NIEUWS» EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 8 e schuld mn lei geneesheer. 18e Jaargang. Dinsdag 16 October 1900. .ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1,20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden«>-■«..» 1.30 Franco door liet gelieele Rijk, per 3 r. r. mm-* >- 1*65 Afzonderlijke nummersf r 0.02)J Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden. 0.37)-•< de omstreken en franco per post J. 0.45 ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën. van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der ISedacéie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. No. 5306 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amaterdam, JDit blad verschijnt dagelijhs, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DATJBE Co. JOHN F. JONES, SitccParijs 31Faubourg Montmartre. Haarlem's Dagblad van 16 Oct. bevat o. a.Wat Boberts seint en boe bet is, Het socialisme in het land van den knoet, Berl jnscbe brief, Haagscke brief, Centraal, bureau. van sociale adviezen, Mu seum hjjken. Onze Brievenbussen zijn geplaatst tegen rlen muur van het siga renmagazijn van den heer B. Langeveld, Groote Houtstraat 110 en tegen dien van aen heer F. Hellingman, confiseur, Groote Houtstraat hoek Anegang. Alle brieven en bescheiden, bestemd voor onze Eedactie, onze Administratie en onze Stoomdrukkerij, kunnen, daarin geworpen worden. Lichting geschiedt de3 morgens 9 en 11 nur, des namiddags 1 en 2 uur, de3 avonds 7- uur, J., a PEEREBOOM, Directeur. Politiek Overzicht. De laatste Bóeren-berichten lui den weer niet ongunstig. Wanneer Roberts seint dat verscheidene po gingen, met ,,min of meer goeden uitslag" waren gedaan om de ge meenschap per telegraaf en spoor te vernielen, dan kan men er vrij wel zeker van wezen, dat die ver nieling nog al volkomen geweest zal zijn. En wanneer Roberts in dat- zelfde telegram de hardnekkigheid der Boeren onvermijdelijk noemt, daar ,,de schade hersteld wordt en Spoedig gevolgd door zware straf", dan beteekent dit, ontdaan van alle groote-woorden-spreekerij, dat de Engelsehen af en toe aardig klop krijgen, zooals in de laatste dagen langs den Delagoa-spoorweg, in Bethulië, en bij de plaatsjes Ficks- burg, Wepener en Rouxville bewe zen is, en dat de „straf" nog niet zoo heel spoedig zal kunnen wor den voltrokkenBij Aliwal Noord moest een patrouille, die er op uit was mondkost te halen, onverrich ter zake terugkeeren, ten gevolge yan de aanwezigheid van ettelijke troepjes Boeren. Wel'seint Roberts, dat de Wet's commando geheel verstrooid is, na bij de Vaal, en velen van hem zijn weggeloopen, maar hij moet toeh ook iets gunstigs kunnen zeggen, 't Zal wel blijken,, wat er van waar is. Eloff, president Kruger's klein zoon zegt, dat de President Maan dag of Dinsdag zal uitzeilen. De officieren van de Gelderland heb ben aan Kruger een bezoek ge bracht ten huize van den gouver neur te Lourengo Marquez. Tot nu toe zijn er in Engeland 398 ministerieelen,. 179 liberalen en 80 lersche nationalisten geko zen. De ministerieelen hebben op het oogenblik dus eene meerder heid van 139 stemmen. De „Ncderlandsche Spectator" gaf een plaat, Chamberlain voor stellend die zich, het koningsher- ITeiillletom. Roman uit het Duitsch DOOR JUL.. IAEF. 41) Ze twijfelde er dan ook nfet aan of Savinien zou alles doen om die lip pen het spreken te verhinderen, en dus begreep ze ook, dat de aanwe zigheid van den neef een gevaar voor den broeder beteekende. Ze was besloten niet van het bed van den zieke te wijken, al moest het haar ook het leven kosten. Be raamde Savinien eene nieuwe mis daad, dan zou zij zich tusschen hem en Renaud plaatsen ze wilde haren broeder tot eiken prijs ver dedigen. Thans verliet Savinien het bed van den zieke en ging naast zijne nicht zitten, wie hij op een toon van warme belangstelling naar den toestand van zijn neef vroeg. ■Hij was yast besloten om den ge-1 melijn om de schouders, voor een spiegel kroont, en zegt: „Joe de Eerste Waarom niet'? Krijgt niet steeds een volk de regeering, die het verdient?" Een toepasselijk woord op de verkiezingen in perfide Albion! Op een samenkomst van diplo maten, den 8en te Peking gehou den, heeft de Britsche gezant de drie punten ter sprake gebracht, in de Duitsche circulaire van 1 Oc tober aangegeven. De conferentie besliste ten aanzien van het eerste punt of de lijst van de rad draaiers, door den Keizer van Ghina opgemaakt, wel volledig ge noeg was dat de twee voornaam ste schuldigen niet op die lijst voorkomenToeng-foe-hsiang en Joe-hsiën. Ten aanzien van het tweede punt of de straffen, in dat keizerlijk besluit genoemd, vol doende waren luidde de beslis sing der conferentie ontkennend ter zake van het derde hoe de toepassing der straf nagegaan kon worden dat de straffen in tegen woordigheid van gemachtigden der diplomaten voltrokken behoorden te worden. De Japansche correspondent van het te New-York verschijnende blad: „The Journal and Adverti ser" bevat het verhaal van een in terview met markies Ito, den nieu wen Japanschen minister-presi- clent, over den toestand in China. De markies meent, dat men der Mandsjoe-dynastie in China gele genheid moet geven weer aan het bewind te komenen dat men moet eischen, dat de Keizer en het hof naar Peking zullen terug c le ren, voordat de onderhandeling! werden aangeknoopt. De Japan sche minister meent, dat alle con ferenties met Li-Hoeng-Tsjang en Prins Tsjing vruchteloos zullai blijven, zoolang niet de zekerheid bestaat dat hunne besluiten grrd- gekeurd zullen worden door de Re- geeringwant de vredes-onder- hfndelaars hebben, ondmks hun ne volmachten, niets in e breagen. De markies meent, dat verdere vijandelijkheden van de zijde der mogendheden een ontzettende'! oorlog zullen ten gevolge hebben, waaraan geheel China zal deelne men, en die daarom jaren duren kan. Er zal een chaotische tos stand door ontstaan, die den han del zal vernietigen en die Ghina voor geruimen tijd ontoegankelijk zal maken voor vreemdelingen. Bovendien zou een oorlog met Chi na. een wereldramp zijn, de grou- ste ramp dezer eeuw. Geen enkel volk is in staat Cliina alleen Ce on derwerpen, en daarom zouden alle volken der wereld erin betrokken worden. Japan, zegt markies Ito, heeft geen andere belangen in Chi na dan handelsbelangen en die wil het trachten te beschermen. Do voorstellen van de Vereenigde Sta- heelen dag in het slot door te bren gen, om bij de eene of andere ver andering in den staat van zaken in de nabijheid te zijn. Hij bleef echter niet onafgebroken in de kamer van den lijder, maar kwam er herhaaldelijk eens kijken en vond daar telkens iemand, die over Renaud waakte. Margarete verliet haren echtgenoot eveneens geen oogenblik en bracht zelfs een deel van den nacht bij hem door. Moest zij zich toch verwijderen, aan kwam Julie in hare plaats, en waren ze beiden al te vermoeid, dan kwam de beurt aan Helene. Nu deed ook Savinien het voor-* stel om bij het bed van den zieken graaf te waken. Gordon was er bij tegenwoordig, toen hij dit voor stel deedplotseling hief hij het hoofd op en keek hem aan, maar Savinien sloeg de oogen niet neer. De beide mannen zagen elkaar aan en d'Alberon gevoelde, dat men hem had doorzien. Daar Helene echter verklaarde, dat ze volstrekt niet vermoeid was en heel goed bij haren broeder blijven kon, durfde Savinien niet langer aan dringen. De kranke had zijne woorden ten acht de Japansche minister het best geschikt om een spoedige en goede oplossing tot stand te bren gen. Buitenlandsch Nieuws. Het socialisme in het land van den Knoet. Zooals te verwachten was heeft de openbaarmaking van het verslag van den sociaal-demolcratischen partijdag in het land van den knoet, in Rusland, hoogst treurige gevolgen gehad. In Odessa, Kief, Chdrkof en andere, plaatsen zijn een menigte personen, waaronder verscheiden schrijvers, dok ters en journalisten, in hechtenis ge nomen en in Moskou is een geheime drukkerij ontdekt. Wat deze laatste betreft, het zal wel niet de eenige we zen, en het is in allen gevalle niet de eerste geheime drukkerij die ontdekt wordtin Warschau heeft men er ook al eens een gevonden, wat evenwel aan het drukken van revolutionaire stukken geen eind heeft gemaakt. De menschen die in hechtenis zijn geno men, worden beschuldigd dat ze deel uitmaken van een samenzwering te gen het vorstenhuis. Let weltegen het vorstenhuis, niet tegen den vorst. Als het kind maar een naam heeft. Wat in andere landen een republi- keinsche, een revolutionaire of om wentelingsgezinde partij- heet, noemt de Russische politie een samenzwe ring tegen het vorstenhuis, omdat op het program van die partij ook de re publiek voorkomt. Het vorstenhuis, dat is de hoofdzaak en de overige 130 millioen Russische onderdanen zijn bijzaak. Een samenzwering tegen den vorst kon men niet zeggen, omdat de partij tegen dezen vorst, Nikolaas II, niets beraamd had. Een voorproefje van wat dezen „sa menzweerders" te wachten staat is ge leverd door het proces legen zeven so cialisten, die een machinist Mazur, in naam een der hunnen, doch inderdaad een stille verklikker, hebben doodge slagen. De aanvoerder van de socialis tische partij in de mijnstreek, waar de aanval is geschied, Jeziorowski, wilde alle schuld op zich nemen. Schitterend en diep gevoeld moet het pleidooi van den advocaat Patek voor Jeziorowski geweest zijn. De rechtbank veroordeelde den aan voerder en ook zes anderen (die op twee na allen gunstig bekend stonden) ter dood. Zij hielden ziel», op de twee ongun-i stlg bekenden na, dapper tot 't laatst toe, en toen ze in den ge.vangenwagen stapten wuifden zij de omstanders i vriendelijk toe, terwijl bun moeders hevig zaten te snikken. Onmiddellijk werd aan den Czaar een gratie-ver- zoek gedaan. Dit vonnis is uitgesproken, hoewel volstrekt niet bewezen was dat de be klaagden de bedoeling van doodslag hadden. Zij beweerden ter terechtzit ting ten minste, dat liun plan alleen was den verrader af: te ranselen. Toch zijn des doods schuldig bevonden. eveneens gehoord, en op eens kwamen er doffe, rochelende ge luiden uit zijne hijgende borst. Zijne oogen kregen eene uitdruk king van namelooze ontzetting, ter wijl ze beurtelings op Gordon en Savinien gevestigd waren. Om Renaud gerust te stellen zei dokter Gordon nu met luiderstem: Ik stel cr bijzonder prijs op, dat onze patient nooit alleen blijft, want het zou kunnen zijn, dat hij heel onverwachts iets noodig had, en dan zou het alleen-zijn zeer schadelijk op hem werken. Als 't mogelijk was, dat twee personen uit zijne omgeving onafgebroken bij hem waakten, dan eerst zou ik volkomen gerust zijn. Martial, Margarete en Julie kunnen mei mij, freule d'Alberon en meneer Bringuetaille op geregelde tijden afwisselen. En tot Savinien ge keerd voegde hij erbijU meneer kimt ons gezelschap houden, als Martial, Bringuetaille of mijn per soon aan de beurt zijn. De verborgen beleekenis van deze woorden kon alleen door Savinien en Helene begrepen worden. De eerste knikte alleen met het hoofd, alsof hij het voorstel zoo natuur- Algemeen© berichten. Zondag, de dag, waarop de stieren vechter, Bominguin, sneuvelde, was een ongeluksdag in de stierenvechters- wereld. Wij vinden op dienzelfden dag onder de verwondingen in het arena opgeloopen, de ontvleesching van een rechterarm, de breuk van een sche delbeen, en zware verwondingen aan de beenen bij drie matadors, opgetee- kend. De Reichswehr, uit Weenen, beweert, ,dat enkele dagen, nadat Bresci zijn aanslag op Koning Humbert had ge pleegd, zijn broeder, die, gelijk rnen weet, luitenant was, overplaatsing aanvroeg. Op bevel van Victor Ema nuel is toen een nauwkeurig onder zoek ingesteld omtrent het leven van dezen Bresci. Dit viel in alle opzichten gunstig uit, waarop hij verlof kreeg van naam te veranderen, en hem een ander garnizoen is aangewezen. Hij is daarbij tot kapitein bevorderd. Stadsnieuws Haarlem, 15 Oct. 1900. Museum kijken. De kale boomen steunen hevig on der de-huilende, zwiepende slagen van den killen najaarswind. Dikke regen streept in dichte, bree- de lijnen, door de stilte van den Zon dagmiddag-, bij huiverig herfstweer. In 't Kunstnijverheid—Museum zijn Zondagmenschen gaan schuilen en... Museum-kij ken. In de rotonde, waarde afbeeldingen van de Parijsche tentoonstelling zijn te zien, groepen zich lusteloos wat be zoekers, in vlugge, oppervlakkige kij king de afbeeldingen langs-stappend, en dan af en toe een blik werpend naar buiten, naai' den rnonotonen regendag. Hier en daar is er een, die er voor gekomen is. Een deftig oud heertje, tire qua- tre épingles, lorgnetteerd alle afbeel dingen en op zijn star op de foto's kij kend gelaat komt een glans je van her kenning. fèt, zoo was het Een paar jonge meisjes kijkn pren- .ten, vinden alles mooi en snoezig en typisch, zouden er ook wel heen ge wild hebben. Trekken elkaar bij den arm, „hier zeg", „kijk 's Mien." De anderen loopen slecp-stappend voorbij, onverschillig, blij geborgen te zijn bij dat „lamme weer." In de zaal van de beeldhouwwerken hangt nog méér de geest van „schuilen voor den regen", drukt op alles z'n stempel van saaiheid. De kijkers zien, zonder belangstelling, lauw en loom naar de mooie dingen van kunst; vra gen niet hoeveel eeuwen kunsthisto rie dat zijn; zijn koud voor esthetische aandoeningen. Drentelen rond, blij ven af en toe even staan om 'n ander or> tc nemen. Een dame leidt haar neefje rond en legt hem uit. Haar zachte beschaafde woorden, prettig geaccentueerd, doen goed, als vriendelijke koestering in de grijze verveling. „Dit is nu brons; beeldig hé? Vin je lijk mogelijk vond, en wat Helene betrof, ze was evenzeer vervuld door ontzetting', dat deze man hare geheimste gedachten zoo gemak kelijk raadde, als door blijdschap, dat haar broeder in Gordon een vriend en beschermer had. Zoo verliepen twee of drie da gen. Het scheen dokter Gordon een bijzonder genoegen te doen in zij ne tegenwoordigheid de verschijn selen, die hij bij den zieke opmerk te, te bespreken, en op zekeren dag verklaarde hij de zekerheid te hebben, dat Renaud aan dezen aanval niet zou bezwijken. Als er geenerl/ei complicatie^, die nie mand vooruit kon zien, bijkwa men, was Renaud voorloopig als gered te beschouwen. Als mij de eerste verschijnse len niet bedriegen, zei hij, geloof ik, dat de graaf hen, die hij lief heeft, en die hij zoo heeft doen schrikken, zelf zal kunnen dan ken, en wanneer hij zich in 't ver volg naar mijne raadgevingen wil gedragen en mij wil toestaan hem zijne leefwijze voor te schrijven en te regelen, dan hoop ik hem zijne gezondheid terug te kunnen geven. Helene werd .bleek en boog het dat niet mooi, zoo'n bronzen beeld? „En hier, dit is een ouwervvetschc schoorsteen, met een groote gesmede plaat, die hoort er achter gemetseld. En daar zijn blauwe tegeltjes, vin je die niet lief, die blauwe tegeltjes?" 't Jongetje, bleek, vroeg-wijs ventje, knikt van wei-begrijpen, doet vragen, spreekt woorden van luxe-zaken, die hem als weelde-kind al zoo vroeg, eigen zijn. Van buiten valt het sombere licht door de gekleurde ruiten paars naar binnen, werpt een vreemden weer schijn, die zonderling doet in 't mono tone van den regendag. De verveling van de verlaten straten hangt ook daar, hing in de rotonde, drukt zwaar in alle zalen, schemerde uit 't doffe licht waarin do dingen ge huld zijn. Om vier uur slentert alles heen. Sleur-stappe-nd uit de knusse geborgen heid in den killen regen, nu haastig stappend, snel zoekend heen te komen naar een plekje warmte en vriende lijkheid, lieve breking van den kre- gelen middags v, d. B. Zaterdagochtend is door den deur waarder Waning, in bijzijn van den auditeur-militair, bij trommelslag voor de tweede maal ingedaagd, om op 26 Nov. a.s. voor den krijgsraad al hier te verschijnen, de eerste-luitenant- kwartiermeester bij het korps Mari niers te den Helder, G. M. C., ter zake van desertie, het voortgezet misdrijf van valschheid in geschrifte, het op zettelijk gebruik maken van het ver- valschte geschrift, en van verduiste ring van gelden, die hij uithoofde van zijne betrekking onder zich had.. Zaterdagavond omstreeks 7 uur, ontdekte F. v. cl. Booren eene onge veer 20-jarige dienstbode, welke in de Nieuwe Gracht, tegen den walkant, in het water stond. Hij bracht haar op het droge; op de vraag hoe zij in het water was gekomen, zeide zij dat niet te weten. Hij ..waarschuwde een aldaar sur- veilleerend politie-agent. Deze bracht haar naar liet hulpbureau op het Sta tionsplein. Op verschillende vragen tot haar gericht gaf zij verwarde ant woorden Naar wij vernemen heeft de afdee- ling Haarlem en omstreken van de Ne- derlandsche Maatschappij ter bevor dering der geneeskunst in hare on langs gehouden vergadering met alge- meene stemmen besloten aan Burge meester en Wethouders van Haarlem den dank der afdeeling te betuigen, voor de wijze, waarop door h.en ten bate der volksgezondheid is opgetre den in zake het verbeteren van het drinkwater in woningen, die van goed drinkwater verstoken waren» Hier ter stede is. eene zelfstandige afdeeling van S. L. (Socialistisch Lees gezelschap) te Amsterdam opgericht. De vereeniging stelt zich ten doel, vol- hoofd op cle borst, maar ze was tot elk offer bereid. Wat Savinien daarentegen be trof, Gordon kon bij hem geen en kel teelten van schrik of zelfs maar van verbazing bespeurenhij scheen als de anderen verheugd, dat de treurige dagen, waaronder de bewoners van „Landepereuse" zoo zwaar hadden geleden, nu wel dra voorbij zouden zijn. In werke lijkheid echter had zich eene on beschrijfelijke ontzetting van hem meester gemaakt, want slechts en kele dagen, misschien slechts en kele uren scheidden hem nog van het oogenblik, dat alles om hem heen in puin zou verzinken en van alles, wat hij had gedroomd, be reikt en door misdaad verzekerd, slechts smaad en schande zouden overblijven. Savinien at dien avond op het slot, en ook Noël Labarihe, die een kort verlof had gekregen, was met Gordon van „Rouches" op „Landepereuse" gekomen. Op al ler gelaat was nieuwe hoop te le zen de woorden van den genees heer hadden een weinig leven in het huis gebracht. Na tafel vond Savinien allerlei gens art. I der statuten, kennismaking1, met het socialisme in den ruimsten zin' des woords. Dit doel tracht zij te be-) reiken door het rondzenden van lec tuur (Kroniek, Neue Zeit, Mouvement Soc., Jonge Gids, Nieuwe Tijd, Soc.) Monatshefte en tal van brochures), het houden van lezingen en het stichten' eener bibliotheek. Het lidmaatschap, bedraagt f 5.(tot 1 Jan. 1901 f 2. De Haarlemsche leden hebben vrijen toegang tot de lezingen te Amsterdam en het gebruik der AmsteriL biblio theek. Te Haarlem zullen dezen winter nog 6 a 7 lezingen gehouden worden. Ge- nooiigd als sprekers zijn: Dr. H. Gorv' ter, Henri Polak, xnr. S. van Houten,' Dr. F. van Eden, F. v. d. Goes, mr, Mendels, F. Wibaut, Hugenholtz. En/ trée - oor niet-leden 30 et., seriekaary ten l 1.25. Arbeiden 10 ct. De lezingen, zullen per advertentie nader aangekondigd worden in onze courant. Opgave van lidmaatschap aan den secretaris, Kenaupark 9. N.B. Dinsdag 16 Oct. 's avonds 8* uur vergadering voor leden en intro-» ducé's in de bovenzaal van café Neuf; Gr .Houtstraat 176. Spreker de heer1 P. L. Tak, redacteur van de Kroniek/ Jong Holland. De Haarlemsche Sportvereeniging „Jong Holland," die bij verschillende optochten altijd zulk een kranig ü-f guur maakt, heeft Zaterdagavond inj het Brongebouw getoond ook feest/ avonden te kunnen organiseeren. Ter gelegenheid van het eenjarig bestaan hadden de leden voor een oogenblik de sport op zijde gezet, om de kunst te, beoefenen. Do zaal was smaakvol met groen versierd, en leverde een gezelli? gen feestelijken aanblik op. Een vijftal tooneclstukjcs werden opgevoerd; en' al waren de opvoerenden nu wel geen,' dilettanten van naam, zij kweten zich, in aanmerking genomen dat zij de eerj ste maal in 't openbaar optraden, uit-1, stekend van hun taak. Vrijmoedig en flink vertolkten de jeugdige sportzusy ters en broeders hun resp. rollen en brachten de aardige stukjes goed tot1 hun recht. Deze waren getiteld „Een damesduel", „Een oude Vrijer", Bom/ meiaar in 't verhoor," „de Tooneel/ speelster" en lest best „Ja, zoo zijn zeA Vooral dit laatste nummer viel bijzon/ der in den smaak en gezegd moet dap ook worden, dat het heel leuk opge? voerd werd. De hoeren der Schepping' worden er kortweg en onverdiend; maar allen echte Don Juan's in ge noemd, die drie a vier meisjes tegelijk het hoofd op hol brengen- De dame,* die als heer verkleed, de hoofdrol ver* vulde, deed als een echte Don Juan. Zij, niej. Bolderdijk, speelde voortref/ felijken wij brengen haar dan oolf gaarne een woord van hulde voor haar aardig, ongekunsteld spel. Ook de jon-' geheer Fikkert nam een groot, werk zaam aandeel in het welslagen der uit voering. Aan alle medewerkende dames werd, een fraaie- bouquet aangeboden, voor/ zeker eene aardige attentie. Tusschen de verschillende opvoerin- voorwendsels om nog te blijven, Hij vreesde, dat Helene met NoëL een nieuw onderhoud zou hebben' en zich tot eene wanhopige daad kon laten opwinden. De blikken vol innige liefde, welke de beide' jonge lieden gedurende den maak tijd met elkaar wisselden, lietep zijne vrees gerechtvaardigd schij* nen. Gordon was in de kamer vai) den zieke gegaan, dien hij in eene kalme sluimering verzonken vond/ Toen hij het vertrek weer verliet/ ontmoette hij Margarete, die bij haren echtgenoot wilde waken. Maak hem toch vooral niet wakker, verzocht hij der jonge vrouw. Hij slaapt, en deze slaap zal hem veel goed doen. Nog nooit heb ik hem zoo rustig en kalm go-\ zien. Ik verheug mij daarover Aran' harte. Terzelfdertijd had Savinien be neden afscheid genomen en in weerwil van de soJierpe koude nief willen hebben, dat men een rij tuig voor hem inspande om herr thuis te brengen, maar hij was t? voet heengegaan. Op het borden gekomen, bleef hij staan en wacht te eenige minuten. Martial en Noël;

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 1