't Goedkoopst Adres Deutsche e» Lefdsctra Roomboter IsafsÉ" ïsïi Levensverzekering T. A. DONNEE, KL Houtstraat 62. Haarlem, Groote Houtstraat 155. Groote Houtstraat 155. Stoomdrukkerij BOT'S STAAL- CACAOPOEDER, November hoopt men de eerste alge- meene vergadering te houden. Letteren en Kunst. „Eigen Haard" bevat deze week be halve de gewone rubrieken: „Een tocht met de „Geisha", door T„ met verschillende photographische. opna men „Herstellingsoord Putten op de Veluwc," Eerste Nederlandsche in richting voor longlijders, evenzoo met afbeeldingen; eene fraaie reproductie van de schilderij „Strandgezicht" van A. van de Velde, in de collectie-Six te Amsterdam, met bijschrift van Jero. de Vries; „De schuld" naar het Fransch van Jacques André Mérys; „Het Oude Raadhuis te Kampen" door Willem Abé, met afbeeldingen. De „Fiets" meent te weten dat Meyers met deze eeuw ook inderdaad zijn racers-carrière zal besluiten. Uit de Arbeiderswereld. BINNENLAND. De stroocarton fabriek te Leeuwar den werkt in de laatste dagen met on geveer 100 werklieden, waarvan 30 van elders. Ongeveer 150 fabrieksarbeiders, waarvan de meesten gehuwd, loopen rond. Enkele hunner verdienen een daggeld met het laden van beetworte len. In afwachting dat de Duitsche rijks- statistiek de cijfers der werkstakingen in 1899 publiceert, heeft het orgaan der Gewerbschaften. daaromtrent reeds voorloopige cijfers bekend gemaakt, waaruit blijkt, dat het totaal cijfer der werkliedenbewegingen (de uitsluitin gen daarin begrepen) 976 beeft bedra gen, met 100,799 deelnemers. Aangaan de de bouwvakken ontbreken volledi ge opgaven, wat niet het geval was in 1898, toen het aantal stakingen 985 be droeg met ongeveer 60.000 deelnemers. In de stakingen van 1899 zijn het tal rijkst vertegenwoordigd de metselaars (202 stakingen met 29,391 deelnemers), de textielarbeiders (20 en 10,379) en de metaalbewerkers (123 en 9077.) De duur der stakingen was 3976 we ken, en de kosten beliepen 2,627,119. mark. Aangezien er inDuitschland on geveer 6 millioen arbeiders werkzaam zijn gedurende ongeveer 1800 millioen werkdagen, blijken deze cijfers niet zoo hoog als zij aanvankelijk konden schijnen. De uitslag van den strijd was in gevallen (53.7 gunstig voor de werk lieden, in 205 (21 ten deele gunstig, en in de overige gevallen ongunstig of onbekend. "Wegens misdrijven of overtredingen in verhand met de werkstakingen, wer den bij 81 werkstakingen (9.9 ver volgingen ingesteld, waarhij 191 per sonen werden veroordeeld tot in het geheel 18 jaren en 7 1/2 maand gevan genisstraf, 4 weken hechtenis en 911 M. geldboete. Slechts in 4 gevallen be troffen deze vervolgingen mishande lingen en verwondingen; de overige golden lichtere vergrijpen; die onder andere omstandigheden, en wij mogen er bijvoegen in andere landen, wel niet tot een vervolging geleid zouden heb ben. Zoo werd onlangs te Zwickau het lid van den Rijksdag Sachse tot een week gevangenisstraf veroordeeld, om dat hij personen, die tijdens een werk staking naar het werk gingen, had toegeroepen: „hoe kunt gij 't verant woorden om aan het werk te gaan, mannen! Wilt gij uwe belangen met Voeten treden? Schaamt u." Kinderarbeicl. schrijft uit den Gelderschen Achterhoek aan de „Arnh. Ct." Reeds meermalen wezen we er op, hoe jongens van 11 a 12 jaar uit de Ne derlandsche grensplaatsen hij Pruisi sche werkgevers aan den arbeid wor den gezet, weliswaar tegen hoog loon, maar ook aan werk waartegen derge lijke zwakke krachten niet opgewassen zijn. Het lijkt evenwel vreemd, dat Duitsche werkgevers kinderen van zoo jeugdigen leeftijd in.dienst nemen, ter wijl toch feitelijk zulke arbeid indirect is verboden, daar tot 14 jaar de kinde ren in Pruisen leerplichtig zijn. Het blijkt echter dat de schuld niet altijd aan de werkgevers moet toegeschreven worden, daar zij meermalen misleid worden door de werkzoekende jongens, die zich als ouder opgeven dan ze wer kelijk zijn. Om dit misbruik tegen te gaan, hebben verschillende werkge vers aan de andere zijde der grens be sloten, voortaan geen jongens uit Hol land aan te nemen dan met overleg ging van een geboortebewijs op zegel waaruit hun ware leeftijd blijkt. Wordt er dan bedrog gepleegd, dan zullen de werkgevers het middel in handen hebben om hen te doen vervol gen, die tot dat bedrog de hand leen den.; BUITENLAND. Donderdag hebben de stakende werk lieden te Hamburg een bijeenkomts gehouden waarin, wegens den ongun- stigen toestand, tot hervatting van den arbeid besloten is. Het besluit viel met 1500 tegen 800 stemmen.. Het is toch zoo zeker nog niet dat in Berlijn de boekbinderswerkstatóng uit is. Woensdag hoorden de stakers in een vergadering het verslag van de vertegenwoordigers ter conferentie in Leipzig aan, en na afloop van de voor lezing verklaarden zij zich ten stellig ste tegen de toekenning van een loop- mini mum van slechts M. 13.50 voor de werksters en M. 16.74 voor de machine werksters. Het besluit omtrent de vraag of men zou blijven staken, werd nog uitgesteld.. ondersteuning had genoten. In 't dak kamertje dat zij bewoonde, vond men drie spaarboekjes te zamen voor 3000 mark, een polis over 400 mark en uit aanteekeningen bleek dat zij jaarlijks 180 mark rente van een hypotheek ont ving. Het armbestuur zal vermoedelijk op de nalatenschap beslag leggen om den ten onrechte uitbetaalden onder stand terug te krijgen. Kapt. Dreyfus. In langen tijd heeft men niets verno men van den man, wien ongeveer een jaar geleden gratie werd verleend na het tweede veroordeelend vonnis van den Franschen krijgsraad.Zeer terecht heeft hij in afzondering heil gezocht, den tijd afwachtende die zijn onschuld ook formeel zal doen uitspreken, en tevens om herstel te zoeken van zijn door de schandelijke marteling ge schokte gezondheid. Dezer dagen meld de een Parijsch blad dat hij zich te Ha vre bevond. Gelijk echter een zijner ijve rigste vrienden, prof. Havêt. lid van bet Institut, thans meedeelt, is dit be richt geheel onwaar. Sedert Mei woont Kapt. Dreyfus met zijn gezin dicht hij Genève en heeft van daar de vorige week aan prof. Havet een brief ge schreven, die bewijst dat hij weder zeer flink is. Een dame, die hem daar heeft ontmoet, schreef dan ook ongeveer te gelijkertijd aan prof. Kavet, dat de kapitein zeer wel is en met haren man een bergtocht had gemaakt, waarbij hij getoond had heel wat vermoeienis te kunnen doorstaan. Zoo was hij reeds met Paschen, toen prof. H. eenigen tijd te Carpentras bij hem logeerde. Gij kunt aan alle vrienden van ge rechtigheid verzekeren," zoo eindigt de geleerde, „dat zij over den man even gerust kunnen zijn als over zijn zaak." Het branden en blaken der Engelaclien. Volgens den heer Stead is het voor al onder den invloed van de Zuid-Afri- kaansche koloniale troepen die door generaal Brabant worden aangevoerd, dat lord Roberts de beginselen van het volkenrecht bij den oorlog geheel heeft prijsgegeven, en'begonnen is met zul ke wrwede maatregelen als het ver woesten van dertig hoeven, zonder dat zelfs getracht wordt eenige verstand houding aan te wijzen tusschen de ei genaars dier hoeven en de zwervende benden, die den spoorweg in de huurt verwoestten. De heer Stead schrijft in de „Re- view of Reviews" dat hij te Parijs een onderhond had met den Nederland sen en minister van koloniën. Deze ver- klaai de hem, dat het verbranden van huizen en dorpen als wraakoefening t door de Nederlanders inAtjeh beproefd maar gebeei mislukt was. De ervaring bewees dat niets zoo stellig als dit. de rijen der misnoegden versterkte en den opstand deed toenemen. Uit Afrika wordt trouwens gemeldde waarheid van dit bericht laten wij daar, maar het tcckent. dat generaal De V/et lang geleden de wapenen zou lieKben neer gelegd, indien lord Kitchener zijne hoe ve niet had doen verwoesten. De Wet moest, van een naburig kop je, aanzien hoe zijn gerieflijke woning in brand gestoken werd. Al de boomen in zijn boomgaard werden neergehou- wen of uitgerukt; zijn vee werd ge slacht en, toer- het vernielingswerk af- geloopen was, en de beroemde aan voerder zag, dal hem niets ter wereld gelaten was dan de kleeren aan zijn lijf, liet hij ahe gedachten aan voor waarden varen en vocht voort mei den moed der wanhoop. Een drama aan boord. Het schip „Ethel" was in het begin der maand Augustus uit Broome (Au stralië) vertrokken, koers zettende voor het parelvisschen. De bemanning be stond uit den bevelhebber, zijn zoon, den eerste-officier en vijftien matro zen, onder wie zich zes inlanders van Manilla bevonden. De anderen waren Chineezen en Maleiers. Na het vertrek van het schip hoorde men er niet meer van spreken, en men begon reeds ongerust te worden over zijn lot, toen een telegram uit Macas sar berichtte dat de zes inlanders van Manilla daar aangehouden waren. Zij werden onder streng geleide naar Perth gebracht, waar een onderzoek werd geopend. Gedurende een onstuimigen nacht hadden de ellendigen met bijlslagen den kapitein, diens zoon en den offi cier afgemaakt. Zij dwongen daarop de andere mannen de lijken te binden en in zee te werpen. Dan plunderden zij het schip en maakten zich meester van de kostbaar ste voorwerpen. Toen men eindelijk een haven nader de, doodden de moordenaars nog twee mannen met revolverschoten, een Ma- leier en een Chinees, die hun weer stand hadden geboden. Men liet vervolgens de sloepen ter zee en het schip werd verlaten, na er groote gaten in gemaakt te hebben. Eenige minuten later verdween de „Ethel" in de golven. Aan land werden de moordenaars door een der. Chinee zen aangeklaagd. Schuldig verklaard, werden twee der moordenaars opge hangen en de vier anderen tot levens langen dwangarbeid veroordeeld. Zaterdagnacht hebben twee Zwitser - sche jonge dames den Montblanc be stegen. Om 1 uur gingen zij uit Cha- mnnniv, vervolgens over de Grands Muiets en de Cabane Valot, naar den top, waar zij te 4 uur 's avonds aan kwamen. Denzelfden nacht keerden zij terug. Gemengd Nieuws. Een rijke bedeelde. Bij Berlijn is onlangs een bijna 80- jarige weduwe overleden die zeer lang van het armbestuur en van een fabri kant bïi wien baar man had gewerkt Een brief uit Zuid-Afrika. Orgelbaspeling in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 25 Sept. 1900, des namiddags van 12 uur, door den heer W. IJZER MAN. Programma. 1L Toccate, J. S. Bach2. Marche funèbre nit de 3e Symphonie, Beethoven 3. Concertfan tasie, W. Rudnick4. Elsa's Brautzug zum Münster, Wagnetf-5. Aria uit „Paulus", Mendelssohn. De voorzitter van het hoofd-comité van het Nederl. Roode Kruis ontving den volgenden brief Nooit-Gedacht, 9 Ang. Hoog EdelGeb. Heer! Als een der weinige overgeblevenen van beide ambulances die nog in staat zijn u iets van zicb te laten booren, wil ik niet nalaten u zooveel mogelijk van onze wederwaardigheden op de hoogte te houden. Vooreerst dan wat het personeel be treft weten we niet beter of Bierens met de zusters Beijnen, M. en F. Smit, Metelerkamp, Schreuders en Gee- nen en de heer Rissik bevinden zich nog in Pretoria. Het laatste niuws wat ik van hen hoorde, was van een der beambten van het informatidepartement, die kort ge leden uit Pretoria is vrijgelaten. Hij vertelde, dat de positie van onze ambulance niet meer zoo gunstig scbeente zijn als in het begin van de Engelsche occupatie. De zieke en ge wonde Boeren zouden namelijk ver plicht zijn geworden bet hospitaal in de. sfiaats-meisjessehool te verlaten en een onderkomen hebben gevonden bij particulieren. Met de zusters zou hetzelfde hebben plaats gehad, terwijl Engelsche nurses en Engelsche zieken hun plaatsen hebben ingenomen. Ook Bierens zal dus wel niet meer in de staats-meisjesschool werkzaam zijn. Wat er verder gebeurd is, weet ik niet, misschien maken de Engelsche auto riteiten nog bezwaar om hen vrij te laten, misschien zijn ze over de Kaap reeds op weg naar Holland of naar hier, wellicht blijven ze vrijwillig om de overgeblevene zieke burgers te ver plegen. Vervolgens zal u wel bekend zijn dat de doctoren Koster, Pino en Van Hou ten, de administrateur Ihle, de verple- ;er Vermeulen en de kok van Oosten de hooge eer genieten van als krijgsge vangenen op weg te zijn naar Ceylon. Als reden boorde ik noemen bet vinden van brieven bij hen toen ze Pretoria verlieten om naar Boerenliniën terug te keeren. Of dit een voldoend motief :s om zulk een krassen maatregel te wettigen (de brieven zullen wel van onschuldigen particulieren aard zijn geweest) weet ik niet, met het oog op voorgaande ondervindingen door de ambulances opgedaan, twijfel ik er niet aan of hier zal ook wel de noodige onwelwillendheid in het spel zijn. De zusters Hillemans en Westerheek van Eerten, die hen vergezelden, zijn over East Londen naar Holland teruggezon den. Janssen met den verpleger Bouvier en Pameijer met den verpleger Jeltes zijn nog steeds ieder met, een veld-am- bulance aan het front. Van Janssen hebben wij de laatste paar maanden niets geboord; pogingen om met hem in verbinding te komen hebben ge faald. Van Pameijer daarentegen kan ik u melden dat bij het góed maakt; hij was eenige dagen geleden hier om zich opnieuw van proviand te voorzien en is daarna weer behouden bij zijn commando, dat van comm. Pernaar, aangekomen. Door het vertrek van Van der Goot en het opheffen van het hospitaal in Balmoral werden de zusters Drayton Lee en Sevenhoven benevens de beide Vrijstaatsche dames, -die hen vergezel den, werkeloos, Zuster Lee en mej. Da lebout zijn nu op het oogenblik be hulpzaam in het hospitaal te Waterval- Onder, zuster Lee te Waterval-B oven; op heide plaatsen was gebrek aan hulp, terwijl wij voldoende hulp hadden. Mej. Wessels is hier. Ten laatste iets van ons zelf. Zooals u weet kregen we tijdens dr. Lingbeek nog hier was, het verzoek van de re geering om ons te belasten met de ver zorging van de zieke Engelsche krijgs gevangenen alhier. Na het vertrek van dr. Lingbeek bleef ondergeteekende over met de zusters Stoffers, Schipper en Van Stockum, de apotheker de Haas, de verpleger Leonard en drie onder wij zeressen der Siaatsmeisjesschool waarvan er een, mej, Wiersma met zeer veel succes in de verpleging werk zaam is, terwijl mevr. Lamaison en mej. Roodhuijzen zich meer met het huishoudelijk gedeelte occupeeren. Om u eenig idéé te geven van onze [werkzaamheid kan ik u medcdcelen. dat sinds 't hopitaal op 7 Juni in wer king trad verpleegd zijn geworden on geveer 100 Boeren en meer dan 300 En- gelschen. De dagelijksche sterkte is vrijwel constant en bedraagt ongeveer 90 patiënten. Verder wordt dagelijks aan een 50- tal personen poliklinische hulp ver strekt en zijn sinds 23 Juni, toen onze apotheker is opgetreden en aanteeke- ning is gaan houden, 850 recepten voor de polikliniek klaargemaakt. Overle den zijn in het hospitaal 4 patiënten, één Boer en 3 Engelsehen, hetgeen met het oog op het groot aantal ernstige gevallen nog al bevredigend is te noe men. De Engelsche. zieken worden na tuurlijk zoo goed mogelijk behandeld, Ilc behoef u niet te zeggen, dat ons soms wel eens een gevoel van wrevel bekruipt wanneer we bedenken hoeveel moeite wij ons hier geven voor de En- gelschen en hoe daarentegen even dik wijls de behandeling der Boeren en onzer eigen ambulances door hen ge weest is. Dit verklaarbare gevoel mag even wel m. i. niet den minsten invloed hebben op de behandeling der Engel sche zieken, want afgezien nog van van het feit dat deze het natuurlijk niet helpen kunnen, galc-cf ik toch eek dat de Nederlandsche ambulance het zich altijd als een eer zal mogen aanre kenen van tegenover willekeur en machtsmisbruik aan de andere zijde steeds haar plicht te hebben v gedaan en getrouw aan hare neutrale en men- schelijke principes hulp te hebben ge bracht zoo goed in haai' vermogen was aan allen die het behoefden, zonder aanzien van persoon of nationaliteit. Ik geloof u nu zoo ongeveer van den toestand op de hoogte te hebben ge bracht. Aan dr. Lingbeek schreef ik na zijn vertrek twee brieven, waarmede hij u wellicht in kennis heeft gesteld en waarin ik opgaf, wat wij hij even tueel© nieuwe zendingen uit Holland het eerste noodig hebben. U begrijpt dat met al die zieken en een kleine 20 man personeel er dagelijks nogal een flinke bres in onzen voorraad geschoten wordt. Eenige dagen geleden ontving ik van den minister van buitenland-' scbe zaken via consul Pott het volgen de telegram: „Leave granted members Dutch am bulances till primo January 1901 back in Holland wire Staatsecr. Waterval onder to inform Bierens and other members immediately." Ik wist, dat de regeering der Repu bliek telegrafisch verlofslenging voor ons had gevraagd en deed het daarom zelf niet. Met spanning zagen we het antwoord tegemoet, want het zou ons gespeten hebben zoo te midden van een drukken werkkring dezen te moeten verlaten. Bovendien is onze hulp meer en meer noodig, zooveel ambulances en docto ren er in den beginne waren, zoo wei nig zijn er nu, terwijl binnen enkele dagen ook nog leden xler Russische ambulance vertrekken om hunne land- genooten in China te gaan verplegen. Of we het geheele verlof nog noodig zullen hebben, m. a. w. of de oorlog nog zoolang zal duren, wie zal het zeg gen; de berichten" der laatste dagen zijn weer iets minder geruststellend,, het schijnt dat de Engelschen van alle kanten beginnen op te rukken en spe ciaal liet gerucht, dat een troepen af- deeling, gelukkig maar een kleine, door Swaziland op Komatipoort aan komt, geeft te denken. Lukt bet den vij and de spoorlijn in die buurt in handen le krijgen, dan lijkt mij de beslissing nabij,, maar we zullen de hoon maar niet opgeven, het kan nog altijd ver- keeren. Ingesloten zult u een schets aantref fen door den verpleger Leonard ver vaardigd, wanneer de stukken aan el kaar zijn geplakt en wanneer u zich 't geheel voorstelt omgeven door vrij hooge hergen, zullen ze u 'n heel aardig idee geven van de situatie van het hos pitaal alhier. Ik meende dat dit u wel zou interesseeren. En hiermede zal ik maar eindigen. Alle leden der ambulance verzoeken mij u hunne hartelijke groeten te doen, die u ook wel aan den heer Vervlo et zult willen overbrengen. Met de meeste hoogachting, Uw dw. dienaar D. G. S. MAC. LEOD. IP i» i ma a. fijne ©raswerin'oïfes-ii fcwralifoii en g©gas"0BS8§<8es"sS auiwei*, f pes» Pd'sa, Ja ©H VAM eUBTZ^E! Jr„? TELEFOON No. 201. Magazijn van complete Bad- en Closet-Inrichtingen Waschtafels, Gasornementen, enz. De Loodgieterswerkplaats ïs gevestigd Klein Heiligland No. 66. Bestellingen worden bij voorkeur aangenomen aan het Kantoor en Magazijn MarKtnietiwB. Graan- en Zaadmarkt gehouden te Hoofddorp Haarlemmermeer, 20 September i900. Jarige tarwe ƒ7750. Witte tarwe 67. Rogge 4.905.40. Haver 67. Ghevaliersgerst 55.40. Wintergerst 4.254.50. Duive.n- boonen 6.506.75. Roode Duiven- boonen f 6.75-7.25. Paardenboo- nen 5.-56.10. Groene erwten 7 voetstoots S. op kook. Karweizaad 19, per 50-kg. inclusief te veld staande. Blauw maanzaad 10. Beverwijk, 19 Sept. De prijzen der vruchten aan den af slag, opgegeven door de Gebr. Van der Kolk, waren als volgt: Aardappelen 2,50—3, Zand- 44-,50, Appelen 4 f5, Peren f 45, alles per HL.Worte len 67 per 100 bos; roode Kool f 6 f7, witte Kool f4-5, Bloemkool 7 10, Sla f 1,50f 2, Bieten f 1,50—2, Andijvie f 1.502, Komkommers f 5— f 6, per 100; Spinazie f 0.600,70, Pos telein f 0,70— 0,80, per mand; Snijboo- nen f2—3, Keereiiboonen 5060 cent per 1000, Selderij f 4, Pieterselie f 4, per 100 bos. Augurken f 5060 per 100 mandjes. Rabarber ƒ6. Amsterdam, 21 Sept. In de heden gehouden Botermijn op de Prins Hendrikkade was de aanvoer 3520 Kg. Hoogste prijs f 1.15, middel- prijs f 1.12, laagste prijs f 1.05 per Kg. Hoorn, 20 Sept.. Groenten Aardappelen, groote mui zen f 0.901.10, blauwe f 0.60—0.90, Uien f 0.50—0.60, Appelen f 0.90—3.00, Peren f 1.004.00, Bloemkool f 1.50— 3.50 per 100witte Kool f 3.504.50, roode f 3.00—4.00, Slaboonen 23 ct. I^oureits Coster Directeur: O. FEE Gebouw „iet Spaarne", g®. vlak bij de xXe, SP Turfmarkt. Modellen, Monsters papier en prijsopgaven staan op aanvraag steeds ten dienste. De inrichting beschikt over vijf snel persen, vier der nieuwste regel- zet- en gietmachines (Linotype) en een groote collectie fraaie, nieuwe smoutletter. Telephoon No. 122, 122, Intercommunaal. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Koningin Regen tes, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 21 Sept. van Padang. Het stoomschip Myrmidon, van Amsterdam naar Java, vertrok 20 Sept. van Liverpool. Het stoomschip Rhipeus, van Yokohama naar Londen, passeerde Sept. Perim. Het dubbel-schroef-stoomschip Rotterdam, van de HollandAme rika Lijn, van Rotterdam naar New-York, passeerde 21 Sept. des nam. 6. u. 20 m. Lizard. Het stoomschip Prins Maurits, van Amsterdam naar Suriname, arriveerde 17 Sept. ter reede van Havre en zette denzellden dag de reis voort. Het stoomschip Flores arriveer de 21 Sept. van Hongkong te Ku- chinotsu (Japan). Het dubbel-schroef-stoomschip, Rotterdam, van de HollandAme rika Lijn, van Rotterdam naar New- York, passeerde 21 Sept. des v.m. 7 u. 40 min. Wight. Het stoomschip Madura, van Amsterdam naar Batavia, passeer de 20 Sept. Kaap Blanc. Het stoomschip Prins Maurits, van Amsterdam naar Paramaribo arriveerde 17 Sept. te Havre en zette denzelfden dag de reis vcori- iebe'sSagradawign v. PAUL LXSB2L DRESDEN. Extract van ontbittei'ilo Cascara Sagrada niet wijn uit het Zuiden, op 10 cAD 3.33 gr. Eenonover- troffen digestiemidaeï, dat zacht purgeert. I Oordeel van geneeskundigen „onontbeerlijk middel in gevallen, van ha „tueele constipatie" „boter en aangonamor dan allo aangewende „purgatieven" „zonder scliadelijko nevenwerkingen en „volgen'' „goroopch, aangewend tc worden bii tragen- „stoelgang van g>ijsaards, personen die „zittend leven hebben, eu zicb veel „geestesarbeid bezighouden". Do namen dor H.H. Geneeskundigen zijn bij dcfi jg te vernemen. i i/i on i/3 Flesscheu in alle Apotheken. g Ven verinnga uitdrukkelijk Liebe's~Sagxadawiju. 13Hoofcdepct voor en gros: Pharm. Hanöelsvereeiiiging, Amsterdam. fweed© MoIIamdseise geestigs! te HAAIIf.EML Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit. Opgericht in 1870. Sluit alle verzekeringen gegrond op de levens- en sterftekanser der menschen. Is eene zuivere onderlinge Maatschappij. Hare tarieven zijn berekend volgens de nieuwste betrouwbare gegevens. Inlichtingen en prospectussen verkrijgbaar ten kantore deï Maatschappij, Jansweg 42, en hij den Inspecteur den Heer E, C. ROUBOLT, Pieter Kiesstraat 56. ASEÜTEÜ GEVRAAGD. onder voortdurende controle van Dr. ~W. v. RIJN, en door alle Heeren Doktoren zeer aanbevolen, is tbans verkrijgbaar gesteld bij de Heeren W. MEEREBOER, Confiseur, A.v. d. MAAREN JANSEN en J. VETH. Kleine Houtstraat blijft voortgaan met onderstaande Artikelen tegen den uitersten prijs te verkoopen. Sajet in verschillende kleuren en kwaliteit. Machine- en Handgaren, Kloentjes en Kaartjes IJzergaren. Brei- en Ëaakkatoen in verschillende soorten. Linnen- en Katoenband in verschillende afmetingen. Zwart en gekleurd Boorband en Bezemband. Machine- en Naaizij de, zwart en gekleurd. Naalden, Spelden, Breinaalden, Vingerhoeden enz. Steenen, Hoornen, Steenaat en Paarlemoeren Knoopen. Toilet zeepen van Dobbelman en andere fabrikanten. Waschpoeder in 4 soorten en kwaliteit. Werk-, Kleer-, Haar- en Tand borstels. Galanterie- en Kinderspeelgoederen. Schrijfpapier, Penhouders, Pennen enz. Zeemleerlappen, Dwijlen, Schoensmeer, Poetsextract enz. Horlogiën in 't Nikkel, Zilver, Goud, Wekkers, Regulateurs, alle? met schriftelijke garantie. Tevens machinale BrpTnricliting en alle soorten van Kopser voorhanden en vele andere Artikelen te veel om op te noemen in 't Goeeikssopst As3i?esj SCI. Keistsfrsat 9.

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 6