NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. Abonnementen en Adverfcenfciën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantiers. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is bet uitsluitend recbt tot plaatsing van Advertentiëa en Reclames betreffende Handel, Hij verbeid en Geldwezen, opgedragen aan liet Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Püblicilé Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31&»» Faubourg Monlmarlre. 18e Jaargang. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. ABONNEMENTSPRIJS "Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door bet gebeele Ryk, per 3 maanden - 1.65 Afzonderlijke nummers0.02% Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37% de omstreken en franco per post 0.45 ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten bet Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebonw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Kedactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Maandag 17 September Dit nummer "bestaat uit twee bladen. EERSTlS BLAD. „lïaarlem's Dagblad" van 17 Sept. bevat o. a.Een nieuwe procla matie van Roberts, Tsjing opent de onderhandelingen niet de mo gendheden, De geschiedenis van Haarlem, Examens, De Zondagen Schouwburgen, Een speculatie en een lïracli, Een Japansche Ster. Voorts behoort bij dit nummer onzer courant als gratis-bijvoegsel No. 2 van „De Zaterdagavond," Letterkundig Weekblad voor Jong en Oud, bevatten de Bekende Stadgenoolen C. P. W. Kriens, met portret); Dr. L. C. Proot, (met portret); Haarlemmer Halletjes; De Veiligheidsdienst bii de I-Iolland- gehe Spoor, door H. M. P. v. E. Feuil leton 't Geheimzinnige stuk vleescli, door Deka Kroniek Haarlem's Mu sea „Zij wilde spelen", (verhaal), Moment-opname Van alle inden. voor alle tijden benevens kWr>r» rubrieken afbeeldingen en een prijsvraag. Officieele Berichten. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem Brengen ter kennis van de belang hebbenden, dat het inschrijvingsregis ter en de daarbij behoorende alpiiabe- iiscke naamlijst, betreffende de jonge lingen, die zich binnen deze gemeente, in 190Ó hebben doen inschrijven voor de lichting der Nationale Militie van 1901, ter secretarie dezer gemeente (af- deeling Militie, Schutterij, enz.) voor ieder ter lezing is nedcrgelcgd van he den tot 21 September a. s„ van des morgens 10 tot des namiddags 4 ure en dat tegen register en lijst binnen genoemden tijd bezwaren kunnen wor den ingebracht bij den Commissaris der Koningin in deze provincie, door middel van een bij den Burgemeester in te leveren, door de noodige bewijs stukken gestaafd, verzoekschrift op ongezegeld papier en onderteekend door hem, die ze inbrengt. Haarlem, 13 Sept. 1900. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Politiek Overzicht. Do man van de proclamaties, Lord Roberts, heeft er thans al weer een uitgevaardigd hij maakt thans in een proclamatie bekend, dat Kruger de Porlugeesche grens is overgetrokken en formeel het presidentschap heeft nedergelegd. Zijn in clen steek laten van de zaak der Boeren zal aan de Burgers dui delijk maken, dat het nutteloos is den strijd langer voort te zetten. De burgers moeten begrijpen, dat geen interventie kan komen van de groote mogendheden. Enge- la.nd is vast besloten den oorlog die door de vroegere regeeringen van de republieken is verklaard, tot een einde te brengén. Behalve in een kleine streek, be zet door Botha's leger, is de oorlog ontaard in ongeregelde en onver antwoordelijke operaties. Ik zou in mijn plicht tc kort schieten als ik verzuimde gebruik te maken van alle middelen, die kunnen lei den tot het beeindigen van deze guerilla. De middelen welke ik ge dwongen ben toe te passen, zijn die welke de oorlogsgebruiken voorschrijvenzij zijn ruïneus voor het land en brengen een ein deloos lijden over de Burgers. Hoe langer deze guerilla duurt, hoe strenger die middelen moeten toe gepast worden. Als de vos de passie preekt, boer pas op je kippen. Als Lord Roberts met een brutaal gezicht zijn schan delijke roof- en plundertochten goedpraat, en dan nog, alsof hij het zoo allerbuitengewoonst goed meent, den raad geeft zich maar niet meer te verdedigen, want dat het toch niet helpt. Boeren, geeft dan aan dien raad geen ge hoor, want de* zaken staan zoo slecht nog niet, en de tocht van den grijzen Staatspresident zou wel eens niet zoo heel nutteloos kun nen blijken. Niet, dat wij geloo- ven aan een krachtige interventie van de mogendheden, maar wan neer Kruger zich aan de regeerin- aan .nojilarxni. znxz. van XtUzlned., kunnen zijn op hun houding als straks Engeland wat het, dit zijn we volkomen met de „Westm. Gazette" eens, verplicht is komt vragen of de verschillende mogend heden de annexatie erkennen. Als ze dan eenparig weigeren, dan zal dunkt ons, Engeland toch wel op passen, het niet tot een oorlog te laten komen. En de mogendheden hebben er bovendien zelf veel te groot belang bij, dat Engeland niet den baas speelt in Transvaalals 't op den geldzak aankomt, dan zullen ze wel hun tanden laten zien. Over die vrijheidslievend- heid en vaderlandsliefde kan je nu wel mooi praten en 't is wel heel goed, maar zie je, steun geef' je alleen als er geld in 't spel is. Uit Lourenpo Marquez wordt aan de „Daily Telegraph" het gerucht geseind, dat Botha het opperbevel heeft neergelegd en opgevolgd is door Viljoen en Lord Roberts sein de 't zelfde, doch voegde er bij, dat 't wegens ziekte was. Eerst werd hij met vredesonderhandelin gen gedoodverfd, nu weer zou hij afgetreden zijn. Geloove wie het wil. Mevrouw Kruger heeft een tele gram gekregen van haar echtge noot uit Lourenco Marquez waarin haar verzocht werd om zich daar bij hem te voegen. Zij antwoordde echter dat haar gezondheid haar niet toeliet te reizen. Een telegram van Roberts uit Machadodorp, van gisteren meldt Buller seint dat zijn troepen,, zich voorgoed gevestigd hebben op den Spitskop, waar hij 300,000 pond voorraad, van de Boeren vond, hoofdzakelijk rijst, suiker, koffie, benevens 300 kisten met ammuni tie. Een genie-trein onder luite nant Meyrick, met een escorte van 19 huzaren, bezig aan het herstel van de telegraaf tusschen Macha dodorp en Lijdenburg is aangeval len dicht bij de plaats waar de weg de Krokodilrivier kruist. Meyrick en een korporaal werden licht ge wond. Alle geniesoldaten zijn naar het naaste kamp teruggekeerd, maar van het escorte is niets ver nomen. Hart heeft den lien Potchef- stroom weder bezetde Boeren werden verrast. De „Daily News" verneemt uit Machadodorp: Botha blijft weer stand bieden aan Buller bij den Spitskop, maar met een gedund commando. Vele Boeren zijn overal heen verspreid. Een poging van Kruger om hen tegen te houden was vergeefs. De Boeren hebben paarden, noch voedsel, noch ver voermiddelen meer. De Boeren weigeren de Krugerbiljetten aan te nemenzij eischen betaling in goud. De „Times" verneemt uit Ofctos- hoop Vierhonderd Boeren hebben vruchteloos beproefd generaal Dou glas bij Wonderfontein een kon vooi af te nemen. Zij werden te ruggeslagen na een harden strijd van vele uren, maar de Engelschen trokken terug. Volgens een bericht uit Peking, uit gewoonlijk betrouwbare bron, heeft prins Tsjing de onderhande lingen met de mogendheden ge opend en zijn de volgende voor stellen in overwegingle Erken ning van Tientsin (met de Chinee- sche stad incluis) als onzijdige ha ven, 2e Mantsjoerije, met het ei land Hiao-Tong (Liao-Toeng?) te beschouwen als bufferstaat, 3e Vergunning aan de mogendheden om garnizoenen te houden in de handelshavens waar zulks noodig is voor het beschermen der vreem delingen, 4e Ter'dood vercordee- ling van de leiders der Bokserbe weging. De voorwaarden die daarin ge noemd worden zouden inderdaad in staat zijn om te voldoen aan de eischen die keizer Wilhelm en president Loubet hebben opge steld; een voorbeeldige bestraffing van de schuldigen en deugdelijke waarborgen tegen een herhaling in de toekomst. De vierde en de derde voorwaarde zouden namelijk aan die eischen voldoen. De lei ders der Bokserbeweging zouden met hun leven moeten boeten de wraak van de gepantserde vuist en de mogendheden zouden garnizoenen mogen houden in de voor den handel opengestelde ha vens voor zoover zulks voor de be scherming der vreemdelingen noo dig mocht zijn de waarborg voor de toekomst. De bcoordeeling van, de noodzakelijkheid eener bescher ming zou zeker wel aan de mo gendheden blijven? En of onder „de mogendheden" alle Europeeschc Staten zouden zijn te verslaan of alleen degene die zich Mogend heid met een groote M. kunnen schrijven? Buitenlandsch Nieuws. Algemeen© berichten. Eindelük verschijnt er nu een minis terieel besluit waarop de Duit se hers in Oostenrijk iang gewacht hadden, na melijk ec-n van den minister van finan ciën waarbij de ambtenaren in Bohe- men herinnerd worden dat ten gevolge van de intrekking van de taaiverorde ningen bij de briefwisseling tusschen de verschillende ambtenaren en licha men de Duitsche taal verplicht is. De Duit-schors hadden er al lang over ge klaagd dat ondanks do intrekking van de taalverordeningon de Tsjechen maar deden alsof die verordeningen nog bestonden, omdat ze geen bepaal de bevelen hadden gekregen om weer te handelen als vóór Badeni. De Italiaansche politie, die belast is met de bewaking van anarchisten had tot nu toe. slechts twee buitenlandsche agenten, één te Barcelona en één te Parijs. De minis!er van bhinenlaml- sche zaken moet thans lm* "!an over wegen om ambtenaren van de gehei me politie aan te stellen in de w- -rui lende centra van anarchisten in Euro pa en in de Vereenigde Staten. Stadsnieuws Op het Museum van Kunstnijver heid alhier zullen aanstaanden Zon dag eenige afbeeldingen tentoonge steld zijn, die betrekking hebben op de vrouwelijke kleeding. In Crefeld werd onlangs eene ten toonstelling gehoudeii van door ar- tisten, als de heeren van de Velde, Moorbutter en mevrouw Brauchïtsch, ontworpen riames-costunies, die met de moderne hygiënische eischen re kenschap houden; zonder te beweren, dat bij deze kleeding. eene hooge ar tistieke uiting op den voorgrond treedt, heeft de directie van het Museum liet toch wensciielijk geacht de Haarlem- sche dames in de gelegenheid te stel len van deze proeven kennis te nemen. De litiiograpnieën en plakkaten van Fransche, Engelsche en Nederland- sche teekenaars blijven Zondag even eens tentoongesteld. Zondag ishet Museum, kosteloos te bezichtigen. Naar wij vernemen hébben verschil lende leden van de commissie voor de Volksvermaken, waaronder de voorzit ter, de heer H. Meijboom, voor die functie bedankt. Aanleiding daartoe is, dat zij grie ven hebben tegen een en ander betref fende de inrichting van het laatste feest. Te hopen is, dat zij alsnog op hun besluit zullen terugkomen. Voo»* de jonge vereeniging Koniginnnedag zou het niet voordeelig zijn, wanneer zij vele liarer bestuursleden tegelijk verliezen moest. De Nederlandsche opereüenvereeni- ging (directie Adée) zal ook in onzen schouwburg optreden. Ze komt 15 November met „der Bettelstudent", de geliefde operette van Millöcker. Door gebrek aan tijd kon onlangs bij het lcolfconcours niet gekampt worden om de medaille, die de voor zitter van Keer Niet, de heer H. F. v. Thiel, had uitgeloofd voor het lid van Keer Niet, dat het hoogste aantal pun ten sloeg. Deze wedstrijd had nu Vrijdag avond plaats. Winnaar was de heer H. T. Peltenburg, aan wien de prijs door den heer van Thiel met een vriendschappelijke toespraak werd overhandigd. De heer Peltenburg zei- de hem dank en sprak den wensch uit, dat de heer van Thiel nog lang aan het hoofd van Keer Niet zou staan. Crescendo. In de aïgemeene huishoudelijke ver gadering van de Haarlemsche Mannen- Zangvereeniging „Crescendo" is de di recteur, de heer N. II. Andriessen, met aïgemeene stemmen herbenoemd, ter wijl de aftredende bestuursleden de heer J. de Yv eeger (penningmeester) en de heer J. Postma (commissaris) even eens met aïgemeene stemmen werden herkozen. Verder werden dc gewone huishoudelijke zaken behandeld en zullen de repetition voor de winter- concerien a. s. Woensdag weer een aanvang nemen. De repetition zullen voortaan, in plaats van half negen tot half elf ge houden worden van 9 tot 11 uur. Zaag en Vriendschap. Onder voorzitterschap van den heer Mi-. J. B. Loman hield de koninklijke hedertafel Zang en Vriendschap Vrij dagavond hare jaarvergadering. Het jaarverslag van den Secretaris, den heer T. C. Niephaus, vermeldde dat de vereeniging in bloeienden toe stand verkeert en ging uitvoerig de verschillende gebeurtenissen na. De penningmeester, de heer K. van Eden, bracht zijn verslag weer in dichtmaat uit,, wat de toehoorders vroolijk stem de, evenais de conclusie dat er een ba tig saldo is. Namens de Commissie van verificatie, die de rekening nagezien en accoord bevonden heeft, bracht de hoer J. \V. Ssvenhuysen den penning meester dank voor zijn beheer. De heer Bender deed rekening en ver antwoording omtrent de spaarkas. Uitgeloot werden de laatste 14 aan deden van de rentelooze geldleening van .1891. Drie bestuursleden traden af, de hee ren T. C. Niephaus, J. van Brèepien en H. van Breemen. Laatstgenoemde stel de zich wegens ernstige ongesteldheid niet meer herkiesbaar. De heeren Niephaus en J. van Bree men werden Lei de herkozen; in de plaats van den heer II. van Breemen was er herstemming tusschen de hee ren J. Roodnat en N. H. Kruyt. Laatst genoemde wenschte niet in aanmer king te komen. Gekozen werd de heer Roodnat, die de benoeming aanvaard de. Daarna werden de functies verdeeld: de heeren Niephaus en van Breemen bij acclamatie herbenoemd resp. als Secretaris en Bibliothecaris en tot vice- voorzitter verkozen de heer J. D. Franse. Door den Voorzitter werd een war me dankbetuiging uitgesproken aan T adres van den heer II. van Breemen, die zooveel voor de liedertafel heeft gedaan. Luid applaus bekroonde zijn rede. Bij acclamatie werden herbenoemd (ot leden der commissie van beheer der spaarkas de heeren J. C. van Brus sel en A. Overakker, tot gedelegeerde vanwege het Bestuur de heer rm\ J. D. Loraan. Daarna werd besproken bet deelne men aan een concours te Keulen in den zomer van 't volgend jaar en het even tueel daarvoor vormen van een fonds. Een beslissing word niet genomen. De heer J. van Voornveld heeft met het oog op zijn leeftijd besloten ontsla? te nemen als lid van de liedertafel; Op voorstel van het Bestuur besloot de vergadering, hem het eere-lidmaat- schap aan te bieden. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering gesloten. S. L. Men schrijft onsHet Bestuur der vereeniging S. L. (Socialis tisch Leesgezelschap) te Amsterdam dat zich ten doel stelt kennis te maken met het so cialisme in den ruimsten zin des woords en dit doel tracht te be reiken door het houden van verga deringen, zoo openbare als beslo- tene, door het rondzenden der voornaamste socialistische tijd schriften en brochures, en door het oprichten eener bibliotheek heeft besloten hij een voldoend aantal deelnemers te Haarlem een buitensectie op te richten, ten einde aldus eene betere lectuur- rondzending voor hare hier wonen de leden te verkrijgen. De hier te vormen sectie zal dezelfde lectuur ontvangen als de gewone secties, n.l. Neue Zeit, Nieuwe Tijd, Jonge Gids, Sozialistische Monatshefte, Mouvement Socialiste, Revue So- cialiste, Avenir Social, Social De mocrat en (waarschijnlijk)' De Kro niek, wélke eenmaal per week ver wisseld worden. De leden zullen vrijen toegang hebben tot alle door de vereeniging te houden openbare vergaderingen zoowel te Haarlem als te Amsterdam. Op aanvraag zijn uit de steeds in belangrijk heid toenemende bibliotheekboe ken te verkrijgen. Voor het lidmaatschap kan men zich vóór 1 October a. s. aanmel den bij den 2den secretaris, Leid- schekade 90, Amsterdam. De con tributie bedraagt 5.per jaar voor de nog resteerende maanden van dit jaar f 2.50. Herfstavond. Laat in den namiddag tusschen hooge hoornen, geel, groen, roodbruin. liet late licht van een zachte nazon lief glinstert over de teere kleuren. Een breede laan waast weg in 't blau wig licht van den killen herfstnevel, Iiooger, al hooger klimt het late zon licht naar dc boomtoppen, snel daalt het avond-duister. Vallen de gele blaren, waar de voet op trapt en die knerpen, als ze betreden worden. Vreemd schijnt alles in dat valsche licht van den vallenden avond, grillig de spelingen van schaduw en licht glanzen. Stil komt een ongekend verlangen, een onbepaalde weemoed de ziel ver vullen, die wegmijmert in droomen.... Zwaar daalt nu de avond, drukt nöer het leven.... Al onbestemder en ijler worden de herfsinevelen in :t verschiet.... Als lang het laatste licht van de nazon is weggeglansd dan teekenen zich de hoornen, en de donkere buizen in flauwe lijnen af tegen de grijze herfstlucht. Dan is alles stil v. d. B. Nadat het „Haarlemscli Schaakge zelschap" gedurende de zomermaan den Juni, Juli én Augustus geene sa menkomsten gehouden had, kwamen de leden Dinsdag 4 September weer bijeen en hielden liun eerste samen komst in het seizoen 1900—1901, waar in, alvorens tot spelen over te gaan, een bestuur gekozen werd en eenige huishoudelijke zaken werden afge daan. Liefhebbers van schaken, die met de Vereeniging nader in kennis willen komen, verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende adver tentie. De Schouwburg. M ij waren in de gelegenheid een kijkje te nemen van de verbeteringen, die zijn aangebracht in den Schouw burg in de Jansstraat. Dc nieuwe di rectie heeft dien nagenoeg overal nieuw doen opschilderen, de zaal zelve afwis selend donker en lichtrood, de corri dors lichtblauw. Overal liggen zware, nieuwe loopers, die het geluid van den voetstap dem pen, ook in het looppad langs parterre en stalles, waar juist het stapnen van laatkomers zoo hinderlijk wezen kon. Waar vroeger de keuken was (links in de vestibule) is thans een aardige vestiaire gemaakt, behangen met rood doek en keurig beschilderd. De schouw burgzaal is rondom behangen met rood en -gouden draperieën, wat des avonds een zekere aantrekkelijke intimiteit aan de zaal geven zal. De koffiekamer heeft eveneens on der de hand van stoffeerder en schil der een nieuw aanzien verkregen Het buffet is geheel gerestaureerd, de schoorsteen evenzoo, de zaal zelve ge deeltelijk nieuw geschilderd. De foyer maakt nu eeii aangenamen indruk. Op een der breedste penanten hangt een portret van onze Koningin. De nieuwe directie heeft eer van lia-1 re poging om het gebouw een aange naam en gezellig aanzien le geven. Met waardeering van beider werk ver zocht zij ons te vermeld*»- dat de heer Randoe de stoffage bezorgde en de heeren Martin het toezicht on het schil derwerk op zich namen. Aan de nieuwe directie zij goed suc ces in het vernieuwde theater toege- wenscht. In den laten avond van gisteren zijn door de politie alhier, zwervende o - straat aangetroffen, 3 minderjarige knapen, woonachtig te Amsterdam, 12, 13 en 14 jaren oud, die buiten voorken nis hunner ouders een uitstapje had den gemaakt. Zij zijn door de nolitie naar Amsterdam teruggebracht. Door den agent-rechercheur Kamp, zijn opgespoord de perendieven uit den tuin van den heer G. ,T. van Dieren Bijvoet aan do Nieuwe Gracht, zjinde 3 knapen van 17, 18 en 19 jaren oud. Tegen hen is proces-verbaal opge maakt. In het douchebadhuis zijn in de af- ge loop en week 670 baden genomen. Vrijdagochtend r»n«- ^rn ant woord ontvangen op het door dr. Leyds gisteren naar Lorengo Marqruez gezon den telegram dat over een Engelschen» kabel ging. i BloemencLaaL Bevallen F. Koopman—Meijer z. L, HuisstedenBos z. Overleden A. Iking 16 m. z. M. van Wijngaarden 60 j. B. Canes 35 j. N. Vonk, wed. P. Koel, 03 j.de drie la&t- sten te Meerenberg. Heemstede. GetrouwdJ. van den Brink en W< G. Jansen. Bevallen E. van Stecnbergen-Schüt d. A. L. de MenAver res z. Overleden A. de Mon 1 d. z. Hillegom. Vrijdag werd het stueadoorwerk van acht heerenhuizen te Sassenlieim op gedragen aan den heer Joh. A. Gerrit sen alhier, onder directie van den heer J oh. Moolenaar, architect te 's-Graven- hage. Zandvoort. Bij B. en W. is ingediend het bouw-; plan voor eene dubbele villa aan den Strandweg. De visschorsschuit, in de vorige weelf alhier vastgeraakt, is door de hooge zee vlot gekomen en eenige palen ver der in de richting van Noordwljk we der gestrand. Naar vernomen wordt doet men moeite de schuit naar Sche- veningea te brengen. Aangekomen badgasten. Mevr. Scheidt, Dusseldorf, Pension; Beau Séjour. Mej. Menzel, Idem, Idem. J. B. Broms, A'dam, Hotel d'Orange. W. Hepner, Idem, Idem. Prins Birstein Isenburg, 2 pers., Gr. Hotel. Dr. Clever, Berlijn. 2 pers., Idem. Mr. \V. Schumacher, Bremen, Idem. J. Feldliuisen, Idem, Idem. B. Macay, Haarlem, 5 pers., Huize Alberline. C. Biederlack, Gladbach, Hotel Drie-, huizen. Fam. Blcrens de Haan, Haarlem, 6 pers., "Villa Welgelegen. OndertrouwdK. F. Stremming en J. Konig. J. M. Moorhoff en K. Mole naar. Getrouwd J. F. Kouwenberg en G. Boerlagen. W. Koper en M. Molenaar. Bevallen: M. Visser-Kraaijenoord z. Overleden E. Koning 88 j. J. K. Pie tersz 17 j. Beverwijk. Donderdag 13 September 1.1 werd de nieuwe gasfabriek alliiei door B. en W. gekeurd, in orde bevonden en vervolgens in wer king gesteld. Met de levering var gas zal 15 dezer des namiddags te 2 uur aangevangen worden, in te genwoordigheid van de leden var den gemeenteraad, die dan tevena de fabriek zullen bezichtigen. De Heer W. Koelman, le ambte naar ter secretarie alhier, is in gelijke betrekking genoemd te Go- rinchcm. Voor deze betrekking, hadden zich 54 sollicitanten aan gemeld. Ondertrouwd Chr. Duindam wedr. van M. van Lieshout (uit Wijk aan Zee en Duin) on A. M. Brui jus. Bevallen G. Dekkervan Zutphen z. T. VerhagenGrapcndaal z. M. PL- rovano—Teeling d. G. II. Schoonen- berg—Kloet 11. z. Haarlemmermeer. Volgens de vastgestelde verordening alhier op liet rijden met automobiels, heeft de Raad bepaald dat dc snelheid in dorpen en buurtschappen, niet meer mag bedragen dan 5 K.M. per uur. In het minder bewoonde gedeelte mag met eene snelheid van 18 K.M. gere den worden. Vergadering van den Raad» van Haarlemmermeer. 1Ingekomen stukken -en mede- deelir.gen. 2. Aanvragen om zerken te plaat sen op Koopgraven, wordt ver leend. 3. De gemeenterekening 1899 wordt thans vastgesteld. Ontvang sten 97,922.20. üitg. ƒ95,437.24. 4. Idem armbestuur uiig.:/12,875. 5. De begroeting over 1900, wordt aan de gemeente aangeboden als--

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 1