Fonlard-Znilen-JapDn NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD» Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. Koninginnedag. Dr. D. BAKKER. loc Jaargang'. Zaterdag t September 1900. No. 521 ABONNEMENTSPRIJS J Voor Haarlem per 3 maanden 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden. 1.65 Afzonderlijke nummers0.02) Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37J£ de omstreken en franco per post 0.45 ADITSRTENTIËN Tan 1—5 regels 50 Cta.; iedere regel meer 10 Cta. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiè'n van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 3<J Cent per regel. BureauxGebouw Het Spanrne, Kampersingel 70, vlak bij do Turfmarkt, Telefoonnummer der Iledacti© OOO. Telefoonnummer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiè'n en Reclames betreffende Handel, Hijverheid en Geldwezen, opgedragen non het AJgemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad -verschijnt dagelijks, "behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangèra G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs SB" Faubourg Montmartre. Buiteniandsch Nieuws. De „Daily Mail" verneemt u'it St. Petersburg: De Tsaar heeft tlr. Leyds slechts vijf minuten ontvangen. De Tsaar betuigde zijn leedwezen, dat hij voor de Boeren niets anders kon doen dan hun aanraden vrede te slui- ten;\vant hij haat alleen oorlog gelijk in den Haag gebleken i£. De „Tiines" verneemt uit St. Peters- burg: Dr. Leyds heeft een bezoek ge bracht aan alle gezanten behal ve aan den Engelschen. Dat is heerlijk van den Apostel van den vrede: 1-Ieel gemoedelijk geeft hij den raad „om maar vred9 te ma ken," omdat hij aan oorlog zoo vree selijlc 't land heeft. Dat zien we aan Finland, 't Is een schrale troost, voor een onderdrukt volle, dat hulp zoekt, die bewering dat ze maar vrede moeten maken, als de geweldenaar zijn klauw zwaar op hen drukt. De Exchange Telegram Co. meldt, dat alle Boerentroepjes de Buffelri vier weer zijn overgetrokken na een niet geslaagde poging om den spoor weg in Natal op te breken. Een telegram uit Durban meldt dat de Boeren terugtrekken uit Natal. De correspondent van Central News te Johannesburg seint dat de Boeren van Theron roerig zijn ten zuiden van Johannesburg, in de richting van Klip- stroom. Daar is Woensdag een gevecht geleverd, waarvan de uitslag onbekend is. Men hoorde lie't vuren in Johannes burg. De officieele verliezonlijst bedraagt 40,561 tot den vorigen Zaterdag. Rusland en Japan blijven voortdu rend troepen zenden naar China, De „Daily News" verneemt uit Was hington: Het verluidt, dat de regee- jing een nota aan Rusland gaat rich ten, vermoedelijk om mede te deelen, ,'iaar de „Daily Telegraph" uit Was siington verneemt, dat Amerika zijn troepen uit China zal terugtrekken, tenzij de mogendheden samengaan. Een paar mogendheden weigeren te iniderhandelen met Li-hoong-tsjang. De „Daily Mail" verneemt uit Hong kong: Generaal Gaselee moet aan zijn regeering geseind hebben, geen troe pen meer te zenden naar liet noor den van China. De troepen die on derweg zijn, gaan nu gedeeltelijk naar Amoy, waarheen 1300 Japanners -met een batterij gezonden zijn. De „Times" verneemt uit Sjang hai: J i-'ioeng-tsjang en andere on derkoningen zenden maar steeds me mories aan den troon door tusschen- Icomst van den provincialen thesorier te Pao-ting-foe. Do laatste memorie van. Li dringt aan op inwilliging van Japan's voorstel om Li, prins Tsjing cn de onderkoningen van Woetsjang cn Nangking tot gemachtigden voor de vredesonderhandelingen te benoe men. Men schrijft uit Nioetsjwang dat de Russen wachten op versterkingen uit Haitsjeng. Hui) oprukken naar r.Ioekden wordt vertraagd door de on begaanbare landwegen. Middelerwijl verhalen ooggetuigen van een alge- rneene slachting die de Russen in den omtrek van Nioetsjwang aanrichten; zij maken de geheele streek tot een wildernis. De past te Glasgow. Na een bacteriologisch onderzoek fs de builenpest thans officieel door de geneeskundige autoriteiten te Glasgow geconstateerd. Elf gevallen worden al behandeld. De Exchange Telegram Co. seint o.it Washington, dat cr ernstig ver schil van rueening heerscht tusschen de leden van het ministerie; velen willen dadelijk de troepen uit China terugtrekken. To Londen zegt men dat Rusland, Tapan en de Vereenigdo Staten met Li Hoeng Tsjang willen onderhan-l delen, terwijl het Drievoudig Verbond weigert. Engeland's houding is nog niet bepaald. Instructies zijn aan alle Ameri- kaansc.he vertegenwoordigers in het buitenland verzonden, houdende d< mededeelïng, dat do Vereenigdo Sta ten bereid zijn hun troepen uit Peking terug te trekken en de keizerlijke partij verlof to geven naar do stad terug te keeveu. Naar het heet, houdt de Russische nota, die uitgegeven is met het doel den weg te bereiden tot de vredesonderhandelingen, do iuedc- deeling in, dat do Keizerin en de Keizer van China de verzekering ge ven, dat de Chineesche regeering ge reed is het uitbreiden der onlusten en een herhaling der tegenwoordige volks u itba rs tin gen tegen te gaan. De Engelschc gevangenen te Nooit Gedacht zijn door de Boeren vrijgela ten en marchccrcn nu naar Waterval- boven om zich bij de troepen van Lord Roberts te voegen. President Kruger bevindt zich met al zijn ambtenaren te Nelspruit. Een aanval op Ladybrand wordt elk oogenblik verwacht. Boeren-vuren zijn op do bergen gezien. De militaire overheden besloten Ladybrand tegen den vijand to verdedigen. Stadsnieuws HAARLEM, 31 Aug. 1:100. Aan H". M. is heden morgen door 'net gemeentebestuur het volgende telegram verzonden Aan H. M. de Koningin der Nederlanden. Het gemeentebestuur van Haarlem' gevoelt zich gedrongen, om Uwer Ma jesteit op IIoogstDerzelverVerjaardag mat de verzekering van oprechte hulde en trouw, zijne hartelijkste gelukwcn- schen aan te bieden. BonEEr. van Hogeuanden, Burgemeester. Naar zee zien. Hoog op !t duin in den namiddag. Strak blauw welft zich de lucht bo ven ons, en westwaarts, langzaam, in onmerkbare overgangen, verliest het blauw in intensiteit van kleur cn ver vaagt tot de lucht, grijs aan don ge- gezichteinder, zich sluit aan dc flauwe verbindingslijn van zee en water. Laag boven de kim schiet de zon in een kring van witte wolken stralen, die op het rimpelvlak lichtplekken een gulden trapezium, waarvan de smalle zijde ineen vloeit met den hori zon. Lager zinkt de zon, die een gloeiende schijf wordt, tusschen con" breeden streep violet, als een noot op niuzick- papier. Lager zinkt de ldoedroode bol, die weerkaatst op de huizen op duin, cn op de toppen der ~st uitstekende, duinen. Totdat hij verdwenen is cn de lucht toonloos grijs zich welft boven het don kere watervlak. Heel ver weg deint een scheepje, dat een donkere stip wordt. v. d. B. Als gewoonlijk werd de 31ste Au gustus dcor een prachtigen zomerzon beschenen. We herinneren ons niet, dat er ooit een geweest is met slecht weer. Hoogstens met een enkel regen buitje voor het stof, maar daarna klaarde de lucht dan ook weer op en straalde de zon vriendelijk en glan zend over den verjaardag van Ko ningin Wilhelmina. Groot was het programma van de feestviering ditmaal niet. Men weet wat er de reden van is en we zullen er niet verder over spreken. Maar de kinderen zijn in elk geval niet ver geten. In hoofdzaak is de feestviering voor hen en door hen. Te zeven uur in den morgen werd een bidstond gehouden in de Groote Kerk. Daarbij ging voor de WelEcrw. Heer Ds. P. E. Barbas, die deze feest dag in welsprekende bewoordingen herdacht en Gods zegen over Koning in Wilhelmina afsmeekte. Een talrij ke schare vulde het kerkgebouw, waaronder werd opgemerkt de Burge meester. Acht uur lclonk de koraalmuziek van don toren. De heer Riihl foei zijn fanfarecorps Kunst na Arbèid, ge trouw aan de sedert jaren gevolgde gewoonte, deed daar een programma' hooron uit zes nummers bestaande: Gezang 2, Wilhelmina van Nassau- we, Wion Ne'erlandsch Bloed, Nuh danket Alle Gott, Wilhelmus van Nassauwe cn Gezang 96 Hallelujah eeuwig dank cn eere). Statig klonken de helle tonen van het koper van de hooge standplaats der uitvoerenden af over de Groote Markt. Er waren toen al vele hoorders, maar nog altijd nam de stroom toe. De incnschen kwamen opzetten van de Zijlstraat, de Barteljorisstraat, uit de Jansstraat, tusschen de paaltjes door en niet het minst uit Koning straat en Groote Houtstraat. Op de muziektent op het mid den van de Groote Markt stonden een rij van pliotografen met hunne toestellen als zoovele vuu.Jnuonden op de menigte gericht. Daar klonk muziek. 1-Iet muziek korps Wilhelmina, onder leiding van den heer Roekwijt, voorafgegaan (loot politic, die ruim baan maakte, ver scheen op de markt een vroolijkcn marscli blazende. Achter hen, met banieren, de groote kinderschaar, 0GÜ0 kinderen, allen in hun Zondag- sche plunje, vroolijk en opgewekt voortstappende op de maat van de muziek, vergezeld dcor hunne onder wijzers. Zij waren op de Parklaan bij de school aangetreden en vandaar naar de Markt gemarcheerd. Stokken van nummers voorzien we zen aan, waar de verschillende scho len zich moesten opstellen. Deze re geling was zoo practisch ingericht, dat in zeer korten tijd dit geheele kin- derleger in orde op de Markt was geschaard. Daar beklonï de heer W. Robert, do getrouwe leider van den Kinder zang op Koninginnedag, zijn kathe der cn klopte om stilte. Alles zweeg en luisterde. Uit de groote Fransche vensters van Trouw moet Blijkc" van dc omloopea van den toren, van de balkons, ja van de daken der hui zen staarden ze in afwachting van wat komen zou naar de kleurige kin derschaar en livsn directeur. Daar begon het Wien Neenands-A Blood. De hoeden gingen af. Frisch op klonken de geluiden uit de jonge kelen; daarlusschen schetterde liet koper van Haavlemsch Muziekkorps, dat ditmaal eenvoudig op de straat plaats genomen had tusschen liet weerhuisje en het stadhuis.' Een ge juich ging cr op, toen dit nummer geëindigd was. Toen volgde ,,'t Is feest", daarna „Zij zullen Haar niet. krenken," het üranjeliecl en het Wil helmus. En toen trok de kwistig met oranje getooide schooljeugd in optocht onder geleide van onderwijzers en onder wijzeressen, voorafgegaan door het muziekkorps „Wilhelmina" en verge zeld van het muziekkorps „Willen is Kunnen" naar de Hertenkamp. Met van vreugde stralende gezichtenzingende en springende, ouders on vrienden onderweg toe knikkende, marcheerde de kinderen langs Groote I-Ioutstraat en Dreef naai de Hertenkamp, die in eene groote speelplaats was herschapen en zoo danig ingericht dat de jeugd schools- gewijze de spelen kon uitvoeren, waar voor vele fraaie prijzen waren uitge loofd. Er waren 25 scholen en voor el ke school I spelen. De hoofdleiding was wederom evenals alle jaren in handen van dc heeren Martin d. w. z. in goede han den. Da kleinen, die ruimschoots ont haald werden, amuseerden zich uit stekend. De spelen bestonden uit tonrijden, tonkruipen, sterktrokken, wedloop met hindernissen, ringsteken, rmg- gooien, zakkruipen, geblinddoekt kmi- wagen rijden, touwtrekken, boegspriet- loopen, mand springen, hoepelen, koek- slaan, staartstcllon, blokrapen, zak- loopen, liardloopen, schelletjes-wed strijd, pollepel-wedstrijdjeu de flö- chette cn touwtjespringen. De Burgemeester, die op het Stad huis de aubade bijwoonde, was even eens tegenwoordig bij de spelen in de Hertenkamp, die door bovengenoemde muziekkorpsen werden opgei ui stoei. Snippers. Toon de lieer Robert met zijn fami lie op de Groote Markt kwam, werd hij letterlijk bestormd door vrienden en beleenden, die hem feliciteerden met de verkrege n on d er scheiding. Natuurlijk droeg de.heer Robert het eereteeken op de borst, 't, Is wel eigen aardig, hoe hij dit zoo vlug had gekre gen. De heer Van Eden, penningmees ter van de Koninkl. Liedertafel „Zant en Vriendschap", was hem uit naam van de Liedertafel Donderdagavond direct nadat wij hem van dc bcnoomii: bericht hadden gezonden, het insigne gaan brengen. Een andere geridderde was de heer P. Dyserinck, de voorzitter van de Ver- eeniging „Door Vermaak lot Nut". Zeer juist gezien was het, om hem juist nu de onderscheiding te verlee- nen, want kinderfeest en Dyserinck belmoren bij elkander. Velen compli menteerden hem. Nummer 3 van 't programma dei- aubade „Zij zullen Haar niet krenken'" is wel een frisch nummer, maar loopt zelfs voor kinderkelen wat al te hoog. Gelukkig, dat de andere nummers practischer geschreven waren. Er was vrij wat ruimte op dc Groote Markt over. Misschien zouden een volgenden koer wel wat meer toegangs kaarten kunnen worden uitgereikt want de menschen willen, uit clen card der zaak, gaarne zooveel mogelijk dichtbij staan. In den Raad is indertijd veel gespre ken over een muziektent in den stijl van dc omgeving. Of de muziektent die er nu staat, ii, stijl was? Wij hebben cr een deskun dige naar gevraagd, die zei. dat. het geen vroege renaissance of late go- thiek was, maar dc beroemde timmer- maar-op-ski-stijl. De vereeniging „Haarlem's Noor derkwartier" zal a. s. Zaterdag 1 Sep tember l'JGO een kinderfeest organi- sceren, hetwelk gehouden zal worden op het terrein gelegen aan den Scho- terveg, achter dc Regulierstraat. Het feesthal aanvangen met het. ha- - i van liet vaandel des morgeus half negen in de Ostadastraat no. 5, ten huize van den eere-voorzitter, om ge- bracht te worden naai* het feest-terrein. Muziek zal den tocht meemaken. Daar na opstellen der kinderen voor den op tocht door genoemd kwartier, welke te ongeveer 12 uur weder op liet ter rein terug zal zijn, waar de kleintjes tot ongeveer 4 uur met kinderspelen om prijzen worden bezig gehouden en ververschir.gen worden aangeboden. Voor het verlaten van het terrein mag elk een lootje nemen in een tombola zonder nieten. Het feest zal eindigen met een avond concert te geven op het Frans Hals- plein dat voor deze gelegenheid vel licht zal zijn, door het muziekcorps „Wilhelmina", welke vereeniging den geheelen dag dc feesten zal opluiste ren. Den geheelen morgen was het op het afgesloten terrein, een gejuich en ge joel zonder wederga, waartoe, voorze ker het bij uitstek prachtige weder wel liet zijne heeft bijgedragen. Door ouders, vrienden en belangstellenden werden de spelen buiten de Herten kamp met veel voldoening gade gesla gen en meermalen brachten dc aardig gedachte spelen de toeschouwers een lach op het gelaat. Stukken, van den Gemeente raad. Wij schreven Woensdag dat zoowel patroons als arbeiders van oordeel zijn dat de proef door de gemeente geno men met de bepalingen van loon en arbeidsduur tot niets geleid heeft, om dat het door B. en W. bepaalde mini- mum-loon lager was dan de reeds be staande loonstandaard. Thans bren gen B. en W. zelf rapport uit over hunne bevindingen. Zij beginnen met voorop te stellen, dat zoo deze proef, naar het oordeel van de Commissie van Bijstand in liet beheer der open bare werken „niet in alle opzichten gelukt is" (aangezien daarbij het mini mum-loon op 18 ets- per uur was vast gesteld, terwijl voor cenigen tijd reeds het standaardloon tot 20 is gestegen), toch als „gunstige resultaten" kunnen worden aangemerkt lo. dat overma tige arbeid is tegengegaan 2o. dat een prikkel is in het leven geroepen om knappe werklui in het werk te stellen 3o. dat het gebruik van halfwassen werkkrachten werd beperkt. Bovendien is in de laatste bestekken ook een minimum-loon van 20 ets. voorgeschreven. Met verwijzing naar een overgeleg- den staat betoogen B. en W. dat het al of niet opnemen dezer loonsbepalin- gen in de bestekken geen belangrijke financieele verschillen heeft opgele verd, doch B. en W. zijn met de com missie van oordeel, dat om de hierbo ven opgegeven reden aan de op den staat voorkomende cijfers niet dezelfde waarde kan worden toegekend, als anders liet geval zou zijn geweest. De meerderheid van het colege van B. en W. acht het vvenschelijk het mi nimum-loon voor een volslagen werk man iets hooger dan het tegenwoor dige standaardloon vast te stellen en wel op 23 ets. per uur. De beweegrede nen, welke haar tot deze overtuiging leidden liepen evenwel eenigszins uit een, en evenzoo de opvattingen om trent dé bepalingen voor den arbeids duur, welke daarmede volgens sommi gen onmiddellijk verband houden. De meerderheid acht het eenparig van groot belang, dat uitsluitend er varen werklieden medewerken tot het totstandbrengen van de belangrijke gemeentelijke werken, welke thans te wachten zijnwelk doel te bereiken is door hoogere loonen te bedingen, ten gevolge waarvan de aannemers door hun eigen belang genoodzaakt zouden worden slechts bekwame werklieden in dienst te nemen. Bovendien zal daardoor het gevaar verminderd wor den, dat minder bekwamen na afloop daarvan hier ter stede blijven wonen en de plaatselijke arbeidsmarkt druk ken. Voorts werd betoogd, dat met ver- liooging van het loon vermindering van clen arbeidsduur met één uur per dag gepaard moest gaan. waardoor, wel is waar, het dagloon ongeveer ge lijk zon blijven, doch de arbeider over meer vrijen tijd zou kunnen beschik ken. Tengevolge van dezen maatregel zou stellig beter werk worden geleverd, terwijl in verscheidene gevallen de uitkomsten hadden bewezen, dat bij een korteren arbeidstijd evenveel ar beid werd verricht als vroeger bij een langoren. Eenigszins van deze beschouwing afwijkende was nog de opvatting, dat eerst loonsverhooging moest plaats hebben bij een gelijk aantal werkuren, al3 thans Gebruikelijk was, doch dat eerst na eenigen tijd, wanneer de werkmarkt aan dat hoogere weekloon was gewend, eene verkorting van den arbeidsduur zou moeten plaats vinden, waarmee dan buiten twijfel wederom eene verhooging van het uurloon ge paard zou gaan om het loon per week elijk te doen blijven. Ds minderheid van het college an B. en W. eing in zooverre met de op vatting der meerderheid mede, dat ook zij het wenschelijk oordeelde be palingen omtrent loon cn arbeidsduur in de bestekken op te nemen. Zij wil de echter in overeenstemming met ih neening van de meerderheid der Com missie van Bijstand in het beheer dei- openbare werken als minimum-loon liet thans geldende loon van 20 ets. per uur vaststellen en als maximum- arbeidsduur 11 uren per dag, zooals thans ook algemeen gebruikelijk is. Eene meerderheid in de vergadering van B. en \Y. stelt den Raad voor Burg. en Wethouders uit te noodigm in de bestekken voor de uitvoering van jemeentelijke werken op te nemen de volgende bepalingen a. dat liet minimum-loon voor ecu volslagen ambachtsman zal bedragen f 0.23, voor eenen opperman f 0.18 c-i voor eenen werkman beneden den «el- tijd van 18 jaren 0.13 b. dat de arbeidsduur niet meer zal bedragen dan 11 uren per etmaal, met dien verstande, dat voor elk uur. dat langer zal worden gearbeid, het ge wone uurloon met 25% zal worden ver hoogd. De aanneming van dat voorstel zal tevens strekken als antwoord op het adres, dat op 30 Juli jl. door de vijf vakvereenigingen hier ter stede bij den Raad werd ingediend, S. Velthuysen vraagt in een adres aan den Raad, om voor de plaatsing van een eendenhok in het Spaarne, achter zijn perceel aan de Spaarnwou- derstraat, te mogen beschikken over een oppervlakte van ongeveer 8 vierk. meter van het vaarwater. Met de com missie van bijstand in het beheer der openbare werken zijn B. en W. van meening, dat het niet wenschelijk is de plaatsing van dergelijke inrichtin gen in veel bevaren wordende wateren te bevorderen, waarom zij voorstellen het verzoek van de hand te wijzen. Lijders aan vallende ziekte. Wij ontvingen het achttiende jaar verslag der Christelijke Vereeniging voor de verpleging van lijders aan val lende ziekte alhier, loopende van 1 April 1899 tot 31 Maart 1900. Er blijkt uit, dat in die tijdsruimte het aantal patiënten met 19 vermeerderde cn op laatstgenoemden datum bedroeg 212. Het aantal verpleegdagen bedroeg voor de vrouwelijke 34,085, voor de man nelijke 40,052, samen 74,137 verpleeg dagen, of 11,949 meer dan het vorige jaar. Het gezamenlijk aantal Oer broe ders en zusters vermeerderde met 31. De jaarlijksche contributiën waren ongeveer gelijk aan die van verleden jaar (toen f 3671.20, nu f 3G28.20). Wel ontvielen der Vereeniging weer enkele leden en contribuanten door bedanken cn overlijden, maar dank zij o. a. en kelen corresondenten, won zn eenige nieuwe. Het bedrag van giften wijst evenmin op vermindering (verleden jaar f 2461.42, nu f 5924.66 1/2) dit hooge cijfer te danken aan 3 legaten, resp. f 2000, f 1000 en f 500. Verblijdend is. zegt het bestuur, de vooruitgang onzer suppletiekas. Aan giften werd ongeveer hetzelfde bedrag verkregen als het vorige jaar. toen f 784.44. nu f 785,47, waarvan een be langrijk deelf 242 door den doorloo penden Bazar in onze vrouwenafdee- ling is bijeengebracht. Grooter echter dan het verschil in het totaal der gif ten is dat tusschen wat de 2 1/2 ets. Vereenigingen in de kas stortten, het vorige jaar 1685.35 en nu f 2917.50. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt togen den scheepstimmer man G. J. B., wonende in den Veer- polder. Dezo had van den koopman v. d. Boorcn 9 eenden opgevangen die in het Noorder Buiten Spaarne zwommen en de dieren te gelde ge maakt. Haarlem—Zandvoort Spoor weg-Maatschappij. Maand April 1900. Opbrengst reizigers f1728.005. Op brengst goederen f 189.51. Opbrengst diversen f 66.83. Ze zamen f 1984.34s. Per dag en per kilometer f7,78. Bloemendaal. Morgen viert Bloemendaal feest, want morgen herdenkt Dr. D. Bak ker, zooals we bereids kortelijks ver meldden, den dag waarop hij voor vijfen twintig jaar zich in hot vrien delijke dorpje als geneesheer vestigde. Men behoeft slechts eenmaal do sympathieke figuur van Dr. Bakker bij een patient te hebben gadegeslagen, om volkomen do feestvreugde te kun nen begrijpen, waarin gansch Bloe mendaal deelt. Bij dergelijke jubilea wordt'altoos beweerd, dat de jubilaris bij rijk en arm, bij oud en jong geliefd is, cn we zouden deze gemeenplaats dan ook niet neerschrijven, als wo er niet met nadruk op konden wijzen, dat deze woorden hier diepe waarheid bevat ten, en dat werkelijk alle inwoners van harte deelen in het feest van hun bij ieder zeer beminden, cn hoogst kundigen arts. Dr. Bakker heeft gedurende de jaren en hooger14 Meter franco en Try van invoerrechten toegezonden Stalen naar keuze,, eveneens van zwarte, witte en gekleurde „Henneberg-Zyde" voor blouses en japonnen van 45 ct. tot fl 11.10 per Meter. Alleen echt, indien direct van mij betrokken. G. Henneberg, Zijde-Fabrikant, Zurich, Koninkl. en Keizerl. Hofleverancier.

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 1