zijn handelen, maar waarschuwde ten elotte ernstig tegen de poging van hen, die zich meer „parlementair" tegenover de buitenwereld wilden aan stellen en eene nieuwe vereeniging van schildersgezellen wilden oprich ten, naar spreker zei. met het doel, de organisatie te benadeelen. De beraadslaging over bovenge noemd voorstel zou hodenavond in d'Geelvinck plaats hebben. De tramlijn Marsum—Franeker zal in den loop dezer maand geopend wordeD. De staking der arbeiders werkzaam aan deze lijn is geëindigd. Een gedeelte der stakers is Diet meer aangenomen, hunne plaatsen zijn ingenomen door arbeiders nit de Wouden. De zand- .schippers kunnen nu weer lossen. Bootwerkers. De Leurensche firma Gebroeders F veraart te Terneuzen had met haar bootwerkers een geschil over bet loon voor het lossen van de stoomboot Wilhelm Behrens en zond de werk lieden harer zagerij te Leuven om aldaar te lossen. Pogingen der Ter- neuzenaars om dezen te weerhouden hadden geen gevolg. Er zijn nu uitgebreide politiemaat regelen genomen om do werkenden ste beschermen. Daartoe is de politie 'met marechaussees van de brigades uit den omtrek versterkt. Ook is de Kapitein nit Sas van Gent aanwezig. Na een sommatie zfin op het spoor wegterrein saamgeschoolde, rumoerige bootwerkers met de bajonet uiteen gedreven. Twee zyn er daarby ge arresteerd, ean had zich met ontbloote horst voor de politie geplaatst. Ia korten tijd lag alle werk stil en waren de kaden verlaten, behalve op het werk der firma Everaert, waar de Leuvenaars bezig waren. In hun vergadering hebben de boot werkers besloten voorloopig algemeen te staken. Buitenland. De koetsiersstaking te Parijs duurt nog voort en de directio der Compag nie Générale heeft den stakenden koetoiers verzocht hun uniformen in te leveren. De maatschappij heeft be sloten haar dépots te sluiten. De aardwerkors, die arbeiden aan de worken voor de Brussel-zeehaven, hebben den arbeid gestaakt. Zij eischea vermeerdering van loon en ontslag van de Nederlandsche werklieden, dis ,zy beschuldigen onder de loonstan- daard te werken. INGEZONDEN MEDEBEE- UNGEN. SO oenta por regel. Hoe leeft mem gewoonlijk Maar al te dikwijls, niet zóó, dat de gezondheid bevorderd wordt, vooral geschiedt dit door het over matige gebruik van spijs en drank. De spijsverteringwerktuigen zijn niet bestand tegen den velen arbeid die van hen gevorderd wordt, en verschijnselen zooals vermoeidheid, lusteloosheid, gebrek aan eetlust, hartklopping, duizelingen, hoofd pijn, enz. doen zich voor. Waar deze kwalen het gevolg zijn van onvoldoende en ongeregelde darm ontlasting, daar zal het gebruik van de zoo gewaardeerde Zwitser- sche Pillen van den Apotheker Ri chard Brandt (die alleen verkrijg baar zijn in doosjes a 70 Cents bij de Apothekers) de allerbeste ge volgen hebben. Voor het geval dat de Zwitser- sche Pillen van R. BRANDT in de Apotheken niet voorradig zijn, wende men zich per briefkaart tot de ürma F. E. van Santen Kolff. te Rotterdam, die de doosjes voor f0,70 tegen rembours toezend. Weinig producten zijn zoo nut tig, hygiënisch en gemakke lijk te gebruiken als de Compri- mé's van Vichy Etat. Twee of drie 'comprimés in een glas water geven terstond een uitmuntend, gasachtig, spijsvertering bevorderend water, liet zout Yichy Etat dat hun tot 'basis dien? lijnde het natuurlijke zout der beroemde wateren van Yichy EtatCélestinsGrande Grille en Hopital. K, Een tlacon met honderd compri més (2 franken) vertegenwoordigt aldus verscheidene flesschen mine raal water die men bij zich op zak draagt. Maar om de verval- schingen en namaaksels te vermij den. eische men het merk »Vichy- (Etatc. Het echte product wordt niet ,in kokertjes verkocht, maaralleen in doo7.ini van honderd comprimés gemérkt tssce franken. Sport en Wedstrijden. W ereldkampioenschappen wielrijden. De series voor de wereldkampioen- schappen, die te Parys op de stede lijke baan in het Bois de Vincennes worden gehouden, zijn Zondag ge wonnen door Van den Born (Belg), Louvet (Franschman), Henry Meyers f (Hollander), Nossatn (Fransehmau), Arend (Dnitscher), Mac Farlaud '(Amerikaan), Jacquelin (Franseh man) en Tom Cooper (Amerikaan). 1 De series voor amateurs lieten 12 winners orer. Rechtszaken. Vergiftiging. In de Maandag gehouden zitting van den Hoogen Raad concludeerde de heer Advocaat Generaal Jbr. mr. Retbssn Macaró tot verwerping van het cassatie-beroep van de wed. Sö- rensen uit Rotterdam tegen bare ver- oordeeling tot levenslange gevangenis straf wegens de bekende vergiftigin gen van haar echtgenoot en haar doch tertje. Ü8 Advocaat-Generaal deelde tevens mede, dat nog was ingekomen aen schrijven van do requïrante, waar in zy nogmaals betuigt dat zy on schuldig is aan de haar ten laste geleg de misdryven een beroep doet op de meewaarigheid van den Hoogen Raad. De uitspraak is bepaald op 27 dezer. Vervolg Stadsnieuws. Door den architect D. E. L. v. d. Arend is namens den WelEd. Geste. Heer Mr. H. Enschedé alhier onder hands aanbesteden liet bouwen van drie woonhuizen. Ingekomen waren 3 biljetten. Het werk is gegund aan dc hoeren O. Schrikkema en F. Zwaan te Zandvoort voor f 7332. Da kermisreiziger L. H. Richard, knecht aan het théatre van Hart, dsed Maandagavond by de politie aangifte dat uit zjjn kleederen, die hy in de garderobe heeft gehangen even te voren een zakdoek met 12 gulden was ontvreemd en dat hy de vorige week op dezelfde wyzo voor f 8,75 was bestolen. Aan het Spaarno by de KorteVeor- straat spanden Maandagavond om 11 uur drie beschonken personen, die nit ryden waren geweest het paard nit dat voor hnn rijtuig stond en lieten het daarna staan. De voerman zat ergens dronken in een tappery. Twee voorbijgangers brachten het paard by de politie, dat later door aen eige naar, den stalhouder Wubbe, werd te ruggehaald. Do Christelijke Zangvereeniging „Harpe Davids" hield Maandag haar jaarlijkschen boottocht. Ditmaal was de reis naar Alkmaar. Zaandam en het Tolhuis. Om 7 uur vertrok het gezelschap met ccnc groole me nigte ouderen die den boottocht wen sekten mede te maken van de Kikkert. De goede naam welken de vereeniging heeft, werd hier weder gehandhaafd. Schoon klonk haar zang waarmede zij bij hare gasten veel succes had. Het bestuur, dat er slag van heeft boottochten te organ iseeren, had dit maal gezorgd voor een aangename afwisseling, wat voor velen een ver rassing was. Er werd een tombola gehouden zonder nieten, waarin fraaie kunstvoorwerpen, elk ontving daaruit dan ook een aardig cadeau. De boot was 's avonds electrisch verlicht. Onder de tonen van een plechtig lied bereikte de vereeniging om IO1/2 uur weder onze stad. W. F. Roosdorp. Morgen, 15 Augustus, herdenkt de heer W. F. Roosdorp. luitenant-kwsr- tiermeester by de d.d. schutterij, den dag waarop hij vóór 25 jaar bjj dc schutterij werd ingelijfd. Dan lOen Juni 187(3 werd de heer Roosdorp bevorderd tot korporaal, en achtereenvolgens 31 Januari 1878 tot sergeant, 20 Mei 1879 tot fourier, 1 November 1883 tot sergeant-majoor. By koniskiyk besluit van 3 Mei 1SS9 werd de heer Roosdorp benoemd tot le luitenant-kwartiermeester, in welken rang de jubilaris nog steeds met lust en yver werkzaam is. Het eerefceeken voor langdurigen, eervollen, werke- lyken dienst bij de schutterij, werd hem toegekend bij Koa. besluit van 29 October 1891eerstdaags zal de jubilaris dus gerechtigd worden ver klaard om in dat eereteekea het cyfer XXV te voeren. Bennebroek. De toestand van v. d. P., die eenigc dagen geleden aan het station Voge lenzang door onvoorzichtigheid tus- schen en losloopenden goederenwagen en het balkon der goederenloods ge raakte, is nog zeer zorgwekkend. Hij bekwam zware kneuzingen; gelukkig konden de mede-arbeiders hem spoe dig verlossen en hem per rijtuig naar zijn woning vervoeren. De heer H. A. Bouwman, conduc teur ie klasse, standplaats den Hel der, is aangesteld als assistent-chef aan het nabijgelegen station Vogelen zang. Maandagmorgen reeds vroeg deden de vroolyke tonen der muziek zich in de Scboollaan voor Rehoböth hoo- ren, alwaar de Christelijke Zsngver- eeniging „Bonnebroek" zich opstelde om in optocht naar de gereedliggende stoomboot te gaan. teneinde een boot tocht naar Alkmaar te maken. Onderweg werd Zaandam aange daan, alwaar een bezoek werd ge bracht aan het Czaar Peter-huisje. Zeer voldaan over de alleraange naamste reis, die begunstigd werd door mooi weer, keerde het geselschap ten ongeveer tien uur terug. Zandvoort. Het concert van het „Berliner Kilnstler Ensemble" met medewer king van het Nederlandsche Dubbel Mannen-kwartet van de Ned. Opera op Zaterdagavond jl. in het Kurhaus, was zeer goed bezocht en voldeed ten zeerste. De verschillende nummers, gezongen door het Mannen-kwartet werden luide toegejuicht. Ook het concert van Zondagavond, g6geven door het Philharmoniseh or kest, heett vele bezoekers naar het Kurhaus getrokken. Het programma werd uitnemend uitgevoerd. In do pauze werd een vuurwerk ontstoken, aat evenwel, jammer genoeg, door het vochtige weder veel geleden had. Alhier heeft plaats gehad de on- derhandsche aanbesteding van een woonhuis en schuur aan de Spoor straat voor den heer W. v. d. Schin kel. Ingekomen waren 3 inschrij vingsbiljetten cn wel van de heeren C. do Jong alhier voor f2884,O. Schrikkema F. Zwaan voor f2819, en A. II. Siegers voor f2770. Het werk is nog niet gegund. Aangekomen Badgasten. Mevr. Adrian, Amsterdam, 2 pers.. Hotel Kurhaus. Mevr. Oberlack, Crefeld, 7 pers. Idem. Gebr. Prym, Bonn a/R., 2 pers. Hotel Driehuizen. Mej. A. C. v. Milders. Utrecht, Idem! Mej. M. Zisdenbnrg, Leiden, Idem. W. Huiskamp, Utrecht, Hotel Bel védère. H. Drilsma, Amsterdam, Halte- straat 16. C- Rartog, Amsterdam, Idem. \Yed. A. Heyiiog, Angcrloo, 2 pers., Kerkstraat 2-4. Familie Giitag, Amsterdam, 3 pers. Cottage Pretoria. Familie Van Klaveren, Amsterdam, 4 pers., Id?ra. Familie Hazelhoff Roelfsema, Am sterdam, 9 pers. Hotel Duinoord. Th. Mashier, Brussel, 2 pers.. Zee- en Duinzicht. Familie Qsarles van Ufford, Haar lem, 6 pers., Hoogewèg 22. Familie Dideriehs, Bonn, 3 pers., Gr. Hotel. Familie Zalen, Amsterdam, 2 p6rs., Idem. Familie Eoliebone, Londen, 3 pers., Idem. Familie Lester, Londen, 2 pers., idem. Familie Visser, Amsterdam, 4 pers., Bakkerstraat 4. Familie Poolman, Amsterdam, 7 pers., Idem. IJmuiöen. Een voorval dat ernstige gevolgen na zich had kunnen sleepen had Maandagmiddag hier plaats. ïerwyl eenigo kinderen op een vrachtwagen van den stalhouder Boon zaten le spelen, geraakte het voertuig aan 't rollen en stortte bij het talud neder in het Ncordzeeka- m-ai. Het 3-jarig kind van den werk man Zwemmer zat nog c-p den wa gen, doch gelukkig bleef bet voertuig op dé wielen, zoodat het kind er thans oogensclijnljjk ongedeerd is afgekomen. De boo'Jieden Jan Vis en Nars Peters hadden het voorrecht het wicht dat te water was geraakt spoe dig weder op het droge te brengen. Haarlemmermeer. Door de bouwkundigen J. W. öeHey en Zn. te Hoofddorp, is aanbesteedhet bouwen van ecu boerderij op Sophia- hesïs in den Noorder Lsgmeerpoider. Ingekomen waren 8 biljetten. Het laagst werd ingeschreven door de heeren D. Roos, Haarlemmermeer; metselwerk f 4910A. dc-n Ouden, idem, timmerwerk, f7125 en J. van Dam, Nieuwer-Amstei, massa f 12892. men op straat groot belang stelde, liep zonder een enkel accident af. Moord. In een zoogenaamde Laubenkolonie (zomeroptrekjes voor werklieden) bjj Berlijn woonde een rietdekker me; zijn vriend, den koetsier Leschinski in een nit planken samengetiramerd huisje met plat dak, dat door een smalle gang in tweeën was verdeeld, in gezelschap van een bok en een hond. Scberop werkte hard en on derhield Leschinski, daar die niets uitvoerde en dien by niet wilde weg zenden, hoewel 't hem van allo kan ten was aangeraden. Zondagmorgen om zeven uur begaf zich Leschinski naar een herberg in de kolonie om een borrel to drinken. De herbergier zag een oogenblik later dat verschei dene mannen den bok wegbrachten, hetgeen zyn wantrouwen opwekte. By de wooing van Scherop gekomen, werd bem door Leschinski de toe gang geweigerd. Toen daarop een paar maonc-n hulp verleenden en meu zich toegang had verschaft, vonden zy het lijk van Scherop tusschen twee kisten liggen. Leschinski had zich alles wat zijn weldoener bezat, toegeëigend. Hy ontkent de daad en beweert, toen hy om acht uur thuis kwam, het lijk van Scherop te hebben gevonden. De vermoorde bezat slechts 30 pfenning. Er in geloopen. Een handelaar uit Berlijn is er leslyk ingeloopen. H\j had te Hil- desheim een „uitverkoop" aangekon digd, die op een Zaterdagavond zou afloopen en voor zyn venster de aan zegging geplakt dat hij 1000 mark zou betalen aan wie kon bewijzen, dat hy na dien avond nog één stuk had verkocht. Een vrouw ter plaatse besloot de kans te wsgenkwam Maandagochtend in den winkel en kocht er inderdaad een tascbje. Zy had voor dc aan wezigheid van eenigo geloofwaardige personen gezorgd en nauwelijks bad ss het gekochte betaald of ze ver langde de uitgeloofde 1000 M. De koopman zocht allerlei uitvluchten en betaalde dit bedrag niet, waarop de vrouw naar da politie liep. Deze verwees haar naar den rech ter, die nu over de vordering zal heb ben te beslissen. Maar tevens kwam zij den koopman aanzeggen, dat hij wegens het begin van een nieuwe week van „uitverkoop" nog 40 inark belasting had te betalen en bovendien kreeg hij een dagvaarding wegens overtreding dor wet op de bedrijfs belasting. Daarvoor is hem nu een boete van 80 mark opgelegd cn het is zeer wel inögelijk dat de burger lijke rechter hem zal veroordeelen de lüOO" mark uit te betalen. Beverwijk. Alhier overleed, in den ouderdom van 61 jaar, do beer J. P. Neyt, tot voor korten Rid lid van den Amsler- damschea Gemeenteraad. Gemengd Nieuws. Eet spoorwegongeluk bij Rome Aangaande het spoorwegongeluk nabij Rome, waarvan in ons nummer van gisteren sprake was, -worden de volgende bijzonderheden gemeld Wegens de groote drukte bij de kroning van Koning Victor vertrok ken uit Rome naar Florence twee sneltreinen tien minuten achter el kander. In Castel Gïubileo, een sta tionnetje op die lijn, moest de eerste trein wegens schade aan de machine eenige 0ogenblikken stoppen, en de tweede trein reed met volle vaart tegen den eerste aan. Tot heden zijn vijftien dooden gevonden en ongeveer vijftig gekwetsten. De eerste kulptrein bracht artsen aan, die noch instrumenten noch ver bandmiddelen meebrachtendaar de lichten waren uitgegaan bevond de plaats zich in volledig duister, ter wijl bovendien de telegraaf van het station defect was. De dooden wa ren meest onherkenbaar. Een doopplechtigheid per fiets. Een lot nu toe nog weinig voorge komen plechtigheid op de fiets had dezér dagen bij Brussel plaats. Na eouige trouwplechtigheden op do fiéts heeft ook een jeugdig sporfc- lievend paar wonende in do rue de Bordeaux te St. Gilles de doopplech tigheid der eerstgeborene per rijwiel doen plaats hebben. Papo, mama, peetoom en peettante, de lftfttstén op tandem, dragende het doopkindje en tal van vrienden en vriendinnen in pontefieaal op de fiets vormden den stoet die voorafgegaan werd door een fanfare-wielrijderscorps dat aan het geheel groote vroolykheid gaf. De geheele plechtigheid, waarin Afgerichte ijsbeeren. De bekende Noorscbo kapitein H- C. Jolianbesen, die sinds veertig jaren de Noorclpools treken bevaart, slaat voor, ijsberen voor de vaart naar de Noordpool af te richten. Men zou dit moeten doen in de streek zelf waar zij geboren waren, bijv. op Spits bergen, daar zij in zuidelijke streken hiertoe niet meer geschikt zouden zijn. Binnen drie jaren zou men een jongen ijsbeer kunnen temmen en daarna zou het hun gemakkelijk vallen een slcdcboot over het ijs, of zwemmend door de groote watervlak- ten te trekken. Dit denkbeeld is origineel, maar niet nieuw. Een Hongaarse!, matroos,'Peter Taliba, heeft Int kunststuk reeds ten uitvoer gebracht en met een span ijsberen do poolstreken bereisd. Daar by Leeft by zelfs ontdekkingen ge- maakt, die in slaat zonden zyn de wetenschappelijke wereld uit haar voegen te lichten, als zyn dagboek helaas niet een roman was en wel een roman van Maurus Jokai, welke den titel draagt„20,000 jaren onder het ys. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij niet aan den inzender teruggegeven. Verschil van uitlegging der wet door de politie. Zeer streng werd j.l. Zondag door de politie alhier toegezien of er door de wafel- en vooral oliebolleabakkers (sters) ook werd verkocht en wee den- g3ne, die gesnapt werd, op proces verbaal kan hy óf zy rekenen. Do politie bleef echter rustig toe zien, ja beschermde het ia Z6keren zin, dat er Zondag van 's morgens vroeg tot 's nacht-s by Brinkmann op de Markt lastig op straat getapt werd, liefst langs de gevelbreedte van twee porceelen, waarvan in éeu toch zoker geen vergunning is geves tigd, hierby van de straat tot aan de groote steenon gebruik makende EEN OPMERKER. Telegrammen. De oorlog in Zuid-Afrika. CRADOCK, 13 Aug. (R. O.) De „Midland News" bevat een telegram uit Vrijburg, meldende dat Carrington de magazijnen te Zeerust verbrandde en toen terugtrok naar Malmani. Een groot aantal vluchtelingen is te Vryburg aangekomen; deze plaats is goed toegerust om een aanval af te wachteD. Vervolg Nieuwstijdingen. De vereeniging „Koninginnedag" vergadert op Donderdag don 16en Aug. 1900, des avonds ten 9 uur, iu de bsstuurkamer der sociëteit Ver eeniging. Op do agenda staat: Bespreking der feestviering. Electrische Tram. De electrische tram in de Mamix- straat te Amsterdam is hedenochtend voor het publiek geopend. Voorloopig wordt slechts met 5 wagens gereden. Einde Augustus komen de overige 7 wagens en zullen de verschillende bruggen gereed zijn, zoodat begin September de normale dienst op de geheele lijn LeidschepleinZoutkeets gracht kan worden ingevoerd. In spanning. In enkele gezinnen te ScheveDbgen heerschto Zaterdag voor eenig6 uren een vreeselijko ongerustheid. Een logger ïoch van de firma Hoo- gecdyk te Viaardingen, Zaterdag van de vissc-hery teruggekeerd, bracht het bericht mole, dat acht dagen geleden op 59 gr. N.B. door dé equipage een bomschuit zonder bemanning was dry- vende gezien. Tevens werd daarby medegedeeld, dat het da „SCH. 17" was. Dé reeders van de bomschuit, de heeren C. en M. den Duik, wien het bericht eerst word medegedeeld, na men do noodige maatregelen om de familieleden van de opvarenden met omzichtigheid op de boogie van het treurig nieuws te brengen. Dat allen waren omgekomen achtte men vrij zeker. Doch ziet wat gebeurt. Een paar unr later ontvangen de reeders uit Fécarnp, een visschersplaats in 't Noor den van Frankrijk, telegraphiseh be richt van denZweedschen consul, dat aldaar geland was de bemanning van de Scheveningsche bomschuit „Nooit volmaakt", schipper Albert Verhey weinige oogenblikken later kwam ook ean gelijkluidend telegram van den Nederlandschen consul to'Havre, met de bijvoeging, dat do „St Jean", die de bomschuit in den grond geloopen had, de schipbreukelingen had aange bracht. Van dezen consul is thans een nader schrijven ontvangen waarin wordt medegedeeld, dat de bemanning der bomschuit voor hem de gebruikelijke scheepsverklaring heeft afgelegd eu te Schoveningen kan worden toruggewacht. Premie op Ret dooden van wolven. Vroeger dan in andere landen wor den er in Frankrijk premiën uitge loofd voor het uitroeien van roofdie ren, voornamelijk der wolven, die ook nu nog Ij verscheidene departementen do fcosschen onveilig maken. In 1882 werd een wet- uitgevaardigd waarbij aan lieu, dis een wolf doodden, do volgende premiën W6rden uitbetaald „Voor een wolf, die menschen had aangevallen 200 francs; voor eendrach tige wolvin 150 francs; voor een wolf of wolvin 100 francs; voor een jongen wolf die nog geen 8 kilogram men weegt, 40 francs. Sinds dat jaar zyn er, volgens een door het Fransche ministerie van Land bouw uitgegeven bulletin, 8866 wol- ven geschoten. De daarvoor betaalde premiën beliepen 645,370 francs. De meeste werden in do departementen Cliarante, Dordogne, Heuse en Haute- Vienne geschoten. In 1898 werden 6S van de 87 departementen als vrij van wolven verklaard. Ia den ban. Da rechtbank te Parijs heeft de workliedonvereeniging van kastenma kers en fijne meubelmakers aldaar veroordeeld 500 francs te betalonaan elk van twee patroons, die door haar by aanplakking in den ban waren gedaan omdat zy gowsigerd hadden voor hun werkvolk het betalen by stukwerk te vervangen door vast loon. Iq het vonais overweegt de recht bank dat de werkliedenvereenigingen wel alle maatregelen megen nemen die zy tot verdediging van do belan gen van vakgenooten wonsehelyk achten, maar daarby onderworpen blijven aan de bepaling vau het bur gerlijk wetboek, die aanspraak geeft op schadevergoeding wegens onrecht matige daad. Aaugenomen dat zy in het vak belang een of anderen patroon in den ban mogen doen, dan mag dat toch alleen geschieden onder de voorwaarde dat zij zich van allen dwang of be dreiging onthouden, en anderzijds geen bedrieglijk of leugenachtig mid del gebruiken. In dit geval nu hadden zy in het aanplakbiljet valsche beweringen ge bezigd, o.a. dat al de werklieden van de belde patroons het werk hadden neergelegd, ofschoon by een van deze slechts 9 van ruim 200 hadden ge staakt. Wei beriepen de vereenig i ogen zich er op, dat het biljet enkel doelt op de leden dor vereeniging onder ge noemde werklieden en dat in het bil jet van „gedeeltelijke staking" was gesproken, maar de rechtbank nam deze bewering niet als geldig aan en veroordeelde de vereeniging tot scha devergoeding, met ol van het vonnis in de bladen. Weerbericht. Verwachting: zwakke wind, be wolkt, geringe toename in tempera tuur. Sousa, zullen plaats vinden 17 en 19 Ang. te Amsterdam (Paleis v. Volks vlijt), 18 eu 21 Aug. te 's Hage, 20 Aug. Breda, 22 Aug. te Nijmegen! (matinée) en te Arnhem (avondcon cert), 24 Aug, te Utrecht. Het succes van den AmGrikaanschen MarsckkoniDg en zyn orkest was vau dien aard dat te Berlijn in plaats 4, 10 concerten gegeven moesten worden. Burgerlijke Stand. Bevallen13 Aug. J. C. v. Haa- nen—v. Giezeu z. 14. T. Zeilmaker— v. d. Helm z. Overleden: 12 Aug. J. Steenbakker 6 m. z. Bannesteeg. Faillissementen. Uitgesproken Amsterdam. Aart Dekker, thans zonder beroep, wonende te Naai den. R.-C-. Mr H. M. Witsen. A. W. Sct- telaar. winkelier, R.-C. Mr. Witsen. 's Gravenhage, Johanna Jacoba Becker, weduwe van Anthonie Fett6r, zonder beroep. R.-C. mr. J. F. vau der Lek de Oiereq. Utrecht-, Karzina Waterborg, han delaarster in mode-artikeleD, hande lende onder de firma Waterborg en van der Heide, aldaar. Rechter-com missaris mr. R. D. Baan de la Faille. Zutphen, Cornells Verkley, koop man én winkelier, te Winterswijk. Rechtcr-commissaris jbr. mr. J. H. J. C. Martens van Sereulioven. Roermond. August vau den Houdt, sigarenfabrikant, wonende te Steyl, gemeente Tegelen. R.-C. mr.Lem-mcus. Geëindigd D. Vreeswijk, winkelier te Woerdon, en W. Overdijkink, winkelier en bak ker te Woerden. Letteren en Kunst. Sousa-Concerten. De concerten te geven door het Amerikaansche orkest van J. Pb. Familieberichten. Getrouwd10 Aug. J. J. C. Haag- vliet; en A. C. J. v. d. Vlagt, den Haag. Bevallen10 Aug. L. Driessen Hoogenstraateu levenl. z. Ams:. 12. Gerbers—Stoat z. VeDlo. C. C. E. Somers—Koosoveen d. den Haag. J. A. Douwes—Willeumier z.Znidwolde. K. Elkan—Biitz d. Amst. A. Levic— Eitje d. Amst. O t erleden10 Aug. B. H. Schwarze 83 j. Amst. J. E. H. Wilterdink GO j. Edam. 11. C. W. Rasymakers 79 j. den Haag. Wed. A. Car basins—Mee- meling 79 j. den Haag. 13. C. van den Eijndsn jd. 21 j. Amst. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Mero.pl, van Rot terdam naar Java, arriv. 14 Aug te Southampton. Het stoomschip Prinses Amelia. van Amsterdam "naar Batavia, paa$! 13 Aug. Kaap Roca. Het stoomschip Koningin Regentes, van Amst. naar Batavia, pass. 12 Aug. Peritn. Het stoomschip Prins Hendrikvan Amsterdam naar Java, arriv. 12 Aug. te Batavia. Het stoomschip Madura, vau Ba tavia Daar Amst., arriv. 33 Aug. to Marseille. Het stoomschip Sumatra, van Am sterdam naar Batavia, pass. 13 Aug. Ouessant. Het stoomschip Myrmidon, van Pa- öang naar Amsterdam, arriv. 11 Aug. te Suez. Het stoomschip Prins Willem II, arriveerde 12 Aug. van West-Iudiö to New-York. Marktnïeuws. Haarlem, 13 Aug. 1900. Graan- en Zaadraarkt. hoogste laagste H.L. prys. prijs. W.Tarwe f 0.— Garst 0.— 2050 K.G. Kar- weizaad per 50 k.g. 18.65 f 17.75 Aardappel- en Botermarkt. Aangev. Verk. Prys. Boter 93 KG. 93 KG. f 1.10 f 1.20 Biggen 49 st. 38 sfc. f 6.— f 9.— Schram. 21 st. 37 st. f 10,f 10. Aard. 880 HL. 340 HL. f 2 f 3.— Appeleu27 HL. 19 EL. f5,— 18.— Peeren39HL. 39 HL. f6,— f20,— ffiaariew's I9ag° pf jblad verleent del ^gs'Qotste l?abll=l elteïsfc lïun Adver4| jtentüën, bestem€Ï|j 3 vooi'Mnarlem en li; einstfcken. Varia. Zij. Je weet Karei, wat er volgt, s ik den hoed niet krjjg. Je kunt dan zoo naar den dokter sturen voor myn zenuwen en de reke ning wordt nog hooger dan de hoed kost. Het bezwaar dat juffrouw Rammelaai tegen de telegrafie zonder draad heeft: isdat het toch heel gevaarlijk moei zyn. als ze door de lucht, dio jf deint, zooveel praatjes sturen.

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 3