PALING Assurantiekantoor, T. C. NIEPHAUS, tossaulaan 27">oa. Iel. No. 284. Tel. Ho. 284. Barteljorisstr. No.l. lief Hoesten BereeiriÉ Romantische Werken j. p. e. wnu gurtzgen Jr., Haarlem, Groote Houtstraat 155. Groote Houtstraat 155. fcrengings-asaöciaties, voor gezomón- lijken in- en verkoop. In do gang van 't zaaltje liggen op een rij een aantal boeken, waarin on derwerpen van socialen aard behandeld Worden. Wij noemen: „Coöperatieve Jandbouwvereenigingen", van Collot d'Escury; een geschrift van de bouw- Vereeniging „de Jordaan"; schrifturen bver spaarkassen van Armand Sassen; bn een zeer uitvoerig werk van den ar beidsinspecteur Struwe, waarin de vol gende onderwerpen worden behandeld: teglcmenteering van den arbeid, de veiligheid in werkplaatsen, verzeke ring tegen ongelukken, arbeidsinspec tie, Kamers van Arbeid en veiligheids- museum. i Tegenover hefj congres-paleis staat het Manoir k l'envers, een kasteel op z'n kop. Ook van binnen ziet ge alleè onderste boven staan; gij zelf wandelt, wanneer ge in een der spiegels kijkt, met d|0 voeten tegen de zoldering. Dan volgt 't theater L. Fuller; waarin de be- roomda Frangaise is te bewonderen in haar serpentineaansen. Op gelijke lijn met dit gebouwtje staan nog een menigte tenten die tezamen een kermis vormen, maar een artistieke kermis, want werkelijko kunstenaars hebben aan deze gebouwtjes gewerkt, opdat het oog zou bekoord worden door mooie lijnen en kleurenspel. In de meeste dezer gebouwtes worden tooneelvoor- stellingen gegeven of worden Cliinee- eche schimmen vertoond en geestige Par ij scha liedjes gezongen. Ook al is detentoon8telling geëindigd, toch kun nen deze gebouwtjes, die gemakkelijk zijn af te zonderen van het groote ter rein, nog best eenigen tijd openblijven om degenen, dio van kermisvermaak houden, te doen genieten. Hier in de buurt bevindt zich ook nog een langwerpig, smal gebouw, waar in tuinbouwwerktuigen en gereedschap pen en allerlei zaden zijn tentoonge steld. Daartegenover staan een paar reusachtige broeikassen, die zoo mooi van bouw zijn, dat men 't zonde vindt ze af te breken, en ze daarom dan ook maar laat staan. Hier zijn heel wat tentoonstellingen van planten, bloemen en groenten gehouden. De laatste ten toonstelling was die van Chrysanthe mums, welke een ware genieting op leverde voor allen die verliefd zijn op kleuren en tinten, 't Was of al die roo- de en witte en gele en gouden bloemen te zamen een lied zongen ter verheerlij king van de schoonheid. En onwille keurig dacht ik bij de beschouwing aan Holland, aan 't Holland dat ik in 't voorjaar verliet, toen van Haarlem tot Leiden de groene landouwen werden vermooid door de schitterende kleuren van de tulpen- en hyacinthenvelden. Wordt aan de eene zijde de Rue de Paris door het congres-paleis afgeslo ten, aan den anderen kant voltooit het paviljoen van Parijs de afsluiting. In dit gebouw wordt u een beeld gege ven op bet Parijsche gemeenteleven. Modellen van gebouwen en werktui gen vertellen u van de uitgebreide zorg welke men voor de openbare gezond heid toont. Ge ziet de inrichting tot het verschaffen van drinkwater; men toont u iets van de verlichting, be strating enz. Door statistieken en kunstvoorwerpen krijgt ge een kijkje op het armwezen en kunt ge zien hoe het gemeentelijk laboratorium en de gasthuizen zijn ingericht; hoe 't met het vakonderwijs staat, in welke ver houding de bevolkingsaanwas of af name heeft plaats gehad, enz. In de geschiedkundige afdeeling der stad Parijs ziet ge een groot aantal portretten van gewezen prefecten, re lieken van verdwenen gevangenissen, Stukken uit het revolutie-tijdperk; en in een afzonderlijk zaaltje daarnaast krijgt ge de uiteenzetting van het stel- sol-Bertillon om nL door meting mis dadigers te herkennen. Teruggaande in de Rue de Paris krijgen wij tusschen de broeikassen aan de Seinewal een aquarium, dat lang zoo mooi niet is als 't Amsterdam- sohe, maar dat deze attractie heeft, dat men er een m'nheer wel vijf mi nuten lang onder het water kan zien zwemmen, dat men er een duiker door het zilte nat zich kan zien bewegen ên de sierlijke bewegingen er kan be wonderen van een bekoorlijke water godin.; Nu hebben we nog een paleis van den dans, waarin u de dansen van alle tijden en van alle volken getoond wor den, en ten slotte betreden wij het Phono-Cinema-theater. Door de thea- trophoon in dit gebouw kunt ge luis teren naar hetgeen er op hetzelfde óogenblik in de Parijsche schouwbur gen gezegd of gezongen wordt. Maar nog leuker dan dit is hetgeen het thea ter u vertoont. Een cinematograaf laat U in een opvolgende reeks beelden de voordracht van bekende acteurs zien, en terwijl wij hen zien bewegen, geeft een fonograaf met hun eigen stem de woorden te hooren, welke zij gespro ken hebben. i Iemand te hooren spreken en te zien bewegen, zonder dat de persoon in kwestie er bij is, dat is een schouwspel, 't welk onze voorvaders, zoo ze uit den dood konden hen-ijzen om dit te zien, minstens zal doen gelooven, dat nu toch werkelijk het einde der wereld nabij was.. Wij zijn thans aan het begin van de tentoonstelling gekomen, dat nu voor ons 't einde is, en daar mijn taak als tentoonstellingscorrespondeut hiermee ook is geëindigd, zoo kan ik niet an ders doen dan u te groeten; en indien ik zoo dacht als enkele mijner Fran- sche collega's, die nu reeds over de volgende wereldkennis gaan praten, dan zou ik met een kleine variatie op den bekenden uitroep ,,Le rol est mort, vivele roi", kunnen zeggen „De ten toonstelling is dood, leve de tentoon- •Btelling!" Ik zou u dan een tot weer ziens op de komendo wereldkennis kunnen toeroepen, doch dóe dat niet, omdat ik met velen blijf gelooven, dat men 't niet zoo spoedig zal wagen, om na dit wereldfeest, dat nu zeveu maan den geduurd heeft, weer een tentoon stelling in elkaar te zetten. De werke lijke pracht, die hier in Parijs ver toond is, kan niet worden overtroffen; slechts nieuwe wereldschokkende ge beurtenissen, uitvindingen, waardoor alles als t ware, gelijk in 't Manoir h l'envers, op z'n kop kwam te staan, zouden 't houden van een tentoonstel ling na die van 1900 te Parijs kunnen noodzakelijk maken. V. Letteren en Kunst. De „Aarde en haar Volken" geeft het vervolg en slot van Rudolf Prot- zen's reisverhaal door het Mecklcn- burgsche land, met een mooie af beelding uit Oud-Lubeck. Hot bijblad „Op den Uitkijk" be vat o. a. De illuziezaal to Parijs, Boekteekens in Antwerpen en el ders, San Domingo op Haïts, enz. Wij ontvingen den catalogus van Boekwerken, uitgegeven door do firma H. D. Tjeenk Willink Zn., alhier. J. H. Róssing schrijft deze week in „"Eigen Haard" 'ta'r gelegenheid van het honderdajrig bestaan van „Het Leesmuseum" te" Amsterdam een arti kel over de geschiedenis dier stichting, versierd met het portret van Anton Reinhart Falck, medeoprichter van het Leesmuseum, en met een paar afbeel dingen van het Rokin in vroeger tij den. In het artikel over sponsen zijn weer een paar aardige illustraties op genomen, thans over de bereiding. Gemengd Nieuws. Chamberlains nieuw t ontdekt schandaal. Do „Morning Leader" bev/jst dat Chamberlain de grootste aandeelhou der is van een maatschappij, die alles geleverd heeft om de gevangen Boeren in Ceylon onder dak te brengen. Daarom zijn de meeste niet naar St. Helena maar naar Ceylon gebracht. Hier was Chamberlain de leverancier. Intusschen zou hij, altijd volgens de „Morning Leader", reeds vroeger ver boden hebben aan staatsambtenaren te Ceylon deel uit te maken in eenige maatschappij, die aan het gouverne ment levert. Après celle-ló, il faut tirer l'échelle I Verschrikkelijk© brand. In de gemeente Lenhofda (Zweden) brandde in den nacht van Dinsdag op Woensdag eene boerenhofstede tot den grond toe af. De vrouw en de vader van den eigenaar der hofstede, alsme de vier kinderen kwamen in de vlam men om. De eigenaar kon zich ternau wernood redden hij had echter zulke zware brandwonden bekomen dat hij een uur later overleed. Vorstelijk© schenkingen. Eenige echt Amerikaansche schen kingen hebben weder ten gunste van twee universiteiten der Vereen. Staten plaats gehad. De universiteit van Cali- fornië heeft van eene dame Jane Satlier een gift van een millioen dollar (f 2,500,000) ontvangen. Voorts hebben drie scholieren der Yaie-univevsiteit aan deze hoogeschool f 240,000 toege zegd, wanneer van een andere zijde de zelfde som bijeengebracht wordt. Te Elberfeld is een beschonken werkman, vader van zes kinderen, die in het stadhuis van de lift gebruik maakte maar in plaats van op den vloer, op een uitstekend plaatje ging staan, dat in den kelder, ter stuiting van den gang der lift op een cylinder neerkomt, het hoofd verbrijzeld. Hij was terstond een lijk. Een duur geschenk. Twee jaar geleden schonk de Raad van Schlettstadt (Elzas) de grootsche ruïne Hohkönigsburg, het prachtigste punt der Vogesen, aan den Keizer, die terstond het plan vormde de ruïne te restaureeren. Maai- dat komt duur uit, en nu wordt tot dat doel 150.000 M. uit getrokken op de Rijksbegrooting, ter wijl verteld wordt, dat een even groote som aan het budget van Elzas-Lotha- ringen zal worden gewaagd. Hot huia als kompas en als zonnewijzer. De Hova's op he teiland Madagascar bouwen hunne huizen zoodanig, dat dc langste zijde van het Noorden naar het Zuiden loopt. Vensters en deur be vinden zich altijd aan de westzijde, om tegen den heerschenden zuidoost-pas saat beschut te zijn. Uit deze ligging van de huizen is het gebruik ontstaan, de plaats van de voorwerpen binnen de woning aan te duiden naar de hemelstreken. Zoo zal voor een Hova een flesch bijv. noorde lijk. zuidelijk, oostelijk of westelijk op tafel staan. Bovendien gebruikt de Hova zijn huis ook als zonnewijzer, zooals de ontdek kingsreiziger J. Sibree in zijn werk over Madagascar mededeelt. Ds ver schillende uren van den dag noemt men naar die deelen van het huis, die achtereenvolgens door de stralen der zon bij haar loop van het Oosten naar het Westen beschenen worden. Zoo heet 9 uur voormiddags mitatdo h dratra of „het kómen der zon boven do dwarsbalken van het dak". Middag is mitatdo vovondna of „bgt komen boven de nok", omdat dan de zon lood recht boven het huis staat. Tegen 1 uur is het mitsidik' dndro, „het binnenkomen van den dag", om dat de stralen van de dalende zon dan voor het eerst door de open deur naar binnen vallen. Drie uur heet „op de plek. waar het kalf wordt, vastgebon den", de stralen vallen dan juist op den rniddalsten paal, waaraan het kalf gedurende den nacht wordt vastgebon den. Halfvijf eindelijk heet „geraakt", omdat op dat uur de zonnestralen den oostelijken muur van het huis bereikt hebben. Uit list leven van den Keizer van China. De Keizer van China lec-ft zoozeer onder den druk der etiquette als eenig Vorst tor wereld. In de Keizerlijke stad wonen 8000 mensehen de leden van de hofhou ding, het serail en de lijfwacht wier beweging-.n, woorden en handelingen aan de voortdurende controle van een streng voorschriftenboek zij-i onder worpen; en de Keizer is het meest ge bonden. Z. M. verlaat slechts zelden zijne particuliere- vertrekken en elke zaal draagt daar een zonderlingen naam. In de zaal der „Betrekkingen tusschen Hemel en Aarde" verleent de Keizer andientiën; in de zaal der „Hemelsche Reinheid" ontvangt hij zijne ambtena ren; in de zaal van „Mcnschlievend- heid en rust" brengt hij zijne vrije uren door. Alle kleinigheden van 's Keizers da- gelijksch leven worden beheerscht door diezelfde kleingeestige etiquette, wel ke soms een aardig waas van Ooster- sche poëzie heeft, maar dikwijls be rust op plat-barbaarsche gebruiken. Als de Keizar nieuwe vruchten of groenten wil eten, dan moeten zijns „mondofficieren" eerst den kalender raadplegen; want het staat geschreven dat die gerechten slechts op bepaalde dagen den Keizer voorgezet mogen worden. Krijgt Z. M. bijzondere eet lust, dan snellen de lijfartsen toe en bepalen de hoeveelheid voedsel, welke hij mag gebruiken. Bij de gala-diners heerscht een zeer zonderling ceremonieel. Er zijn lange tafels geplaatst in een zeer groot pa viljoen vol zuilen en jaspis, mei marme ren ballustraden, met schildpadden ornamenten en bronzen ibissen ver sierd. Als de „gongs" het sein hebben ge geven, gaan de deuren open. De Kei zer treedt binnen, door zijne lijfwacht, omgeven, en gaat naar een zeer lagen gouden troon, terwijl de hovelingen aanbiddend neervallen om hem te begroeten. Hij gaat zitten, wat de op perste der eunuchen aankondigt door driemaal zijn zweep te laten knallen, en het achter bamboe en planten ver borgen orkest begint een feestmarscb ta spelen. Dan brengen de officieren van den tafeldienst, na vijf voetvallen en drie kniebuigingen, een met edelgesteenten versierd tafeltje bij Z. M. en bedienen hem van thee. Daarna dekken zij het tafeltje, en de maaltijd, bestaande uit de zeldzame gerechten welke een Clüneesch diner vormen, begint. Wil de Keizer drinken, dan volgt er een zonderling tooneel. De opperschen ker slaat zijn met wapens gebordmir- den mantel open en biedt Z. M. knie lend de karaf aan. En terwijl „de Zoon des Hemels" drinkt, wenden alle gasten de blikken naar het Westen. Alleen de naaste bloedverwanten van den Keizer hebben het recht iets van de gerechten te gebruiken. De ove rige gasten moeten zich maar voor verzadigd houden dooi* de eer van 's Keizers maaltijd te mogen bijwonen. Vandaar heerscht er ook het kluch tige gebruik, dat het gevogelte op de achterste tafels van karton of gips is, evenals de gerechten op het tooneel in kleine schouwburgen. Na den maaltijd ziet men op het ter ras, dat met gele lantarens is verlicht, bevallige danseressen zweven, in lich te, luchtige stoffen gekleed, en onzicht bare koren zingen smachtende en kla gende melodieën. De illuziezaal te Parijs. Wij lezen in „Op den Uitkijk" bij blad van „de Aarde en haar Volken": Een der tallooze aantrekkelijkheden van de wereldtentoonstelling te Parijs is de achthoekige zaal geweest, die be schreven kan worden in een cirkel van elf meter middellijn en waar door licht en door lichtweerkaatsing tooverachti- ge effecten worden verkregen. Bij elke „uitvoering" worden onge veer 400 personen in de zaal toegela ten.. Die komen er allem onder een sterken indruk van bewondering en ver bazing bij wat zij waarnemen in de ui terst rijk gedecoreerde omgeving. Eerst is het donker om hen heen, en de oo- gen trachten de motieven der versie ringen te onderscheiden, tot er plotse ling een belletje gaat en de zaal daar na verlicht wordt door blauwe sterren met een bescheiden schijnsel, dat even toelaat, de zuilen en kolommen en bo gen en lusters en guirlandes te onder kennen. Men ziet zich dan verplaatst in een reusachtig groote zaal, waarin eindelooze galerijen zich bij elkander aansluiten en waar alles met blauwe sterren is bezaaid. Dan op eens is de kleur der sterren veranderd; ze worden helderrood, dan verblindend wit, en de gewelven wor den op hun beurt met licht afgezet, waarna de zuilen en kolommen vol gen. Deze doen zich nu eens voor als van zuiver wit marmer vervaardigd, dan weer van roodachtig wit of van groenachtig wit marmer. Meü komt geheel onder do bekoring't is als in een droomenland of in een ge- heimzinnigen reuzengrooten tempel. Zachte kleuren en tinten wisselen af met schrille effecten, waarbij alles te gelijk schittert en fonkelt, en het pu bliek, dat van verbazing stom, de han den ineenslaat, barst plotseling uit in een luid applaus. Hei effect wordt hier verkregen door de wonderbaarlijk strenge symmetrie van dit achthoekig vertrek en de uit werking der terugkaatsing van het licht door evenwijdige en hoeken vor mende spieges. Edel architectuur werk is hier geleverd door den heer Hénard, architect van 't Electriciteits-paleis, en met hem hebben samengewerkt de spie- gelfabrikanten uit de fabriek- van St. Gobain. Twaalf spiegels waren noodig voor elko zijde van den achthoek en elke spiegel heeft een oppervlakte van ongeveer 12 vierkante meters. Aan de allerhoogste eischen moesten die spie gels beantwoorden, en zoo kan het geen verbazing wekken, dat gemiddeld vier of vijf spiegels moesten worden gemaakt, om een enkelen goeden te verkr. een. Enorme zorg werd aan de plaatsing besteed en nan het nemen van allerlei maatregelen, met het oog op den invosd van de temperatuur, die uitzetting of inkrimping lion veroorza ken. En dan komt een niet gering deel van de eer voor 't welslagen toe aan den dienst van de elcctrische verlichting, want feitelijk is toch het licht de too- venaar, die al deze wonderen schept. De techniek heeft hier in dezen groote triomfen gevierd. Wat de kleuren aan gaat, die worden niet door verschillen de gekleurde glazen verkregen, maar door een gekleurde vloeistof, die tus schen twee glazen circuleert en waar in men de kleurstoffen kan vermeerde ren of verminderen, om 't eene of an dere effect te verkrijgen. De gekleurde glazen om de booglichten geven nooit op grooten afstand volkomen zuivere kleuren en buitendien moeten die ge kleurde eleclrische lampjes altijd spoe dig worden vernieuwd, omdat ze te veel te lijden hebben van de uitstraling van den electrischen boog. KERKNIEUWS. Parochiekerk van den H. Joseph. Donderdag feest van de H. Cecilia, Patrones van do Toonkunst, te 8 uur de gezongen H. Mis. Te 7 uur Lof eere van het Allerh. Sacrament. Zaterdag te half 9 de H. Mis voor de bekeering der zondaars in de kapel van het Miraculeuze Mariabeeld. Te 6 uur Lof ter eere van O. L. V. Van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week de H.H. Missen en de Catechismus op de gewone uren. Aanst. Zondag, Beschermgeest van de Allerh. Maagd. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua voor de levende en overl. leden der Broederschap, 's Avonds te 7 uur Lof, Predikatie en Vergadering der Broe derschap van den H. Antonius. Vrijdag te 8 uur gezongen jaarge tijde voor de overl. leden der 33e Orde van den H. Franciscus; 's avonds te 7 uur het Lof. Zaterdag, 's namiddags gelegenheid om te biechten te 4 uur. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Woensdag en Donderdag gezongen H. Mis te 8 uur. De HH. Missen te 7 1/2, 8, 8 1/2 en 9 uur. De Catechismus volgens gewoonte. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Priam, van Amster dam naar Batavia, arriv. 16 Nov. te Port-Said. Het dubbelschroefstoomschip Staten dam, van de IIolland-Amerika lijn. van Rotterdam naar Newyork, pass. 16 Nov., des nam. 2 uur, Prawlepoint. Het stoomschip Koningin Wilhelmi- na, arriv. 16 Nov. van Batavia te Amst. Het stoomschip Anchises, van Java naar Amsterdam, pass. 16 Nov., des nam. 3 u. 52 m. Wight. Het stoomschip Timor, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 15 Nov. Gibraltar. Het dubbelschroefstoomschip Sta tendam, van de HollandAmerika Lijn, van Rotterdam naai* New-York, vertrok 15 Nov., des nam. 11 uur 15 min., van Boulogne. Het stoomschip Sterfond, Holland Amerika Lijn, vertrok 15 Nov. van Newport News naar Rotterdam. Het stoomschip Solo, van Rotterdam naar China, arriveerde 16 Nov. te Tsingtau. Het stoomschip Bogor arriveerde 16 Nov. van Philadelphia te Rotterdam. Het stoomschip Java, van Amster dam naar Batavia, passesrde 15 Nov. Malta. Het stoomschip Laertes, van Amster dam naar Java, passeerde 15 Nov. Li zard. Failissementen. Uitgesproken Roermond, 8 Nov. H. Janssen, bak ker, herbergier en koopman, te Veltum, gemeente Venray. Rechter-comin. nar. G. R. A. Lemuiens. Winschoten, 14 Nov. H. J. Schreuder, spekslager te Hoogezand. Rechter-com. mr. H, Hesse. Alkmaar, 15 Nov. J. Stins, winkelier te Broek op Langedijk. Rechter-comm. mr. W. H. van Nes van Meerkerk. C. van Heulen, zonder beroep, te 's-Gravenhage. Rechter-conun. jhr. mr. J. F. Schuurbeque Boeïje. Amsterdam, 13 Nov. Jan Buning, broodbakker te Amsterdam. Rechter- comm. mr. S. Sleeswijk. Johanna Backhuys, naaister te Amsterdam. Re.' -comm. mr. S Sleeswijk. Surséance betaling W. A. Onstenk, koopman in manu facturen te Zevenbergen. Opgeheven G. Schimmel, schilder, met A. Schim mei onder de firma A. Schimmel en Zoon te Amsterdam. Geëindigd M. Meeuwsen, to Culemborg Her man van der Kamp, tuinman en win kelier te Schiedam; A. R. Kachelho- fer, wed. R. J. Rohlfs, winkelierster, handelen onder dc firma Van Uxem en Rohlf - le Rotterdam R. Nieman, Schoono .I; G. KuntzeS. van der Meer, Nicuw-Dordrecht. O. van der Werff, meubelmakers knecht, te Winschoten. U. van Sijtzema koopman, te Groningen. Familieberichten. Getrouwd 15 Nov. G. D. de Vos met J. A. Anneveld, Amsterdam. C. C. Nu- nians met H. A. van Es. Poortugaal. Bevallen 14 Nov. HemsingWi ckers, z. Wiesbaden. 16. MorelAlberts d. Amsterdam. Overleden E. Georges jd. 's-Herto- genobsch. 13 Nov. J. D. Roetemeijer, 58 j. Parijs. Wed. A. B. ten HagenSchat tenberg 66 j. Amsterdam. Wed. A. D. WaltersHendriks 83 j. A'dam. 14. A. M. M. J&burg jd. A'dam. J. H. Hol Jr., 60 j„ A'dam. 15. Kind van A, M. van Wijk, 2 d. Breda. Wed. J. H. van Raal- teMand 72 j. Amsterdam. O RU E LBB8PEL1NG in de Groote- of St. Bavokerk alhier, Dinsdag 20 Nov. 1900, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZER- MAN. PROGRAMMA: 1. Toccate J. S. Bacli. 2. Largo Dvorak. 3. Sonate No. 4Mendelssohn. a. Allegro con brio. b. Andante relioso. c. Allegretto. d. Allegro maestoso. Adagio G. v. Krieken. 5. LilaneyFr. Schubert. Weerbericht. VERWACHTING matige Zuidooste lijke wind, bewolkt, geringe afname in temperatuur. Marktnisuwï. Graan- en Zaadmarkt gehouden te Hoofddorp. Haarlemmermeer, 15 Nov. Roode wintertarwe f 6.256.G0, Ja rige tarwe f 7—7.25, Witte tarwe f 5.75 —6.60, Zomer ristarwe f 5.75—6.25, Rogge f 4.65—5.05, Haver f 5.756.25, Chevaliersgerst 55.35, Wintergerst f 4.154.55, Duivenboonen f 6.506.80, Roode duivenboonen f 6.757, Paar- öenboonen f 6—6.35, Bruinen boonen 8.25—9, Groene erwten f 7 voetstoots, f 8.30 op kook, Karweizaad f 17.5018 per 50 Kg., Koolzaad f 1010.50, Blauw Maanzaad 9.75—10 25 inclusief. AdvertentiëM. ZOgf©inaeess. BRAND- SPIEGELGLAS- TRANSPORT. (ZEE-, RIVIER- en LAND-) CASCO ONGELUKKEN- LEVENS. WATERLEIDWGS- SCHADE- INBRAAK- POST- WASOH- BORG- -Ifo NERING- KRIJGSDIENST- BAGAGE- RIJWIEL- HAGEL- PENSION- Solieöe en flinke A G E K T E S gevraagd. Het beste Adres van heerlijke Hollandsche gerookte IS BIJ «S. BSISE, en weg met den sleur die velen nog altijd doet denken <fet telkens, verkouden zijn iets onvermijde lijks is 1. HET KOUVATTEN. Oor zaken, Behandeling en Voor behoedmiddelen, door Dr. I. A. M. T. SANNES, Arts te Rot terdam. 2e druk, met 1 Af beelding. 2. DE HOEST. Ontstaan, Be handeling en Voorbehoedmid delen, door Dr. I. A. M. T. SANNES, 3e druk, met 8 Af-; beeldingen. Nuttiger boeken zijn nimmer geschreven en deze beide nuttige boeken kosten te zamen slechts f 0.75. Men telle hunne waarde en beteekenis vooral niet te licht de 75" Cents, hieraan ten koste ge legd, zijn goed besteed. Verkrijg baar bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang No. 98, Rotterdam. Toezending franco na ontvangst van postwissel ad slechts i'0.75, waarop te vermelden „Kou vatten enz." Ken Hamesïaïiesi hi Japon cadeau. H Om nu den enormen voor- li praad Witte Flanel spoedig op 5gj Éte ruimen, geef ik bij elk jij p stukje 9 EL zeer mooi Dames- JÉ ig laken Cadeau, voor een Japon, in de kleuren: zwart, bruin, bordeaux, groen, marine-1| blauw, grijs of beige. Deze prachtige zachte Flanel, breed! 70 Centimeter, welke aan den zelfkant een weinig beschadigd is, in 't gebruik er echt erf even goed om, wordt thans I tegen den bespottelijk lagen! prijs van slechts f5,40 peri stuitje, a 30 El, direct aani particulieren geleverdprimal qualiteit f 6,80. Levering rem-1 bours met recht van inzage. Stalen franco. Bij bestellin per postwissel er alleen e op te zetten: „Voor Flanel" met de kleur van het Dan: laken dat men verkiest. J. W. E. VAN DEn MEER J Hengelo (O BH©§e§si8es*g Ik Hekken TE ZAANDAM, berichten den verbruikers van hun Patentolie „ELECTRA" dat zij thans verkrijgbaar stellen prima Boterolie, onder het meik IMSUCATBSSB evenals »ELECTRA« in beugel- fl.'sschen a 8 dcL. a 50 ct. per llesch en 10 ct. voor de flesch. Verkrijgbaar bijde Wed. J- KAPTE1JN, te Zandvoort; J. v. d. WEIDEN te Heemstede. VAN BERTHA v. SUTTNER. Uitveikoop voor werkelijke spot prijzen 75 Ct. per deel. fpfF* 5 flinke Deelen voor slechts f2.50. 4, 2. B. v. SUTTNER. De wa pens neergelegd, 4e druk, 2 deelen, Ümke letter, op best papier, in- plaats 15.50 slechts fl.50. 3. B' v. SUTTNER, Aan de Riviera. Zeer interessante roman, waarin het intieme leven aan het speelhol Monte Carlo in boeiende, pakkende tooneelen wordt weer gegeven, inplaats 12.25 slechts 75 cent. 4 B. v. SUTTNER. Vroolijke Geschiedenissen. Nieuws uit de High Life,» Franzl eu Mirzl. Een blijspel op Kerstavond, De Piano stemmer, Ermanegilda's vlucht, Onthullingen, in plaats f2.90 slechts 75 Cent. 5. B. v. SUTTNER. Diep-inner- lijk. Roman uit de groote wereld, mpiaats f2.90 slechts 75 Cent. B. v. SUTTNERS's beroemde werken voor slechts 75 cent per deel, of het geheele stel 5 flinke deelen, inplaats f 13.55 tijdelijk voor slechts f2.50. Een beperkt getal van deze beroemde romans van B. v. SUTTNER kunnen wij voor dien spotprijs aanbieden. Op den te zenden postwissel zette men Romantische werken van B. v. SUTTNER, benevens de verlangde nummers. Bij GEBR. E. M. COHEN, Magazijn van goedkoope Boeken, te Arnhem en Nijmegen. TELEFOON No. 201. Magazijn van complete Bad- en Closet-Inrichtingen Waschtafels, Gasornementen, enz. De Loodgieterswerkplaats is gevestigd Klein Heiligland No. 66. Bestellingen worden bij voorkeur aangenomen aan het Kantooi1 en Magazijn

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 6