NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. De Dame van de Gele Kamer. >#7e Jaargang. Dinsdag 13 Maart 1900. *o. 5124 HAARLEM'S DAGBLAD 'Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden,1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsbladvoor Haarlem, per 3 maanden0.30 e „de omstreken en franco per post Directeur: ADV jmr^arnr&TT'TFnsr: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlek rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiên worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnommer 122. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de PubUcité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, SucePa?ijs 31bis Faubourg Mont mar ire. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing Tan Advertentiên en Reclames betreffende Handel, Ny verheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de pry's der Advertentiên van 1—5 regels f0,75, elke regel meer 0,15Reclames per regel f0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zynBloem,endaal, Sandpoori en Schoten, P. v. d. RAADT, Sandpoort; Heemstede, J. LEUVEN, by de Tol; Spaamdam, C. HARTENDORP; ZandvoortG. ZWEMMER; VeisentW.- J. RUIJTER; Beverwijlc, J. HOORNS; Rülegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiên aan. „Haarlem's Dagblad" van 13 Maart bevat o. art De Engelschen op 25 mijl van Bloemfontein, Uit de Mail, Haagscbe brief, De rijwieltentoon stelling te Amsterdam, Gemeente raadsverkiezing, Onthulling van het Frans Hals-standbeeld, De tram in Overveen en Bloemendaal, enz. 7o. Vergoeding voor reiskosten wordt niet verleend. Haarlem10 Maart 1900. De Burgemeester voornoemd BOREEL. Sfficieefe Bspicftten. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Brengen ter openbare kennis, dat zijn ingekomen verzoekschriften van lo. A. Cool wed. D. Haasman om vergunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in het voorhuis van het perceel aan de Lom- barosteeg 122o. van J. W. N. Ha- geraats om vergunning tot bet ver koopen van sterken drank in het klein in de koffiekamer van het perceel aan de Zijlstraat 5 b Haarlem, 10 Maart 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOREEL. De Secretaris, J. W. v. BILDERBEEK, L. 8. Volksweerbaarheid. De Burgemeester van Haarlem, Brengt ter kennis van belangheb benden. dat zyn vastgesteld de vol gende bepalingen, betreffende oefening in het schieten lo. Telken jare van 1 Mei tot 1 September zal op Maandag van iedere week van des middags 12 uur voor- loopig tot 4 uur 's namiddags, gele genheid worden gegeven tot oefening in het schieten, op de banen te Over- veeu onder de gemeente Bloemendaal. 2o. Tot oefeningen in het schieten worden toegelaten a. de kaderreservisten, met verlof b. de miliciens met verlof, en talle mannelijke ingezetenen van zestien tot vier en twintigjarig en leef tijd, die niet in het leger onder de wapenen zyn, onder beding evenwel, dat zij, die niet als militair hebben gediend, om tot de oefeningen te kun nen worden toegelaten, moeten deel nemen, of met guustigen uitslag deel genomen hebben, aan het voorbe reidend militair ooderricht. 3o. Zy, die aan die oefeningen wen- schen deel te neraeu, moeten zich daartoe aanmelden ter gemeente-secre tarie (2e afdeeling), voorzien van een geboorte extract of ander bewijsstuk waaruit de dagteekeniug van geboorte behoorlijk blykt. 4o. De aanmelding tot deelneming moet plaats hebben vóór of uiterlijk op 15 April 1900. 5o. Geweren en minutie worden kosteloos verstrekt. 6o. Getracht zal worden eene zoo danige regeling te treffeD, dat het tijd verlies voor de deelnemers tot een minimum wordt beperkt. Fdütiek Overzicht. i Thans eerst blykt welk een offer de Vrystaters aan hunne bedreigde broe ders hebben gebracht, door met hen op te trekken ten strijde. Want de militaire staatkunde eischt van heD, dat zy hun land, hanne be zittingen, onbeschermd achterlaten, om terng te trekken achter de Vaal. Is het te verwonderen dat een enkele weifelt, dat by twijfelt aan de nood zakelijkheid hiervan Het bezoek van president Kruger aan Bloemfontein schijnt hiermede ia verband te staan. De groote oude man heeft hen op kernachtige wijze op hun plicht gewezen. Hii zeide ongeveer dit „Houdt den vijand met alle midde len op,maar vermijdt groote gevechten. Verlaat de steden zoo noodig, en laat geen der stellingen van zoo groot be lang voor u worden, dat ge een groot deel van uw strijdmacht in gevaar brengt voor de verdediging ervan. Als de vyand eens de Vaal is overgesto ken, dan moet een onophoudelijk be stoken van zyn communicaties plaats grijpen." Dit is bet zuiverste militaire begin sel en met de toepassing daarvan kannen de Boeren het Roberts nog benauwd genoeg maken. Doch zullen de Vrystaters er toe overgaan, elke overweging achter testellen voor deze militaire eischen Natuurlijk zal een afdeeling Trans valers in den Vrijstaat medewerken om de Engelschen op te houden en hun marsch naar de Vaal te bemoei lijken. Maar de hoofdmacht der Transvaal- sche Boeren blyft in Natal om daar de stelling Yan Biggarsberg te verde digen, en terug te trekken naarmate de Vrystaters genoodzaakt worden naai de Vaal te trekken. Het is de bedoeling den toegang tot Transvaal bij Laingsnek te verdedigen tegen Bailer, en Lord Roberts benoorden de Vaal te doen kennis maken met de echte wyze van oorlogvoeren der Boeren. Wanneer de Vrystaters, naar het woord van hnn president: „vastbeslo ten zijn om te strijden tot het einde toe", dan zollen zy zich niet laten afleiden van het gesloten verbond, maar alles opofferen om de Engelschen te lokken naar het zoozeer gevreesde en zoo onherbergzame gebied, waar Kruger voornemens is hen op te wachten. IN DEN VRIJSTAAT. Aan de Temps" wordt uit Londen Een sterk commando, komende van Bloemfontein,1 heeft zich bij Abra- hamskraal vereeüigd met de strijd macht der Verbondenen die van Po- pulierboscb kwam. Jonbert is te Pretoria aangekomen om een nieow concentratieplan en plannen voor de verdediging der stad te maken. De „Manch. Guardian" voorziet groote moeilijkheden voor lord Roberts als d9 winter in het land is. Het blad voegt er by, dat een spe ciale commissie, uit Londen gezondeD, de eventueele vredesvoorwaarden zal regelen. Een Boerencommando, dat stelling genomen heeft by Bloemhof belet elke troepenbeweging langs den spoorweg in de richting van Mafebing evenals elke beweging in de richting van Klerksdorp. Lord Roberts seint van Driefontein van Zondag Da vyand bestreed ons gedurende den marsch van gisteren en veroor zaakte on8 wegens zyn terreinkennis voel last. Ten gevolge van de bewon derenswaardige houding der troepen kon ky ons echter niet beletten de plaats van bestemming te bereiken. Het leeuwenaandeel in het gevecht had d9 divisie van generaal Kelly- Kenny, die de Boeren uit twee sterke stellingen verdreef. De Boeren leden zware verliezen, zy lieten 102 gesneu velden en 20 gevangenen in onze ban- deB. Onder onze verliezen zijn 2 ge sneuvelde en 9 gewonde officieren, waarbij 2 kolonels. Een ander telegram zegt hiervan Toen de cavaleriebrigade-Broad- wood naar Bloemfontein voorwaarts rukte, stuitte zy op de Boeren die een sterke stelling op de kopjes by Driefontein ingenomen badden. Toen de divisie Kelly-KenDy aankwam, ontspon zich e6n hevig gevocht. De Boeren werden ondanks een krachti- gen tegenstand uit hun centrale posi tie verdreven en lieten vele dooden benevens veertig gewondeu achter. Een groot aantal Anstraliërs aam en deel aan het gevecht dat zeer ernstig was. Toen de vyand vlood, waren al leen de paarden der Australische ca valerie in staat aan de achtervolging deel te nemen. AAN DE WESTGRENS. Lord Kitchener bevindt zich te Victoria Road, waar by de troepen beweging in de opgestane districten van Griqualand West organiseert. IN NATAL. In de richting van Helpmakaar is Vrijdagmorgen het vechten begonnen. Er werden schoten gewisseld met een kleine Britsche afdeeling, die in allerijl terugtrok. De verkenners melden, dat de Britsche hoofdmacht van Lady- smith oprukt naar de Zondagsrivier. President Kruger is van Bloemfon tein teruggekeerd, vergezeld door generaal Grobier. Generaal Joubert zal binnenkort den Staats-president bezoeken. IN DE KAAPKOLONIE. Uit berichten uit Herschell, Lady Grey en Aliwal North blykt, dat de opstandelingen in grooten getale de wapens nederleggen en de Boeren langs de grens allen in groote verle genheid zyn. Aldus zegt ten minste een telegram uit Kaapstad. Brabant's colonn« is Zaterdag roet het aanbreken van den dag van Ja mestown naar Aliwal Noord vertrok ken. Te Carnarvon is een eskadron Nieuw- zeelanders aangekomen, de voorhoede van de Eügelsche troepen, die bestemd zyn om den opstand in het omliggende district te dempen. Eea eskadron Zuid- Australiërs schijnt naar Vosburg ge gaan te zijn. Men heeft io de richting van die plaats zwaar geschutvuur ge hoord, waaruit men opmaakt dat de opstandelingen kanonnen by zich heb- beD. De opstandelingen moeten in menigte zyn te Zorrenskuil, Omdrei- vlei, Elandsberg, Grootmodderryk en Prieska. ALGEMEENE BERICHTEN. Vry'dag werd uit Lorengo Marqnez aan de „Times" gemeld, dat alle Euro peanen te Johannesburg opgecom mandeerd zyn voor den politiedienst. De Regeering heeft het leegpompen van de voornaamste mijnen verboden, zoodat deze na geheel ondergeloopen zijn. DE DEL AGOAB AAI QUAESTIE. Uit Barn wordt geseind De „Band" verneemt dat het Zwitsersche scheids gerecht zyne beslissing in de Dela- goabaai quaestie over de voornaamste paoten heeft geveldalleen de qnaestie der schadevergoeding blijft nog uit te maken. DE KONINGIN TE LONDEN. De Koningin is Zaterdagavond te Windsor aangekomen. Vóór haar vertrek inspecteerde de Koningin op het plein voor het Buckingham-paleis 2000 man van de garde, die naar Znid-Afrika vertrek ken. De Koningin werd levendig toege juicht door de menigte die geschaard stond langs den weg van het paleis naar het station, van waar Hare Maje steit Daar Windsor vertrok. De Fransche pers heeft in de laatste >gen op zeer merkwaardige wyze gesproken over de mogelijkheid van EEN CONFLICT MET ENGE LAND. Na is het wel waar, dat het niet de meest ernstige bladen zyn,die zulke be spiegelingen houden, maar met Frank- krjjk kan men nooit weten in hoeverre het geschetter der nationalistenpers invloed heeft in zekere kringen. De „Matin", een der meest anglo- phobe Parijsche bladeD, bevatte dezer dagen eenige beschouwingen over de houding van Chamberlain. Onder het opschrift: Préparonsnousmeldde het blad „Op grond van zeer bepaalde mede- deelingen, die ons uit Londen worden toegezonden, moeten wij bij onze boren een gemoedstoestand signaleerea, die de geheele opmerkzaamheid eischt van onze Regeering, ons parlement en het Fransche pnbliek." Het artikel zet dan uiteen, dat de onderwerping van Transvaal niet vol doende is voor de wraakzucht der Engelsche imperialistenzy willen thans der wereld, die gejubeld beeft by Engeland's nederlagen, toonen, dat de Engelsche macht ter zee nog onge broken is. Daarom zoeken zij een stryd met een der groote mogendhe den, en dat kan niet anders dan Frankrijk zyn. Want de imperialisten meenen, dat Frankrijk het minst voor bereid is op een worsteling met Enge land. Nu acht de „Matin het op den weg liggend van ae Fransche Regee ring, om alle maatregelen te nemen, teneinde wèl voorbereid te zyn. De vrees van de „Matin", voor een agressief optreden van Engeland scbynt vrij wel onnoodig. Maar gevaar lijk kan het worden, wanneer meecin- gen, als van de „Matin", de „Patrie" en andere bonlevard bladen in Frank rijk ingang vinden. HET GEVECHT BIJ POPULIE RENDRIFT. Alle oorlogsnienws-agentscbappen „Renter", „Central News" en „Laffao" hebben meer bijzonder heden omtrent het gevecht van Woens dag 11. gegeven. Hieruit blijkt ten eerste hoe groot de strijdmacht der Engelschen is waartegen de Boeren wier geheele macht aldaar verschillend op 7 en 15,000 man geschat wordt en de En gelschen overschatten steeds te vechten haddeD. De cavalerie divisie van generaal French alleen was sterk 3 brigades cavalerie, twee brigades bereden infanterie en 7 batterijen rijdende artillerie of 8000 man cava lerie met 42 kanonnen, terwijl de Boeren in het geheel, volgens die En gelsche berichten, over de geheele linie daar ter plaatse slechts 5 ka nonnen hadden. De verdere macht van generaal Roberts, die aan het gevecht deelnam bestond uit drie divisies infanterie, elke divisie kan op 8000 man geschat worden. Het aantal kanonnen by die divisie wordt niet genoemd, doch is zeer groot. Alle Engelsche correspondenten geven toe, dat indien zy ooder deze omstandigheden niet teruggetrokken waren hun toestand hopeloos zon zyn geweest en dat zij met groot beleid en ?eel bekwaamheid zyn terugge trokken. Het gaat echter blijkbaar dien correspondenten aan het hart den vyani te prffzen, want in één adem met de bewering „dat hun positie een tweede Paardeberg dreigde te worden" zegt een der correspondenten„On tegenzeggelijk is de weerstand dien de Vrystaters ons bieden, niet ernstig gemeend". Wy laten het verslag van Renter volgen. Nogmaals heeft lord Roberts beter gemanoeuvreerd (met een 4 maal ster kere macht en 29 maal sterkere artil lerie Red.) dan de Boeren en hun positie veroverd, daardoor aantoonend, dat de Boeren aan geen voorwaart- sche bewegingen weerstand darven bieden als hun achterhoede bedreigd wordt. De divisie van generaal French verliet Woensdagmorgen het kamp in Zuidelijke richting. Met daglicht was hij tegenover den linkervleugel der Boeren, die zich over 7 kopjes uit strekte. Zoodra hij zyn flankbewe ging begon, openden de Boeren het vuur op grooten afstand met een negen- ponder doch deden weinig schade. De 'eerste brigade onder kolonel Forten trok toen op de achterhoede var. den vyand aan en de 42 kanonnen brachten het eene Boerenkanon tot zwy'geo, dat onmiddellijk werd weggevoerd. Kolonel Porter trok toen over de vlakte verder toen plotseling van oos telijke kopjes vuur op hem geopend werd. Kolonel Porter zond zyn bereden infanterie daarheen en trok zelf ver der met de cavalerie. Daar hy nu den vyand aan weerszijden had, opende de houwitserbatterij van do infante riedivisie van generaal Kelly Kenny het vuur, waardoor de vyand op de westelijke kopjes (die dus ook reeds tusschen twee vuren waren Red.) machteloos werd. Het 9de regiment lanciers trachtte toen de Boeren aau den rechtervleugel te naderen met het doel te chargeeren, maar de vyand naderde toen in grooten getale en de lanciers moesten terugtrekken. Een battery werd toen vooruitgezonden om de Boeren in bedwang te honden,, terwy'l de bereden infanterie's vyands rechtervleugel zou aantasten. De Boeren vourden met granaten die ons niet bereikten. Op een kopje aan de rechterzijde hielden zy hard nekkig stand, de batterij beschietend, waarvan zij 18 paaiden doodden. Ook het paard van kolonel Porter werd getroffeD. De bereden infanterie dreef de Boe ren langzaam aan terug en in ver warring (dit lijkt in stryd met elkaar) uit hun laager, waarin zij 4 dooden achterlieten. Verscheidene lanciers bezeerden zich door van hun paard te vallen, nadat dat door een Boerenkogel ge troffen werd. Zy trokken toen naar het oosten terug, het kanon, tenten, voedsel eu paardenvoer achterlatend. Dit alles geschiedde op den zuid3- lyken oever der rivier, waar de En gelschen een dooie en eenige licht gewonden hadden. De rest van de Hoeren had een sterke positie aan den noordelijken oever, doch deze positie was onhoud baar toen do zuidelijke stelling op was gegeven. Hnn positie was ineen stofwolk gehuld, aantoonende dat zy bezig wareD met tenten en kanonnen te vertrekken. De Boeren toonden groote behen digheid in het wegkrygen van hun wagens. Hnn achterhoede hield moe dig staöd, ter wijl de rest bezig was in te spannen. Gen. French is met een deel van zyn macht bezig om de achterhoede derBoe ren heen te zwermen. De meestee der Boeren ten zuiden der rivier behoor den tot de Colesberg- en Stormberg- machten. Een ander deel kwam van Ladysmith. Hnn plotselinge vlucht, zonder iets dat op een verdediging ly'kt. is een teeken dat zy niet ge neigd zyn bardnekkigen tegenstaud te bieden. Ofschoon de beweging van generaal French hen tot de vlucht dwong, waa de brigade garderegimenten in het centrum van onze positie gereed het kopje aan te vallen dat vanachtere FEUILLETON. Uit hel Engelsch van FERGUS HUME. Vertaald door HENDRIKA PLEYTE. En ondea aan de tabel vermeldde hij het feit, dat de zoogenaamde juf frouw Ligram op den avond! van den 24ste® Juli 1896 te tien uur vol gens verklaring vatn den dokter doen- een onbekende vermoord was. Tot hiertoe giing dus alles goed; maar verder strekten Gebb'a informa ties niet en hij had in 't minst geen idee waarom de doode zulle een excen triek leven had geleid en mm haar aoo vreemd (mi liet leven, had' gebracht. Hoe sdrrartder Gebb ook was toch wist hdj niet hoe nu verder te handelen of in welke richting zacli te keeren om metïdere! informaties in te winnen- Toen hij eigenlijk geen raad meer wist ontving h/ij een beduimeld stukje papier, waarop geschreven, stond!: 48, Guystrefefc, Pimlico. Kom terstond om over den moord te Grangebury te spreken. Ik heb het geheim opgelost en kan den misdadiger naar de galg „brengen. Simon Parget HOOFDSTUK V. Als Gebb d'm schrijver van dit brief je, dat bijna onbeleefd va® kortheid was, niet gekend had, zou- hij Zeker meer verbaasd zijn geweest, dat het hem juist op zoon kritiek oogenbhk uit zijn moeilijk heden kwam redden. Maai' nu voelde hij zich mem verlicht dan verwonderd cn haastte hi j zich ter stond aan de oproeping, gevolg te ge ven. Het was niet dei eerste maal, dat Pafl'ge lieani op 'het rechte spoor had1 go- bracht en op dit oogetnblik begreep hij niet, waarom hij zich niet eerder tot- dezen raadsman gewend had1. Maai' bet<tr laat dan nooit, dacht hij, zich op weg begevend om zijn nalatig heid go«ï te maken door in persoon naar Pargo toe te gaan. Da varhoiüing van dien. detective tot Pa&ga was ala dia va a den leerling tot den meester; wamt Pargo was het ge- ■eest die, zijn capaciteiten ontdekt hebbende, hem had aangeraden, rijn, Parge's, beroep te volgen; en nooit had Pap ge gemankeerd hem to prijzen of hem te laken, om hem zoo kundig mogelijk in zijn Vak te maken. Pargo was ook eenmaal oen bekend detective jeweesti, maar de laatste paai' jaar had hij zich teruggetrokken, om reden zijn jaren en gezetheid, hem' verboden rijn talent in het opsporen van die ven cn moordfenaJrws, verder- to beproe ven. Het mis Jadige gespuis Irad zich echter to vroeg verheugd torn het ver nam d!at hun groote vijand stil ging levenwant Pargo liet eetn waardige opvolger na en menigmaal was hiji Gebb van dienst in een zaak, waar twee hoof den meer konden uitrichten dan één. Pargo was door zijn gezetheid ge dwongen. do laatste jaren van rijn le ven op een stoel door te brengen; maar rijn verstand! was tnog uitste kend) en hij stelde nog genoeg belang ia do misdaden, die er plaats hadden, om rijn meer actieve collega's te hel pen. Dc oude detective zat in zijn huis als Odin op den Luchttroon en wist door de couranten precies wat er in do wereld, die hij zoovele jaren had bet- waakt, voorviel Dikwijls gaf hij Gebb instructies cm als deze ten einde raad was kwam hij onverwijld bij rijn leer meester om dooi' een erïkel woord bemoedigd! te worden. Als Parge hem niet met zijn briefje vóór was geweest zou Gebb rijn collega zeker den een of anderen tijd zijn zaak voorgelegd heb ben. J ,,Do oude man zal woedend rijn," zeide Gebb tot zichzelf terwijl hij; zich naar de wijk Pimlico voortspoedde. ,Jlc zou hem ook wel eerder over de zaak gesproken, hebben, maar ze hield mij zoo bezig dat ik geen gedachten voor iets anders itadl Hij zegt dat hij liet geheim heeft opgelost, met andere, woorden dat biji weet wie juffrouw Li- gram vermoord heeft. Ik geloof het niet, met alle respect voor riju laup- jlieid ik geloof het niet.'. I De ex-detective woonde in een huis op een pleintje en bracht rijn tijd doc-r j met in zijn stoel voor het raam te rifc- I ten en naar de wereld! te kijken, waar uit hij zich had moeten terugtrekken. Zijn lange forsohe gestalte deed hem aan Daniël Lambert denken; riih groot rood! hoofd was rond als een. volle maan. en op rijn, waardig voorkomen zou een raadsheer trotsch geweest rijn, (rijn oqgeu waren groot en heldor cn in-deze ontzettende vleeschmassa woon- de een verstand, hetwelk dat vajn>veel beiden verheugden zich in de besta magere raesnschen overtrof. I gezondheid, zooctat Paige's gerin to* Ilij droeg een kamerjapon met een de gelukkigste in Londen kon gerekend opzichtig patroon, groote trijpen pan- j worden. toffels aan do voeten en, een kalotje Geloof mij, Absalom," zcido de ixuv met een langen kwast op rijn spaar- gc-re juffrouw Parge, toen. rij hem! open- zaïue lokken, terwijl er verscheidene deed. je zult het hard te vwantwoor- couranten om hom heen lagen. Parge den hebben. Simon zag je aankomen; ontving haast elk morgen- cn avcoid- on is bezig zich voor je ontvangst vopr blad, diat in Londen werd uitgegeven, to bereiden." on van 's morgens vroeg tot 's avonds Tal van vloeken., die uit liet vertre&a laat verdiepte hij zich in het politie- tot hom doordrongen, bevestigden; haaü nieuws, waarvan hiji de nieuwtjes die waarschuwing en toen. Gebb de kamer hij zijn attentie waardig keurde uit- van rijim leermeester binneuti'.id waa ki.irto. 'sAvondis was hij gewoon whist Parge's woede zóó gestegen, dat rijn.' te spelen met- rijn vrouw eu twee ken- kalotje a'akclings het hoofdi van rijtt nissen, of amuseerde het. gezelschap bezoeker voorbij vloog, met rijn verbalen over do .schui-ken. Gebb raapte het op en gaf bet den die hij ontmaskerd had. Juffrouw Par- ouden man terug, die hem met eon. ge, een vrouw die aan bloedarmoede wraakzuchtig gemom/pel ontving. Vlak lood eu csvon tenger whs ala Simon bij) Parge lagen, een massa couranten» forsch, paste liaar man op en \Ond sommige open., andere dichtgevouwen., hem zoowel intellectueel als moreel, en en lede geschonden door dó berich- hoewel liij het. alleen physiek was, een ten, die er uit geknipt waren: Op eenj groot man. Zij verrichtte, bijgestaan tafeltje naast hem lag een boek in cs-TC door een klei®, dienstmeisje al het. huis- rooden bandl, dat Gebb herkende ajj werk en daar zij uitstekend! kon koken één Van die seriéboeken waarin Pargo had rij niet weinig It de gezetheid van gewoonlijk de meest belangrijke zakwn liaar main bijgedragen dbor hem altijd schreef cn rijn uitknipsels bewaard die schoteltjes voor te zotten, waarvan Hij vroeg rich verwonderd af af dab hiji het meeste hield. Het paai' had een, boek er lag om ook naar rijn hoofd td goed inkomen, een geriefelijk huis en S. VV. P. Peer; room

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 1