Loos alarm. Hedennacht om 8\> uur werd de 1 brandweer uooöeioos gealarmeerd voor een brand in do Korte Begijnestraat. Bg een broodbakker kwamen eenige .'vonken uit den oven. Voor een der gelijk geval rukte gisterenmiddag om S1ii uur ook spuit 10 uit naar de Grcote Houtstraat. Beide keeren had men niets te doen. Cricket. A. s. Zondag wordt hier ter stede een wedstrijd gehouden tusschen „Rood on "Wit" en „Hercules" van Utrecht. De teer J. van Seim, die in den afgeloopen cursus de lessen der 5de kl. H. B. S. alhier gevolgd heeft, slaagde bij het eind-examen en ver kreeg, volgens heden ontvangen be richt, plaatsing voor artillerie hier te lande aan do Mil. Akad. te Breda. Donderdagnamiddag omstreeks 5 urn* geraakte nabij de Waag een meisje van ongeveer 9 jaar, dat aldaar met andere kinderen aan het spelen was, te water, en werd daaruit gehaald door J. P. Selraat. Blosmendaal. Vergadering van den Raad der ge- meenie Bloeinendaal op Donderdag .23 Augustus des avonds te 7^: ure. Voorzitter de Burgemeester. De notulen worden gelezen en goedr - gekeurd. Punt 1 der agenda: Vaststelling Ge- meenterekening over 18S9. Op advies der commissie in de vorige Raadsvergadering benoemd tot liet onderzoeken van deze rekening, slui tende met een batig saldo van f 4959.46 wordt zij voorloopig vastgesteld. Punt 2. Aanbieding der begrooting. Bij deze begrooting wordt het to taal der inkomsten en uitgaven ge raamd op 50,944.49 Zij zal in afschrift met memorie van toelichting aan de leden worden rondgezonden. De heer J. Oostwald, die vergunning had gekregen tot plaatsing van een schutting achter zijn perceelen, heeft, ter verbreeding van dien weg de schutting zooveel achterwaarts moe ten plaatsen, dat hij een grondverlies van 14 M. heeft en kosten van ophoo-j ging van terrein. Hij vraagt daarvoorj in een ardes aan den Raad schadever- goeding. B. en W. stellen voor den heer Oost wald toe te kennen een restitutie van f 5 per vierk M. Aldus wordt besloten. Alsnu kwamen in behandeling de adressen van Oostwald en der E. N. E. T. Maatschappij ter afdoening. Het adres van de E. N. E. T. behelst het verzoek tot in gebruikneming van het strookje grond langs de veld wachterswoning aan de Korte Klever laan met verplaatsing van het hekje en de pomp. Adressante maakt voorts bezwaar tegen de haar opgelegde verplichting tot bestrating en onderhoud van be strating tusschen en zoo noodig langs de tramrails van af de bocht aan het einde der Kleverlaan tot de bocht hij den wissel in de Korte Kleverlaan, daarin ziende een uitbreiding der con cessie-bepalingen en overwegende' dat bedoelde strook gronds haar toe behoort, niet uitzondering van het ge deelte langs de veldwachtersvvonïng en verklaart zich bereid, dat gedeelte te bestraten. B. en W. stellen voor te verplichten' alleen daar te bestraten waar de tram weg loopt, aangezien bedoelde strook grond publieke weg is geworden. De heer Ter Hoffstecde is het volko- men met dit voorstel eens en stelt voor tot stemming over te gaan. Met algemeene stemmen wordt nu [het voorstel van B. en W. aangenomen. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten ten geleide van het goed gekeurde kohier over den dienst 1900. Een idem ten geleide van het goed gekeurde Raadsbesluit waarbij aan Mej. Bitterberg een stukje grond ver-: kocht werd. Na de mededeeling hiervan en de gebruikelijke rondvraag ging de ver gadering over in comité. ZancLvoort. Woensdagmiddag werden de nieuwe vuurpijlen, dienstig bij het redden van schipbreukelingen, beproefd op 'het strand alhier. Twee werden afge schoten, die uitstekend voldeden. Eene grocte menigte woonde deze proef hij. Het overgebleven geld, ten bedrage van f 6,23 van het vuurwerk, afgesto ken op het strand, ter eero van Dirkje Koning, is geschonken aan de Be- waarschoot alhier. Het kinderbal, Woensdagavond in het Kurhaus gegeven, was uitstekend, bezocht. De kleinen en ook de grootere kinderen amuseerden zich blijkbaar uiterst goed. Het was een aardig ge zicht die vele kleine paartjes door de zaal te zien zweven. Van de gelegenheid tot dansen voor volwassenen na afloop van het kinder hal werd ook druk gebruik gemaakt. Aangekomen Badgasten. Muller Kuhlenthal, Ellecom, Gr. Badhuis. G. Bicker Gaarten, R'dam,. 2 pers., Hotel d'Orange. Mej. Eckstein, Hamburg, Idem. Mevr. Lehman-, A'dam, Idem. Mevr. Eisenmann, Antwerpen, 6 pers., Idem. P. P. C. Boddaerd, Den Haag, Pen sion Buckman. M. H. C. van Dijk, Nijmegen, Idem. E. Cohen, A'dam, Idem. Fain. Koenen, A'dam, 2 pers., Idem. Aug. Kaufman, A'dam, 3 pers., Id. Fam. Landshoff. Berlijn, 2 pérs., Gr. Hotel. J. Komijn, Londen, Idem. Fam. Dijkstra, Leeuwarden, 3 pers., Hotel Kurhaus. Fam. Kuipers, A'dam, 7 pers., Hotel Zeerust. Fam. Blans, Zaandam, 4 pers., Id. Mevr. L. de Breuk, Haarlem, 3 pers. Villa Buitenrust. Fam. Van den Berg, A'dam, 2 pers.. Haltestraat 38. Fam. L. Keers, A'dam, 6 pers., Bou levard Paulus Loots 1. Mej. Zeeuw, A'dam, Dorpsplein 2. Mej. H. Brandes, A'dam, Idem. H. K. van Vloten, A'dam, 4 pers., Villa Duinoord. Fam. A. C. Waller, Delft, 4 pers., Boulevard Paulus Loots. Graaf Clemens Westfalen, Laer, 6 pers.. Hotel Kurhaus. Vigeveno, A'dam, Idem. E. von Bergmann, Berlijn, Hotel d'Orange. Prof. Walh, Bonn, Idem. Kloosterhuis, A'dam, Gr. Badhuis. Binnenland. Dö Shall. In het Koninklijk paleis te 's-Gra- venkage wordt met spoed gewerkt aan de toebereidselen om Z. K. M. den Shall van Perzië op waardige wijze te ontvangen. De vestibule, waarvan nog voor enkele dagen de plafonds door ver bouwing open agen, is thans geheel gerestaureerd, terwijl de marmer ver siering een polijstkuur ondergaat. De schitterend kristallen luchters zgn weer als voorheen aangebracht. De drie zalen, genaamd het eerste, tweede en derde bruine kwartier, zgn van prachtvolle meubelen in alle stijlen voorzien; of Z. K. M. groot musicus is, weten wg niet, maar zelfs bevat ten de zalen prachtige vlengelpiano's. De antieke kasten 6n kostbare schrijf bureaus trekken steeds de aandacht van de Vorstelijke bezoekers. Het is hier in een der smaakvol gemeubileerde kabinetten, waar zich het gescheok be vindt van de Nederlandsche vrouwen aan H. M. Koningin Emma, bij ge legenheid van Hr. Ms. huwelijk. Dit geschenk bestaat uit een album van grcote afmetÏDg, omzet met edel gesteenten, smaragden, robijnen en paarlen en gelegen op een bg het album passende tafel. De logeer- en toiletkamers, bestemd voor den hoogen gast, zijn voorzien van slaapkamer-ameublementen met decoratief in Chineesehen trant, ter wijl Russische kunstnijverheid een groote hoofdrol speelt. De ledikanten zijn van gouden Koningskronen voor zien. Kolossale spiegels sieren de wanden. De leden van het gevolg van den Shah van Perzië, di9 niet in het Koninklijk Paleis zullen logeeren, zullen intrek nemen deels in het Hotel d6n Ouden Doelen, deels in het Hotel des Indes te 's-Gravenhage. Een brief van dr. Koster. De voorzitter van het hoofdcomité van. het Ned. Roode Kruis, ontving den volgenden brief van dr. Koster. Aan boord s.s. Mobr.wk, 20 Juli 1900. Als vervolg op mijn korte berichten van de laatste dagen kan ik U H.E.G. i op dit oogenblik melden, dat we voor Durban voor anker liggen met het! transportschip „Mohawk" met bestem ming naar Ceylon. Tot het laatste oogenblik van ons vertrek uit Cape-town werd onze be stemming voor ons geheim gehouden, en eerst na 24 uur aan boord te zijn geweest hoorden wij den naam van ons verbanningsoord. Aangezien ik dezen brief slechts on der zekere conditiën kan schrijven, kan ik hierin geen zaken behandelen in verband met onze gevangenneming; een uitgebreid rapport daaromtrent moet op dit oogenblik in handen van onzen consul te Capetown zijn, indien het tenminste niet achtergehouden is. Ik verzocht hem aan den minister van buitenlandsche zaken een kopie van dit rapport te zenden en tevens per telegraaf mededeeling te doen van on ze zending naar Ceylon. Het stoomschip ..Mohawk" is een passagiersboot, die tusschen St. Fran- cisko cn Houkong vaart, en uitstekend is ingericht. Wij, dc doktoren, reizen als le klasse passagiers, het andere personeel dat als soldaten behandeld wordt, heeft een minder benijdens waardige positie. 11c heb diep mede lijden met hen, vooral met Meulemaiï, die zich de zaken zeer aantrekt, vooral ook omdat zijn koffers te Loremjö Marques zijn achtergebleven toen hij de eerste maal naar Holland terug wilde en zich aldaar behalve al zijn lcleeren ook zijn geld in bevindt. De reis naar Ceylon duurt plus minus 14 dagen, zoodat we aldaar ongeveer den len Augustus zullen aankomen. Van "geld zijn we nog voldoende voorzien, alhoewel ilc dit niet in han den heb af en toe wordt den doctoren zak- of zoo noodig reisgeld uitbetaald. We treffen voorloopig een goede reis met uiterst gunstig weer, zoodafc we voor ons tevreden zouden zijn. als we niet steeds door de meest sombere ge dachten achtervolgd werden. Intusschen is onze hoop in dezen geheel gevestigd, op hetgeen van bui ten af voor ons gedaan zal worden want zooals u uit het voorgaande ziet, zijn we steeds in de onzekerheid of brieven door ons geschreven, wel aan het juiste adres komen. Naar ik gisteren van den heer Toe water, ingenieur van de Z. A. S. M. (ook op weg naar Ceylon,) verneem, is oolc dr. van Dissel op dit oogenblik gevangen te Johannesburgreden on bekend. Nederlanders te Antwerpen. De 20ste geboortedag van H. M. da Koningin zal den Isten Septem ber a. s. te Antwerpen worden ge vierd met een maaltijd in de restau ratiezaal van de Zoölogie, des avonds te half ze?en. Deze feestelpe bijeen- komst wordt op'bet getouw gezet door de Neder]. Ver. tot Hulpbetoon, de Wilkelmina-Vereenigi.Bg en do Eollandscbe Club aldaar. Reuter seint van 23 Aug. uitLou- recgo Marquezj dat bet Nederianösch oorlogsschip Friesland van daar naar Batavia is vertrokken. Onvoorzichtige. Een milicien-verlofganger te Edam was in bet bezit van een losse patroon bg sloeg er op, met bet gevolg dat deze ontplofte en de man negen won den kreeg. Er is geen gevaar voor zgn leven. Ongeluk. Donderdagavond omstreeks half negen bad aan het station weesper- poort te Amsterdam een treurig onge luk plaats. De conducteur-controleur Tjaden wilde zich over de rails naar een ander perron bewegen en beeft daarby klaar- blgkelgk niet gelet op eene naderende losse rangeermacbine. Tjaden werd door de machine gegrepen en onmid dellijk gedood. Ontvoering Woensdagmorgen circa halfelf ver liet bet ll-jarig dochtertje van den beer M. Kelsels, fabrikant van mu ziekinstrumenten te Tilburg, de ouder lijke woning, om aan d8n Noordhoek eon brief te postenter hoogte van do po3t is bet kind bet laatst gezien. Sedert is er geen spoor van te ont dekken. Onmiddellijk zgn door de politie de me6st uitgebreide maatregelen geno' mentot nu toe zonder eenig gevolg. Alle kermistenten en wagens, die met bet oog op de kermis, die a.s. Zondag aanvangt, te Tilburg zgn, werden af gezocht; de bosschen zgn onderzocht, de gansche omgeving doorkruist, alles zonder eenig resultaat. Niemand beeft bet kind gezien, sedert ztj den brief gepost beeft. Elke gedachte asn een ODgeluk is uitgesloten. Blijft alleen te denken over dat het aanvallige meisje ontvreemd is. Onmiddellgk is in alle richtingen getelegrafeerd, zoodat de politie overal een wakend oog zal houden. Het sig nalement is: tameljjk lang, slank, eenigszins blozende gelaatskleur, haar blond, lang en krullend, blootshoofds, voorhoofd boog, neus en mond gewoon, kin rond, gekleed met katoenen rose gestreepte japon met korte mouwen, witte schort of boezelaar, korte zwarte feu, zonder al te groote schade aan te richten. U hebt uw best gedaan, uw schuld was 't in geen geval." En hij vervolgde zijn weg. Het hart .klopte mij in de keel. Ik zag hem na. Zou hij levend terugkomen? Toen kon 'ik hem niet meer Onderscheiden en enelde voort.; HOOFDSTUK HL; Het is mij niet mogelijk te beschrij ven hoe ik mij de drie volgende uren .gevoelde; en al slaagde ik er ook in dan nog zou het resultaat niet zeer leerrijk zijn. Ik maakte mij angstig •over den misdadiger en sidderde voor het leven van den brigadier. Als de brigadier Deedes snapte zou het spoe dig uitlekken dat ik zijn medeplich tige na de misdaad was en als zooda nig moest ik dan ook terechtstaan. .Als Deedes daarentegen den brigadier .•vermoordde en zelf ontsnapte zou ik voor altijd een bloedschuld op mij a geweten hebben. Gedurende al dien lijd 'werd ik door deze denkbeelden 8,1s door een benauwde nachtmerrie vervolgd. Ik verbeeldde mij bij iede- ren voetstap dien ik vernam een die naar der wet te zullen zien binnen komen.om mij de boeien aan te doen. Iedere kreet van de straat klonk mij als de doodskreet van den brigadier in de ooren. Het was mij onmogelijk mijn toe stand voor mijn vrienden te verber gen. Met geveinsde openhartigheid, vertelde ik ben miin ontmoeting met den man wiens naam nu op ieders lippen zweefde, ons middernachtelijk gesprek op mijn kamer, bet gefluit van de politie en bet daaruit gevolgd avontuur. Verder ging ik niet; men noemde mij een held en deed mij aller lei vragen, waarvan bet beantwoorden lang niet de geringste kwelling van dien afschuwelijken dag was. Telkens weer overviel mij nu de gedachte dat ik bet schuldige geheim dat mij zoo bezwaarde, geopenbaard bad. Ik was er een oogenblik zoo goed als van over tuigd toen mijn gastheer zich te onge veer elf uur bij ons voegde, on zcide: „Ik kom zooeven van bet politiebu reau, maar zij hebben hem nog niet. De brigadier vertelde mij..." „Welke brigadier gilde ik.- „De man met wien gij den vorigen nacht uw tochthebt gemaakt. Hij sprak over u, mijnbeer Bower en roem de uw gedrag ten zeerste. En bij was niet de eenige, de beele stad is er vol van. Meisjes, wij mogen er trotsch op zijn zulk een held in ons midden le hebben 1" Fameus Een beid 1 Ik dacht aan de namen die bier beter op bun plaats zouden zijn geweest. En te midden van de hevige drukte vluchtte ik uit de kamermijn vlucht werd aan mijn „charmante Engels che bescheiden- beid" toegeschreven, zooals ik later vernam en er werden vergelijkingen gemaakt die ik maar bever niet zai vermelden. Voordat dit tooneel afgespeeld werd hadden de jonge dames mij op aller hande verbalen betreffende Deedes onthaald, welke onwillekeurig een weinig opgesmukt werden. Evenals op school bleek bij ook te Geelong be mind te zijn geweest. Hij was de beste tennisspeler, en danste beter dan eeni ge andere man. Hij bad een wedu we, tweemaal zoo oud als bij zelf, ten huwehjk gevraagd, en vele harten ge broken, ook dat van de blauwoogige dochter van zijn patroon. Bij gelegen heid van een bal bad men hem in een toestand gezien „die ons voor goed de kennismaking deed afbreken," zeiden zij mij. Deedes bad mij gezegd dat mijn vrienden niet tot de zijnen be hoorden, maar nu kende ik de reden hiervan. Maar de zinspeling qd juf- konsen, de kuiten bloot latende, nooge lederen knooplaarsjes. Nader verneemt, men dat het ver moeden bestaat dat het kind ontvoerd is door twee ontslagen Zwitsersche werklieden, f 1000 belooning is uitge loofd voor het vinden en f500 voor het geven van inlichtingen die tot ont dekking leiden. De marechaussee en een groot aantal belanghebbenden zoe ken tot zelfs in Duitschland, tot nu toe te vergeefs. Nederlanders in Cliina. Donderdagmiddag laat is aan het Mioisterio van Baitenlandsehe Zaken van den waarnemecdeh consulteTieot- sin via Tsjifoe het volgend telegram ontvangen „Knobel ligt gewond op 13 Aug. Mars, Brung6r, VanZuylen allen wel; omtrent andere Nederlanders geen bericht; vermoede!gk alien wel. Yah* Zuylen onderscheidde zich dapper ge durende hei gevecht te Peking." Dr. Cartier van Dissel. De „Zwolsehe Ct." meldt „Naar wg vernemen is dr. Cartier van Dissel, die, zooals men weet, ge vankelijk van Kaapstad naar Ceylon werd overgebracht, in vrijheid gesteld. Da familie alhier ontviDg deze heug lijke tgdiDg." Eind-examen Hooldeursua. Uitslag van bet aan den-hoofdcur sus te Kampen gehouden officiersexa men. Geslaagd zijn de volgende leer lingen Inf. h. t. 1. L. J. Baerends, J. D. C. Berkhout, W. J. Briel, N. A. A. Bruiin, J. W. Egberts, H. A. Fischer, W. 3. Harms, J. A. van Helden Tucker, H. de Jongb, H. Lamster, II. C. van der Lelij, J. R. Riesz, J. E. Schneiders, F. A. van Seters, L. J. J. M. Tabbers, W. H. Vink en G. A. de Vos. Inf. O.-IndiëS. Alberda, A. W. Bartels, G. J. Bode, J. van Braam Morris, A. P. Erzeij, J. Th. Evers, N. J. Feenstra, D. H. Hardenberg, Cb. Hillebron, 3. J. de Kroes, J. F. van Mansvelt, A. F. Mönnicb, J. P. v. d. Ploeg, K. L. Roozendaal, P. Schaaf s- ma, E. P. C. Scbeffer, P. J. M. Smith, W. A. L. Soetbrood Piecardt, G. K. W. F. Vaynes van Brakell Buijs en S. J. Verschuur. Adm. h. t. lande II. Eggink, P. J. H. Rehé, E. J. J. de Roy van Zuij de- wijn en G. J. K. Sweep. Adm. in O.-IndiëJ. L. Elshout, F. W. Hans, G. R. H. Kits van Heijnin- gen, J. A. Luijmes, E. W. Schultz en A. de Wit. De minister van buitenlandsche za ken, de heer De Beaufort, geeft deu Sisten Augustus, ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin, ten zijnen huize een gala-diner, waar voor uitgenoodigd worden de vreem de gezanten bij ons hof of hunne zaak gelastigden, de Nederlandsche gezan ten met verlof in de residentie aanwe zig, zoomede enkele hoogc staatsamb tenaren en andere autoriteiten. De Ned. ambulance in Transvaal. Bij den heer H. J. Emous is een schrijven uit Nooitgedacht van 11 Ju li ontvangen, waarin o. m. voorkomt: Hier is thans het gevangenkamp, bewoond door 24 officieren (bovendien zijn er nog 4 in de gevangenis te Bar- berton) en 1457 manschappen. De be waking geschiedt steeds deels door burgers, deels door de politie. De ver zorging der gevangenen is goed twee zijn er gestorven en een kleine zeven tig liggen m het hospitaal, dat de Ne- derl. Ambulance hier heeft ingericht. De overgroote meerderheid der zieken is maar licht ongesteld, zoodat ze na 3 of 4 dagen weer ontslagen kunnen worden een beetje malaria, wat rheu- matiek of iets, dat op dysenterie lijkt. Het aantal der ernstige zieken is klein. Behalve deze pl.m. 70 Engelsehe patiënten liggen in dit hospitaal nog een 20 Boeren, zoodat er in het geheel 90 patiënten zijn. Eenige dagen geleden kwam er een telegram uit Holland, dat de ambulan ce 1 Oct. weer thuis moet zijn. Ik hoop, dat men deze boodschap nog zal wijzigen en de ambulance hier laten, zoolang de oorlog duurteenerzijds omdat ik waarlijk niet zie, hoe het met de ziekenverzorging hier en in onze lagers zal gaan, en anderzijds, omdat het mij verbazend zou spijten, als deze ambulance, die' zulk een groot en uitstekend werk verrichtte gedurende dezen oorlog, een werk om trent hetwelk geen ander dan een gunstig oordeel bestaat, dit werk niet zou kunnen voltooien, maar het on afgedaan zou moeten neerleggen. Toezicht op vreemdelingen. Naar men verneemt heeft de politie in de laatste dagen het toezicht op te frouw I'Anson, wier gelaat ik den vorigen dag eenmaal gezien had en mij levendig herinnerde, boezemde mij belang in. Ik vroeg wat soort meisje zij was. Het antwoord luidde tamelijk gunstigeen der meisjes zweeg ech ter. Zij was het dan ook geweest die het minst afkeurend over Deedes sprak en aan dit meisje dacht ik ter wijl ik de kamer uitsnelde en naar den verst verwijderden hoelc van den moestuin vluchtte. Had zij ook al liefde voor den iTmp.mp--ndp.Ti schurk opgevat? Zou die juffrouw I'Anson met de blauwe oogen in dezelfde hopelooze positie verkeeren? «Deedes had er nog op gezinspeeld dat de di recteur hem niet zoo heel slecht behan delen zou. Zou er een geheime verhou ding tusschen Deedes en de dochter van den directeur bestaan? Hij had mij immers een brief gegeven, welks inhoud ik aan zijn bestemming moest brengen. Zou een van die epistels een paar laatste woorden van liefde be vatten voor het meisje met de droeve oogen, die mij overal vervolgden? En indien dit zoo was moest ik dan toch mijn belofte houden? Ik had den brief in de verwarring door mijn bezorgdheid veroorzaakt, die nu echter, weggenomen was, totaal 's-Gravenhage aangekomen of verblijf houdende vreemdelingen zeer ver scherpt. Meer bepaaldelijk worden daar ter stede vreemdelingen, van wie blijkt dat zg komen uitlanden, welke als verzamelplaatsen van anarchisten bekend staan, uitgenoodigd bij de be voegde autoriteiten hunne papieren te vertoonen. Kunnen de bedoelde bui tenlanders hieraan voldoen, dan wor den zij verder ongemoeid gelaten, maar anders worden zij met inacht' neming der wettelijke formaliteiten het land uitgeleid. Bij een „uitverkoop" in een kleerenmagazgn te Lseuwardc-n werden broeken verkocht voor f 0.25, waarop de bank van leaning f 1,20 gaf. Uit de Arbeiderswereld. BUITENLAND. De Parjjsclio „Compagnie Générale de Petites voifures", welks 'koetsiers het'werk hebben gestaakt, heeft haar remises heropend en alle koetsiers die niet hebben deelgenomen aan geweld dadigheden tegen niet-stakers in de gelegenheid gesteld het werk te her vatten. Er zijn echter slechts 200 van de 3500 rijtuigen uitgereden. De maat schappij heef® geen enkele mededee ling gedaan ckntrent eventueele ver laging van het huurtarief en dienten gevolge blijft de werkstaking voortdu ren. Men vermoedt echter dat de direc tie besloten heeft het tarief tot 15 francs te verlagen., Een werkstaking van barbiers- en kappersbedienden te Berlijn is in uit zicht. De barbiers- en kapper svereeni- ging heeft op hare laatste algemeene vergadering het fooienstelsel afge schaft en nu protesteeren de bedien den, zeggende dat zij dit inkomen niet kunnen missen als die niet ge- paard gaat met e.en daaraan evenre dige loonsverhooging. Er schijnen weer een groot aantal van de stakende kolensjouwers te Ber lijn op de voorwaarden die hun door de patroons waren aangeboden, aan het werk te zijn gegaan. De werksta king was dus gisteren verre vau alge meen. Sport en Wedstrijden. Op het laatste oogenblik zijn de on derhandelingen over den verkoop der Amsterdamsche Wielerbaan nog af gesprongen. Er is hu nog eenige kans,1 dat de baan blijft bestaan. (Fiets.) Paarden. De bekende jockey J. Tod Sloan is uit Engeland in Amerika aangekomen, waar hij a. s. Zaterdag in The Great Fuiturity race te Sheepshead Bay een race van 2-jarige paarden ter waarde van 40,000 dollars voor den bekenden millionnair Keene in den zadel zal verschijnen. Het is een zeer bijzondere race, daar het tusschen de heeren Keene en Whit ney een verwoede strijd is om een hunner paarden te laten winnen en een ongelooflijke som is door hen dan ook reeds uitgegeven voor de training hunner paarden. Sloan zal 10,000 dollars krijgen van den heer Keene om ia dien race uit te komen.. De inschrijvingen voor de meeting teOud-Roosenhurgh op Zondag 26 Aug. a.s. zijn Harddraverijen: Meer-prijs (handi cap 3e klasse) 14 paarden, waaronder Anna van J. KosterTram-prijs (han dicap le klasse) 11 paarden, waaron der Bellwood van A. A. v. d. Berg Augustus-prijs 10 paarden, waaronder Amber II van A. A. v. d. Berg. Wedrennen Amstel-prijs 3 paarden, IJ-prïjs (verkoops-IIor deinen, 3600 m.) 7 paarden Roosenburgh-prijs (vlakke baan 3000 m.) 6 paarden.. Rechtszaken. Een pick-pocket. Voor de rechtbank te Amsterdam verscheen Donderdag een Ier, Alfred Kirby, 42 jaar oud, naar zijne opgave geboren te Dublin, beklaagd van dief stal eener portefeuille met f 1000, ont vreemd van den knecht der firma E. J. Bok en Zoon, op den 9en Juni in de Koogstraat bij den Kloveniersburg wal. Kirby is een knap uitziend man, als heer gekleed, en ook in woord en ge baar den indruk gevend van iemand van goeden huize. Hij ontkent het misdrijf. Hij had hij Kras een glas bier gedronken en was daarna de Damstraat doorgeloopen.. Bij de Hoog straat zag hij een standje, waarin hij te kwader uur als vreemdeling belang stelde. Immers, nadat hij gezien had/ dat een oude man eene kleine porte feuille van den straat opraapte, arres teerde men hem en bracht hem oven naar een politiebureau. Het verhaal der getuigen luiddo echter anders. De knecht der hcereri Bok en Zoon, zekere W'olfgram, heeft zelf gezien, dat de beklaagde de porte feuille met nog een andere op den grond liet vallen, toen hij zicli ontdekt zag. W'olfgram hep in de Hoogstraat met zijn geld, waar eene nauwe pas sage was, daar de straat was openge broken. Plotseling werd hij achteruit gedrongen door een heer en dame die voor hem liepen, en op hetzelfde oo genblik voelde hij dat hij dc portefeuil le kwijt was. Hij greep de dame aan, maar het volk riep: „Hij heeft hem" wijzende op den beklaagde, die toen was doorgeloopen tot op den hoek der straat. Daar vatte hij hem beet, zeg gende: „Je hebt mijn portefeuille." Kirby rukte zich los en stak de straat over, maar kwam toen in het midden van een hoop volk terecht. Hij zag, dat beklaagde twee portefeuilles liét vallen; een van die was de zijne. En een 16jarige pakhuisknecht heeft voor zijn oogen gezien, dat de bekl. de pon tefeuille uit den borstzak van Wolf- gram nam. Mr. van Dam, waarnemend het O. M., zeide niet te gelooven dat de be klaagde inderdaad de persoon was, voor wien hij zich uitgeeft. Meerma len met geruime tusschenpoozen heeft men hem naar de namen en geboorte dagen van zijn vader en moeder ge vraagd zijn opgaven zijn elkander, niet geheel gelijk. Er iets geheimzin nigs in deze zaak. Kort nadat Kirby was gearresteerd, vervoegden zich twee Engelsch sprekende, not ceklee- de dames, die in het bible-hotol hebben gelogeerd, bij de politie om te infor- meeren naar een Engelsc'n-spreker.d heer. Zij wilden niet zeggen, wie het was, dien zij zochten, en ooi-: niet wie zij zeiven waren. Het O. M. zag in den beklaagde, wie hij dan ook zijn mocht, den echten pick-pocket en eischte 21- jaar gevangenisstraf. Kirby werd verdedigd door mr. Van Gigch, die de kracht der getuigenver klaringen erkende, maar bezwaar maakte tegen dc waarde van het ge tuigenis van den pakhuisknecht, om dat deze jongen op den dag van he* misdrijf nog niet den 16jarigen lec-i- tijd had bereikt. Overigens bepleitte mr. Van Gigch eene lichtere straf, in het voorbijgaan gelegenheid vindend om de opmerking te plaatsen, dal Kir by, als een Ier, sterk sympm hi se orde met de Transvaalsche Boeren. Letteren en Kunst. Neder landscR© Opera. Dir. C. v. d. LINDEN. Het speelseizoen der Neüerl. Opera wordt Zondag 2 September a. s. ge opend met de opvoering van Meger- beer's „Profeet" die schitterend ge monteerd zal worden. Zooals met weet, vorden de voorstellingen te Amster dam geregeld eiken Dinsdag en Yrgdag en Zondags om de 14 dagen ia den Stadsschouwburg gegevoö. Om het den bezoekers van Haarlem en omatreken gemakkelijk te maken, en teleurstel lingen te^ voorkomen, kan men zich tot het bekomen van plaatskaarten wenden tot deo Administrateurden heer P. Hommes, Bureau Leidsehe Kade 86, mits deze aanvragen vergezeld zgn door het bedrag per postwissel. Gemengd Nieuws. Aanslag. "Woensdag, in den namiddag, loste een persoon drie revolverschoten cp een onbekend geblevece. Het gebenrdo op de tentoonstelling, tegenover het- Théatre du Rire. Een kogel trof den controleur van den schouwburg in de bovenlip. De misdadiger is dadelijk in hechtenis genomen. Hg weigerde zgn indentiteit te doen kennen en de beweegreden van zijn daad. Brand in een kazerne. Een hevige brand is Zondagnacht uitgebroken in de kazerne Gribeauval te Amiens, waarbij de tweede en derdo élage totaal uitgebrand zgn. De schade is zeer groot. Met liaar Rond gestorven. Te Lyon zag men Zondagavond een stervende hond op straat liggen, die uit een raam van een der boven verdiepingen gevallen was. Plotseling valt een vrouw uit hetzelfde huis naar beneden en eenige seconden later ligt haar lijk naast dat van den hond. Eet was de eigenares van 't beest, die of per ongeluk, doordat zij haar hond vergeten. Tusschen de kruisbessen- struiken en de kool gezeten begon ik den brief te lezen; ik was echter zoo vertoornd over den inhoud zaowel als over den toon waarop deze gesteld was, dat ik het maar heter vind hem niet te laten volgen. In elk geval was het epistel kort en dat was een voor naam ding. Hij had zich altijd ten opzichte van jonge meisjes als een idioot gedragen. Van twee echter wil de hij wat er ook mocht gebeuren af scheid nemen. Hij had twee hrieven geschreven maai- ze niet geadresseerd omdat het niet „fair" was mij met de namen bekend te maken. Zou ik het driehoekig briefje op een goot aan de achterzijde van het paviljoen willen leggen, dat op het tennisveld tusschen den dames- en den heereningang was gelegen? Ik zou er waarschijnlijk dien middag heengaan (werkelijkwas dit ook het geval) en het zou mij niets geen moeite kosten dit te doen als ik maar zorgen wilde dat niemand iets van mijn wandeling bemerkte. Hij zou mij zeer dankbaar zijn en nog meer wanneer ik het vierkante brief je in het dikste boek wilde steken dat op die en die bank in de kerk lag, welke het dichtst bij Westerdok geie- 1 gen was.. Hij gaf het nummer van de. bank en nog eenige bijzonderheden van de kerk op, die altijd open stond. Maar juist de wijze waarop zijn ver zoek was ingekleed ergerde mij: Hij scheen blijkbaar te vinden dat het niet meer dan vanzelf sprak dat ik hem uit zijn hachelijken toestand redde. Nu besloot ik aan verzoek ge volg te geven maai* had ik den brief in zijn tegenwoordigheid gelezen, dan zou ik zeker niet terstond toege stemd hebben. Hij had op mijn nieuwsgierigheid ge rekend een eigenschap de meeste menschen eigen en niet tevergeefs. Het was een slimme streek van hem de brieven niet te adresseereru, CWordfc yeiWgjTi.

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 2