B li B L A D Gemeenteraad. van HAARLEM'S ÖAGBLAK van Vrijdag 29 Juni 1900. Vervolg Zitting van Woensdag 27 Jun i 1900 des namiddags llU uur. PUNT I. Vervolg mededeelingen£en in gekomen stukken. 4e. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedgekeurde besluit van 23 Mei j I., no. 10, betreffende de verhuring van grónd aan A Martens. 5e. een schrijven van dezelfden, ten ge leide van het door hen goedgekeurde be sluit van 23 Mei j.lno. 9, inzake over dracht van grond aan het Rijk. 6e. een schrijven van dezelfden ten geleide van het door hen goedgekeurde besluit van 23 Mei j.l. no. 25 in zake afkoop van erfpacht door de Wed. R. Swart, 7e. een schrijven van dezelfden ten ge leide van het besluit van 6 Juni no. 5 daarbij machtiging verleenende tot voldoe ning van een uitgaaf uit den post voor on voorziene uitgaven dienst 1900, 8e. een schrijven van dezelfdtn ten geleide van het door hen goedgekeurde besluit van 6 Juni no. 3 in zake het in bruikleen geven van boeken, 9e- een schrijven van dezelfden ten geleide van het door hen goedgekeurde besluit van 6 Juni no. 19 in zake verhu ring van gronden aan het Ken nemerplein aan den Schoterweg, 10e. een schrijven van dezelfden ten geleide van het door hen goedgekeurde besluit van 6 Juni no. 7 betreffende aan koop van grond aan de Van Marumstraat het Zuider Buiten-piarne, 11e. een schrijven van dezelfden ten eleide van het door hen goedgekeurde kohier plaatselijke directe belastingdienst 1900, 12e. een schrijven van dezelfden ten geleide van het door hen goedgekeurde besluit van 6 Juni no. 9 betreffende de verhuring van grond aan het Plein. (Vervolg der discussie.) PUNT 11. Naar aanleiding van heb in liare aaiden, gestald' voorstel van. B. en W. betreffende eon adres van J. van Ek, strekkende tot het bebouwen van voor tuin bestemden grond, behoorendel bij heit perceel in het Frederikspark 1, viiaert de commissie van bijstand liet beheer der openbare werken we ens de hooge waarde van dezen grond oor elketn vierk. M. te bebouwen ond f 10 te doen betalen.. Bovendien acht zij het wenschelijk aan die Vergun ning nog deze voorwaarde te verbin den dat bij eventueele tramaanleg ?en stuk grond ter breedte van ten ioogste 2 Meter aan de noordzijde van den tuin moet worden afgestaan voor den prijp Van ten hoogste f 15 per vierk. ML Het blijkt dat de mogelijk heid niet is uitgesloten, dat dc eleo- trische tram naar Amsterdam in de toekomst o. a1. zal loopen langs de Baan. De heer Groot zegt dat, daar het niet conform met vorige besluiten was hior niet te laten betalen, het punt in eeue vorige vergadering werd aangehouden. Na gehouden besprekingen over het meer of minder betalen een besluit is genomen, om wanneer adressant, aan de voorwaarde door B en W. op te leggen, gevolg wilde geven, hem vergunning te verleeneri. Maar nu gaan B. en W. verder en zeggen dat. adressant voor derden belang 2 M. grond moet afstaan, dit vindt spr. onbillijk. Ilij stelt voor het tweede gedeelte van het voorstel betreffende het beschikbaar stellen van 2 meter voor eene eventueele tram, te doen vervallen. De heer Stolp zegt dat hij geenszins de opinie van den heer Groot deelt. Er is eenvoudig over voorwaarde gesproken en niet over geld. En daarom mogen deze voorwaarden 'esteld Daarbij is het geen particulier, maar een algemeen belang Da commissie heeft 'tin het algemeen belang geacht het voorstel door haar gedaan aan to nemen. De heer Roog begrijpt niet dat de heer van Ek er zco tegen gekant is, daar de heeren Anderheggen en Neumeijer een schrijven van hem hebben, waarin hij zegt wel te willen afstand doen van 2 M grond Daar zit hem dus de geldquaestie. Spr. wil dus do schroeven vaster aandraaien, opdat geen groote sommen voor- dien grond worden gevraagd. De heer Groot zegt dat in het voor stel op de eerste vergadering geen beper kende bepaliimen waren. Het blijkt dat er over geschreven is, en wJlicht gespro ken zie jelui die beperkende bepalingen weg te nemen. Is het billijk nu derge lijke bepalingen er in te lasschen Spr. blijft er bij, dat het niet netjes is, zoo te handelen. De heer M o d o o is het geheel eens met den heer Groot, doch vindt het een buiten kansje voor den Raad, een fout die nu nog hersteld kan worden. Daarbij krijgt do heer v. Ek een redelijke som voor de 2 M. grond, en behoeft er geen slaatje uitte slaan. Hoewel het dus in de vorige verga dering niet bepaald is, acht spr het eene gelukkige bijomstandigheid, waardoor de fout nog kan worden hersteld De heer Speelman acht het onbillijk, nu reeds tusschen de heeren A. en N. en den heer van Ek onderhandelingen zijn aangeknoopt. Het is dan niet algemeen belang, maar belang van A. en N. De heer de Lanoy wenscht gaarne te weten of de huurder bij e v tramaanleg schade zou ondervinden door het afstaan van 2 M. grond? De heer de Breuk antwoordt dat men het laat voorkomen of het in het belang is van de concessionarissen Dit is niet hot geval. Deze wilden op de baan de wissels leggen, doch op aandringen van de com missie voor de tramplannen zijn onderhan delingen aangeknoopt met den heer v Ek. omdat de baan te klein was voor dubbel spoor en de rails tusschen boomen en villa moeten komen te leggen. Het is dus een publiek belaug De heer Roog antwoordt, dat hot den heer v. Ek geenszins schade zal doen, die 2 M. grond af staan Daaibij krijgt hij er een Hinken prijs voor. In het geheele voorstel is dus niets onbillijks. De^ heer Willink wenscht vóór hei tweede deel te stemmen, omdat hij het in het algemeen belang acht. Punt 1 van het besluit wordt zonder stemming aangenomen Punt 2, betreffende het afslaan van 2 M. grond, eveneons aan genomen met 16 tegen 10 stemmen. Het geheele voorstel wordt vervolgens zonder stemming aangenomen. Tegen de heer Groot. PUNT 15. De heer A. Beernink, onderwijzer Ie klasse, plaatsvervangend' hoofd aan. de kostelooz© school lett. D. wasi tijdens de langdurige ongesteldheid van liet Hoofd dier scliool met de waarneming ran diens functie onafgebroken; belast. B. em W. stellen nu voor hem voor zijige buitengewone bemoeiingen vaïn April 1S99 tot 7 Mei jl., een gratifies tie toe te kennen groot f 100. De heer HOFLAND zegt, dat de onderwijzers, die fungeeren als plaats vervangend hoofd, f 100 gratificatie, krijgen. Dit komt spr. vreemd vcor, dat wan neer zij er niets voor doem f 100 ont vangen. en ze wanneer zijj er voor aangewezen worden, nog eens 100 ont vangen'. Spr. gelooft diat de functie van hoofd onderwijzer niet zoodanig is, dat zij een hooger salaris hebben dan gewone onderwijzers, daar de werkkring niet vermoeiender, afmattender, kennis ver- eischender is. Om beide redienen zal spr. tegen stemmen. Do heer SCHURMANN zegt, da1- hier een bewijs is geleverd, dat men d'en heer Beerninck eene belooning van f 100 wilde geven. Dit komt spr. wel wat weinig voor, wanneer men nagaat dat indertijd de heeren Ten Napel en do Vries f 250 ontvingen. Spr. stelt voor eene gratificatie van f 150 toe te kennen, daar ten Napel' indertijd zijn klas heeft behouden en do heer Beerninck niet, en er dus wel een kleic verschil tusschen beiden, bestaan. De heer MODOO is het geheel met den heer Hofland eens. Ook hij vindt het Vreemd, dat een plaats vervangend' hoofd, die reeds f 100 gra tificatie geniet, nog eens f 100 ont vangt. De heer STOLP acht heb zeer bil lijk, dat de heer Beerninck eene grati ficatie ontvangt, doch vindt het door B. on W. voorgestelde te laag en wenscht f 150 te geven. De heer v. d. BERG zegt, dat de omschrijving van plaatsvervangend hoofd alleen ziet op eene korte plaats vervanging. Maar waar hier een jaar de functie van het hoofd is waargeno men, acht spr. het alleszins gemoti veerd f 150 gratificatie te geven Dc heer WILLINK, zegt, dat hij voor f 100 gratificatie is, omdht de lieer Beemink ook wel eens dienst als concierge heeft moeten dóen. De heer MODOO zegt, dat de rede neering van den heer "Willink geen steek houdt. Wanneer er een concder go moet zijn, moot deze. aangesteld worden. Do heer NIEUWENHULTZEN KRU SEMAN beantwoordt de vorige spre kers en zegt dat het zeer moeilijk is een weg te: vinden om allen te bevre digen. Hefc is waar dat de plaatsver vangende hoofden eene gratificatie ont vangen. maar nu is het voorgekomen dat die heer Beerninck een ruim jaar deze taak heeft waargenomen. Daar ge bleken is dat Volgens rapport van au toriteiten deze taak, door den heer Beerninck met groote toewijding* en ijver is waargenomen, achtten B. en. W. heb wenschelijk eene belooning meer als bewijs van waardeering voor de nauwgezette plichtsvervulling te geven van f 100. Het is dus eene belooning; als blijk van erkentelijkheid'. De heer STOLP wenscht geen be looning te geven, doch eene erkenning van meerdere bewezen diensten. Spr. wil dUs geen, oadeau geven, doch een honorarium voor bewezen diensten. De heer WILLINK haalt nog een dergelijk voorbeeld aan van den heer Valken, waardoor aan den heer Mon- taiugban f 150 gratificatie werd1 ver leend, en derhalve is hij er ook nu voor f 150 te geven- De heer WALLER beantwoordt den vongein) spreker, en zegt dat het geval, dloor hem genoemd, niet hetzelfde was. IToewei de redeneering van den heer Hofland logisch is. zegt spr. dat den heer Beernink een bewijs van waar deering toekomt en of dit nu x of H x moet zijn, laat spr. buiten beschou wing. Dc heer HOFLAND repliceert. De lieer GROOT zegt dat hij het geheel eens is met de hoeren Hofland en Modoo. Toch zal hij voor het voor stel stemmen, omdat er eenigszins op gerekend wordt. Wanneer de quaestie in beginsel zou worden uitgemaakt!, zou spr. zich aan de zijde der genoemde heeren scharen. Het voorstel van den heer Schur- nianji in öbetamijng gebracht wordt aangenomen met 16 tegen 10 stem men, die van de heeren Sneltjes, de Breuk, Modoo, Schram, Kruseman, Hofland. Speelman, de Haan Hugen- holtz, Nieuwenhuijzen Kruseman. Bui- ton stemming bleef de heer Waller. Het geheele voorstel werd' vervolgens goedgekeurd. Ter Vergadering was neg gekomen de heer Klein. PUNT 16. B. eu W. stellen voor beo te mach tigen tot tijdelijke aanstelling van eeno leerares voor bet onderwijs in de Frarisch6 taal aan de Meisjesschool voor middelbaar onderwjjs en daarvoor beschikbaar te stellen een being van hoogstens f 150, wfil bet onderis ijs in do Fransche taal aan die inriclitin versterking van leerkrachten behoeft. Wordt goedgekeurd. Op voorstel van den voorzatter wordt punt 17 in geheime1, zitting te be- handleleni aangehouden tot eene vol gende vergadering. Alsnu gaat de Raad in geheime zit ting over tot behandeling van de pun ten 7 en 8. PUNT 7. B. on W. stollen den Raad voor, een terrein, toebehoorend aan den heer A. Schornagel, gelegen ten zuiden vlam de Zomervaart en ter grootte van onge veer 55000 vrk. M. voor f 30.000 aan te koopen, ten einde daarop een abat toir te bouwen. Na heropening d'er vergadering, wordt punt 1 van punt 7 direct in, stemming gebracht en aangenomen met algemeene stemmen op twee na, die van de heeren Roog en Schiirmanai. Het tweede en derde punt, luidende als volgt; II. Burgemeester en Wethouders uit te noodtigen, voor de betaling der koop som en vain die kosten, cp den aankoop vallende, te zijner tijd' eene nadere fi- nancieele regeling voor te stellen. III, Als plaats waar heb abattoir zal worden opgericht, aan te wijzen de sub I omschreven terreinen, worden zonr der stemming goedgekeurd, daarna het geheele voorstel. Bij dit punt werd tevens behandeld een verzoek van Hulsebosch, dSe ook een stuk grond te koop aanbiedt. PUNT 8. Eveneens van Mevr. W. C. Hooft Wynands te koopen voor de som van f 27,500, ongeveer 22,400 vierk. M. grond, grenzende aan de aan de ge meente toebehoorende terreinen in den "V eerpolder, die bestemd zijn voor den bouw der gemeente lichtfabrieken. Punt 8 wordt zonder stemming goedgekeurd. Hierop deelt de YOORZ. mede, dat de Raad in geheime zitting met al- gemeena stemmen en met aJgeheele instemming besloten heeft den heer van Bilderbeek te benoemen tot grif fier ter gemeente-secretarie. De heer Bilderbeek, hierop in die vergaderzaal geroepen, werd toegespro ken door den voorzitter, die zei de „Het is mij een aangename taak u mede te kunnen deelen, dat de Raad met algemeen© stemmen en aJgeheele instemming heeft besloten u voor d!e bewezen diensten den persoonlijken ti tel te geven van griffier ter gemeente- secretaria (Applaus). De heer Bilderbeek sprak hierop een woord van dank voor deze benoeming, en werd1 door de leden gecomplimen teerd. PUNT 18. Tot leden der commissie voor de be zwaarschriften inzake de plaatselijke dir. belasting word'en benoemd de hee ren Leupen, Schurmann, Sneltjes, Hof land! en Sabelis. PUNT 19. Tot gemeente-vroedvrouw wordt her benoemd mej. J. Schenkdia Viseer. PUNT 20. Tot onderwijzeressen aan de Tweede Tusschenschool en kosteloo- ze school lett. C. worden benoemd reap, de dames mej. G. Plu Charbotn te HeemstedeE. P. M. Bon te Warmen- huizen, en mej. O. J. Donck te Zaait- voort. Tot onderwijzer 1ste klasse aan de Eerste Burgerschool wordt benoemd die heer H. Zwart alhier. Hierna wordt de vergadering geslo ten.

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 5