Affistsriamsclie Bears Winkeljuffrouw, Een Jongmens cfs Barbiersbediende. Uiig. lag. onderwijs, TE HUURs Té Huns* Gevaarlijke reclame. Een meubelfabrikant te Winschoten had reclamebiljetten verspreid in groo te overeenkomende met bankbiljetten van honderd gulden en aan de ééne zijde op de helft bedrukt in den vorm van zoodanig bankbiljet, zoodat het biljet in de helft dichtgevouwen, aan ééne zijde, en in vieren gevouwen, aan de twee alsdan zichtbare zijden op een bankbiljet geleek. De kantonrechter en de rechtbank te Winschoten zagen hier in eeno overtreding van art. 440 van het Wetboek van Strafrecht, verbie dende o.a. het verspreiden en ter ver spreiding in voorraad hebben van druk werken in een vorm die ze op munt- oi bankpapier doet gelijken, en veroor deelden den meubelfabrikant tot 5 boete. De veroordeelde meende even wel dat, nu slechts 1/4 van het biljet het op ëeh bankbiljet deed gelijken en niet de minste overeenkomst daar mede had, art. 440 voornoemd in deze niet van toepassing was, en voorzag zich daarom in cassatie. Het Openbaar Ministerie bij den IIoo- gen Raad concludeerde Dinsdag tot verwerping van het cassatieberoep. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij niet aan den inzender teruggegeven. Mijnheer de Rcdaktenr, De 16-jarige D. zou hedenmorgen met zijn collega over daar liggende schuiten, de Houtvaart oversteken toen hij door 't schommelen der schuit uit- j gleed en te water raakte en door zijn spartelen dadelijk naar 't midden dreef. De heer Teeven, mede collega van hem, begaf zich zonder aarzelen ge- kleed té water en wist, getrouw bijge- i staan door de overige op de schuit j staande-kameraden, den reeds zinken den drenkeling op 't droge te brengen. Een woord van lof verdient zeker de heer Teeven, die zich zoo belangeloos direct te water begaf en daarom is 't dan ook dat ik u bovenstaand ter op- name in uw veelgelezen blad aanbied, vertrouwende dat u mij hiermede wel verplichten zult. Een uwer abonné's en ooggetuige. Vervolg Stadsnieuws. Kolf wedstrijd. Zondag, Maandag en Dinsdag zal de Nederlandsche Kolfbond zijn jaarver gadering en nationalen wedstrijd hou- den in de lokalen der Sociëteit Veree niging alhier. j Zondagmiddag half drie spreekt de j algemeens voorzitter, de heer I-I. F. 'van Thiel, den welkomstgroet uit. On middellijk daarna begint de wedstrijd. ,'Des avonds te half acht vangt de alge- 1 me ene vergadering aan. Wedstrijd zoowel als vergadering worden Maan- i dag voortgezet, des avonds is er con- I cert in den tuin der Sociëteit en door I haar aangeboden. i Ook Dinsdag gaat de wedstrijd nog voort en des avonds te acht uur is er prijsuitreiking. De wedstrijd is verdeeld in korps- en i personeele wedstrijd. Voor den korps- wedstrijd looft het Hoofdbestuur 3 me- dailies uit: verguld zilveren, zilveren en bronzen, alle vergezeld van 3 kleine herinneringsmedailles voor de korps- j spelen. Voor den personeelen wedstrijd zijn uitgeloofd: als eerste en tweede prijs groote bronzen medailles van Hl-I. 'MM. de Koningin en de Koningin-Moe der kunstvoorwerpen, een med. van de Soc. Vereeniging en een van den voorz. der haarlemsche vereeniging Keer Niet, voor het lid van die veree niging dat het hoogste aantal punten slaatten slotte een zilveren medaille Ivoor juniores, uitgeloofd door Dr. 'Vrendenberg van Koog a./d. Zaan. j Ter veraangenaming van het verblijf 'heeft het Bestuur dex Sociëteit Veree niging tegelijkertijd een biljart- en een i kolfwedstrijd uitgeschreven, waaraan behalve de kolvers ook de leden der i haarlemsche Sociëteiten Trou moet Blvcken en de Kroon Kunnen deelne men. Een groot aantal kolvers wordt ver wacht. Het programma van den kolf wedstrijd vermeldt niet minder dan 203 namen. Omtrent de biljart -en kegelwedstrij den kunnen wij nog mededeelen, dat daarvoor zullen worden afgegeven kaarten, waarop met tiën-acquit-serie op het biljart en tien worpen op de kegelbaan cloen kan. Deze kaarten kos ten 25 cents. De prijzen zijn kunstvoor werpen. Maandagnamiddag is er gemeen schappelijke maaltijd in een van de lokalen der Sociëteit Vereeniging. Naar we vernemen vormt zich te de zer stede een comité en koor, ten einde in het a.s. seizoen op te voeren: Fran- chemont de Marskramer, Opera Co- mique, woorden en muziek van den verleden jaar gestorven componist Martinus Schuil. Zoo mogelijk zal het werk, hetwelk verleden jaar te Am sterdam en andere plaatsen met groot succes is uitgevoerd, door jorchest of sti'ijkquintet worden begeleid. Ook heb ben reeds verscheidene liier uitstekend bekend staande krachten, als solisten hunne medewerking toegezegd. De leiding van het geheel is in han- van den heer J. de Nobel, den di recteur van het Doopsgezind Zang koor. In aansluiting bij hetgeen wij in ons nummer van gisteren ontleenden aan het adres door de afdeeling Haar lem van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers aan den gemeenteraad gericht in zake schoolvergaderingen, deelen wij mede, dat voor genoemd lichaam de heer J. W. Sevenhuysen, Hoofd der Rijksleerschool alhier, dit onderwerp Zaterdagavond in café Neuf zal bespreken. Als verdacht van verduistering van een handzaag ten nadeele van den tim B. v. d. W., te Heemstede, is door den agent-rechercheur J. Jansen aangehouden de timmerman W. N. B. oud 44 jaar, alhier woonachtig. Tot groole vreugde van dc bewoners der Ilagestraat is in den afgeloonen nacht het bekende bierhuis aan de door de gebroeders Snij met hunne kellnerinnen. bewoond, Dinsdagnamiddag werd door drie agenten op een wagen in staat van dronkenschap aan het politiebureau gebracht zekere J. J. Vermeere, koop man, wonende Witstraat, in dien staat aangetroffen in de Lourens Costcr- straat. Tevoren had hij zich tegen zijn aanhouding krachtdadig verzet door de agenten tc slaan en te trappen, ter zake waarvan proces-verbaal tegen hem is opgemaakt. Naar wij vernemen heeft de heer H. van Breemen Hzn., vice-president van de Koninklijke Liedertafel Zang en Vriendschap, besloten om nu hij dezer dagen in die qualiteit moet aftreden, wegens redenen van gezondheid geene herbenoeming meer te aanvaarden. Hij treedt dus uit het bestuur der Liedertafel, die hij tal van jaren ach tereenmet inspanning en opofferingen van verschillenden aard, heeft helpen vooruitbrengen en aan wier tegenwoor- digen bloei hij aldus een belangrijk aandeel heeft gehad. Het besluit om heen te gaan uit het bestuur zal hem zeker veel gekost heb ben het zal tevens door de leden met oprecht leedwezen worden vernomen. Velsen. De rekening -dezer gemeente over 1899 is vastgesteld in ontvang tot een bedrag van f 71236,51-J, en in uitgaaf tot een bedrag van 69831,135 alzoo met een batig saldo van f 1405.38. De rekening van het schaalarmbe- stuur is vastgesteld in ontvang met f 3317,97 en in uitgaaf met f 5648.891 alzoo met een nadeelig saldo van f 2330,921 en die van het R. K. Armbe stuur met bedragen van 5558.87 in ontvang en f 5112,87 in uitgaaf, aizoo met een batig slot van 445.90. De gemeentebegrooting is aangebo den tot een bedrag van f 68068,0/5 die van het school-armbestuur tot f 6421,98 en van het R. K. armbestuur tot ƒ5161,40 in ontvang en uitgaaf. De najaarsschouw over de wateren is bepaald op 16 September a.s. De loting voor de Nat. Militie zal al hier plaats hebben op Woensdag 17 October des voormiddags 91, uur. De heer C. Klap, hoofd der openbare school alhier, is benoemd tot onder wijzer in 't Fransch aan de Rijks-Nor maallessen in deze gemeente. IJmuiden. De straatweg bij den zooerenaamden hoogen berg tusschen hier en Velsen, wordt toch eindelijk werkelijk ver laagd; men is er reeds mee begonnen. Het hoogste gedeelte zal plus minus 1,70 verlaagd worden. Het groot aan tal paarden en niet minder honden, die hier dagelijks met zware lasten pas- seeren, zullen er zeer door gebaat wor den. De heer J. van Rugge, onderwijzer aan de openbare school alhier, is be vorderd tot onderwijzer met verplichte hoofdacts. Vervolg Nieuwstijdingen. De correspondent van de „N. R. C't.:' te Konstantinopel schrijft dd. 1 September Onze gezant mr. W. F. II. von Wcckerlin, den vorigen dag hier tij de] ij k van verlof teruggekeerd ten einde heden den Sultan ter gelegenheid van zijn 25-jarig regeeringsjubileum eco schrijven van H. M. de Koningin over te reiken, heeft gisterenmorgen ten zijn ent in het gezantschapsgebouw do Nederlandsche kolonie hier ter stede ontvangen, welke hare gevoe lens van gehechtheid en trouw aan vorstin en vaderland kwam uitspre ken op den voor alle Nederlanders zoo heuglijken feestdag, den 31 sten Augustus. De heer C. A. Brouwer Scheffer, in zijn hoedanigheid van deken der ko lonie, vertolkte die gevoelens in een warme rede, welke mr. von Wecker- lin in denzelfden geest beantwoordde, daarbij verklarende, dat hij het zich tot een zeer aangenamen plicht re kende, H. M. de Koningin zonder verwijl de heilwenschen en aanhan- kelijkheidsbetuïgingen van de Neder landsche kolonie tc Konstantinopel aan te bieden. Des namiddags ontving de gezant de gebruikelijke gelukwenso.hen van wege de Porte, den Groot-Vizier, en den minister van buitenlandsche za ken. Jammer dat het zeer ongunstige weder er woei een hevige Noorder- storm en het regende het ontste ken der illuminatie aan den ingang van het gezantschap aan de Groote Perastraat onmogelijk heeft gemaakt. "Voor de krijgsgevangenen. De Zuidhollandsche Commissie voor Krijgsgevangenen, bestaande nit de heeren dr. C. H. Moll te Schoonre- woerd, A. Pijl, lid van de Provinciale Staten te Alblasserdam, P. Brouwer, hoofd eener school te Leerbroek, en P. Rijsdijk, lid van den Raad te Sliedrecht-, secretaris-penningmeester, welke commissie reeds geruimen tijd bezig is door het rondzenden van circulaires geld voor de krijgsge vangenen op to halen, heeft van den heer B. G. V. de Witt Hamer op St. Helena den volgenden brief ont vangen Uw schrijven, d. d. 4 Juni jl., ge richt aan ds. Albertijn, werd heden ontvangen door ds. Winter, die na 't vertrek van ds. A. diens plaats vervult. Van den Wel-Ed. Gestr. heer consul der Nederlanden alhier, den heer W. I. Williams, mocht ondergetee- kende, als zijnde daarmee belast, de kist ontvangen, inhoudende tabak, Idcedcren enz., wat ik overhandigde aan de commissie, door den heer Albertijn aangesteld en bestaande uit de H.H. commandanten Woi- marans, Roos en Maartens. Een en ander geschiedde in overleg met ds. Winter. Tabak blijft een zeer welkom iets voor de krijgsgevangenen, die dat zeer op prijs stellen. Het weder is nogal vochtig gedu rende de laatste maanden, wat zeer nadeelig werkt op 't schoeisel, waar aan nogal behoefte is. Zou uw com missie niet in staat zijn een 100 paar schoenen (rijgschoenen) te zenden? (Volgt een opgave van de verschil lende maten die de schoenen hebben moeten.) Boeken zijn er vooreerst genoeg. Met bet schoolonderwijs is thans ook een begin gemaakt onder de jeugdige krijgsgevangenen. Van palen, verkregen van de uitgebloeide aloë planten op het eiland (door .de Boe ren garenboom genoemd) en van oude kisten en linnen is door de Christe lijke Strcversvereeniging onder de krijgsgevangenen een lokaal gecon strueerd, voor bun samenkomsten, welk lokaal tevens dienst doet als school. Ieder leerling brengt zijn eigen zetel mee (gemaakt van een oude beschuitkist); tafels zijn er niet. De leermiddelen beperken zich tot leien griffel, terwijl uitgezien wordt naar 't deksel van een flinke kist, om dienst te doen als schoolbord. Onder de krijgsgevangenen bevinden zich ruim een dozijn onderwijzers, die trachten te doen wat mogelijk is in 'i belang van 't onderwijs alhier. Iu een nader schrijven vraagt de heer De Witt Hamer om door hem genoemde schoolboeken, tot een be drag van ongeveer flüO. Nu heeft de Z.-II. Commissie in Augustus ten tweeden male allerlei goederen ver zonden, zoodat zij op 't oogenblik over geen geld meer beschikt. Vandaar, dat zij thans aan haar arbeid meer publiciteit wenscht te geven en nog maals gaven te vragen voor schoenen, schoolboeken en tabak. Is er geld over, dan zal de commissie dat be steden voor andere zaken, die de ge vangenen gebruiken kunnen, de gevangenen op St. Helena of Ceylon, als zij zich ook met deze in betrek king kan stellen. Van de giften zal, na afloop der werkzaamheden, ver antwoording gedaan worden in de bladen of per circulaire aan de gevers. („N. R. Ct.) £p 3len-leer vak. De commissaris der Koningin in de provincie Gelderland bracht onlangs een bezoek aan een welvarende platte landsgemeente en bezocht bij die gele genheid, in gezelschap van den burge meester, ook de bijzondere christelijke school. De leerlingen van een der klas sen kregen juist onderwijs in een vak waarvoor de commissaris nu juist niet heel veel gevoelde. Daar de tijd kort was, ver.T -!it hij het hoofd der school dat aan die klasse onderwijs gaf een leesles met de kinderen te behan delen, iets waarin Z. E. meer belang stelde. liet schoolhoofd had daarin evenwel niet bijzonder veel zin. "Wol Vf: hij de kinderen de leesboeken voor zich ne men, maar toen die geopend waren, vroeg hij, of de commissaris 't ook goed zou vinden, indien verder de rooster van werkzaamheden gevolgd werd. De commissaris der Koningin antwoordde toestemmend. „Welnu kinderen" hernam daarop het schoolhoofd „dan kun jelui naar buiten gaan," en tot den commissa ris der Koningin moet namelijk weten, dat de i coster nu juist een half uur spelen voorschrijft..," Men km zich voorstellen, dat Z. E. heel vreemd opkeek. De burgemeester evénwel kwam nu tusschenbeide en richtte tot het school hoofd het dringende verzoek, de kin deren niet naar buiten te zenden, maar ingevolge het. verzoek van den com missaris de verlangde leesles te geven, en het. hoofd der school eindigde met daaraan, zij het dan ook onder vele uitingen van lij delfjk verzet, te vol doen. (Zutph. Ct.) Gemengd Nieuws. Ba gehuwde vrouw en do fabrieksarbeid. Het onlangs verschenen jaarverslag der liessische arbeidsinspecteurs over 1899 bevat enkele belangrijke mededce- lingen ter zake van den arbeid van vrouwen in fabrieken,, Zooals men weet is in het Duitsche Rijk het vorige, jaar een onderzoek in- gesteld naar de oorzaken en den om vang van den arbeid der "huwde vrouwen in de fabrieken. Van 742 dooi de Hessische ambtenaren verzonden lijsten met vragen werden 568 beant woord. Als hoofdzaak van den fabrieksar beid van vrouwen wordt in de rappor ten van alle inspecteurs genoemd, en het wordt door een deel der werkge vers volkomen beaamd de geringe verdienste der mannen. Dit loon wis selt tusschen 4 en 2-4 Mark 2,40 14,40.) Ket gemiddelde loon van 333 mannen, wier inkomsten waren opge geven, bedroeg niet meer dan 7,86. Vele vrouwen verdienden wekelijks evenveel of meer dan hun mannen. In Hessen is het meerendeel der ar beidende vrouwen in de sigarenfabri cage werkzaam, van 731 vrouwen 594, d. i. SI,26 En cht, niettegenstaande liet werken in deze sigarenfabrieken van hoogst schadelijken invloed op de gezondheid der gehuwde vrouw is het inademen van de vele stof, de zittende levenswijze en het verblijf in de met stof bezwangerde en kwalijk riekende atmosfeer veroorzaken longziekten en onderlijfskwalen. In het bijzonder voor het vrouwelijke organisme schadelijke bedrijven zijn die, waar reet lood, kwik zilver enz. wordt gearbeid. Ook in de ze rapporten wordt als liet ergste na deel van den arbeid der gehuwde vrouw in fabrieken genoemd, dat zij aan hare huishoudelijke verplichtin gen, aan de verpleging barer kinde ren wordt onttrokken. Dit vindt men opnieuw bevestigd in de groote sterfte der zuigelingen. Van "1422 kinderen in het district Giezzen stierven 261 in liet eerste jaar of werden dood geboren, alzoo pl. m. 18 De sterfte der zui gelingen in de arbeidersfamilies is hoo- ger dan het gemiddelde percentage bij de gelieele bevolking bedraagt. liet hoogst is het in de sigavenindustrie, hier stijgt het tot 19,1 is dus hooger dan liet gemiddelde bij de gansehe be volking (13,5 en eveneens hooger dan bij het totaal der in fabrieken ar beidende vrouwen (18 Daar de algeheele uitsluiting der vrouw van den fabrieksarbeid in den tegenwoordigen economiscben toe stand onmogelijk is, omdat een wette lijk verbod alleen ten gevolge zou heb ben dat de vrouwenarbeid geheel ver plaatst werd naar de huisindustrie, worden door de Hessische inspecteurs de volgende maatregelen ter opheffing of beperking der daaraan verbonden economische, moreele en hygiënische gevaren voorgesteld: lo. Totaal verbod van vrouwenarbeid in zulke bedrijven, waar met giftige grondstoffen gewerkt wordt. Zoo hoopt men de vele miskra men. die het gevolg zijn van lood- en kwikzilverinademing, te verminderen 2o. Betere bescherming door de wet. van kraamvrouwen. Ten einde te voor komen, dat de arbeidster, door den nood gedrongen, dadelijk na haar be valling weer het werk hervat, moet haar de gedwongen uitsluiting als ziek tetij d toegerekend en haar een vol doende onderstand uit de ziekenkas uitbetaald worden: 3o. Beperking van den arbeidstijd der gehuwde vrouwen, met dien verstande: a. dat overwerk verboden wordt: b. verbod van indus- trieelcn huisarbeid. Eindelijk 4o. ver korting van den wettel ijken arbeids dag op 810 uur en beëindiging van den arbeid op de dagen vóór Zon- en feestdagen om 4 uur. Openingskoersen. Woensdag 5 Sopt. 1800. 21/2 pCt. Ned. "Werk.Schuld 777/g Oostenrijk Zilv. J/J805/b 3 pCt. Portugal2 ji/.- 4 pCt. Rusland 94 6de em951 L 4 pG't. Spanje69 5 pC't. Binnenl. Mexico877/s pCt. Brazilië FundingLg...865/s D/2 pCt. Columbia.lp/g 4 pCt. Venezuela Cultuur-Mij. de Vorstenlanden aand. 62 63 Koloniale Bank aand Liq. Barge Moorqian aand67 Ned. lnd. Handclsbfc. aandfcO Aand. Deli-Masuscuappij3811/» Langkat Cuit. Maatschappij Seneinbah Maatschappij .1.364 N. M. t. Kxp. I'etr. br. Aand Moeara F.nim Gew. aandlïö'/g Arkaus. Constr, Tr. C 5 pCt Kans. City P.G.Serie A en B.. 625/a 3 pCfc. Italië Spwl. 87/89 A. E5SK/4 3 pCt Zuid-ltalië Spwm. A. H56 Atchison lope ka Cert van aand27 Cert, van prei', aand. 7D/4 Denver Rio Granue Bpw. aandIb^/io 71 pret. aand. Erie Spoor Gew. aand11 s/3 le pref. aand35s. g Illinois Central Cert, van aand St. L. en San Franc. Cert. gew. aand..105/g 77 77 M 17 77 71 V. 2 [IXCf. aUUd. lO^/g Miss. Ivans, en Texas Aand.7ll/3 Lonisv. Niashvill Cert. v. aand... 2lr','s N. Y. Ontario aand357/8 Korf W. Cert, van gew. aand60-5/iS Union Pac. Cert, van gew. aand.... 34'yg Southern Pacific gew. aand ti pCt Peru Aiortg. B5£i't Cert, van Aand. Perui Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 5 Sept. .T. Hennevelt en A." M. Heesemans. S. Fclkerfs en J. M. A. van Heulen. N. Leeuwerik en J. If. C. Vinck. IT. van der Spoel en E. nooning. P. Kuit en A. A. van Corstan- je. H. J. Rees en A. van Daale. L. do Mooij en J. J. M. Neele. Getrouwd: 5 Sept. D. Commeltev en C. W. Abspoel. J. Yvaalewijn en G. Wessel. W. C. Kortekaas en A. van Beek. W. F. Rutgers en J. W. A. Heij- ligers. Bevallen: 4 Sept. J. de Jong—Groo- tenboer, d. M. J. van Nimwegen-Reij- ners, z. I. G. HeemsBucidenborg, z., 3 Sept. S. Wiersmade Vries, z. Overleden: 4 Sept. M. E. Enschedé, 87 jaar. Jansstraat. Marktmeuws. Haarlem, 5 Sept. 1900. 43 stapels Kaas. 5940 kazen, 10955 KG., hoogste prijs 30, laagste prijs ƒ16. VEEMARKT. 23 nuchtere kalveren 139.44 schapen 2015. 26 lammeren 16—10. 3 paarden. Laatste Berichten. Tot ons. leedwezen vernemen wij. dat onze vroegere stadgenoot, de heer Mr. A. T.. thans te Alkmaar, daar per ongeluk i nhet Noord-Hollandsche ka naal is geraakt en er wel levend uit is gehaald, doch thans nog zeer onge steld is. De heer J. Haltink, benoemd ontvan ger der accijnzen alhier, heeft zijn functie te dezer stede aanvaard. Schoten. Tot lid van den gemeenteraad is ge kozen de heer J. C. van Andel, Halfweg. Het in den IJpolder bij deze plaats van Rijkswege (genie) te maken sec torpark zal door een zijlijn met de spoorbaan AmsterdamHaarlem wor den verbonden. Einde dezer maand zal de suikerfa briek hare campagne beginnen. Kantongerecht. Zitting van Woensdag o Sept. 1900. Weinig belangrijk waren de zaakjes, die beden voor het kantongerecht werden behandeld. Zekere L. Lohreij te Velsen had met wildstrikken op verboden terrein geloopen. Deswege werd f 5.boete of 5 dagen hechte nis gevorderd. C. v. d. Kolk te Velsen had zich te verantwoorden terzake van over treding der boterwet, waarvoor de ambtenaar van het O. M. eene geld boete cischte van f2.of 2 dagen. Eenzelfde straf werd gevorderd voor Wilhelmina Kok te Haarlem- mcrliede. die eveneens de boterwet had overtreden. Zekere Sanders was op 24 Mei 11. door een veldwachter op den Vogelen- zangschen weg aangetroffen in het be zit van 3 eieren van grauwe lijsters en 2 van fazanten. Voor deze over tredingen werden twee geldboeten van f 2.of 2 maal 2 dagen hechtenis gevorderd. G. J. Zeegers te IJmuiden had op 5 Juli zonder daartoe vergunning te hebben, geloopen in de duinen van den heer Jhr. J. W. G. Borcel van Hogelaoden te Velsen. Deswege werd f2 boete subs. 2 dagen hechtenis geeiseht. H. Luyten en A. v.d. Putten alhier, hadden ongevraagd wurmen gezocht op een weiland van den heer v. d. Vossen. Beklaagde o bekenden vol mondig, doch beweerden dit om 5 uur gedaan te hebben en niet om lluur zooals de dagvaarding aangaf. De zaak werd hierop tot de volgende week uitgesteld. Een drietal jongens, die eveneens zonder vergunning op een weiland hadden geloopen, hoorden ieder f 0,50- boete subs. 1 dag hechtenis tegen zich eisehen. Tegen een achttal jongens, die op 5 Juni een schuit in de Papetoren- vest hadden losgemaakt ea daarmede waren gaan varen, werd terzake van straatschenderij voor ieder f 1 boete of 1 dag gevorderd. Telegrammen. MASERU, 4 Sept. (R. O.) Het garni zoen van Ladybrand telt slechts 150 man en heeft geen groot geschut. Het heeft zich versterkt in de helling van het gebergte. De Boeren die het inslui ten, tellen 2000 tot 3000 man met tien kanonnen. Twee aanvallen werden door het gar nizoen afgeslagen. lieden wordt het ontzet van het garnizoen verwacht. STAATSLOTERIJ 5 Sept. 1900. 4e klasse 3e lijst. No. 1998, G138 f1000. No. S448 1 400. No. 10481 f 200. No. 2867, 7397, 18094. 19735 f100. Prijzen van f65. 10 3004 6472 9507 12032 14857 18013 713035 6484 9640121031499418019 80 304} 6562 9687 1213415U1218065 1313067 6569 9688121611502518112 279 3078 6679 9727122091511018115 290 31416715 9778122521514418186 308 3157 6716 978412294151471S243 433 325S 6737 9882122961515018298 441 3275 6782 9907 122971517318316 46S 3350 679510007123141527818322 498 3424 6797100471237415299183G0 557 3455 685610100126321535318376 611 3536 690010i07126331537618471 645 3578 6b9G 10111126611543918487 707 3595703310316127391549718513 795 36907037 10359127701553118529 808 370/ 70SO10372128931553918559 833 3762711310389129441555118560 837 3-05 712810428130161557118646 924 3S45 7138 10472 13039 15633 18648 937 3913 72781048013116157901*730 956 8992 739910483131211530818755 974 4042 746010519131611580.» 1S762 990 4080 7466105261319315813187821 999 4161752510597132341582718796 1009 4208 753610644138231583418823 10114420 759210697133301583918832 '1028 4431769110 2513337158471SS63 1069 4436772110745184001591118*75 lil 14555 775110785134.51591519034 1140 4747 77581078S1341515*51190yG 123S 4753 7759 10810 13468 1596119122 1263 4867 77 67 \0346 13482 15977 19132 lêOO 4916 785210S67135261600419178 1360 4945 79411093313615160681922S 1435 5006 7947 ll04213667 1608419249 1522 5009 79 7 011092137141622319257 1550 5047 801811117137551636719344 1773 50518064111461378916483193S0 1796 5067 SU901118313S341658119405 1S47 5183 811411248138381661919440 1867 5187 814311250139391669119500 19515259 819211292139481675119516 2004 5283 819611299140171679519610 2019 5376 841811353 14035 16 0919611 2022 5417 8467 H42114047 16c3919621 2027 5427 8475114521407S1685619693 2124 5453 8509 H45414145168G319706 2163 546085291148814L711687119726 2180 5492862211503142761694819749 2181 555S 868811539142961703619849 2235 5596 8708115401431217037 19 -57 2264 5608 871411567143261709619S76 2311 5669875011640143351718919947 2330 5698 875211647143711723119950 2344 572-7 8797117151439817266 20-97 2346 576S S824117731441717400 20112 2369 5S408S55117741443517415 20144 2601590 892711802144381744420336 266S 5953 8948118191452517536 203*2 2683 6002 8960118321456417537 203 2 2708 6040 901511896 1461417698 20406 2732 6043 915211915146161770120449 2758 6052 9274119191462017704 20199 2837 6104 9282119221464517713 20509 2848 616S 93181194514676177l9 20577 29716299 932S11954147321777120682 2977 63019497 11*651473717883 20786 2982 6316 950311999147721789120S68 3000 6463 9505120231477617996 208S6 20932 20984 Stoomvaartberichten. Het stoomschip Koning Willem II, van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 2 Sept. te Southampton. Het stoomschip Flores arriveerde 1 Sept. van Cardiff te Hongkong. Het stoomschip Koning Willem I, van Batavia naar Amsterdam, passeer de 3 Sept. Gibraltar. Het stoomschip Timor arriveerde 2 Sept. van Newcastle (N. S. W.) tc Ma cassar. Het stoomschip Maasdam, van dc HollandAmerika Lijn, arriveerde 2 Sept. van Rotterdam te New-York. Het stoomschip Oranje Nassau ver- trol; 1 Sept. van New-York naar West- In dié. Het stoomschip Ardjoeno arriveerde 3 Sept. van Java te Rotterdam. IToi stoomschip Prins Willem TV ver trok 3 Sept. van Paramaribo naar Am sterdam. Het stoomschip Prins Willem V, van: Amsterdam naar Paramaribo, passeer de 3 Sept. Ouessant. Alles wel. Hét stoomschip Prins Frederik Hen-' drik arriveerde 1 Sept. van Amsterdam te Paramaribo. Het stoomschip Drumelzier, Holland Amerika lijn, van Amsterdam naar Newport News, passeerde 2 Sept. Kaap Henry. F amilieberichten. Getrouwd 4 Sept. N. G. Servaas met' G. M. Kosters, Nijmegen. P. L. Thie- rens met II. II. F. Burgersdijk, Gouda. L. E. Hartogli met V. E. Snoek, Am-, sterdam. A. Tli. M. Stall Mzn. met S. M. E. Stael, Bussum. Bevallen 25 Juli. C. Weijerman Thomson z., Makasser. 1 Sept. M. G. BrandsmaMeijer z., Brammen. Wil linkMossel d., Zeist. Van Elden Verkaik d., Utrecht. 2. II. J. Fischer Hagen z., Amsterdam. J. M. G. Mar- netteNïjman z., Amsterdam. 3. H. D. de Leeuw—van Rooijen z., Amsterdam. 4. HoldertDericks z., Amsterdam. Overleden: 27 Juli. C. Ebbeler jin.x ICota-Radja. 1 Sept. P. Bouman, 51 j.T Amsterdam. II. Brückman, 63 j., Am sterdam. A. M. v. Haaften, 55 j., Arn hem. Wed. B. de Hundt—Berkhout, 66 j., Amsterdam. 2. A. LaanBerk hout, 63 j., Binnenwijzend (gein. West woud). Douair. A. W. Snouck Hur- gronie—Severijn, 82 j., Utrecht. Wed- A. BlokkerBenist, 83 j.. Hoorn. 3. B. 5. Alsche—Bot, 60 j., Velp. J. L. P. Kok, 73 j.. Den Haag. Wed. N. Becker Lensvelt, 75 j., Den Jiaag. Orgelb=speling in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 6 Sept. 1900, des namid dags van 2 tot 3 uur door den Heer W. EZER7MAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en- Fuga, J. S. Bach 2. Andante uit do 4o^ Symphonic, Mendelssohn 3. Fantasie* fiber: Weihnachtslieder, W. Rudnick;., 4. Andante funèbre, J. Svendsen5. Aria uit de Messias, Hiindel. lilvertentlën. Tegen '1 November wordt ver langd eon nette eenvoudigs Dienstbode, P G., goed kunnende koken en werken, loon naar bekwaamheid, en tevens een Dagmeisje, kunnende, naaien, mazen en stoppen. Br. lett. A. aan P. KUIPERS, Boekh. Zijl straat 71. Voor eene galanteriezaak wordt gevraagd eene met het vak bekend. Brieven met opgaaf van laatste betrekking onder no. 3430 bureau van dit blad. wenscht les te ontvangen in de- Fransche en Engelsche talen, 2 maal in de week in de namidd ag uren. Brieven onder no. 3429 aan het bureau van dit blad. Barbiersbediende gevraagd. Zon dags vrij. Adres: RUSTIGE, Gierstraat. (Gym. II. B enz.) De leerlingen voor de 1ste kl. II. B., Gymu. en Meisjeskweek- schrol (Zetten) slaagden weder zonder herexamen. De candidaat voor de 2de klasse H. B. slaagde eveneens. Schoolgeld/40 (Fransch. Duitsch en Wiskunde). J. DE JONG, Hoofdonderwijzer. Leidsclie Taart 126. ISest ffieea* vraagt tegen 1 October bij nette familie, een gemeubileerde Kamer met Pension. Brieven met prijsop gaaf onder no. 3432 aan het bur. van dit blad. Aangefeodlcsi s Gem. Zit- en Slaapkamer met deg. Pension, op drukken, netten stand. Ook gesch. voor 2 h. Br. Ir. onder no. 3431 aan het bureau van dit blad. Ssamlvoort, TE MUUR AANGEBODENmo- dern groot Bovenhuis te Zand voort. Billijke conditie. Te bevragen bij D. MEEREBOER te Haarlem, Groote Houtstraat 25 en te Zand- voort Kerkstraat 7. HUIS met TUIN, bevattend drie kamers, keuken enz. Huurprijs f -190 per jaar, en een Benedenhuis twee kamers, keuken enz. Huur prijs 12.50 per week. Te bevragen Alleging No. 40. Op een der beste standen van Haarlem, een nieuw modern inge richt Winkelhuis met mooien Kei- dor, voor alle affaires geschikt. Tc bevragen Groote Houtstr. 40.

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 3