ABE. PIEEL Gzi., imsterdamsche Bears Hannest* Teekenschool Jong-Holland. Danslessen. Een nette Meid-Huishoudster, Dames- en Kinderpa!(j3s. Kost ea Inwoning, HARMONIUM. achtig, zei hij met een breeden zwaai van zijn arm, zoo waarachtig als God allemachtigDe rechtbank zal over 8 iitvgon uitspraak doen,, Vervolg" Stadsnieuws. Promotie bij de Politie. Naar wij vernemen bestaat bij de agenten van politie alhier gTOotc te- deurstelling over het uitblijven van ïproHiotie. Het aantal agenten eerste klasse, dat nog nimmer het maximum bereikte, hetwelk door den Raad js toe gestaan, is thans geringer dan ooit. (Vacatures onder hen, ontstaan door heengaan of ontslag, zijn niet geregeld aangevuld, zoodat ook in de lagere rangen geen promotie kan ontstaan. Waar aan de verhooging in rang Ook verbetering van traktement ver bonden is, kan men zich voorstellen, dat de agenten met verlangen naar op schuiving uitzien. Of het uitblijven daarvan niet zijn bedenkelijke zijde heeft zal zich menigeen afvragen die weet, dat er thans bïi het korps niet minder dan acht vacatures zijn en dat er nog onder hen die gebleven zijn, gevonden worden die naar andere be- trekkingen soilicïteeren. Misschien kan de zaak bij de behan deling van de begrooting ter sprake worden gebracht. Kantongerecht. W. v. d. Plicht, tegen wien verstek was verleend, werd wegens straat schenderij veroord Aid tot f 0.50 boete. Nanninga heeft in een schuur waar allerlei slachtersgereedschappen aan wezig waren, twee geiten geslacht, zonder vergunning. Eisch f 4 boete of 4 dagen hechtenis. Twee jongens, die op een land had den geloopen, zonder daartoe vergun ning te hebben, hoorden tegen zich eischen elk f 0.50 boete of 1 dag hecht. Tegen P. de Lange, die op een aan maning van een politieagent een tap perij, waar hij zich bevond, niet wil de verlaten, doch daartoe met geweld gedwongen moest worden werd f 3 'boete of 3 dagen hechtenis geëischt. Vuilnis mag men maar zoo niet neer werpen dat had J. de Kok in de Lange Poellaan gedaan, en daarom werd te gen hem.geëischt 1 boete of 1 dag. Juffrouw van Schagen. bierhuis houdster heeft sterken drank in 't klein toegediend zonder de daartoe vcrcischte vergunning. Beklaagde ontkende, zich verdedi gende op grond dat de getuige be schonken was, doch uit het getuigen verhoor bleek, dat het feit bedreven is. Een der getuigen verklaarde, juist om de beklaagde ,,te nemen" zich in die "herberg te hebben evrvoegd, waarover da kantonrechter hem berispte. De andere getuige, verklaar de nu, dat de eerste getuige be schonken was geweest, en niet wist wat hij gedronken had, hetgeen dus overeenkwam met de verklaring van beklaagde. De kantonrechter wees dezen getuige cp 't gevaarlijke spel, dat hij speelt, want het kwam ZEd. voor, dat hij niet de waarheid sprak. Deze zaak wórdt uitgesteld totdat nog twee getuigen gehoord waren. In het bankje der beschuldigden kwam nu te staan een klein, onaan zienlijk mannetje met een verwarde- ,roode pruik, in lompen gekleed, en on geschoren, die eerst per-sé weigerde op die plaats te gaan staan. Hij gaf toe cn begon kalm een verrekijker en eenige paperassen uit te pakken, aan den kantonrechter vragend of hij ver kon zien (in geestelijk opzicht meende de man). Hij stond terecht voor het feit dat hij aan de politie een valschen naam had opgegeven en gezegd had Jan Modern te heeten, ïnpïaats van W. C. van Niel. Deswege ondervraagd wist hij niet of hij van Niel heet. „Ze zeggen het," maar hij vermoedde 't wel en gaf den gemoedelijken raad, indien liet Stad huis niet was afgebrand, maar eens bij den burgerlijken stand te gaan na zoeken. Over 't algemeen was zijn houding zóó zonderling, dat de kantonrechter moest verklaren te gelooven met een krankzinnige te doen te hebben, waar op de. man, gemoedelijk alweer, den raad gaf zijn schedel dan maar te la ten lichten, dan kon men er zich van overtuigen. De arme dwaas, waar schijnlijk niet wel bij 't hoofd gewor den door 't lezen van brochures, ver klaarde dat hij student in de Haar- jemsche economie, uit de nalatenschap van zijn vader, was. Hij hoorde f 25 boete of 25 dagen hechtenis tegen zich eischen. Hij bezat niets meer dan zijn lijfgoed en zou dus de gevangenisstraf ondergaan, „voor de eer van Nederland", naar hij zeide. A. s. Zondag geeft de heer Kriens, met. zijn orkest liet laatste harmonie- concert in dit seizoen en wel in het park van het Brongebouw, toeaanke- lijk voor ieder tegen betaling. Het or kest zal alsdan uitsluitend de beste nummers uitvoeren, door hen op hun tournéc in Nederland met succes gege ven. Tot militie-commissaris in hef le militie district van Noord-Holland, Amsterdam, is benoemd de heer kolo nel Lutz, thans militie-commissaris te Zwolle, en tot militie-commissaris te Zwolle de heer Scheltus van IJsseldijk, gepensionneerd kolonel der infanterie alhier. Zandvoort Donderdag 13 September a.s. zal op liet strand door het 3de bat. 4e Reg. infanterie, in garnizoen te Haarlem, eene schietoefening met scherpe pa tronen gehouden worden. Sport en Wedstrijden. Automobielen. De Berlijnsche correspondent van de N. R. Ct. schrijftBij den grooten wegwedstrijd van Berlijn naar Aken zijn doodgereden een koe, twee var- kens, drie schapen, zestien honden, drie-en-twintig kippenverder werden omgereden een ltooiwagen en een muur. Niettegenstaande deze eerbied waardige verrichtingen is geen enkel menschenleven te betreuren. Gemengd Nieuws. Zesdubbele moord. Te Barna is een vreeselijke misdaad gepleegd, die zes slachtoffers geeischt heeft, alhoewel de aanslag slechts te gen één persoon gericht was. De vrouw van een onderwijzer,Romantschuck, te Barna, noodigde eenige vriendinnen op een namiddagfeestje uit en zette haar een5 melkcrême voor, waar allen zeer veel van hielden. Kort na het eten van de zoetigheid, waarvan allen een tamelijk groote hoeveelheid genomen hadden, doelden de vrouwen hevige pijnen, zoodat er spoedig een genees heer moest gehaald worden, die ver giftiging vaststelde. Het onderzoek wees spoedig uit, dat er moord ge pleegd was door den knecht van vrouw Romantschuck,, die denzelfden dag nog zijn dienst had verlaten, onder voor wendsel een beteren gevonden te heb ben. maar eigenlijk om de sporen eener vroegere misdaad te doen verdwijnen. De knecht had namelijk een quitan- tie zijner meesteres vervalscht en 200 fr. ontvangen op de bank te Zverda. Daarop had hij zijn dienst verlaten na eerst nog de noodlottige crème te heb ben helpen bereiden. In deze mengde hij het vergif om zijn meesteres on schadelijk te maken, daar zij spoedig zijn vervalsching moest ontdekken. Al de dames zijn reeds overleden en de moordenaar is aangehouden. Internationaal congres van werken en instellingen voor vrouwen. In de „Staatscourant" is opgenomen het verslag aan H. M. de Koningin uit gebracht door mevr. M. van Reenen- Völter, gedelegeerde van H. M. bij het bovengenoemd congres, van 18 tot 23 Juni te Parijs gehouden. O. a, wer den rapporten uitgebracht over „den toestand van philanthropische inrich tingen", zooals crèches, tehuizen, asy- len, l'union internationale des amies de la jeune fille, etc. Eene vrij levendige discussie ont stond over de quaestie, welke ldnderen in de crèches opgenomen zouden wor den, indien er geen plaats voor allen was öf men de voorkeur zou geven aan kinderen van oppassende moeders öf dat ook kinderen van nalatige moeders zouden opgenomen worden. Het comité was de eerste meaning toegedaan, terwijl een groot deel der congresleden van opinie was, dat het kind niet mocht lijden door de schuld der moeder. Wat de „union internatio nale des amies de la jeune fille" be treft, werd geconstateerd, dat het jon ge meisje, door deze vereeniging bege leid, gehuisvest, beschermd, nu overal veilig in het buitenland kan reizen. Heftige debatten werden gevoerd over het behandelen van jeugdige mis dadigers, die in verbeterhuizen opge voed worden. Men sprak den wensch uit dat verbeterhuizen en opvoedings gestichten niet meer onder het ressort van het ministerie van justitie, maar onder dat van het ministère de l'in- struction publique zouden worden ge bracht, terwijl ook vrouwen met het toezicht op de jeugdige misdadigers en met hunne opvoeding belast zouden moeten worden. Verder werd in deze sectie behandeld „de strijd tegen den alcohol", het tot elkaar brengen der verschillende stan den en de hulpverschaffing, door het geven van werk, met de economische en mereele gevolgen er van. Op treffende wijze werd voorts aan getoond WELKEN INVLOED DE VROUW kan en moet hebben op de opvoeding van het kind en wel niet alleen op die van het meisje, maar ook op die van den jongen, hoe de moeder de vrien din, de vertrouwde van haren zoon moet zijn in öi'e opvicii: -r. De tijden zijn veranderd en daar mede ook de eischen. Hetgeen het meisje vroeger en dikwijls op gebrek kige wijze van hare moeder, meest werktuigelijk leerde koken, huishou den, voedingsleer, warenkennis enz., is tot eene wetenschap geworden, die aan haar, die gelegenheid heeft ze te beoefenen, in eene daarvoor bestemde goede inrichting, waar stelselmatig en grondig in deze zaken onderwijs wordt gegeven, veel tijd, kosten en moeite bespaart, zoodat er nog gelegenheid overblijft voor hare meerdere geestes ontwikkeling. En dat het meisje ook geestelijk meer ontwikkeld worde, is niet alleen de eisch voor de toekomsti ge huisvrouwen en moeders, maar ook voor het steeds grooter wordende aan tal van haar, dat niet tot die taak ge roepen wordt. Vaak afhankelijk van ouders, broeders of andere familiele den, zonder vast levensdoel, in zich voelende krachten, die ongebruikt moeten blijven, kwijnen deze meisjes weg, ontevreden met zich zelve en met haar lot, of moeten zij trachten in eigen onderhoud te voorzien, zonder daartoe behoorlijk voorbereid te zijn. Men zal dus de belangen der vrouw niet heter kunnen behartigen, dan door haar voor te bereiden voor hare dubbele roeping. Als resultaat van deze overwegingen werden de volgende conclusiën geno men lo. Voor het lager onderwijs gelijke intelleetueele en moreele opvoeding van jongens en meisjes. 2o. Voor middelbaar onderwijs op leiding van het meisje voor het een of ander wetenschappelijk of technisch vak, maar tegelijkertijd opleiding voor hare evcntueele roeping als vrouw en moeder. Het oprichten van scholen ter bereiking van dit doel. 3o. Voor het hooger onderwijs open stelling van alle inrichtingen van hoo ger onderwijs voor vrouwen. 4o. Coëducatie in alle soorten van onderwijs. 5o. Toelating der vrouw tot de schóól-inspectie en administratie. GEMEENTERAAD. Zitting van Woensdag 12 September 1900, des namiddags te li uur. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig bij den aanvang der zitting de heeren van Styrum; Sabelïs, van Lennep, Beynes en Winkler, met ken nisgeving. L Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Mej. W. E. van Roggen, loerares in de I-Ioogduitsche taal en letterkun de aan de H. B. S. voor meisjes alhier, vraagt, wegens benoeming tot leerares in hetzelfde vak te Arnhem (1 Septem ber) zoo spoedig mogelijk ontslag. Wordt verleend met ingang van 22 October. B. en W. verzoeken machtiging om te voorzien in de betrekking van plant soenwachter in het Kenaupark, open gevallen door het aan J. van Waard verleende eervol ontslag. De heer Hofland wenscht deze be noeming nog aan te houden, daar het wellicht mogelijk is volgens het oor deel van werklieden dat een dergelijk ambtenaar niet meer noodig is en dus eene betrekking kan worden uitgewon nen. De VOORZITTER antwoordt dat eene dergelijke betrekking steeds is vervuld en men er dus niet buiten kan. Spr. begrijpt dat de heer Hofland be doelt hier het advies der werklieden in te winnen, wat de heer Hofland toestemt. De heer HOFLAND zegt nog, dat volgens meening van de werklieden de ze betrekking overbodig is, en deze wel kan worden waargenomen door de arbeiders, onderling, met wier oor deel men wel rekening mag houden, al zijn zij geen deskundigen. Ook de heer v. d. KAMP heeft het idéé gekregen, dat deze betrekking overbodig is en zal voor het voorstel tot aanhouding der benoeming stem men. De VOORZ. antwoordt, dat tegen over het gevoelen van beide raadsle den en eenige werklieden ook het ge voelen van anderen staat. Spr. zou den Raad in overweging wil len geven dit jaar nog iemand voor de Waard aan te stellen, daar de post ook op de begrooting is uitgetrokken. De heer WILLINK zegt dat hij nog niet gehoord heeft dat dit punt bij B. en W. reeds een punt van overweging heeft uitgemaakt en zou daarvan gaar ne een advies vernemen. De VOORZITTER antwoordt dat B. en W. reeds de zaak besproken hebben, ook met de heeren Springer en Mi- chielse, en bij geen der heeren eenige beweegreden tot niet-aanstelling is ge opperd. Het voorstel van B. en W. in stem ming gebracht wordt aangenomen met 17 tegen 9 stemmen, die van de heeren Hofland, Modoo, Schram, Groot, de Braai, Schürmann. van de Kamp, Wel- senaar en Willink. a. dat op 31 Augustus jL namens het gemeentebestuur een telegram van ge- lukwensch aan H. M. de Koningin is gezonden waarvoor de dank van K. M. is ontvangen b. dat is gesteld in handen van B. en W. om advies 10. een adres van de Wed. H. van Markesteyn om onderstand 2o. een adres van de commissie van de school voor kunstnijverheid hou dende verzoek om aan de school voor 1901 en volgende jaren een jaarlijksche subsidie te verleenen van f 3000 3o. de begrooting dienst 1901 der voormalige corporation van neerbogen, ambachten en bedrijven 4o. de begrooting van het St. Elisa beth's of groote gasthuis voor 1901 5o. de begrooting der schutterij dienst 1901 6o. de begroeting voor de. Stads-apo- theek dienst 1901 7o. de rekening en verantwoording der Bank van Leening over het dienst jaar 1899—1900 So. een adres van C. Meyer houden de verzoek hem in erfpacht af te staan grond aan de oude Raamstraat 9o. een adres van P. J. Severijnse houdende verzoek hem een stuk grond aan den hoek van de Amsterdamse he Vaart en van den Heerensingel ter grootte van 101 vierk. M. in koop af te staan of bij afwijzing van dit verzoek hem dat stuk grond voor één jaar te verhuren lOo. een adres van het Bestuur van de Wilhelmina Naaischool houdende dat het terugkomt op het verzoek van 12 Juni jl. in dier voege dat het besten diging vraagt van de in 1900 genoten subsidie met, voorwaarden voor den tijd van drie jaren llo. oen adres van de Afd. Haarlem van den Bond van Nederl. Onderwij zers houdende verzoek het daarheen te leiden dat bij gemeente/jke verorde ning aan alle gemeentescholen in deze gemeente het houden van geregelde schoolvergaderingen worde verplicht gesteld; 12o. een adres van J. J. van Alphen en andere bewoners van de Houtmarkt en omgeving houdende dat zij veel hinder ondervinden van het lossen van kalk door de firma Smits Reynders en verzoeken bepalingen daaromtrent in de politieverordening te maken c. dat is ingekomen lo. een schrijven van raej. II. Cats, dank betuigende voor hare benoeming tot onderwijzeres aan de 2e Burger school 2o. een adres van M. N. A. Brouwer om benoemd te worden tot hoofdop zichter der gemeente-reiniging 3o. een schrijven van Dr. B. W. Hoff mann houdende verzoek hem met in gang van 1 Januari e. c. eervol ontslag te verleenen als rector van liet gymna sium en hem met ingang van dien da tum pensioen te verleenen 4o. zes processen-verbaal van afkeu ring van vleesch 5o. een schrijven van den lieer Th. G. Schürmann houdende mededeeling dat hij intrekt zijne aanbieding om een muziektent in bruikleen aan de ge meente af te staan 6o. een schrijven van denzelfde hou dende mededeeling dat hij intrekt zijn voorstel tot heffing eener marktbelas- ting d. dat tot nachtwaker van het Raad huis is benoemd K. van Pel e. dat van den heer J. Schouten Jr. ter plaatsing op het. Raadhuis is ont vangen ingevolge uiterste wil van wij len zijn vader den heer J. Schouten, in leven oud-hoofdcommies ter gc- meente-secretarie, eene photografie van den voorgevel van het Raadhuis dezer gemeente f. dat op den 18en Augustus jl. krach tens raadsbesluit van 5 October 1898 no. 7 voor de gemeente in eigendom is aanvaard de door de E. N. E. T, ge bouwde brug over de Leidschevaart onder deze gemeente g. dat het adres van B. Ilagen om vergunning tot het bouwen van het perceel aan de Minnebroedersteeg no. 5 hoven de geoorloofde hoogte is ver vallen door een nader schrijven vol gens hetwelk de genoemde hoogte niet zal worden overschreden 11. dat een adres is ingekomen van de afd. Haarlem van den Ned. Stul j»- doorsbond verzoekende in de bepalin gen omtrent het minimumloon en den maximumarbeidsduur het loon van een stukadoor te bepalen op f 0,30 per uur met een werkdag van 10 uur. i. alsmede een adres van het Be stuur van de afdeeling Haarlem van het Alg. Ned. WerkL-Verbond, adhae- sie betuigende met het door verschil lende vakvereenigingen alhier inge diende adres in zake de bepalingen omtrent het minimum-loon en den maximum-arbeidsduur. j. Burgemeester en Wethouders ver zoeken machtiging om te voorzien in de betrekking van plantsoenwachter in het Kenaupark, opengevallen door het aan J. van Waard verleende eer vol ontslag. k. dat de begrootïng der gemeente voor 1901 is ingekomen en binnenkort gedrukte exemplaren er van aan de raadsleden worden toegezonden; L dat door den Commissaris der Ko ningin in de provincie Noord-Ilolland is benoemd tot buitengewoon gemeen teveldwachter J. H. van den Broeke, tijdelijk adjunct-inspecteur van poli tie en dat als zoodanig eervol zijn ont slagen de agenten van politie 3e klasse C. J. Janssen, J. Dekker en J. van Lan- gedijk en den agent van politie J. M. van der Steijlen.; een schrijven van Ged. Staten van Noord-Holland, ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 22 Aug. jl. no. 16, houdende beta ling uit den post van onvoorziene uit gaven dienst 1900. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedgekeur de kohier der plaatselijke directe be lastingen voor den dienst 1900. een schrijven van dezelfden, ten ge leide van het door hen goedgekeurde besluit van 22 Augustus jl., no. 22, be treffende de benoeming en vaststel ling van de jaarwedden van 2 leera ren aan de Burgeravondschool. een schrijven van dezelfden, ten ge leide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 22 Augustus jl., no. 6, inzake de wijziging van het raads besluit van 23 Mei jl. no. 23, betreffen de de overdracht van grond door J. Wilhelmus. een schrijven van dezelfden, ten ge leide van het door hen goedgekeurde besluit van 22 Augustus jl. no. 5, be treffende den aankoop van grond in den Veerpolder in verband met 't stich ten der gemeentelijke lichtfabrieken en tot overneming van voor straat be stemden grond. PUNT 2. Zitting met gesloten deuren. (De geheime zitting duurt voort.) Eedenavond Is het ver volg vaa dit verslag nog te verkdjgen aan onder- sCeaside adressen: "Tin li PlM'PTÏ II. N. MUL, Kruisstraat. 25. D. J. v. d. WILK, Gr. Houtstraat 94. B. DE MINK, Spaarnwoudorstr. 73. L. Th. SWAA-LF, Berckheydestr. 17. D. BIJL Jzn., Kamperstraat 19. C. VINK. A. L. Dyserinckstraat 15. J. UILENBURG. Oranjestraat 17.^ Aan onze Bureaux, Kampersingel 70. Laatste Berichten. Naar de „N. H. Ct." verneemt, wer den door de politie de namen der militairen opgeschreven die de ver gadering der vrije socialisten in „De Kroon" gehouden, hebben bijgewoond. Men seint ons van heden Te Leeuwarden was het gisteravond naar aanleiding van de komst van 20 Groningsche arbeiders weder erg woe lig. Groote troepen trokken de stad door, socialistische liederen zingende en versperden zelfs den toegang tot het station. De Politie moest herhaal delijk handelend optreden. In de turf schuur der stroocartonfabriek ont stond een begin van brand, die met eigen spuit werd geblusclit. Heden was alles weer rustig. INGSZONBUN EÏEBKDE3- LINGEN. 30 oents per regel. Weinig producten zijn zoo nut tig, hygiënisch en gemakke lijk te gebruiken als de Compri- mé's van Vichy Etat. Twee of drie comprimés in een glas water geven terstond een uitmuntend,gasach-ig, spijsvertering bevorderend water. Het zout Vichy Etat dat hun tot biss dient, zijnde het natuurlijk* zout der beroemde wateren van Vichy EtatCélesiinsGrande Griile en Hopital. Een flacon met honderd compri més (2 franken) vertegenwoordigt aldus verscheidene flessehenmine raal water die men bij zich op zak draagt. Maar om de ver val- schingen en namaaksels te vermij den, eische men het merk »Yichy- Etat«. Het echte product wordt niet in kokertjes verkocht, maaralleen in doozen van honderd comprimés, gemerkt twee franken. Burgerlijke Stand. Bevallen10 Sept. M. Vrenegoor Riedijk z. 11. J. B. v.d. Bergv.Wol- senes z. J. GerdingHemke d. S. v. d. PolOudhuijs d. G. F. Hage Musseher z. W. M. StoeteIluij- hooin z. 12. N. de VriesPoppels- dorf G. Hollanderv. Aaklerink d. A. C. H. v. LeeuwenVerwayen d. M. WiersmaUiitenbosch z. C. A. de Loopery.Melsen d. Ondertrouwd 12 Sept. J. v. Ake en T. Yrceken. PI. Vrugt en A. Wasse naar. H. Breuker en E. Maarssen. E. M. Hoogkamer en B. Huizinga. J. J. Hom en A. F. Berg. W. Dorremans en H. Boeree. P. C. Mens en EL A. Zwarts. A. F. Buys en E. M. y. d. Weiden. Getrouwd: 12 Sept C. G. v. Asten en A.C.M. PennartsB. P. A. Frans- sen en A. v. ;t Vlie; H. M. v. Heems en J. C. Scheelings H. J. v. Weer en en J. Hertog: H. Koster en W. Ru}rs; J. B. Henneke en T. Post; G. Kraaijcr en E. Schermer. Oy»vJ-d.ri; 'j He-I. A. Broimer Raven 52 j., Dijkstvaat. E. Folbert Meinsma 50 j. Sekoterweg. G. J. P. Sweerts 6 m. z. L. Veers traat. Openingskoersen. Woensdag 12 Sopt 1900. 2i/i pCt Ned. Werk. Schuld773/« Oostenryk Zilv. J/JSO'Vie 3 pCt Portugal£>i/s 4 pCt Rusland 94 6de em.951,'* 4 pCt. Spanje6Ssft 5 pCt. Binnenl. Mexico37'/a 5 pCt. Brazilië Funding LgS65/g l'/j pOt. Colombia14 4 pCt. Venezuela Cultuur-Mij. de Vorstenlanden aand. 63 Koloniale Bank aand....43 Liq. Barge Moorman aand....... 67 Ned. Ind. Handelsbk. aandSU/a Aand. Deli-Maatschnppi)3S5 Langkat Cult. Maatschappij 105 Benembah Maatschappij370 K. N. M. t. Esp. Petr. br. Aand242s/j Moeara Enim Gew. aand.161 Arkans. Constr. Tr. C 5 pCt Kans. City P. G. Serie A en B65"/$ 3 pCL Italië Spwl. 87/S9 A. E.63",'ia 3 pCt Zuid-Italië Spwm. A. H.63 Atchison Topeka Cert van aand.... Cert, van pref. aand. Denver Rio Grande Spw. aand197/s a a pref. aand. Erie Spoor Gew. aandll5/i« le pref. aand311/* Illinois Central Cert, van aand St. L.en San Franc. Cert. gew.aand..10sfo nana» a v. 2pref. aand. S3 Miss. Kans. en Texas AandlQtys Louisv. <fe Nïashvill Cert. v. aand... N. Y. Ontario aand2D/s Norf W. Cert. van gew. aand.... S5V» Union Pac. Cert. van gew. aand.... 60"/!e Southern Pacific gew. aand34^/ 0 pCt Peru Mortg. B65 Cert. Tan Aand. Peru Pref.101,18 Prolongatie 4 Telegrammen, LONDEN, 12 Sept. (R. O.) De Times- correspondent t& Peking geeft in een telegram van 31 Augustus een beschou wing over de overheersching van den llussischen invloed en over Japan's onderworpenheid daaraan. Hij zegt, dat Ruslands doordringen in Peking (Mantsjoerije?) en het blijven daar. ge heel het karakter van duurzaamheid aannemen. De Japanners zijn ontevreden over de geringe sterkte van de Britsche le germacht. Thans is het gebleken, dat de Kei zerin en Prins Toean den moord der gezanten beraamden. De Duïtsche ge zant werd op last van de Keizerin ver moord. De correspondent Bepleit de overwe gende noodzakelijkheid om de Keizerin af te zetten, en Toean en de overige schuldige ambtenaren terecht te stei- len. LONDEN, 12 Sept. (R. O.) De ..Daily Telegraph" ontvangt uit Sjanghai hei bericht, dat Maandag 600 man Ja- pansche marinetroepen daar geland zijn. PEKING, 4 Sept. (R. O.) Prins Tsjing had een onderhoud met sir Robert Hart, waarvan liet resultaat geheim gehouden wordt, doch waarvan de ge volgen binnen enkele dagen worden verwacht. Tsjing heeft dezelfde volmachten als Kung in 1860. Hij overhandigde een keizerlijk besluit met speciale instruc ties van den Keizer aan sir Robert Hart. De kantoren der Russo Chineesche bank zijn gesloten; zij wordsa mor gen overgebracht naar Shanghai. De bank heeft als gedeelte der schade loosstelling beslag gelegd op het Keizerlijke universiteitsfonds, van 5 millioen taels, waarop de Chineezen i*eeds wissels getrokken hadden voor de betaling der troepen. BXarktniauws. Haarlem, 12 Sept. 1900. VEEMARKT. 5 Koeien, 180—160. 1 vet Kalf, f 70. 27 N. Kalveren, f 18S.00. 18 Schapen, f 20—15, 36 Lammeren, 1710. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Priam vertrok 7 Sep! van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip Amsterdam, van de HollandAmerika Lijn, arriveerde 10 Sept. van Rotterdam te New-York. Weerbericht. Verwachtingzwakke tot matige Noordelijke wind, bewolkt, geringe af name in temperatuur. i& «Ivert-eia&ïësa. Bevallen van een ZOON G. T. HAGE geb. v. Mussciifr. Haarlem, 11 September 1900. ^T?|e firma. JANSKEN Co. Ltd. Kerkelijke Kunstateliers te Tilburg, Haarlem en Manchester, heeft de eer haren besten dank aan te bieden voor de geluk wen sch en bij de door ons behaalde „Gouden Bekroning" op de wereld tentoonstelling te Parijs. Eveneens namens onzen firmant den Heer GUSTAAF v. KALCKEN, bij zijne benoeming tot Ridder in de orde van Oranje Nassau" en tot 7) Membre de 1'Académie" te Parijs. Het Bestuur der Vereeniging P. E. V. O. bericht dat de Zon- dagavondcarsussen weder aan zul len vangen op Zondag IS Sept. a.s., in de groote zaal van het ge bouw „St. Bavo", voorheen »Feii>: Fa vore'. Namens het Bestuur: W. ROOYERS, President. C. HE1NSBERGEN, Secret. van den Ned, R. K. Volksbond. INSCHRIJVING van Leerlingen op Try dag 11 en Zaterdag 15 Sept. 1900, 's avonds van 8—9 ure, Ge dempte Oude Gracht 40. De feestavond aangeboden door de H. Sport Vereeniging »Jong- Holland", moest tot ons leedwezen verplaatst worden op 13 October. Kaarten zijn nog altijd verkrijg baar bij J. BEKAAR, Koninginne weg 43. HET BESTUUR. Aanvang i October. W. VAN DEN EIJNDE, Batenessergracht 68, iegenover de Broodfabriek Koninklijk Cli irnrgPédicnre Mruisweg 8§r00d> HAAELEH, is aanstaanden Donderdag van 12 tot 4 uur te consulteeren. Aan huis te ontbieden. Specialiteit in het behandelen van Likdoorns, Bloedegels en ver zwerende nagels, die in het vleesch of in de hoogte groeien, pijnlooze en antiseptische behandeling. Primo November wordt te Haar lem eene eenvoudige Dienstbode verlangd, P. G., en niet ouder daii 25 jaar, goed kunnende koken en met behulp van eene juffrouw de huishoudelijke bezigheden te ver richten. Br. No. 220 aan den boekhan delaar J. W. PIEL, Groote Hout straat 170, Haarlem. van den P.G.. biedt zich tegen Nov., of iets eerder of wel iets later, als zoodanig aan. Zij is van middel baren leeftijd en van goede getui gen voorzien. Brieven letter L. Adv.-Bur. van M. KOKKELKOREN Overveen. Een alleszins bekwame Costanm- naaister beveelt zich beleefd aan tot het maken van Brieven lett. E. aan P. KUIPERS Zijlstraat 71. I|7^en gepensionneerd Onderoffi- cier, na 12 uur 's middags vrij zijnde, een goede hand schrijvende, ig zijn tijd gaarne bezet, hetzij voor controle, administratieve of audero bezigheden. Hoog salaris geen vereischte. Fr. br. onder lelt A. bij VV. v. GRONINGEN in couranten te Haarlem. Te Haarlem in een net, kleik R. K. gezin wordt gevraagd met bowassching. tegen vergoeding van ƒ30,a 32,per maand. Brieven franco No. 3450, aan hef bureau dezer Courant. To Koop voor fSO.een so iled en sterk ORGEL, 7 registers '17a sPe^ met garantie en 3 maan» den gratis les. Te zien Maarten v, Heemskerkstraat 31. T© Mmn*: Op een der beste standen vai Haarlem, een nieuw modern inge^ richt Winkelhuis met mooien Kel der, voor alle affaires geschikt. Te bevragen Groote Houtstr. 46} Te Koop aangeboden: Een Photografietoestel, compleet Formaat 9 bij 12. Handcamera. Brieven fr. onder No. 3451 aan het bureau van dit blad. BE ËraBÖverzefeeriag- lastschefipij Opgsrfc&t in i&#5, Kantoor to HAARLEK le verdieping (naast het Postkantoor), verzekert tegen vaste en billijkt premiën alle Onroerende en Roe iende Goederen binnen het Ko ninkrijk der Nederlanden tegen schade, ontstaan door brand; dooi bat mslaani van den bliksem en iet ontploffen van gas, ook as heeft lit inslaan of dit ontploffen geen ?rand tengevolge gehad.

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 3