschelyk voorgekomen de daartoe noodige maatregelen zyo dan ook door B. en W. genomen aan gezien de gewone middelen op den loopenden dienst toereikend zyn ter bestryding van de daaruit voortvloeien de kosten. Voorts stellen B. en W. voor het adres van den ontslagen werkman bij den diGnst der gemeente-reiniging C. Bakx, strekkende om weder by de gemeente in het werk te worden ge steld, in hunne handen te stellen ter afdoening. Inzake de subsidie aan de Wilhel mina-naaischool zijn drie amendemen ten ingekomen lo. van den heer J. J. Boeltjes, om subsidie te verleenen van f 250. 2o. van den beer J. Hofland, even eens om een subsidie te verleenen van f 250, echter onder voorwaarde, dat een vierde gedeelte der beschikbare plaatsruimte zal worden bestemd voor minvermogenden, die tegen betaling van het gewone schoolgeld zullen worden toegelaten. Daarbij als over gangsmaatregel aannemende dat het volgende schooljaar hiermede aan vangt 3o. van deu heer Th. G. Schtirmann om een subsidie te verleenen van f 250, onder beding dat daarvoor aan 25 minvermogende kinderen gratis les zal worden gegeven. De kruidenier C. Heynsbergen, wo nende in de Haarlemmerliedestraat, die Zondagnacht van een kaartpartytje met zijne vrouw huiswaarts keerde, ontmoette op het Klokhuisplein een gezelschap jonge manDen. Een hunner maakte een ongepaste aardigheid tegen de vrouw, waarover de man zyn mis noegdheid te kennen gaf. De man en de vrouw werden daarop door den zelfden persoon met een wandelstok mishandeld. Heijnsbergen bekwam een wonde aan het rechteroor, zijne vrouw aan het voorhoofd. Naar den dader, die tot nu toe onbekend is, doet de politie onderzoek. De afdeeling Haarlem van den BakkersgezellenboDd hield Zondag middag om 12B, uur op de boven- voorzaal der sócietoit de Kroon een vergadering ter herdenking van het öjarig bestaan van den bond. De bakkersgezel F. Mol uit 's Gravenhage hield eene toespraak, waarin l»y het ontstaan en bet streven van den Bond uiteenzette en een overzicht gaf van de pogingen reeds door den Bond aan gewend om verbetering te brengen in het lot van de bakkersgezellen. De vergadering, die doer 20 personen werd bijgewoond, werd om 2l/2 uur gesloten. Valsctie paspoorten. In Napels heeft de politie kennis gekregen van het bestaan oeuer bende, die op zeer eigenaardige wijze valsch- heid pleegde. Zy maakte er namelijk baar werk van, valsche paspoorten te vervaardigen ten einde misdadigers •de gelegenheid te geven veilig over de grenzen te komen. Tot die bende "bleken eenige gegoede kooplieden, hotelhouders en zelfs stedelijke amb teuaren te behooren. By een van hen zyn de werktuigen en hulpmiddelen voor hun bedrijf gevonden. Deze lie den zitten thans grootendeel achter slot. In de Kalgurlimynen by Perth in Australië hebben 300 bergwerkers, na een verwoed gevecht, waarin zy nut- schoppen en breekyzers de politie terugsloegen, het uitgegraven erts bemachtigd. De toestand wordt zoo ernstig geacht, dat de Regeering sterke politieversterkingen heeft ge zonden. Op de Filippijnen. In een onderhoud dat president Mc Kinley, van Amerika, had met admi raal Dewey, werd besloten een eska der naar Manilla te zenden, teneinde den strijd tegen de Filippino's krach tig voort te zetten. Regen in Egypte. Ia Egypte, waar het zelden regent Schouwburg. Het Nederl. Tooneel. A.s. Vrydag, niet Donderdag zooals eerst aangekondigd werd, geeft de 1\ wriirkl. Vereeniging „het Nederl. Tooneel,, hare eerste voorstelling hier ter stede met een opvoering van „Vol doening", tooneelspel in vier bedrijven uit het Duitseb van Alex. Baron von Roberts. Werner Voltz, professor in de schilderkunst en gehuwd met eene freule, dochter van een generaal, wei gert een duel, waartoe by is uitge daagd door een jong student, die zich door hem beleedigd acht. Hij weigert omdat hy een jong student geen por tuur acht voor hem, den beroemden professor, en ook omdat by het duel als uitwas eener verouderde traditie afkeurt. Zyne weigering brengt hem in allerlei scheeve toestanden en lijn recht in stryd met de denkbeelden zijner vrouw en aangehuwde familie. Zijne positie wordt ten leste zoo on houdbaar, dat hy geen andere uitkomst ziet dan toch te duelleeren, namelijk met een luitenant, neef zijner vrouw, en langs dien weg z'ch in de oogen van de zynen te homologeeren. Zoo eindigt hij metzich toch te onderwerpen aan de traditie, het aan de toekomst overlatende demen- schen tot een gezonder oordeel te brengen omtrent hetgeen de eer van een gentleman eischt." De afdeeling Haarlem van den Bond van Nederlandsche onderwijzers hield Zaterdagavond te 8 uur in café Mon tague een buitengewone vergadering, waarin de heer A. A. Beekman van Schiedam als spreker optrad met het onderwerp het „Zuiderzee-Vraagstuk". De zaal was goed bezet. Aan den wand prijkten verschillende geographiscbe kaanen, ter verduidelijking van het gesprokene. Nadat spreker het ont staan der Zuiderzee had geschetst, en vervolgens haar voornaamste eigen schappen had opgenoemd, behandelde by de verschillende reeds ingediende ontwerpen betreffende het droogmaken der Zuiderzee. Lang bleef spreker stilstaan by het ontwerp door de Regeeringscommissiein 1892iDgediend en hy behandelde daarvan de önan- tieele, economische en technische zjjde. Volgens spreker had dit ontwerp vele voordeeleo en slechts één nadeel, dat gemakkelijk is weg te nemen. Met veel aandacht werd de voordracht gevolgd. Eerste Matinée-Kriens. De heer O. P. W. Kriens en de zynen openden onze muzikale winter- cam pagne met de eersle der jaarlijk- sche reeks Zondagsmatiiiée's in de concertzaal der Vereeniging. Oos weêr voor ettelijke maanden in Bymphonie- orkest gemetamorphoseerd Stedelijk Muziekcorps kwam by dit debuut met een programma voor den dag, dat vooral iQ zyn eerste deel de belang stelling der muziekliefhebbers die, 't zy te hunner eer aangestipt, zich dan ook niet hadden laten wachten ten volle waard was. Hiermede wil niet gezegd zyn dat bet tweede deel die belangstelling niet verdiende; want het zou onbillijk zijn den goe- deD, opwekkenden invloed ook van lichtere, mits goed uitgevoerde muziek te miskennen. Het eerste deel echter bood, behalve een hooger gehalte aan artistiek genot, ook rijker afwisseling door de medewerking van een vocaal soliste, n.m. mejuffr. Marceline de Vries, concertzangeres te 's Hage. Wat deze dame ten gehoore bracht maakt in hooge mate aanspraak op waardeering. Vooral van de voordracht der aria uit Saint-Saöus' Samson et Dalila was myo indruk bizonder gun stig. Het mooie, volumineuse geluid, opklinkende uit een muzikaal-geëmo- tionneerd gemoed sprak den hoorder krachtig en weldadig aan. Het orkest droeg door zyo welluidende en be scheiden begeleiding het zyne by tot het li fiijk harmonieus geheel. Later trad raej. de Vries op met het bekende S-pielmannslied van Ni- colaï en een zeer eenvoudig italiaansch lied van Giordani, welke liederen door den heer Kriens Jr. op de piauo en het laatste bovendien door den heer v. d. Tand op de viool werden begeleid. Met groote warmte werden deze onder scheidene solovoordrachten door het auditorium ontvangen, zoodat de zan geres niet zonder voldoening aan het succes van haar optreden ten onzent zal terugdenken. Het orkest opende de matinee met een welgeslaagde uitvoering van Mo zart's G-moll Symphonie. De beide Allegro-satzeu m 't bizonder werden gespeeld met een entrain dat nocli- thans aan de duidelijkheid van hei bewegelijk contrapunt geen afbreuk deed, Ook de beide middeDgedeelien spraken ons aan mot de aan deze verkwikkelijk-naïve muziek eigen vriendelijkheid hoewel ik niet mag verzwijgen dat voor myn gevoel Lei tempo van het menuett wat gemoede lijker had kunnen worden genomen, De Introduction van Smareglia's opera Cornelius Schut was voor my een noviteit. Noviteiten hebben dit voor by bekende werken dat men zoo mogelijk tot het einde toe met aandacht biyft luisteren in verwach- ing van het belangrijke dat zy even- itnel nog zullen opleveren. Zoo luisterde ik dan ook in gespan nen verwachting ondertusschen niet onaangenaam bezig gehouden door de goede, effectvolle, streelende, verras sende klaukschakeeringen die de in moderne richting strevende componist aan zijn orkest weet te ontlokken maar dit was dan ook de voor naamste voldoening die myn verwach tend luisteren beloonde, want het be langrijke, het eigenlijke muzikaal - belangrijke, waarop ik gehoopt had, bleef uit. Voor den componist wil ik hopen dat zijn Cornelius Schut in zyn volgend leven wat frisscher gedach ten heeft uit te spreken, anders vrees ik dat by, ondanks het innemende van zyn uiterlijke verschijning, zyn hoorders niet laDg zal boeien. Bovenstaande opmerking trou wens geheel van persoonlijken aard belet volstrekt niet dat ik het lofwaar dig streven van den heer Kriens zyn pu bliek met het nieuwe te doen kennis maken zonder het oude naar den ach tergrond te dringen, ten zeerste waar deer, te meer nu hy, zooals telkens blijkt, zich voortdurend beijvert door een waardige vertolking ieder werk in zijn eigenaardig licht te_ stellen. Zoo zullen dan de Matinees van het Stedelijk Muziekkorps niet enkel bij herhaling aan een groot aantal onzer stadgenooten eenige uren van verede lend genot verschaffen, maar hun tevens een steeds ruimer en juister kijk geven op het leven der muzikale kunst bij verschillende naties en in verschillende tijdperken. Het loffelijk pogen van den heer Kriens verdient stellig de onverdeelde sympathie en den zedelijken en den stoffelijken steun van allen die zich iets op kunst kennis of kunstliefde laten voorstaan. PHILIP LOOTS. Op de lijn H.-Z. werden vervoerd ongeveer 15 a 1600 personen. Er moest met extra treinen gereden worden. Vooral van de halte Aerdenbout werd veel gebruik gemaakt. Brieven uit Berlijn. Part icu Here cor r es-pon den tie. Populair-Coneert. Zondagavond had in de groote zaal der sociëteit „Vereeniging" het eerste der hier ter stede zoo zeer gewilde populaire concerteD, in dit seizoen, on der directie van den heer O. P. W. Kriens, plaats. De zaal was goed bezet. Behalve de zeer schoone nummers door het sterke en goed geschoolde strijkorkest van Haarlem's Muziek korps ten gehoore gebracht, was het de zeer gevierde karakter-komiek Nico de Haas, die de aanwezigen eenige genoeglijke oogenblikken ver schafte. Voor de E. N. E T. was het gis teren weer een zomersche dag. Delontvangst der Koninginnen in Potsdam. Berlijn, 7 October '99. Het waa van. avond interessant de verdol lillende metamorphoses gajd'e te slaan, die het perrén van het. station in Potsdam onderging, naarmate het tijd stip naderde, dat de Koninklijke trein zou amveeren». Een vrij. talrijk publiek liep op heb perron op en neer en stelde zich alaai. beidé zijden van. den ingang tob'de Keizerlijke "wa.drtllca.mer op in het naïeve idee. dab dé politie hen daar ongenvoeid zou laten. Ofschoon het bezoek feitelijk een zeer intiem karakter draagt, was het gedeel te van het. perron, waar de ontvangst zou plaats hebben, toch feestelijk met guirlandes, wapenschilden en Ncdierlaud- ■hc vlaggen versierd. Het publiek werd zoo lang mogelijk ongemoeid gelaten, doch tegen 7 uur maakte die politie alan het heen en weer drentelen spoedig een in.de. Men kon, nu merken., d'at er iets bijzonders op handen Do verschillende hoogere en. lagere tationsbeaimbten. liepen, zenuwachtig af ■n. aan en» onderhielden zich met de commissarissen eai nspect-eurs vaar poli- Tegelïjk werdi het publiek met groo- faardig,heidl van het perron verwijr derd. Degenen welke; bij de» wachtkamer hadden poet gevat in het vaste idé» daar een goed plaatsje te hebben uit gekozen, ondervonden nu tot hun spijt, dat zij hun geduld bij' slot van. rekening geheel nutteloos op de proef hadden gestéld, want op een gegeven oogen.blik den allen, die geen speciale vergun ning haldden., door politieagenten ach teruit gedrongen en was helt perron in minder" dan geen tijd schoon, geveegd. Alleen de pers, waaronder ook eenige. Hoïlanclsohei dames zich bevonden, bleef achter, evenwel maar bij de gratie van den Keizer, die niet bijzonder op heeft diagbl.a chcorr esp oaidenbenWe wer den daarom beduid', vóór de aankomst- ran dien trein niet te veel naar voren te dringen. ..want anders loopt u kans, dat ..Majesteit" n. als hij; u zieit, nog vain het perron laat zetten", zoballs de Pots- dammer Polizei-Priis. Ballon lachende zeicle, die in schil teren dé' uniform met tal van, rididerord'en op de bon st lieert en weer liep en ons op onze vraag een p laa ts alan,wee a, Even na. 7 uur arriveerde, een. com pagnie vaal de gaa'diö grenadiers op het perron mot de stafmuziek en het vaan del, welke links van de Keizerlijk© wachtkamer werd opgesteld. Gelijktij dig vsrschorii 'langzameaihand de „hohe G-eneralitat", de cpper-officieren, in Potsdam in garnizoen en, het- gevolg van den Keizer, allen in gjrooti tenue. In- tusschen was het Hollaaidsehe gezant schap eveneens aangekomen. De schit terende met goud beslikte uniformen, van den. gezant, Jhr. van Tets van Gou- driaan, den, secretaris. Baron Sweerts de Lamias, den attaché, Baron vau Wekkeren. Reugers, maakten, een, prach tig effekt. De hoeren werden, vergezeld door mevrouw Van Tets en Mevrouw Rengers. welke in fraaie 'lichtzijden wandeltoiletten gekleed waren. Daaaovsa- droegen de dames loshaaigende 'kostbare avondmantels, wélke bij; aankomst op het perron» evenals de overjassen der heeren door een lakei in, ontvangst wer den genomen. De consul-generaal Geor ge in zijn met zilver bestikte gala-uni form was eveneens) van, het gezelschap. In het voorbijgaan, 'kwam de gezant, hup'sch en vriendelijk als altijd., oven op ons toe. Het gedeelte perron, watia- de Kon in k- liïjlce trein, zou stil houden, was nu voor de ontvangst geheel' gereed gemaakt; groote tapijten bedekten den vloer, ter wijl behalve die gewone, vrijt armelijke verlichting, nog' eianige groote booglam pen ontstoken werden.. Om half acht kwam die Keizer, in generaals-uniform met helm met witte» veerem, en grijze pelerine overjas, op het perron.. Dade lijk begaf hij zich» naar dé compagnie der garde-jager, die hem als uit één mond met een ..IIiuTahbegroetten. Precies op dien bepaalden tijdl, 7.46, stoomde» de extra-trein, kom en dé vain Magdeburg, het perron binnen: onder dé tonen van het Wilhelmus- van Nas- saluwe. Beide Koninginnen stonden iu den salon wagen aan het. raam, en. bogen vriendelijk. Zfoodira. de trein,, welke aan het tweede perron aankwam, stil hield, trad de Keizer alleen naar voren en was ck Koninginnen, biji hot uitstappen be- ImlpaaamL Vlug sprong dé jonge Ko ningin uit den wagen. Zoodra de lwx>- gasten» op het perron stonden, be groette de Keizer haar hartelijk, boog •orsl diep voor Koningin Wilhelmina, vier Kan dl hij tweemaal kuste, waarna hij dé Koningin-Moeder op dezelfde eer biedige» wijze begroette. Beide Koning- "nnen. zagen er voortreffelijk uil. Het zonnige gezichtje vaai Koningin Wilhel- mina s.tralaldé van genoegen. Zij was gekleed1 in een crème zijden toilet en met een kleinen witten toque- hoed. Hare. Moeder diroeg een. langen zwart fluweel en mantel. Aan den, arm van. dén, Keizer, dia haar een. ruiker overhandigde, schreed de jonge Koningin, gevolgd dooi- de Koningin-Moedér over het plankier naar het eerste perron, waar een. groot ge zelschap haar wachtte. Met vluggen tred1 liep zij, op de prin ses von Wied en prinses der Nederlan den toe, welke laatste zij- hartelijk op beide wangen kuste. Daarna, begroeit e zij den erfprins von Wied, waarop de heeren vaar liet ge volg d'oor den Keizer werden voorge steld. Intusschen waren dé dames en heeren van het gevtolg der Koninginnen uit den trein gestapt en, op 'heit per ron aangekomen. Achtereenvolgens werden dezen nu door Koningin Wilhedmina aan dén Kei zer voorgesteld. Alle heeren, zoowel van het militaire aOs van liet civiele huis. waren in. groot gala»; de beide hofdames, Barones van Hardenbroek. grootmees teres, en Jonkvrouwe Sloet van Ma.rx- veld waa-en in lichte wandeltoiletten gekleed. Beide dames maakteni een die pe reverence voor den: Keizer. Nu bood de Keizer Koningin Wilhcl- mina wederom den arm en: geleidde Haar en de Koningin-M3oeder naar de vorstelijke wachtkamer. Bij. de geopen de deuren, trok nu dé „Ehreu-Kompag- nie" dei- Garde-Jager onder de vroolijke tonen van een. armee-marsch met dén beleenden ..Parade-schrift"' vooi*bij. Hit perron daverde onder de zware stappen der manschappen, die iu onberispelijke houding, met hun gezicht naar dé wacht kamer gekeerd, voorbij maircli,eerden. Aan de voorzyde van het station stonden verschillende hofrytuigen ge reed. In het eerste, a la daumont be spannen namen de Koninginnen en de Keizer plaats. De laatste zat alleen op de voorbank met den rag naar de paarden. Tegenover hem reed rechts Koningin Wilhelmina, links de Ko- Ditigm-Mceder. De stoet werd voor en achter ge ëscorteerd door een eskadron der „Gardes du Corps" in zwart kuras en helm met adelaar. Een afdeeling van de Berlynsche Scblosswacbe in hare schilderachtige uniformen met witte broeken en witte slobkousen heeft de eerewacht in het. „Stadts'ehloss" betrokken.Byaaukomst der Koninginnen aldaar was in de binnenplaats het le Garde Regiment opgesteld, dat voor de hooge gasten defileerde. De begroeting met de Keizerin bad in het Btadtschloss plaats.waar deze hare gasten afwachtte. Het souper, dat heden (Zaterdagavond) in de „Marmorsaal" zou plaats hebben, zal wel niet van langen duuj zyn geweest, daar de Koninginnen na de lange reis wel naar rust verlangd zullen hebben. Zondagmiddag had, in tegenwoor digheid van den Keizer. de Keizerie, Koningin Wiihelmina, Koningin Em ma, den Koning en de KoniDgin van Wurtemberg, de doop van den eersten zoon van den erfprins en de erfprio- ses Von Wied plaats. De doop werd toegediend door ds. Lohmann van Neuwied, bijgestaan door den hofpre diker Kessler. TydeDS den doop hield H'. M. Koningin Wilhelmina het kind, dat de namen Herrmann, Wilhelm Friedrich ontving. Maandag heel t in het „Neue Paleis" ter eere van de Koninginnen een intiem klein concert plaats en Dinsdag zal de 'Koningin iu het Postdamer Stadtschloss waarschynlyk de deputa tie der Hollanders in Berlijn ontvan gen. Noch by de doopplechtigheid, noch by het concert in het Neue Pa leis heeft de pers toegang. Alle Berlynsche bladen wijden uiterst sympathieke artikelen, sommi ge met'bijgevoegd portret, aan Ko ningin Wilhelmina, wier bezoek'enkele bladen in verband brengen met den dreigenden oorlog tusscben Engeland en Transvaal. Er wordt in die artikelen beweerd, dat de Koningin dit onderweg by den Keizer ter sprake zal brengen. Natuurlyk wordt er ook weer over een aanstaande verloving gesproken. Enfin, hoever tot een en anuer grond beslaat, zullen wy wellicht spoedig genoeg vernemen. K. 3Sie 3YA&TSL8TEBU 9 Oct. 1899. 5e klasse 13e lyst. No. 8165 f 10.000. No. 5718 f1500. No. 1508, 4879, 8469, 17446 f 1000. No. 6803, 7624, S896, 17552, 20844 f 400. No. 6062, 19038, 19518 f200. No. 2264. 5265, 8554, 14797,14850, 18175, 18805, 19895, 20429 f100. Pryzen van f70. 83 3263 5833 8632117851531118670 130 3389 5897 S694 117921535618673 3613422 5949 88431179315521 18780 53134415973 88631183615540ÏSSOI 638 3478 5992 898611905156401896' 657 35096157 9015 119521573319081 734 3571 6166 9080121421584419091 747 3627 6341 9109 1220415867 1911 1 827 3706 6360 9132123021604319124 983 3738 6411 9237123701613519160 1007 3739 6591 926812398 1618019426 1096 3755 6641 9282 124211626419461 1099 39116677 9327 126201627319498 1137 3985 6692 9516126551643219536 1355 4099 6843 9553126601652119568 14 IS 4206 6926 9645127251653619670 1503 4332 6931 9681 127321673919754 1696 4417 69841021412775 16857 19886 1731 4445 706810355128591704419924 1764 4667 708710374131201708519938 1915 4727 7113104221323717087 20048 1938 4731 715010511 1332317138 20061 1996 4737 71921052313367 17142 2006S 2066482273221059013722 1717020111 2079 4846 7355105971378617434 20176 2115 4958 774510754 1379317794 20224 2154 4998 776110904 1389217858 20353 '2164 5140 8017 10919 1406917899 20491 22515150 813810939 1411817922 20633 2429 5153 8152111591434118008 20900 2448 5182 8197 11247 1434218079 20987 2530 5190 820211276 14347 18081 25435320820911281 1443818106 2632 5448 8298114151445818204 288354518331 1143014471 18306 2928 5498 841911617 14637 18393 3006 5507 85631173815107 18427 30515562 8625117821512418470 Op onderstaande nummers zyn geen prijzen gevallen. 86 3205 6361 9195118381495017718 97 3210 6383 9350118661501817743 15-4 3215 6401 9387 118681503917761 172 3251 6457 9400119071504217807 185 3261 6460 940311947 1511617866 247 3276 6478 9418119501514417892 257 3304 6535 94361195915152 17900 283 3315 6583 9473119721519417906 300 3327 6601 9546 11994 1520217915 370 3333 6638 955412000 15224 17927 433 3342 6654 9559120061524( 18007 495 3355 6607 957112077 15252 1804S 57-13418 6782 90181210315315 18074 590 3489 6815 963412132 1536318093 620 3550 6827 96G5121731540518133 632 3559 6905 9671 121861544918157 642 3588 6927 9687 1223315455 18160 683 3628 6959 9691 12247 1546618169 689 3629 6967 9692 12277 15514 18186 7703636 6992 972912361 1551618238 8683678 7066 9754124061552218289 893 3699 7086 97 62 2412155-14 18333 956 37017105 9836124721556518343 999 3726 7147 9866124951556918413 1020 3791 7153 9937125781557718465 1112 3848 7179 9982 126251558218535 1119 3850 720610015126751558418559 1127 3S63 722810027127081560418564 1129 3893 72461009312715 1561118571 11343951724910105127171563818602 1157 3960 72501015412737 1569318619 1183 3978726810158128061569818623 1210 3991727810168128121571518639 1221 3992728410211 1282115717186SS 1247 40117306102221283015743 18794 1260406473471022912866 1577218798 13664104 735610239128771577718818 1496 4164 736010241 129101579618S57 1526 4165 736610248129321584218S77 1548 4343 744510253129601596218892 1604 4359 7-19510286129621598118902 1618 4444 754210288129931599718913 1628 4452 754410316130151599818945 1682 4453 75501033113118 1602918982 1702 4481 755310332131311605418985 170S 4540 755410343131321606519119 1737 4541757510349131521621619192 1743 462075901041613201 1624319236 1755 4649 7607 10418132741626219246 1781 4742 76451046813314 1627419326 1812 4753 7648104691331916277 19346 1822 4754 7684 10488133221628619361 1833 4755 774610505134121629019399 1889 4765 77701052913457 1630119438 1908 47S7 780410559134911644519521 1950 4886 785310561135451654819523 1953 4944 786510594135961655219531 1958 4956 787210645136361656519537 19915047 787810742136461658519574 2004 5092 789510756136551659419592 2030 5114 790310798136701659819723 2046 5157 790610807 137051665119763 2055 5163 791510814137231666619801 2105 5250 79301082013734 1667919890 2106 5315 794310822137451668219903 2123 5316 8024 10830138231673219930 2147 5327 804910892138341682419948 2149 5363 806510901 138471685019951 2221 5379 806911006138521685819952 2288 5125 807911011 13862 16863 19974 23155443811111020138911694520056 2389 545081591104013946 16954 20092 2436 5459 8195110411400016966 20124 2469 5503 8225110761405017047 20158 2580 55198232110801407017088 20266 2617 5532 8271 11081.14077 17097 20274 261855758281 1108314093 17107 20328 2626 5594 829511134 140951711120360 2690 5622 8336111571414117128 20365 12 5652 8387 1117514194 17153 20378 98 5683 S406112361421217167 20389 2835 5697 85151126814216 17200 20450 2S38 57128600 U337 14264 17233 20478 2869 5766860211354142741724320555 2870579886101137514317 1724920556 2877 5800869111404143201725120585 2884 5864 87081143414346 17272 20588 2S86 5869 8731 11536 1444617346 20609 2947 5884 8750115561452317349 20658 2957 5929 S908116021453517389 20689 2970 5932 8941116131456317419 2( )713 3016 60798965 11661146001742320718 3017 6089 8966116661460317459 20729 3021 6108 8977 1167814669 17482 20744 3034 6135 8979 116891476017495 20751 3088 6203 90071172814776 17546 20770 3103 6205 9017117331484917570 20771 3105 6219 9032117701480017599 20803 3125 6279 90341177814862 17644 20839 3158 6294 9048117S81488317665 20861 3164 6339906211810 148871768520923 3174 6351910811831 149021771520973 20975 MARKTNIEUWS Haarlem, 9 Oct. 1899. Graan- en Zaadmarkt. hoogste laagste H.L. prijs. prys W.tarwe 120 f 6.25 i' 6.15 Rogge 15 5.35 Haver 180 3.50 3.35 Garst 205 5.90 5.25 DuivenbooDen 80 6.92 Paardenboonen 30 6.20 Groene erwten 32 7.50 Aardappel- en Botermarkt. Aangev. Verk. Prijs. Boter 167 KG. 167 KG. f 1.40 fl,45 Biggen 207 st. 181 at. f4.— f 8, Schram. 89 st. 89 st. f 9,— f 13.— Aard. 823 HL. 823 H.L. f 1,70 f2.50 Appel.320 HL. 280HL. f3 —f8.0— Peren 210 HL. 175 HL. f3,— f24,— BURGERLIJKE STAJNL Ondertrouwd9 Oct. L. Boas en R. Heertjes. Bevallen: 7 Oct. C. M. de Graad— v. d. Berg d. E. v. Veen—v. Veen d. F. Barnboorn—Daane z. 8. J. M. Hilterman—Breek d. S. Hommers- Loos d. B. Tj eert es—van Minnen z. 9. M. de Jong—van Meer d. Overleden: 7 Oct. A. Veenenburg 23 j. M. Lottelaan. J. v. d. Berg 60 j. Rozestraat. A. M. Helzel—Plag 89 j. Kennemerstraat. L. de Vries 4 j. z. Korte Poellaan. 8. J. Serné 35 j. K. Begynestraat. Het stoomschip Prins Htndrikvan Batavia naar Amsterdam, vertr. 6 Oct. van Padang. Het stoomschip Soembirgvan Rot terdam naar Batavia, vertr. 7 Oct. van Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1899 | | pagina 3