NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. De Falsaris. 17e Jaargang. Dinsdag 27 Februari 1900, Mo. 5112 HAARLEM S DAGBLAD J^BOISTlSTEIl^IIIlsrTSrE/I JS Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voo-r de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd ie (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheeie Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden. 0.30 „de omstreken en franco per pest 0.871/2 Directeur: AmDVTECRTEllSrTlSlSr: Van 1 5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naai- plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etnmgère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESSu.cc., Parijs 31bis Faubourg Monhnartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem ia het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid 8n Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elks regel meer f 0,15; Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijnBloemendaalSandpoort en SchotenP. v. d. RAADT, SandpoortHeemstedeJ. LEUVEN, bij de TolSpaarndam, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER Fefoe?2,%W>J. RULJTERBeverwijkJ. HOORNSHillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. „Haarlem's Dagblad" van 27 Fe bruari bevat o. a.: Belangrijk Oor logsnieuws, Haagsche Brieven, Zang en Vriendschap, Aan een af wezige, Een afrekenlokaal, Af loop veilingen, Wereldkampioen, schappen, Bestrating Zomervaart, I Van Eagelsche noch Boerenzijde! Over de worden deze geruchten échter beves-1 tigd, hetgeen evenwel niets zegt in verband met den censor. Blijkens een telegram uit Paardeberg duurde de Fciülisk Qverzichi. Het geluk wil Buller nog maar al tijd niet dienen. Reeds werd hij driemaal terugge slagen, maar Engeland verwachtte dat hy thans door de Boeren zou heen- fareken, omdat Joubert een groot deel van zijne troepen naar den Vrijstaat moest zenden, tot hulp van Cronjé. Maar het is anders uitgevallen dan John Bull verwachtte. Joubert blijkt nog genoeg mannetjes by zich te heb ben en BULLER IS OPNIEUW TERUG GESLAGEN. (Woensdag) en Donderdag waren de Britsche troepen in een warm ge vecht gewikkeld met dan vijand dio een buitengewoon sterke stelling had bezet aan Grobler's Kloof en op de aangrenzende heuvelruggen. Woens dag dekte een hevig artillerievuur, dat den geheelen dag aanhield den lang- zamen opraarsch van de Engelsche in fanterie. doch het vuur schokte de Boe- ron niettoen de avond viel, hielden zij hun schansen nog bezet. Hot gevecht werd Donderdag hervat. Na een krachtig artillerieduel begonnen de Britscbe troepen de heuvels te be klimmen die de vijand bezet hield. Een telegram uit het Boerenlaager bij Ladysmith meldt Donderdag jl. trokken de Britsche troepen met kanonnen de Toegela over en vielen het Ermelo- en het Middelburg-commando aan, maar moesten zich na een zwaar gevecht terugtrekken. Den volgenden morgen werd de aan val hervat, maar de Engelachen wer den opnieuw met zware verliezen te ruggedreven. Bulier meldde Zaterdag, dat jl. Don derdag 3 olficieren gesneuveld en 14 gewond zijn onder de laatsten is ge neraal Wynne. Een telegram voegt er bj, dat het aanhoudende vechten het onmogelijk maakt, een opgave te zenden van het aantal gesneuvelde en gewonde man- Dft bericht zal de vrienend der Boe ren die reeds wanhoopten weer een riem onder het hart steken. IN DEN VRIJSTAAT. Ook van hier goede tijding, doch het zijn nog slechts geruchten, onder voorbehoud deelen wij daarom mede dat verscheidene bladen te Berlijn het gerucht vermelden afkomstig uit particuliere bron DAT HET CRONJÉ GELUKT IS ZICH DOOR DE ENGEL- SCHEN HEEN TE SLAAN. BESCHIETING VAN HET LAA GER VAN CRONJÉ Donderdag den geheelen dag voort, terwijl een hevige storm met donder woedde. Woensdagavond kwam een transportcolonne met vele levensmid delen en ammunitie in het Engelsche kamp aan. Het gerucht gaat, dat 2000 Boeren in noordelijke richting van de stelling der Engelschen opereeren. Dienzelfden avoud rukten de Engel schen op een afstand van 250 meter dichter by de rivierbedding op en vonden daar verscheidene Boerenly- ken. Generaal French nam nog 75 Boeren gevangen. j Lord Roberts meldt, dat bij Klip- i kraal op 16 dezer zyn gewond 3 offi- cie/en en 25 man. Uit hetzelfde plaasje, dat tluks zoo'n wereldnaam kreeg, nog drie telegram men. "Het eerste luidt aldusCr onjé's stel ling is bopeloozer dan ooit Onze ka nonnen bestrijken de hellingen die uit 1 de rivier oprijzen van alle zijden en door een sprong van bet Shropshire- regiment de rivierbedding op*— op W06nsdag ver loren de Boeren 200 i yards ruimte in faun dekking. Over- j loopers zeggen dat ons vuur zeer doo- jdelyk was; zy verzekeren dat Cronjé zelf geneigd is zich over to geven, doch I daarin wordt verhinderd door de jonge Boeren uit Transvaal. Er zijn vrou- jwen en kinderen by de Boerenstryd- maebfr Lord Roberts heeft voorgesteld dezen vry weg te laten trekken, doch dit voorstel en ook het aanbod van geneeskundige hulp zyn afgewezen.; Het kopje dat Woensdag is geno men, waarbij 50 krijgsgevangenen zijn gemaakt, is een zeer belangrijk stra tegisch punt. Het bezit van dit punt stelt de Engelschen in staat alle Boe ren versterkingen uit het Oosten af te slaan. In tiet tweede wordt gezegd Da ballon steeg op, waarbij ver schillende nieuwe werken werden ont dekt die de vyand had aangelegd. Heden (Zaterdag) worden zy door het Britsche geschut beschoten. Blykens het laatste rukken de HULPTROEPEN DER BOEREN aan. Lord Roberts seint nl. uit Paarde berg vau don 24ste Sterke af deelingen Boeren die uit Natal zyn aangekomen, hebben giste ren onze voorposten aangevallen. Do Boeren verloren een aanzienlyk aantal gesneuvelden en gekwetsten by na 100 gevangenen, onder wie een comman dant en 3 veldcornelten. Onze verlie zen bedrageu 9 dooden 29 gewonden. Een gewonde Boer die gisteren naar ons hospitaal werd overgebracht, had zestig van de „sterkst mogelijk ont plofbare" kogels by zich, waarvan de punt vier insnijdingen had. Gisteren zijn zes Engelschen door deze kogels gewond/ GEVECHTEN TEGEN CRONJE seinde Reuter- aan de Londensche bladen een uitgebreid verslag, waar van wy reeds een paar bijzonderhe den vermeldden. Met het vallen van den nacht hield Zondag het vuren plotseling op. Beide zijden waren blijde te rusten. De mannen sliepen waar zy gevoch ten hadden, terwyl de dragers de dooden en gewonden verzamelden. De Boeren vochten wanhopig, ter wyl de Britten langzaam maar hard nekkig hun aaDval verder doorzetten. Onze bereden infanterie deed den geheelen dag goed werk. De Hooglanders-brigade voebt kalm en hard, ofschoon de mannen door en door vermoeid waren. De gebeole macht hield zich uit' stekend. Een paar van den vijand kwamen gedurende den nacht binnen Zij gaven toe dat zij ziek van het vechten waren en Cronjé hadden trachten te overreden zich over te geven. Een hevig onweer verlichtte 's mid dags het ly'don aan dorst van de mannen. Lord Kitchener was tegenwoordig bij het gevecht van Zondag. Gedu rende den Zondagnacht vervaardigde de vyand schansen ora zyn lager. Terwyl de infanterie rustte maakte de bereden infanterie en een batterij rijdende artillerie zich meester van een kopje en omsingelde aldus den vijand gedeeltelijk. Ondertussehec werd de Boerenstel ling een weinig gebombardeerd, 's Middags giog do kreet„French is aangekomen" door de gelederen, maar de cavalerie ope reerde waar wy hen niet zien kon den. Lord Roberts kwam later aan en sprak verscheiden regimenten toe hy werd luide toegejuicht. Na de hernieuwing var. het bom bardement. toen de wapenstilstand geweigerd was, zochten de Boeren dekking io de bedding van do rivier, maar geen dekking kon ze helpen togen ods doodelyk jnist vuur. Vooral de houtwitsers wierpen granaten mid den in de rivierbedding en de schan sen waren weldra gevald metvreese- lijko, groene dampen van de gassen. Maar de vyand hield nijdig stand. Gedurende den Maandagnacht kwa men opnieuw deserteurs in het kamp. Zy waren verschrikt en erg geschokt door den ontzettenden tyd, dien zy gehad hadden. Dinsdagmorgen zagen wij de Boe ren als mieren aan hun schausen wer kende. Het grootste deel van den dag ging kalm voorbij, maar wij hoorden dat tegen de Boerenversterkingen, die het lager trachtten te bereiken, ge vochten werd. Zoo werd den vyand gelegenheid gegeven zich over te geven, maar toen zy tegen den middag nog geen teeken gaven, besloot lord Roberts den tegenstand van Croüjé voorgoed te breken. Op den zuidelijken oever plaatste hy op een afstand van 2000 el drie veldbatteryen en twee marine J2-ponders en op den noordelijken oever, de Boerenschaosen enfileerend, éen hoawitserbattery, drie veldbatte ryen en 3 marine kanonnen van 12 cM. Toen volgde het wonderbaarlijkste tooneel, dat ik ooit heb bijgewoond. I Eods vroeger in Thessalië heb ik 110 kanonnen in actie gezien, maar nooit zag ik zulk een aantal zware kanonnen bet vuur op één plaats éen mijl in het vierkant concentreeran, De lyddietbommen deden groote wol ken groenen rook verrijzen die de rivierbedding vulden, terwijl granaat kartetsen langs eiken oeverkant barst ten, behalve op een plaatsje, waar de nabijheid van de infanterie het artillerievuur gevaarlijk voor ons zou hebben gemaakt. Onze granaten door zochten elk boscbje, elke ravijn aan de rivier-oevers. De enölcerende kanonnen moeten een vreeselyke slachting hebben aan gericht en toch met een moed die aan wanhopige krankzinnigheid grensde, trachtte nu en dan een Boer een schot op een van de groote marinekanonuoc te lossen die op een afstand van slechts 1000 el stonden. Aan eiken oeverkant stonden twee bataljons infanterie, het geraas van welker maxim's in het niet verviel bij het oorverdoovend gedonder van dé groote kanonnen, dio den dood uit braakten van uit twee lange lijnen op eiken 06ver. Het verlies van de Boeren is nog onbekend. Ik schrijf te midden van het sla pende kamp. Geen geluid verstoort den diepen slaap van de vermoeide soldaten. de rivierbedding is geen vuur to zien, geen geluid te hooron. Et- is iets tragisch in den hardnek- kigendoeh hopeloozea tegenstand, dien Cronjé ons biedt. Het is onmogelijk zijn moed niet te bewonderen, doch ieder veroordeelt de misdadigheid van het noodeloos opofferen van de levens van zyn dappere volgelingen. Hier volgen nog een paar BIJZONDERHEDEN OVER CRONJÉ, ontleend aan een geschrift van Alfred Kinnear, oorlogscorrespondent by lord Melhuen's leger. Cronjéisboven alles gaarne de baas.... he is masterful. De man is volstrekt zonder vrees en beschikt over even veel kennis en vinding alsaldeMolt- kes van onze militaire clubs te zamen Hy is naar eigen trant een weinig cynisch, maar hy staat zoo hoog aan geschreven in den oorlogsraad van Pretoria, dat hy in staat is te hande len tegen den raad en d6 wenschen in van den soms ongeduldigen presi dent. Hy is een levendige, kleine man en danst letterlijk over de slagvelden. Hij is geestig, sarcastisch en daarbij huiselyk, vriendelijk en innig aan do zijnen gehechtvoorwaar in manie ren en woestheid komt bij niet over een met het beeld dat men in Enge land zich van hem vormt In het salon van een onzer voor steden zou men hem eenvoudig be schrijven als een mijnheer met een baard. In Exeter Hall zou men hem aanzieu voor een onderwijzer op een Zondagsschool en niet als een man doorkneed ïd alles wat den oorlogen do wapenen er van betreft. Het is een prettig gelaat om te aanschouwen. Zyn uitdrukking is vol ernstige vriendelijkheidzyn gelaat dra kt op naïeve wijze den wensch uit om met de geheeie wereld in vre de te leven. Hij ziet er nit als een man die rein leeft, een goed burger is en naar bed gaat niet. na, maar voor middernacht. Hy is nooit verward, by weet wat hy wil. De onder-directeur van het Mount Modier Hotel, die moedig op zyn post bleef terwijl de eigenaar en zyn gezin in de kelders zich verscholen, deelde mij mede, dat terwijl de En gelsche troepen de rivier overtrokken, Cronjé glimlachend heen en weder liep in den tuin van het hotel. Hy zeide met een vriendelijken lach dat het hem leed deed dat de Engelschen der directie en den bedienden van het hotel zulk een overlast aandeden by bukte over een broedende kip, lichtte die op en nam uit het nest een der iauwe eieren, die hy opslurpte en ging toen weer naar den hoogen weg om zyn kanonniers aan te moedigen. Zoo is Cronjé. AAN DE WESTGRENS. Lord Roberts seinde van 24 Febr. Lord Methuen bericht dat onze troepen den 22e Barkley West Leb ben bezet; do strook teu westen van Kaapstad naar Kimberley keert lang zamerhand tot den normalen toestand terug. Een kaffer die te Iviraborley aankwam, meldt dat de Boereu by Veertien Stroomen kampeeren mot; een aanzienlijke macht, met 2kanon-: neu, waaronder éen van zwaar kali ber en met een groot aantal wagens en dat zy do brug hebben vernield. IN DE KAAPKOLONIE. De „Times" verneemt uit Dordrecht dat de Vrystaters niet geantwoord: hebben op de aanbiedingen die hun zyn gedaan ingeval zy de wapens wilden noderleggen. Eou telegram van den 22e uit Dor drecht aan de „Times" meldt dat de Boeren, hoewel zy versterkingen naar Cronjé zenden, zich geenszins onge rust maken over den toestand by Paardeberg en ook hun troepen in het Zuiden van Oranje-Vry staat verster ken. Dr. LEVDS OVER DEN TOESTAND. Een Brusselsch blad heeft dr. Leyds geïnterviewd. De gezant acht het mo gelijk en waarschijnlijk dat Joubert aan Cronjé hulp kan bieden. Als het voordeel aan de EDgelschen bleef, zou de concentratie in Transvaal snel plaats hebben en de terugtocht over de Vaal zou niet onmiddellijk behoe ven te geschieden, want de Oranje-; Vrijstaat kan verdedigd worden, vooral het noordelyke gedeelte. Dr.Leyds schat dat do beide republie ken 100.000 man in het veld hebben, en beeft nog altijd goeden moed dat de Boeren het ten slotte zullen winnen. ALGEMEENE BERICHTEN. Aan de Temps" wordt uit Lon den geseind De admiraliteit heeft maatregelen genomen om de vloot snel te kunnen mobiliseeren. De „Birmingham Post" zegt, dat Duitschland de officieren die naar Transvaal zyn vertrokken, op half traktement zal stellen. Robert moet last hebben ge geven, er geen rekennig mede te houden als de vyand de witte vlag Boerenvrienden hebben getracht een trein waarmede de City of London Volunteers Daar het noorden worden vervoerd, te laten verongelukken. Vijf tien mylen boven Kaapstad waren de rails weggenomende trein derailleer de, maar er hadden geen ongevallen Uit Londen aan de „Patrio" vaa Zondag Er is bevel gegeven om een sterk cavalerie-detachement naar de Af- ghaansche grens te zenden wegens de versterking van de Russische troepen in deze omstreken. Er zijn andere voorzorgsmaatregelen genomen, doch deze blijven geheim. De Portugeesche overheid heeft het verzoek der Transvaalsche en Vry- staatsche regeeringen afgewezen om 15,000 Kaffers te vergunnen naar Transvaal te gaan. De regeering te Pretoria beschikt naar men zegt, over 5,000,000 pd. st. in goud en zilver. Door de monniken van het ortho doxe Troitze Sergins- klooster to Mos kou, een der grootste Russische kloos ters, is aan den Hollandsclien predi kant Gillot. een prachtige kerkbaniar en een kelkkloed.je overhandigd, om aan de Boeren te zenden. STADSNIEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem, 26 Febr. 1900. Aan een afwezige. Bjj de feestelijkheden dor.konink lijke liedertafel Zang en Vrieudschap, Zaterdagavond georganiseord, zal on getwijfeld menigeen gedacht hebben aan een afwezige Onder de leden van het bestuur ontbrak er een die laDge jaren do vereeniging heeft, gesteund in velerlei opzicht, voor wien zü als een troetelkind was en is wij hebben den heer H. van Breemen genoemd. „Oom Henri" is een populaire figuur by alle leden. In dagen van vreugde was hy de vroolyksle, in dagen van tegenspoed verloor hy den moed niet. Wat hy door zyn persoon voor haar was, weet elk lid der liedertafel wel* wat hy in stoffelyken zin voor haren bloei overhad, is slechts aan weinigen ten volle bekend. Zyn gezondheid dwong bom in den laatsten tyd tot rast en kalmtezy verhinderde hem ook tegenwoordig te zyn bij de feestviering van Zaterdag, het jnbilé van zijn liedertafel, waarop by anders zeker niet zon hebben ont broken. Op dien feestavond zal zeker bij velen de hoop zyn opgekomen, dat van Breemen in 't buitenland het herstel zijner gezondheid vinden zal en nog lang getuige zyn van den bloei der liedertafel, die hem zoo lief is FEUILLETON. DOOR CHARLES READE. 37) „We bevinden ons in een cuep wa ter en de grlond is niet te zien." „Wij zullen bedrog op den bodem vinden", zeide zijn moeder ,11c zou gaarne willen dat gij; iets voor mij ver- Valsahtet" Voegde ziji err aan toe. „Dat meent gij niet." „O. bet kan geen kwaad', dat verze ker ik u." „Ja maai- ik vind bet toch niet goed zoo iets be doen," zeide die zoon. „Alles hiangt bier vain af. Ik wil op die manier den schurk trachten te van gen." De oogen van den expert glinster den. Tot nog toe had blij; nagemaakte stukken altijd' met eeaxige minachting beschouwd als broddelwerk, denkend bet zelf veel beter ta kunnen, „Ik zal het doen," sprak hij Vroolijk, HOOFDSTUK 61. Generaal RoJJeston en zijn d'oohter zaten ajan het ontbijt. De generaal las die „Times" en schjrikte plotseling op. Hij. zag Helen aan en zijln eerste gediaichtei was haar mee te deteletti wat hij zoteeven gelezen had, maar toen oordeelde hij) het be ter haar eerst iets te vragen." „Gij; hebt de Wardlau's toch niet verteld wat diie zeelui in hun stervens uur gezegd' hebbeen." „Neen papa. Ik was. het wel van plan, maar' gij) weet hoe g'ij 't mij be paald verlxxxlt." Natuurlijk. Waarom de oude man pijn te doen En dlat om) een paar ma- brosten, die zich in 't hoofd hadden ge zet, dat het Schip opzettelijk verwoest was. Om je de waarheid te vertellen, heb ik Arthur alles meegedeeld." „OpapaEn waar om wildet gij dan niet dat ik het hem zeide? En wat antwoordde lidji „Hij was zeer misnoegd, 't Schip waar Helen mee kwam, zon Wylie lek ge slagen hebben! Als ik dat wist zon ik hem met eigen hand om hert leven brengen ofschoon ik daarna zelf gehan gen zou Wórden. Daar gij een verstandig meisje zijt en naar raad luistert, zal ik jo een advertentie voorlezen waarvan je zal staan te kijken. Joseph Wylie wordt door Michaël Penfold opgeroepen om zich bij; diezen te vervoegen, wanneer hij iets belang rijks wil. vernemen." „Lieve Hemel, hoe zonderling!" riep Helen uit. „Mijnheer Penfold kan on mogelijk met het karakter- van dien 'man bekend' zijn. Wacht even! Een advertentieDus niemand kent zijn adres? Daas' hebt gij: het al papa; gij zeidet dJait haj Arthur ontweek,hij, heeft I dus de vernietiging van liet schip op zijn geweten. j Wat eten geheimteinnige geschiede nis! Mijnheer Penfold is dus terug en toch heeft hij mij zijn terugkeer niet gemield." Helen begaf zich dienzelfden avond nog naar de woning vtm Miohaël Pen fold Nancy Rouse was er du vTouw niet naar om twee duizend pond te ver branden. Zij sloot dus de banknoten weg. Toen zij er nog eens goed over na dacht kwam zij op het vermoeden, dat J Wylie er meier van wistwellicht waa do oude; heer die naast liaiar woonde, dóór Wylie aangesteld om haar te be- spionneereu. Wylie had hem zeker be valen, die bankbiljetten in haar kamer tie werpenmaar waavom vreemd- en door allen, die hem kennen, ge waardeerd wordt." „Iemand die mij dierbaar is! Dan moet het mijn rioon zijn. Alle anderen hoe zijn overleden. Het is dus Robert". En zijn lippen begonnen te trillen. Zoo stonden de zaken toen heb dienst-„Ja, het is Robert," zeide zij bijna meisje op zekeren avond den heer Pen- fluisterend], en haar gelaat van hern j fold kwam zeggen clat er een jongeafwendon om te voorkomen, dat haar dame was om hem te spreken. Op haar ontroering haar de baas zou worden,' kaartje stond.'Helen Rolleston. zeide zij Miohaël was stom van verbazing over „Mijn vadetr en ik zijn ontzaggelijk dit hooge bezoek en intusschen trad- veel aan hem vc-rplicht". Helen binnen. „Gij mijn Rtebert iets verplicht! „Mijnheer Penfold, mijn bezoek zal Och, juffrouw 't is wel vriendelijk Van u zeker verrassen, daar gij mij niet u om een eenzaam oud man te komen schreeft. Maar als gij' hoort waarom opvroolijken dbon' zijn ongelukkigen ik kam zal het u niet onaangenaam zoon te prijzen Maar hoe lean een man zijn-' jin zijn positie een dame van dienst „.Onaangenaam, dame! Ik ben inte- zijn?" gendeel zeer vereerd' door uw visite „Geheel zonder hulp verdedigde hij gij zijt immers de dame die op 't punt mij tegen inbrekers", staat mijn waardige patroon, mijnheer „Ah!" zeide de oude man, en zijn Arthur te huwen. Ga zitten als 't u oogen begonnen van trots te sohit-te- blieft'". ren, „hij is altijd zoo moedig geweest. „Dank u, mijnheer." „Dat beteekende nog niets bij zijn latera daden; telkens en telkens Met trillende stem, die zij echter weer redde hij mij het leven", dioor een krachtige poging haar vroe- „God zegene hemEn God zege- geren vastheid terug gaf, begon zijne u dat gij het mij komt vertellen. „Ik kom u eens spreken over ie-(0! juffrouw Rolleston hij was altijd mand, die u aeer na aan het hart ligt, .zoo vriendelijk en goed, en toch werd 'hij ongelukkig." En de oude man begon te snikken. Helen was aan een machtige aandoe ning ten prooi en het kostte haar moeite rich to beheerschen om den ou den man niet om den bals te vallen en met hem to weenen. Maar zij was er op voorbereid dat haar gevoelens een groote beproeving zouden door staan moeten en haar lippen opeen klemmend! besloot zij er zich niet door 'e laten meeslepen, „Vertel raijj eens hoe hij u het leven redde, juffrouw". „Wel hij bevond zich op hetzelfde fichip als ik." „Dan moet het een andere Robert Penfold gewekst zijln en niet mijn zoon. Hij mocht nog niet naar Enge land terugkeeren." Opstaande begaf hij1 rich naar een kast en liet 'haan' een portret van Ro bert zien. „Zag hij er zoo uit?" Het jonge meisje bezag het portret en mompelde: „Jat" „En hij keterde met hetzelfde schip waarmee gijj kwaamt, tejrug? Is hij dan krankzinnig geworden Owat zal er nu gebeuren?" „Verontrust u niet," zeide Helen; „het zal trog jaren duren voordat bij

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 1