PREDIKBEURTEN Krnimelai ii Parijs! OPROEPING. VERLOREN. Te Hïiiif: Yoor- en Slaapkamer, Concierge van het Nutsgebouw Be „Door Inspanning Uitspanning". Hollandscli Tooneeigezelscliap, phen op 13 Dcc. lijk gedurende sche rmw eds trij d houden. Door een misverstand is 'do be spreking van de opvoering van „Het Huis van den Majoor," die gis teren reeds in ons Tweede Blad geplaatst werd ook thans weer op genomen. Voor de vereen. S(ocialitisch} Lees gezelschap) te Amsterdam, zal Dinsdag avond Frederik van Eeden optreden met het onderwerp: Socialistische ko lonies. De, heer Henri W. Braam zond ons zijn zak-agenda voor 1901 toe. Het handige boekje is zeer smaakvol, met een lief plaatje aan de achterzijde. Tevens kunnen wij onze lezers aan raden bij het doen hunner St. Nicolaas- mkoopen deze zak-agenda te raadple gen, gen, die eene opsomming van keur van nuttige geschenken bevat. Muziekavond Toynbee. De IJaarlemsche Toynbeevereeniging geeft Woensdag weer eenmooien avond op de bovenzaal van de sociëteit „Ver- eeniging". Frau Musica is er vertegen woordigd door een drietal waardige volgelingen, nL de dames Gertruida van Vladeracken (zang en Fémine Schults (piano) en don heer mr. N. C. Vogel (viool). Verkiezing der Kamer van Koophandel. De strijd over de verkiezing voor de Kamer van Koophandel, waarvan reeds melding maakten, neemt naar uit onze advertentiekolommen blijken kan, vasten vorin aan. Aan den eenen kant beveelt een reeks van kiezers de candidatuur van de drie afiredenden aan en recommandeert den heer P. Goedkoop Dzn. voor de vacature. Aan den anderen kant stelt de kiesvereeni- ging Burgerplicht de candidatuur van de heeren Schürmaon, Van der Most van Spijk en Van Eden. De heer Van Spijk heeft bovendien, naar wij ver nemen, met beslistheid verklaard, dat hij geen candidatuur tegenover een van de aftredenden aanvaarden wil en alleen gesteld wenscht te worden in de vacature. Er is, zouden we zeggen, geen peil op den afloop van den verkiezing te trekken en wel om twee redenen: het aantal kiezers is zoo klein en van die weinigen komen er nog bovendien zoo weinigen op. Er zijn vroeger wel candi- daten gekozen met tachtig stemmen, ja met vijftig, zelfs met dertig. Dat het aantal kiezers zoo gering Is, ligt hieraan dat niemand door het ge meentebestuur ambtshalve op de lijs ten gebracht wordt. Op een gegeven oogenhlik wordt men per kennisgeving uitgenoodigd, zich als kiezer te bomen Aangeven, wanneer men meent daar door in da termen tc vallen. Hoe gaat 'bet nu met die kennisgevingen? De een leest ze iJnt, de ander vergeet ze weer. Ret gev&lg Is dan ook, dat het aantal üczers voor de Kamer van Koophan del ni\*t alleen niet toeneemt, maar zelfs ieder jaar slinkt. Op dit oogen- bUk L3 het heele kiezerscorps 392 man sterk, wat veel te weinig is. Doot over lijden cn vertrek gaan er elk jaar tien tallen af. Op deze manier doorgaande is de tijd niet ver meer, waarop de le- don van de Kamer van Koophandel hunne verkiezing zullen moeten stellen in handen van een paar dozijn ingeze tenon. De Dinsdag kon dus nog wel verras singen brengen. De Parlementaire Praatjes en de agenda van de Raadsvergadering blij ven tot een volgend nummer liggen. Bloemententoonstelling. Het doet weldadig aan, na eene wande ling door den killen, kouden mist, te ko men in do greote zaal der Sociëteit „De Kroon", die in een keurig aangelegden bloemen- plantentuin is herscha pen. Dan is eensklaps de gedachte aan het vieze, gure najaarsweer wegge vaagd, dan voelt men zich verplaatst in een jaargetijde eenige maanden vroeger, dan voelen we bewondering 'voor het vele schoone dat het Rijk van .Flora aanbiedt. Men leeft op, men ge voelt zich een geheel ander mensch bij het aanschouwen van die bloemen- schat, van die kleurenpracht. De inzen ders, allen leden van de aid. Haarlem van de Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, hebben dan ook moeite noch kosten gespaard om de tentoonstelling zoo luisterrijk mo gelijk te doen zijn. De vele groepen palmen, chrysanthemums, orchideeën, zij alle leveren een fant&stischen aan blik op, zij dwingen uwe bewondering af. Van de vele inzendingen spannen ongetwijfeld de beide fraaie groepen van de firma J. Ruysenaars alhier de kroon. De eene groep is opgesteld in de zaal vlak onder het tooneelde an dere aan de tegenovergestelde zijde der zaaL Zelden zagen wij zulk een rijkdom van bloemen en planten in één groep vereenigd. De groep bij het too neel bestaat in hoofdzaak uit bloem stukken en palmen op piëdestals en is keurig opgesteld, los en smaakvol ge- etaleerd. Een viertal piëdestals met palmen en chrysanthemums, vormen de eindhoeken van deze groep, en zijn onderling met ranken fijn groen slin- gersgewijs verbonden. Het middelpunt van deze groep is een groot, fraai pban- tasiestuk geheel nieuw, een z. g. spin- newebmand, gevuld met chrysanthe mums, orchideeen en fijn groen. Ver schillende vazen afgesneden chrysan themums en vele prachtige bloemstuk ken vullen de overige ruimte aan. De voorwerpen zijn aile direct geschikt voor verkoop en aflevering. In één woord, het is een bij uitstek mooie groep. Maar ook de groote, schuin op- s. waarschijn- 1 pende decoratie-groep van cbrysan- de pauze een themums, palmen en varens aan de zal worden ge- andere zijde der zaal, doet de firma Ruysenaars alle eer aan. Die fraaie bloemen, die bonte mengelmoes van kleuren, die achtergrond van groen, dat alles levert een aanblik op, eenig mooi. Het is voorzeker de grootste en schoonste groep, waarmede de firma Ruysenaars haar goede reputatie meer dan handhaaft Maar er is nog veel meer moois. Di rect bij het binnentreden valt een prachtig perk chrysanthemums, een groep van 40 in verschillende kleuren, van den heer F. A. Heemskerk in 't oogdaarachter vraagt aanstonds uw aandacht, een groep diverse variëtei ten palmen van den heer Van Cruynin gen. Maar meer nog dan dat, en wel uwe bewondering, vraagt het fantasie stuk van bloemwerk van den heer Van Cruyningen, dat op de tentoonstelling te Amsterdam met de gouden medaille werd bekroond. Het is zeer schoon en geëtaleerd tegenover het eerste perk en getuigt van veel smaak on vakkennis. Ter rechterzijde van den ingang zijn opgesteld 12 cyclamen in verscheiden heden van den heer Ph. Teunisen daarnevens eene verzameling cycla men en 12 chrysanthemums op stam gekweekt van den lieer C. Blanken- steijn. Ter linkerzijde van het tooneel prijken op den achtergrond eene ver zameling aucuba's, een groene gTocp, waardoor het welige groen daarvoor, onder de met bloemen beschilderde mu ren, goed tot zijn recht komt. Het is eene verzameling .chrysanthemums van den hoer Velthuysen. Deze wand volgend, treft men verder aan het laatstgenoemde fantasiestuk, daar naast verschillende soorten palmen en 12 arocaria'e in verscheidenheden, van den heer Teunis dan weer palmen op den-achtergrond en daarvoor een ver zameling chrysanthemums op één sten gel in variëteiten, van C Biankenst^n; daarnaast eene verzameling chrysan themums op één stengel van F. A. Heemskerk een groep dracena's van Van Cruyningen 6 varens in verschei denheden van IJzerdraateen fanla- siestuk van Van Velthuysen, enz. enz., terwijl aan het einde vau dezen wand prijkt een tentje van groen en palmen van den heer A. J. Van Velthuysen, waar afgesneden bloemen worden ver kocht. De andere wand aan de over zijde wordt ingenomen door prachtige bloemstukken, bloemenmanden en bouquetten, van de heeren Van Cruy ningen, Teunis en IJzerdraat. Dit is eene overmooie inzending. Deze wand naar den ingang volgend, komt men allereerst aan een eigenaardig tentje van den heer Heemskerk, met orchi deeen gedecoreerd, en met netwerk af geschoten. Dit tentje dient ter verkoop van bloemen. Daarnaast, op een tafel, heeft de heer v. Cruyningen eenige fraaie ornamenten, rustieke potjes en fantasie-potjes en bloemstukken ter verkoop uitgestald. Een tweede perk, midden in de zaal, is samengesteld uit groep chrysanthemums in verschei denheden, van do heeren C. Blanken- steijn, van Velthuysen en G. Blanken- steijn en een groep fraaie palmen van den heer Theunis. Het tooneel einde lijk wordt ingenomen door afgesneden chrysanthemums van den heer Van Velthuysen, welke uitmunten door grootte, een idem greepje van de hee ren Blankensteijn en een van Heems kerk. Op den achtergrond in cirkelvorm prijken davallia's in verscheidenheden van den heer Theunisprimula's van den heer v. Velthuysen, varens in soor ten van den heer Van den Bergpri mula's van de firma Schertzer Zn., uitmuntend door goede qualiteit, enz. En hiermede hebben wij in 't kort een overzicht gegeven, van den groolen rijkdom bloemen en planten, die daar voor eenige dagen zijn geëtaleerd.-Men ziet hoeveel natuurschoons er te aan schouwen valt en wij durven dan ook den natuurbewonderaars, den liefheb bers van bloemen en planten, ja allen, die oog voor het inderdaad schoone hebben, een gang naar de Sociëteit „De Kroon" aanbevelen. Heden is de entréeprijs 50 cent, Zondag en Maan dag slechts 25 cents. We zijn verzekerd dat een ieder zeer voldaan zal terugkeeren. De inzendingen van de heeren Ruij- senaars, van Cruijningen, C. Blanken steijn, Ph. Teunis, zijn alle ter opluis tering ingezonden en blijven dus bui ten beoordeeling. Van de inzendingen ter beoordee ling werden 2 certificaten eerste klasse en één tweede klasse toegekend aan den heer IJzerdraad, resp. voor collectie varens en fantasiestuk en voor bloe menmand; aan den heer A. J. Velt- huijsen sertificaten 1ste klasse voor 15 Chrysanten een stengels; 17 Chry santen; 3 Chrysanten van éen soort; 20 bloemen in 20 soorten en certificaten 2e klasse voor 12 primula's chinensis, rood; 6 idem wit; aan den heer F. A. Heemskerk voor 39 Chrysanten, waar van 12 planten in 12 soorten, ieder een certificaat 1ste klasse, voor overige dankbetuiging; verder certificaten 1ste klasse voor 21 Chrysanten éénstengels; 13 idem losse bloemen; 1 vaasbouquet; 1 tent; 9 Chrysanten van 3 bloemeen. Hedenmiddag werd de tentoonstelling geopend door den voorzitter, den heer C. D. Onderwater, die in zijn openings rede een woord van dank bracht aan het bestuur der sociëteit „De Kroon", dat zoo bereidwillig was de zaal, zoo zeer geschikt voor een bloemententoon stelling. af te staan; aan de regelings commissie en de jury, voor de moeite tot het welslagen der tentoonstelling gegeven; aan de inzenders, voor de vele en fraaie inzendingen, waardoor de bezoekers zich kunnen overtuigen, dat Haarlem niet alleen is bloembol- lenstad, maar ook kweekstad, en aan de Pers. Met den wensch uit te spreken z.ja icue, waarna de tentoonsteling voor geopend werd verklaard. Schermen. Zondagmiddag zal in gebouw St. Bavo, Smedestraat, een schermkamp plaats hebben tusschen V. V. en K— Dep. Escadr. Huzaren. Aanvang 2 uur. Bloemendaal. Wanneer eigenbelang in het spel komt, wordt helaas veelal de naasten liefde uit het oog verloren. Dat onder vond Donderdag de wed. L. van den Berg te Bloemendaal, die gedurende vele jaren een huisje in de Boschlaan bewoonde. Dit huisje was voor eenige weken gekocht door den heer G. Ho ning, die haar had aangezegd het te verlaten. Welke pogingen de weduwe ook in het werk stelde, om eene nieuwe woning te krijgen, het mocht haar tot vóór eenige dagen niet gelukken. In- tusschen drong de heer Honing op ver- trelsken aan en hoewel het de vrouw nu gelukt was eene woning in de Wou- wermanstraat te vinden, kon ze die niet eerder dan op 17 of 18 November betrekken, en hoewel zij den eigenaar elke week trouw de huur betaalde, wil de deze van een vertrek op later dan 1G November niets hooren. En zoo kwam hij gisteren met een deurwaar der en liet de vrouw met 9 kinderen meedoogenloos uit hare woning zetten en den geheelen inboedel in den regen plaatsen. De eigenaar, die nog wel aim vader is, vat zijn naastenliefde nog al eigenaardig op. Gelukkig dat er nog liefderijke menschen in de buurt woon den. die zich het lot van het arme gezin aantrokken en het een onderkomen verschaften, zoodat de weduwe met haar kinderen voor deze paai- dagen thans bij den heer H. G. van Riessen is gehuisvest. Had die uizetting nog niet een paar dagen kunnen wachten Bovenstaand vernamen wij uit in lichtingen. Naar aanleiding van hét bovenstaan de informatie wij uit een oog punt van billijkheid bij den heer G. Honing. Deze deelde ons mede, dat hij den 6n Juli het huisje gekocht had van de Maatschappij „Hartelust" on der conditie, dat dit moest worden af gebroken en ter verfraaiing van den openharen wandelweg een nieuw zon worden gebouwd. Van dien datum af heeft hij de weduwe steeds gezegd het huisje te verlaten en eene andere wo ning te zoeken, doch het was kloppen aan een doovemansdeur; altijd beweer de zij maar geen huisje te kunnen vin den. Daarbij betaalde zij in de laatste weken ook in 't geheel geen huur meer. Daar mijn geduld langzamerhand op raaide en ik aan alles zag dat onwil bij de weduwe voor zat, heb ik de zaak in handen gegeven van een deurwaarder, zeido de heer Honing, en zoo werd haar Maandag vóór vier weken bij deurwaardersexploot aangezegd de wo ning binnen 14 dagen te moeten verla ten. Ook hieraan stoorde zij zich niet, waardoor de zaak voor het Kantonge recht kwam en de Kantonrechter een vonnis tot gerechtelijke uitzetting wees. Mij dunkt heeft zij dus tijd ge noeg gehad en heeft zij het bovenstaan de geheel aan zichzelve te wijten. Had zij evenwel gevraagd aan mij om nog een paar dagen te mogen blijven wonen, omdat zij haar niuwe woning nog niet kon betrekken, dan zou ik dit volgaarne hebben toegestaan, zeide de heer Honing, doch over dit laatste is mij niets bekend. Ieder weldenkend mensch kan begrijpen, dat, waar ik zooveel geduld gehad heb, ik ook nog wel eenige dagen langer had kunnen wachten, wanneer mij daarvan iets be kend was. De weduwe heeft mij even wel gedwongen tot het bovenstaands, want ware ik daartoe niet overgegaan, dan zou zij er 't volgend jaar nog ge zeten hebben. ZSBdvoort. De collecte voor de vereeniging „Trouw aan Koning en "Vaderland", heeft alhier opgebracht de som van 10.15£. Ondertrouwd: 16 Nov. A. v. Zadel en G. Zwemmer. F. Keur en L. Zwemmer. Getrouwd: 14 Nov. H. K. Jansen en J. Th. Kollenberg. Bevallen: 13 Nov. K. van Komngs- bruggenZwemmer z. Overleden: 11 Nov. A. Schaap 50 j. waarvoor drie honden waren ge spannen te water geraakte. Met groote moeite werd een en ander op het droge gebracht. Petrus Weemaes verlofganger dezer gemeente is wegens lichaamsgebreken uit den militairen dienst ontslagen. Bennebroek. Bevallen: J. Bonkenburg—Wlld- schut, z. Telegrammen. CARACAS, 17 Nov. (R. O.) Een he vige aardbeving teisterde hedenmorgen het eiland Curagao. Bijzonderheden ontbreken. V Bevallen van een Zoon CHARLOTTE HOOYKAAS— van der Linden. Zutphen, 14 Nov. 1900. Burgerlijke Stand. Bevallen: 10 Nov. A. C. de Bruijn Konnigh, z. 17. M. E. SmitPel, d. W. FortgensDerks, d. 16. A. M. Brand Piepenhrink, z. A. v. RossurnJantz.d. Overleden: 16 Nov. M. P. Schimmel— v. Aken, 49 j„ Ruijsdaelstr. 16. J. H. Stoel, 62 j„ Gasthuisvest. P. de Droog, 10 m. z., Kr. Hofstraat.. Haarlemmermeer. De vrachtschuit van schipper Maarse te Aalsmeer is door een motorbootje in de Ringvaart van Haarlemmermeer, doormidden ge varen en gezonken. Ondertrouwd: H. Weber en G. Ravestein. G. Simons en D. Da- nysje. H. F. Niezen en N. v. Diest. Getrouwd: W. Spaans en M. Lanser. J. Ravesteyn en J. J. Ver beek. D. Net en G. de Ruiter. M. Boer en M. Gortzak. Bevallen: A. G. Rozenkrans Rietveld, d. M. Vervaartv. Leeu wen, d. J. M. MeekelGerlswijk, z. M. NieuwenhuyzenKlap, z. A. M. Schoorlvan Bourgondiën, z. A. Groenewoudde Weerd, d. A. A. HagenBoer, z. T. Hartman v. Ooyen, z. A. Wiebesv. Zijl, z. J. Sprokkelenburg-v. Be-mden, z. M. Hulsbosv. d. Meer, d. M. SchoutenVerhoef, d. W. Ent.ho- venVastenhout, d. Overleden: Ga. Voortman, 3 md. A. P. Jansen, 5 wk. J. H. den Bree- jen, 10 md. A. Eikhof, 26 j. N. v. Dam, 78 =L Hartman. 27 j. G. M. v. cl. Zanden, 1 j. J. Bax/15 md. P. Middelkoop, 8 md. Gisteren namiddag 4 uur kwa- men in dö Zandvoorderlaan twee dat de tentoonstelling druk bezocht, karren waarvoor honden waren ge- moge worden, en goede flnancieele re- spannen mei elkander in botsing, sultaten afwerpen, eindigde spreker 1 met het gevolg dat een dier karren. op Z ON D A G 18 Nov. 1900. TE HAAKLEM. ErIIso Walloons. Voorm. 10 ure, Muller, Baptême. Gereformeerde Kerken. Oed. Oude Oraohi. Voorm. 10 ure, Mulder. 's Avonds 6 ure, Mulder. Woensdagav. 8 ure, Mulder. Gemeenschappelijke dienst. Bidderstraat. Voorm. 10 ure, Ringnalda. 's Avonds 6 uur, Ringnalda. Gedoopte Christenen. KI. Heiligland No. 8 Voorm. 9 1/2 ure, Bidstond. Voorm. 10 ure, Avondmaal. Nam. 12 1/2 ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, Onderlinge verg. 's Avonds 8 ure, Jongedochters-ver- eenigïng. Dinsdagavond 8 1/2 ure. Bidstond Bcopsgesrin&a Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. H. J. Elhorst, Intrede, 's Avonds 6 ure, Geen dienst. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, B. van Scheltinga. 's Avonds 6 1/2 ure, Pohlmann, Ev. Luth. Pred. te Delft. Lnthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool Nassau- laan. 's Avonds 6 1/2 ure, Wempe. Remonstr. Gereformeerden. Voorm. 10 ure, Dr. F. Cannegieter Hz. Hoogleeraar te Utrecht. Ds. Tideman hoopt deze week al zij- ïe leerlingen te ontvangen. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en nam. 5 ure, Gods dien stoef eningen. .Woensdagavond 8 ure, Godsdienst oefening. Hersteld Apostolische Zending Internationaal). Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur. Godsdienstoefeningen. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Gerth van Wijk Jr. Collecte voor Rehobóth. Heemstede, Voorm. 10 ure, Kuylman. Woensdagav. 6 1/2 ure, Ds. Kuylman, Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa.. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Baljon. Umtuden. Voorm. 10 ure, Wesseldïjlc. 's Avonds ELure, Wesseldijk, Godsdienstoefening vanwege den Ned. Protestantenbond, 's Avonds 5 1/2 ure, in hotel Nommer Een, 's avonds 6 1/2 ure. Tenthof, Pred. te Hoorn. Apost. Zendingsgemeente. Voorm. 10 ure. Sandpoort. Voorm. 10 ure, Kutsch Lojenga. Zandvoort Namid. 64 ure, G. Hulsman. Voorm. 10 ure, G. Hulsman. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag, de gelezene HH. Missen met onderrichting te half 7 en 9 uur te half 11 uur de Hoogmis met predikatie. Te half 2 en 21/4 uur Catechismus, 's Avonds te 7 uur Lof, conferentie en Rozenhoedje. Maandag des avonds te 7 uur Lof en Rozenh. tot lafenis der Gel. zielen. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag de stille H.H. Missen met onderrichting te 7, en half 9te half 11 uur de Hoogmis en Predikatie. Te 2 uur de Catechismus. Te 3 uur het Ro zenhoedje en te half 7 het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria, voor de bekeering der zondaars met confe rentie. Maandag, feest van de H. Elisabeth, te 8 en half 9 de H.H. Missen voor de levende en overledene leden der Ver eeniging. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag te half 6, 7 en half 9 de gele zen HH. Missen, te half elf de Hoogmis 's Namiddags te half vier de Vespers en 's avonds te 7 uur plechtige Vergade ring der 3e Orde waaronder professie en aanneming van nieuwe leden. Maandag, feestdag van de H. Elisa beth, patronen der 3e Orde van de EL Franciscus, 's morgens te 8 uur ge zongen H. Mis voor de leden. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. lieden, de HH. Missen te half 6, 7, naif 3 éii naif en uur de Hoogmis» te te kwart voor 2 tn half 3 uur Cate chismus. Te 3 uur Vesper, te half 5 uuroefening der H. Familie, dezen avond te 7 uur het Lof. Maandag- en Woensdagavond te 7 uur het Lot N. H. Ct 1 Heden overleed tot onze diepe droefheid mijn oudste Zoon en onze Broeder de Heer JAN HENDRIK STOEL, in den ouderdom van bijna 63 jaren. Haarlem, J. H. STOEL Az. Haarlemmermeer, A. STOEL. Muiden, Leiden, H. L. STOEL. 16 Nov. 1900. Eenige kennisgeving. j Heden overleed na eene I kortstondige ziekte, zacht en kalm, tot onze diepe droef- i beid, onze geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader, op den leeftijd van bijna 63 jaren, de I Heer J. H. STOEL Jr. Uit aller naam, J. H. STOEL. Bloemendaal 16 Nov. 1900. Voor de vele bewijzen van har telijke deelneming en vriendschap beloond tijdens zijne ziekte be tuigt ondergeteekende zijn harte- lijken dank. P. KUIPERS. Nijmegen, 17 Nov. 1900. Ieder die iets te vorderen heeft van of verschuldigd is aan den boedel van den heer NICOLAAS KAREL SWEMER, gewoond hebbende te Haarlem, Leidsche Vaart 58, en aldaar over leden 8 October 1900, wordt ver zocht daarvan vóór 1 December a.s. opgave of betaling te doen ten kantore van den ondergeteekende, Nota» is te Alkmaar. P.J.C.VAN TOORNENBURGH, Exec.-testamentair. Een GOUDEN RING, gaande van Saénredamstraat naar Electrische Tram. Verzoeke beleefd terug te bezorgen Kamperstraat 29zwait. Jongste Bediende. Op een Kantoor wordt gevraagd terstoni, een jongste bediende, eene goede hand schrijvende. Blie ven aan het Bureau van dit blad onder No. 4002. Gevraagd een net O G m E I S J Ev niet beneden 18 jaar. Zich te ver voegen Ruijchaverstraat 17, Dins dagavond tusschen 7 en 8 uur. GEVRAAGD: Een flinke Slagersknecht, met het vak bekend en van getuigen voorzien. Adres P. H. HARTEL Jr., Vleeschhouwer, Groote Houtstraat No. 19. Voor billijken prijs te koop een mooie TIJGERHOND, jaar oud, zindelijk, waaks en zachtaardig. Brieven onder No. 401 bureau van dit blad. Mie. w. d. Lsansii-aa? 3, Een Benedenhuis met grooten Tuin, voorzien van Gas-en Water leiding en verdere gemakken. Te bevragenColterm anstraat Srood. Een nette dame, wed., vraagt op vrol. st. een gcd. gem. met pens., bij nette lieden v. d. P. G. Opgaaf met cond. worden ingewacht onder lett. M, bij den Boekb. J. QUIST Bzn., Warmoes straat 21. Ter Overname aangeboden, een zaak in Boter, Kaas, Koffie en Thee, enz., met in- en buiten klanten, bestaande 13 jaar. Brieven fr. onder no. 400, bij de Uitgevers. bevraagd om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, als alhier, gehuwde lieden, liefst zon der kinderen, P. G., vrij van ster ken drank. Zonder uitstekende getuigenissen of referentiën onnoodig zich aan te bieden. Eigenhandig geschreven brievenv met opgaaf van leeftijd worden ingewacht bij den Heer Mr. H. J. D. D. ENSCHEDÉ, Zijlstraat, Haarlem. Bezoeken worden niet afgewacht. Het R. K. PAROCHIAAL ARM BESTUUR van Haarlem heeft het voornemen op WOENSDAG 21 NO VEMBER e. k., de gewone JAAR- LIJ KSCHE TURF-COLLECTE te houden. Ten einde gedurende dezen win ter te kunnen voorzien in de groote en dringende behoefte aan brand stoffen voor tal van hulpbehoeven den en noodlijdenden, ziet voor noemd Armbestuur zich genood zaakt een beroep te doen op de be kende liefdadigheid van Haarlems ingezetenen en neemt het derhalve de vrijheid deze collecte in aller milddadigheid op bizondere wijze aan te bevelen. Het R. K. Par. Armbestuur voor noemd G. C. VAN MEEUWEN, Voorzitter. T. A. E. R. BARGE, Secretaris Haarlem, 17 Nov. 1900. Diakenen der neder- DUITSCH HERVORMDE GEMEENTE alhier, berichten da in de volgende week aan de huizen der Ingezetenen zullen worden afgegeven Insclirljvingsbiljeften tot AANSCHAFFING TAN TO- TERBEïrOEFTEN voor hunne zeer tal; ijke armen. Dringend verzoeken zij den Inge- zetenen mild te willen bijdragen aan deze Inschrijving, waarbij zij opmerken, dat de gewone Jaar- lijksche Tnrfcollecte niet zal gehouden worden. Elke gift, hoe klein ook, zal dankbaar worden aangenomen. Beleefd wordt verzocht geen gelden af te willen geven bij het ophalen der biljetten, rnaar het bedrag der Inschrijving te willen voldoen bij de aanbieding van het door twee Diakenen geteekende Inschrijvingsbiljet. Namens Diakenen voornoemd F.C.HOS, Diaken Boekhouder. H. J. BRONKHORST, Scriba. ten voordeele der Groen van Prinsterer Schook zal gehouden worden in VOLKSBELANG, Jans- weg, a. s. Dinsdagavond van 7 tot 10 uur, Woensdagmiddag van 2 tot uur en 's avonds van 7 tot 10 uur. Donderdagmiddag van 2 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 10 uur. Ieder wordt beleefd uitgenoodigd te komen zien. HET DAMES-COMITÉ. Schouwburg. Jansweg. Zondag 18 Nov. 1900. Hofecfaandalesi) in 1547. Drama in zes bedrijven. Zie verder aanplakbiljetten. AffEIfïD. Een heer ongeveer 40 jaar oud, P. G. met veel lust om te werken en geneigd kapitaal in te brengen, wenscht zich te Associeeren als medewerkend Vennoot in een flin ke, solide zaak. Geen tusschenp. Br. fr. lett. A. B. 3G20. inbr. kap. verm. en voll. inl. Bureau dezes. Haarlemsche Schouwburg Maatschappij. Telefoon 579. MAMDAG 19 NOV, 1900 Buitengewone Voorstelling, door het Dir. A. VAN LIER. van Amsterdam. 52Se Opvoering wn Nieuw Blijspel met zang in 4 bedrijven, met nieuwe Chan son net ten, Duo's, Trio's, Koren enz., van C. P. T. BIGOT. Oorspronkelijke muziek van CHR. v. DINTEREN. Nieuwe decoraties van JAN VIS. Kostumes van HELM HOUT Co. Orkest-Directeur M.SAMEHTINI. Aanvang 8 uur. Balcon f 1,50, Stalles fl.25, 1ste Loge fl,25, Parterre fl.2de, Loge f0.75, Gaanderij f0.30. Bespreekbureau dagelijks van 34 ure.

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 2