NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 18e Jaargang. j§ Maandag 15 October 1900. No. 5305 ABONNEMENTSPRIJS Tooi* Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door liet gelieele Rijlc, per 3 maanden. 1.65 .Afzonderlijke nummers0.02J J Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden 0.37H de omatreken en franco per post - 0.45 ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 50 Cbs.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Ad ver ten tien van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naai' plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. BureausGebouw Het Spaarne, Kampei-singel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der.Administratie 183. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is bet uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. JDit blad verschijnt dagelij Rs, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAJJBE Co. JOHN F. JONES, Suoc., Parijs 3ibi* Faubourg Montmartrc. Dit nummer bestaat uit twaalf bladzijden: Haarlem's Dagblad vau 15 Oct. bevat o. a.Wat Ituniien wi? nog van de Boeren vervrachten 2 Par lementaire Praatjes, Met beleg van II-"»- '(Vm. Een modern Trou badour D Barbaren, Ongeluk in de berg Avond in de stad. Voorts behoort bij dit nummer onzer courant als gratis-bijvoegsel No. 6 van ,.De Zaterdagavond", Letterkundig Weekblad voor jong en oud", bevatten de: Bekende Stadgenooten (K. T. Chap- puis met portret). Figuren uit de Raads vergadering (de heer Hofland), Haar lemmer* Halletjes, Soldatenleven, Kro niek, Haarlem's Musea, Feuilleton (De togél, Het zilveren feest (verbaal), Mo ment-opname: Parijs I, benevens de gewone rubrieken, afbeeldingen, uit slag prijsvraag en de nieuwe prijs vraag. zijn geplaatst tegen den muur van liet sigarenmagazijn, van den heer B. Lan- gcveld, Grocte Houtstraat 140 en tegen dien van den heer F. Hellingman, con- fiseur, Groote Houtstraat hoek Ane- gang. Alle brieven en bescheiden, bestemd voor onze Redactie, onze Administratie en onze Stoomdrukkerij, kunnen daar in geworpen worden. Lichting geschiedt des morgens 9 en 11 uur, des namiddags 1 en 2 uur, des avonds 7 uur. J. G. PEEREBOOM, Directeur. Politiek Overzicht. Het smeulende vuur van verzet i.s dus weer overal in helle vlam-' men opgelaaid. De militaire ge beurtenissen, waarvan we gisteren reeds melding maakten, wijzen er alleszins op en de Engelsche bla den zooals de Standard" bijvoor beeld, mogen beweren, dat het ver trek van generaal Duller van het oorlogsterrein opnieuw een onmis kenbaar teeken is, dat nog slechts wat smeulende asch van het oor logsuur over is, en de laatste tele grammen er op wijzen dat ook die snel uitgedoofd wordt". Ze schreven aldus, voordat En- geland's laatste nederlagen bekend waren, en ze waren zeer voorba rig. Die laatste Boeren-overwinnin- gen geven stof tot dc volgende beschouwingenIn hoofdzaak ko men de Boeren-overwinningen, om ze nog even te relevceren, hierop neer Bij Kaapmuiden een trein veron gelukt, en zware verliezen toege bracht aan de Engelsche troepen die hulp gingen verleenenbij 'Krugersdorp en op andere plaat sen kleine gevechten, waarvan de afloop door de Engelschen natuur lijk gunstig voor henzelf wordt voorgesteld, maar die in elk geval bewijzen dat de rondzwervende benden" den omtrek van Pretoria en Johannesburg nog een zeer ge schikt terrein voor hun werkzaam heid blijven vinden, ook al worden zij (in officieele rapporten) telkens en telkens gedecimeerd. En daarbij het belaangrijke nieuws uit King 'Williamstown, dat intusschen nog niet officieel is. De spoorweg over een aanzienlijken afstand vernield ten noorden van Bethulië, dat wil zeggen vlak bij de Oranjerivier de eenige rechtstrecksc-he spoor- weggemecn schap met de Kaapko- -onie wordt dus weer vrij ernstig bedreigd. Indien het bericht be vestigd wordt, mogen wij aanne- inen dat de Boeren die langs de £rens van Basoetoland zuidwaarts getrokken zijn, in de laatste we ien, aldoor met de Engelschen ichter zich aan, maar daarom niet Irustig lastig gevallen en die lort geleden bij Odendaalstroom, cn oosten van Bethulië, van zich iefcen hooren, nu tusschcn Spring- j field en Bethulië aan het werk ge weest zijn. Wat de schermutseling bij Kaap muiden betreft, het schijnt dat af- deelingen van Botha's hoofdmacht daarin de hand gehad hebben. De Spitskop, waar onlangs nog de Boeren met Buller bezig waren ligt niet zoo ver ten noorden van dat punt. Misschien echter waren het Steijn's Boeren die, uit de Le- bombobergen komende, een om weg hebben gemaakt door het noordoosten van Swazieland. Hoe dat zij, 't blijkt nu weer, dat de in tweeën verdeelde Boerenrnacht in het oosten nog kans ziet om nu en dan den spoorweg, die de helften van elkaar scheidt, te naderen en de Engelschen onaangename ver rassingen te bezorgen. In den al- lerlaatsten tijd nu al viermaal op den Oosterspoorwegbij Pan, bij Balmoral en Elandsrivier, en nu weer bij Kaapmuiden, welk laat ste station belang heeft als aan- knoopingspunt van den Barberton- fcak aan den Delagoaspoorwei En de Engelschen kunnen daar maar niets aan doen. Al zonden zij nog een paar honderdduizend man naar Afrika, zij zouden nog niet in staat zijn, de ontzaglijk uitge breide verbindingslijnen behoorlijk te beschermen. De manifestaties ten gerieve van het kiezersvolk, zooals het wegzenden van een paar troepen vrijwilligers en het terug- keeren van Roberts en Buller. doen niets af van het feit, dat zulke aan slagen hoe langer hoe talrijker en ernstiger kunnen worden, als de Boeren maar volhoudenEn nu het winterseizoen ten einde is, komen daarenboven de noodbruggen die de Engelsche genie zeo handiglijk in elkaar gezet heeft, in gevaar weggespoeld te worden. Thans zijn in Engeland verko zen 3S3 ministerieelen, 165 libera len, 78 Iersche nationalisten. De ministerieelen wonnen 34, de op positie won 31 zetels. Sir William Harcourt is herko zen. in West-Monmoulhshire, met een meerderheid van 3525 stom men in 1895 was zijn meerder heid 5287 stemmen. Dat het kabinet dus met zijn oude meerderheid, zal aanblijven, is nu wel zeker. Doch niet onge wijzigd. Men weet reeds dat Go- schen aftreedt. Maar er moeten meer veranderingen komen, dat bepleiten zelfs bladen als de „Ti mes" en de „Globe". De hertog van Devonshire, Chaplin, lords Cross en Ashbourne schijnen uitgediend; te hebben. Maar de ,,Times"-weet genoeg jonge krachten, Hanbury, St. John Brodrick, Wyndham, lord Selborne, ook de hertog van Nor folk weer, die zoo dapper naar Zuid-A frika is gegaan om te vec-h- ten, die hen vervangen kunnen. Maar ook lord Lansdowne zal wel niet kunnen blijven, dat is in den laatsten ooi-log gebleken en Iiicks Beach schijnt te willen aftreden omdat zijn oogen zeer slecht wor den. En Chamberlain Hij moet mi nister van koloniën blijven. Hij heeft prachtig werk gedaan om de koloniën aan het moederland te binden en hij zal nog veel te doen hebben om dit werk ten einde te brengen. De koloniën zijn nu ge waarschuwd, roept de oppositie- pers, cn een blad, „The Star", zegt rnet zekere voldoening, dat men Chamberlain de koloniën geeft om mee te spelen, zoodat hij nu geen tijd zal hebben om vreemde natiën te gaan beleedigen. Het schijnt dat alle ministerieele bladen, hoewel zij erkennen, dat de vereenigin; tig jaar oud is, niet moet werpen in den maalstroom van het parle mentaire leven. Na de Boksers zal men te doen krijgen met den Triades of het dri evoud i gh e i ds-genoo tschapnaar het schijnt eene hervormingsge zinde partij die de dynastie der Mandsjoes zou willen omverwer pen en in haar plaats de oude Chi- ne&sche dynastie weer op den troon helpen. Voorloopig zijn deze hervormers maar begonnen met op te staan. Zij hebben in de zui delijke provincies, waar zij thuis hooren, reeds op verschillende plaatsen gevochten met de.keizer-, lijlte troepen en deze hebben daar bij, ouder gewoonte, steeds het on derspit gedolven. Het heet dat de opstand in November eerst alge meen zal worden. Zooals men weet, zou Amerika niet genegen zijn met Frankrijk mee te gaan in Óóst-Aziatische po litiek. De Amerikanen staan nu een maal van ouds in een zeer goede betrekking tot Frankrijk en de re geering der Vereen igde Staten heeft dan ook blijkbaar baar best gedaan om de weigering zoo lief mogelijk in te ldeeden. Want over het algemeen is het antwoord een weigering en een zeer besliste ook. Twee van de zes voorstellen van Delcassé worden aangenomen, maar de overige vier verworpen. In theorie zijn de Amerikanen het er mee eens dat Chineezen ge straft moeten worden, maar dooi de Chineezen zelf. En ook móet er een schadeloosstelling worden ge vraagd, maar daarbij moet ook nic-t zoo radicaal te .werk worden ge gaan als de Franschen willen. (Niet onaardig is het daarbij op te merken, dat Li-Hoeng-Tsjang zijn (oeden vrienden den Amerikanen 1 ^^,'1 ten hadden op de toespraak van den Keizer tot de troepen voor China, waren afkomstig uit een Zuid- duitsch spotblad en zijn reeds een ander verantwoordelijk redacteur te Erfurt, die ze nadrukte, op een jaar gevangenisstraf te staan ge komen. Humor van de Wet. Jean Carrère vertelt in een zij ner brieven uit Pretoria aan de „Matin" een paar aardige staaltjes van den humor van Christiaan de Wet. Toen de aal-gladde Boeren generaal door zes Engelsche bevel hebbers, waaronder de beroemde bedwinger van Khartoem was in gesloten, kwam lord Methuen bij het vernauwen van den kring op zekeren morgen vroeg voor een Boerenkamp dat in diepen slaap scheen te zijn gedompeld. Slechts één schildwacht waakte onbewege lijk voor een groote tent, vermoe delijk die van den aanvoerder. On hoorbaar zacht sloop het leger na der, schuifelende over den grond bereikte de voorhoede de buitenste bentenrij. In het kamp was het doodstil gebleven. Plots rijzen de Engelsche soldaten overeindDe Wet v/as geknipt. Zij loopen op de tenten toe maar niets be weegt zich daarin. Een der aan vallers, moediger en doortastender dan zijn makkers, kijkt in een tent en vindt die ledig. Een tweede is ook niet beweend, een derde even min het geheele kamp is verla ten. Tv/aalt' man werpen zich op den „schildwacht" en bemerken dat ze met een pop te doen hebben. Hij heeft een brief in de hand, ge richt aan lord Methuen zelf. En dit schrijven luidde Sta mij toe u deze oude ledige tenten in bewaring te geven. Ik heb deze week een lading nieuwe heeft gevraagd, dat zij den buit groot 278,000 dollars, die zij mee namen bij de verwoesting van de thesaurie te Peking zullen terug geven. De Amerikaansche Regee- ring moet niet voornemens zijn, dien buit van de gelukkige bezit ters terug te vragen, maar er re kening mee te houden bij de be paling van de schadeloosstelling De andere eischen dat China een verbod om wapenen in te voe ren zal uitvaardigen dat er een voortdurende wacht zal worden in gesteld over de gezantschappen te Peking dat de Takoe-forten zullen worden ommanteld, en de spoor weg van Takce naar Peking op sommige punten voortdurend door militairen bezet, die alle wil Ame rika niet mee stellen. En over den terugkeer van het hof naar Peking als eisch voor het voeren van onderhandelingen is ook nog geen eenstemmigheid ver kregen. Volgens het nieuwste be richt zitten de keizer cn zijn hof een heel eind in de provincie Sjan- si, te Tsjao-Tsjeng. Buitenlandsch Nieuws. Majesteitsschennis. Men gaat nu in Duilschland niet alleen meer als een tijger op zijn prooi loeren op heusche majes teitsschennis, maar ook op waar schijnlijke. Wegens „waarschijn lijke" majesteitsschennis nl. is Haupt, de redacteur van de Maag- denburgsche „Volkss li mme", die t egeli j kerti j d sociaal-dem ocrati sch gemeenteraadslid is, lot zes maan den gevangenisstraf veroordeeld. Het openbaar ministex'ie zeide zelf van eerste minister en minister van j dat het wiskundig-zekere bewijs buitenlandsche zaken niet wensehe- lijk is, toch lord Salisbury maar op die beide posten willen houden. De „Times" is het idee, om lord Cromer uit Egypte te laten komen om hem minister van oorlog of van buitenlandsche zaken te laten worden, niet best gezind. Het blad meent, dat men een man, die zoo lang zijn eigen baas geweest is, die geen ondervinding heeft van regeeren met discusie en die zes- niet geleverd kon worden, dat met de gewraakte moppen in de „Volksstimrne" de Duitsche Keizer bedoeld was, maar er pleitte de grootste waarschijnlijkheid voor. Het openbaar ministerie verlangde ook nog dat Haupt's mandaat van lid van den gemeenteraad vernie tigd zou wordendit weigerde echter het Maagdenburgsche ge rechtshof. De grappen in kwestie, genomen, die voor het En gelsche leger waren bestemd. Ik maak u mijn compliment over de inrichting dier tenten. Het spijt mij, dat ik niet op u heb kunnen wachten, maar over een jaar of twee zien wij elkander misschien wel v/eer. Christiaan de Wet. Niet minder aardig is de poeis, die hij Lord Roberts hakte? Op zekeren dag kreeg De Wet, die dc strijd bij Heidelberg v/as, het in zijn hoofd den telegraaf naar Pre toria af te snijden en de einden aan zijn telgraaftoestellen te bin den. Dientengevolge ving hij een telegram van Sir Arc.hibold Hun- ter aan Lord Robert-s op. luidende „Ik heb dc Wet ingesloten, zend versterkingen." Beleefdelijk seinde De Wet aan Hunter: „Zal verster kingen zenden" en aan lord Ro berts „Geen versterkingen noo- aig. De Wet gepakt met 5000 man. Hunter." Dat gaf een vreugde te Pretoria Ongelukkig was het te laat in den avond orn het telegram te publi- ceeren en dus werden alleen da hcoge officieren daarmede in ken nis gesteld, die dadelijk de heug lijke gebeurtenis gingen vieren. Den volgenden dag echter verkeerde de blijdschap in teleurstelling. Een telegram, ditmaal door Kelly-Ken- ny uit Bloemfontein gezonden, vroeg aan lord Roberts om verster kingen om generaal Hunter te ont zetten die in moeilijkheden was geraakt. De Wet had hem namelijk in persoon de gevraagde „verster kingen" gebracht, maar deze wa ren wat niet op het programma stond gaan aanvallen, in plaats van Hunter te helpen. Het beste der Europeeseïie beschaving. In de Matin geeft de resident van Cambodja, Ducos, zijne lezing van de klachten van prins Jukanthor. Hij be weert dat Jukanthor een gemeen intri- gantje is, volstrekt niet de erfprins, en dat Koning Norodom ook nogal het land aan zijn zoon heeft. De afschaf fing der spelen, waarover Jukanthor zoo k'aagt, was noodzakelijk door het geknoei van upn Koning. Tegelijkertijd heeft Jukanthor aan een medewerker van de Figaro zijn die naar men meende betrekking J portret laten toekomen met het volgen de gevleugelde bijschrift„De Euro peanen voeren in Azië goede en slechte dingen in. Z. M. Koning Norodom, mijn vader, vindt, dat onder de beste uw wijn moet worden gerekend." Algemeen© berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA. De correspondent van de Daily Tele graph te Louren^o Marquez seint dat Van der Post, Steyn's secretaris, be weert dat als Roberts maar het woord „onvoorwaardelijk" wilde schrappen uit zijn proclamatie, alle leiders der Boeren zich dadelijk met hun volge lingen zouden overgeven. De onzeker heid ten aanzien van de behandeling die zij zullen ondergaan, is oorzaak dat zij zich nog blijven verzetten. Men verwacht nog geen dadelijken terugkeer van uitgewekenen naar den Rand, wegens de onzekere toekomst van den Nederlandsclien spoorweg. Het is onwaarschijnlijk dat de Brit- sche regeering de bruggen en overgan gen, door de Boeren vernield op hun terugtocht naar Komatiepoort, blij vend zal herstellen, voordat er een schikking getroffen is tusschen het be stuur van 's Rijks spoorwegen en de Nederlandsche. maatschappij De Dela- goabaai zal lijden onder den stilstand van het verkeer. Alle noodbruggen zullen weggespoeld worden als het re genseizoen doorzet. Central News meldt dat het bekende Taai-monument, in.het begin van het jaar beschadigd, op kosten der regee ring van de Kaapkolonie in orde ge bracht zal worden. De overste van het zendingwezen Scheut te Brussel heeft een nota me degedeeld, berichtende dat 15 zende lingen van het vicariaat van Zuidwest Mongolië zijn velbannen en terugge bracht naar de Russische grens. On der hen zijn drie Nederlanders Lee- sens uit Bemelen, Lemmens uit Becl bij Maastricht en van den Meeredonck uit Bokstel. De congregatie heeft den minister van buitenlandsche zaken verzocht de bank te Kiachta ie machti gen om de noodige gelden voor te schieten. Het congres voor Zondagsrust te Parijs hield zich Donderdag voorna melijk bezig met de bespreking van de mogelijkheid van Zondagsrust op de spoorwegen, en nam eene motie aan, waarbij wordt aangedrongen op slui ting van de stations van de locaal- spoorvvegen op Zondagen en feestda gen, behalve voor de aflevering van beesten en sommige voedingsartike len, die aan bedex*f onderhevig zijn. De inkrimping van het Zondagsverkeer zou geleidelijk moeten palats hebben. Bij de laatste begrooting is de mi nister van koophandel, Millerand, in de gelegenheid gesteld, zijn departe menten te reorganiseeren. Hiervan heeft Millerand thans gebruik ge maakt. Behalve de afdeeiing kabinet van den minister en de afdeeiing per soneel en comptabiliteit, zal nu voor taan het ministerie in vier onderaf- i'celingen worden gescheiden, een yi technisch onderwijs, een voor hei bestuur der sociale verzekeringen en voorzorgmaatregelen, een voor de regeling van den arbeid, en een voor handel en industrie. De wijziging komt voornamelijk neer op uitbrei ding van de ufdeelingen voor verze keringsaangelegenheden en voor den arbeid. den de huizen vreemd ros tegen dat donkere fond aan deai horizon, ge kleurd als ze werden door de gasvlam men, onrustig wakkelend in hun gla zen kastjes, grillig kronkelend als da tong van een heraldieken leeuw. 'tWerd stil op straat, de harde geluiden gin gen liggen. Alleen hoog op een niet-af- liuis, omhangen met. ineenvlechting van balken en planken, nijverde men voort. Een had er een plank onder de knie, een lange zwiepende plank, ik zag hem staan zwart tegen witen met korte, kraakgeluiden, met lange for- sche rukken, dreef de gehoekte arm er de zaag doorheen. En een kameraad, naast hem, neergebogen op den grond, deed met vaste, rake slagen, den eenen spijker na den andere zinken in hot weeke, blanke timmerhout. Toen de gordijnen achter de vensters der woon huizen daalden, klonken nóg de werk- geluiden. D. K. In dezen tijd van Jubilea mogen wij ook wel eens raededeeling doen van een zeer eigenaardig feest, namelijk 't jubileum van een kaartclub. De club „Imperiaal', die Zaterdags avonds bijeenkomt in de Soc. Vereeni- ging, beslaat van daag tien jaar en her denkt dat feestelijk. Hare leden te noe men is zeker onnoodig, genoeg zij het te vermelden, dat zij met succes de bouwkunst of bollenbouwkunst beoe fenen. Een ongeluk. Hedenmorgen omstreeks twaalf uui had aan de nieuwe strafgevangenis al hier een ongeluk plaats, dat nog al be trekkelijk goed afliep. De voeger Lucas Zoet, van Amster dam, bezig zijnde op de tweede gaan derij in het gebouw, had het ongeluk naar beneden te storten, en kwam op een ijzeren ladder terecht, waardoor hij drie gaten in den rug bekwam. Hij werd per rijtuig door zijn kameraden naar bet St. Elïzabeths-gasthuis vervoerd. Zijn toestand is evenwel van dien aard, dat hij hedenmiddag op zijn verzoek nog naar Amsterdam vervoerd zal worden. Stadsnieuws Haarlem, 13 Oct. '1900. Avond in de stad. De avond viel snel, te vroeg, zelfs voor een korten herfstdag, want in het Westen, waar liet ijle, verdwaasde licht verglansd was over het breed-u it wie kende water, rees een stugge, barsche. onbewegelijke muur van wolken, nood- lottig-grauw en dreigend-donker een onwrikbaar neerliggende slagboom voor den dag die nog wezen wilde op de narde, een hooggebergte van vale op gestapelde dampen, met scherpgelijn- de, strakgetrokken ka mtegen de teer- gclc afstraling van blusschend zonne vuur daarachter. In de stad. waar het al donker werd. j dc starren zilverpunten in 't konings-1 blauw yan fluweelen nachthemel, ston- kiezina van 5 leden voor hei.Hoofdhe- Naar wij vernemen zal Dr. J. B. Schepers eene serie lezingen houden over liet maatschappelijk en huishou delijk leven in de vorige eeuw, en daar uit eene verklaring zoeken van de hui dige toestanden. Reeds hebben zich 60 deelnemers laten inschrijven voor deze lezingen, en bij den beer J. L. E. I. Kleynenberg, Zijlstraat 59, zijn nog kaarten te verkrijgen. De prijs, dio voor deze serie van. vier lezingen slechts 15 cts. bedraagt kan niemand een bezwaar zijn. A. s. Woensdag 17 October heeft de eerste lezing plaats in „Weten en Wer ken". De Christelijke Zangvereeniging „Harpe Davids", alhier, directeur de heer A. J. F. Koelen, opgericht den 16 October 1890, zal op Dinsdag 30 Octo ber a. s. ter gelegenheid van haar lOjarig bestaan in de muziekzaal van de Sociëteit „de Kroon" eene feestuit- voering geven en alsdan ten gelioore brengen het schoone werk „Das lied' von der Glockc" van A. Romberg, naar eene Neder], vertaling van J. J. L. ten Kate. In deze compositie vindt men een ijke afwisseling van solo's, duetten, kwartet en septet. De Vereeniging heeft zich dc medewerking verzekerd van Mej. Tilly de Vries als sopraan soliste en van den heer A. van der Vel den als accompagnateur, benevens van eenige goed bekende heeren dillet- te-nten. Deze uitvoering belooft voor de kunstlievende leden en het publiek een genotvollen avond en bij het circulee- ren van lijsten waarop gelegenheid zal worden aangeboden zich van plaat sen te voorzien zal zeer zeker een druk gebruik worden gemaakt. Van een goede uitvoering zij men verzekerd, de directeur en leden spannen al hun krachten in. Ned. H. K. Volksbond. Maandag a. s. des avonds ten half negen zal de Afd. Haarlem van boven- genoernden bond een vergadering hou den in de groote zaal der Sociëteit „de Kroon" waarin rekening en verant woording van den penningmeester, jaarverslag van den secretaris, cn ver-

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 1